Jawornik. Koniec remontu drogi północnej. Kosztowała 14 mln zł

 • Sylwester 5 mar

  Ja wrzucę swoje kilka groszy do tej wspaniałej drogi, jaką ją nazwaliście:
  Zacznijmy od samej drogi. Jeździ się po tej drodze jak łódką na falach dunaju. Krawężniki dojazdowe do posesji zrobione za wysoko i są kanciaste. Czuć jak się po nich przejeżdża. Krawężniki od drugiej strony mogliście dać po całej drodze, a nie w kilku miejscach. Tam, gdzie ich nie ma, to na krawędziach zaraz zacznie asfalt pękąć, a nie mówiąc o tym, że przenosi się ten przez Was ubity żwir na drogę.
  W niektórych miejscach potrafiliście zrobić pod posesje kostkę brukową, a częśc asfalt. Co to ma być? Jak już wzmacniacie brzegi, to róbcie to wszystkim jednakowo! Część zrobiliście z ładnych belek betonowych, a drugą część rzuciliście kratę betonową..., a inni są poszkodowani, bo jej nie mają.
  Zrobiliście barierki przy drodze, dla kogo? Dla zwierząt aby na ulicę nie przelatywały czy pijaków, którzy mają do rowów nie wpaść, a jak wpadną na drogę? Tam barierek nie ma. W tym miejscu, gdzie się chwaliliście przy P. Bochenku, to dlaczego tam nie ma ronda się pytam? Jadąc od strony tzw "Domanusówki" czasami spotyka się samochody jadące od Tomalówki i zamiast trzymać się swojej prawej to pchają się na tym zakręcie na lewą i na czołowe. I to ma być bezpieczne?
  Znaków drogowych narobiliście tyle, że zamiast skupiać uwagę na jezdnię, trzeba znaki czytać! Jaka tu logika z znakami jadąc od strony P. Bochenka w stronę domanusówki na drogę Sułkowicką postawiliście znak ustąp pierwszeństwa, koniec pierwszeństwa, po czym 100 m dalej znak Stop? To ustąp, to dla kogo? Dla wyjeżdżających z posesji? Wiem, że trzymacie się przepisów drogowych, ale na Boga... 100 lat tu nie było tych znaków i żadnego wypadku! Teraz to się ma to zmienić? Następna sprawa słupy... daliście te olbrzymie słupy jakbyście na każdym z tych słupów transformator wieszali! Czy nie lepiej zrobić skromne słupy jak to w Zawadzie zrobili? Nawaliliście dodatkowo tyle kabli, że wygląda to tak jakby Spiderman kilkanaście razy nad Jawornikiem przeleciał i zostawił swoje nici. Drogę mieliście rozkopaną, to co? Nie dało się zrobić studzienek technicznych i kable wszystkie w gruncie puścić?
  Gdzie tu sukces? Bareja miałby następny scenariusz do filmu...

  9 6

Zbiórka elektrośmieci

 • Sylwester 30 gru 2022

  Ja z chęcią przyjmę sprzęt komputerowy

  1

Jaki internet radiowy w Jaworniku bo innego zbytnio się nie opłaca?

 • Sylwester 15 lip 2019

  Światłowód w Jaworniku już ciągną od strony kościoła (ścieżka na skróty) w stronę Jawornik-Kotoń. Już są przy sklepie u Hanki. Dzwoniłem do fiberlink i przewidują czas zakończenia instalacji łącznie ze spawaniem światłowodu za około 3 miesiące, a max do końca roku.

Pobicie parasolki 18.01

 • Sylwester 23 sty 2019

  Z maczetami? Kto Ci takie głupoty naopowiadał. Widziałem i mam film z monitoringu z tego zajścia...

  1 25

Wasze zdjęcia Myślenic i okolic :)