Myślenice. Wybudują 18 tras rowerowych o długości 32 km. Pierwsze powstaną w 2021 roku

 • 27 gru 2020

  Nie słyszałam, żeby był wcześniej taki projekt przedstawiany albo planowany. Po co wywalać pieniądze na 18, nie lepiej 2/3 a porządnie i z rozmysłem? Już nie wspomnę o kosztach utrzymania, itd. To się i tak nie zwróci, poza tym wątpię, czy jest aż tylu rowerzystów, dla których zamierzają te ścieżki zrobić. A nawet jeśli znajdzie się jakaś garstka profesjonalnych sportowców, to mają do wyboru dużo lepsze tereny niż u nas. Myślę, że najlepiej byłoby wcześniej zrobić jakiś wywiad lub ankietę internetową z propozycjami dotyczącymi rozwoju naszego miasta. Bo takie projekty dla większości nie są przydatne, tak samo jak wielkie plany złotego pociągu... A a propos komunikacji, to myślę, że na usprawnieniu połączenia z Krakowem więcej osób by skorzystało. :)

  10 10

Tak wyglądają płuca po dwóch tygodniach spędzonych na Rynku w Myślenicach. Co w tym czasie pokazał pyłomierz?

 • 23 gru 2020

  Powietrze w Myślenicach jest średniej jakości i to wie każdy, sezon grzewczy się zaczął, ludzie palą w piecach byle czym i oto efekt. A jaki był sens instalacji tych płuc tylko na dwa tygodnie? Oczywistość została potwierdzona, i co dalej? Jakiś nowy tymczasowy wynalazek?

  8 3

Rządowa strategia dotycząca szczepień. „Będą darmowe i dobrowolne. Mamy pakiet zachęcający”

 • 10 gru 2020

  Myślę, że przez afery z firmą Pfizer ciężko będzie o zaufanie. Szczepionki są zamówione, tylko pytanie po co, skoro większość ludzi i tak się nie chce szczepić? Jeśli miałoby to wypalić (w co wątpię) to jedynie na masową skalę, a ponad 60% jest na ,,nie". No a tymczasem w Rosji już wszczepiają Sputnika i się nie przejmują. Po co im jakieś testy laboratoryjne, jak można testować od razu na ludziach? :D

  6

Wandale niszczą zalew w trakcie remontu. „Ręce opadają”. Gmina zgłasza sprawę na policję

 • 4 gru 2020

  Kamery i monitoring pomogą ale pewnie tylko ,,na chwilę". Jaki jest sens wyrzucać tyle kasy na odnowę i remont, skoro nie minie dwa miesiące i znowu wszystko będzie rozwalone i zaśmiecone?

  11

Projekt połączenia Kraków-Myślenice w drugim etapie programu Kolej Plus. Co to oznacza?

 • 29 lis 2020

  Priorytetem powinno być usprawnienie busów, potem autobus - czyli to, co jest potrzebne teraz, a nie tworzenie nierealnych planów pociągu, z których koniec końców nic nie wyjdzie. Za kilka lat okaże się, że projekt przepadł, nie ma kasy i zostanie to, co mamy - czyli ledwo co jeżdżące busy wypchane po samą szybę ściśniętymi jak sardynki w puszce ludźmi.

  8

Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

 • 28 lis 2020

  Beton, beton, beton. Projekt a wykonanie to dwa różne światy. :( Czemu nie ma tej zieleni ani drzewek? Jakaś zmiana projektu czy Ukraińcy, którzy rynek budują coś spaprali? :D Aż przykro patrzeć jak powstaje nam jedna wielka betonowa płyta w sercu Myślenic.

