Wybory Samorządowe 2024. Barbara Bylica poparła jednego z kandydatów. "Mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski”

 • Pablo 13 kwi

  O..... matko! Ale wpisów w tym wątku... takiego "ruchu" w wątku, w ostatnich latach, to chyba nie było... Ale to dobrze. Znaczy się, że Elektorat się interesuje... :-)

  Ale....widać, że zdania są mocno podzielone... Ale widać też, że po jednej i po drugiej stronie osobom piszącym te komentarze, zaczynają puszczać hamulce etyczno-moralne... a to już proszę Państwa ładne nie jest... Pytanie czy warto się w to tak emocjonalnie angażować i innych obrażać? Zwłaszcza, że w obecnym czasie, to o totalnej anonimowości możemy jedynie pomarzyć...

  Pocieszające jest jedynie to, że nie wszyscy mieszkańcy tego pięknego miasta piszą tutaj komentarze i nie wszyscy je czytają, wiec w żadnej mierze nie da się ocenić nastrojów wyborczych jednoznacznie i na tej podstawie powiedzieć, która strona ma większe szanse. :-)
  Nie da się również wyciągać wniosków (na całe szczęście !) o kulturze osobistej mieszkańców. Niemniej pytanie czy tego forum nie czytają ludzie spoza tego miasta... a jeśli tak to ładnie wyglądać w tym świetle nie będziemy... Warto się też nad takimi rzeczami zastanowić...

  Ale z całą pewnością można powiedzieć, że mieszkańcy to jednak myślący ludzie i sami zdecydują kogo chcą widzieć u steru tego "okrętu". A co sobie wybiorą.... to to będą mieli przez kolejną kadencję, po której.... znowu będzie można ocenić, kto i jak pracował dla tego miasta i jego mieszkańców. :-)

  Trafnych wyborów Państwu życzę w tej drugiej turze i... czekam na wyniki !!! :-)

  15 2

No i co dalej z tą nową drogą S7 ?

 • Pablo 13 kwi
  obserwator 3 napisał/a:

  Drodzy teoretycy. Tak sobie marzyć to można by było ale już po pokonaniu Rosji i zaprzyjaźnionych z nią państw BRICS , wszak społeczeństwo rwie się do wojny pod przywództwem polityków wszelkich barw . Jedynie chyba Braun nie chciałby tej wojny bo zdaje sobie sprawę z tego ,że schronów ci u nas niedostatek a na wsi nowe domu budowane są bez piwnic , haubice jeszcze z Korei Południowej nie nadeszły ( zamówione na kredyt, który trzeba będzie spłacać a z czego to już sam Pan Bóg wie). Bieda nadchodzi całą nawałnicą , zbroić się trzeba a my dyskutujemy o nowej 7. Oczywistą sprawą jest ,że żadnych estakad budować nad miastem się nie powinno bo wystarczy kilka dronów i 7 zakończy swój żywot daleko przed Myślenicami.

  Powiedział, co wiedział.....
  Posty sobie nabijasz czy o co chodzi... ? ;-)

  4
 • Pablo 4 kwi

  @Prawicowiec - pomysł doby ale.. raczej dla tych, co będą jechać od strony Rzeszowa.

  Ci, którzy pojadą od strony Katowic, Krakowa, etc. to pojadą w takim układzie jak proponujesz, starą (obecną) Zakopianka, bo nikomu nie będzie się chciało robić tzw. "kółka"...

  Pomysł dobry, ale od strony Skawiny musiałaby powstać druga droga, która również by się łączyła za Myślenicami z gotową już drogą w kierunku Rabki, a dalej Chyżnego.

  Pytanie czy ktoś się na to zgodzi... a jeśli to na pewno nie w pierwszym etapie.

  Do tego należy pamiętać o zapisach przetargowych dotyczących drogi w kierunku Bielska-Białej, która lada moment będzie budowana - też w nowym śladzie.

  2 1
 • Pablo 2 kwi

  Ktoś wie co się dzieje w tym temacie?
  Bo tutaj (co mnie bardzo dziwi) trochę taka atmosfera, jakby już tej drogi mieli nie budować....

