Chętni do zespołu rockowego

 • 11 maj
  argi030 napisał/a:

  Witam Was serdecznie. Chciałem się tutaj podzielic jednym z utworów który jest w przygotowaniu. Proszę o opinie i wasze komentarze.Wkrótce wiecej materiałów.
  https://www.youtube.com/watch?v=xKAahmTp8IQ

  No dobrze to wygląda.... Nie wiem tylko co z tym wokalem, znalazłeś godnego frontmena ?
  I... ;pomyśl, żeby do tego jakąś petardę dołożyć. Rockowe wykonania potrzebują energii... wiec... wiesz.... porządnego kopa temu trzeba dołożyć....i będzie git ! :-D

 • 27 lut

  @argi030... odbyła się już jakaś próba? Przesłuchania kandydatów na wokalistę już się odbyły? Kiedy i gdzie można Was zobaczyć?
  A.... no i pochwal się jaka nazwa grupy została wybrana. Czekamy i... dopingujemy do sukcesu. :-)

  1
 • 6 lut
  argi030 napisał/a:

  Płeć w moim projekcie nie ma znaczenia. Niebawem dalsze informacje napiszę w sprawie nowo powstającego zespołu. Tym czasem chciałbym żebyście podali propozycję nazwy typowo rockowej kapali dla nas :)

  Dobrą nazwę na zespół masz przy swoim "nicku" z tego forum.
  Mnie się podoba i myślę, że była by super !
  W tej kwestii jednak sami kombinujcie.

  Nazwa jest ważna, ale bardziej oczekuję, że czegoś w końcu posłuchamy.... i mam nadzieję, że rapować na scenie nie będziecie? ;-)

  P.S. I żeby mi nikt tutaj się nie doszukiwał jakiś skojarzeń, co do tego rap-u. To nie ten wątek i nie ten klimat! Tu jest ciężka atmosfera... :-)

 • 6 lut

  Też na skalę U2....?

  No to "4Ma", albo "Kom4t" ,"2Man".
  A jak nie to: "heaven corps" "maszynista", "Zombie barszcz", "ognista kula", "rock finger" i.. wiele, wiele innych. :-)
  Pytanie czy rok klasyczny, czy może coś jeszcze innego....metal? ciężki metal, etc. ?
  np. " hard stuff" , "Bolerioza", "Pandora", "Hades", "Roswell machine", etc... :-)

 • 28 sty
  kasiaiwona napisał/a:

  ja ale od razu mówię że nie umiem ani grać ani śpiewać :)

  I to własnie może być kluczem do sukcesu....

  Zaprezentuj się @argio30 i niech sam zdecyduje czy się nadajesz.... Jedyną przeszkodą może być tylko płeć, bo nie wiem czy Bono występuje w sukienkach... :-)

  2 1
 • 21 sty

  Miało być: o Zenku zrobią, to o ciężkiej muzyce wszyscy zapomną.

  3
 • 21 sty

  Działać chłopy, działać....
  Bo w TVP jeszcze kilka filmów o Żeński zrób to o ciężkiej muzyce wszyscy zapomną...
  Idzie lato, będą dni Myślenic to może się zaprezentujecie. Trzymam za Was kciuki. W sumie jak byście w jakiejś myślenickiej knajpie mieli swój recital to dajcie znać, chętnie przyjdę posłuchać. Czaaaaadddddduuuuuuu !!!

  3

Tak w 1927 roku prezentował się przysiółek Kawęciny w Sieprawiu

 • 11 maj

  Teraz by pasowało zrobić z tego samego miejsca współczesne zdjęcie.
  Było by fajne porównanie, jak było tam (prawie) 100 lat temu, a jak jest teraz.... ;-)

  9

Spowiedź i komunia święta w okresie wielkanocnym - jak to może wyglądać w tym roku?

 • 30 mar

  Ooooo.... ciekawe. Zwłaszcza z tym terminem:
  Konferencja Episkopatu Polski w 1985 r. ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej (26.03.2020) do Niedzieli Trójcy Świętej (7.06.2020).

