12 baniek, tylko nie płacz proszę, 12 baniek na basen przynoszę..

 • 6 mar
  Obywatel C napisał/a:

  Sesja rady miejskiej:
  Ja jako przewodniczący ogłaszam, bo mam takie prawo, że:
  1. Nowych parkingów nie będzie
  2. Remontów ulic nie będzie
  3. Chodników nie będzie
  4. Oświetlenia nie będzie
  5. Dofinansowania szkół nie będzie
  6. Poprawy komunikacji nie będzie

  Kto jest za? Dziękuję. Kto jest przeciw? Nie widzę. Ok, przeszło. Zamykam sesję.

  A teraz, po tej ciężkiej sesji, idziemy się zrelaksowac. Każdy bierze strój i kąpielówki i startujemy. Kto ostatni na basenie ten gapa!

  Czyli słodko-gorzka komedia w 6 aktach.

  3 2
 • 5 mar

  Tak się zastanawiam czy ta 3 niecka basenu serio potrzebna? To już nie ma innych priorytetów? I nie mam tu na myśli złotego pociągu... ;) Ale np. obiecane parkingi, remont ulic, chodników, oświetlenie, dofinansowanie wyposażenia dla szkół, przedszkoli, komunikacja miejska, itd. Gmina niby zadłużona ale 12 melonów się znalazło. Wcześniej 7 było za dużo ale teraz 12 jest w sam raz. Magia. :)

  10 1

Wybory 2023/2024

 • 4 lut

  Jeszcze trochę czasu jest, ale jak narazie żadnego dobrego kandydata nie znam. Myślę, że nasz burmistrz będzie startował na drugą kadencję. No przecież ktoś musi tu ten złoty pociąg puścić. :D A jeszcze tyle niespełnionych obietnic do nadrobienia, tyle koncepcji... w sam raz na kolejną kadencję. Obawiam się tylko, że lud to kupi. Polacy nie uczą się na błędach.

  8 1

Przedszkole na Zarabiu

 • 4 lut

  Ładne zamieszanie. Czytam co jakiś czas jak postępuje ta sprawa. Słyszałam, że ta działka to tylko plotki i nikt chyba się nie przymierza, żeby położyć na niej łapę. Z drugiej strony, co w końcu z tą likwidacją? Wstrzymana, a co potem? Zabiorą się za usunięcie wszelkich usterek? Kto to pokryje i z czyjej kieszeni? Na temat Pana Brózdy się nie wypowiem, nie chcę rzucać oskarżeniami nawet, jeśli jednak by się wycofał z tej ,,idei" walki o przedszkole. Wszystkich powodów pewnie nikt z forum nie zna, zwłaszcza, że sprawa od początku jest zagmatwana.

  10 2

Latarnie i oszczędzanie energii

 • 29 sty

  Ciekawe ile panowie z gminy zaoszczędzili na tym wyłączonym oświetleniu? A raczej na bezpieczeństwie mieszkańców... Bo pieniędzy nie ma? A na co poszły? Na kolejne koncepcje i snucie nierealnych planów. No tak. Przykre, że przez takie decyzje rządzących ludzie narażają swoje zdrowie.

  8

Myślenice. Przedszkola nr 3 nie trzeba likwidować? Takiego wyjścia z sytuacji nikt się nie spodziewał

 • 29 sty

  Pewnie o te ,,niewygodne"... ;)

  18 1

Zima 2022/2023 odśnieżanie gminy

 • 22 sty

  Powtórka z rozrywki. Nie widziałam jeszcze na ulicach nad rynkiem żadnego pługa ani odśnieżarki od kilku dni. Niektóre części miasta są niestety od kilku lat pomijane. Rynek i dolne jeszcze jako tako, ale reszta masakra. Chętnie zglosiłabym skargę ale wątpić, czy to przyniesie skutek. Pozostaje czekać do wiosny...

  4 1

Zima 2022/23 - odśnieżanie miasta...

