Żółte autobusy dojechały do ściany. Trasę Myślenice-Kraków będą obsługiwać do końca września

 • 25 wrz

  Wszystko wskazuje, że to raczej nie ustawka, autobusy obsługujące linię idą pod młotek. Należę do tej grupy osób, która byłaby gotowa płacić za standard i jakość usługi oferowanej przez żółte autobusy znacznie więcej. Niestety mam pełną świadomość, że dla sporej części klientów wyższa cena jest nie do przyjęcia. Jestem podłamany. Wątek zapewne będzie się roił od komentarzy gminno-powiatowego duopolu, które nie zmienią faktu, że zwykli ludzi znowu dostaną po dupie.

  37 4

Szczepienie Covid

 • 11 lut 2021

  Punkt na Szpitalnej jest w Doctusie (którym zawiaduje dr Paniakowa)
  Drugi blok w kolejności jak idziemy od MDK-u w stronę szpitala. Na ogrodzeniu przy ulicy jest czytelna informacja. Trzeba wejść przez furtkę i iść do końca bloku. Do tej przychodni wejście jest z tyłu bloku.
  Dla ścisłości - informacja dotyczy punktu na Szpitalnej! Jest jest jeszcze punkt na Szpitalnej 2A. Ale to już inna bajka.
  Ps. Przed szczepieniem warto wydrukować sobie ankietę ze strony ministerstwa i wypełnić w domu. Mogą dzwonić w dzień szczepienia z pytaniem czy w ankiecie jest jakakolwiek rubryka gdzie wskazano "tak".

  2 3

Kto pomaga, kto mówi, że pomaga, a kto nie pomaga? Samorządowy spór ze szpitalem w tle

 • 6 lis 2020

  Opowieści z krypty - sezon 4.
  Dżuma z cholerą kłócą się o covid.
  Żenada.

  53 11

To nie połączenie MPK do Krakowa. Ten autobus woził medyków do pracy

 • 13 maj 2020

  Jest maj 2020 roku ... Człowiek czyta artykuł, patrzy na zdjęcia i po raz kolejny uświadamia sobie, że to co już dawno powinno być normą, bezdyskusyjnym standardem w gminie, pozostaje co najwyżej w sferze marzeń. Nic w tej sprawie nie zrobiła przez lata poprzednia ekipa (specjaliści od minecrafta), nic nie zrobi obecna (hyperloop - owcy). Niema chyba u nas bardziej olanego tematu, tak bezczelnie zlekceważonej potrzeby społecznej. Co się musi stać, żeby w tym temacie nastąpił jakiś rzeczywisty mentalny przełom, nie wiem. Trudno oczekiwać, że rządzący (poprzedni, obecni), którzy całe swoje życie zawodowe grzali stołki na terenie gminy czy powiatu są wstanie sobie wyobrazić, że ktoś przez ostatnich 20-30 lat praktycznie codziennie dojeżdża do Krakowa i że nowa nawierzchnia rynku, strzelnica, muzeum itd. to nie są jednak rzeczy pierwszej potrzeby. Tym bardziej, że od lat w dokumentach programowych na poziomie gminy trąbi się na cały głos jaką to ważną częścią aglomeracji krakowskiej jesteśmy. Kpina w żywe oczy.

  82

Myślenice: 13 pracowników zarażonych koronawirusem, 31 na kwarantannie. Firma pracuje nadal

 • 21 kwi 2020

  Dziękuję osobom prowadzącym portal za podjęcie tematu.
  Co się zaś tyczy zaistniałej sytuacji to po prostu ręce opadają. Od kilku tygodni człowiek robi wszystko, nawet może i z przesadą żeby chronić nie tylko siebie ale przede wszystkim swoich bliskich, schorowanych, zaawansowanych wiekowo i nagle dostaje informacje, że ktoś kto rezyduje za płotem ma to w ....

  79 4

Rośnie liczba zachorowań w powiecie myślenickim. Przez weekend przybyło 14 przypadków

 • 21 kwi 2020

  Czy miasto - info dostrzega, że jest to najprawdopodobniej najważniejsza informacja ostatnich tygodni ? Czy może temat jest zbyt śliski i dotyka interesów zbyt wielu osób na stanowiskach żeby się nad nim rzetelnie pochylić ?

  11 3

Restauracja "Parkowa" na Zarabiu: Dawne miejsce spotkań i zabaw

 • 29 mar 2020

  Pan Maślak to lata 60 - te. Solistka to Śp. Pani Maria Sośnicka.

  4
 • 28 mar 2020

  Pan Wacław - wokalista, Nazwiska nie podaję bo może frontmen sobie nie życzy. To jest zresztą zadanie nie nasze ale redakcji. Czasami niektóre wywiady Wam się udają więc nic nie stoi na przeszkodzie poprosić Pana Wacława o garść wspomnień.

