Z cyklu złote myśli Burmistrza Jarosława Szlachetki

 • 21 sty
  jaskokrakow napisał/a:

  \Dołozę mały kamyk do ogródka -
  niechcący dzisiaj około 8,30 byłem świadkiem tego co nastąpi pewnie dzis wieczór w tvpis a może już było -
  Naprzeciwko Marimex u ekipa tvp kręcić cos miała bo sie ustawiali z kamerami a w pobliżu niecierpliwie kręcił sie nasz burmiszcz Jarosław zbaw Myślenice z kartką którą czytał i powrtarzał - pewnie odpowiadał sobie na zadane wczesniej pytania . No cóż- jak powiedział wczoraj doradca PAD nie wszyscy mogą występowac w tvp
  ten miszcz to tak celowo

  Jesli obok marimexu, to pewnie będą zapowiadali przebudowę skrzyżowania, tam docelowo ma być węzeł, bezkolizyjne skrzyżowanie i teoretyczne wpięcie nowej S7 z Krakowa do Myślenic.

  10 1

Tunel pod Luboniem Małym ma być gotowy w 2022 roku. „Pojedziemy nim na Sylwestra i przyszłoroczny konkurs skoków”

 • 21 sty

  Wyjścia ewakuacyjna i system bezpieczeństwa jest nie zależny. Może być jeden tunel zamknięty, jakby tak było to w jaki sposób mógłbyś przeprowadzić np. Remont ?

 • 19 sty

  Aby otworzyć jeden z tuneli (dla przejezdności) muszą być wykonane wszystkie zabezpieczenia w tym tunelu oraz działać wentylatornia.
  Całość ma być oddana 2 kw. 2022 to odliczając odbiory 3 miesiące to mamy koniec marca - kwietnia zakończenie prac.
  Pasuje, że jeden tunel może być skończony na 15 grudnia, aby szybkie odbiory zrobić w tydzień i ruch puścić jednym tunelem.
  Przejezdność jest więc realna. Dodatkowo Astaldi zwolnią się podwykonawcy na tunelu S2 za 4 miesiące, więc ... trzymajmy kciuki
  bo tunel na święta w góry jest bardzo medialny, szczególnie oddany do użytku.
  Jeden z dwóch tuneli 🙃

  5

GDDKiA pokazuje plany tunelu w Krzyszkowicach. Ma powstać w 2024 roku

 • 20 sty

  Wstrzymać budowę jest bardzo prosto. Powstanie koncepcja przebiegu nowej S7 i wtedy projekt będzie ponownie rozpatrywany, tzn jego sens, kiedy z drogi zniknie 50% samochodów na nową S7.

  12 12
 • 20 sty

  Nie jestem zwolennikiem Macieja, bo ten miał sporo za uszami, ale.... Szlachetka czy coś zrobił przez te 2 lata ? Pytam, z czystej ciekawości, nie śledzę jego dokonań, więc jeśli możesz to napisz coś więcej o tym co faktycznie sie zmieniło za Szlachetki. Jak na razie to Szlachetka wychodzi na strasznego niedorajde.

  24 21
 • 20 sty

  Uważam, że jeśli nie ma sprzętu na budowie, to nie ma się czym cieszyć.
  A Pan Szlachetka jak na razie na swoim koncie usprawnienia transportu ma tego dziwnego, nieprzemyślanego busa co krąży bez celu i pasażerów po Myślenicach. Trzymajmy się faktów, a i jeszcze próbuje chyba od 4 miesięcy wybudować 500 metrow chodnika na Kniaziewicza, ale coś mu to nie idzie.
  W ramach poprawy bezpieczeństwa transportu, ma w planie budowę sieci ścieżek rowerowych, tylko że w lesie 🤣 chyba że o czymś zapomniałem?

  24 22
 • 19 sty

  Co zrobił Szlachetka dla poprawy bezpieczeństwa na zakopiance może coś przeoczylem? 🙃 wczoraj jechałem zakopianką i żadnej przebudowy nie zauważyłem.

