Monografia na 15-lecie TG Sokół
Kultura 1

Monografia na 15-lecie TG Sokół

Podczas gali z okazji 15-lecia reaktywacji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Myślenicach odbyła się promocja monografii stowarzyszenia pt. „Sokół odrodzony”

Ponad 120 tys. zł na renowacje zabytków w powiecie
Okolice 7

Ponad 120 tys. zł na renowacje zabytków w powiecie

Samorząd wojewódzki udzieli 123 dotacji na renowację i ochronę zabytków w Małopolsce na łączną kwotę 3,5 milionów złotych. Na liście znalazło się 6 zabytków z powiatu myślenickiego na łączną kwotę ponad 120 tys. zł

Lednica 2011: XV Spotkanie Młodych
Miasto 1

Lednica 2011: XV Spotkanie Młodych

Około 60 tysięcy pielgrzymów przybyło w sobotę 4 czerwca na Pola Lednickie, w tym ponad 60 osobowa grupa młodzieży z Myślenic i całego powiatu

Zawody pływackie na 10 lecie Sokoła
Sport 0

Zawody pływackie na 10 lecie Sokoła

Na terenie pływalni Aquarius w Myślenicach odbyły się zawody o Puchar Towarzystwa Gimnastycznego Sokół z okazji 10 rocznicy powstania Sekcji Pływackiej tego stowarzyszenia

Konkurs Ośmiu Wspaniałych
Kultura 7

Konkurs Ośmiu Wspaniałych

W MOKiS odbyła się gala IV Edycji Gminnego Samorządowego Konkursu Nastolatków OśmiuWspaniałych. Wyróżnienia otrzymali młodzi ludzie działający na rzecz lokalnej społeczności

Myślenice: Kto załatwił pieniądze na szpital? Awantura wokół dotacji na remont [WIDEO]

 • 6 wrz 2018

  Szanowni Państwo,

  odpowiadając na briefing Starosty Myślenickiego i insynuacje jakie padły pod moim adresem informuję, że dyrektor SP ZOZ pan Adam Styczeń był zaproszony na konferencję w dniu 31.08.2018 r. w której wziął udział Wicewojewoda Małopolski pan Józef Gawron. Niestety pan Dyrektor nie wziął w niej udziału. Pan A. Styczeń był na bieżąco przeze mnie informowany o losach wniosku starostwa powiatowego w Myślenicach od: pozytywnej opinii Wojewody, przez opinię Ministerstwa Zdrowia, moich rozmowach z Szefem KPRM oraz samym panem Premierem aż do złożenia przez Niego podpisu pod decyzją o przyznaniu środków finansowych na remont oddziału zakaźnego.

  Przypomnę również wypowiedź pana Starosty Tomala z 28.05.2018 r.: „Te pieniądze obiecała nam strona rządowa i myślenicki poseł z partii rządzącej. Mam nadzieję, że dotrzymają słowa.”

  Słowa dotrzymałem.

  Jarosław Szlachetka
  Poseł na Sejm RP

  206 102

Radni powiatowi wybrali starostę. Ponownie został nim Józef Tomal

 • 8 gru 2014

  Oświadczenie Jarosława Szlachetki Przewodniczącego Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości dot. obecnej sytuacji politycznej w Powiecie Myślenickim.

