Myślenice, Polanka, Zawada. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wybrał ucieczkę. W aucie wiózł mefedron

 • Pablo 13 paź

  A ile wg Ciebie @MistRz 1 powinien dostać...?

  Dobrze, ze nikogo nie zabił w czasie tej ucieczki, bo wystarczyło, żeby ktoś tamtędy przechodził... i mogłoby się to tragedią skończyć. Gorzej gdyby to był ktoś z Twojej rodziny.,... nie uważasz ?

  Wykluczyli jednego nawalonego debila za kółkiem i do tego z narkotykami w kieszeni, to może reszta "młodych gniewnych" wyciągnie z tej lekcji jakieś dobre wnioski dla siebie... zobaczymy...
  Do tego rozwalony radiowóz i nóż w ręce. Nie wiem czego się spodziewał ale taki desperat to chyba musi mieć jeszcze sporo innych rzeczy za uszami....

  Brawo Policja. Oby tak dalej !

  18 1

praca w ALPHA Dobczyce

 • Pablo 11 paź
  adamos napisał/a:

  Patrząc z perspektywy czasów (2012 było to za PO) szału nie było, praca na 4 zmiany, szkodliwe warunki pracy (plastiki) wypłata 1200zł a podobno było za tamtych czasów tak dobrze.

  To teraz przynajmniej wiadomo jak głosować w niedzielę...
  :-D

  1 2
 • Pablo 10 paź
  Netarkala napisał/a:

  Przepracowałam tam 10 lat. Na produkcji też.
  <ciach cała reszta...>

  Kurcze... @Netarkala - temat z 2009 roku, a Ty teraz dopiero odpisujesz...?
  Obawiam się, że to już nawet odgrzewanym kotletem ciężko nazwać....
  :-D

  4 2

Niebezpieczne, zapadające się studzienki na ul. Piłsudskiego- wypadek.

 • Pablo 11 paź
  mknp napisał/a:

  Studzienek nie robi się w losowych miejscach, jest masa norm, które to reguluje aby cała infrastruktura pracowała wydajnie i nie zatykała się. Jeśli oś kanału idzie w jezdni, to przecież studzienek nie zrobisz poza kanałem. Kanał natomiast też nie może iść w dowolny sposób jak komuś się podoba, musi iść prosto, a wszelkie załamania i zmiany kierunku robi się właśnie w studzienkach, przy czym liczba takich załamań musi być jak najmniejsza. Więc faktycznie sieć projektuje się tak, aby studzienki w miarę możliwości były w połowie pasa, między kołami samochodu, ale nie ma możliwości żeby kanalizacja zawsze szła dokładnie tak jak jezdnia. Jeśli jezdnia nie jest prosta, a kanał pod nią musi być prosty, to oczywistym jest, że zdarzy się iż studzienki wypadną pod kołami.

  Problemem tutaj nie są same studzienki, bo przecież chcemy mieć kanalizację i chcemy aby ona działała. Problemem jest samo wykonanie jezdni i wykończenie włazów.

  E.... coś Pan mydli nam tutaj oczka....
  Skoro os kanału idzie w jezdni, to zakładam, że dla tego ten kanał tam położono, ze właśnie będzie nad nim droga, która wyznacza jego trasę.... Innymi słowy projektuje się kanał w śladzie (to ostatnio modne u nas słowo) jezdni, czy wręcz pasa drogowego (jezdnia + chodnik). I to jest dla mnie zrozumiałe.
  Natomiast wykonywanie kanałów gdzie popadnie i jak popadnie w tejże jezdni już nie jest dla mnie zrozumiałe.... bo skoro projektujemy jezdnię, a wcześniej kanał (*bo on musi być w pierwszej kolejności wykonany, to tak to należy zrobić, żeby przebieg tego kanału był dokładnie w osi pasa ruchu. Jednego lub drugiego... pod jezdnia to nie ma znaczenia, a daje dobrą bazę do zaprojektowania tego właściwie, bo pole manewru jest spore.... Tak na prawdę to nawet ten kanał może sobie przechodzić w dowolnym miejscu pod jezdnią byle...studzienki były w osiach passa ruchu - jednego lub drugiego.
  Przyłącz kanalizacyjny do studzienki w jezdni nie jest zatem skomplikowany bo... studzienkę projektujemy dalej w osi pasa ruchu... mnie nie przeszkadza, żeby było nawet 5 studzienek obok siebie, byle dalej w osi pasa.... Co zatem powoduje, ze tak nie jest? Niedbalstwo wykonawcy kanalizacji czy jezdni? No i gdzie są od tego inspektorzy - jednej branży i drugiej ?
  O wymaganych spadkach mi nie pisz, bo to w tym przypadku nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Taką kanalizację można zagłębić nawet kilka metrów pod jezdnią i uzyskiwać wymagane spadki... Tak, że ten.... dalej nie jestem przekonany, że nie dało się lepiej zrobić drogi na ul. 3-do Maja.... A tam na prawdę jest dramat z jazdą po tych "wertepach", które jeszcze lepiej pogłębiają ciężkie pojazdy przemieszczające się na trasie Myślenice - Bysina - Jasienica - Sułkowice.

