Wybory Samorządowe 2018: Mocna końcówka kampanii. Poseł odpowiada na film internauty

 • Ewa 19 paź 2018

  Bagietko jeśli chcesz się powoływać na konstytucję to nie zapominaj o Art. 183 pkt. 3. mówiący o tym że Pierwszego Prezesa SN powołuje się na 6 letnią kadencję. A skoro ustawa jest aktem niższego rzędu a konstytucja wyższego to jasno z tego wynika że Pierwsza Prezes SN ma prawo dokończyć kadencję i nie powinna przechodzić w stan spoczynku w momencie zmiany ustawy i zmiany wieku emerytalnego.

  47 52

Powiat: Radni przyjęli rekordowy budżet na 2017 rok. Na co zostaną wydane pieniądze?

 • Ewa 3 sty 2017

  @Mysleniczanin007

  Rozumiem że wiele osób posługuję się argumentami ad personam gdy brakuje tych ad rem. Pominę więc Pański brak kultury osobistej, jednak chętnie nadrobię Pana braki w wiedzy. Otóż po pierwsze zadłużenie Powiatu wynosi mniej więcej 20% dochodów rocznych. Nie jest to więc ciągłe zadłużanie, a zadłużanie w momencie koniunktury, gdy pieniądz jest o wiele tańszy, a popyt na rynku pozwala na realizację poszczególnych inwestycji mniejszym kosztem. W ekonomii nie jest ważna sama wartość nominalna pieniądza a jego siła nabywcza - to co realnie można zrobić za 1 złotówkę. W związku z tym biorąc po uwagę cykl koniunkturalny można określić w jakich okresach bardziej, a w jakich mniej opłaca się kredytować inwestycje. Zdradzę Panu tajemnicę - niech Pan znajdzie odpowiednie źródła - w pewnych warunkach rynkowych opłaca się nawet kredytować inwestycje gdy posiada się na nie wolne środki. Myślę, że ktoś tak biegły w ekonomii jak Pan nie powinien mieć problemu z rozwiązaniem tej "zagadki". Poza tym przypominam studia zaczynają się tam gdzie kończy się Wikipedia, a rozumienie ekonomii i finansów publicznych wykracza poza słownik języka polskiego.

  17 3
 • Ewa 2 sty 2017

  Ludzie, ale zanim coś skomentujecie to się czegoś dowiedzą! OKOKI pisząc o zadłużeniu Powiatu podaje dane dotyczące Gminy, Miś Grizli pisze o sprzątaniu miasta za co odpowiada właśnie Gmina a nie Powiat, podobnie zresztą jak odpowiedzialność za organizowanie transportu zbiorowego. Starosta nie może wchodzić w kompetencje Burmistrza, więc zacznijmy odpowiednich rzeczy wymagać od odpowiednich osób.

  Ja się bardzo cieszę, że będzie nowy budynek Wydziału Komunikacji, mój mąż m.in sprzedaje samochody. To w jakich warunkach czeka się na obsługę, to w jakich warunkach się ona odbywa to lata 60-te minionego wieku. Dobrze, że Tomal z Susiem i resztą zdecydowali się na ten krok pomimo pisowskiemu populizmowi. Ciekawe, że w tym samym Klubie jest Pan Kurowski, któremu jakoś nie przeszkadzało zadłużać Myślenic gdy budował basen.

  Już naprawdę nie wspominam, że deficyt - o którym ktoś pisze to w okresie koniunktury rzecz normalna, jeżeli przeznaczony jest - jak w tym przypadku - na realizację zadań majątkowych a nie na "przejedzenie"

  24 10