Czy zna ktoś jakieś dobre i skuteczne środki na odchudznaie ?

 • 12 lut 2018
  KasiaWiki napisał/a:

  u mnie sprawdziła się zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce i chude mięso. uważać też radzę na błonnik bo może on zaszkodzić - ja tak się zaparć nabawiłam i musiałam się ratować dicopeg 10g który dodatkowo usprawnia pracę jelit przez co człowiek czuje się lżejszy. no i obowiązkowo dużo ruchu minimum 2-3 razy w tygodniu

  Dieta Slow Carb Dieta - Tim Ferrisa -> polecam, w ciągu 2 tygodni 5kg mniej bez ćwiczeń z czego dwa razy w ciagu 14 dni miałem cheat day. W ciągu 6 dni jesz ile chcesz ale z dietetycznych posiłków (produkty dozwolone) a raz na tydzień jesz co chcesz

Europark - dekada -> UWAŻAJCIE!

 • 9 lut 2018
  mknp napisał/a:

  Część punktu 3 regulaminu Parkingu przy ul. Słonecznej 2D w Myślenicach:
  "Opłatę należy uiścić z góry, niezwłocznie po przybyciu na parking."
  (http://www.europark.net.pl/pomoc-w-parkowaniu/regulaminy-parkingow )

  Dostałeś mandat, ponieważ nie udałeś się uiścić opłaty niezwłocznie po przybyciu na parking, więc otrzymałeś go słusznie i zgodnie z regulaminem który zaakceptowałeś podczas wjazdu.

  Opłatę... a przecież za pierwsze 90minut nie płacę tylko pobieram darmowy bilet... więc ten ich regulamin to same nieścisłości, które wykorzystuja na swoją korzyść. A na dodatek mam to zrobić niezwłocznie co też jest nieścisłością, bo dla mnie niezwłocznie może trwać np. 5 minut a dla kogoś 30sekund...

  28 2
 • 9 lut 2018
  mknp napisał/a:

  Bardzo dobrze że parking jest płatny, jeszcze przed otwarciem sklepów połowa miejsc była zajęta przez samochody osób jadących busem do Krakowa. Ja z tego powodu zrezygnowałem z zakupów w dekadzie, teraz od kilku dni zacząłem znowu tam jeździć, bo łatwiej znaleźć miejsce, za jakieś kilkadziesiąt mandatów będzie pewnie jeszcze więcej miejsc dla klientów. Tylko za długo trwa darmowy postój, wystarczyłoby 30m max 1h.

  Nie neguje słuszności odpłatnego parkingu, ale jeśli tak ciężko Ci zrozumieć o co postuluje w całym tym wątku.. uważasz że w porządku jest wystawienie mandatu za 2-3 minuty nieobecności (równie dobrze mógłbyś stać w kolejce do parkomatu..) to mam nadzieję że kiedyś podobny dostaniesz i niekoniecznie pod Dekadą i zrozumiesz co miałem na myśli.
  Jak najbardziej jestem za płatnymi parkingami ale odpowiednio zorganizowanymi. W naszym przypadku to czyste golenie nieświadomych klientów, a regulamin napisany drobnym maczkiem i jeszcze na ciemnej tablicy na wjeździe moim zdaniem nie jest wystarczająco rzucający się w oczy.

  kierowca napisał/a:

  ewentualnie wszyscy beda pobierali darmowe bilety to tez nie beda mieli utargu i sami moze odejda

  Jeśli nic się nie zmieni(np. biletomat na wjeździe) to nie wszyscy będą pobierali darmowe bilety... i będą zarabiać sobie tak jak to robią codziennie.

  kris111 napisał/a:

  Ludzie rozwiązanie tego problemu jest banalne , a mianowicie jak wszyscy zbojkotują zakupy w Dekadzie to zaraz parking będzie gratis i tyle w temacie . Ja tak zrobiłem

  To nie jest rozwiązanie, rozwiązanie to zrobienie tak, by więcej osób nie zostało naciętych na nieuczciwe praktyki tejże firmy. Przepraszam, ale tak jest. Bo jeśli parking jest darmowy po pobraniu biletu a ja muszę najpierw postawić auto to raczej zawsze mogę dostać tą ich "opłatę dodatkową". Bo przecież żeby parking był darmowy to muszę mieć bilet, nie ? A skąd sobie go wezmę skoro przy wjeździe nie mogę ??

  32 5
 • 9 lut 2018
  htomek87 napisał/a:

  jest również info na ich stronie że "automat nie wydaje reszty" czyli zbiera napiwki - 3-4 lata temu zrobili z tym porządek w parkometrach w Krakowie jak pewien mądry człowiek przeczytał przepisy i utarł im nosa. Niestety w prywatnej firmie na prywatnym terenie to nie przejdzie :(

  Ale nie ma to nic wspólnego z tym parkingiem bo tutaj bilet pobiera się darmowy..

  velgrubba napisał/a:

  Dokładnie Jak zdzierają kasę to niech chociaż zainwestują w szlaban Będzie jasna sytuacja

  Niech zrobią tak jak w galerii krakowskiej, dostajesz bilet na wjeździe i płacisz na wyjeździe...