  4
 • Pablo 10 paź

  Ja to się zastanawiam czy to jakaś złośliwość "drogowców" czy może wod-kan'iarzy, że te studzienki zawsze są instalowane "pod koło" samochodu?
  Tak jakby się nie dało zawsze umieszczać ich w osi pasa ruchu pojazdów.
  Wtedy mniej by przeszkadzały pojazdom z 4 kołami i tym z dwoma to już prawie w ogóle, bo rower, motorower (skuter) czy motocykl zazwyczaj poruszają się bliżej prawej krawędzi takiego pasa...

  Jak to zatem jest i co powoduje, że za każdym razem studzienka ląduje dokładnie pod kołami naszych samochodów. A przejazd z górnego ul. 3-go maja do centrum (pod starą mleczarnię) to już jest majstersztyk.... :-D

  7

Spotkanie z autorami biografii Daniela Obajtka 13.10.2023

 • Pablo 10 paź
  Mądrala napisał/a:

  Camino jest przy Cegielni w Myślenicach to od dawna podziemie PO

  To PO już do podziemi zeszło?
  Wczoraj jeszcze ponoć ich "wódz" w jakiejś debacie brał udział... to może jednak nie jest jeszcze tak źle ? ;-)

  6 11

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

 • Pablo 10 paź
  Luca napisał/a:

  "Zemsta Jarka" Adama Adboo jest jedną z tych książek, o których ostatnio słyszałem od wielu znajomych. Mówią, że to wciągający thriller z elementami romansu, więc postanowiłem dać jej szansę. Zimowe wieczory to idealny czas na takie czytanie!

  Ta pozycja może być dostępna w realu, ale to.... dopiero po 15.10.2023 :-D

  1 1

Chętni do zespołu rockowego

 • Pablo 10 paź

  @argi030 jak tam postępy? jest już jakiś nowy materiał?
  Gdzie Was można posłuchać i kiedy ? Daj jakieś info.... :-)

Rabo, rzeko nasza kochana....

 • Pablo 23 wrz

  A nie można tak jak tutaj zbierać śmieci:
  https://www.youtube.com/shorts/7ztI2Ur0iFM?feature=share
  , nawet tylko w okresie letnim, żeby odpoczywający nad naszą rzeką nie musieli oglądać całego syfu spływającego z biegiem nurtu ?

  Podwójny zysk:
  - lepsze wrażenie na turystach i mieszkańcach - czystsza rzeka,
  - brak konieczności używania specjalistycznego sprzętu pływającego na samym zbiorniku dobczyckim - zbieranie pływających śmieci w pobliżu samej zapory. Tym samym lepsze wrażenie na turystach odwiedzających koronę zapory.

  Warto?

  3
 • Pablo 17 lip

  Swoja drogą.... ktoś zna dobre miejsce na odcinku górny jaz - Osieczany, żeby dało się trochę popływać w upalny dzień i poleżeć trochę na ręczniku?

  Bo upalne dni są, a miejsca do plażowania jak na lekarstwo. W miejscach gdzie stworzono sztuczne plaże z parasolkami to raczej popływać się nie da (zbyt płytko). Do tego rzeka brudna i niesie w swoim nurcie mnóstwo resztek materiałów budowlanych i innego syfu...

