Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

 • 6 lis

  Słabo znamy temat... w blokach dachy nie są płaskie. Mają nachylenie, tylko do środka. Rury spustowe do deszczówki nie są na zewnątrz budynków, tylko wewnątrz. Zazwyczaj w klatkach schodowych. Warto wcześniej takie rzeczy sprawdzić , zanim się coś napisze. :-)

  4 2
 • 6 lis

  I bardzo dobrze, że nie przyjęto tego wniosku. Jak znam życie, to zaraz by się pojawiły budynki że zbyt dużymi dachowymi powierzchniami płaskimi. A po jakiejś, kolejnej, zimie stulecia i zawalonym budynku, znowu by trzeba robić dochodzenia, kto zawinił.
  Sorry, ale mieszkamy w takim, a nie innym rejonie tego kraju i takie a nie inne wytyczne projektowe ktoś, po coś narzucił. I jak na razie katastrof budowlanych jeszcze tutaj nie było... Przynajmniej nie z powodu zawalonego, z powodu zbyt wielkiego obciążenia śniegiem, dachu.
  Ktoś chce inaczej....?

  7 8

Puk! Puk! To ja smog. Jestem coraz bliżej...

 • 22 wrz

  Ja tam się zastanawiam kiedy w końcu ktoś zabierze się za lotnictwo. Nie powiecie mi, że nie ma ono wpływu na smog. Palenie syfem to jedno. Ale sporo jest ogarniętych ludzi, którzy wiedzą jak palić węglem więc bez przesady, że węgiel jest be. Jak górnictwo szło pełna parą to nikt nie mówił, że węgiel to trucizna. Teraz nagle się porobiło....?

  A samoloty? Wystarczy odszukać popularną stronę w internecie i sprawdzić ile samolotów jest w powietrzu w danej chwili. O tym ile z nich zrzuca paliwo już jakoś nikt nie mówi. Ilość syfu spalonego w silnikach i wydalonych do górnych warstw atmosfery też jakoś nikogo nie obchodzi. A moim zdaniem warto by się temu nieco bliżej przyjrzeć...

  4 3

Paweł Kukiz w Myślenicach środa 4 września g. 17:00

 • 7 wrz
  woJOWnik napisał/a:

  @Strożaninek

  <ciach początek...>
  - tu niestety muszę przyznać, że mam podobne jak Ty wątpliwości :(. O ile - tak jak Kukiz - wierzę że sam Kosiniak-Kamysz szczerze chce realizacji ich obecnie wspólnych postulatów, tak w regionach, lokalnie najpewniej nadal panują układy i zwyczaje stojące z nimi w sprzeczności. Ale przyszłość to jest niewiadoma. Przysłowiowego konia z rzędem temu, kto już dzisiaj wie, co z tego wyjdzie.
  <...ciach koniec>.

  PSL jedyne czego chce (włącznie ze swoimi władzami) to przeskoczenia minimalnej wartości progu wyborczego, żeby się znaleźć w miejscu gdzie im najlepiej. Kropka.
  Do tej pory ich działania były bardzo podobne - wiązali się z każdym, kto mógł im to zagwarantować. Widać jaki jest skutek: dla rolników nie robią nic. Oprócz tego, że większość z nich ma swoje firmy robią wykończeniówki mieszkań, pracują na budowach i... nie płacą ZUS-u. Zresztą długo by można o tym pisać. Wystarczy ruszyć 4 litery na pobliską wieś i porozmawiać z tymi, którym się jeszcze chce i coś tam uprawiają na tej swojej ziemi. Nie po drodze mi z takim układem.

  Do tej pory od wielu lat wspierałem PK, bo wydawało mi się, że liderowi można wiele zarzucić ale nie to, że nie zależy mu na Polsce. Wiążąc się z PSL stracił u mnie wszystko. Kropka.