 • 17 gru 2022
  MVVM napisał/a:

  Chodzi o to żeby nie odśnieżać. Zarabiasz kiedy sprzęt nie wyjeżdża. Chyba że zmienili umowy z firmami... ale raczej nie 😃

  Widocznie firma czeka aż mieszkańcy sami wezmą się za łopaty, potem odwilż i byle do wiosny, ale hajs się zgadza to najważniejsze... :)

  10
 • 17 gru 2022

  Najgorsze jest to, że od lat nic się nie zmienia, nie pamiętam jakie firmy były w poprzednich latach, ale efekt ten sam - śnieg z ulicy na chodnikach, przejść się nie da, zabić się idzie, ślisko jak cholera, w kilku częściach miasta pługi i piaskarki w ogóle nie jeżdżą... Ale choineczka na rynku oświetlona, tam już elegancko odśnieżane, posypane.

  15 1
 • 16 gru 2022

  Z własnych obserwacji napiszę, że ulice nad rynkiem są niestety od kilku lat pomijane. Na ul. Wybickiego, Sikorskiego, Dąbrowskiego pługów i piaskarek próżno wypatrywać. Breja i lodowisko, zarówno na drodze jak i chodnikach. Rozumiem, że nie dadzą rady odśnieżać wszędzie, ale rynek i okolice dolnego jakoś przeważnie są ogarnięte, odśnieżarki jeżdżą tam co 2 dni, a w niektórych częściach miasta nie ma ich w ogóle. :(

  9 1

Czy to już koniec dotowanego przewoźnika Myślenice - Kraków

 • 15 gru 2022
  MVVM napisał/a:

  Już widzę nowy program Szlachetki "bus plus" tym zdobędzie niezdecydowany elektorat wyborczy. W sumie jakby jeździł na lini Myślenice-Kraków taki "Szlachetkobus" to by może z partii na to pieniądze dostał? Każdy pasażer jadąc takim busem za 6zł, dobrze wiedziałby dzięki komu jedzie i na kogo trzeba głosować 😂

  Świetny pomysł, ale nowy przewoźnik ma być od stycznia, a do wyborów jeszcze trochę czasu jest.

  6
 • 15 gru 2022
  t-34 napisał/a:

  Tabor to może nie..... Ale nową koncepcję to na pewno.....

  Myślenice - miasto koncepcji. ;)

  7 1
 • 15 gru 2022

  Ciekawe czy takie same jaja z komunikacją miejską będą w styczniu przy wyborze nowego przewoźnika... Dobrze, że chociaż coś załatwili, ale kosztem obniżonych standardów niestety. Może nasz burmistrz za zaoszczędzoną kasę (z nieświecących latarni) szykuje niespodziankę po nowym roku i nowy, ekskluzywny tabor? :D

  7 2

Co oznacza NIE dla S7

 • 15 gru 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  No to referendum: tunel czy wiadukt Kraków-Myślenice?
  Ja bym widział tunel z Libertowa do Podlesia. stamtąd wiadukt nad Głogoczów,
  tunel do Krzyszkowic, Nad Jawornikiem wiadukt i tunel do Luteranki.

  Jedyne co bym dodał; to obok tej nowej S7 torowisko -magistralę.
  By w przyszłości poprowadzić szybki tramwaj, metro bądź kolej obiecaną przez
  Jarosława zwanego Szlachetką.

  Może tą propozycję nasz myślenicki "Jarosław," wykorzysta w przyszłej kampanii wyborczej.
  I nie ważne, że takiej realizacji nigdy nie będzie, ale ileś spotkań wyborczych można taką gawędą obsłużyć.
  A wyborcy uwielbiają gawędziarzy.

  Przydałby się jeszcze jakiś port rzeczny... nad Rabą. Koncepcji lotniska też jeszcze nie ma, ale spokojnie. Do wyborów będzie.

  7
 • 14 gru 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  No cóż, trzeba zrobić s7 do Myslenic w powietrzu na słupach, ponad dachami.

  Ciiiii! Nie podpowiadaj takich koncepcji panu burmistrzowi. 😁

  5
 • 14 gru 2022
  Marioosz napisał/a:

  Tu na terenie Małopolski na południe od Krakowa jest ten problem, że ciężko nową drogę poprowadzić bez protestów i ingerencji w zabudowę. Trzeba wypracować jakiś kompromis i tyle, inaczej się nie da.

  Łatwo powiedzieć, GDDKIA pewnie i tak zrobi po swojemu, skoro od pół roku się nie można dogadać. Przecież już były spotkania z mieszkańcami, narady, coś chcieli wypracować... i stanęło na niczym. Czyli standard. :)

  3
 • 13 gru 2022

  A co się dziwić, że są protesty. Chyba nikt nie chce mieszkać w sąsiedztwie drogi szybkiego ruchu. Hałas, spaliny, koszmarna jakość powietrza, nie mówiąc już o działkach i konieczności przeprowadzki, gdyby chcieli budować tą S7 przez tereny prywatne. Droga niby potrzebna, a właściwie jej ,,dokończenie" ale żaden wariant nie pasuje.

