Liceum w Myślenicach, czy warto?

 • 27 mar 2018

  Biorę pod uwagę tylko i wyłącznie Biol Chem.
  Na dniach otwartych na Kościuszki spotkały mnie pewne niemiłe niespodzianki, atmosfera wielkiego zestresowania uczniów i chamstwo kilku nauczycielek. Nie wiem jak jest w Myślenicach, ale w Wieliczce wszyscy chwalą dyrekcję.
  Wielokrotnie pada tu sugestia Krakowa. Nie mam możliwości ani środków na mieszkanie tam, a mieszkam dosyć daleko i dojazd jest słaby, mówiąc słaby mam na myśli nawet półtorej godziny w jedną stronę, biorąc pod uwagę korki oraz to, że szkoła może nie być w samym centrum. Poza tym nic specjalnego nie widzę w krakowskich liceach, wolałabym coś na miejscu.

  5 3
 • 25 mar 2018
  Powodzianin_ napisał/a:

  Patrząc na proponowane profile w LO Kościuszki, tylko warto iść na mat-fiz - ponieważ daje dobre przygotowanie na studia ścisłe i ekonomiczne, oraz mat-geo-ang - bo matematyka i geografia - a więc studia matematyczno-przyrodnicze i angielski potrzebny w pracy zawodowej.

  Pozostałe profile to raczej fabryka bezrobotnych. A już kombinacja biologia-matematyka jest kuriozalna.

  Tak jest w każdym liceum, a akurat profil mam już wybrany, chodzi o samą szkołę, bo w liceach tutaj lekcje są takie same.

  9 2
 • 24 mar 2018
  Pablo napisał/a:

  Wiem, że dobrze mieć do szkoły blisko. Z drugiej jednak strony pytanie czy nie jest dobrym pomysłem sobie trochę jednak zmienić środowisko? W myślenickej szkole połowa ludzi będzie Ci znana. Szkoła w innym mieście daje nowe możliwości. Zwłaszcza w Krakowie. To również zupełnie inny start na studia. Ale... wybór oczywiście należy tylko i wyłącznie do Ciebie. :-)

  Moi rodzice się nie zgodzili na Kraków, a jestem z samych obrzeży powiatu i będę znać może dwie, trzy osoby w całej szkole na starcie. Jednak po dniach otwartych stwierdzam, że o wiele lepsza atmosfera panuje w Wielickim LO. ;)

  12 3
 • 15 mar 2018
  seba napisał/a:

  ze szkoły pozostała już tylko coraz mniej znacząca marka ... podobno dobra szkoła jest na Zarabiu,

  Niestety dojazd mam słaby, a mieszkanie nie wchodzi w grę.

  12 4
 • 14 mar 2018

  Witam, jestem uczennicą trzeciej klasy gimnazjum, z czego wynika, że ważna decyzja już niedługo. Planuję składać na Kościuszki oraz do Wieliczki na Matejki, Krakowskie licea nie wchodzą w grę. Przewiduję średnią ponad 4.75. Uważacie, że warto wybrać LO w Myślenicach?
  Co myślicie o atmosferze w tej szkole?
  Poziom naprawdę jest tak wysoki, czy to tylko mit?
  I czy w ogóle wśród tego wszystkiego można jeszcze znaleźć czas dla siebie?
  Wady i zalety.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

  10