"Pół żartem i trochę na serio"-czyli jak w "Triplaście" (produkcja okien i drzwi) Myślenice) Klientów załatwiają

 • 15 lis
  t-34 napisał/a:

  No przecież trzy tematy podałem....
  no i smutno mi, bo odpowiedzi nie dostałem....

  Witam . Piszę tylko wtedy kiedy mamn "natchnienie"
  . Związane z potrzebą - nie na zamowienie.

  Być może w przyszłości - (gdy otworzysz 'strone
  Twoje zamowienie - będzie załatwione

  5 2
 • 14 lis

  Dziekuję-Niech sie uczaą_" Ba ja nie będę zyl wiecznie" -ha ha ha

  1
 • 14 lis

  No pewnie -podaj temat ha ha

  1
 • 14 lis

  witam

  3 3
 • 14 lis

  Witam chciałem zamówic w tej Firmie Drzwi balkonowe . Byłem w punkcie na ul Kazimierza Wielkiego w Myślenicach i Pani powiedziała ,że robią wszystkie typy i rodzaje i dala mi prospekt ..Wzięła też mój tel mówiąc że ktoś się zglosi w celu wykonania pomiaru .I tak też było ;;
  =========================================== .
  "Przyjechały dwa Michały
  Jeden duży drugi mały "
  Gdy ten "mały"- mierzył ,gadał -
  To ten "duży" podpowiadał
  -------------------------------------------------- .
  Wymierzyli ,zapisali -
  Zawiadomić obiecali .
  Gdyśmy wszystko ustalili .
  O montażu nadmienili
  ----------------------------------------------- .
  Wtedy ja ich informuje
  Że ja sam to zamontuje.
  I to chyba z tej przyczyny.
  Nie za "piękne" mieli miny.
  ---------------------------------------------------- .
  Wiec się szybko pożegnali .
  I dać wnet zanać - obiecali .
  Nic w w tej sprawie się nie działo .
  Więc zadzwonić pozostało .
  ---------------------------------------------------- .
  No i gdy to uczyniłem.
  To się trochę zadziwiłem ..
  Pracownica odebrła .
  i tak mi odpowiedziała.;
  --------------------------------------------------------------
  Takich drzwi my nie robimy-
  ( I bez żadnej też przyczyny )
  Tak niegrzeczną jeszcze była
  Że sluchawkę odlożyła
  ----------------------------------------------
  Pewnie Jej nie pasowało
  (Że w prospekcie wszystko "stało" )
  Tak Klienta załatwiła
  (Firmie markę wyrobiła)
  --------------------------------------------------------------
  Gdybym Szefem był w tej Firmie
  Wezwalbym tą Panią-pilnie.
  (Informację by dostała )
  By roboty se szukała.
  ----------------------------------------
  PS; Dam tej Pani taką rade
  Niech pamięta tą zasade.
  W handlu -to zasada "święta"
  " SZANUJ KAŻDEGO KLIENTA
  =======================================
  Kazimierz Błażej -Myślenice

  15 5

Fontanna na Rynku - skandal!

 • 11 lip
  Kazimierz Błażej napisał/a:

  Pani Alino ma Pani rację .Popieram w pełni Pani relację. Wszystko -co Pani tu opisuje jest zgodne z prawdą -wszystko pasuje. -Tak dawniej pięknie na rynku było ,Tak tam się chętnie dawniej chodziło. A teraz "beton", drzewa w donicach .Paskudny rynek -w tych Myślenicach

  Kazimierz Błażej

  3 7
 • 11 lip
  Alina Przedział napisał/a:

  Drodzy Czytelnicy Miasto-Info - wracam! Nie mogę dłużej milczeć wobec skandalu, który ustawicznie trwa na myślenickim Rynku. Mimo, iż lubię wodne kąpiele, to...

  Rynek – wizytówka miasta. I to po gruntownej rewitalizacji. To nie miejsce, aby dyskutować nad stopniem zabetonowania powierzchni, drzewami w donicach i samochodach, które zajęły miejsce zieleni. To miejsce, aby podyskutować o fontannie – skądinąd eleganckiej, prostej, która mogłaby być wisienką na torcie, a jest koszmarkiem skutecznie odstraszającym ludzi, którzy wynieśli z domu chociaż podstawy dobrego wychowania i mają choćby znikome poczucie estetyki.

