Korty tenisowe na Zarabiu

 • 23 paź 2022

  Grałem dziś na kortach tenisowych na Zarabiu. Jakość nawierzchni na kortach to nieporozumienie. Gołym okiem widać nierówności, piłka odbija się w sposób nieprzewidywalny.
  Jesteśmy niemałym miasteczkiem, tenis staje się coraz bardziej popularny, coraz więcej ludzi chce grać i aż szkoda patrzeć, jak większość graczy musi jeździć do pobliskich miejscowości, żeby zagrać na normalnych kortach.
  Płacenie ponad 30 zł za godzinę gry na takich kortach to niemało, a grając w takich warunkach nie można czerpać radości z gry.
  Dobrze byłoby zająć się renowacją tych obiektów, są położone w świetnym miejscu, wielu mieszkańców chciałoby zagrać na kortach w normalnych warunkach.

  9 3

Lekarz rodzinny w Myślenicach

 • 13 gru 2021
  Obcy napisał/a:

  Dr. Pszała nie liczy się z decyzją pacjenta tylko narzuca własną wolę co nie jest zgodne z etyką lekarską.Sam po sobie wiem bo przekonałem się na własnej skórze nie raz.Chamstwo i brak granic.Nie polecam,dobrze że nie jest moim lekarzem rodzinnym bo bym go zaskarżył o nie etyczne zachowanie wobec pacjenta

  Przecież to lekarz wybiera sposób leczenia, który według niego jest najbardziej optymalny. Pacjent może ten wybór zaakceptować i wyrazić zgodę, lub ewentualnie szukać rozwiązania gdzieś indziej.

  4

Myślenice. Podatki od nieruchomości w górę. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy

 • 3 gru 2021

  W jakim języku wypowiada się pan Fita ?

  66 3

Oświetlone cmentarze to świadectwo naszej pamięci. Tak wygląda myślenicka nekropolia po zmroku

 • 1 lis 2021

  Świadectwo pamięci daje każdy sam sobie, każdego jednego dnia. A nie 1 listopada, wybierając się na pokaz mody cmentarnej, uczestnicząc w konkursie na najobficiej przyozdobiony grobowiec, plotkując i sztucznie uśmiechając się do innych ludzi, żeby po chwili ich obgadać.

  34 6

Murem za dyrekcją i nauczycielami z SP1 Dobczyce. Mieszkańcy zbierają podpisy i apelują o zaniechanie "potencjalnych nagan i zwolnień"

 • 14 cze 2021

  Boże, do czego Polacy dopuścili, dając tym oszołomom władzę.
  Oczywiście, gdyby takie wydarzenie było organizowane przez przedstawiciela władzy, dyrekcja otrzymałaby jeszcze dotacje na rozwój szkoły...

  72 38

Media bez wyboru: Rozgłośnie radiowe, telewizyjne, prasa i portale protestują przeciw podatkowi od reklam

 • 10 lut 2021

  To może się doedukuj w tej kwestii.
  Ludzie, te "koncerny" również płacą podatki, tylko nakładają na nich jeszcze dodatkowy, od reklam, które są głównym źródłem utrzymania tychże stacji. Dla uproszczenia, bo widzę, że niektórych rozumy są zbyt małe, żeby to pojąć:
  Media prywatne -> finansowane dobrowolnie, przez sponsorów
  Media publiczne -> finansowane obowiązkowe przez obywateli
  Nie widzicie różnicy ? Nie widzicie co się stało z mediami na Węgrzech?

  11 5

Anna Nodzyńska-Papierz: Zbiórka nadspodziewanie wysoka. Wstępna kwota przekazana na WOŚP to 143 tys. zł

 • 31 sty 2021

  Brawo dla wszystkich - pokazaliśmy, że możemy nawet w tych trudnych czasach, ponad podziałami.
  Niesmakiem na pewno pozostanie post jednego z myślenickich księży na Facebooku.

  27 14

Strajk Kobiet ponownie na ulicach Myślenic. Tym razem pod hasłem „W rzą(ę)dzie tyle bałwanów”

 • 30 sty 2021

  Poza tym - przez 30 lat istniał kompromis ws aborcji, który szanował każdy. I w jednej chwili PiS obrócił ten kompromis w pył.
  I pomyślcie logicznie. Skoro "TK" uznał za przesłankę niezgodności z Konstytucją fakt, że każde życie należy chronić od poczęcia, to według tej samej przesłanki, wykonanie aborcji w ciąży wynikającej z gwałtu jest tak samo niezgodne z Konstytucją (a może i bardziej, bo mamy tu do czynienia często z całkowicie zdrowymi płodami, bez wad genetycznych) oraz w przypadku zagrożenia zdrowia matki - podobnie, bo nie ma pewności, że kobieta umrze (chociaż jest to wysoce prawdopodobne).
  Mamy więc najsurowsze prawo aborcyjne w Europie i obok Salwadoru na świecie.

