Stróża światłowód NetMar

 • rxtx@poczta.fm 4 wrz

  @mknk - i jak z tym podłączeniem do Orange?
  Dasz nam znać ?

  3
 • rxtx@poczta.fm 27 sie

  A to ciekawe co piszesz. Wynika z tego, że Fiberlink wybudował sieć, a nie świadczy usługi? Czy na tej sieci świadczy usługi Netmar? Bo już nie rozumiem. Ale w obu przypadkach jest to ciekawe: w pierwszym bo sieć stoi pusta i nie eksploatowana, a w drugim bo w zasadzie każdy inny operator może Ci tam świadczyć usługi. Taki był zamysł budowy sieci.

  Pytaj zatem Orange czy mogą Ci tam zestawić szybsze łącze po strukturze Netmar. No i w końcu zapytaj także sam Netmar czy mogą Ci zestawić łącze na próbę. Jak będzie wszystko ok to podpiszesz umowę na dłuższy okres. Zakładam, że po miesiącu będziesz już wszystko wiedział.

  Powiedz im o swoich wątpliwościach. Myślę, że powinni się zgodzić. W końcu zawsze to nowy abonent i.... abonament. 😁

  1
 • rxtx@poczta.fm 26 sie

  No ciekawe co piszecie. Netmar to nie mała firma i działa od wielu lat na rynku usług telekomunikacyjnych. Jest członkiem KIKE i dużym partnerem myślenickiego InetCentrum. Na 100% mają swoje własne kable optyczne doprowadzone do głównych węzłów Orange. O innych operatorach i wymienianym z nimi ruchu, nie będę pisał bo być może to tajemnica tego przedsiębiorstwa. Powinna wystarczyć informacja, że w razie awarii takiego łącza mają jeszcze inne zapasowe, które nie "położą" im sieci. Na bank budowali nowa sieć FTTH z programu POPC i osobiście nie miał bym obiekcji przed podpisaniem z nimi umowy. Taki operator jeśli świadczy usługi za pomocą kabli optycznych, na pewno robi to dobrze. Ale jakość też kosztuje. Pytanie zatem: czy chcesz mieć porządne łącze czy tanie...?

  2

Maszt w Głogoczowie

 • rxtx@poczta.fm 27 sie
  Obserwator30 napisał/a:

  Częściowo zgadzam się z tym co piszesz. Ale idąc tym tokiem rozumowania, to powinniśmy np. budować komuś autostradę przez środek pokoju, jeśli tamtędy przebiega najkrótsza droga. Bo przecież każdy chce jeździć po szybkich autostradach, a nikt nie pozwoli, aby autostrada przebiegała przez środek jego podwórka...

  Trzeba znaleźć złoty środek i odpowiednio wyważyć wartośći. W przypadku budowli i innych inwestycji, które bezpośrednio oddziałowują na zdrowie mieszkańców, konsultacje powinny być standardem minimum...

  Prawda jest taka, że akurat z budowa autostrad często tak właśnie często bywa... Dosłownie komuś autostrada musi w końcu przejść przej posesje i wręcz dom. Po to są ustalane wykupy działek i td. Ale to jednak jest zupełnie odrębny temat.

  Maszy telefonii komórkowej można sytuować w naprawdę dogodniejszych miejscach. A jeśli obie strony się nad tym porządnie pochylą to wręcz stają się prawie nie widoczne. Wystarczy wykorzystać istniejące wysokie budynki czy budowle. A jak się nie da (z różnych powodów) to przecież zawsze można wybudować maszt w miejscu, które na prawdę nikomu nie będzie przeszkadzać. Wszyscy się boją tych masztów jak ognia, a one i tak już wpisały się na stałe do naszych krajobrazów i musi być dla nich miejsce. W dużych aglomeracjach są praktycznie co kilkaset metrów.

  Problem polega na tym, że wielu ludzi nie rozumie zasad działania tych urządzeń i myślą, że jak je widać to szkodzą, a jak nie widać to jest ok. A to zupełna bzdura... Jak je widać to ich własne telefony komórkowe zlokalizowane przy głowie lub przy genitaliach (tak, tak... tam przecież je najczęściej trzymamy) pracują z minimalną mocą, bo zasięg mają dobry. Jak masztu nie widać lub jest bardzo daleko to ciągle utrzymanie łączności z nadajnikiem wymaga automatycznego podniesienia mocy nadawania.... Telefony wtedy pracują w trybie mocniejszego nadawania.

