Mieszkańcy chcą oświetlenia na ul. Sucha Góra, ale gmina nie ma pieniędzy

 • 21 godz.

  Z drugiej strony czy warto coś robić w Sułkowicach ? Mieszkańcy i tak nie potrafią uszanować tego co jest, zniszczone przystanki, zdewastowana toaleta koło kościoła, skradzione, powyrywane ławki, podpalone samochody, kompilisko w rok otwarcia zaśmiecone, altanki podpalone, w okolicznych lasach dzikie wysypiska i śmieci wywiezione za pomocą traktora, na drogach okoliczni gowniarze uprawiają sobie rajdy samochodowe... prawdziwy dziki zachód, tam może potrzebny jest szeryf a nie burmistrz ?

  26 3
 • 23 godz.

  Jak to nie ma pieniędzy? To na co idą? Przecież w Sulkowicach nie ma żadnych, nawet najmniejszych inwestycji. Gdzie są pieniądze? Gmina ma tylko fundusze na wynagrodzenia pracowników administracji ?

  29 2

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

 • 23 godz.

  Się burmistrz wpakował, umowa podpisana z busiarzem, kompromitacja środka transportu, jak z tego wybrnąć? Hmmm udowodnić, że było małe zainteresowanie takimi przewodami pilot się nie udał i po temacie :)
  Dziwię się, że bagażówki nie podstawili mieszkańcom

  13 4

Czy w Krakowie warto kupić mieszkanie na wynajem

 • 16 lut

  Według mnie kupno mieszkania pod wynajem już się nie opłaca.
  Policzmy prosto 56m kosztuje ok 420 tyś zł, z atrakcyjnym wykończeniem, miejscem postojowym w garażu podziemnym wychodzi ok 500tys. Wynajmując legalnie takie mieszkanie, zostaje nam z tego...? 700zl, uwzględniamy miesiące bez najemcy, remonty, podatek.
  Inwestycja wróci się po 60 latach. Oczywiście mamy po 60 latach mieszkanie, czy warte więcej? Tego nie wiemy, i zarobione 500 tyś.
  Mieszkania kupują osoby które w ten sposób chcą ulokować pieniądze w innym miejscu niż banku, mieszkanie jest żelaznym kapitałem którego się nie wyda na głupoty. To jest również kupno"spokoju" znam ludzi którzy mają po 30 mieszkań i twierdzą że to jest ich emerytura.
  Jeśli ktoś prowadzi biznes lub zarabia na tyle dużo, że ma luźną bańkę na 2 kawalerki, na pewno nie będzie się męczył z wynajmem z którego będzie miał 1400zl, dla takiej osoby to strata czasu, taka osoba zarabia tyle dziennie.. :) cena wynajmu nie wzrosła proporcjonalnie do ceny metra mieszkania.
  Oczywiście nieruchomości warto kupować ale trzeba umieć to robić, mówiąc prościej kupować wyjątkowe okazje.

 • 2 lut

  Na chwilę obecną nie powinno się kupować mieszkań, ceny nowych są za wysoko wywindowane. Najlepszym przykładem jest to że ktoś kupuje mieszkanie np za 750 tyś w stanie deweloperskim, wykańcza, mieszka 2-3 lata i potem nie może sprzedać takiego mieszkania nawet po cenie po której go kupił. Kupno mieszkania na wynajem było opłacalne kiedy metr kosztował do 4500zł, a to było bardzo dawno temu. W 2018 roku kupiłem nowe mieszkanie za cenę X, w 2019 na tym samym osiedlu oddali nowe mieszkania za cenę o 30% wyższa. Wszystkie mieszkania się sprzedały, z tą różnicą, że chyba największe w sprzedaży było 67m'3, deweloper zmniejszył powierzchnię sprzedawanych mieszkań. Teraz tak się buduje małe i od 8tys za metr.

 • 26 sty

  Dwa lata temu kupiłem drugie mieszkanie, plan miałem taki, że stare mieszkanie wynajmę. Pomimo, że mieszkanie było w samym centrum, zdecydowałem się je sprzedać. Policzyłem wszystko, czyli poza zyskiem również problemy z lokatorami. Zdecydowana większość osób chce wynająć(zamieszkać) bez żadnej konkretnej umowy która zabezpiecza właściciela mieszkania. Kolejną rzecz to zysk, po opłaceniu podatku, odkładaniu na remont, założeniu, że mieszkanie ma okresy kiedy nie jest wynajmowane zostawaloby mi ok 1000-1400zl miesięcznie. Wolałem dobrze sprzedać. Patrząc na demografie nie bardzo wiem kto będzie mieszkał w tych wszystkich mieszkaniach za kilka lat. Wielka płyta się wyludnia, starzy ludzie umierają a młodzi mają inne oczekiwania od mieszkania i nie chcą w niej mieszkać. Takich mieszkań jest masa i to one będą obniżać cenę wynajmu mieszkań.