  36 21
 • 30 sty 2021

  Przeczytajcie sobie Świętoszka Moliera. Władza udaje, że wartości katolickie są im tak bliskie, prezentują się w kościołach, po czym ich zachowanie zupełnie odbiega od tych ideałów. Mają tylu popierających, bo o tym w TVP już nie powiedzą lub daltego, że większość tych ludzi żyje podobnie - na codzień są okropnymi, złymi ludźmi, ale w niedzielę muszą pokazać w kościele, jacy są święci. Zakłamańcy.
  Polecam Wam jeszcze serial Opowieść podręcznej. Niby fikcyjny świat, ale pokazuje, co może doprowadzić szaleńczy obłęd władzy odnośnie wiary i ideałów. Krok po kroku są odbierane wolności, aż później nie zostaje im nic.

  45 22
 • 30 sty 2021

  Popierający Pis mają już tak wyprane mózgi, że ich rząd mógłby zamknąć granicę, zabrać im cały dobytek, a oni i tak by się cieszyli. Odbierają wam krok po kroku wasze podstawowe prawa, zabierają pieniądze przez podnoszenie opłat, a wy i tak ich wychwalacie, bo dali 500 zł.

  55 39

Myślenice. Awantura radnych o zaśnieżone chodniki. "Może pan iść do toalety" kontra "chamstwo i brak kultury”

 • 28 sty 2021

  Radny Pitala znakomicie zaprezentował poziom swój i jego elektoratu

  90 67

Dyrektor szpitala w Myślenicach: Dzisiaj doszliśmy do ściany, której już przekroczyć się nie da

 • 11 lis 2020

  A pan vice-minister H**ała mówił w wywiadzie, że świetnie radzimy sobie z pandemią, a w kwestiach gospodarczych to już w ogóle fenomenalnie.
  Aż zacytuję piosenkę:
  "Jaki znak twój? - Torba z białym
  Gdzie ty mieszkasz? - Na strzezonym
  W jakim kraju? - Tym popie**olonym
  Czym ta ziemia? - To mój zamek z piachu
  Czym zdobyta? - Propagandą strachu"

  25 14

Czy to prawda

 • 26 mar 2020

  Można zawsze zgłosić na policję, że w kościele jest nielegalne zgromadzenie powyżej 5 osób :)

  14 2

„Pasażerów nie brakuje”, ale i tak rosną ceny biletów w busach

 • 3 sty 2020

  Właśnie mam rację, nie ma alternatywy, to przedsiębiorca może sobie pozwolić na taki wzrost cen, bez podniesienia jakości. Brak konkurencji = samowolka. Bo i tak ludzie będą jeździć busami. Ponarzekają, będą niezadowoleni, ale nie alternatywy, to i tak zapłacą te 6.50 i pojadą. Mogę więc tylko życzyć nam wszystkim firmy, która wejdzie na rynek i podniesie standard.

  17 3
 • 2 sty 2020

  Może w końcu ciemny lud się opamięta i zrozumie, jaka jest geneza podwyżki cen. Nie jest to fanaberia przedsiębiorców. Wzrost płacy minimalnej, prądu, ogólnego utrzymania, żywności. To nie jest tak, że dostajecie 500+, czy dodatkową emeryturę. Odejmijcie od tego podwyżkę cen. Rząd musi mieć pieniądze -> bierze je głównie od przedsiębiorców -> przedsiębiorcy podnoszą ceny -> przeciętny obywatel wydaje więcej pieniędzy -> więcej pieniędzy idzie do budżetu ; Takie oto koło. Swoją drogą jestem ciekawy, kiedy ten system padnie, Pewnie wtedy, kiedy pensja ludzi pracujących w zawodach finansowanych z budżetu państwa (nauczyciele, służba zdrowia) będzie na poziomie najniższej krajowej...

  40 6
 • 2 sty 2020

  Dlaczego oburzenie, że drożeją? To prywatny przewoźnik i równie dobrze może rzucić cenę 10 zł. Komuś się nie podoba stosunek jakość/cena ? Przypominam, że nie ma obowiązku korzystania z tej formy transportu.