  10 1

Jarosław Szlachetka z wotum zaufania za rok 2019. Poparło go 15 radnych, 4 się wstrzymało, a 1 osoba była przeciw

 • 2 lip 2020

  Nawet nie chcę tego czytać... Wotum zaufania? Za co? Jak? Żeby była jasność - nie chcę żadnych kłótni, wyrażam tylko swoje zdanie. Ale nie mogę tego zrozumieć, jak taki człowiek może mieć w ogóle jakikolwiek szacunek i uznanie mieszkańców? Jeśli dobrze pamiętam, to jego GŁÓWNĄ obietnicą wyborczą było obniżenie opłat za ścieki. Minał ponad rok. I co? No właśnie nic. Nie liczę kolejnych incydentów, machlojek, i ostatnich żenująch kroków podjętych w związku z wręczeniem portretu Panu Trzaskowskiemu... Co chwilę jakieś uchybienia i kolejna kompromitacja. Zarówno siebie, jak i całych Myślenic. Przykre, że mamy takiego włodarza, który w każdej sprawie zawodzi. Tak sobie wybrali (niektórzy). Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz...

  14 1

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł

 • 30 cze 2020

  Ręce opadają jak czytam coś takiego... Naprawdę. Pan Szlachetka chyba już całkiem nie ma co robić w tym urzędzie, że zajmuje się takimi sprawami. Trochę taki strzał w kolano, po jego już kolejnym żenującym incydencie (a kilka ich już było) jeszcze bardziej zniechęca do siebie ludzi. Wydarzenie zbiegło się jeszcze w czasie z kampanią wyborczą, przypadek czy działanie celowe? Jeśli celowe, to chyba niedługo zmieni partię. :D Będąc posłem PiSu chyba nie wyciąga tyle, ile by chciał i może dlatego żąda jakichś bezsensownych ,, odszkodowań"... 10 tysięcy? Śmiech na sali. On to potraktował jako obrazę Myślenic, a przecież nie wszyscy Myśleniczanie poparli go w wyborach. ;) Nie wróżę mu świetlanej przyszłości z takimi akcjami.

  34 2

Co z Myślenickim Festiwalem Lata 2020? Zakontraktowana Maryla Rodowicz i Kamil Bednarek

 • 7 kwi 2020

  Kto w obecnej chwili myśli o festiwalu? Teraz ludzie (w większości) skupiają się na dużo poważniejszych rzeczach i bardzo dobrze. Piwo i koncerty na Zarabiu poczekają, przynajmniej do czasu aż się sytuacja ustabilizuje. Uważam, że nasz Festiwal Lata (który z roku na rok jest chyba coraz gorszy) powinien być przeniesiony. Tradycja Myślenic - owszem, ale bezpieczeństwo jest ważniejsze. Do lipca/sierpnia jeszcze trochę czasu jest, ale wątpię, że zażegnamy epidemię. Już nie mówiąc o dużych stratach w budżecie, więc i tak pewnie nie byłoby kasy na organizację festiwalu.

  8 8

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

 • 22 sty 2020

  Też o tym pomyślałam, jeszcze kilka lat temu było dużo spokojniej a teraz? Co chwilę jakieś pobicia, napady (zwłaszcza wśród młodzieży), z maczetami i gazem chodzą, jakiś rozbój na stacji, w szkołach już szkoda gadać co się wyprawia, a jeszcze handel narkotykami... I to wszystko w Myślenicach. Pytanie gdzie służby porządkowe? Policja? Straż? Może jakby wprowadzili większe kary to ludzie pomyśleliby pięć razy zanim coś zrobią, a tak? Strach wieczorem z domu wyjść. :(

  10

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Kto powinien zagrać na Zarabiu? Ruszyła ankieta

 • 15 gru 2018

  Niezapomniana impreza plenerowa..? Chyba dla panów sprzątających od godziny 4 rano ten pozostawiony syf. Kto by nie wystąpił, cała impreza będzie wyglądała tak, jak zwykle. Wydaje mi się, że nasz Festiwal Lata z roku na rok coraz to gorszy. :(

  33 8

Reaktywacja skoczni narciarskiej w Myślenicach? "Na razie to tylko przymiarki..."

 • 14 gru 2018

  A masz jakieś statystyki na temat skoków w bok? ;) Miłego wypoczynku w takim razie.