  3

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

 • 16 lut

  Powinno się taką prowokację nagrać i umieścić w Internecie

  6 2
 • 13 lut

  Ja nie wiem czego chcecie, przecież to bus, a bus jeździ kiedy i jak chce. Przecież to jest główna cecha przewozów realizowanych busem.
  Klient ma stać i czekać... wypatrywać czy jedzie... jaka to jest radość, że jedzie, że przyjechał. Pasażer wtedy zapomina o wszystkim, że ciasno, że śmierdzi, że duszno... Ważne że jest, że jedzie :)
  Może jeszcze mają być elektroniczne wyświetlacze jak w Japoni ? Bus ma zaskakiwać :)

  34 3

Bożena Góra: Nie wystarczą nam już słowa

 • 16 lut

  Ciekawe czy Pani Bożena Góra wie jaką drogę musi przejść "budowa tunelu" zanim zostanie wbita przysłowiowa łopata?
  Odnoszę wrażenie, że zaangażowani w protest nie mają pojęcia ile musi się zadziac aby taki projekt został rozpoczęty.

  6 13
 • 15 lut

  GDDKiA nie da nic na piśmie ponieważ żaden tunel tam nie powstanie, co najwyżej po wielkiej analizie może światła zamontować. To będzie i tak sukces. Nie spowolni ruchu ponieważ i tak auta jadą po ograniczeniach 50 i 70 a montaż świateł spowoduje luki w potoku samochodów, dzięki czemu będzie łatwiejszy wjazd i przejazd na zakopianke w innych miejscach. Taki będzie finał imprezy i nie ma żadnych argumentów które przemawiają za budową tunelu w tym miejscu

  18 4

Trzy samochody w ogniu

 • 15 lut

  Kradną ławki, niszczą przystanki, dewastują wszystko co się da, nawet auta podpalają, prawdziwy dziki zachód.
  Jak to się mogło stać przecież jest posterunek policji ? Gdzie była w tym czasie policja? :)

  13 3

Krzyż ma być widoczny z nowej Zakopianki. Postawili go w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

 • 2 lut

  Lepszy krzyż niż tęcza

  42 21

Mieszkańcy blokowali Zakopiankę. Domagają się budowy tunelu

 • 26 sty

  Nie bardzo rozumiem dlaczego wszyscy skupiają się na problemie jednego wyjazdu z drogi lokalnej na zakopianke, w obliczu tego co nastąpi po oddaniu ostatnich odcinków drogi S7 Warszawa-Krakow oraz Myślenice - Nowy Targ do końca 2023. Jaki plan ma nasza władza na poradzenie sobie z wzrostem natężenia ruchu. Przecież Zakopianka tego nie udźwignie, będziemy mieć na Zakopiance natężenie podobne do tego jakie jest na południowej obwodnicy Krakowa. Kolejny problem o którym nie ma żadnej wzmianki, to budowa S52 z Bielska do Glogoczowa, przetarg w 2021, priorytet budowy ukończenie 2024. Obecnie duża część samochodów jadących A1 z północy na południe jedzie w rejony Zakopanego przez Słowację, po wybudowaniu S52 te auta wpadną na zakopianke w Glogoczowie. Nawet samochody z kierunku zachodniego jadące na wschód korytarzem A4, pojadą darmową S52 omijając opłaty na A4 i wiecznie zakorkowaną południową obwodnice Krakowa. Ciekawe czy lokalne władze wiedzą co się zaczyna budować po sąsiedzku :)

  6 5
 • 26 sty

  Protest się odbył i co dalej? Jaki jest dalszy plan ? Kolejny w weekend majowy ?

  12 3
 • 26 sty

  Tak na prawdę jeśli nie ma zatwierdzonego projektu i zabezpieczonego finansowania to wszystko zostaje w sferze fantazji. Gdzieś słyszałem, że np. Częstochowa czekała 60 lat na obwodnice, 60 lat od pomysłu że jest potrzebna.
  Budowa drogi trwa dokładnie 9 lat z czego 7 lat to jest biurokracja, zatwierdzanie , odwołanie i tak 7 lat do przetargu i budowy. Więc kiedy powstanie S7 Kraków - Myślenice? 2030 rok... wcześniej ma powstać bardzo ważna droga S52 czyli Bielsko - Kęty - Wadowice i wpiecie do Zakopianki za Głogoczowem, projekt jest tylko kasy brakło na budowę do 2023

  6 1
 • 25 sty

  Uwierz mi ja też chciałbym żeby na zakopiance nie było takich przejazdów, ale każdy kto choć trochę ma pojęcia o budowie dróg wie, że tam nie powinno się niczego zbudować poza światłami. Przyspieszysz niebezpiecznie ruch żeby za chwilę rozpedzone samochody dojeżdżały do kolejnego niebezpiecznego przejazdu, wyjazdu ? W projektowaniu takich obiektów zachowuje się konsekwencje tego co dzieje się dalej. Prosty przykład, jeśli powstaje węzeł koło Orlenu to następstwem jest węzeł w Jaworniku a pomiędzy nimi zamykasz przejazdy. Jadąc od Krakowa od węzła Jawornik masz klasę drogi S aż do Nowego Targu. Nie powinien powstac wezeł Jawormik jesli potem nie zostanie wybudowany wezeł przy Orlenie. Sory ale bardziej łopatologicznie nie da się tego wytłumaczyć. Cała zakopianka jest przeryta przejazdami, wyjazdami i nie sądzę żeby ktoś przepchal projekt "wyłomu" w ciągłości charakteru tej drogi, mając na uwadze nowy ślad S7 między Krakowem a Myślenicami. Oczywiście w polityce wszystko jest możliwe i różne rzeczy można wybudować jak drogi do nikąd lub w szczerych polach wiadukty nie połączone z żadną drogą.