  Ktoś w ogóle kontroluje stan zanieczyszczenia tej rzeki i co powoduje taki stan rzeczy?

  O psach wprowadzanych do rzeki nie wspominam... wiem, że każdemu gorąco, ale to już chyba trochę przesada. Do tego zawsze bez kagańca i zazwyczaj robi jazdę jak napotka drugiego. Huk co nie miara i odpoczynek poszedł w diabły. Do tego potem pies do wody, a jak z niej wyskakuje to przed czyimś ręcznikiem, bo właściciel zwierzęcia jest zawsze zajęty czymś innym w takim momencie i... wiadomo co dalej. cały ręcznik i wszystkie rzeczy są mokre i i byle kiedy pies jeszcze się pcha na rozłożony ręcznik, żeby się powycierać...

  Właścicielom tego czegoś pasowałoby tylko podejść i dać w zęby, tylko nie wiadomo czy to bydle wtedy nie zaatakuje, bo przecież bez kagańca.
  Ot taka nowomiejska kultura osobista, tych co im wolno więcej niż całej reszcie....

  15 2
 • Pablo 11 lip

  @Vero.... Drugi post już jest zdecydowanie lepszy od pierwszego. Bardzo dziękuję za dostosowanie swojej wypowiedzi do tego, co chciałem zasygnalizować. Chylę czoła... :-)

  A teraz do rzeczy: Nie chodzi o to kto ma rację.
  Ja zasygnalizowałem tylko problem, którego nikt nie poruszył od 3 lat. Ale on nie zniknął tylko jak widać się pogłębił... a raczej wypłycił, bo wody jakby mniej, ale... wody raczej nie ubyło tylko rzeka jest jakby to napisać.... zasypana.
  Wydaje mi się, ze jest to skutek ulew wiosennych gdzie nurt jest zdecydowanie mocniejszy rzeka nanosi mnóstwo kamieni i żwiru do swojego koryta i pcha to w swoje koryto. Materiał ten spowalnia nurt rzeki i zamiast być rzeką górską to robi się raczej czymś w rodzaju rozlewiska. Płytkiego rozlewiska. I teraz pytanie czy to nie ta płycizna przyczynia się do szybszego rozwoju glonów w ciepłej wodzie...? Nie znam się na tym ale można by tak wnioskować, ponieważ płytsza woda szybciej osiąga wyższą temperaturę i wystarczy posiedzieć kilka godzin nad tą wodą, żeby samemu się przekonać, że tak właśnie jest...

  Rozkminianie (język młodzieży) kto i w jakim stopniu coś może zrobić lub nic nie robi z tą rzeka to temat na osobny wątek.
  Raczej liczyłem na to, że czytający to ludzie, a mający jakiekolwiek przełożenie na działania UMiG w Myślenicach (i/lub MPWiK czy też Wody Polskie), być może zainteresują tym tematem kogo trzeba, żeby to trochę poprawić - również od strony wizytówki miasta - dla celów turystycznych.

  Regulacja głębokości rzeki czy zagospodarowania jej nabrzeży (w odpowiedni sposób) to już zajecie dla właściwego organu wykonawczego lub nadzorczego, po przeanalizowaniu całości problemu.

  A na razie mamy tylko trawsko po pachy, płytką (zbyt płytką jak na rzekę górką) rzekę i mnóstwo syfu nad tą "myślenicką wizytówką" i... środek lata. I obawiam sie, ze do końca sezonu i tak niewiele się zmieni, a... szkoda.
  Twierdzę, że trochę dobrych chęci ze strony zarządcy i może być dobrze dla środowiska i równie dobrze dla tych, którzy szukają letniego orzeźwienia w czasie upałów nad tą naszą ukochaną Rabą. :-)

  Cała reszta jest i powinna być przedmiotem naszej troski o to źródło wody dla Myślenic i okolicznych miejscowości. Docelowo troskę tę powinien wykazać również zarządca zbiornika w Dobczycach, bo to do niego trafia woda z tej rzeki. I może również jego należy tym tematem nieco bardziej zainteresować?