  42 24

Wybory wygrywa PiS. Ma samodzielną większość i do Sejmu wprowadzi 235 posłów

 • 14 paź 2019

  Patologia dostaje 500+ i zasiłki za nicnierobienie z podatków osób ciężko pracujących, więc się nie ruszą. Poza tym, są to głównie niewykształcone nieroby, więc czego by szukali za granicą? ;)

  15 5

Tydzień do wyborów. Największe szanse na zostanie posłem dajecie dwóm kandydatom

 • 5 paź 2019

  O czym Wy mówicie? Naprawdę wierzycie w to, że pojedynczy poseł może coś "załatwić" dla gminy? Głosowanie za kandydatem, "bo ma szansę coś załatwić" ?
  Poczytajcie sobie, jakie zagrożenie niesie ze sobą osiągnięcie samodzielnej większości w sejmie, już nie mówiąc o większości konstytucyjnej. I to niezależnie od tego, która partia rządzi.
  Dla dobra ogółu, Polski, na pewno nie zagłosuję na partię prowadzącą w sondażu z taką przewagą. Nawet, jeżeli ich poglądy byłyby mi bliskie (choć w tym przypadku - nie są).
  W chwili obecnej chyba najlepszym wyjściem jest głosowanie na partię oscylujące w granicach progu wyborczego, żeby nie przepadły i odebrały większość PiSowi

  51 16

Dentyści i specjalisci od zebow dla dorosłych i dla dzieci

 • 15 kwi 2015

  Mam dobrego znajomego dentystę, więc orientuje się trochę w tych sprawach. Wizyty na NFZ są bezpłatne, ale czy warto? Do dentysty chodzi się średnio raz/dwa do roku, więc koszt 100 zł rocznie to nie jest dużo, a zupełnie inny komfort wizyty. Już nie wspomnę o jakości materiałów stosowanych przy zabiegach (np. plomby). Podczas wizyt prywatnych używa się znacznie lepszych jakościowo materiałów, bardziej trwałych. W kwestiach zdrowotnych nie warto oszczędzać, a w tym przypadku nie jest to jakiś straszny wydatek.

  8 2

Zegar na wieży kościelnej

 • 15 lis 2012

  Zrobiło się zimno, zamykamy okna, to proboszcz musi przypominać wiernym o swoim zegarze i przepięknych melodiach :D

  Jest zdecydowanie głośniej o czym świadczy chociażby fakt, że będąc w liceum doskonale słychać o 12 melodyjkę, a wcześniej dosłownie pojedyncze dźwięki.

  7

Dalin - siatkówka

 • 25 paź 2012

  Celem budowy hali była siatkówka. Teraz liczy się tylko kasa ;)

  6 1
 • 24 paź 2012

  Przecież wiadomo, że poziom siatkówki nie zależy tylko i wyłącznie od zawodniczek/trenerów/prezesa. Bez pieniędzy nic nie zdziałasz, mając najlepszego trenera i prezesa. Zobaczcie na Muszyniankę - przez lata byli na dole 1 ligi, dziś dzięki kasie są w top 3. Jeżeli siatkówka myślenicka znajdzie pieniądze - znajdą się i wyniki. Dlatego NIE MOŻNA teraz wycofać drużyny - chociażby po to, żeby podtrzymać bezcenną tradycję.

  3
 • 8 paź 2012

  To nie jest dokładnie tak... Sekcja siatkówki nie ma pieniędzy na utrzymanie zespołu (dlatego w chwili obecnej grają w niej właściwie same juniorki, za darmo). Podejrzewam, że brak pieniędzy na zespół to coś więcej - pewnie kłopoty finansowe całego Dalinu. A wiemy, ile kasy idzie na kopaczy...
  Szkoda mi strasznie tej drużyny. Siatkówka żeńska to znak rozpoznawczy Dalinu, miasta. Od lat osiągali w tym sukces, ale niestety jak widać, brakuje pieniędzy.

  2

Ferie w Myślenicach

 • 26 sty 2011

  a wie ktoś gdzie można pobiegac na nartach?

Bieganie

 • 9 sty 2011

  [quote=gość: owcyk] polecam leśną droge na Uklejne.Zimą sam tam biagam na nartach i jest rewelka! [/quote]

  A czy droga jest tam dobrze przygotowana ? I jaki jest stopień trudności?

  Chodzi, żeby tylko coś tam popróbować ;)

  A koło lipki można - orientuje się ktoś?