  7 3

Wawel Dobczyce

 • 15 gru 2022
  MistRz 1 napisał/a:

  Właśnie dlatego pytam na forum. Zadzwonię i będę mógł skonfrontować ich obiecanki z życiowymi opiniami. Dzięki za info.

  Nie ma za co, dodam, że z tego co wiem to pokrywają koszty badań sanepidowskich. Przynajmniej kiedyś tak było.

  1
 • 13 gru 2022

  Słyszałam, że średnio. Zmiany oczywiście 3, jak to produkcja, warunki mało komfortowe. Z kasą nie wiem jak, ale paru znajomych zaczepiło się tam na 2-3 tygodnie i rezygnowali, rotacja duża. Zadzwoń do nich, dowiesz się szczegółów.

  1

Optyk

 • 13 gru 2022

  Fąfara ma duży wybór okularów, też pomagają dopasować oprawki do oczu, kształtu twarzy, itd. ale nie jest najtaniej. Możesz też zobaczyć u optyka nad Carrefourem, chyba trochę niższe ceny.

  1

Myślenice. Radni przegłosowali budżet na 2022 rok. Deficyt wynosi 21,4 mln zł

 • 31 sty 2022

  W jakiejś części pewnie my- zwykli zjadacze chleba. Wszystko drożeje, ceny żywności, usług, rachunki idą w górę. Jakoś muszą załatać dziurę, a rozdawnictwo, 500 plusy i inne dodatki w tym na pewno nie pomogą.

  9

Zamieszanie wokół punktu szczepień. Po materiale TVN burmistrz zabiera głos. „Manipulacje, konfabulacje” i „kroki prawne”

 • 17 kwi 2021

  Temat kolejnej piosenki Kazika. ?

  29 2

Myślenice. Wybudują 18 tras rowerowych o długości 32 km. Pierwsze powstaną w 2021 roku

 • 27 gru 2020

  Nie słyszałam, żeby był wcześniej taki projekt przedstawiany albo planowany. Po co wywalać pieniądze na 18, nie lepiej 2/3 a porządnie i z rozmysłem? Już nie wspomnę o kosztach utrzymania, itd. To się i tak nie zwróci, poza tym wątpię, czy jest aż tylu rowerzystów, dla których zamierzają te ścieżki zrobić. A nawet jeśli znajdzie się jakaś garstka profesjonalnych sportowców, to mają do wyboru dużo lepsze tereny niż u nas. Myślę, że najlepiej byłoby wcześniej zrobić jakiś wywiad lub ankietę internetową z propozycjami dotyczącymi rozwoju naszego miasta. Bo takie projekty dla większości nie są przydatne, tak samo jak wielkie plany złotego pociągu... A a propos komunikacji, to myślę, że na usprawnieniu połączenia z Krakowem więcej osób by skorzystało. :)

  10 10

Tak wyglądają płuca po dwóch tygodniach spędzonych na Rynku w Myślenicach. Co w tym czasie pokazał pyłomierz?

 • 23 gru 2020

  Powietrze w Myślenicach jest średniej jakości i to wie każdy, sezon grzewczy się zaczął, ludzie palą w piecach byle czym i oto efekt. A jaki był sens instalacji tych płuc tylko na dwa tygodnie? Oczywistość została potwierdzona, i co dalej? Jakiś nowy tymczasowy wynalazek?

  8 3

Rządowa strategia dotycząca szczepień. „Będą darmowe i dobrowolne. Mamy pakiet zachęcający”

 • 10 gru 2020

  Myślę, że przez afery z firmą Pfizer ciężko będzie o zaufanie. Szczepionki są zamówione, tylko pytanie po co, skoro większość ludzi i tak się nie chce szczepić? Jeśli miałoby to wypalić (w co wątpię) to jedynie na masową skalę, a ponad 60% jest na ,,nie". No a tymczasem w Rosji już wszczepiają Sputnika i się nie przejmują. Po co im jakieś testy laboratoryjne, jak można testować od razu na ludziach? :D

  6