  Coś późno ta środa popielcowa wypadła w tym roku... W dodatku 26.03.2020 to raczej czwartek był... :-D

  1 1

Żeby zarejestrować samochód trzeba czekać godzinami? Sprawdzamy jak działa wydział komunikacji w Myślenicach

 • 29 lut

  Ciekawe czy dalej tak jest, że kasa czynna do 14:30, więc od 14:30 do 15:00 i tak nie zarestrujesz auta, bo nie ma gdzie wnieść opłaty. Jakby terminali płatniczych nie dało się ustawić prze okienku. Chory system.

  5

motorowe jazdy

 • 27 lut

  Proponuję zapisać się na kurs doszkalający w szkole motocyklowej w Krakowie. Nie chcę tutaj wklejać żadnych linków, bo często społeczność tego forum nerwowo reaguje na takie rzeczy. Zbyt często okazuje się to kiczowatą reklamą. Ale poszukaj szkoły motocyklowej w Krakowie, która organizuje kursy doszkalające kierowców motocyklowych wraz z wycieczkami weekendowymi na moto po serpentynach naszego południowego sąsiada - Słowacji. Jak nie znajdziesz to pisz do mnie na priw. podeślę Ci linka. LWG! :-)

Abonament RTV.

 • 7 lut

  Można wiele rzeczy robić i wymagać ale...
  Trudno mi się zgodzić z "abonamentem radiowo-telewizyjnym" czyli tworem dziwacznego pochodzenia, bo definicję abonamentu nawet Wikipedia podaje, gdzie :

  Abonament – opłacone prawo do korzystania z określonego świadczenia, zazwyczaj wykupione przedterminowo przez abonenta na pewien okres. Najczęściej spotykany jest abonament miesięczny – płatny „z góry”. Tyle definicji.

  I teraz - przy takiej ilości reklam, szczególnie leków (gdzie jest jakaś komisja weryfikująca treści tego syfu !!!???) jakimi wali do nas to pudło, to ja nie widzę możliwości tego oglądania. Reklamy, tj, ich emisja w TV mało nie kosztuje, wiec z tego jest realnie bardzo duży wpływ do kasy TV. Co się z tymi pieniędzmi dzieje ? Oczywiście oprócz takich przypadków, gdzie np. mało sławnemu obecnie Panu Kamilowi D. czy Panu Tomaszowi L. wypłacano horrendalne pensje za jeden odcinek programu wyemitowanego w TV, Oczywiście pieniądze idą w znacznej części na pokrycie kosztów sprzętu, ludzi, etc., ale skoro TVP może (i chce) sponsorować gwiazdy typu Zenek i cała plejada, organizując imprezy Sylwestrowe warte miliony PLN, to ja się pytam - dla czego? Może nie koniecznie mi się podoba taki sposób wydawania kasy. A jak było wręczenie nagród Noblowskich, to już nie było na to środków, a przypominam, że wśród odbierających tę nagrodę była nasza rodaczka !!! I jak jest taka jest. Można jej nie lubić, nie zgadzać się z nią ale należało to zobaczyć i koniec. Natomiast na film o Zenku TVP kasę znalazła. Ciekawe.
  Do tego wiadomości tendencyjne, w jedyną słuszną stronę formułowane, to ma być telewizja? Toż to jakaś farsa jest. Przy tak zorganizowanych programach, reklamach i Kewinie co roku w Świętach, to uważam, że ja powinienem dostawać opłatę abonamentową za "cierpliwość" wysiedzenia przed pudłem, którego obecnie nie mam, bo jest mi zbędne. Informacji szukam sam w Internecie. Te w TV nie nadają się do niczego.
  Poziom programów w TV to też jest jakaś masakra. Tasiemce telewizyjne, co popołudnie ryją berety żeńskiej części społeczeństwa, a filmy, które można by zobaczyć przerywane są reklamami tak długimi, że po reklamie człowiek nie pamięta już o czym był ten film...

  Dodatkowa rzecz to telewizja kablowa i satelitarna. Skoro płaci się abonament za taką telewizję i w tym pakiecie jest też "pakiet naziemny", to o jakim jeszcze abonamencie mowa? Tu chyba powinno być jasne, że skoro zapłacono za pakiet, to zapłacono. I już.

  Od razu napiszę, że wiem iż obecna forma abonamentu jest za posiadanie odbiornika, a nie za programy. Natomiast może warto powalczyć, że skoro jednak abonament ma być, to niech będzie.... ale "wyjazd z reklamami" i chcemy porządnej telewizji, przede wszystkim niezależnej i ambitnej.