  Po prostu nie wierzę, że taka koalicja może reprezentować moje poglądy. Nie ma szans. I może nawet rozumiem, co napisano wcześniej, że aby coś zmienić to trzeba mieć to minimum, ale w moim głębokim odczuciu jednak nie z PSL-em... Nie z kimś kogo się nazwało organizacją przestępczą. Tak się po prostu nie robi. Jestem bardzo tym zawiedziony i mój głos w tych wyborach pozostanie nieważny.

  2

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł

 • 8 sie

  Długie te okresy zimowe... Od 15 grudnia do 15 października. Wydawało mi się, że w takim okresie to wszystkie 4 pory roku łapiemy, a nie tylko zimę. Pewnie trzeba węgla nakupić skoro już nawet w internetach piszą, że nadchodzi dziesięciomiesięczna zima stulecia... ?

  1

Czy miasto trzeba „odgracić”? Które budynki lub instalacje szczególnie szpecą krajobraz Myślenic?

 • 8 sie

  Temat wart zastanowienia ale... może by tak zadać to pytanie Powiatowemu Nadzorowi Budowlanemu, a nie "laikom" na forum? Od czego jest ta instytucja?

  Natomiast jak już zapytajcie gdzie trzeba to my wtedy chętnie posłuchamy, co ta instytucja ma do powiedzenia w tej sprawie, a potem... chętnie podyskutujemy o tym na forum.

  9

Remont Placu Zabaw na osiedlu 1000-lecia przy blokach 18/19/20/21

 • 14 lip

  Najpierw to by trzeba go chyba ogrodzić...? Bezpośrednia obecność drogi i konieczność jej przechodzenia przez dzieci, często z zaparkowanego samochodu, nie jest bezpieczna dla pociech. Wiem, że droga jest osiedlowa i należy się nią poruszać bezpiecznie, ale wszyscy dobrze wiemy, że nie każdy respektuje przepisy.
  Dla tego ogrodzony plac zabaw miałby wiele korzyści: bezpieczeństwo dzieciaków (mama czy tata może spokojnie czytać książkę czy też wiadomości z FB) oraz ograniczenie dostępu bezpańskim psom do piaskownicy, w której dzieciaki tak chętnie się bawią. Co to za tam psy po zmroku wszyscy wiemy. Przerażające jest to, że niektóre robią to po okiem swoich właścicieli....

  Myślę, że można by jeszcze sporo więcej argumentów przytoczyć, które szybko wskażą"plusy" ogrodzonego placu zabaw, ale to już pozostawiam kolejnym dyskutującym. ????

  4

Czystość w Myślenicach.

 • 14 lip

  Skoro w 21 wieku takie tematy trzeba roztrząsać na forum, to oznacza to tylko jedno: cofanie w rozwoju.

  Jeśli ktoś w dobie tak szybkiego przetwarzania informacji nie jest w stanie ogarnąć, że zaśmiecanie środowiska to podcinanie gałęzi, na której się siedzi, to chyba najwyższy czas zadać pytanie: jak będzie żyć kolejne pokolenie...?

  Oczywistym jest, że takim dalszym postępowaniem, w końcu doprowadzimy tę planetę do zagłady. Tego chcemy?

  Ale faktycznie, jak napisał @Czarosław: zacznijmy od siebie. Dzieci obserwują dorosłych i jeśli się im wpaja dobre nawyki, to one potem uznają to za kanon. Koniec z wyrzucaniem niedopałków z okien samochodów, od tego są w nich popielniczki. Koniec z pozostawianiem śmieci i butelek na brzegach rzek, od tego są kosze i zabierajmy swoje śmieci ze sobą. To samo imprezy plenerowe i pewnie jeszcze tysiące kolejnych przykładów..

  3

budowa kolei Myślenice-Kraków? POSTĘPY PRAC

 • 14 lip
  Masakra napisał/a:

  W piątek jechałem busem spod Galerii Krakowskiej do Myślenic całą trasę 50min. Pociąg przypuszczalnie będzie jechał pełną trasę 45minut. Serio?

