Dobczyce: Nowe ceny wody i ścieków

 • 14 mar 2016

  Jestem za systemem Szwajcarskim. Wszystkie decyzje na poziomie gminy, powiatu, województwa, państwa, na podstawie referendum.

  11

Wodociąg z Kamiennika - Trzemeśnia

 • 4 mar 2016

  Brawo Endrju!!!
  APRIL słusznie piszesz o tym zebraniu w sobotę w szkole o 16:00!!!
  Trzeba tam tłumnie pójść i zdecydowanie zaprotestować!!!
  Jak zwykle problem polega na tym, ze "nasze władze", a przede wszystkim "nasi radni gminni i powiatowi", to fikcja! Nie mamy godnych reprezentantów! Nas nie obchodzi jakaś woda dla Krakowa, bo wiadomo, że żadna oczyszczalnia na świecie i nikt nie jest w stanie oczyścić fekaliów z leków hormonalnych i innych. Nie widzę potrzeby ponoszenia kosztów dla jakiejś wody, dla Krakowa! Wody już brakuje w wielu rejonach polski! Cwaniacy już wykupują rejony z głębinowymi zasobami wodnymi, bo to jest i będzie najważniejszy towar na świecie oraz biznes!
  Wodociągi gminne powinny być instytucjami społecznymi, a nie jakimiś spółkami itd. itp.!!!

  26 3

Wybory 2014: Kandydaci na radnych w GMINIE MYŚLENICE

 • 12 lis 2014

  "Państwowa Komisja Wyborcza podała pełny spis kandydatów na radnych gminnych i powiatowych. Sprawdź kto kandyduje w twoim okręgu wyborczym"
  Portal "miasto-info.pl" nie podaje danych zgodnie z Państwową Komisją Wyborczą.
  Spis kandydatów na radnych jest tu podany w zupełnie innej kolejności.
  Jest to jawne preferowanie niektórych komitetów wyborczych.

  2 1

Wybory Samorządowe 2014: Dowiedz się w jakim okręgu będziesz głosować

 • 13 paź 2014

  Nasze systemy wyborcze (poza obecnymi do rad miejskich i gminnych) nie mają nic wspólnego z demokracją, ale niska frekwencja w wyborach, to najgorsze, co utrzymuje te patologiczne systemy!
  Weźmy przykład z USA, gdzie w niektórych stanach, gubernatorzy stanu pełnią swoje funkcje społecznie!

  1

Nowy kościół w Trzemeśni

 • 12 wrz 2014

  Zdjęcie wybitne!
  Gratulacje!

  4 2
 • 14 mar 2013
  chwila refleksji napisał/a:

  Ponieważ kościół, od kiedy polska istnieje, zawsze zespalał nasz naród. Począwszy od rozbicia dzielnicowego, poprzez okres zaborów, na PRL-u i współczesnej postkomunie skończywszy. Kościół i polskość są ze sobą nierozerwalnie złączone, dlatego każdemu kto nazywa siebie polakiem (czy to katolikowi czy ateiście) powinno zależeć na dbaniu o jego dobre imię.
  Odnośnie artykułu, do którego link "tik kit" podał wyżej - ta gazeta jest redagowana przez człowieka, który bronił przed sądem Kiszczaka i kiedyś stwierdził, że Polsce zagrażają 3 fundamentalizmy - kościół, patriotyzm i moralność.
  Sami oceńcie to prawda czy to "kit".

  Chciałem zaznaczyć, że historia mówi wręcz coś innego o roli kościoła w rozbiorach Polski! W okresie socjalizmu wybudowano bardzo dużo kościołów! Mnie nie interesuje kto redaguje jakąś tam gazetę, tylko ważne dla mnie jest to, co w niej napisał człowiek, który uważa się za zwykłego katolika.
  Mamy od wczoraj nowego Papieża, to może mercedesy staną się mniej ważne od człowieka!
  Do nas w okresie świąt przyjechało z kurii 6 facetów, 6 wypasionymi furami rozliczać byłego proboszcza!
  Daleko jest kościół od nauki Chrystusa!
  Żegnam w stylu nowego Papieża "do widzenia i dobrego odpoczynku"!