  11
 • 25 sty

  Obecna zakopianka nie będzie przebudowana do drogi klasy S.
  Droga S7 od Gdańska aż do Nowego Targu będzie wybudowana do 2024r. Braknie jednak ostatniego odcinka S7 Kraków-Myslenice. Ten odcinek będzie nową drogą. Początek Kraków Wschod koniec Myslenice, prawdopodobnie wpiecie w węzeł koło Orlenu. Stara zakopianka nie będzie przebudowana do klasy drogi ekspresowej. Dlatego żaden tunel ani wiadukt nie powstanie na wysokości Krzyszkowic. Od podpisania deklaracji do rozpoczęcia budowy będzie mnóstwo argumentów, że to jest bez sensu skoro nowa S7 i tak musi powstać. Ludzie usłyszeli że będzie tunel i więcej protestów już nie będzie, załatwiony problem ? Według mnie tak.. cisza, spokój :)

  14 3

sytuacja na rynku pracy w Myślenicach

 • 26 sty

  To po co dalej mieszkasz w Myślenicach? 10 lat dojeżdżać? Lepiej się przeprowadzić, po co się oszukiwać. Przeciez dojazdy do Krakowa to 3h wycięte z życiorysu. Rok po skończeniu studiów spakowałem walizkę i wyjechałem z Myślenic...

  9 1

Marszałek chce zmobilizować gospodarzy. Nie wszystkie gminy realizują ustawę antysmogową

 • 25 sty

  Jakim drzewem?

 • 24 sty

  Tylko siłowe rozwiązanie przyniesie efekt. Społeczeństwo i tak płaci za zatrute powietrze i to najwyższą cenę czyli swoim zdrowiem. Zakaz palenia wszystkim co chociaż trochę zatruwa powietrze. Jedna wizyta w aptece po leki dla dziecka które choruje między innymi przez to co wdycha to wydatek 200-300 zł.

  4 15
 • 24 sty

  Powinien zostać wprowadzony całkowity zakaz palenia w piecach i kominkach. Dobrowolnie ludzie nigdy nie zrezygnują z palenia w piecu. Druga propozycja to nałożenie dodatkowych opłat, jeśli twoje ogrzewanie przyczynia się do zatruwania innych. Z takiego "podatku" można finansować wymiane piecy. Rozwiązanie sprawdziło się np. w transporcie, opłata drogowa jest zależna od normy emisji Euro. Przewoźnicy sami zaczęli wymieniać stare graty żeby uciec od wysokich kosztów viatolla.

  9 21

Policja o sobotnim proteście: Jeśli będzie taka potrzeba skierujemy samochody na objazd

 • 25 sty

  Der Onet napisał że mieszkańcy chcą budowy świateł lub kładki dla pieszych. Czyli tunel czy węzeł to był tylko żart? Proponowane przez onet rozwiązania są bardzo realne :D

  1 2
 • 24 sty

  I to jest rozwiązanie jak władza nie wybuduje tunelu.. Na stałe można wprowadzić taki objazd :D
  Wtedy nawet szybciej powstanie węzeł w Jaworniku! To jest słuszna koncepcja

  17 2

Bożena Góra: Będziemy protestować do skutku

 • 20 sty

  To nigdy nie będzie ekspresówka ponieważ:
  1. Ukształtowanie terenu na to nie pozwala, chyba że w mogilanach powstanie tunel.
  2. Łuki są za "ostre"
  3. Za dużo jest inwestycji wzdłuż drogi, wyobraźmy sobie że do każdego biznesu robimy zjazd?
  Przebudowa byłaby za droga. Dlatego nie powstanie żaden tunel w Krzyszkowicach i nie jest to sprawa polityczna ani PO ani PiSu. Takich rzeczy po prostu się nie buduje w takich miejscach na takich drogach.
  Ludzie powinni walczyć o rzeczy realne czyli o sygnalizację świetlną. Radni, burmistrz i zwykli mieszkańcy powinni zrozumieć, że mielenie tematu tuneli, wiaduktów to strata czasu.

  1

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

 • 20 sty

  Jak to jest mało dzieci ? Przecież jest program 500+, Bus +, wyprawka +, 13 emerytura i nie ma wzrostu narodzin ? To nie możliwe, nie wierzę w to.
  Może trzeba wysokość emerytur powiązać z liczbą posiadanych dzieci ? W tedy wszyscy zaczną robić dzieci tak jak to dzieje się w Azji. W końcu to one będą robić na nasze głodowe emerytury, i na wysokie emeryturki grup uprzywilejowanych takich jak służby mundurowe.

  26 15