Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi

 • 3 lip

  POwiat- jacyś zamaskowani wręczają dyplom z pieczęcią urzędu miasta? no to coś tu jakby nie halo?
  POwiat nie ma swojego herbu i pięczęci??? ,,Praprzodek"- tak go nazywa J. Tomal był wszak starostą! o co tu chodzi?
  a Trzaskowski?- gość się odznacza utratą pamięci albo kręci i mataczy- jedno z dwojga. Obydwie przypadłości DYKWALIFIKUJĄ kandydata w przedbiegach.

  17 30

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł

 • 29 cze

  co wstydzili się, znaczy POwiat podpisać imieniem i nazwiskiem bo pisany ślad by został. A tak to można jak zawsze Panu Bogu świczkę a diabłu ogarek? Szkoda ze się nie podpisali jako mieszkańcy Polski. Takie to niehonorowe POwiat, takie żąłosne. Dawno były senator kazał? a miny jakie mają ośliźnięte!

  23 62

Prezydent Andrzej Duda w powiecie myślenickim. Wizytował miejsca, które ucierpiały na skutek ulewy

 • 23 cze

  ,,POwiat" nagle garnie się do Prezydenta Dudy i nawet biały parasol nad nim trzyma. No, no, no. Co za czasy, co za ludzie. I jakże on teraz Sowie w oczy spojrzy? Bo Rafałek to tam daleko...

  3 12

Raba wystąpiła z brzegów. Zalała Górny Jaz i plażę. Trudna sytuacja w powiecie

 • 22 cze

  tak się kończy betonowanie Zarabia. Tu się nic nie powinno odbudowywać. TEREN ZALEWOWY.

  9 1

Władysław Kurowski podsumował pół roku pracy w Sejmie. Dlaczego głosował przeciwko poprawkom dotyczącym m.in. Krzyszkowic?

 • 21 cze

  ,,POwiat" od zawsze był i jest w PO. To oczywistość. Może nie mają legitymacji, ale to nic nie znaczy, jedynie w razie czego można udawać, ze nie, nie, ale skąd. Tylko nowy wice to SLD. I schodzi im tak czas na toczeniu wojenek z gminą Myślenice.

  1 13

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

 • 5 cze

  znajomi Francuzi mówią, że Rafałek to strasznie ,,kaliczy " po francusku. Napompowany balon po prostu...

  42 40

Sołtysi dostali podwyżkę. Ile dzisiaj zarabia gospodarz wsi?

 • 2 mar

  w Sułkowicach 1000 zł i to już tak z 5 lat temu było.

  3 2

Biuro paszportowe w Myślenicach? Może… ale nie wcześniej niż za 2 lata

 • 26 lut

  Tak ci pasi jazda do biura w Krakowie z kolejkami po horyzont czy do Wadowic? Co za brednie wypisujesz chłopie!

  20 5

Mieszkańcy chcą oświetlenia na ul. Sucha Góra, ale gmina nie ma pieniędzy

 • 23 lut

  piniendzy ni ma i nie będzie? skąd my to znamy... zatrudnia się ,,doratcuf" za zasługi w wyborach, a to kosztuje, oj kosztuje. No i zbiera się kasę, bo trzeba 2 mln, żeby dobrze zrobić powiatowi i kupić od powiatu rozpadającą się ruderę po dawnym internacie. Żeby tam zrobić urząd gminy BEZ PARKINGU! To jest dopiero numer! Ale sam to wymyślił z czerepachem, to teraz będzie szedł po trupach, żeby udowodnić, że jego na wierzchu. A powiat naciska, bo trza kasy na budowę nowej wypasionej siedziby powiatu.

  7 2

Radna Aleksandra Korpal pyta o Sułkowice. Czy burmistrz kupi internat od starosty?

