motorowe jazdy

 • rxtx@poczta.fm 23 lut

  Minęło 2 lata.... I jak z tym szkoleniem? Jeździsz ?
  Pytam bo sezon idzie... :-)

  4

Wspomóżmy Obajtek Team!!!

 • rxtx@poczta.fm 23 lut
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  typowy symetrysta, winszuje "nie znam gościa, ale na pewno nie jest taki jak mówicie, nie zgadzam sie"

  to może poznaj temat, dogłębnie, a potem się "nie zgadzaj".

  xD

  @AntyPatusMyslenice
  1. Jak cytujesz to cytuj dokładnie, a nie jak Ci pasuje....
  2. Ty na pewno znasz ten temat "do spodu"... Czemu zatem nie zgłosisz tego gdzie trzeba. Może też wygrasz i o tobie też w GW napiszą... ;-)
  3. Pozwól, że będę wyrażał tak swoje zdanie jak mnie to pasuje. Ty wyrażaj swoje - po swojemu. OK ?

  4 12
 • rxtx@poczta.fm 23 lut

  U nas jak zwykle... Nasz krajan to trzeba go zgnoić od razu.
  Ciekawe czy tak samo myśli gość z Wędzonki, który dostarcza wędliny na stacje benzynowe Orlenu, Makłowicz, który tam ma swoje kanapki, dostawca kawy, który dostarcza ją tam w ilościach mierzonych tonami i cała reszta, która żyje z Orlenu. Pytanie też do tych co to wielce kibicują Robertowi Kubicy....czy też tak myślicie ?
  Pytanie czy można tak szybko ocenić człowieka, jak Wy to tutaj robicie. Nie znam gościa i nie mam z nim nic wspólnego ale... nie zgadzam się z takim postawieniem sprawy. Jakieś linki z informacjami, ze GW wygrała z nim o co... o publikowanie rzeczy, które miały miejsce 10 lat temu ? A nawet jeśli mieli racę to co? Ilu innych polityków odwala i to nie takie numery.... Ja tam kibicuję temu człowiekowi. Wybił się i jest z mojego regionu. Może jeszcze cos fajnego tutaj dla nas zrobi... ? Kto wie ? Nie wygląda mi na takiego totalnie złego człowieka. A, że się czasami komuś trochę noga powinie.... to czy jemu pierwszemu ? Ciekawa osobowość i uparty, twardy człowiek. ja takim kibicuję ! :-D

  7 20

Myślenice. Politycy z regionu podpisali list intencyjny dotyczący budowy nowej komendy policji

 • rxtx@poczta.fm 23 lut

  Miejsce wybrane idealnie... Teraz będą stać z suszarką u siebie na posesji i "polować" na mieszkańców, bo chyba nikt inny tamtędy już nie jeździ. To wartościowe służby, które każdemu kierującemu bardzo dobrze się kojarzą. Czekamy jeszcze na kolejne inwestycje "pod Borzętą", na Zarabiu koło starego lądowiska dla helikopterów (okolice Raby i Zakopianki) i na Tarnówce - tutaj najlepiej po obu stronach drogi. Kolejne inwestycje po zatwierdzeniu studium korytarzowego dla nowego przebiegu S7. :-D

  1

Chętni do zespołu rockowego

 • rxtx@poczta.fm 30 sty

  @argi030 - skoro przez 2 lata nic sensownego nie zrobiłeś to zamykaj temat.

  Przykro to powiedzieć [bo jakoś wierzyłem w to co piszesz] ale teraz czekam na nowe U2, które będzie miało więcej chęci do tego, żeby odnieść sukces !