  Kilka razy czytałam post Pana Burmistrza Jarosława Szlachetki na Facebooku, w którym pisał o fontannie jako nowym miejscu zabaw dla dzieci. A już kompletnie nie mogłam uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyłam zdjęcie Włodarza skaczącego z innymi ważnym Politykiem przez fontannę – w pełnym ubraniu (na szczęście!) i obuwiu. Czułam, że będą z tego kłopoty – nie myliłam się.

  Mieszkam w innej części miasta (uff), jednak przez Rynek skaczę często, aczkolwiek teraz muszę wybierać inną trasę. Od wrzeszczących dzieci puchną moje żabie uszy, a od widoku rodziców liżących powoli lody i patrzących otępiałym wzrokiem w dal albo – przeciwnie – skaczących z telefonem za swoimi pociechami, aby uchwycić co bardziej idiotyczny wygłup i wrzucić do sieci, oczy zachodzą łzami… bezsilności. I to ma być ta wizytówka miasta powiatowego?! Rynek z publiczną łaźnią i dźwiękami rodem z rzeźni?!

  Aby nie być gołosłownym (oby to słowo nigdy nie pojawiło się w kontekście naszej wspaniałej fontanny!), wybrałam się na Rynek w różnych porach dnia, aby trochę poobserwować. Wniosek jest prosty – brakuje budki z frytkami, toi toi’a (choć zapewne bywalcy fontanny jakoś sobie z tym radzą), przebieralni (w sumie bez tego też można się obejść, są przecież krzaczki dookoła, a jak rodzic się porządnie rozkraczy i ręcznik przytrzyma, to też można się przebrać). Hm… Co jeszcze? Przydałaby się jakaś dobra muzyka rodem z Sylwestra w Zakopanem, może trochę piasku i hamak (w parku na Zarabiu jest ich trochę). I gotowe! Miejskie kąpielisko, plac zabaw oraz miejsce niebezpieczne – gotowe. Zaraz, zaraz… niebezpieczne? Szczepimy się, nosimy maseczki, myjemy rączki, itd., itd., co nie przeszkadza bawić się przecież w fontannie. Niekiedy wejdzie pan w dojrzałym wieku i się wykąpie (to nie żart! i zawsze atrakcyjniej niż we własnej łazience), i piesek skorzysta z ochłody, a za pieskiem wbiegnie rozszalałe dziecko. Rozszalałe – no właśnie, i to nie jedno. Zanim prawnicy UMiG będą mieć pełne ręce pism od ubezpieczycieli zrozpaczonych rodziców, proponuję wyłożyć fontannę matą antypoślizgową nim połamią się ręce, nogi i nabiją guzy.

  Czy w tym wszystkim ktoś pomyślał o naszej wiekowej Teresce. Bidulka stoi obok, musi tego wszystkiego słuchać, przyglądać się mimo woli. Warto przypomnieć, że to obiekt zabytkowy, co nie przeszkadza towarzystwu z fontanny naruszać spokoju Tereski i ładować się na jej prywatny teren (czytaj – wchodzić do brodzika). To jest karalne, tak nawiasem kumkając.

  Urzędnicy wiercą się na krzesłach, gdy odbierają kolejny telefon, a straż miejska stwierdziła, że skoro raz pogrozili palcem, to później już nie trzeba, bo nie mają w regulaminie zajmowania się dziećmi użytkującymi miejską fontannę. Nawet Stanisław Bareja nie wymyśliłby lepszej wymówki! Pracownicy myślenickiego Sanepidu wyrażają zaniepokojenie i obiecują interwencję. Czyli zapewne nie zmieni się nic. Wszak dzieci nadal będą wyrażały swoje emocje, a rodzice nadal będą siedzieć i z otępiałym wzrokiem lizać lody obiecując pociechom, że na pewno przyjdą tu jutro.