  I jeszcze wrócę na chwilę do reklam leków. "weź", "sięgnij", "mnie polecił", etc... to już brzmi jak jakaś mantra. Ciekawe czy ktokolwiek pokusił się o wykonanie badań wpływu takich reklam na zdrowie społeczne. Tak ogromna ilość reklamowanych leków musi wpływać na to co biorą ludzie. Mnóstwo z nich nie chodzi do lekarza, bo "co zrobiłby pediatra? Mnie polecił.....ble, ble, ble...." I oni zapewne też myślą, że im też by polecił. A jaki to może mieć skutek? Myślący człowiek wie.

  Natomiast pytanie ilu oglądających myśli. Myślę, (tak jeszcze myślę, dla tego nie mam tego pudła), że jednak coraz mniej.

  10

Który dostawca internetu?

 • 28 sty

  Też czekam na światło. Wodę i gaz już mam... ;-)

  A tak poważnie, to pewnie dopiero na wiosnę znowu ruszą prace instalacyjne. Proponuje uzbroić się w cierpliwość i obserwować konta lokalnych operatorów na FB i/lub ich strony internetowe. Warto też czasami zatelefonować do ich biur, bo tam też pracują ogarnięci ludzie i jak się okaże, że w jakimś miejscu jest gotowych 10 czy 20 abonentów do podłączenia to warto przecież tam kabel pociągnąć... :-D

  W między czasie warto wpisywać tutaj gdzie już operatorzy świadczą swoje usługi po światłowodach. Tylko żeby to miało sens to musi być podana miejscowość i ulica lub dzielnica/ nazwa regionalna ( coś co pozwoli innym łatwo zorientować się o jakie miejsce chodzi).

 • 24 sty

  Co to jest 3m maszt? 33m to jeszcze rozumiem, ale 3? To ja mam większy... :-D
  Poza tym wydaje mi się, że próbujesz przemycić w tym swoim poście reklamę.
  Nie lepiej to zrobić uczciwie i jak trzeba? Miałbyś więcej "plusikow", a tak to... Mało kto słyszał o Więciórce, a co dopiero o jakiejś tam Paleostradzie....

  1 1

Znamy stawki za śmieci w gminie Siepraw

 • 28 sty

  Ciekawe jak to jest, że niby Radni mają głos w naszym imieniu, a żaden nie postulował o to, żeby utrzymać taką tendencję, jak poprzednio, czyli: im więcej osób w gospodarstwie tym mniejsza opłata. W końcu przecież normalna rodzina składa się zazwyczaj z 2 osób dorosłych i kilkoro dzieci.
  Nie ma szans, żeby dzieci produkowały tyle samo śmieci co osoba dorosła. Tym bardziej, że najwięcej śmieci powstaje z opakowań po żywności, którą najczęściej spożywa się wspólnie (mleko w plastikowej butelce, masło w popularnym "złotku" lub "sreberku", serki topione, serek biały w opakowaniu foliowym, serek w foremce z pcv, etc......

  Rozumiem, że w związku z tym teraz władze w PL będą forsować obniżki cen żywności pakowanej w materiały "śmieciotwórcze" ? Do dzisiaj nie mogę ogarnąć tego, że kiedyś przecież mleko było w szkle a nie PCV i było dobrze. Ale jak widać na śmieciach teraz można "kokosy" robić, tylko pytanie czy z jakimkolwiek pożytkiem dla środowiska ?

  10 5

Parkują na zakazie i do tego na chodniku? Mirosław Fita: „Postawmy tam paliki”

 • 8 gru 2019

  Wszystko OK. Ale może równocześnie Pan radny zadba o to, żeby można zostawić auto gdzieś w pobliżu szpitala. Może warto pomyśleć o tych, którzy mają swoich bliskich w szpitalu i czasami , zwyczajnie mogą mieć wyłączone myślenie, bo ważniejsza jest troska o tych bliskich....?

  Ja tam dziękuję Straży Miejskiej za wyrozumiałość i nie wyobrażam sobie, że ktoś jeszcze teraz zechce wyciągać jakieś konsekwencje za ich " niedbałość". To już było by nie ludzkie.

  Słupki są ok, bo wykluczą parkowanie na chodniku utrudniające przechodzenie pieszych, ale jednocześnie trzeba zadbać aby kierowcy mieli gdzie zostawić samochody. I co jak co ale akurat w tym miejscu to miasto mogłoby zrezygnować z pobierania opłat...