  Szkoda ale muzyka nie lubi pustki.... czekam zatem na kolejna kapelę !!! Dawać chłopaki, bo Myślenice potrzebują czadu...!!!
  A ja chętnie pójdę do MDK [czy jak się to teraz tam nazywa], żeby posłuchać dobrego Rocka :-D

  1 1
 • rxtx@poczta.fm 7 lip 2020

  Ja czekam na jakiś utwór instrumentalny [zakładam, ze wokalisty/ki jeszcze brak, ale chciałbym usłyszeć te 2 gitary i perkusje. Jak planujesz jeszcze jakieś dodatkowe instrumenty to tylko lepiej, ale w końcu coś zagrajcie wspólnie... Trzymam kciuki ! :-)

 • rxtx@poczta.fm 11 maj 2020
  argi030 napisał/a:

  Witam Was serdecznie. Chciałem się tutaj podzielic jednym z utworów który jest w przygotowaniu. Proszę o opinie i wasze komentarze.Wkrótce wiecej materiałów.
  https://www.youtube.com/watch?v=xKAahmTp8IQ

  No dobrze to wygląda.... Nie wiem tylko co z tym wokalem, znalazłeś godnego frontmena ?
  I... ;pomyśl, żeby do tego jakąś petardę dołożyć. Rockowe wykonania potrzebują energii... wiec... wiesz.... porządnego kopa temu trzeba dołożyć....i będzie git ! :-D

  1

Sześć propozycji przebiegu nowej Zakopianki od Krakowa do Myślenic. "Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku"

 • rxtx@poczta.fm 30 sty

  Heloł.... Gdzie byliście do tej pory Państwo inżynierowie budownictwa drogowego i planowania przestrzennego. Toż to na Was czekaliśmy ostanie 30 lat... A tu nagle taki wysyp i od razu 30 różnych koncepcji. A jedna lepsza od kolejnej... :-D

  3 8
 • rxtx@poczta.fm 30 sty

  @Zydor Luśnia - Ty na prawdę pójdź do kogoś kto Ci pokaże na mapie, którędy planowany jest ten korytarz, bo widzę, ze nic z tego nie ogarniasz i tylko siejesz panikę ! I faktycznie poczytaj całość tego co jest w plikach dostępne na stronach GDDKiA. Tam wszystko jest napisane i żadnych opisów o "ŻELBETOWĄ TRASĄ .... NAPOWIETRZNĄ NAD MYŚLENICAMI" tam nie ma... Więc luzik... :-)

  2 12
 • rxtx@poczta.fm 30 sty

  @Zydor Luśnia - popatrz dobrze na mapki. Bo mam wrażenie, że Ty ich nie umiesz czytać !. Na każdej z tych mapek przebieg nowej Zakopianki jest identyczny. I na pewno nie przechodzi przez osiedle.

  I nie bój się substytutu Lipki (której i tak już od dawna nie ma) też raczej CI nie uszkodzą.... A droga i tak musi być. Czy tego chcesz czy nie... :-)

  4 19
 • rxtx@poczta.fm 28 sty

  A ja myślę, że to na prawdę ciekawa koncepcja. Po pierwsze jest ich kilka i można je między sobą porównać i zdecydować, po drugie każda z tych opcji zawiera włączenie do drogi na Bielsko, po trzecie super ktoś założył, żeby koniec tej trasy był za Myślenicami (nie prowadzić drogi przez miasto), po czwarte zawiera koncepcję biznesową, bo może być poprowadzona przez Dobczyce, które świetnie się rozwijają gospodarczo (strefa przemysłowa, etc.) No i po piąte... Stara Zakopianka stanie się drogą lokalną...
  Super, że ktoś się w końcu za to zabiera... Trzymam kciuki ! :-D

  31 29

Co się zmieni i kto przebuduje Zakopiankę w Głogoczowie? Na przetarg GDDKiA odpowiedziały 4 firmy

 • rxtx@poczta.fm 30 sty

  @Obserwator30 - czym zatem może się pochwalić inne ugrupowanie polityczne? Co takiego zrobiono dla naszej społeczności? Możesz podać jakieś przykłady?
  Uważam, że przebudowa skrzyżowań na bezpieczne przejazdy czy przejścia dla pieszych przy tak wzmożonym ruchu, jaki mamy obecnie to priorytet. I na pewno nie jest to chybiony cel, bo nawet jeśli dojdzie do budowy całkiem nowego odcinka Zakopianki pomiędzy Krakowem a Myślenicami, to pojechać po nim będzie można pewnie najwcześniej za ok 5-7 lat. Do tego czasu jakoś żyć przy starej Zakopiance też trzeba.... Nie upolityczniałbym tego. Cieszmy się, ze w końcu i na nas przyszedł czas i coś nowego tutaj powstanie. Bezapelacyjnie - nowa Zakopianka to konieczność. I oby nikt z tego projektu teraz nie zrezygnował.. Nowa Zakopianka w nowym korytarzu z 3 pasami w każdą stronę - tak. Jestem za ! :-)