  Odnosząc się do wypowiedzi pana Józefa Tomala w materiale „Radni powiatowi wznowili…” Telewizji Powiatowej Myślenice iTV informuję, że Pan Starosta podaje w nim nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych rozmów z Klubem Radnych PiS.
  Od momentu przerwania sesji w dniu 1.12.2014 r. do wznowienia sesji 5.12.2014 r. pan Józef Tomal nie zwrócił się do przedstawicieli Klubu Radnych PiS oraz władz powiatowych PiS z propozycją jakiejkolwiek rozmowy w temacie podjęcia współpracy na forum Rady Powiatu Myślenickiego.
  Ponadto pan Józef Tomal jako przedstawiciel KWW Forum Ziemi Myślenickiej, ani żaden z pozostałych przedstawicieli KWW, których kandydaci zdobyli mandaty nie wykazali chęci nawiązania z nami żadnego kontaktu od czasu rozstrzygnięcia wyborów w celu zbudowania koalicji w Radzie Powiatu Myślenickiego.
  Podjęte przez nas rozmowy mające na celu stworzenie koalicji z „bezpieczną większością” w Radzie Powiatu z nowo wybranymi radnymi z m.in.: KWW Ludowcy i Platforma, Przyjazny Samorząd Terytorialny czy Solidarni Polacy ze względu na brak chęci współpracy z ich strony nie mogły zostać sfinalizowane podpisaniem jakiegokolwiek porozumienia. Rozmowy te prowadziliśmy od 17.11 do 30.11.2014 r.
  Pozwolę sobie przypomnieć, że to mieszkańcy powiatu myślenickiego oczekując zmian w Powiecie Myślenickim obdarzyli zaufaniem kandydatów z list KW Prawo i Sprawiedliwość oddając na nasze listy prawie 20 tyś. głosów. To dało nam 13 mandatów czyli bezwzględną większość w Radzie Powiatu Myślenickiego. Dlatego to Prawo i Sprawiedliwość powinno z powodzeniem desygnować do pracy w nowych władzach Powiatu Myślenickiego swoich przedstawicieli a przede wszystkim swojego Starostę.
  Znamy niestety przebieg i rozstrzygnięcia jakie zapadły na sesji inauguracyjnej Rady Powiatu Myślenickiego szczególnie jeśli chodzi o głosowanie i wybór Starosty Myślenickiego. Za sprawą jednego radnego, który wbrew dobrowolnie złożonego oświadczenia oraz wspólnych ustaleń na forum klubu PiS, które w żaden sposób nie były podważane do momentu głosowania na stanowisko Starosty i pozostając być może pod wpływem niewyjaśnionych do tej pory nacisków czy wpływów zagłosował przeciw kandydatowi PiS na starostę popierając tym samym pana Tomala.
  Szanuję to rozstrzygnięcie ale taki sposób zdobycia władzy przez nowo wybranego starostę spowodował destabilizacje sytuacji politycznej w powiecie czego jesteśmy świadkami. Odpowiedzialność za ten stan rzeczy w moim przekonaniu ponosi pan Józef Tomal a nie PiS.
  Ja, jako Jarosław Szlachetka odpowiedzialny za struktury powiatowe PiS oraz koordynator ds. wyborów samorządowych nie odrzucałem i nie odrzucam w dalszym ciągu możliwości rozmów, które pozwolą ten stan rzeczy rzeczywiście naprawić. Tylko do tego muszą być spełnione dwa podstawowe warunki z drugiej strony: 1. w parze ze słowami pójdą także i czyny, których do tej pory tak naprawdę brakowało naszym konkurentom; 2. rozmowom musi towarzyszyć zdrowy rozsądek w wysuwanych propozycjach współpracy oraz poszanowanie rozmówców.
  Nadmienię, że przed samymi wyborami, mając na uwadze dobro całego Powiatu w rozmowie z panem Józefem Tomalem (14.11.2014 r.) zaprosiłem go do współpracy z PiS po wyborach. Do dnia dzisiejszego (tj. 7.12.2014 r.) z tego zaproszenia pan Tomal nie skorzystał i to on nie wykazuje jakiejkolwiek woli współpracy z największym klubem PiS w radzie Powiatu Myślenickiego. Powtórzę jeszcze raz tym samym destabilizując sytuacje polityczną w powiecie obecnie tym bardziej jako nowo wybrany starosta.
  Odnosząc się jeszcze do wcześniejszych wypowiedzi pana Tomala, w których zarzuca m.in. mojej osobie prowadzenie przeciwko niemu „brudnej kampanii” przez co ucierpiał razem z swoją rodziną oświadczam, że w tym względzie nie mam sobie nic do zarzucenia jako kandydat na burmistrza Myślenic czy do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Jeśli coś byłoby niezgodne z obowiązującym prawem to kwestie te mogły być wyjaśniane przed sądem w trybie wyborczym. Nic takiego nie miało miejsca stąd też apeluję do pana Józefa Tomala aby zaprzestał zniesławiania w tym względzie mojej osoby.
  Oczekując na podjęcie konstruktywnych rozmów w temacie dalszego funkcjonowania Rady Powiatu Myślenickiego obecnej kadencji oraz jej organów zapraszam w imieniu PiS i naszego Klubu Radnych do rozmów wszystkich zainteresowanych radnych, którym prawdziwie leży na sercu dobro całego Powiatu Myślenickiego oraz jego Mieszkańców.