  Odpowiedzcie sobie sami, które rozwiązanie jest dla was lepsze...

  2 1
 • rxtx@poczta.fm 26 sie

  Prawda jest taka, że każdy chce mieć 1 000 000 GB w telefonie i dzwonić bez problemów (zasięg), byle tylko nadajnika koło domu mu nie postawić. To pytam się gdzie one mają stać? Może na orbicie geostacjonarnej? Dobry pomysł tylko abonament nie będzie kosztował 30 czy 50 pln, a raczej bliżej 1000. Pasuje to komuś?

  P.S. Żeby była jasność: konsultacje społeczne w takich sprawach muszą się odbywać. Tu nie ma dyskusji. Pytanie tylko ile będzie chętnych do wypracowania wspólnego środka. Z tego co wiem to zawsze jest prawie 100% na nie. Pytanie czy w tym przypadku były konsultacje, czy po prostu nikt na nie nie przyszedł....

  2 2

Fontanna na Rynku - skandal!

 • rxtx@poczta.fm 22 cze

  Odpowiem autorce wątku:

  Jak dla mnie to nie bardzo rozumiem po co w ogóle zaczęłaś taki wątek?
  Rewitalizacja rynku zrobiona i chwała Wykonawcy za to. Zrobione jest to estetycznie i zgodnie ze standardami. To, że komuś coś się nie podoba to oczywiste. W końcu to Polska. Tu zawsze musi być inaczej.... Nie umiemy doceniać starań innych. Natomiast krytyka? - zawsze i wszędzie. Ale, żeby nie było łatwo - ja nie mam nic wspólnego z opcjami politycznymi. Ani jedni, ani drudzy nie są w kręgu moich zainteresowań i nie działam w tym zakresie.

  Rewitalizacje oceniam na chłodno z praktycznego i technicznego punktu widzenia. A to wygląda bardzo dobrze. Zwłaszcza nawierzchnia na której w końcu!) można bezpiecznie chodzić, a nie potykać się o "kocie łby". Tutaj to się powinny przede wszystkim wypowiedzieć kobiety, które lubią obuwie na tzw. szpilce. Bo im się pewnie teraz chodzi rewelacyjnie... Ja też widzę różnicę, a szpilek nie noszę... :-) Nowa lokalizacja dla przeniesionego Pomnika Niepodległości- strzał w 10. Odnowiona "Tereska" tak samo. Wszystkie wprowadzone zmiany w mojej opinii są na Plus i chwała za to komuś kto podjął decyzję o takich zmianach i wprowadził je w czyn. Teraz myślenicki rynek w końcu wygląda, jak w innych miastach nowoczesnej Europy, a nie relikt PRL-u.

  A skoro miasto stać na fontannę to czemuż by jej miało nie być? Jak widać w czasie upałów świetnie się sprawdza. A rynek to wizytówka miasta i nie mam mowy o tym, żeby tam było cicho i spokojnie. Tam ma tętnic życie. A jak komuś nie pasuje to nie musi tam zaglądać, Jest przecież wiele innych miejsc do odpoczynku.
  Ciekawe co maja w Krakowie zrobić? Tez zamknąć ten teren? Nie tędy droga i niestety trzeba to zaakceptować.

  A jak napisał @aleex - dzieci zawsze krzyczały i będą krzyczeć. Od tego są i ja nie widzę najmniejszego powodu, żeby im tego zabraniać. Zwłaszcza jeśli to są radosne okrzyki, które świadczą o ich dobrej zabawie. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku... Ale dzieciaki w domach niech lepiej nie siedzą. Wirtualna fontanna w komputerze, to jednak nie to samo.... :-) Dodatkowo nawet starsze osoby w upalny dzień, w pobliżu takiej fontanny mogą zaznać trochę ochłody i przyjemnego orzeźwienia od tego urządzenia.

  Co do wygłupów i wrzucania fotek do sieci, to nie trzeba myślenickiej fontanny tylko raczej konta na fejsbuku, które umożliwia wrzucanie wszystkiego do sieci. I tak właśnie większość ludzi robi. Nie zależnie czy jest to fontanna w Myślenicach czy karuzela w przysłowiowym "Pcimiu". Ważne, że jest miejsce i coś się dzieje to od razu fotki do sieci. Hamulców nawet nie ma przy napotkanym wypadku drogowym. Tyle, ze to już jest odrębny temat - na odrębny wątek.