  4

Były prezes MARG nadal nie oddał pieniędzy. Ma na to jeszcze miesiąc

 • 18 sty 2020

  Bezsprzecznie ktoś tu ma problem z liczeniem. W tekście jak byk stoi, że Pan Prezes przywłaszczył sobie kolejno: 40 tys. zł, 90 tys. zł i 75 tys. zł. Natomiast w toku postępowania szkodę ustalono na poziomie 90 tyś. Może ten fakt ktoś raczy wyjaśnić.

  8
 • 10 sty 2020

  Jak widać na na zdjęciach, niektórzy skorzystali ....
  Zupełnie serio mówiąc, klasyczny przykład instytucji zombie.

  8

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • 9 mar 2019

  Nie jest to do końca fair.
  Ze strony tytułowej aż bije na całą okolicę hasło w stylu minionej epoki - czynem wspólnym i wysiłkiem zbiorowym kolej zbudujemy. Uczciwsze byłoby wyraźne wskazanie, iż w tej ankiecie chodzi tak naprawdę o coś innego. Mówi o tym zresztą nasz obecnie panujący.
  Pytania dotyczą szeroko rozumianej mobilności i wynikających z tego potrzeb mieszkańców między innymi naszej gminy. Co więcej, wyniki ankiety mogą stanowić jednoznaczny dowód, iż pomysł z koleją niema racji bytu. S. mówi wyraźnie: "...bądź innego efektywnego rozwiązania".
  Nie chce mi się wierzyć, że gmina ( a także Marszałek ) nie dysponują wiedzą na tematy tak podstawowe jak mobilność mieszkańców, przybliżony odsetek osób dojeżdżających do pracy, szkoły np. na kierunku Mc-Krk, itd. Przez lata funkcjonujący "model pakistański" komunikacji zbiorowej nie jest przecież dziełem Marsjan. Ktoś to analizował, ktoś się zgodził.

  20 3

Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

Upadek Wisły Kraków problemem Gminy Myślenice?

 • 22 gru 2018

  Cytat: "Podczas spotkania potencjalnych właścicieli Wisły z Prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim poruszono kwestię bazy treningowej Białej Gwiazdy w Myślenicach"
  Już traciłem nadzieje, że "wielki świat" zawita kiedykolwiek do naszej mieściny, a tu taka niespodzianka.
  Może pora pomyśleć o jakiejś sympatycznej lektorce khmerskiego ... :)

  2 2

Maska antysmogowa

 • 19 gru 2018

  Maski dwóch głównych producentów można kupić u nas w niektórych aptekach. Firmy na swoich stronach wskazują tego typu miejsca. Niemniej, jeżeli w tym roku nic się nie zmieniło, to kupienie odpowiedniego modelu ( rozmiaru ) w Myślenicach będzie bardzo trudne. Sklepy mają po kilka sztuk towaru. Ja w zeszłym roku maskę kupiłem dopiero w Krakowie w jednym ze sklepów sportowych. Trzeba było się dobrze nagimnastykować żeby dobrać model i rozmiar. Maska wstępnie wytypowana na stronie po minucie przymierzana wróciła na półkę. Jeżeli rzeczywiście maska ma spełniać swoją funkcję ochronną to musi być dobrze dobrana. Jeżeli jeszcze na co dzień nosisz okulary to tym bardziej potrzebny będzie sklep z jak największym wyborem towaru. Niestety.

  3 1

Wisła Kraków

 • 19 gru 2018

  Nie ma to jak solidny zastrzyk gotówki ..... z Kambodży :)

  8 3
 • 14 gru 2018

  Przy 87 mln długu o pieniądzach należy raczej zapomnieć.
  Nie wiem jak wygląda dokładnie umowa między Myślenicami a spółką, która obecnie tonie. Kto tak naprawdę jest właścicielem zaplecza sportowego Wisły na Zarabiu. Mam nadzieję, że jednak Myślenice. Mam również nadzieję, że nie jest możliwa sytuacja, w której syndyk wyprzedając aktywa spółki zrobi deal z kimś trzecim, po czym nowy właściciel (?) wypnie się na miasto.

  2

Burmistrz Tomasz Suś zaprzysiężony. Rada wybrała prezydium

 • 27 lis 2018

  Jak jakaś plaga, wirus, rak, który atakuje kolejne organy w organizmie, mutuje i pasożytuje

  7 3

Jeszcze Burmistrz, czy już nie?

 • 11 lis 2018
  Memento napisał/a:

  Zona posła podobno ma prace w orlenie ? A ja na to powiem tak :
  Pan X, znajomy już nie burmistrza :

  Pan X. pracuje w placówce podlegającej urzędowi.
  Jedno dziecko pana X pracuje w urzędzie.
  Drugie dziecko Pana x pracuje w placówce podlegającej urzędowi.
  Siostrzenia pana X pracuje w placówce podlegającej urzędowi
  Córka siostrzenicy pracuje w urzędzie.
  Zięć pana X pracuje w wodociągach.
  Sam Pan X. dorabia w wodociągach.

