Artur Grabczyk: Zalew jest w tragicznym stanie i nie nadaje się do użytku

 • 6 maj 2019

  Kiepski projekt, chodź dał nadzieję. To nie zalew rekreacyjny tylko bajoro dla kaczek, bo dla ludzi, mieszkańców trzeba by było basen wybudować. Który by na siebie zarabiał, był bezpieczny, i musiał spełniać normy dzięki którym byl by utrzywywany na odpowiednim poziomie. Zalew sie nie utrzyma, mam tu na myśli wodę. Strach do niej wchodzić. Inwestowanie w niego to jak studnia bez dna, powstanie by umrzeć śmiercią naturalną.

  6 1

Artur Grabczyk: Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, gdzie będzie mieścił się urząd

 • 12 kwi 2019

  katarzyna kowalik Wczoraj 21:41

  Cytuję :
  Jako mieszkanka gminy muszę poruszyć kilka spraw:
  1. Budynek urzędu do remontu. Jeżeli rzeczywiście jest to bardzo droga inwestycja to można przenieść gdzieś urząd ale nikt nie mówi, że wszystkie referaty muszą być w jednym miejscu! Referat techniczno - inwestycyjny i ochrona środowiska do Biertowic do ZGT i podobnie z pozostałymi referatami. Myślę ,że w trzech miejscach spokojnie można pomieścić wszystkie referaty. Szkoła to zły pomysł, to budynek dla dzieci.Wiem, że wielu mieszkańców na własna rękę szuka rozwiązań i podpowiada je panu Burmistrzowi ale................. . I tu kolejny problem!
  2. Panie Burmistrzu to nie wstyd zmienić zdanie!!! Wszyscy, powtarzam wszyscy szanują osoby które słuchają innych i POTRAFIĄ przyznać że się pomyliły a tym samym zmienić zdanie ! Przypominam nikt z nas nie wie wszystkiego, mylimy się , a skoro wiele osób twierdzi że nasze rozumowanie, podjęte decyzje, zamiary są złe - to coś w tym jest. Skoro tyle osób twierdzi, że przeniesienie urzędu do Szkoły Podstawowej nr 2 to zły pomysł to mają rację. Zawsze twierdziłam, że największą wartością, odwagą jest przyznać się do błędu i zmienić swoje zdanie. Wszystkim którzy tak postępują - wielki szacunek za taką postawę !
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 - budynek duży, jasny, czysty, dobrze oświetlony, zadbany i najważniejsze jeden! Dzięki współpracy wielu osób dobrze wyposażony, działające tablice multimedialne, szatnie, kuchnia, hala sportowa i boiska na zajęcia z wychowania fizycznego. Uczniowie w jednym budynku pod okiem nauczycieli. Pana propozycje to zabranie szkoły dla urzędników, dla dorosłych a gdzie dobro naszych DZIECI!!! Logicznym byłoby wręcz większe wykorzystanie tego potencjału. Jak najwięcej dzieci przenieść do tej szkoły. W Szkole podstawowej nr 1 każdy wie jakie są warunki: dwa budynki, dzieci po kilka razy dziennie przechodzące z jednego budynku do drugiego czy to deszcz, wiatr czy słonce. sale lekcyjne w podziemiach gdzieś za kotłownią z maleńkimi okienkami pod sufitem. W budynku B wąskie i strome schody, które kiedyś mogą być przyczyną katastrofy bo np. brak drugiej klatki schodowej co jest nie zgodne z przepisami ppoż. Mała, nie zgodna z przepisami liczba toalet z których po prostu śmierdzi, szatnie pamiętające czasy wczesnego Gierka lub nawet Gomułki. Można jeszcze wiele innych rzeczy wymienić. Kilka z nich podali inni w swoich komentarzach. Wiem, ze chce pan remontować tamten budynek i co dzieci będą się uczyć a robotnicy pracować? A gdzie podstawowe DOBRO naszych dzieci! A może to właśnie urząd przenieść do budynku B a dzieci przenieść do Szkoły nr 2 !!!
  4. Ostatnio słyszałam,że postanowił Pan złamać swoje własne słowa i UKARAĆ nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 - nie zgodzić się na przejście części uczniów z Szkoły podstawowej nr 1 do "dwójki". Przez Pana wymyślone pomysły stracą dzieci i ukarze pan nauczycieli za to że stanęli w obronie szkoły i uczniów ? Taką postawę należy nagradzać a nie karać!!! Potencjał tych ludzi wykorzystać dla dobra ogółu !!!
  Kilka pytań
  Czy stać naszą biedną gminę na tzw. odprawy dla zwalnianych nauczycieli i pracowników obsługi - podobno może to być ok. 20 osób!
  Czy ma Pan czas i pieniądze na spotkania w sądzie pracy?
  Czy nie boi się Pan, że zostanie posądzony o brak gospodarności środkami publicznymi?
  Czy naprawdę dba Pan o dzieci w naszej gminie?
  Czy dobro i zdrowie dzieci jest dla Pana najważniejsze?
  Czy stać gminę na "przerobienie" pomieszczeń w SP nr 2 ?( to zmiana prądu, wentylacji, łączy internetowych, szyb, ppoż, zamontowanie windy, NOWY PARKING I DROGA DO URZĘDU itp, itd - koszt minimum 500 tysięcy- pół miliona - bez drogi i parkingu ) Stać nas na to ?
  Czy myśląc o bezpieczeństwie pracowników urzędu nie zapomniał Pan o bezpieczeństwie dzieci?
  Co złego zrobili Panu nauczyciele i rodzice ze Szkoły nr 2 ?
  CZY MA PAN HONOR I DOTRZYMA PAN SWOICH SŁÓW I OBIETNIC CZY DO SP 2 PRZYJDĄ OBIECANE KLASY ( A NAWET KILKA WIĘCEJ POWINNO) A UCZNIOWIE BĘDĄ MOGLI SPOKOJNIE SIĘ UCZYĆ ?
  5. Ostatnia kwestia
  Państwo Radni - zostaliście wybrani przez mieszkańców, macie dbać o dobro WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW a nie dobro pana Burmistrza ! Przypominam nie jesteście marionetkami ! Czy możecie posłuchać mieszkańców? Mieć swoje własne zdanie a nie głosować jak Pan Burmistrz wskaże ( tak twierdzi wielu mieszkańców). Nie zapominajcie po co i kto Was wybrał, że macie pracować dla dobra całej społeczności. Życzę Wam że gdy popatrzycie w lustro obyście widzieli osobę która może powiedzieć, że NIC nie może sobie zarzucić i nie czuć wstydu!