  Podoba mi się koncepcja z odnowieniem fontanny na przeciw budynku Sądu. To dobry pomysł, ale trzeba go dobrze przemyśleć. Pochopne działania nie koniecznie muszą się sprawdzać. Niemniej pomysł wart jest rozwagi...

  32 23

Lidl w Myślenicach

 • rxtx@poczta.fm 13 cze

  A ja się zastanawiam czy ktoś, kto wydał pozwolenia na taką lokalizację, to wziął pod uwagę, że w bezpośredniej bliskości tego sklepu jest MEGA ruchliwa droga o ogromnej przepustowości pojazdów. Nawet nie chce pisać takich rzeczy, ale czy ktoś zastanowił się nad konsekwencjami przebitych barier na Zakopiance przez 40 tonową ciężarówkę i jej upadek na parking pod Lidlem albo "wjazdem" takiego pojazdu do wnętrza Lidla....? To tylko retoryczne pytanie. Mam też nadzieję, że w tym pozwoleniu jest dodatkowe zabezpieczenie tego odcinka Zakopianki tak, żeby moje dziwaczne pomysły nigdy nie miały szans się spełnić... Ale takie pytania to chyba należy zadawać teraz, a nie dopiero wtedy jak się coś złego stanie...?
  Zakładam, że Buma ma konkretnych inżynierów na tej budowie i oni sobie już dawno zadali takie pytania... dla tego budują.

  Ja póki co, to wolę jednak podjechać do Biedry... ?

  8 18

nauczanie zdalne w czasach pandemii

 • rxtx@poczta.fm 25 lip 2020

  Nie uczniów, tylko rodziców...zdecydowanie chętniej zobaczę tutaj zdanie rodziców.

  Tylko nie zróbcie z tego wątku nagonki politycznej, bo wtedy szkoda na to czasu.

  Rzetelnie i na temat. :-)

  5

Zarabie tonie w śmieciach. Gmina wysyła w teren strażników miejskich

 • rxtx@poczta.fm 17 lip 2020

  Pełna zgoda. Ale to są smutni ludzie z tego miasta. Mnie się bardzo podoba pomysł zlotów motocyklistów czy innych maszyn. Przynajmniej oni mają gdzie, a reszta spacerujących może popatrzeć sobie na fajne sprzęty. Może jeszcze kogoś to zachęci do tego, żeby też pojeździł...?
  Sam nie jeżdżę, ale im trochę zazdroszczę i cieszę się, że tam są. Motocykliści powinni być wizytówką tego miasta, bo tu wszystko nią być powinno. Może właśnie dzięki nim i innym, którym się chce cokolwiek jeszcze robić, coś się w tym mieście zmieni?
  Też bywam w tamtym miejscu i jakoś nie widziałem, żeby komukolwiek to przeszkadzało... No chyba, że komuś nawet rower przeszkadza, to wszystko co spalinowe i tak od kopa skazane jest na klasyczne "nie"....
  Dla mnie to fajny widok jak stoją zaparkowane motocykle, a ich właściciele sobie kaweczkę popijają i przyglądają się spacerującym ludziom. Gdyby ich było więcej to pewnie nawet coś pod nich by miasto w końcu zrobiło. A jak by ich przyjechało ze 2000 to w końcu to miasto by zaczęło tętnic życiem, a chętnych do pooglądania takich maszyn też by pewnie nie brakowało...

  Byle koszy na śmieci było wystarczająco.... :-)

  8 13
 • rxtx@poczta.fm 17 lip 2020

  A może by tak od samego początku ? Może warto najpierw usiąść i się zastanowić co wykluczy pozostawianie śmieci byle gdzie...? Ja bym zaczął od tego, żeby w sprzątaniu tego zaczęli partycypować producenci tego co naklejone jest na wyrzuconym śmieciu.
  A druga rzecz, to koniecznie należy zaprzestać sprzedaży jednorazowych opakowań. Nie umiem zrozumieć o co chodzi z tymi butelkami bezzwrotnymi. A niech każda kosztuje 1 PLN. Zobaczymy czy dalej na Zarabiu będzie leżało setki butelek... Podejrzewam, że przy takiej cenie to znajdą się tacy co nawet z wody je powyciągają... Kasa, kasa i jeszcze raz kasa... Proszę Państwa. To najskuteczniej wyleczy śmiecących z brzydkich nawyków. A nawet jeśli nie to zawsze sie znajdzie ktoś kto chętnie pozbiera i odda za wymierne wynagrodzenie.

