Zatuszowanie nierówności

 • 31 sie 2017

  Najlepszym sposobem na zatuszowanie nierówności ściany i tynkarskich niedociągnięć jest zastosowanie efektu dekoracyjnego. Jeśli jest to pojedyncza ściana, to możemy pokusić się o jakiś efekt strukturalny i tu można łączyć i stosować różne kolory – zarówno jasne, jak i ciemne. Jeśli niedociągnięcia dotyczą wszystkich ścian, to najlepszym sposobem byłoby zastosowanie efektu przecierki o dosyć harmonijnej i niezbyt kontrastowej kolorystyce. Przy nierównościach ścian zdecydowanie należy unikać ciemnych kolorów i stosowania farb o satynowym połysku.

  3 2

Plamy na ścianie

 • 24 sie 2017

  Miejsca, narożone na przetarcia najlepiej pomalować farbą odporną na zabrudzenia i szorowanie - np. Dekoral Clean&Color. Można również pokryć newralgiczne miejsce satynowym lakierem dekoaracyjno ochronnym w kolorze transparentnym. Poza zabezpieczeniem powierzchni ściana uzyska dodatkowy walor dekoracyjny. :-)

  2

Jaki kolor do miętowego?

 • 14 cze 2017

  Witam
  Do koloru miętowego pasują odcienie granatu, fioletu, różu i oczywiście szary. Ważna jest też intensywność tych kolorów i czy ma to być pokój dla dziewczynki czy chłopca.

  6