  20
 • 8 lut 2018
  maciej27luis napisał/a:

  wczoraj jak podjechałem to jakiś koleś chodził i ostrzegał wszystkich parkujących o tym że kary dają, jak podszedłem do parkometru i chciałem dać za szybę to już hiena chciała mi dać mandat :/

  I dlatego założyłem ten wątek..
  Uważam iż nie tak powinno wyglądać podejście do klientów galerii dekady, no chyba że obecnie nie chcą już ich mieć i parking nie jest dla klientów dekady tylko do golenia parkujących...
  Moim zdaniem na wjeździe przy słupku powinien być parkomat po lewej stronie, tak by wjeżdżając można pobrać bilet -> niekoniecznie z rejestracją, po prostu data wjazdu i tyle. Ale oczywiście trzeba było zrobić tak, żeby zarobić na nieświadomych.

  Bardzo ciekaw jestem odpowiedzi na moją reklamację.

  36
 • 8 lut 2018

  "Klienci parkingu nabywają prawo darmowego parkowania po pobraniu darmowego biletu z parkomatu. Prawo do darmowego parkowania ważne jest przez okres 90 minut od momentu pobraniu darmowego biletu z parkomatu."

  2 punkt fizycznie nie jest możliwy do zrealizowania bo nie ma bramki na wjeździe ze szlabanem w którym pobieram bilet. A zamiast iść po paczkę do empiku równie dobrze mogłem stać w kolejce do parkomatu (czego niestety nie zrobiłem bo nie wiedziałem o takowym) i w przeciągu dwóch minut dostałbym mandat?

  Ich praktyka to wypatrywanie kto z samochodu idzie prosto do sklepu i wtedy dawaj, opłata dodatkowa.

  Dawniej wjeżdżałeś, wchodziłeś do sklepu a w międzyczasie pan podchodził dawał kartkę za wycieraczkę i jeśli przekroczyłeś czas to wtedy msiałeś zapłacić.

  23 1
 • 8 lut 2018
  justynao napisał/a:

  To do Empiku miałeś tak samo daleko jak i do parkomatu - czyli jakbyś do niego szedł tez by ci dali mandat - tylko czekają jak się ktoś natnie. Za darmo tego parkingu też nie obsługują - kasa leci dla miasta oj leci......

  To jakaś prywatna spółka, więc kasa nie do miasta.
  Tablica informacyjna na wjeździe jest, specjalnie podjechałem sprawdzić po fakcie. Ale gdyby kazdy się zatrzymywal i chcial przeczytać to co jest drobnym maczkiem wypisane to pewnie trzeba by słoneczna omijać szerokim łukiem.

  Żałuję tylko jednego, że bedąc w amoku nie podszedłem od auta do tego parkomatu gdzie 3minuty od daty mandatu pobralbym bilet.. ale czlowiek w emocjach nie myśli.

  Słyszałem że pierwszy miesiąc jeszcze uchylają te swoje mandaty, przynajmniej w jakiejś miejscowości. Zobaczymy.. Tylko ten ich czas 21dni roboczych oczekiwania na reklamacje..

  16
 • 8 lut 2018

  Od stycznia (nie znam dokładnej daty) parking pod galerią DEKADA został najęty przez firmę EuroPark do ściągania opłat.

  http://www.europark.net.pl/wiadomosci/parkingi-przy-malopolskich-galeriach-dekada-zarzadzane-przez-europark

  Jeśli ktoś nie będzie uważny, tak jak mi się to przytrafiło sowicie zapłaci za swój pośpiech -> 95zł lub 75zł jeśli zapłata w przeciagu 3dni.

  Dzisiejszego dnia, zatrzymałem się pod empikiem, wysiadłem z samochodu by odebrać paczkę, zdążyłem tylko wejść, poczekać na jedną pani w kolejce i wyjść by zastać widok żółtej kartki z wezwaniem do opłaty.

  Stare oznaczenia parkingu "Parking Płatny z dopiskiem do 2h darmowy dla klientów dekady) zostały zmienione, i myślałem że to tylko zmiana oznaczeń a system dalej jest taki sam, czyli pan kontroler wsadza na za szybkę kartkę że o tej godzinie zostawiliśmy a po 2h dopiero mamy dopłatę/mandat.

  Niestety firma EuroPark nie zrobiła żadnej akcji informacyjnej przed zostaniem najemcą parkingu i nieświadomy owej zmiany klient zajeżdża na parking, wysiada do sklepu (miałem do odebrania paczkę w empiku a nie w Tesco gdzie jest ten parkomat i nie można go niezobaczyć). I tutaj rodzi się pytanie dlaczego nie było żadnej informacji ostrzegającej przed praktykami tejże firmy? A może było to przygotowanie na obłowienie się przez nią?

  Wracając z empiku zastałem oczywiście kontrolera obok samochodu i kartkę, zapytawszy co mam zrobić bo chyba sam był zdziwiony że wróciłem tak szybko, powiedział że mogę zgłosić reklamację jeśli mam jakiś paragon, na szczęście takowy posiadam, ale jestem bardzo ciekaw ilu z was również zostało niemile zaskoczonych i czy zgłaszaliście reklamację!

  64 4