  A może warto by trochę podyskutować nad przebiegiem tej planowanej trasy i już na tym etapie przygotować się do batalii, która nas (mieszkańców gminy i powiatu Myślenice) nie ominie ?
  Wszyscy wiemy, że to tylko kwestia czasu... A jak się nie przygotujemy, to w późniejszym terminie będą robić z nami, co tylko chcą.... bo przepisy, bo wytyczne projektowe, bo społeczeństwo utrudnia, etc...

  Dla mnie np. nieporozumieniem jest koncepcja wiaduktu/estakady przez środek miasta i to jeszcze zakończonego tunelem w Plebańskiej Górze.... a to dopiero środek.... bo do zaprojektowania jest odcinek Kraków - Myślenice, z tym, że... nie wiadomo czy na tym się skończy i jaka będzie wizja Projektantów.

  Wszyscy mamy dostęp do map Google, gdzie widać przecież zabudowę. Może warto się temu już teraz przyglądnąć i spróbować na własną rękę szukać alternatywy dla tego czym nas zaskoczą w kolejnych latach ?

  Co o tym myślicie ?

  7 2

Myślenice. Diler - nastolatek zatrzymany z narkotykami przy Domu Kultury. Tuż pod kamerami monitoringu

 • Pablo 19 mar

  No i ledwo chłopak wszedł w dorosłe życie, to od razu na wstępie sobie je...
  Łatwa kasa, zbyt łatwa.... zawsze rodzi kłopoty. Mnóstwo kłopotów...

  Pytanie: czy inni młodzi ludzie, którzy o tym już wiedzą, będą umieli wyciągnąć z tego zdarzenia właściwe wnioski...?

  19

Koniec świateł na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z Zakopianką. Na wiosnę ruszą prace nad budową węzła

 • Pablo 25 sty

  Kraków i tak potrzebuje już kolejnej obwodnicy. Obawiam się, że jedynym sposobem na udrożnienie tego "krakowskiego" ruchu obwodnicowego będzie budowa kolejnej, która będzie troszkę dalej od centrum ale.... za to fajnie udrożni ruch wokół Krakowa. I jedyna sensowną odpowiedź to ring: Skawina - Myślenice - Dobczyce - Łapczyca (Bochnia) - Nowe Brzesko - Proszowice - Słomniki - Skała - Jerzmanowice - Krzeszowice - Alwernia - Zator - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Sułkowice - Myślenice. No i mamy zamknięte kolo.

  No... może z jakąś mniejsza czy większą korekcją... Ale jak się przyjrzeć nieco dokładniej temu co napisali w wyznaczaniu tych 6 koncepcji przebiegi S7 (Kraków - Myślenice), to dziwnym trafem bardzo ważnym elementem była łączność do drogi w relacji: Głogoczów - Wadowice. No ciekaw jestem dla czego .. :-)

  1

Maciej Ostrowski zapowiada udział w wyborach samorządowych. "Mam nadzieję, że mieszkańcy zdecydują o zmianie władzy w naszym mieście"

 • Pablo 23 sty

  Cytat ze strony: "Jak dotąd chęć udziału w walce o fotel burmistrza zapowiedziało dwóch polityków. " Koniec cytatu.

  A ja się pytam: co to za politycy?
  ...bo ja myślałem, że raczej samorządowcy.... :-)

  8 3

A1 niezłe cięcia się pojawia od 1.01.2024

 • Pablo 17 gru 2023

  Od razu czuć powiew nowej władzy....

  Liczyłem na zmiany, ale... nie koniecznie w takim kierunku....
  U mnie też zapowiadają cięcia i mniej ma być kursów transportu zbiorowego. Ja sobie jakiś pewnie dam radę ale Ci, co do pracy na dyżur w szpitalu, komendę policji, strażacy, inne ważne służby pracujące w trybie ciągłym... to nie wiem jak będą sobie radzić. Do tego rozumiem, że dzieciaki znowu na zdalne, bo do szkoły też chyba przestaną odjeżdżać...

  Ale rozumiem, że skończyła się "dobra zmiana" i teraz to już będzie tylko... lepiej? Byle nie KOszmarnie... ;-)

  4 1

Tytuł "Zasłużony dla powiatu myślenickiego" otrzyma śp. Waldemar Dutkiewicz, Jan Koczwara i Ignat Timar

 • Pablo 1 gru 2023

  Cytat: „Ignat Timar - to urodzony w miejscowości Bistrita w Rumunii."