  Ktoś mi powie że to jest normalne ? Oczywiście o żadnym załatwianiu stanowisk tu nie ma mowy. Ot tak, niefortunnie sie złożyło. No i tu mamy do czynienia tylko ze znajomym, ciekawe jak to wygląda w najbliższej rodzinie? Jeśli z ta posada w orlenie to prawda , póki co wybaczam, daleko tu jeszcze do osiągnięcia wyniku poprzednika.

  Ostatni mój wpis w tym wątku. Teraz można atakowac :) Nie krepujcie się! Riposty nie będzie.

  Korytologia stosowana ...

  10 3

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • 22 paź 2018

  PiS ma równo połowę mandatów w powiecie. Pozostałe 4 komitety podzieliły między siebie resztę miejsc. Żeby uratować skórę Tomal@Ostrowski musi zebrać wszystkie cztery komitety i wyrwać kogoś z PiS - u. Być może ironia losu sprawi, że tym razem, mimo pełnej mobilizacji tego jednego głosu zabraknie ...

  16 12

Serial TTV kręcony w Myślenicach właśnie miał premierę. Jak oceniacie „O mały włos”?

 • 17 paź 2018

  Za coś takiego to się dożywocie należy, najlepiej w więźniu o zaostrzonym rygorze.
  Ja rozumiem gościnność, otwartość zobowiązuje ... ale kto ich wpuścił do Myślenic !?!
  Ręce opadają.

  19 11

Wybory Samorządowe 2018: Czy do podjęcia decyzji potrzebna jest debata wyborcza?

 • 23 sie 2018

  Po pierwsze. Artykuł jak najbardziej na miejscu. Tylko pochwalić. Niemniej pytanie jest tak sformułowane, że już na starcie poddaje w wątpliwość sens organizacji danego przedsięwzięcia.
  Ja wiem, że dołączony tekst dokładnie wyjaśnia istotę sprawy i jednoznacznie podkreśla wagę i znaczenie potencjalnej debaty. Ponownie, tylko pochwalić.
  Jednak, ile osób zada sobie trud wczytania się w to co autor chciał podkreślić ?

  Paradoksalnie, do podjęcia decyzji mnie osobiście debata nie jest potrzebna ale sam proces wyborczy, jego istota plus zwykła ludzka przyzwoitość wymaga aby taka debata się odbyła !

  Generalnie trochę to smutne, że jesteśmy na etapie zastanawia się nad rzeczami oczywistymi.
  Skoro "my" dyskutujemy to co tu mówić o uczestnikach wyborów ....
  Osobiście nie wierzę, że "kandydaci" zgodzą się na cokolwiek co choćby z daleka będzie pachniało autentyczną wymianą poglądów, myśli i wizji rozwoju gminy przy nieskrępowanym udziale mieszkańców. Co jak co, ale akurat w tej "branży" to panowie nie robią, kolokwialnie rzecz ujmując.

  Po drugie. Chyba nikt nie zwrócił w dyskusji pod postami wyborczymi uwagi na jeden istotny niuans. Otóż przy obecnej liczbie kandydatów obaj Panowie liczą na "załatwienie" sprawy już w pierwszej turze. Przy minimalnym wysiłku, w oparciu o pseudo eventy i prymitywny przedwyborczy rytuał poddany pełnej kontroli. Gdzie tu debata .... cud by się musiał stać.

  45 1

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 14 sie 2018

  Ludzie dajcie żyć !
  Jeden facet chce na burmistrza ( to ten na foci dla przypomnienia ), a Wy rozpętujecie taką dyskusję ...
  Chyba, że o to chodzi aby potencjalnych czytelników odstraszyć od wątku. Nie wiem, może się na mieście umówicie. Obgadajcie wszelkie kwestie fundamentalne ( ustrojowe, podatkowe, unijne, itp. ).
  Obiecuję Wam, że jak wrócicie dalej będziemy mieli ten sam problem. Czyli dwóch "super" kandydatów i ponad 40 tyś gminę niestety pogodzoną ( co byście nie napisali ) z tym faktem.

  10 5

Myślenice: Radni wyznaczyli okręgi wyborcze. Mieszkańcy Chełmu będą głosować... w Osieczanach

 • 21 maj 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=8iQs5xZxrig

  Obejrzałem, poszukałem w sieci, celem porównania, innych tego typu "produkcji" ukazujących naszą miejscową pseudo elitę ( PiS, SP, Platforma ... ) i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to jeden wielki sierociniec rodem z jakiegoś kiepskiego horroru w dodatku prymitywnie rozgrywany przez kilku gminno - powiatowych cwaniaków. Smutne.

  13 3

Myślenice: Pracę radnych obejrzysz na żywo w internecie

 • 10 mar 2018

  Przez tyle czasu towarzystwo adoracji wzajemnej dzielnie blokowało decyzję o udostępnianiu zwykłego stenogramu z posiedzeń, a teraz takie cuda ...
  Naprawdę nie można było wydać tych kilkudziesięciu tysięcy w imię rzeczywistej przejrzyści w pierwszym roku kadencji, a nie kilka miesięcy przed wyborami ? Pytanie rzecz jasna retoryczne.

  22 2