Pożar mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia. Lokatorka wydostała się przez balkon

 • rxtx@poczta.fm 22 paź 2021

  Ja się zastanawiam kiedy ktoś zrobi sensowny przegląd bloków pod względem bezpieczeństwa pożarowego:
  1. Instalacje elektryczne z lat 80-tych, bez wyłączników różnicowo-prądowych i zabezpieczeń nowego typu,
  2. Brak oddymiania w klatkach schodowych i pozamykane na stałe włazy dachowe (o ile są). O detekcji p-poż. już nawet nie wspomnę.
  3. Brak przegród p-pożarowych w piwnicach - pomiędzy klatkami schodowymi. Totalny brak kontroli kto i co tam w tych piwnicach trzyma. Myślę, że sporo jest takich ludzi, którzy składuja tam rzeczy łatwopalne (kartony, szmaty, styropiany po TV, etc.), a i takich co benzynkę na czarną godzinę trzymają (a ta już po 6,00 PLN jest), też pewnie nie brakuje...

  Wygląda na to, ze faktycznie musi dopiero dojść do jakiejś mega tragedii, żeby się ktoś tym nieco lepiej zainteresował... To jak z drogami pożarowymi przed blokami. Też ich nie było do czasu, aż na nowym osiedlu ktoś się zaczadził i straż nie mogła dotrzeć pod same okna.

  Ale temat jest długi, bo teraz drogi są, ale dość często widzę, że samochody są tak parkowane, że straż pewnie też nie dojedzie...

  13 5

Stróża światłowód NetMar

 • rxtx@poczta.fm 4 wrz 2021

  @mknk - i jak z tym podłączeniem do Orange?
  Dasz nam znać ?

  3
 • rxtx@poczta.fm 27 sie 2021

  A to ciekawe co piszesz. Wynika z tego, że Fiberlink wybudował sieć, a nie świadczy usługi? Czy na tej sieci świadczy usługi Netmar? Bo już nie rozumiem. Ale w obu przypadkach jest to ciekawe: w pierwszym bo sieć stoi pusta i nie eksploatowana, a w drugim bo w zasadzie każdy inny operator może Ci tam świadczyć usługi. Taki był zamysł budowy sieci.

  Pytaj zatem Orange czy mogą Ci tam zestawić szybsze łącze po strukturze Netmar. No i w końcu zapytaj także sam Netmar czy mogą Ci zestawić łącze na próbę. Jak będzie wszystko ok to podpiszesz umowę na dłuższy okres. Zakładam, że po miesiącu będziesz już wszystko wiedział.

  Powiedz im o swoich wątpliwościach. Myślę, że powinni się zgodzić. W końcu zawsze to nowy abonent i.... abonament. 😁

  2
 • rxtx@poczta.fm 26 sie 2021

  No ciekawe co piszecie. Netmar to nie mała firma i działa od wielu lat na rynku usług telekomunikacyjnych. Jest członkiem KIKE i dużym partnerem myślenickiego InetCentrum. Na 100% mają swoje własne kable optyczne doprowadzone do głównych węzłów Orange. O innych operatorach i wymienianym z nimi ruchu, nie będę pisał bo być może to tajemnica tego przedsiębiorstwa. Powinna wystarczyć informacja, że w razie awarii takiego łącza mają jeszcze inne zapasowe, które nie "położą" im sieci. Na bank budowali nowa sieć FTTH z programu POPC i osobiście nie miał bym obiekcji przed podpisaniem z nimi umowy. Taki operator jeśli świadczy usługi za pomocą kabli optycznych, na pewno robi to dobrze. Ale jakość też kosztuje. Pytanie zatem: czy chcesz mieć porządne łącze czy tanie...?