  15 6
 • 21 lut 2013
  17 1

Urzędnicy pytają: Co wam się podoba, a co chcielibyście zmienić w Myślenicach?

Zespół z Dobczyc obronił tytuł najlepszego Big Bandu w Małopolsce [WIDEO]

 • 2 lip 2013

  Gratulacje!

  5

Andrzej Urbański: Wodę można pić prosto z kranu

 • 14 maj 2013

  Widocznie pan prezes nie chodził do szkoły, ani nie zna się na internecie i nie czyta artykułów naukowych na temat wody. Każdy śmiertelnik wie, że w wodzie, w rzekach płyną ścieki, których żadna oczyszczalnia na świecie nie jest w stanie zlikwidować, ani zneutralizować! Są to głównie leki, środki antykoncepcyjne, inne środki, które zażywamy i wydalamy do ścieków. są już nawet zmutowane grupy bakterii w oczyszczalniach ścieków, na które nie ma silnych!

  22 7

śmieci

Samozatrudnienie i oplata za smieci

 • 10 maj 2013

  Trzeba tylko przy następnych wyborach parlamentarnych odsunąć od koryt aktualnych darmozjadów i później wystąpić z biurokratycznej, bezmyślnej, totalitarnej i globalizacyjnej unii europejskiej!

  11

Prawicowiec to nie PIS. PIS to nie prawica.

 • 21 kwi 2013

  Dyskusje na temat partii politycznych są bezowocne. Podstawowy problem, to system proporcjonalnych, partyjnych wyborów do sejmu, który powinien być już dawno zlikwidowany. Tylko zwykle systemy większościowe lub okręgi jednomandatowe, to podstawa demokracji.
  Zawsze się mówiło, że polityka, to k...., z...... i b.....! Nie pamiętam żadnych czasów, w historii świata, żeby to nie było prawdą! Wystarczy porównać wartości kwot wolnych od podatku w państwach UE, czy innych i dowiemy się, że w Polsce ta kwota, to 3089 zł/rok, a w innych krajach to ponad 5000 euro! Każdy rozumny człowiek wie, że powinna to być kwota wyższa od wielkości progu ubóstwa!

  3

Bojkot umów ws śmieci!!!!

 • 8 kwi 2013

  A jeżeli ludzie pracują lub chodzą do szkoły i tam w pracy lub w szkole śmiecą, to będzie podwójna opłata za śmieci, bo firma, czy szkoła zapłacą raz, a właściciel, czy mieszkaniec posesji drugi raz! Tak samo z makulaturą, złomem i innymi odpadami, które mogą być sprzedane firmie skupującej lub przetwarzającej. Przecież znamy takich, co mają młynki, wytłaczarki i przetwarzają plastiki bez problemów na pełnowartościowy surowiec. Można dać wiele innych przykładów.

  3 2

34 mln euro dla Myślenic

 • 30 mar 2013

  Florek: Dlaczego Polacy mają być gorsi niż Niemcy, Szwedzi czy Holendrzy?
  http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,12924076.html
  Bardzo mądra wypowiedź! Człowiek ten wyłożył nam wszystkim kawę na ławę! Widzimy tu dopiero bezsens wielu naszych działań! Niżej wycinek wypowiedzi pana Florka!
  "Inny przykład. Nowy Sącz dostał z UE 200 mln zł na budowę kanalizacji. I teraz na hura szuka się firm, które są w stanie przeprowadzić te prace, bo inaczej dotacja przepadnie. Ściąga się tirami rury z Zachodu. Gdyby nie było dotacji, to powstałaby polska firma, dałaby pracę miejscowym i sama te rury zrobiła. Opracowała własną technologię. Może kanalizacja nie powstałaby w dwa lata, tylko w dziesięć, ale polski PKB by wzrósł.
  Miasto nie byłoby tak zadłużone, a firma polska, mając możliwość sprzedaży na naszym rodzimym rynku, płaciłaby do kasy miasta podatki. Może z czasem tak by urosła, że weszłaby na inne rynki, a teraz na realizacji naszych potrzeb bogacą się inni.
  A może należałoby postawić warunek: kupimy od was rury, ale jak je wyprodukujecie w Polsce (tak ja się rozwija Korea Południowa), lecz korzystanie z dotacji unijnych na to nie pozwala."