  28 35
 • 19 sty

  Zmieni się władza, zmienią się plany 😂

  17 5

Euro za i przeciw

 • 16 sty
  bono napisał/a:

  Wchodzi banknot 1000 złotowy.
  Prawdę mówiąc ja korzystam z transakcji bezgotówkowych.
  Glapinski tłumaczu że to dla bankomatów .
  Wyplata w dwóch nominałach.
  Chyba , że to uprzedzenie do inflacji.

  Fajnie, nie trzeba będzie nosić w reklamowce 100 złotówek.

  2 2

MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ

 • 16 sty
  Alex11 napisał/a:

  Również szukam mieszkania ok 30-45 m2 i zastanawiam się pomiędzy nowym, a starym budownictwem.

  Wystarczy, że wejdziesz do nowego mieszkania i porównasz ze starym budownictwem. Wysokość, szerokość korytarzy, okna, windę itd. Miałem na starym mieszkaniu sytuację, że przyszli panowie z administracji i oznajmili że gdzieś w pionie jest wyciek i prawdopodobnie na moim poziomie, więc muszą skuć ścianę w łazience, ponieważ będą musieli wymienić rurę :) nie wiem jak sprawa się skończyła, sprzedałem mieszkanie. Mieszkanie w starym budownictwie ciężko potem sprzedać czy wynająć. Chyba, że jest to mieszkanie obok uczelni.

  4
 • 14 sty

  Mieszkanie w wielkiej płycie jest sens kupować tylko na wynajem w mega strategicznym miejscu i to mały metraż. Dla siebie tylko nowe budownictwo. Miałem 52metry na wynajem w wielkiej płycie płaciłem samego czynszu 560zl. Kazdego dnia jak pomysle o tym mieszkaniu, to się cieszę że go sprzedałem 🙂

  1 5

"Dobra zmiana" PiS

 • 13 sty
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Nastroje widać chociażby po góralach. I tak nastroje są indywidualną sprawą, ale w którymś momencie szala się przechyli jeżeli rząd nadal będzie rozporządzeniami rządzić. I to nie opozycji należy się bać - bo ta mierna, bierna i leniwa, a zwykłych ludzi, którzy mogą mieć po prostu dość.

  Mówimy o setkach tysięcy ludzi, którzy nie mogą pracować w sklepach, restauracjach, hotelach, siłowniach, saunach, basenach, stokach narciarskich itd.

  Oczywiście możemy obserwować jak się sytuacja potoczy i dopiero z perspektywy czasu ocenić kto z nas ma rację.

  Czaskosiem i Dudom mało kto żyje. Polska żyje teraz bankructwami i problemami całych branż i szczepionkami z burdelem w tle.

  Nie sprowadzałbym bym problemu do partii PiS. Bez względu kto byłby u sterów w czasie koronawirusa, w/w branże byłyby prawdopodobnie zamknięte, w innych krajach nie ma pis a restrykcje są podobne.

  Druga sprawa to czy faktycznie połowa Polaków łączy się w bólu z góralami, aktorami, hotelarzami itd ? Wydaje mi się że nie, ponieważ "człowiek człowiekowi wilkiem"
  Dużo osób doświadczyło bezpośrednio i pośrednio skutków zarażenia covid i wedlug mnie zmienia się pogląd nt zamknięcia branż które mogą przyczyniać się do większej transmisji wirusa.
  Dlatego nie bardzo widzę osłabienie elektoratu PiS, co tu dużo mówić zamknięte branże to nie są wyborcy PiS.

  Jeśli chodzi o górali, to jak ten organizator Veta powiedział? Że covid to lekka przyjemna choroba ? Można być pazernym ale tym stwierdzeniem zrobil antyreklamę Podhala.

  3 4
 • 13 sty
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Z perspektywy tego jak biznes ledwo zipie i ile ludzi praktycznie bankrutuje nie bałbym się opozycji, tylko rozwścieczonego "ludu", który może nie znieść pauperyzacji oraz biedy.
  Tak negatywnych nastrojów nie pamiętam jak są teraz.