  Dobrze, że moje miejsce zamieszkania jest w bezpiecznej odległości od centrum miasta, jest cicho i zielono, szumi woda, podobnie, jak w miejscu zamieszkania Pana Burmistrza, więc z tego względu trudno będzie znaleźć kompromis… Zastanówmy się, czy gdyby fontanna stanęła po drugiej stronie, pod oknami Urzędu, czy Pan Burmistrz również ochoczo zapraszałby dzieci do zabawy? Czy Pan Burmistrz zapomniał, że oprócz urzędników pracujących w pocie czoła do 15:00, przy Rynku mieszkają jeszcze ludzie przez 24 godziny oraz są otwarte sklepy i inne placówki do 18:00 albo i dłużej?

  Dzieci z Myślenic i okolic mają się gdzie bawić, a miejscem tym na pewno nie jest fontanna. Z pięknego obiektu zrobiła się jego żenująca karykatura. Według szumnych (jak wystrzeliwująca w górę woda) zapowiedzi miał to być obiekt dla wszystkich. Wspaniale! Kto nie chciałby usiąść sobie na ławeczce, poczuć przyjemny chłodzik i kropelki wody na skórze... Panu Burmistrzowi i Dzieciom serdecznie dziękujemy, że cieszyć się fontanną nie możemy!

  Pani Alino ma Pani rację .Popieram w pełni Pani relację. Wszystko -co Pani tu opisuje jest zgodne z prawdą -wszystko pasuje. -Tak dawniej pięknie na rynku było ,Tak tam się chętnie dawniej chodziło. A teraz "beton", drzewa w donicach .Paskudny rynek -w tych Myślenicach

  5 9

Ostatnia Kolenda w tym Roku 'Bóg się rodzi" (satyra)

 • 31 sty

  "Bóg się rodzi"- kolęda (satyra)
  "Bóg się rodzi - moc truchleje"- "Moc"- co wcześniej wciąż rządziła. Jej "potęga" dziś się chwieje - Jej "kariera" się skończyła. Ref --- Rząd Wasz i majątek cały - (Wszyscy mamy - tę nadzieję) Że (już wnet) - Jarosław "Mały" Porozlicza Was "złodzieje". ========================== "Podnieść rączkę Boże Dziecię"- Poodsuwaj - od "koryta". Niech dowiedzą się we Świecie - Jaka była to "Elita" .---------------- Ref:-----Ta - co osiem lat rządziła- Z "Peeselem" - układ miała. (Ale władza się skończyła) - Teraz drży ze strachu cala. ========================== Dzisiaj tego żałujemy - (Że daliśmy "głosy"- swoje.) Bo wciąż nowe poznajemy- Ich przekręty i machloje. Ref:-------- Stało się więc - jak się stało. ("Lecz byliśmy winni sami".) Bo się wtedy - glosowało.- Za Platformy - "złodziejami" . =========================== "Dziś do Żłobka - pobieżamy" - Chwałę Panu oddajemy. Aferzystów rozliczamy - Komunistów lustrujemy . Ref:---------- Niech się dowie Polska cała "I wszystkie Wioski z Miastami". Jak "Platforma " - okradała- Gdy rządziła z "Kolesiami". ============Kazimierz Błażej===

  4 15

"PÓŁ ŻARTEM I CAŁKIEM NA SERIO"

 • 23 lut 2017
  Endrju napisał/a:

  Dobre. Rytm jest a i znaków interpunkcyjnych o wiele mniej!

  do Endrju
  Dziękuje Kolego -(poznaje "swojego"-)
  Pozdrawiam Kazimierz Błażej Myślenice

  3 13
 • 23 lut 2017
  Lukaszz napisał/a:

  Czy człowiek z doświadczeniem życiowym nie powinien być mądry?

  Panie Kazimierzu, na forum są też osoby niepelnoltnie - proszę pamiętać o tym.

  Ech, typowy pisowiec.