  20 4

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

 • 6 lis 2019

  Słabo znamy temat... w blokach dachy nie są płaskie. Mają nachylenie, tylko do środka. Rury spustowe do deszczówki nie są na zewnątrz budynków, tylko wewnątrz. Zazwyczaj w klatkach schodowych. Warto wcześniej takie rzeczy sprawdzić , zanim się coś napisze. :-)

  4 2
 • 6 lis 2019

  I bardzo dobrze, że nie przyjęto tego wniosku. Jak znam życie, to zaraz by się pojawiły budynki że zbyt dużymi dachowymi powierzchniami płaskimi. A po jakiejś, kolejnej, zimie stulecia i zawalonym budynku, znowu by trzeba robić dochodzenia, kto zawinił.
  Sorry, ale mieszkamy w takim, a nie innym rejonie tego kraju i takie a nie inne wytyczne projektowe ktoś, po coś narzucił. I jak na razie katastrof budowlanych jeszcze tutaj nie było... Przynajmniej nie z powodu zawalonego, z powodu zbyt wielkiego obciążenia śniegiem, dachu.
  Ktoś chce inaczej....?

  7 8

Puk! Puk! To ja smog. Jestem coraz bliżej...

 • 22 wrz 2019

  Ja tam się zastanawiam kiedy w końcu ktoś zabierze się za lotnictwo. Nie powiecie mi, że nie ma ono wpływu na smog. Palenie syfem to jedno. Ale sporo jest ogarniętych ludzi, którzy wiedzą jak palić węglem więc bez przesady, że węgiel jest be. Jak górnictwo szło pełna parą to nikt nie mówił, że węgiel to trucizna. Teraz nagle się porobiło....?

  A samoloty? Wystarczy odszukać popularną stronę w internecie i sprawdzić ile samolotów jest w powietrzu w danej chwili. O tym ile z nich zrzuca paliwo już jakoś nikt nie mówi. Ilość syfu spalonego w silnikach i wydalonych do górnych warstw atmosfery też jakoś nikogo nie obchodzi. A moim zdaniem warto by się temu nieco bliżej przyjrzeć...

  4 3

Paweł Kukiz w Myślenicach środa 4 września g. 17:00

 • 7 wrz 2019
  woJOWnik napisał/a:

  @Strożaninek

  <ciach początek...>
  - tu niestety muszę przyznać, że mam podobne jak Ty wątpliwości :(. O ile - tak jak Kukiz - wierzę że sam Kosiniak-Kamysz szczerze chce realizacji ich obecnie wspólnych postulatów, tak w regionach, lokalnie najpewniej nadal panują układy i zwyczaje stojące z nimi w sprzeczności. Ale przyszłość to jest niewiadoma. Przysłowiowego konia z rzędem temu, kto już dzisiaj wie, co z tego wyjdzie.
  <...ciach koniec>.

  PSL jedyne czego chce (włącznie ze swoimi władzami) to przeskoczenia minimalnej wartości progu wyborczego, żeby się znaleźć w miejscu gdzie im najlepiej. Kropka.
  Do tej pory ich działania były bardzo podobne - wiązali się z każdym, kto mógł im to zagwarantować. Widać jaki jest skutek: dla rolników nie robią nic. Oprócz tego, że większość z nich ma swoje firmy robią wykończeniówki mieszkań, pracują na budowach i... nie płacą ZUS-u. Zresztą długo by można o tym pisać. Wystarczy ruszyć 4 litery na pobliską wieś i porozmawiać z tymi, którym się jeszcze chce i coś tam uprawiają na tej swojej ziemi. Nie po drodze mi z takim układem.

  Do tej pory od wielu lat wspierałem PK, bo wydawało mi się, że liderowi można wiele zarzucić ale nie to, że nie zależy mu na Polsce. Wiążąc się z PSL stracił u mnie wszystko. Kropka.

  Po prostu nie wierzę, że taka koalicja może reprezentować moje poglądy. Nie ma szans. I może nawet rozumiem, co napisano wcześniej, że aby coś zmienić to trzeba mieć to minimum, ale w moim głębokim odczuciu jednak nie z PSL-em... Nie z kimś kogo się nazwało organizacją przestępczą. Tak się po prostu nie robi. Jestem bardzo tym zawiedziony i mój głos w tych wyborach pozostanie nieważny.