  29 5

Budynek urzędu może grozić katastrofą budowlaną. Gdzie przenieść urzędników?

 • 12 kwi 2019

  Co do radnych uważam że nie powinni nimi zostawać osoby które w jaki kolwiek sposób są zależne od władzy rządzącej. To nie w porządku że z obawy o swoją prywate, nie są w stanie zabrać głosu wstrzymujac się, bądź głosują jak im pan Burmistrz zaleci.

  24
 • 10 kwi 2019

  Piszcie co chcecie, ale pan Pułka za 12 lat tak nie wyprowadził ludzi z rownowagi tak jak Nowy Pan Burmistrz z parę miesiecy. My jako mieszkańcy mamy wpływ na to co się dzieje w naszej gminie, nie patrzymy biernie na to co władze wyprawiają biorąc wszystko jak nam mówią, bo często są to kłamstwa, mydlenie oczu, a teraz nawet szantaż. My jako mieszkańcy też mamy na sobie odpowiedzialność, bo tworzymy tą gminę, jesteśmy jej częścią, nasi radni też, wybralismy ich, nie po to by ponosili ręce jak burmistrz każe, tylko by chronili i dbali o interesy nas wszystkich.

  19 3
 • 10 kwi 2019
  5 2
 • 10 kwi 2019

  Piszcie co chcecie, ale pan Pułka za 12 lat tak nie wyprowadził ludzi z rownowagi tak jak Nowy Pan Burmistrz z parę miesiecy. My jako mieszkańcy mamy wpływ na to co się dzieje w naszej gminie, nie patrzymy biernie na to co władze wyprawiają biorąc wszystko jak nam mówią, bo często są to kłamstwa, mydlenie oczu, a teraz nawet szantaż. My jako mieszkańcy też mamy na sobie odpowiedzialność, bo tworzymy tą gminę, jesteśmy jej częścią, nasi radni też, wybralismy ich, nie po to by ponosili ręce jak burmistrz każe, tylko by chronili i dbali o interesy nas wszystkich.

  21 2
 • 9 kwi 2019

  Pod jednym dachem dzieci, policja, urzędnicy, to jakiś absurd. Gmina się sypie, ale co ma do tego szkoła. Niszczyc coś co dobrze działa, jest na wysokim poziomie, i spełnia oczekiwania i potrzeby dzieciaków ?
  Dzieci z Szkoły nr 1 bez wzgledu na pogodę i porę roku, przechodzą z budynku do budynku, przyczym budynek B szkoly nr 1 jest raczej w marnej kondycji, dzieci w okresie zimy nie mają lekcji w-f lub ćwiczą na korytarzach. Czemu nikt o nich nie pomyśli, nie przeniesie do Szkoły nr2 ?
  Belwedery dla urzędników, chca zająć największe klasy szkoly, a dzieci będą się gniotly, stracą świetlicę. Ta szkołą ma potencjał, trzeba ją rozwijać, nie ograniczać !!!!!

  35 5

Sułkowice: Skarżycie się na stan kąpieliska. Gmina odpowiada

 • 9 sie 2017

  Zdjecia zamieszczone powyżej dość dosłownie przedstawiaja stan zalewu. Co przeczy zapewnieniu gminy co do systematycznosci dbania o zalew.

  20 3
 • 9 sie 2017

  co nie zmienia faktu ze kultura ludzi tez jest kna niskim poziomie.

  31 3
 • 9 sie 2017

  Ludzie ludźmi ale ogolny stan zalewu to zaniedbania gminy. Zgnila zkoszona trawa w zalewie, niski stan wody, brak koszy na śmieci . Brudne zagloniale sliskie i niebezpieczne dno to nie wina odwiedzajacych. Ta woda zyje swoim zyciem, doslownie smierdzaca i nie przyjemna .

  47 4