  7

religia jak supermarket?

 • 6 mar 2013

  http://nt.interia.pl/technauka/news-zycie-przybylo-na-ziemie-z-kosmosu,nId,939990

  "To fascynujące, że możemy uznać, iż najprostsze biochemiczne cegiełki, które doprowadziły do powstania życia na Ziemi, mogły mieć pozaziemskie pochodzenie - powiedział Richard Berkeley, chemik z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley."
  "W komorze próżniowej schłodzonej do -263 stopni Celsjusza Seol Kim i Ralf Kaiser z Uniwersytetu Hawajskiego starali się odtworzyć warunki panujące w przestrzeni kosmicznej. Umieścili tam również bryłę lodu zawierającą dwutlenek węgla, amoniak oraz róże węglowodory, takie jak metan, etan i propan. Po zbombardowaniu jej wysokoenergetycznymi elektronami, które pełniły rolę kosmicznego promieniowania, pomiędzy związkami zaczęły zachodzić reakcje, które doprowadziły do powstania złożonych związków organicznych - dipeptydów niezbędnych do powstania życia."

  10
 • 2 mar 2013

  Polecam ciekawy artykuł!
  http://ciekawe.onet.pl/wokolnas/ewolucyjna-czkawka,1,5433326,artykul.html
  "Pewnie wielu z nas życzyłoby sobie, żeby ewolucja wyeliminowała również tak dokuczliwą przypadłość jak czkawka. Jak twierdzi prof. Neil Shubin z University of Chicago w książce "Twoja wewnętrzna menażeria. Podróż w głąb 3,5 miliarda lat naszych dziejów", czkawka jest pozostałością po naszych przodkach, którzy przestawiali się z oddychania skrzelowego na płucne. Szybkie przełączenie się pomiędzy tymi dwoma sposobami pobierania tlenu umożliwiało położenie nerwów blisko przepony. Choć dawno nie oddychamy skrzelami, układ nerwów u ludzi pozostał bez zmian, dlatego nawet niewielkie ich podrażnienie skutkuje kurczeniem się mięśni zamykających dostęp do krtani, czyli właśnie czkawką. – Niestety, ewolucja zazwyczaj nie naprawia tego, co zepsuła, jeżeli wada nie wpływa w znaczący sposób na przeżywalność gatunku – tłumaczy prof. Pawłowski. Dlatego na zniknięcie czkawki, od której przecież nikt nie umarł, nie mamy co liczyć."
  Ten cytat potwierdza, że wyszliśmy z wody!

  14
 • 23 lut 2013

  [quote=mieszkaniec]

  tik kit napisał/a:

  Życie powstało około 5 mld lat temu w głębinach morskich. Czteronożni, dwunożni wyszli z wody na ląd i trwa to do dziś.

  Powstanie Układu Słonecznego datuje się na ok 4.5 mld lat temu, życie powstało wg różnych szacunków od 3.5 - 3.8 mld lat temu.

  tik kit napisał/a:

  Atmosfera powoli traci już wodór i jak zacznie zanikać, to życie z powrotem będzie trwać tam gdzie powstało.

  Nie atmosfera tylko nasze Słońce (jak każda inna gwiazda) używa wodoru do podtrzymania reakcji jądrowych, dokładniej zużywa wodór w przemianie termojądrowej w hel z zachowaniem równowagi barycznej między siłą grawitacji a siłami jądrowymi. Po wyczerpaniu wodoru nastąpi gwałtowne spalanie helu w ciężkie pierwiastki.

  tik kit napisał/a:

  Ziemia zostanie wchłonięta przez Słońce.

  Wszechświat powstał 17,3 mld lat temu (to wg. najnowszych badań).

  "Dowodem na to, że również Ziemia traci swoją gazową powłokę jest np. to, że w naszej atmosferze brak jest swobodnego, niezwiązanego wodoru. A wodór jest atomem tak lekkim, że ma największe szanse na ucieczkę z atmosfery.
  Jak podaje heliofizyk, co roku z atmosfery tracimy 100 tys. ton cząstek, głównie wodoru. Zanim jednak całkowicie stracimy atmosferę, muszą minąć dziesiątki miliardów lat. Ekspert przyznaje jednak, że na to może zabraknąć czasu, bo przecież wcześniej Ziemię ma spalić Słońce."