  Jest źle ale było gorzej, zmiany Balcerowicza, potem zielone wyspy Tuska 3x wieksze bezrobocie niż teraz przy covid i praca 3.5,zl za godzinę.
  Nastroje sa bardzo indywidualną kwestią, pamietaj że tak jak mówisz ludzie bankrutowali, biznes padał, a Duda wygrał wybory i co ważne nie z jednym konkurentem a z całą resztą, ludzie głosowali na Rafałka, ale też przeciw PiS oddając na niego głos.

  2 3
 • 13 sty
  jaskokrakow napisał/a:

  ja zadałem to pytanie nie bez powodu - Donald Trumph też jednym wpisem zorganizował wejscie na kapitol własnie takich grup- zostali zidentyfikowani ,
  Ja jestem przeciwnikiem totalitaryzmu, zamordyzmu , obludy ,nepotyzmu , złodziejstwa - i kilku pewnie innych rzeczy - Więc dla tego nie kocham pisu .
  Za poprzedników tez nie było lepiej - ale nie było mnie wstyd jak jade do przyjaciół w Belgii, Norwegii a ostatnio przewodnik po Hawanie zapytał mnie i o tej poprawnosci sądowniczej o kucharce w sądzie najwyzszym ,o ministrze magistrze co poucza profesorów, o prezesie co zdał mature przez sekretarza pzpr , o antku wszechwiedzącym co wraz z biniendą symulował wybuch w tupolewie niszcząc garaż blaszak,itd itd. a co do tych grup maciarewicza tez moje wątpliwosci skupiają sie na taktyce ćwiczeń z bronią w starciach z obywatelem . .Taki film szkoleniowy wypłynął w sieci

  w tej tresci niektóre nazwiska specjalnie z małej .......

  Mi nigdy nie było wstyd za Polskę, bez względu na to kto rządził i gdzie byłem, zawsze byłem dumny z tego, że jestem Polakiem. Nawet jak myślałem swoje o rządzących, i tak byłem i jestem dumny z Polski.

  3
 • 13 sty
  jaskokrakow napisał/a:

  nie bądz cyniczny - zadałem proste pytanie więc albo milcz albo odpowiedz -

  Pytanie dotyczy sytuacji irracjonalnej, więc nie mogę jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Natomiast jeśli PiS przegra wybory to chciałbym aby normalnie oddał władzę, tak jak robił to wcześniej, a fanem pisu nie jestem, co nie znaczy, że ich nie popieram.
  Bardziej obawiam się, co się stanie jak PiS znowu wygra, co wtedy zrobi opozycja? Trzeciej porażki bez rozlewu krwi może nie przełknąć.

 • 13 sty
  t-34 napisał/a:

  No pewnie, że opozycja jest do du....py.... Niestety, jest prawie tak beznadziejna jak twój ukochany PiS... Nie lubię PO bo wpakowało nas w to bagno jakim jest PiS i tyle... PiS wygrywa bo nie ma konkretnej opozycji przecież wie to każde dziecko. Czy to jakaś sensacyjna wiadomość ????
  Faktycznie nadzieja w Tusku......

  Zwolennicy opozycji są jej lustrzanym odbiciem, przez co nie pomagają odsunąć od władzy PiS. Tak nie dobrze i tak źle 🙂

 • 13 sty
  jaskokrakow napisał/a:

  czy przestałbys być ich fanem gdyby to się zdarzyło?

  Nie masz czasem wrażenia, że ktoś Cię obserwuje, śledzi? 🙃 np tajni agenci Macierewicza ? 😎

 • 12 sty
  t-34 napisał/a:

  Daj spokój nie wytłumaczysz mu tego.... PiS to stan umysłu i tyle.... Szkoda czasu i nerwów. Nadzieja w tym, że w końcu pojawi się jakaś konkretna opozycja, uda się przeprowadzić uczciwe wybory i oderwać ryjek od korytka.