  2

Maszt w Głogoczowie

 • rxtx@poczta.fm 27 sie 2021
  Obserwator30 napisał/a:

  Częściowo zgadzam się z tym co piszesz. Ale idąc tym tokiem rozumowania, to powinniśmy np. budować komuś autostradę przez środek pokoju, jeśli tamtędy przebiega najkrótsza droga. Bo przecież każdy chce jeździć po szybkich autostradach, a nikt nie pozwoli, aby autostrada przebiegała przez środek jego podwórka...

  Trzeba znaleźć złoty środek i odpowiednio wyważyć wartośći. W przypadku budowli i innych inwestycji, które bezpośrednio oddziałowują na zdrowie mieszkańców, konsultacje powinny być standardem minimum...

  Prawda jest taka, że akurat z budowa autostrad często tak właśnie często bywa... Dosłownie komuś autostrada musi w końcu przejść przej posesje i wręcz dom. Po to są ustalane wykupy działek i td. Ale to jednak jest zupełnie odrębny temat.

  Maszy telefonii komórkowej można sytuować w naprawdę dogodniejszych miejscach. A jeśli obie strony się nad tym porządnie pochylą to wręcz stają się prawie nie widoczne. Wystarczy wykorzystać istniejące wysokie budynki czy budowle. A jak się nie da (z różnych powodów) to przecież zawsze można wybudować maszt w miejscu, które na prawdę nikomu nie będzie przeszkadzać. Wszyscy się boją tych masztów jak ognia, a one i tak już wpisały się na stałe do naszych krajobrazów i musi być dla nich miejsce. W dużych aglomeracjach są praktycznie co kilkaset metrów.

  Problem polega na tym, że wielu ludzi nie rozumie zasad działania tych urządzeń i myślą, że jak je widać to szkodzą, a jak nie widać to jest ok. A to zupełna bzdura... Jak je widać to ich własne telefony komórkowe zlokalizowane przy głowie lub przy genitaliach (tak, tak... tam przecież je najczęściej trzymamy) pracują z minimalną mocą, bo zasięg mają dobry. Jak masztu nie widać lub jest bardzo daleko to ciągle utrzymanie łączności z nadajnikiem wymaga automatycznego podniesienia mocy nadawania.... Telefony wtedy pracują w trybie mocniejszego nadawania.

  Odpowiedzcie sobie sami, które rozwiązanie jest dla was lepsze...

  2 1
 • rxtx@poczta.fm 26 sie 2021

  Prawda jest taka, że każdy chce mieć 1 000 000 GB w telefonie i dzwonić bez problemów (zasięg), byle tylko nadajnika koło domu mu nie postawić. To pytam się gdzie one mają stać? Może na orbicie geostacjonarnej? Dobry pomysł tylko abonament nie będzie kosztował 30 czy 50 pln, a raczej bliżej 1000. Pasuje to komuś?

  P.S. Żeby była jasność: konsultacje społeczne w takich sprawach muszą się odbywać. Tu nie ma dyskusji. Pytanie tylko ile będzie chętnych do wypracowania wspólnego środka. Z tego co wiem to zawsze jest prawie 100% na nie. Pytanie czy w tym przypadku były konsultacje, czy po prostu nikt na nie nie przyszedł....

  3 2

Fontanna na Rynku - skandal!

 • rxtx@poczta.fm 22 cze 2021

  Odpowiem autorce wątku:

  Jak dla mnie to nie bardzo rozumiem po co w ogóle zaczęłaś taki wątek?
  Rewitalizacja rynku zrobiona i chwała Wykonawcy za to. Zrobione jest to estetycznie i zgodnie ze standardami. To, że komuś coś się nie podoba to oczywiste. W końcu to Polska. Tu zawsze musi być inaczej.... Nie umiemy doceniać starań innych. Natomiast krytyka? - zawsze i wszędzie. Ale, żeby nie było łatwo - ja nie mam nic wspólnego z opcjami politycznymi. Ani jedni, ani drudzy nie są w kręgu moich zainteresowań i nie działam w tym zakresie.