  Gratulować nauka jazyk polski.

  Ktoś to czyta przed publikacją czy na zasadzie: a jakoś to będzie... najwyżej się poprawi?

  7 1

Myślenice, Polanka, Zawada. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wybrał ucieczkę. W aucie wiózł mefedron

 • Pablo 13 paź 2023

  A ile wg Ciebie @MistRz 1 powinien dostać...?

  Dobrze, ze nikogo nie zabił w czasie tej ucieczki, bo wystarczyło, żeby ktoś tamtędy przechodził... i mogłoby się to tragedią skończyć. Gorzej gdyby to był ktoś z Twojej rodziny.,... nie uważasz ?

  Wykluczyli jednego nawalonego debila za kółkiem i do tego z narkotykami w kieszeni, to może reszta "młodych gniewnych" wyciągnie z tej lekcji jakieś dobre wnioski dla siebie... zobaczymy...
  Do tego rozwalony radiowóz i nóż w ręce. Nie wiem czego się spodziewał ale taki desperat to chyba musi mieć jeszcze sporo innych rzeczy za uszami....

  Brawo Policja. Oby tak dalej !

  18 1

praca w ALPHA Dobczyce

 • Pablo 11 paź 2023
  adamos napisał/a:

  Patrząc z perspektywy czasów (2012 było to za PO) szału nie było, praca na 4 zmiany, szkodliwe warunki pracy (plastiki) wypłata 1200zł a podobno było za tamtych czasów tak dobrze.

  To teraz przynajmniej wiadomo jak głosować w niedzielę...
  :-D

  1 2
 • Pablo 10 paź 2023
  Netarkala napisał/a:

  Przepracowałam tam 10 lat. Na produkcji też.
  <ciach cała reszta...>

  Kurcze... @Netarkala - temat z 2009 roku, a Ty teraz dopiero odpisujesz...?
  Obawiam się, że to już nawet odgrzewanym kotletem ciężko nazwać....
  :-D

  4 3

Niebezpieczne, zapadające się studzienki na ul. Piłsudskiego- wypadek.

 • Pablo 11 paź 2023
  mknp napisał/a:

  Studzienek nie robi się w losowych miejscach, jest masa norm, które to reguluje aby cała infrastruktura pracowała wydajnie i nie zatykała się. Jeśli oś kanału idzie w jezdni, to przecież studzienek nie zrobisz poza kanałem. Kanał natomiast też nie może iść w dowolny sposób jak komuś się podoba, musi iść prosto, a wszelkie załamania i zmiany kierunku robi się właśnie w studzienkach, przy czym liczba takich załamań musi być jak najmniejsza. Więc faktycznie sieć projektuje się tak, aby studzienki w miarę możliwości były w połowie pasa, między kołami samochodu, ale nie ma możliwości żeby kanalizacja zawsze szła dokładnie tak jak jezdnia. Jeśli jezdnia nie jest prosta, a kanał pod nią musi być prosty, to oczywistym jest, że zdarzy się iż studzienki wypadną pod kołami.

  Problemem tutaj nie są same studzienki, bo przecież chcemy mieć kanalizację i chcemy aby ona działała. Problemem jest samo wykonanie jezdni i wykończenie włazów.