  P.S. A jak by 2 PLN kosztowała każda szklana butelka to ani jednej na ulicy nie znajdziecie. Jestem tego absolutnie pewien.
  Pora zatem w ramach ratowania planety i matki ziemi, wrócić do komuny i mleko sprzedawać w szklanych, a nie plastikowych butelkach zwrotnych. Ja bym się nie obraził gdyby rano pod moimi drzwiami czekało na mnie mleko w abonamencie miesięcznym.... :-)

  24 1
 • rxtx@poczta.fm 17 lip 2020

  Nie, nie... nie Myślenice tylko Myśleniczanie... A skoro mieszkańcy smutni to jak ma być radosne miasto ?

  9 3

Chętni do zespołu rockowego

 • rxtx@poczta.fm 7 lip 2020

  Ja czekam na jakiś utwór instrumentalny [zakładam, ze wokalisty/ki jeszcze brak, ale chciałbym usłyszeć te 2 gitary i perkusje. Jak planujesz jeszcze jakieś dodatkowe instrumenty to tylko lepiej, ale w końcu coś zagrajcie wspólnie... Trzymam kciuki ! :-)

 • rxtx@poczta.fm 11 maj 2020
  argi030 napisał/a:

  Witam Was serdecznie. Chciałem się tutaj podzielic jednym z utworów który jest w przygotowaniu. Proszę o opinie i wasze komentarze.Wkrótce wiecej materiałów.
  https://www.youtube.com/watch?v=xKAahmTp8IQ

  No dobrze to wygląda.... Nie wiem tylko co z tym wokalem, znalazłeś godnego frontmena ?
  I... ;pomyśl, żeby do tego jakąś petardę dołożyć. Rockowe wykonania potrzebują energii... wiec... wiesz.... porządnego kopa temu trzeba dołożyć....i będzie git ! :-D

  1
 • rxtx@poczta.fm 27 lut 2020

  @argi030... odbyła się już jakaś próba? Przesłuchania kandydatów na wokalistę już się odbyły? Kiedy i gdzie można Was zobaczyć?
  A.... no i pochwal się jaka nazwa grupy została wybrana. Czekamy i... dopingujemy do sukcesu. :-)

  1
 • rxtx@poczta.fm 6 lut 2020
  argi030 napisał/a:

  Płeć w moim projekcie nie ma znaczenia. Niebawem dalsze informacje napiszę w sprawie nowo powstającego zespołu. Tym czasem chciałbym żebyście podali propozycję nazwy typowo rockowej kapali dla nas :)

  Dobrą nazwę na zespół masz przy swoim "nicku" z tego forum.
  Mnie się podoba i myślę, że była by super !
  W tej kwestii jednak sami kombinujcie.

  Nazwa jest ważna, ale bardziej oczekuję, że czegoś w końcu posłuchamy.... i mam nadzieję, że rapować na scenie nie będziecie? ;-)

  P.S. I żeby mi nikt tutaj się nie doszukiwał jakiś skojarzeń, co do tego rap-u. To nie ten wątek i nie ten klimat! Tu jest ciężka atmosfera... :-)

 • rxtx@poczta.fm 6 lut 2020

  Też na skalę U2....?

  No to "4Ma", albo "Kom4t" ,"2Man".
  A jak nie to: "heaven corps" "maszynista", "Zombie barszcz", "ognista kula", "rock finger" i.. wiele, wiele innych. :-)
  Pytanie czy rok klasyczny, czy może coś jeszcze innego....metal? ciężki metal, etc. ?
  np. " hard stuff" , "Bolerioza", "Pandora", "Hades", "Roswell machine", etc... :-)

 • rxtx@poczta.fm 28 sty 2020
  kasiaiwona napisał/a:

  ja ale od razu mówię że nie umiem ani grać ani śpiewać :)

  I to własnie może być kluczem do sukcesu....

  Zaprezentuj się @argio30 i niech sam zdecyduje czy się nadajesz.... Jedyną przeszkodą może być tylko płeć, bo nie wiem czy Bono występuje w sukienkach... :-)

  2 1

Tak w 1927 roku prezentował się przysiółek Kawęciny w Sieprawiu

 • rxtx@poczta.fm 11 maj 2020

  Teraz by pasowało zrobić z tego samego miejsca współczesne zdjęcie.
  Było by fajne porównanie, jak było tam (prawie) 100 lat temu, a jak jest teraz.... ;-)

  10

Spowiedź i komunia święta w okresie wielkanocnym - jak to może wyglądać w tym roku?