  Ale w pierwszej kolejności to przedmiot naszej wspólnej troski i to właśnie my najbardziej powinniśmy o tę rzekę dbać, co niniejszym, właśnie czynię... :-)

  3

Notariusz do polecenia

 • Pablo 12 wrz
  Prawicowiec napisał/a:

  Hunterka pyta o notariusza a nie o ubezpieczenia.

  .....czy fotowoltaikę... :-)

  1 2

Myślenice. Basen letni na Zarabiu wydzierżawiony na 10 lat? Radni wydali zgodę

 • Pablo 6 wrz

  Skoro uchwała została poparta zdecydowaną większością głosów, to dla czego nie podano kto został tym dzierżawcą terenu z basenem?
  To jakaś tajemnica?

  Podejrzewam, że to jakiś podmiot gospodarczy więc chyba nawet by się właściciel ucieszył, bo to w zasadzie darmowa reklama... A my wiedzielibyśmy (bez zbędnych domysłów) kto tym obiektem teraz będzie zarządzał i można by wtedy lepiej oceniać postęp prowadzonego remontu na tym obiekcie...

  28 1

Myślenice. Rynek czy Zarabie? Gdzie i dlaczego powinno się organizować największe koncerty

 • Pablo 1 wrz

  Może czas poszukać całkiem nowego miejsca na takie imprezy?

  Moim zdaniem ani rynek, ani Zarabie (w sensie stary jaz)...

  Raczej bym się skłaniał w kierunku Orła albo poszukania (pozyskania) całkiem nowego terenu gdzieś w tamtejszej okolicy.... może np. na samym końcu ul. Zdrojowej (już w Osieczanach) po lewej, pomiędzy mostem w Osieczanach, a właśnie ul. Zdrojową...?

  Tylko nie wiadomo jak na to zareagują tamtejsi mieszkańcy.... :-D

  5 21

Papierki do pomiaru pH np wody ...

 • Pablo 29 sie

  @Badjunkieblue... a nie możesz pobrać kilku próbek wody, którą chcesz zbadać i po prostu podjechać do siedziby wodociągów w Myślenicach, żeby Ci te próbki zbadali ?

  To chyba nie jest jakoś bardzo skomplikowane ?

  1

Fryzjer Myślenice

 • Pablo 28 sie

  @SakuraS, nie.ma to jak kryptoreklama...?

  Kto w taki sposób próbuje zyskać klientów, ten zazwyczaj ich traci.

  Przecież na to są lepsze sposoby... a nie odświeżanie "starego kotleta" z 2018 roku!

  Moim zdaniem słabe podejście i zapewne przysporzy Ci to tylko >>kciuków w dół<<.

  Ale rób jak uważasz.... 😉

  6

Plaza piaszczysta

 • Pablo 21 sie

  Bardzo dobrze, że o tym piszecie tutaj. Zakładam, że ta informacja musi poprzez to forum dotrzeć do odpowiednich ludzi nadzorujących te prace w UM (w końcu to zleceniodawca).

  I zapewne teraz ktoś się tym zainteresuje i przymusi wykonawcę do dalszych działań, zgodnie z umową.
  Jak by nikt tego nie poruszył, to i pewnie by nikt o tym iie wiedział. A przynajmniej mógłby twierdzić, że nie wiedział, że nie było sygnałów, etc.

  Swoją drogą ciekawe kto ten projekt nadzoruje ze strony władz miasta i kto odpowiada za postęp tych prac... Jakiś inspektor nadzoru z branży budowlanej chyba czuwa nad poprawnością wykonania podbudowy, zbrojenia i warstw końcowych.... To teraz pytanie czy jest i wie o przestoju, czy go nie ma i nikt nie wie o tym, że wykonawcy na budowie brak....

  "Admini!"...
  Czekamy na reakcję UM. :-)

  4

Znaleziono pieniadze

 • Pablo 17 sie

  Ja zgubiłem ale wiem gdzie.... w skarbówce. Tam kasę gubię cyklicznie.... i na razie nic nie wskazuje na to, żeby się odnalazła.... :-)

  P.S. A tak poważnie, to super, ze są jeszcze uczciwi ludzie, którzy potrafią oddać to co do nich nie należy. Szacunek @Dzik !
  Tak trzymaj, a może będzie w tym powalonym kraju, jeszcze kiedyś dobrze ! :-)

  1 3

Czy leci z nami pilot?