  Jarosław Szlachetka
  Przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS w Myślenicach
  7.12.2014 r.

  22 56

Wybory samorządowe 2014: PiS zaprezentował kandydatów

 • 13 paź 2014

  Kandydaci Prawo i Sprawiedliwość do Rady Miejskiej w Myślenicach:
  SUDER Mateusz (ok. nr 1 - Myślenice), GOMULAK Konrad (ok. nr 2 - Myślenice „Nowe Osiedle), BYLICA Jan (ok. nr 3 - Myślenice „Górne Przedmieście”), STOSZEK Marek (ok. nr 4 - Myślenice Rynek), GABLANKOWSKI Wojciech (ok. nr 5 - Myślenice), KALINOWSKA Barbara (ok. nr 6 - Myślenice), DYLĄG Halina (ok. nr 7 - Myślenice „Dolne Przedmieście”), PORADZISZ Stanisław (ok. nr 8 - Myślenice Zarabie), FITA Mirosław (ok. nr 9), PARSZYWKA Dominika (ok. nr 10 - Bysina), MADEJ Grzegorz (ok. 11 - Borzęta), BYLICA Robert (ok. nr 12 - Jasienica), SZCZOTKOWSKI Wacław (ok. nr 13 - Jawornik), STANKIEWICZ Bogusław (ok.nr 14 - Głogoczów), PITALA Robert (ok.nr 15 - Krzyszkowice), HANUSIAK Stanisław (ok.nr 16 - Polanka), SIKORA Piotr (ok. nr 17 - Zawada), TOPA Stanisław (ok.nr 18 - Droginia, Łęki), ZIĘBA Janusz (ok.nr 19 - Osieczany), DĄBROWSKI Jacek (okręg 21 - Trzemeśnia).

  9 13

Monografia na 15-lecie TG Sokół

 • 20 lis 2013

  W książce opowiedziana jest także bardziej współczesna historia stowarzyszenia czyli reaktywacja w 1998 roku i dynamiczny rozwój „Sokoła” aż po dzień dzisiejszy. Obecnie „Sokół” jest największą organizacją pozarządową ziemi myślenickiej. W publikacji znajdziecie bogatą kolekcję zdjęć archiwalnych oraz aktualne fotografie uczestników zajęć z poszczególnych sekcji „Sokoła”. Zapraszamy do lektury!

  4 5

Spotkanie z Prof. Jerzym Robertem Nowakiem

 • 16 paź 2013

  SPOTKANIE OCZYWIŚCIE W DOMU KATOLICKIM PRZY UL. 3-GO MAJA 1A W MYŚLENICACH

  1

Wójt Pcima aresztowany

 • 27 kwi 2013

  Oświadczenie Wójta ZATRZYMANEGO a nie aresztowanego:

  "Informuję, że w dniu 15 kwietnia 2013 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego dokonali zatrzymania mnie i przymusowego doprowadzenia mnie do Policyjnej Izby Zatrzymań, dodatkowo w tym dniu przesłuchali, niektórych pracowników Urzędu Gminy oraz przeglądali i kserowali dokumentację, znajdującą się w Urzędzie.