  2

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł

 • 8 sie 2019

  Długie te okresy zimowe... Od 15 grudnia do 15 października. Wydawało mi się, że w takim okresie to wszystkie 4 pory roku łapiemy, a nie tylko zimę. Pewnie trzeba węgla nakupić skoro już nawet w internetach piszą, że nadchodzi dziesięciomiesięczna zima stulecia... ?

  1

Czy miasto trzeba „odgracić”? Które budynki lub instalacje szczególnie szpecą krajobraz Myślenic?

 • 8 sie 2019

  Temat wart zastanowienia ale... może by tak zadać to pytanie Powiatowemu Nadzorowi Budowlanemu, a nie "laikom" na forum? Od czego jest ta instytucja?

  Natomiast jak już zapytajcie gdzie trzeba to my wtedy chętnie posłuchamy, co ta instytucja ma do powiedzenia w tej sprawie, a potem... chętnie podyskutujemy o tym na forum.

  9

Remont Placu Zabaw na osiedlu 1000-lecia przy blokach 18/19/20/21

 • 14 lip 2019

  Najpierw to by trzeba go chyba ogrodzić...? Bezpośrednia obecność drogi i konieczność jej przechodzenia przez dzieci, często z zaparkowanego samochodu, nie jest bezpieczna dla pociech. Wiem, że droga jest osiedlowa i należy się nią poruszać bezpiecznie, ale wszyscy dobrze wiemy, że nie każdy respektuje przepisy.
  Dla tego ogrodzony plac zabaw miałby wiele korzyści: bezpieczeństwo dzieciaków (mama czy tata może spokojnie czytać książkę czy też wiadomości z FB) oraz ograniczenie dostępu bezpańskim psom do piaskownicy, w której dzieciaki tak chętnie się bawią. Co to za tam psy po zmroku wszyscy wiemy. Przerażające jest to, że niektóre robią to po okiem swoich właścicieli....

  Myślę, że można by jeszcze sporo więcej argumentów przytoczyć, które szybko wskażą"plusy" ogrodzonego placu zabaw, ale to już pozostawiam kolejnym dyskutującym. ????

  4

Czystość w Myślenicach.

 • 14 lip 2019

  Skoro w 21 wieku takie tematy trzeba roztrząsać na forum, to oznacza to tylko jedno: cofanie w rozwoju.

  Jeśli ktoś w dobie tak szybkiego przetwarzania informacji nie jest w stanie ogarnąć, że zaśmiecanie środowiska to podcinanie gałęzi, na której się siedzi, to chyba najwyższy czas zadać pytanie: jak będzie żyć kolejne pokolenie...?

  Oczywistym jest, że takim dalszym postępowaniem, w końcu doprowadzimy tę planetę do zagłady. Tego chcemy?

  Ale faktycznie, jak napisał @Czarosław: zacznijmy od siebie. Dzieci obserwują dorosłych i jeśli się im wpaja dobre nawyki, to one potem uznają to za kanon. Koniec z wyrzucaniem niedopałków z okien samochodów, od tego są w nich popielniczki. Koniec z pozostawianiem śmieci i butelek na brzegach rzek, od tego są kosze i zabierajmy swoje śmieci ze sobą. To samo imprezy plenerowe i pewnie jeszcze tysiące kolejnych przykładów..

  3

budowa kolei Myślenice-Kraków? POSTĘPY PRAC

 • 14 lip 2019
  Masakra napisał/a:

  W piątek jechałem busem spod Galerii Krakowskiej do Myślenic całą trasę 50min. Pociąg przypuszczalnie będzie jechał pełną trasę 45minut. Serio?

  Nie oceniaj zbyt pochopnie. Poczekaj do 01.09 albo jeszcze lepiej do 01.10. Wtedy wrócą do Krakowa studenci i przy tych wszystkich utrudnieniach drogowych, które obecnie występują w Krakowie, będzie inny (sporo dłuższy) czas przejazdu. Od 10 lat codziennie przejeżdżam tę trasę i wiem jak to wygląda. Alternatywny środek transportu do Krakowa jest niezbędny. Pytanie tylko jak to zrobić optymalnie i bez zbędnej zwłoki.

  5