  Rewitalizacje oceniam na chłodno z praktycznego i technicznego punktu widzenia. A to wygląda bardzo dobrze. Zwłaszcza nawierzchnia na której w końcu!) można bezpiecznie chodzić, a nie potykać się o "kocie łby". Tutaj to się powinny przede wszystkim wypowiedzieć kobiety, które lubią obuwie na tzw. szpilce. Bo im się pewnie teraz chodzi rewelacyjnie... Ja też widzę różnicę, a szpilek nie noszę... :-) Nowa lokalizacja dla przeniesionego Pomnika Niepodległości- strzał w 10. Odnowiona "Tereska" tak samo. Wszystkie wprowadzone zmiany w mojej opinii są na Plus i chwała za to komuś kto podjął decyzję o takich zmianach i wprowadził je w czyn. Teraz myślenicki rynek w końcu wygląda, jak w innych miastach nowoczesnej Europy, a nie relikt PRL-u.

  A skoro miasto stać na fontannę to czemuż by jej miało nie być? Jak widać w czasie upałów świetnie się sprawdza. A rynek to wizytówka miasta i nie mam mowy o tym, żeby tam było cicho i spokojnie. Tam ma tętnic życie. A jak komuś nie pasuje to nie musi tam zaglądać, Jest przecież wiele innych miejsc do odpoczynku.
  Ciekawe co maja w Krakowie zrobić? Tez zamknąć ten teren? Nie tędy droga i niestety trzeba to zaakceptować.

  A jak napisał @aleex - dzieci zawsze krzyczały i będą krzyczeć. Od tego są i ja nie widzę najmniejszego powodu, żeby im tego zabraniać. Zwłaszcza jeśli to są radosne okrzyki, które świadczą o ich dobrej zabawie. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku... Ale dzieciaki w domach niech lepiej nie siedzą. Wirtualna fontanna w komputerze, to jednak nie to samo.... :-) Dodatkowo nawet starsze osoby w upalny dzień, w pobliżu takiej fontanny mogą zaznać trochę ochłody i przyjemnego orzeźwienia od tego urządzenia.

  Co do wygłupów i wrzucania fotek do sieci, to nie trzeba myślenickiej fontanny tylko raczej konta na fejsbuku, które umożliwia wrzucanie wszystkiego do sieci. I tak właśnie większość ludzi robi. Nie zależnie czy jest to fontanna w Myślenicach czy karuzela w przysłowiowym "Pcimiu". Ważne, że jest miejsce i coś się dzieje to od razu fotki do sieci. Hamulców nawet nie ma przy napotkanym wypadku drogowym. Tyle, ze to już jest odrębny temat - na odrębny wątek.

  Podoba mi się koncepcja z odnowieniem fontanny na przeciw budynku Sądu. To dobry pomysł, ale trzeba go dobrze przemyśleć. Pochopne działania nie koniecznie muszą się sprawdzać. Niemniej pomysł wart jest rozwagi...

  32 23

Lidl w Myślenicach

 • rxtx@poczta.fm 13 cze 2021

  A ja się zastanawiam czy ktoś, kto wydał pozwolenia na taką lokalizację, to wziął pod uwagę, że w bezpośredniej bliskości tego sklepu jest MEGA ruchliwa droga o ogromnej przepustowości pojazdów. Nawet nie chce pisać takich rzeczy, ale czy ktoś zastanowił się nad konsekwencjami przebitych barier na Zakopiance przez 40 tonową ciężarówkę i jej upadek na parking pod Lidlem albo "wjazdem" takiego pojazdu do wnętrza Lidla....? To tylko retoryczne pytanie. Mam też nadzieję, że w tym pozwoleniu jest dodatkowe zabezpieczenie tego odcinka Zakopianki tak, żeby moje dziwaczne pomysły nigdy nie miały szans się spełnić... Ale takie pytania to chyba należy zadawać teraz, a nie dopiero wtedy jak się coś złego stanie...?
  Zakładam, że Buma ma konkretnych inżynierów na tej budowie i oni sobie już dawno zadali takie pytania... dla tego budują.

  Ja póki co, to wolę jednak podjechać do Biedry... ?