  Czyli przyznałeś że opozycja to dno i czekasz na cud pojawienia się nowej konkretnej opozycji 🤣
  Podobno Donald Tusk wraca 🙃
  "wszystko jest stanem umysłu" był taki kawałek.. podkład do dokumentu "lubię zimno" 😉

  1
 • 12 sty
  jaskokrakow napisał/a:

  Przegrała opozycja =-OK ale nie było wówczas wojsk obrony maciarewicza- są bojówki tak samo jak w USA i zaczyna sie batalia - o co sie pytam

  oczywiscie o sfałszowane wybory - temat otwarty, są korespondencyjne , są indywidualne ą powszechne ale nie po nasej myśli więc fałszywe .

  Mam rozumieć, że obrona terytorialna to bojówki Macierewicza które w razie przegranych wyborów przez PiS, będą bronić PiS ? 🙃

  2
 • 12 sty
  t-34 napisał/a:

  Diabęł jak zwykle tkwi w szczegółach..... No ale dopóki ciebie to nie trafi to dalej będziesz piał z zachwytu nad durnymi przepisami PiSu......
  Załóżmy taką sytuację.... PiS przegrywa wybory.... oczywiście tak jak w USA wybory są sfałszowane bo PiS nie wygrało... wzburzeni pisowcy wychodzą na ulicę..... Policja aby odkupić winy i podlizać się nowym władzom wypisuje mandaty wszystkim co idą w proteście ulicą choćby za tamowanie ruchu.... Ciekawe co wtedy powiesz ?????

  PiS juz raz przegrało wybory, czy ludzie wyszli na ulicę? Przegraja to przegrają. Opozycja która przegrywa wszystko po kolei, za każdym razem wyprowadza ludzi na ulicę, i tu jest różnica. O wyborców pis nie musisz się bać, nie będą palić opon czy blokować miast.
  Nie mierz swoją miarą innych.

  4
 • 12 sty
  jaskokrakow napisał/a:

  Mam sporo znajomych co dostali mandat oczywiscie nie przyjęli go za udział w proteście niestosując sie do odległości od innego protestującego - To było 13 grudnia 2020.
  3 osoby
  28 10 2020 - za udział w protescie bez uzasadnienia 2 osoby znajome otrzymały po 300 pln . jedna zapłaciła druga uniewinniona przez sąd przed swiętami w grudniu .

  mozna i tak - więc za protest też dają blankiet

  Temat rzeka. Jeśli przestrzega sie prawa i obyczajów, to nie ma się czego bać.
  Czy jest to bat na kierowców i cwaniaków? Jest.
  Czy uskuteczni pracę służb, tak.
  Znajomy, znajomego, ktoś tam dostał, nie przyjął, słusznie nie słusznie, o czym my mówimy? O mandatach 100-300zl ? I tym mają się zajmować sądy?

  1
 • 12 sty
  t-34 napisał/a:

  Oczywiście szanowny przedmówca łyka bezkrytycznie wszystko co mu prawi i sprawiedliwi podrzucą.....
  Według niego mandaty dotyczą tylko kierowców i meneli....
  A co w sytuacji kiedy będę chciał zaprotestować przeciwko kolejnemu debilnemu pomysłowi PiSu i usłużny milicjancik wystawi mi mandat za COKOLWIEK, aby mnie zniechęcić do protestów ??? Dlaczego wtedy ja mam udowadniać niewinność, a nie sługuski PiSu że jestem winny ???

  Ps. oczywiście nasz orzeł z Jawornika jest podpisany pod tym "pomysłem" !!!!

  Masz prawo do protestowania, jeśli robisz to zgodnie z obowiązującym prawem. Ty chyba z góry zakładasz, że będziesz robił to w sposób łamiący prawo, chcesz auta palić? sklepy niszczyć?
  Tak się składa, że najwięcej mandatów nakłada się za wykroczenia "drogowe" w tym złe parkowanie itp.
  Jak ostatnio protestowałeś to dostałeś mandat ?