  Nie oceniaj zbyt pochopnie. Poczekaj do 01.09 albo jeszcze lepiej do 01.10. Wtedy wrócą do Krakowa studenci i przy tych wszystkich utrudnieniach drogowych, które obecnie występują w Krakowie, będzie inny (sporo dłuższy) czas przejazdu. Od 10 lat codziennie przejeżdżam tę trasę i wiem jak to wygląda. Alternatywny środek transportu do Krakowa jest niezbędny. Pytanie tylko jak to zrobić optymalnie i bez zbędnej zwłoki.

  5
 • 5 lip

  Mnie ciekawi ile ludzi przyjdzie na te spotkania. Narzekają wszyscy, że się nie uda, że nie ma szans, że wojna będzie, że to wina nowego burmistrza i Bóg wie co jeszcze, ale żeby się w tym jakoś udzielić i zainteresować tematem? Nie. Najlepiej narzekać i palcem winnych pokazywać, często nie mając bladego pojęcia o sprawie...

  6 3

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 14 lip

  Kolejny temat do Włodarza miasta. Nikt inny tylko urząd wydaje koncesję na transport zbiorowy i obsługę takich linii. A skoro wydaje to ma pełne prawo ustalić warunki na jakich ma to się odbywać. Poprzedni Włodarz pogonił PKS, a wprowadził busy. Obecny będzie miał kolejny orzech do zgryzienia i obawiam się, że kolejowe plany tego nie rozwiążą. Przynajmniej nie w oczekiwanym czasie...

  2 2

Moskitiera drzwiowa

 • 5 lip

  Nie polecam, bo wszystkie mi znane firmy produkujące moskitiery drzwiowe, wymagają do ich montażu wiercenia w ościeżnicy.
  Dla mnie to słaby punkt. Nie po to dopłacałem do cieplejszej stolarki, żeby teraz w niej dziury robić.

Pchli Targ w Myślenicach

 • 23 cze

  Chyba był już taki pomysł kilka lat temu. Wtedy nie wypaliło. Ale ja mam na to swoje zdanie: Masz pomysł, to go wdrażaj a nie czekaj na opinię innych. Jak ma chwycić, to chwyci. W tej mieścinie jak trafisz, to cię nawet w Jasienicy znajdą.... ;-)

  Odpalaj i nie czekaj na to co ci na forum napiszą. Niestety nie wszyscy tutaj mają dobre intencje... Działaj ! ;-)

  18

B...ex - Stróża??

 • 20 cze
  Hipcio napisał/a:

  <ciach początek...>
  Ja już dałem dyla i pozdrawiam z UKeja <...ciach koniec>

  No to cieszymy się Twoim szczęściem, ale pozwól, że każdy sam zdecyduje gdzie chce pracować...
  Wbrew pozorom małe, czy duże miasto, praca jest wszędzie. Wystarczy chcieć pracować. I to nie koniecznie w IT czy HR. Innej pracy też jest pod dostatkiem. ;-)

  2 1

Quady i crossy to prawdziwa plaga. Wciąż rozjeżdżają lasy. Kilkanaście mandatów w jeden dzień

 • 20 cze

  Rozumiem, że wszystkie drogi wiodące przez las są oznaczone odpowiednimi znakami zakazu wjazdu i np. traktory też mają zakaz wjazdu do lasów (w końcu to też hałaśliwe pojazdy silnikowe)? Dla mnie wlepianie "wysokich" mandatów jeśli nie było tablic ostrzegawczych przed wjazdem to jakieś nieporozumienie. Pytanie na ile takich traktorów nałożono mandaty?

  Wchodzić do lasu też nie można, bo nie jest moja własnością? Toż to już przesada...