  Do pana Łukasza;
  =======================
  Drogi (szanowny) Panie Łukaszu!
  -----------------------------
  Młodzi mi wybaczą
  (Nie trzeba ich chronić)
  Niech właśnie zobaczą
  Jak się trzeba"bronić".
  Bo nie mnie mądrości
  Na forum brakuje
  Tylko paru"gości"
  Na mnie ciągle "pluje".
  Gdyż ja na tym forum
  Ludzi nie szkaluje
  Aby zyskać Kworum
  Innych nie "dołuje"
  Odnośnie "PISowca"
  Nigdy nim nie byłem.
  Tak jak i z "PEOwca"
  Też się wyleczyłem.
  Pozdrawiam ; Kazimierz Błażej Myślenice

  4 15
 • 20 lut 2017

  Wreszcie zrozumiałeś(Ma....e)
  Że ja na Twoje obelgi - też se nie pozwole.
  \\Pozdrawiam Kazimierz Błażej Myślenice

  4 19
 • 20 lut 2017

  Oj przygłupie ,przygłupie
  Odgryzłeś się jak "Bak na kobylej dupie".
  J choć masz Kundla głowę - potrafisz małpować
  Bo przecież was szkolono - Małpy naśladować.
  Miej to w kundla głowie -"wypierdku Komucha."
  Że Twoje pisanie - nawet mnie nie "rucha".
  Ja wiem ,ze pod Beretką to ty nie masz "równo"
  I że cię traktują - jak "komusze gówno"
  Niektórym "wypierdkom ,nieraz się zdarzało
  Że to "gówno" na mózg im - często uderzało.
  Również w twoim wypadku widzę ,że tak było
  I w tych Twoich postach - radą ci służyło.
  Tak się rozpisujesz " pięknie " o tej "kupie"
  Jakbyś siedział nie w brzuchu u matki - lecz w dupie.
  I dlatego ludzie - , którzy Cię poznali
  Już po urodzeniu "wypierdkiem" nazwali.
  I choć wygląd zmieniłeś - jak się zestarzałeś
  To dla wielu nadal - "wypierdkiem" zostałeś.
  Dziwię się .że "Miasto- Info" - do tych czas nie zdoła
  Pozbyć się takiego "wypierdka " matoła.
  Który zamiast dawać tu przykład blogiera
  Cieszy się opinia "głupiego - frajera"
  Co to w każdym temacie , czytelników buja.
  Ale nie dziwota - bo to "Kilo h.....".
  Zmiana wizerunku , aż się tutaj prosi.
  Nie głowa psa lecz to - co pod brzuchem on nosi
  A te "blogi", prze Przygłupa na Forum pisane
  Zawsze tym co pies nosi - będą "podlewane".
  A gdy ktoś zapyta kto najbardziej buja
  "To ten co psa głowę zamienił se na "h...." .
  Pozdrawiam; Kazimierz Błażej Myślenice

  5 17
 • 16 lut 2017

  odpowiedz do bono
  Tak siedzę i czytam to Twoje pisanie
  i tak sobie myślę - oj głupi "pacanie".
  Jak już coś małpujesz- (chcąc zaimponować)
  Pasowało by chociażby jakiś rym zachować..
  I choć czasem rymem - zwrotkę zacytujesz
  To w następnej prymityw cały pokazujesz.
  Ale co oię dziwić - tak Cię nauczono
  W szkole w której szczególnie "wypierdków"szkolono.
  Dlatego tu na głowy z psem się pomieniałeś
  Gdyż wyższość psa rozumu - nad swoim uznałeś.
  Nie dziwi mnie więc zatem ,że tak żle rymujesz
  Ale jak na psa rozum - dobrze "kombinujesz "
  Ps. Po tych Twoich cytatach - już trzy psy ochrzczono
  Wszystkim trzem nadano Twoja "ksywkę" bono.