 • 5 lut

  Ta ruina po internacie za prawie 2 miliony? Powiat chce zrobić niezły interes! Kasa im potrzebna na nową siedzibę to chcą podrzucić Sułkowicom zgniłe jajo. I jeszcze udają jaką to łaskę robią. A budynek ten wybudowali sami Sułkowianie. Dużo tam było czynu społecznego! A teraz w tym zagrzybionym dziadostwie ma być urząd gminy??? Ze 3 miliony na remont jak nic. A gdzie parking? Czy ludzie wiedzą, że tam nie ma wcale parkingu, bo powiat sprzedał go prywatnemu. Chyba wszyscy wiedzą komu. ktoś się powinien umyć w zimnej wodzie i zastanowić do czego dąży. Chyba całkiem utopić finanse gminy. I zadziadować do reszty te nasze kochane Sułkowice!

  4 2

Andrzej Pułka rezygnuje z funkcji wicestarosty. Jego miejsce zajmuje Rafał Kudas

 • 20 cze 2019

  A co tam, chyba nie ma żadnej różnicy.

  10 2

Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 16 maj 2019

  serdeczne wyrazy współczucia dla Pana Józefa oraz dla wszystkich innych Wielkich Nieobecnych bo Niezaproszonych. Ciekawe, kto zapraszał Wojewodę, czy to był burmistrz może? Czy ktoś to wie?

  21 16

Raciechowice na skraju bankructwa: Liczą na wsparcie prezesa Orlenu, sąsiednich gmin i rządu

 • 9 maj 2019

  No jasne, nie należał do PO, ormowcy też nie należeli do PZPR.

  6 6
 • 8 maj 2019

  W Raciechowicach ze 20 lat rządził wójt z PO, narobił kosmicznych długów, a teraz ma ktoś czelność pisać, ze to bastion PiS? Ogarnijże się człowieku.

  23 13

Raciechowice na skraju bankructwa. Czy pozostałe gminy powinny je ratować?

 • 6 kwi 2019

  A czy to mieszkańcom Raciechowic nie będzie lepiej w nowej nie-upadłej gminie? niż w takiej co to do końca świata będzie tonąć w potwornych długach? Wiadomo wójt Żarski nie będzie wtedy wójtem, więc chce ratować swoją skórę za wszelką cenę. A my, mieszkańcy innych gmin w imię czego mielibyśmy dokładać do tego interesu??? My mamy finansować sztuki, które wyczyniał PO- wski Marek G., jak PO twierdziło ,,najlepszy wójt w Małopolsce"- pożal się Boże... Nagrody, medale i ordery jechały wagonikami. Miłe złego początki, lecz koniec żałosny... My mamy się na to składać??? Veto! Veto! Veto!

  6 1

Wybory Samorządowe 2018: Sprawdź kto kandyduje do rady powiatu

 • 9 paź 2018

  Wyborcy, zwróćcie uwagę na te farbowane lisy z PO, co to pozakładały teraz niewinnie brzmiące KWW albo się pochowały na listach PSL-u.
  Zwróćcie uwagę...