 • rxtx@poczta.fm 30 mar 2020

  Ooooo.... ciekawe. Zwłaszcza z tym terminem:
  Konferencja Episkopatu Polski w 1985 r. ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej (26.03.2020) do Niedzieli Trójcy Świętej (7.06.2020).

  Coś późno ta środa popielcowa wypadła w tym roku... W dodatku 26.03.2020 to raczej czwartek był... :-D

  1 1

Żeby zarejestrować samochód trzeba czekać godzinami? Sprawdzamy jak działa wydział komunikacji w Myślenicach

 • rxtx@poczta.fm 29 lut 2020

  Ciekawe czy dalej tak jest, że kasa czynna do 14:30, więc od 14:30 do 15:00 i tak nie zarestrujesz auta, bo nie ma gdzie wnieść opłaty. Jakby terminali płatniczych nie dało się ustawić prze okienku. Chory system.

  5

motorowe jazdy

 • rxtx@poczta.fm 27 lut 2020

  Proponuję zapisać się na kurs doszkalający w szkole motocyklowej w Krakowie. Nie chcę tutaj wklejać żadnych linków, bo często społeczność tego forum nerwowo reaguje na takie rzeczy. Zbyt często okazuje się to kiczowatą reklamą. Ale poszukaj szkoły motocyklowej w Krakowie, która organizuje kursy doszkalające kierowców motocyklowych wraz z wycieczkami weekendowymi na moto po serpentynach naszego południowego sąsiada - Słowacji. Jak nie znajdziesz to pisz do mnie na priw. podeślę Ci linka. LWG! :-)

Abonament RTV.

 • rxtx@poczta.fm 7 lut 2020

  Można wiele rzeczy robić i wymagać ale...
  Trudno mi się zgodzić z "abonamentem radiowo-telewizyjnym" czyli tworem dziwacznego pochodzenia, bo definicję abonamentu nawet Wikipedia podaje, gdzie :

  Abonament – opłacone prawo do korzystania z określonego świadczenia, zazwyczaj wykupione przedterminowo przez abonenta na pewien okres. Najczęściej spotykany jest abonament miesięczny – płatny „z góry”. Tyle definicji.

  I teraz - przy takiej ilości reklam, szczególnie leków (gdzie jest jakaś komisja weryfikująca treści tego syfu !!!???) jakimi wali do nas to pudło, to ja nie widzę możliwości tego oglądania. Reklamy, tj, ich emisja w TV mało nie kosztuje, wiec z tego jest realnie bardzo duży wpływ do kasy TV. Co się z tymi pieniędzmi dzieje ? Oczywiście oprócz takich przypadków, gdzie np. mało sławnemu obecnie Panu Kamilowi D. czy Panu Tomaszowi L. wypłacano horrendalne pensje za jeden odcinek programu wyemitowanego w TV, Oczywiście pieniądze idą w znacznej części na pokrycie kosztów sprzętu, ludzi, etc., ale skoro TVP może (i chce) sponsorować gwiazdy typu Zenek i cała plejada, organizując imprezy Sylwestrowe warte miliony PLN, to ja się pytam - dla czego? Może nie koniecznie mi się podoba taki sposób wydawania kasy. A jak było wręczenie nagród Noblowskich, to już nie było na to środków, a przypominam, że wśród odbierających tę nagrodę była nasza rodaczka !!! I jak jest taka jest. Można jej nie lubić, nie zgadzać się z nią ale należało to zobaczyć i koniec. Natomiast na film o Zenku TVP kasę znalazła. Ciekawe.
  Do tego wiadomości tendencyjne, w jedyną słuszną stronę formułowane, to ma być telewizja? Toż to jakaś farsa jest. Przy tak zorganizowanych programach, reklamach i Kewinie co roku w Świętach, to uważam, że ja powinienem dostawać opłatę abonamentową za "cierpliwość" wysiedzenia przed pudłem, którego obecnie nie mam, bo jest mi zbędne. Informacji szukam sam w Internecie. Te w TV nie nadają się do niczego.
  Poziom programów w TV to też jest jakaś masakra. Tasiemce telewizyjne, co popołudnie ryją berety żeńskiej części społeczeństwa, a filmy, które można by zobaczyć przerywane są reklamami tak długimi, że po reklamie człowiek nie pamięta już o czym był ten film...