  5 12
 • 13 lut 2017

  Moja odpowiedz dla tych PO-myjów typu "bono"-" m-markos" oraz "W Kibic"
  "Piosenka o "Wypierdkach"
  "WYPIERDKI"

  +++++++++++++++++++++++++++++

  Ten skromniutki wierszyk - dzisiaj dedykuje
  Bo on na te czasy - dokładnie pasuje.
  I chociaż z Was wielu - na wiersz ten narzeka
  (Szczególnie "wypierdki" Komucha -Ubeka)
  Piszę go w nadziei - ,że wreszcie się stanie
  Że Komuch z Ubekiem stracą "panowanie".
  Duża ilość pytań ,będzie tu stawiana.
  Lecz odpowiedż na nie - zaraz będzie dana.
  A dla ułatwienia - (ich zapamiętania).
  Są tak napisane - jak do zaśpiewania
  Na znaną melodię "krakowiaczek jeden "
  (tylko że tych pytań - jest więcej niż "siedem"

  ====================================

  "Pytania"
  1. Kto w dzisiejszych czasach -najbardziej narzeka?.
  Odp. "wypierdzek Komucha" -"wypierdek Ubeka"
  2. Kto zna swoją przyszłość - i wie co go czeka ?.
  Odp. "wypierdek Komucha" - "wypierdek Ubeka".
  3. Kto na wszystkich "forach"-na Rząd ciągle "szczeka"?.
  Odp "wypierdek Komucha"-"wypierdek Ubeka".
  4. Kogo własna matka - czasem się wyrzeka?.
  Odp. "wypierdka Komucha -"wypierdka Ubeka.".
  5. Kto "zniknie" , jak w Morzu - znika duża rzeka?
  Odp. "wypierdek Komucha" -"wypierdek Ubeka".
  6. Czyja ideologia - jest jak pomyj "beka"
  Odp. "wypierdków Komucha" - "wypierków Ubeka."
  7. Czyją się dziś przeszłość w Archiwach "docieka"?
  Odp. "wypierdków Komucha" -"wypierdków Ubeka."
  8. Kto jak"Bolek" kłamie - i wciąż się zarzeka?.
  Odp. "wypierdek Komucha"- "wypierdek Ubeka."
  9. Kogo kartoteka do przeglądu czeka ?.
  Odp. "wypierdków Komucha "- "wypierdków Ubeka."
  10. Kto "świetnej" przyszłości - już się nie doczeka?.
  Odp. "wypierdki Komucha " - "wypierdki Ubeka."
  11.Kto teraz udaje -"prawego" człowieka?.
  Odp. "wypierdek Komucha" - "wypierdek Ubeka.".
  12. Kto sprawiedłiwego wyroku doczeka?.
  Odp."wypierdek Komucha" - "wypierdek Ubeka".
  ======================================
  Ps. Kto na pana Ziobrę z przerażeniem czeka?.
  Odp. ".w...........k K.........a" - ".w..........k U.......a"
  Kazimierz Błażej Myślenice. .

  .

  .

  "WYPIERDKI"

  +++++++++++++++++++++++++++++

  Ten skromniutki wierszyk - dziś Wam dedykuje

  Bo on na te czasy - dokładnie pasuje.

  I chociaż z Was wielu - na wiersz ten narzeka

  (Szczególnie "wypierdki" Komucha -Ubeka)

  Piszę go w nadziei - ,że wreszcie się stanie

  Że Komuch z Ubekiem stracą "panowanie".

  Duża ilość pytań ,będzie tu stawiana.

  Lecz odpowiedż na nie - zaraz będzie dana.

  A dla ułatwienia - (ich zapamiętania).

  Są tak napisane - jak do zaśpiewania

  Na znaną melodię "Krakowiaczek jeden "

  (tylko że tych pytań - jest więcej niż "siedem"

  ====================================

  "Pytania"

  1. Kto w dzisiejszych czasach -najbardziej narzeka?.

  Odp. "wypierdek Komucha" -"wypierdek Ubeka"

  2. Kto zna swoją przyszłość - i wie co go czeka ?.

  Odp. "wypierdek Komucha" - "wypierdek Ubeka".

  3. Kto na wszystkich "forach"-na Rząd ciągle "szczeka"?.

  Odp "wypierdek Komucha"-"wypierdek Ubeka".

  4. Kogo własna matka - czasem się wyrzeka?.

  Odp. "wypierdka Komucha -"wypierdka Ubeka.".

  5. Kto "zniknie" , jak w Morzu - znika duża rzeka?

  Odp. "wypierdek Komucha" -"wypierdek Ubeka".

  6. Czyja ideologia - jest jak pomyj "beka"

  Odp. "wypierdków Komucha" - "wypierdków Ubeka."