  E.... coś Pan mydli nam tutaj oczka....
  Skoro os kanału idzie w jezdni, to zakładam, że dla tego ten kanał tam położono, ze właśnie będzie nad nim droga, która wyznacza jego trasę.... Innymi słowy projektuje się kanał w śladzie (to ostatnio modne u nas słowo) jezdni, czy wręcz pasa drogowego (jezdnia + chodnik). I to jest dla mnie zrozumiałe.
  Natomiast wykonywanie kanałów gdzie popadnie i jak popadnie w tejże jezdni już nie jest dla mnie zrozumiałe.... bo skoro projektujemy jezdnię, a wcześniej kanał (*bo on musi być w pierwszej kolejności wykonany, to tak to należy zrobić, żeby przebieg tego kanału był dokładnie w osi pasa ruchu. Jednego lub drugiego... pod jezdnia to nie ma znaczenia, a daje dobrą bazę do zaprojektowania tego właściwie, bo pole manewru jest spore.... Tak na prawdę to nawet ten kanał może sobie przechodzić w dowolnym miejscu pod jezdnią byle...studzienki były w osiach passa ruchu - jednego lub drugiego.
  Przyłącz kanalizacyjny do studzienki w jezdni nie jest zatem skomplikowany bo... studzienkę projektujemy dalej w osi pasa ruchu... mnie nie przeszkadza, żeby było nawet 5 studzienek obok siebie, byle dalej w osi pasa.... Co zatem powoduje, ze tak nie jest? Niedbalstwo wykonawcy kanalizacji czy jezdni? No i gdzie są od tego inspektorzy - jednej branży i drugiej ?
  O wymaganych spadkach mi nie pisz, bo to w tym przypadku nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Taką kanalizację można zagłębić nawet kilka metrów pod jezdnią i uzyskiwać wymagane spadki... Tak, że ten.... dalej nie jestem przekonany, że nie dało się lepiej zrobić drogi na ul. 3-do Maja.... A tam na prawdę jest dramat z jazdą po tych "wertepach", które jeszcze lepiej pogłębiają ciężkie pojazdy przemieszczające się na trasie Myślenice - Bysina - Jasienica - Sułkowice.

  4
 • Pablo 10 paź 2023

  Ja to się zastanawiam czy to jakaś złośliwość "drogowców" czy może wod-kan'iarzy, że te studzienki zawsze są instalowane "pod koło" samochodu?
  Tak jakby się nie dało zawsze umieszczać ich w osi pasa ruchu pojazdów.
  Wtedy mniej by przeszkadzały pojazdom z 4 kołami i tym z dwoma to już prawie w ogóle, bo rower, motorower (skuter) czy motocykl zazwyczaj poruszają się bliżej prawej krawędzi takiego pasa...

  Jak to zatem jest i co powoduje, że za każdym razem studzienka ląduje dokładnie pod kołami naszych samochodów. A przejazd z górnego ul. 3-go maja do centrum (pod starą mleczarnię) to już jest majstersztyk.... :-D

  7

Spotkanie z autorami biografii Daniela Obajtka 13.10.2023

 • Pablo 10 paź 2023
  Mądrala napisał/a:

  Camino jest przy Cegielni w Myślenicach to od dawna podziemie PO

  To PO już do podziemi zeszło?
  Wczoraj jeszcze ponoć ich "wódz" w jakiejś debacie brał udział... to może jednak nie jest jeszcze tak źle ? ;-)

  6 11

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

 • Pablo 10 paź 2023
  Luca napisał/a:

  "Zemsta Jarka" Adama Adboo jest jedną z tych książek, o których ostatnio słyszałem od wielu znajomych. Mówią, że to wciągający thriller z elementami romansu, więc postanowiłem dać jej szansę. Zimowe wieczory to idealny czas na takie czytanie!

  Ta pozycja może być dostępna w realu, ale to.... dopiero po 15.10.2023 :-D

  1 1

Chętni do zespołu rockowego

 • Pablo 10 paź 2023

  @argi030 jak tam postępy? jest już jakiś nowy materiał?
  Gdzie Was można posłuchać i kiedy ? Daj jakieś info.... :-)

Rabo, rzeko nasza kochana....

 • Pablo 23 wrz 2023

  A nie można tak jak tutaj zbierać śmieci:
  https://www.youtube.com/shorts/7ztI2Ur0iFM?feature=share
  , nawet tylko w okresie letnim, żeby odpoczywający nad naszą rzeką nie musieli oglądać całego syfu spływającego z biegiem nurtu ?

  Podwójny zysk:
  - lepsze wrażenie na turystach i mieszkańcach - czystsza rzeka,
  - brak konieczności używania specjalistycznego sprzętu pływającego na samym zbiorniku dobczyckim - zbieranie pływających śmieci w pobliżu samej zapory. Tym samym lepsze wrażenie na turystach odwiedzających koronę zapory.

  Warto?