  1
 • 14 gru 2018

  Panowie powyżej wyluzujcie. ;) Artykuł dotyczy skoczni, więc w tym temacie należy się wypowiadać. Co do pomysłu reaktywacji tego obiektu - ja jestem na nie. Po co? Ilu Myśleniczan zawodowo uprawia skoki narciarskie? 6? Może 10? Druga sprawa: finanse - budowa i koszty utrzymania są dosyć duże. Myślę, że najpierw należałoby zrealizować przynajmniej część obietnic wyborczych (nie mówię, że wszystkie, bo to niemożliwe). :) Uważam, że żadna skocznia nie jest nam potrzebna. Jeśli chodzi o sporty zimowe - są lodowiska, czegóż chcieć więcej? ;)

  3

Jarosław Szlachetka: Mam nadzieję, że z całą Radą będę pracować razem dla Myślenic

 • 9 lis 2018

  Przewidywalny scenariusz.

  15 11
 • 8 lis 2018

  Jarosław Szlachetka: ,,Mam nadzieję, że z całą Radą będę pracować razem dla Myślenic" - nadzieja matką głupich... Jest po wyborach, a tutaj dalej nadzieje, obietnice i deklaracje.

  ,,Na ten sukces ciężko zapracowałem przez okres ostatnich trzech lat jako poseł". - Hmmm, z tego co wiem, był jednym z najbierniejszych posłów.

  51 64

"Muzeum Niepodległości to wotum dziękczynne myśleniczan za wolność i niepodległość"

 • 9 lis 2018

  Nie decyzje, lecz znajomości... ;) A na otwarcie Muzeum przyjdę, chociaż, tu się zgodzę - lokalizacja fatalna.

  24 24

Harbutowice: Zakończyli remont zabytkowej studni. Jak przed laty popłynęła nią woda

 • 3 lis 2018

  Też mi się wydaje, że pijaczki zaraz ten kranik gwizdną i do skupu złomu z nim...

  4 2

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

 • 31 paź 2018

  I będzie jeszcze większy burdel niż teraz. ;)

  22 13
 • 31 paź 2018

  Ależ wstyd dla Myślenic... Panowie się nie popisali, zwykłe dno. A takich przypadków jest pewnie jeszcze więcej wśród ludzi na innych ważnych stanowiskach.

  35 2

Podpisanie umowy na rewitalizację myślenickiego Rynku

 • 25 paź 2018

  Będzie trochę nowoczesności, ale też z tego co wiem, to Nowy Rynek będzie nawiązywał do tego miejsca z okresu lat 30-tych XX wieku. A stare historyczne klimaty są piękne. :)

  1 1

Pamiętacie zespół Echo? Swoje pięciolecie uczcili teledyskiem do „Krzyku motyla” [WIDEO]

 • 24 paź 2018

  Pierwsze słyszę...

  1

Wybory Samorządowe 2018: Pełne wyniki do Rady Powiatu

 • 24 paź 2018

  A czego się panie Kracy spodziewałeś? Będzie tak jak było. Większość oczekuje zmian? Chyba większość marzycieli albo naiwnych, którzy dali się nabrać na piękne słówka przedwyborcze.

  14 10
 • 24 paź 2018

  Wesołe jest życie staruszka... - Jak to śpiewał Pan Wiesław Michnikowski. ;)

  13 8

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • 23 paź 2018

  Podejrzewam, że nie tylko w jednym kościele... PiS wie, z kim trzymać sztamę, żeby zdobyć dodatkowe poparcie - z jakąś inną wpływową instytucją. ;) A katole przydymieni kościelnymi kadzidłami zagłosowali...

  14 3
 • 23 paź 2018

  Tak to jest, jak ludzie wybierają ,, jedyną słuszną opcję", może z przyzwyczajenia albo ślepo wierząc obietnicom. Chociaż z drugiej strony, partia nie ma nic do braku funduszy i pozostawionych długów. Co najwyżej chodnik gdzieś zrobią, żeby nie było, że nic nie robią.

  12 4