  Rozumiem, że pewnie temat dotyczy paru wariatów, którzy nie mają umiaru w upalaniu swoich sprzętów w lasach. Ale pytanie czy wszyscy są tak niebezpieczni, że należy ich karać mandatami? Przecież nie wszyscy mają nierówno pod sufitem. To, że wariat po drodze typu Zakopianka jedzie 200 km/h to też należy zamknąć drogę i zakazać na niej ruchu? Toż to chory pomysł...
  Ja często spotykałem takich zmotoryzowanych w lesie i powiem szczerze, że nie zdarzyło mi się, żeby któryś z nich stwarzał realne zagrożenie omijając mnie na ścieżce. Zazwyczaj grzecznie czekali, aż przejdę, a nawet często omijali mnie zupełnie inną trasą (jeśli się dało) i nie było problemu. Nigdy też nie widziałem, żeby ktoś np. świrował na polanie na Mikołaju. W mojej ocenie to oni potrzebowali po prostu gdzieś przejechać i to zapewne w miejsca, gdzie ludzie nawet się za bardzo nie zapuszczają. A to że trochę po lesie pojeżdżą? Mnie to nie przeszkadza. Zwierzętom? może trochę, ale w sumie ile dziennie pracuje pił łańcuchowych w lasach? Mniej?... nie sądzę.

  A przecież nawet ta nasza myślenicka grupa ratowniczo-poszukiwawcza otrzymała kłada do takich zadań i zapewne będzie nim jeździć po okolicznych lasach. Też im tego należy zakazać, bo mają za głośną maszynę ?

  Chyba w tym wszystkim to już zdrowy rozsądek się zaczyna ludziom wyłączać. W Krakowie w miejscach zwyczajowo przyjętych na kiełbaskowe spotkania, już nawet grilla nie zapalisz. U nas nad Rabą o ognisku też nie ma już mowy. W lesie zaraz też będzie zakaż, bo śmierdzi dym i spacerującym to przeszkadza... Z tymi kładami to pewnie też jest tak, że jak nawet spokojnie któryś przejeżdżał obok to zbulwersowany spacerowicz złapał za telefon i od razu zgłoszenie, ze wariat jeździ po lesie... Ot taki zwyczaj: sam nie umiem, czy też nie mogę, to inni też nie będą... Jakież to znajome.

  P.S. Nie mam kłada, nie mam motocykla i po lesie nie jeżdżę. Wolę rower. Ale na nim pewnie do lasu też nie wjadę, bo ktoś zadzwoni, że wariat po lesie na rowerze szaleje.

  37 24

Czołówka na Górnym Przedmieściu. Droga zablokowana, dwie osoby poszkodowane

Zajęcia dla ciężarnych

 • 2 maj
  Cristina napisał/a:

  Odświeżam pytanie. Czy są w Myślenicach organizowane jakieś zajęcia dla ciężarnych poza wymienionym szkołami rodzenia?

  Jest długi weekend i w końcu wyszło słońce. Skoro nikt nie odpowiedział to znaczy, że wszyscy są w biedronce i robią zakupy na popołudniowego grilla. Pytanie pewnie pozostanie otwarte do najbliższego deszczu lub najbliższego poniedziałku. :-)

  1

Piknik/spacer/spokojne miejsce

 • 1 maj
  oportunista napisał/a:

  Wszystko fajnie, ale z historią to jesteś na bakier, kapliczka została postawiona w 1782 przez pasterzy, po wojnie odnowili na cześć spotkań a nie walk partyzanckich, a z tą lipką to już całkowite przegięcie, lipy tyle nie żyją ile ma herb Myślenic,

  Ulżyło...?
  :-)
  No to gratulacje !