  14 25

nauczanie zdalne w czasach pandemii

 • rxtx@poczta.fm 25 lip 2020

  Nie uczniów, tylko rodziców...zdecydowanie chętniej zobaczę tutaj zdanie rodziców.

  Tylko nie zróbcie z tego wątku nagonki politycznej, bo wtedy szkoda na to czasu.

  Rzetelnie i na temat. :-)

  5

Zarabie tonie w śmieciach. Gmina wysyła w teren strażników miejskich

 • rxtx@poczta.fm 17 lip 2020

  Pełna zgoda. Ale to są smutni ludzie z tego miasta. Mnie się bardzo podoba pomysł zlotów motocyklistów czy innych maszyn. Przynajmniej oni mają gdzie, a reszta spacerujących może popatrzeć sobie na fajne sprzęty. Może jeszcze kogoś to zachęci do tego, żeby też pojeździł...?
  Sam nie jeżdżę, ale im trochę zazdroszczę i cieszę się, że tam są. Motocykliści powinni być wizytówką tego miasta, bo tu wszystko nią być powinno. Może właśnie dzięki nim i innym, którym się chce cokolwiek jeszcze robić, coś się w tym mieście zmieni?
  Też bywam w tamtym miejscu i jakoś nie widziałem, żeby komukolwiek to przeszkadzało... No chyba, że komuś nawet rower przeszkadza, to wszystko co spalinowe i tak od kopa skazane jest na klasyczne "nie"....
  Dla mnie to fajny widok jak stoją zaparkowane motocykle, a ich właściciele sobie kaweczkę popijają i przyglądają się spacerującym ludziom. Gdyby ich było więcej to pewnie nawet coś pod nich by miasto w końcu zrobiło. A jak by ich przyjechało ze 2000 to w końcu to miasto by zaczęło tętnic życiem, a chętnych do pooglądania takich maszyn też by pewnie nie brakowało...

  Byle koszy na śmieci było wystarczająco.... :-)

  8 13
 • rxtx@poczta.fm 17 lip 2020

  A może by tak od samego początku ? Może warto najpierw usiąść i się zastanowić co wykluczy pozostawianie śmieci byle gdzie...? Ja bym zaczął od tego, żeby w sprzątaniu tego zaczęli partycypować producenci tego co naklejone jest na wyrzuconym śmieciu.
  A druga rzecz, to koniecznie należy zaprzestać sprzedaży jednorazowych opakowań. Nie umiem zrozumieć o co chodzi z tymi butelkami bezzwrotnymi. A niech każda kosztuje 1 PLN. Zobaczymy czy dalej na Zarabiu będzie leżało setki butelek... Podejrzewam, że przy takiej cenie to znajdą się tacy co nawet z wody je powyciągają... Kasa, kasa i jeszcze raz kasa... Proszę Państwa. To najskuteczniej wyleczy śmiecących z brzydkich nawyków. A nawet jeśli nie to zawsze sie znajdzie ktoś kto chętnie pozbiera i odda za wymierne wynagrodzenie.

  P.S. A jak by 2 PLN kosztowała każda szklana butelka to ani jednej na ulicy nie znajdziecie. Jestem tego absolutnie pewien.
  Pora zatem w ramach ratowania planety i matki ziemi, wrócić do komuny i mleko sprzedawać w szklanych, a nie plastikowych butelkach zwrotnych. Ja bym się nie obraził gdyby rano pod moimi drzwiami czekało na mnie mleko w abonamencie miesięcznym.... :-)

  24 1
 • rxtx@poczta.fm 17 lip 2020

  Nie, nie... nie Myślenice tylko Myśleniczanie... A skoro mieszkańcy smutni to jak ma być radosne miasto ?

  9 3

Tak w 1927 roku prezentował się przysiółek Kawęciny w Sieprawiu

 • rxtx@poczta.fm 11 maj 2020

  Teraz by pasowało zrobić z tego samego miejsca współczesne zdjęcie.
  Było by fajne porównanie, jak było tam (prawie) 100 lat temu, a jak jest teraz.... ;-)

  10