  3

Notariusz do polecenia

 • Pablo 12 wrz 2023
  Prawicowiec napisał/a:

  Hunterka pyta o notariusza a nie o ubezpieczenia.

  .....czy fotowoltaikę... :-)

  1 2

Myślenice. Basen letni na Zarabiu wydzierżawiony na 10 lat? Radni wydali zgodę

 • Pablo 6 wrz 2023

  Skoro uchwała została poparta zdecydowaną większością głosów, to dla czego nie podano kto został tym dzierżawcą terenu z basenem?
  To jakaś tajemnica?

  Podejrzewam, że to jakiś podmiot gospodarczy więc chyba nawet by się właściciel ucieszył, bo to w zasadzie darmowa reklama... A my wiedzielibyśmy (bez zbędnych domysłów) kto tym obiektem teraz będzie zarządzał i można by wtedy lepiej oceniać postęp prowadzonego remontu na tym obiekcie...

  28 1

Myślenice. Rynek czy Zarabie? Gdzie i dlaczego powinno się organizować największe koncerty

 • Pablo 1 wrz 2023

  Może czas poszukać całkiem nowego miejsca na takie imprezy?

  Moim zdaniem ani rynek, ani Zarabie (w sensie stary jaz)...

  Raczej bym się skłaniał w kierunku Orła albo poszukania (pozyskania) całkiem nowego terenu gdzieś w tamtejszej okolicy.... może np. na samym końcu ul. Zdrojowej (już w Osieczanach) po lewej, pomiędzy mostem w Osieczanach, a właśnie ul. Zdrojową...?

  Tylko nie wiadomo jak na to zareagują tamtejsi mieszkańcy.... :-D

  5 21

Papierki do pomiaru pH np wody ...

 • Pablo 29 sie 2023

  @Badjunkieblue... a nie możesz pobrać kilku próbek wody, którą chcesz zbadać i po prostu podjechać do siedziby wodociągów w Myślenicach, żeby Ci te próbki zbadali ?

  To chyba nie jest jakoś bardzo skomplikowane ?

  1

Fryzjer Myślenice

 • Pablo 28 sie 2023

  @SakuraS, nie.ma to jak kryptoreklama...?

  Kto w taki sposób próbuje zyskać klientów, ten zazwyczaj ich traci.

  Przecież na to są lepsze sposoby... a nie odświeżanie "starego kotleta" z 2018 roku!

  Moim zdaniem słabe podejście i zapewne przysporzy Ci to tylko >>kciuków w dół<<.

  Ale rób jak uważasz.... 😉

  7

Plaza piaszczysta

 • Pablo 21 sie 2023

  Bardzo dobrze, że o tym piszecie tutaj. Zakładam, że ta informacja musi poprzez to forum dotrzeć do odpowiednich ludzi nadzorujących te prace w UM (w końcu to zleceniodawca).

  I zapewne teraz ktoś się tym zainteresuje i przymusi wykonawcę do dalszych działań, zgodnie z umową.
  Jak by nikt tego nie poruszył, to i pewnie by nikt o tym iie wiedział. A przynajmniej mógłby twierdzić, że nie wiedział, że nie było sygnałów, etc.

  Swoją drogą ciekawe kto ten projekt nadzoruje ze strony władz miasta i kto odpowiada za postęp tych prac... Jakiś inspektor nadzoru z branży budowlanej chyba czuwa nad poprawnością wykonania podbudowy, zbrojenia i warstw końcowych.... To teraz pytanie czy jest i wie o przestoju, czy go nie ma i nikt nie wie o tym, że wykonawcy na budowie brak....

  "Admini!"...
  Czekamy na reakcję UM. :-)

  4

Znaleziono pieniadze

 • Pablo 17 sie 2023

  Ja zgubiłem ale wiem gdzie.... w skarbówce. Tam kasę gubię cyklicznie.... i na razie nic nie wskazuje na to, żeby się odnalazła.... :-)

  P.S. A tak poważnie, to super, ze są jeszcze uczciwi ludzie, którzy potrafią oddać to co do nich nie należy. Szacunek @Dzik !
  Tak trzymaj, a może będzie w tym powalonym kraju, jeszcze kiedyś dobrze ! :-)

  1 3