 • 12 sty
  jaskokrakow napisał/a:

  co Ty tak z tymi menelami-
  Policjant złapał Cie na gorącym uczynku - Paliłeś w sylwestra zimne ognie - ustawiłes pięc i podpaliłes palą sie jak jasny pieron podchodzi policjant i dostajesz mandat za odpalanie petard .
  tłumaczysz funkcjonariuszowi ze to nie petardy - to zimne ognie .pokazujesz opakowanie
  wiec dostaje pan mandat za zaśmiecanie trawnika . Panie władzuchno toć na opakowaniu pisze że usuwać po piętnastu minutach od zakonczenia palenia - przyjąc mandat czy nie

  Zdarzenie z ostatniego sylwestra autentyczne - sprawa się wyjaśni w sądzie ale przyjąć czy odmówić

  Uczulony jestem na pijaków w parku na zarabiu, dlatego przytoczyłem przykład meneli. Mam kolegę policjanta i zapytałem go, dlaczego sobie z tym nie radzą, a on powiedział wprost, mandat mam mu wystawić? Po co? I tak odmówi, a ja będę pisał wniosek do sądu do którego i tak menel sie nie pofatyguje. Ja mam robotę, sąd, poczta itd.

  Co do Twojego przypadku, zależy od kwoty mandatu. Ty dajesz taki przykład, a najwięcej mandatów wystawia się za wykroczenia drogowe. Zawszę przyjmuje mandaty, nie będę się kopał z koniem, kiedyś się szarpałem, chciałem dowodu, zdjęcia i zawsze dostawałem max co mogłem dostać. Teraz zawsze przyznaje, że faktycznie za szybko, że może właśnie tym że mnie złapali uratowali mi życie, że może uratowali kogoś itp itd. Efekt, dostaje minimum co muszą wystawić. Są i tacy, co na zabudowanym jadą ponad 100 i odmawiają przyjęcia mandatu żeby prawka nie stracić, bo może się uda, może coś załatwia. Spójrz na to z tej strony.

  2
 • 12 sty
  t-34 napisał/a:

  Tylko dlaczego JA mam udowadniać, że jestem niewinny ???? W cywilizowanych krajach to działa odwrotnie ONI muszą udowodnić, że jestem winny....

  No ale szacowny kolega łyknie bezkrytycznie wszystko co mu pisiory podrzucą......

  Domniemanie niewinności stosuje się w postępowaniu karnym a nie wykroczeniowym. Coś usłyszałeś w tvn ale nie zrozumiałeś. Aktualnie przy wykroczeniu policjant stwierdza na miejscu winę jeśli jest na gorącym uczynku i kończy się to mandatem. Gdzie tu jest domniemanie niewinności? Prawo do odmowy mandatu to nie jest żadne prawo domniemania niewinności.
  Prosty przykład pijesz wino na ławce w parku, podchodzi do ciebie policjant, łapie cię na gorącym uczynku i wystawia ci mandat, i ty twierdzisz że jesteś niewinny i odmawiasz mandatu? Gdzie w tym przypadku jest twoja niewinność? Że Cię złapali na gorącym uczynku. Nie bądź śmieszny.
  Byle menel mógł pić gdzie popadnie bo i tak odmawiał przyjęcia mandatu, żeby się policji odechciało wypisywać wniosku.

  1 2

Co z autobusem na linii Myślenice-Kraków? „Kursy powinny rozpocząć się z początkiem lutego”

 • 11 sty

  Chwila, zaraz.. PKS sam nie upadł, to było celowe działanie żeby na rynek wpuścić małych prywatnych przewoźników.
  Może trzeba zacząć od tego czy została przeprowadzona analiza zapotrzebowania na transport publiczny, w jakiej formie i gdzie on ma występować. Z tego co pamiętam to takie rzeczy robiła np politechnika dla Krakowa. Sorry ale to takie z dupy strzelanie, że autobus, że mpk, czy furmanka. To się da policzyć i zrobić symulację.

  3 1