  3

Wybory Samorządowe 2018: Zobacz kto kandyduje na radnego w Gminie Sułkowice

 • 7 paź 2018

  Obecna władza w Sułkowicach jest już znużona i zmęczona. Siedzą na swoich stołkach już 12 lat. Jakby nie daj Bóg wygrali, siedzieliby 17 lat! Gminie grozi wtedy całkowita stagnacja. Już jest stagnacja. Projekty z rewitalizacji na przedostatnim miejscu w całej Małopolsce, na 182 gminy na przedostatnim miejscu. No można się załamać. Nie ma prawie żadnej kasy z zewnątrz, a coś by tu trzeba przed wyborami zrobić, no to wysprzedają co się tylko da. Tym się nie chwalą, propagandę i reklamę mają dobrą. Ale są uchwały rady, ogłoszenia o przetargach. Trochę działamy w nieruchomościach, to się wie. Zresztą teraz wszystko jest w internecie. Sprzedaże ostatnie- stare przedszkola, w Rynku i na górze. To w Rynku piszą, że poszło do rodzinki, ludzie nie mogą wybaczyć. Wielki teren boiska wiejskiego w Krzywaczce- co na to radni z Krzywaczki- pochwalili się ludziom??? Ze im sprzedali boisko? Już nigdy nie będzie wiejskie, na wiek wieków amen.
  Sprzedaż gminnych działek w Biertowicach- pochwalił się radny ludziom?
  I z tych sprzedaży dopiero się coś robi, jakieś dziury w ziemi kopie się. Ktoś nazwał, że jest to gospodarka rabunkowa i ja się z tym zgadzam!
  Najpierw zadziadowali totalnie zalew, a teraz będą go rewitalizować, a ile kasy na to pójdzie- naszych wspólnych gminnych pieniędzy? A potem znowu 5 lat będzie się zalew dziadować? A likwidacja straży miejskiej?
  teraz nie ma ani straży ani policji.
  No cofanie się w rozwoju. I żadne otwieranie ,,przewodów" nic tu nie pomoże. Bo wydaje mi się i wielu , wielu innych co na to patrzą, że tu już się nie chce.
  Nic nowego nie robić, środków nie ściągać, ani projektów energetycznych, ani solarnych, ani żadnych. Ludzi cyganić, propagandę w Klamrze wypisywać i tyle.
  A te skończone teraz na wybory budowy to przecież inicjatywy sprzed 8-6 lat! Teraz nic nowego. Kanalizacja w Krzywaczce też będzie na świętego nigdy. Jedna wielka ściema ,zwalanie na trudności prawdziwe i wymyślone. Pan Pułka obiecywał kanalizację w 2002 roku, to jeszcze za mało czasu miał na realizację?
  I gmina wydaje do tego dużą kasę na przegrane procesy. Ale co tam to przecież nie ze swoich pieniędzy tylko z gminnych. widocznie o takie gminne dobro serce nikogo z nich nie boli.

  Wyborca II

  Przegrani (gość) –06.10.18, 20:33:54

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  "Wyborca" ma rację.Wiele spraw w sądzie przegrali i to nie tylko Gmina, ale wszystko trzymają w tajemnicy przed wyborami.Bo to przecież skandal żeby tak trwonić pieniądze gminne ,czyli nas wszystkich,a w Gminie na nic nie ma pieniędzy.zwiń

  skomentuj

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  gmina przegrała z dyrektorką

  wyborca (gość) –05.10.18, 12:31:58

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Też to słyszałem z pewnego źródła, ale władze gminy bardzo pilnie strzegą tej tajemnicy, że się znaleźli teraz w czarnej dziurze. Ale zdaje mi się, że to już nowy burmistrz Pan Grabczyk będzie musiał rozwikłać problem 2 dyrektorów w szkole.
  W ostatnim czasie gmina przegrała parę spraw w sądach i przegrała grube tysiące, ąle tym się nie chwalą. Idzie tylko sama propaganda. Jak to mówił nasz proboszcz w Rudniku, że najlepszy burmistrz na świecie, a tu takie wtopy. Ale już niedługo, już niedługo. Zostały tylko dni...
  Byle do wyborów!zwiń

  skomentuj

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  dyrektorów 2?

  nauczycielka (gość) –01.10.18, 07:23:08

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Mówił nam znajomy radny z gminy, że wojewódzki sąd administracyjny unieważnił odwołanie naszej dyrektorki z sp2 Pani Pilch , bo było to rażące naruszenie prawa przez Pana Burmistrza. no to ładnie narobili. Mówili nam cały czas, że wszystko jest legalnie. I co teraz będziemy mieć 2 dyrektorów??? Może po wyborach już się coś ostatecznie wyjaśni i wreszcie w szkole będzie spokój a nie taka szarpanina nerwów
  No tu wklejam takie kawałki znalezione na forum. Jasiek.

  4 12

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018: Który z wójtów i burmistrzów będzie ponownie kandydować, a kto się waha?

 • 6 kwi 2018

  Piotrusiowi Panu na Sułkowicach już dziękujemy. Jesteśmy już bardzo zmęczeni pustymi obietnicami przez 12 lat.