  7. Czyją się dziś przeszłość w Archiwach "docieka"?

  Odp. "wypierdków Komucha" -"wypierdków Ubeka."

  8. Kto jak"Bolek" kłamie - i wciąż się zarzeka?.

  Odp. "wypierdek Komucha"- "wypierdek Ubeka."

  9. Kogo kartoteka do przeglądu czeka ?.

  Odp. "wypierdków Komucha "- "wypierdków Ubeka."

  10. Kto "świetnej" przyszłości - już się nie doczeka?.

  Odp. "wypierdki Komucha " - "wypierdki Ubeka."

  11.Kto teraz udaje -"prawego" człowieka?.

  Odp. "wypierdek Komucha" - "wypierdek Ubeka.".

  12. Kto sprawiedliwego wyroku doczeka?.

  Odp."wypierdek Komucha" - "wypierdek Ubeka".

  ======================================

  Ps. Kto na pana Ziobrę z przerażeniem czeka?.

  Odp. ".w...........k K.........a" - ".w..........k U.......a"

  Kazimierz Błażej Myślenice. .

  .

  .

  6 16
 • 12 lut 2017

  O tym jak "zwierzęta" burmistrza wybierały
  Opowiadanie --
  ===============================
  W pewnym lesie - na polanie
  Grupa zwierząt się zebrała.
  Dziś Burmistrza miała w planie
  Wybrać tam - "społeczność"cała.
  Są już trzy kandydatury
  Niedżwiedż,Bocian,Zając szary.
  Lecz Wybory wskażą ,który
  "Burmistrzować" - ma obszary.
  Gdy więc Misia-zapytano
  Czy Burmistrzem by nie został.?
  W odpowiedzi - usłyszano
  Że to nie jest "sprawa prosta".
  ----------------------------------------------------
  "Nie posiadam się z radości "
  Mówi niedżwiedż - zaskoczony.
  "Jednak- dla większej pewności
  To zapytam jeszcze żony."
  Więc - gdy pyta -ona na to
  "Czy ty całkiem zbaraniałeś"?
  Ile oni płaca za to.?
  Czy dotychczas ty żle miałeś ?"
  "Po co ci to - pilnuj jutra
  Nie bierz co ci teraz dają.
  Żle nam nie jest-mamy Futra
  Dzieci też już Futra mają."
  ----------------------------------------------------
  Zapytują więc Bociana
  (Niedzwiedż został "wykluczony").
  Bocian na to - "już od rana
  Mam opinie swojej żony".
  "Ona pyta - co mi daje
  Zarządzanie dziś zwierzyną?
  Przecież rok w rok - Ciepłe Kraje
  Odwiedzamy wraz z rodziną".
  ---------------------------------------------------------
  Został zatem - zając szary
  (Choć nie bardzo im "pasował")
  Więc go "klepią"- mówiąc- "stary
  Ty nam będziesz kandydował."
  "Chętnie - lecz mam mały rozum
  Chcę zasięgnąć rady żony"
  Żona na to -"mężu zrozum
  Że ten pomysł - jest szalon.
  "Widzą, żeś jest - sprytny , młody
  Więc na "siłę" - cię "wkręcają".
  Przecież mamy - dobre Chody
  Dzieci też takowe mają."
  -------------------------------------------------
  Kogo wybrać? - nikt tu nie chce
  (Sprawa strasznie zagmatwana).
  Może z " ZOO" - Pawiamn zechce
  " Zapytajmy więc Pawiana."
  "On - jak człowiek jest pazerny
  (I jak człowiek ma tą wadę).
  Będąc więc tej wadzie "wierny"
  Weżnie z chęcią - tę posadę."
  --------------------------------------------------
  Więc pytają - a on na to
  "Że jest trochę zaskoczony".
  I dziękując wszystkim za to .
  Biegnie - po opinie - żony.
  Żona mówi -"bardzo chcemy
  Ty się mężu - musisz zgodzić.
  Wreszcie może przestaniemy
  Z "GOŁYM TYŁKIEM" wiecznie chodzić"
  ----------------------------------------------------------.
  Kazimierz Błażej Myślenice

  .

  3 13