Po 11 latach do Sułkowic wraca policja. Jej siedziba znajduje się przy ul. Sportowej

 • 14 mar 2020

  A przypadkiem imienniki nie są pożyczone od kogoś innego??

  1

Dzielnicowi trafili na nieprzytomnego mężczyznę. Dzięki reanimacji uratowali mu życie

 • 14 mar 2020

  Super robota!

  8

Włamywał się do domków letniskowych. Zdemaskowali go dzielnicowi

 • 13 kwi 2019

  Strzelaj dalej Sebastianku ślepakami :)

  9 3
 • 12 kwi 2019

  Odszedł pan podinspektor i od razu są wyniki. Brawo!

  16 4

Nauczyciele

 • 11 kwi 2019
  barnaba44 napisał/a:

  I oto objawił nam się maluczkim.... Vivaldi, człowiek wielu pasji prawy i sprawiedliwy, wszechwiedzący znawca mechaniki, edukacji,muzyki,polityki,religii,stosunków międzynarodowych i damsko-męskich oraz męsko-damskich, literatury, kosmologii,filozofii, fizyki, alchemii oczywiście medycyny i wszech nauk.. Chłopie czy jest coś, COŚ......? na czym się nie znasz?
  Ad vocem
  1. Co do nauczycieli nie wypowiadaj się proszę o przedstawicielach zawodu, którego nigdy w swoim życiu nie wykonywałeś. Nie masz zielonego pojęcia jak to jest tkwić cały dzień w budynku, w którym natężenie dźwięku sięga 100 decybeli, uczniowie przychodzą z domu z komunikatem zasłyszanym od rodziców, że uczą ich "larwy (żeńskie i męskie) bez życia, bez pasji" (brawo "pięknie" to określiłeś) i oczekują, że owe "larwy" powinny być tylko na ich życzenie i zawołanie.
  " absolutnie nie należą się podwyżki w takiej wysokości i w takiej formie jaką żądają"- rozumiem, że Ty je przyznajesz to ile się należy?? Określ wysokość.
  "To nie są strajki to jest terroryzm a zakładnikami są dzieci."- a czym były strajki pielęgniarek w CZMP w CZD?? Kto był zakładnikiem? Wtedy było ok? A dlaczego w ogóle mówimy o zakładnikach? Nie ma zakładników jest walka o godność!
  "Nikt nigdzie nie zaproponował, że się "zwalnia" jak nie dostanie podwyżki. Dlaczego?"- Dlatego, że nie robimy nic innego tylko doskonalimy się dla szkoły i pod szkołę. Wybacz ale żaden dyrektor nie zapłaci mi za kurs np. mechaniki pojazdowej, względnie prowadzenia baru szybkiej obsługi lub wulkanizacji. Czego mam się uczyć jak do jasnej Anielki jestem nauczycielem??
  A teraz Ad vocem:
  1. Urzędnicy szkolą się za pieniądze urzędu-nauczyciel często (nie zawsze) za swoje
  2. Nie ma sprawy 40 godz tydzień pracy ok! wywiadówka od 14-15, wycieczka do 15 później życzę sobie płatnych nadgodzin, dyskoteka do 15 o telefonie do mnie po 15 zapomnij (larwa odpoczywa)
  3. Indywidualizować to możesz w klasie do 10 uczniów w przypadku większej liczby- zapomnij, nie ma takiej możliwości. Jeśli potrafisz to zrobić naucz mnie proszę- przecież potrafisz! Ty potrafisz wszystko więc pokaż jak indywidualizować pracę w zespole, w którym 10 uczniów ma opinię np. o specyficznych problemach w uczeniu się i do każdego masz dostosować wymagania edukacyjne. Tylko Ty to wiesz więc na pewno mi powiesz jak to zrobić.
  4. "Pozostało 20% nauczycieli którym się chce z czego połowa jest sfrustrowana."- skąd masz takie dane z CBOS-u? Podaj mi proszę źródło, z którego czerpiesz, przecież taki fachura jak Ty na pewno ma sprawdzone informacje.
  Pozdrawiam Barnaba

  Pisałeś to na lekcji? ???????????? Nie bądź śmieszny. Powinieneś siedzieć w szkole do 16 i to bez łaski. A nie 13,5 godziny tygodniowo. Jak masz zły humor to robisz kartkówkę i jakoś zleci????

  12 3

Egzaminy odbywają się we wszystkich gminach. W tle trwa strajk nauczycieli

 • 11 kwi 2019

  Chyba im się w głowach przewróciło. Niech siedzą w szkole do 16 i w tym czasie pomagają "słabszym" uczniom.

  40 26
 • 11 kwi 2019

  18x45 minut=13,5 h

  33 25

Komendant podinsp. Krzysztof Mięsowski przeszedł na emeryturę

 • 2 mar 2019

  Czas tego Pana minął 2 lata temu. Ostatnie 2 lata to oczekiwanie na "awans" i bierna postawa. Komisariat jest w opłakanym stanie. "Komendantów" jest co najmniej kilku, a najważniejszy w sekretariacie. Żenada.

  11 9

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

 • 30 paź 2018

  Podobno kilku z KP Dobczyce... Taka sielanka tam jest, że nie ma się co dziwić.

  38 7
 • 30 paź 2018

  Brawo...

  26 7