  Dodatkowa rzecz to telewizja kablowa i satelitarna. Skoro płaci się abonament za taką telewizję i w tym pakiecie jest też "pakiet naziemny", to o jakim jeszcze abonamencie mowa? Tu chyba powinno być jasne, że skoro zapłacono za pakiet, to zapłacono. I już.

  Od razu napiszę, że wiem iż obecna forma abonamentu jest za posiadanie odbiornika, a nie za programy. Natomiast może warto powalczyć, że skoro jednak abonament ma być, to niech będzie.... ale "wyjazd z reklamami" i chcemy porządnej telewizji, przede wszystkim niezależnej i ambitnej.

  I jeszcze wrócę na chwilę do reklam leków. "weź", "sięgnij", "mnie polecił", etc... to już brzmi jak jakaś mantra. Ciekawe czy ktokolwiek pokusił się o wykonanie badań wpływu takich reklam na zdrowie społeczne. Tak ogromna ilość reklamowanych leków musi wpływać na to co biorą ludzie. Mnóstwo z nich nie chodzi do lekarza, bo "co zrobiłby pediatra? Mnie polecił.....ble, ble, ble...." I oni zapewne też myślą, że im też by polecił. A jaki to może mieć skutek? Myślący człowiek wie.

  Natomiast pytanie ilu oglądających myśli. Myślę, (tak jeszcze myślę, dla tego nie mam tego pudła), że jednak coraz mniej.

  10

Który dostawca internetu?

 • rxtx@poczta.fm 28 sty 2020

  Też czekam na światło. Wodę i gaz już mam... ;-)

  A tak poważnie, to pewnie dopiero na wiosnę znowu ruszą prace instalacyjne. Proponuje uzbroić się w cierpliwość i obserwować konta lokalnych operatorów na FB i/lub ich strony internetowe. Warto też czasami zatelefonować do ich biur, bo tam też pracują ogarnięci ludzie i jak się okaże, że w jakimś miejscu jest gotowych 10 czy 20 abonentów do podłączenia to warto przecież tam kabel pociągnąć... :-D

  W między czasie warto wpisywać tutaj gdzie już operatorzy świadczą swoje usługi po światłowodach. Tylko żeby to miało sens to musi być podana miejscowość i ulica lub dzielnica/ nazwa regionalna ( coś co pozwoli innym łatwo zorientować się o jakie miejsce chodzi).

 • rxtx@poczta.fm 24 sty 2020

  Co to jest 3m maszt? 33m to jeszcze rozumiem, ale 3? To ja mam większy... :-D
  Poza tym wydaje mi się, że próbujesz przemycić w tym swoim poście reklamę.
  Nie lepiej to zrobić uczciwie i jak trzeba? Miałbyś więcej "plusikow", a tak to... Mało kto słyszał o Więciórce, a co dopiero o jakiejś tam Paleostradzie....

  1 1

Znamy stawki za śmieci w gminie Siepraw

 • rxtx@poczta.fm 28 sty 2020

  Ciekawe jak to jest, że niby Radni mają głos w naszym imieniu, a żaden nie postulował o to, żeby utrzymać taką tendencję, jak poprzednio, czyli: im więcej osób w gospodarstwie tym mniejsza opłata. W końcu przecież normalna rodzina składa się zazwyczaj z 2 osób dorosłych i kilkoro dzieci.
  Nie ma szans, żeby dzieci produkowały tyle samo śmieci co osoba dorosła. Tym bardziej, że najwięcej śmieci powstaje z opakowań po żywności, którą najczęściej spożywa się wspólnie (mleko w plastikowej butelce, masło w popularnym "złotku" lub "sreberku", serki topione, serek biały w opakowaniu foliowym, serek w foremce z pcv, etc......

  Rozumiem, że w związku z tym teraz władze w PL będą forsować obniżki cen żywności pakowanej w materiały "śmieciotwórcze" ? Do dzisiaj nie mogę ogarnąć tego, że kiedyś przecież mleko było w szkle a nie PCV i było dobrze. Ale jak widać na śmieciach teraz można "kokosy" robić, tylko pytanie czy z jakimkolwiek pożytkiem dla środowiska ?

  10 5