  Hany83K napisał/a:

  Panu Burmistrzowi Pułce - już dziękujemy... zwykłą paplanina - ten człowiek nie zrobił nic , co obiecywał zwykłym mieszkańcom (...)WSTYD PANIE PUŁKA - DOŚĆ JUŻ PANA W TEJ GMINIE

  .
  No to nie możemy pozwolić na jeszcze 5 lat marazmu! I słuchania obiecanek cacanek.
  To takie nasze sułkowickie ,,słońce Peru mistrz bajeru". Jeden w gminie a drugi w powiecie.
  Już dość, dość, dość!

  16 13

Sułkowice: Zajechali mu drogę. Kopali i bili 19-letniego kierowcę - potem świadka zdarzenia

 • 14 mar 2018

  Likwidacja straży miejskiej, zlekceważenie sprawy, jak się pojawiała możliwość na posterunek policji to porażka władzy gminnej, tak burmistrza jak i radnych. Teraz się trzeba bać wyjść wieczór na ulicę. Porażka! Gdzie był jaki rozum! My się zwyczajnie cofamy. Sułkowice to stan umysłu- to stan umysłu obecnej władzy. Na co oni liczyli likwidując straż? Było gdzie indziej szukać oszczędności.

  30 9

Sułkowice zlikwidowały straż miejską

 • 14 lut 2018

  Straż podlega burmistrzowi i robi tylko to co on im każe. Burmistrz z radnymi zlikwidował straż, no to pewnie palenie śmieci, wypuszczanie szamb do rowu i rzeki i wałęsające się psy, bo je straż łapała, nie są dla nich problemem. No i totalna dewastacja zalewu. no fajnie jest. Na różne inne zbędne bajery gminę stać. I zawsze jeszcze można podnieść za wodę i śmieci, jak zrobili na ten rok.

  9 2
 • 12 lut 2018

  Coś się nam ta nasza gmina kochana cofa w rozwoju. A to sprzedają gminne budynki, a ciekawe też komu.. Likwidacja straży, policji też dawno niema. no to będą se wypuszczać szamba palić śmieci i robic co komu pasuje. Na zdrowie na pewno to nikomu nie wyjdzie. Oj strasznie krótkie nogi ma taka polityka. Dowód na mądrość to na pewno nie jest.

  5 7

Linia kolejowa z Krakowa do Myślenic? Sułkowice mówią: Nie!

 • 14 lut 2018

  Sułkowicom trzeba nowej prężnej władzy w gminie. Jak czystego powietrza. Ta ekipa co jest teraz jest wypalona i nie chce się. Popatrz na zalew, likwidację strazy miejskiej i tak dalej. Jakże oni nam ronda zrobią. trzeba nowych ludzi z pomysłem, żeby im się chciało pracować dla ludzi. i rozwoju Sułkowic.

  19 3
 • 12 lut 2018

  Widać radni mądrzejsi od władzy burmistrzowskiej. W kasie gminnej pustki. Radni nie tacy prędcy rzucać kasą na lewo i na prawo. jakby ta linia szła nawet przez Krzywaczkę to chyba dworca by tam nie było? No i co by z tego miały Sułkowice i inne wsie i Krzywaczka? Kiełbasą wyborczą było czuć od początku. Bo zwykłym ludziom z tego nic. tylko burmistrz i jego urzędniki robili miny na zdjęciach i się promują.
  Trochę za drogie te zdjęcia

  24 8

Daniel Obajtek - były wójt Pcimia został prezesem PKN Orlen

 • 12 lut 2018

  Ludzie, opamiętajcie się, czy to źle, że awansował gość z naszego powiatu? Z polowy tych wpisów to aż kipi zawiść! A jego poprzednicy to jakichże to byli Harvardach? i nie boli to że brali miliony? Jak jeden wystawi głowę z kotła to trzeba go natychmiast próbować wciągnąć z powrotem? Prawdziwe polskie piekło. A posypcież se głowy popiołem...

  4 17