  No... i najważniejsze, że trzymasz się tematu. Rozumiem, że jak idziesz z dziewczyną na spacer to najpierw studiujesz historię miejsc, które masz zamiar z nią odwiedzić, a potem zanudzasz ją do bólu pierdołami wyczytanymi w necie.... Teraz rozumiem Twoja frustrację i... oportunizm. <lol>

  Dla tych co umieja korzystac z google i chcą doczytać więcej na ten temat, nie trudno poszukać informacji w necie. Ot pierwszy wynik z wyszukiwarki: http://www.ziemiamyslenicka.pl/656-ziemiamyslenicka-polana-mikolaj-z-kapliczka

  2 2
 • 19 kwi

  Idź na Mikołaja. Nie pożałujesz. Wyjdziesz na górkę gdzie kiedyś stało drzewo tzw. Lipka, która do dzisiaj jest w herbie Myślenic i spojrzysz na panoramę miasta, to docenisz. Widać jezioro dobczyckie, całe miasto Myślenice od rynku po górne przedmieście, widać też dolne przedmieście. A jak przejdziesz 100m na południe to zobaczysz piękną panoramę doliny Raby. Widać też trochę myślenickiego Zarabia i górę Chełm z wyciągiem i wieżą widokową. Potem z 15-20 min. Do lasu i jesteś na polanie, o której pisałem wcześniej. Jak masz fajną i rozgarniętą kobietę to będzie się jej podobało. :-)

  7 1

Menu na Komunię Świętą.

 • 19 kwi
  Strozaninek napisał/a:

  Po co reklamujesz cukiernie z Poznania, kiedy Myślenice są w województwie Małopolskim?

  Dane teleadresowe firmy
  MyShop Sp. z o.o.
  ul. Sowińskiego 18A
  60-283 Poznań

  NIP: 7792394098
  REGON: 301760844

  Piszę to firmy, że ma beznadziejny "marketing".
  EDIT:
  A odpowiedź z firmy, że zamówienia są dostarczane w całym kraju jest śmieszna, konia z rzędem kto będzie zamawiać torta żeby jechał 500km, kiedy jest tyle lokalnych cukierni.

  Zwłaszcza, że temat z roku 2012...
  Brzydko to pachnie na kilometr. Takie marketingu to niech się w Poznaniu uprawiają...

  1

Światłowody - Osieczany-Droginia-Trzemeśnia

 • 19 kwi
  Endrju napisał/a:

  Dwa tygodnie temu podpisywałem zgodę dla Fiberlink na wejście na moją działkę w Trzemeśni w celu montażu światłowodów na słupach telekomunikacyjnych Orange. Stąd mój post.

  A widzisz... No to jest już faktycznie konkretna informacja. Gdybyś to napisał od razu to nie było by żadnych wątpliwości. Zatem bez dwóch zdań wchodzi tam Fiberlink.

  Ciekawi mnie tylko czy wszystko będą realizować po kablach optycznych i jaki będzie czas realizacji podłączenia klienta. Bo w trakcie budowy wcale nie jest powiedziane, że już mają wszystko pospinane do kupy i są w stanie realizować usługi szerokopasmowe....

 • 17 kwi
  Endrju napisał/a:

  Możliwe, że fiberlink.

  Możliwe, że Orange, możliwe, że Netia, możliwe, że każdy....

  Jakieś bardziej namacalne szczegóły? Nie ma żadnych oznakowań na budowanych urządzeniach?

Fontanna Vistula

 • 17 kwi

  O... i to jest fajny temat. :-)
  Też uważam, że mógłby dodać nieco uroku temu miejscu.

  4 1

W co gracie ?

 • 15 kwi

  A może pora na zmianę? Tom rajder już się przejadł.

  Teraz pora na czołgi... ????

  Szarik! Do wozu!

Który dostawca internetu?

 • 15 kwi
  smiglo napisał/a:

  Wszystko tylko nie Olimplan na 2 lata przez 20 miesięcy problemy z internetem i bardzo czesto jego brak!!!, porażka lepiej korzystać z HOTSPOTA z telefonu niż z ich internetu !!!

  A.... I jeszcze jedno:
  Nie może być tak źle jak piszesz, bo rozpytałem i doszły mnie słuchy, że sam Zeus jeździ podłączać klientów! :-D
  A jak wiadomo pańskie oko konia tuczy....

  P.S. Odpiszesz nam coś w końcu, jakie masz to łącze?

  1