  Ten heliofizyk ma jednak małą wiedzę na temat życia niektórych istot. Gdy tlenu w powietrzu będzie poniżej 18%, to będzie zagrożone życie ludzkie. Ja zawsze daję przykład, jak pięciu ratowników górniczych straciło życie, bo w miejscu ratowania kolegów było tylko 15% tlenu, a to za mało żeby żyć! Formy życia, to już inne zagadnienia.

  17
 • 8 lut 2013

  Już to jest mniej, więcej przewidziane przez naukowców. W Europie będą żyli hindusi, araby, murzyni i będą mówić, że kiedyś żyli tu europejczycy!
  Życie powstało około 5 mld lat temu w głębinach morskich. Czteronożni, dwunożni wyszli z wody na ląd i trwa to do dziś. Atmosfera powoli traci już wodór i jak zacznie zanikać, to życie z powrotem będzie trwać tam gdzie powstało. Ziemia zostanie wchłonięta przez Słońce. Tylko w naszej galaktyce takich planet jak Ziemia jest około 27 mld. Rozwój nauki pozwala na inne rozumienie świata.
  2000 lat temu prawie wszyscy mieszkańcy Ziemi byli analfabetami. Analfabetyzm jeszcze istnieje w wielu krajach, a w krajach rozwiniętych także był jeszcze powszechny nawet w XX wieku. Teraz rozwój nauki jest ogromny. Nie wiemy jednak jakie systemy przekazu informacji mogą istnieć we wszechświecie.

  11

Człowiek istotą rozumną?

 • 24 mar 2013
  6
 • 24 mar 2013

  Jeszcze raz ponawiam moje propozycje dla systemu polityki naszego kraju!
  Zredukować sejm! Zlikwidować urząd prezydenta albo premiera, bo po co dublować miliardowe wydatki. We wszystkich wyborach tylko okręgi jednomandatowe albo zwykłe systemy większościowe. Prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, marszałkowie i wszyscy radni powinni na wzór niektórych stanów USA pracować społecznie. Zlikwidować wszelkie rady nadzorcze w spółkach i córkach skarbu państwa. Zlikwidować nieopłacone emerytury i stany spoczynku. Zlikwidować wszelkie ulgi podatkowe. Przywrócić godziwe zasiłki rodzinne. Wprowadzić jedną stawkę podatkową, która zawierałaby także wszystkie ubezpieczenia. Kwotę wolną od podatku ustalić na poziomie progu ubóstwa.
  Demokracja bezpośrednia już blisko!!!

  7
 • 7 lut 2013

  Dziś można mówić np. o premiach dla elity sejmu! Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie mówi się o proporcjonalnych , partyjnych systemach wyborczych do sejmu, które powinny być zwykłe większościowe lub w okręgach jednomandatowych! O liczebności sejmu i senatu, które w ponad 300 mln USA liczą 435 posłów i 100 senatorów, a u nas w 38 mln kraju odpowiednio 460 posłów i 100 senatorów! Potrzebny nam jest urząd prezydenta za ponad miliard zł? Potrzebne są nam rady nadzorcze w spółkach i córkach skarbu państwa? Potrzebne nam są nieopłacone przywileje emerytalne górników, służb specjalnych i mundurowych, oraz stany spoczynku? One jeszcze dodatkowo są nienaruszalne, tak jak mają to zwykli śmiertelnicy zarabiający ponad 70% i 130% średniej krajowej! Brak jest godnych zasiłków rodzinnych! Kwota wolna od podatku powinna stanowić przynajmniej wartość progu ubóstwa! Miejmy nadzieję, że demokracja bezpośrednia już blisko! Równość!

  14

Gdzie tanio i szybko można rozliczyć pit?

 • 7 lut 2013

  Najlepszy system znajduje się na stronie Ministerstwa Finansów! Polecam! Wpisuje się tylko dane, wszystko wylicza i bez problemów instruuje co trzeba wypełnić! Można wydrukować plik i spokojnie zanieść do US, lub wysłać!

  11 1