 • Pablo 17 sie

  To forum w ogóle jest porażką jeśli chodzi o administrację.

  1. To chyba jedyne forum, na którym musiałem podać swój adres email, a nie dostaję żadnych powiadomień, że ktoś odpowiedział w temacie, który obserwuję.
  2. Admnini tego forum to faktycznie działają tylko jak im nadepniesz na odcisk, albo ewidentnie przywalisz tam gdzie pisze @Korwin
  3. Admini nie wiedzą co to jest moderacja wątków... nikt nawet nie umie tego posprzątać... zwłaszcza jak się ludziska zaczynają hejtem i wyzwiskami obrzucać...
  4. To jedyne forum na którym nie można poprawiać własnych postów, a przecież pomyłki się nawet najlepszym zdarzają...

  Podsumowanie: To forum powinno zostać zamknięte i uruchomione nowe - na nowych zasadach. To co tutaj wisi w lamusowni już dawno nikomu do niczego nie jest potrzebne, a tylko zaśmieca serwer i ogólne (dobre) wrażenie.

  Ale nie wiem czy się doczekamy, bo od wielu wielu lat jest tak samo. :-)

  2

FORUM PODRÓŻNIKA

Wandale w Harbutowicach. Ktoś wybił szyby w czterech wiatach przystankowych

 • Pablo 26 lip

  A może ktoś chciał zwrócić uwagę na te te wiaty, bo patrząc na te załączone fotki, to one niby nowe, a jednak... zaniedbane. Trawsko po kolana, a na drugiej do porządku i takiej, nazwijmy to: "miejskiej czystości przystanków", też daleko...

  Żeby była jasność - sposób działania godny potępienia, bo to bezdyskusyjnie akt wandalizmu, ale.. z tymi szybami oba miejsca wyglądają i tak, na totalnie zaniedbane.

  7 3

Myślenice. Pobił przechodnia, uderzył jego partnerkę i poszedł dalej. Szuka go policja

 • Pablo 18 lip

  To jakiś spóźniony "wojownik" co nie zdążył na Igrzyska. Wiedział, że konkurencję kopane będą w tym mieście to jak się dowiedział, że się spóźnił to mu nerwy puściły...

  A tak poważnie to mam nadzieję, że koleś beknie za swoje czyny. Bijatyka w biały dzień...? Gorzej już chyba być nie może... Ciekawe czy ten teren też jest częścią monitoringu miejskiego i czy podlega jakiemuś dozorowi... Ktoś wie?

  3 3

Prezydent Andrzej Duda w Sułkowicach: „Sułkowice i Harbutowice zapłaciły najwyższą cenę za wolę trwania przy Polsce”

 • Pablo 18 lip

  No faktycznie... Teraz się już data pojawiła...
  Super! :-)
  W samym artykule nie było słowa o tym kiedy to miało miejsce...

  I też pozdrawiam Redakcję.

  A.. no i cieszę się, że ktoś jednak nad tym jako tako, czuwa...

  A skoro już redakcja jednak zareagowała to....
  Pytanie kiedy poprawi się sama funkcjonalność forum, bo moje maile w tym temacie od wielu lat pozostają bez odpowiedzi...

  5 1
 • Pablo 17 lip

  Kiedy był w tych Sułkowicach?
  Teraz to się tak piszą te artykuły, że nie wiem czy autorzy kończą chociaż średnią szkołę...

  Brak daty w takim opracowaniu tematu to elementarny błąd. Wracasz do tego artykułu po 5 latach i.... lipa. Nie wiadomo kiedy to miało miejsce.

  7 5

droga pólnocna( przez mekę)

 • Pablo 17 lip

  Bierz tego posła na sejm, co u Ciebie mieszka, niech się zajmie tym co trzeba.

  A dodatkowo: Zdjęcia porobić i słać je do zleceniodawcy. Ktoś chyba odpowiada za te roboty od strony Inwestora (miasto, starostwo, etc.). Nie ma na co czekać. Brać temat w swoje ręce i gonić wykonawcę do roboty skoro się tego zadania podjął.

  Powodzenia !

  17 2