  W dniu 16 kwietnia 2013 r., zostałem przesłuchany przez Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim i złożyłem obszerne wyjaśnienia. Po złożeniu przeze mnie wyjaśnień został mi postawiony zarzut rzekomego popełnienia przestępstwa z art. 228§1 kodeksu karnego, polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Jednocześnie Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim z wnioskiem o zastosowanie wobec mnie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

  Dnia 17 kwietnia 2013 roku o godz. 14.00 odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, na którym Sąd wydał postanowienie o niestosowaniu wobec mnie aresztu tymczasowego ani innego środka zapobiegawczego o nieizolacyjnym charakterze (poręczenia majątkowego, dozoru, zatrzymania paszportu). Jednocześnie Sąd nakazał natychmiastowe zwolnienie mnie, wskazując, że nie istniała żadna z przesłanek zastosowania środka zapobiegawczego, a zebrany przez Prokuraturę materiał dowodowy nie daje żadnych podstaw do przyjęcia, iż popełnienie zarzucanego mi czynu było bardzo prawdopodobne. Jedynym dowodem, na którym oparła się Prokuratura, stawiając mi zarzut popełnienia przestępstwa są zeznania świadka, zatrzymanego w innej sprawie. Dodatkowo Sąd wskazał na luki oraz brak logiki w formułowanym przez tego świadka ciągu zdarzeń, które jakoby polegać miały na wręczeniu mi korzyści majątkowej w zamian za obietnicę korzystnego rozstrzygnięcia zamówienia publicznego, Sąd po analizie materiału dowodowego wskazał, że nie mogłem mieć żadnego wpływu na wynik przetargu, nie zasiadam bowiem w komisji przetargowej, a wykonawca, w imieniu którego miała być rzekomo wręczona korzyść, został wykluczony z postępowania już na samym początku.

  Obecnie toczy się przeciwko mnie postępowanie przygotowawcze, które może zakończyć się skierowaniem do Sądu aktu oskarżenia. Jeżeli dojdzie do postępowania sądowego zamierzam w nim całkowicie oczyścić się z postawionego mi zarzutu.

  Jednocześnie zastrzegam, że każda nieuprawniona i niezgodna z prawem próba wykorzystania podanych przeze mnie powyższych informacji, zwłaszcza sugestia popełnienia przez mnie jakiegokolwiek przestępstwa spowoduje podjęcie kroków prawnych, mających na celu ochronę mojego dobrego imienia, ale także ochronę społeczności lokalnej Gminy Pcim.
  Wskazuję przy tym, iż wszystkie sprawy, które wytoczyłem przed Sądem w celu ochrony moich dóbr osobistych zakończyły się dla mnie korzystnie prawomocnymi wyrokami oraz zawarciem korzystnej dla mnie ugody sądowej. We wszystkich tych sprawach Sąd nakazał przeproszenie mnie i przyznanie, iż wszystkie informacje, jakoby popełniłem przestępstwo okazały się nieprawdziwe i miały na celu jedynie zdyskredytowanie mnie jako urzędującego Wójta Gminy Pcim. DANIEL OBAJTEK."

  14 10

Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

 • 12 kwi 2010

  Prawo i Sprawiedliwość Myślenice organizuje wyjazd w środę 14.04.2010 r. do Warszawy dla chcących oddać hołd przed trumną tragicznie zmarłego Prezydenta RP Pana Profesora Lecha Kaczyńskiego i Pierwszej Damy Pani Marii Kaczyńskiej. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. biura poselskiego posła Marka Łatasa 012 274 42 19 jutro (tj. wtorek) w godz. 9.00-17.00 lub pod nr komórkowym 0 607 800 470 (Jarosław Szlachetka).

Konkurs Ośmiu Wspaniałych

 • 2 kwi 2009

  będą i opisy Wspaniałych

Zmarł starosta Stanisław Chorobik

 • 2 kwi 2009

  Msza św. w int. Ś.P. Stanisława Chorobika - dzisiaj (2.04.2009 r.) w kościele parafialnym Narodzenia NMP w Myślenicach o godz. 18.00