Wacław Żarski: "Wstyd mi że wśród mieszkańców znajdują się osoby o tak niskim poziomie kultury". Proponuje protest w formie petycji

 • 26 paź 2020

  Brawo Panie Wójcie. Popieram Pana wypowiedź.

  23 20

Myślenicki oddział PiS reaguje na manifestacje. Takiej odpowiedzi uczestnika nikt się nie spodziewał

 • 26 paź 2020

  Styl zachowania demonstrantów świadczy o braku moralnego kręgosłupa i niskim poziomie kultury. Żal mi was.

  72 106
 • 26 paź 2020

  Typowy przykład człowieka zniewolonego ideologią niszczącą człowieczeństwo. Biedny człowiek.

  59 68

Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi: Aleksandra i Mariusz Pustuła oraz Elegir dwukrotnie nagrodzeni

 • 25 wrz 2019

  Gratuluję. Życzę dalszych sukcesów.

  2

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego

 • 27 maj 2019

  Szanowny Komentatorze, masz marne źródło informacji.
  Ps. Jedną z ważnych cech inteligentnego człowieka jest szacunek dla innych.

  10 5
 • 27 maj 2019

  Brawo PIS. Brawo mieszkańcy Powiatu. Tu wyborcy pokazali swoją mądrość. Byle tak dalej. Bardzo się cieszę.

  57 50

Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 17 maj 2019

  Ciekawa ocena - na podstawie zdjęć. Ja tam byłam.

  10 14
 • 15 maj 2019

  Muszę Cię zmartwić. Ale więcej było tych co chcieli, niż tych co musieli.

  39 54

Egzaminy odbywają się we wszystkich gminach. W tle trwa strajk nauczycieli

 • 13 kwi 2019

  Moja Droga. Widzę, że puszczają Ci nerwy. Więc przestań zajmować się tym tematem. W przeciwieństwie do Ciebie byłam związana ze szkolnictwem ponad trzydzieści lat mojej pracy zawodowej. Jeżeli zabieram głos na dany temat, to znaczy, że się w nim orientuję. A szczególnie na temat oświaty mam prawo się wypowiadać.

  Za brak ujęcia cytowanego wyżej tekstu w cudzysłów przepraszam.

  10 4
 • 13 kwi 2019

  [cytat=Lula]Dziwię się Zdziwionej.
  Co ma do tego JP II ? Chociażbyś się zamodliła, to JP II nie wesprze Cię finansowo, gdy nie wystarcza Ci na zapłacenie rachunków i przeżycie do pierwszego. Stosujesz zwykły szantaż emocjonalny wobec ludzi, którym powierzamy swoje dzieci na wiele godzin dziennie. Jak powiedział Karczewski: nauczyciele powinni pracować dla idei. Więc niech odda swoje marszałkowskie pieniądze na fundusz wspierania nauczycieli. Problem edukacji omijały wszystkie rządy po kolei. Deforma Zalewskiej i piątki ludzi żyjących w alternatywnej rzeczywistości, przelały czarę goryczy. Tylko, że ci od piątek na nieszczęście nami rządzą... Za niedługo walniemy wszyscy łbem o beton.Ten, kto nie widzi jak drożeją koszty utrzymania, też żyje w alternatywnej rzeczywistości. Na nauczycieli wylewa się fala hejtu. Jest to bardzo przykre, chociaż nie byłam, nie jestem i nie będę nauczycielką. Rząd wiesza psy na Broniarzu i na strajkujących. Chce ich wziąć głodem. A Oni przecież tylko walczą o swoje. Ja nie dziwię się PIS-owi. Społeczeństwem ze słabszym systemem edukacyjnym i cenzurowaną kulturą łatwiej się rządzi i łatwiej znaleźć w nim wyborców populistycznej partii. Gdy więc oczekujemy podwyżek dla nauczycieli, bo widzimy w tym najlepszą inwestycję w przyszłość, władza może dostrzec w deficycie edukacji i kultury swoją szansę na inwestycję w przyszłość.Przyszłość SWOJEJ PARTII. Po prostu, głupim narodem łatwiej się rządzi.

  Szantaż emocjonalny ! Ja przypominam tylko nauczanie Jana Pawła II, że nie tylko trzeba „mieć”, ale też trzeba „być”, Jak się kogoś wybiera na patrona szkoły to chyba nie tylko po to, by jego nazwisko widniało na pieczątce, i wizerunek jego wisiał na ścianie w korytarzu. A jak nazwać rozpoczęcie strajku w okresie egzaminów uczniów. To jest szantaż emocjonalny stosowany wobec uczniów. Nauczyciele powinni ich wspierać i być z nimi w tym okresie, a oni w walce o pieniądze używają ich jako zakładników. To jest nieetyczne i niemoralne, a czynią to osoby, które uczą i wychowują. W tym czasie ważniejsze jest „BYĆ”. Zawód nauczyciela to misja i pasja. Mierny nauczyciel choćby dostał podwyżkę trzykrotnych swoich poborów i tak będzie mierny. A podczas tych strajków zachowują się jak „kodziarze”- żenujące. Nauczyciele są grupą zawodową nie najbiedniejszą. Wszędzie pokazują tylko podstawowe wynagrodzenia. Otrzymują „trzynastki” (8,5 % rocznych dochodów) jak wszyscy pracownicy sfery budżetowej. Do tego maja dodatki i wiele innych przywilejów – dofinansowanie dokształcania (powyżej 50 % kosztów), pomoc zdrowotną, którą nawet otrzymują nauczyciele emeryci. Inne grupy zawodowe tego nie otrzymują. Wiadomo, każdy chce dużo zarabiać, ale przecież już kolejny raz otrzymują podwyżki. Dziwne, dlaczego nie strajkowali, kiedy u władzy była poprzednia ekipa. I tu wychodzi, że strajk ZNP z Broniarzem na czele jest polityczny, wspomagający opozycję w walce z PIS. Tylko proszę nie mieszać w to uczniów. Chcecie zniszczyć rząd, który dba o nasze interesy jako społeczeństwa i narodu na arenie międzynarodowej. Chcielibyście, żeby dalej złodzieje i gangsterzy okradali nas. Poprzednicy wepchnęli nas pod niemieckiego buta i teraz spod tego buta wychodzimy, a największy opór stawiają nasi obywatele z opozycji. To się nie mieści w głowie. Tu widać, że PO to partia proniemiecka , o czym świadczy głosowanie posłów PO w Parlamencie Europejskim - tu nie potrzeba być mędrcem żeby to zauważyć. Nie chcę żyć w wielonarodowym kołchozie o nazwie „Unia Europejska”, w którym będą rządzić Niemcy, i w której dyskryminuje się normalność, a promuje wszelakiego rodzaju dewiacje. Gdzie zwierzęta i rośliny stawia się przed człowiekiem. Chcę żyć w Polsce, bo to moja Ojczyzna, i chcę żeby była szanowana przez obywateli i sąsiadów. Unia Europejska ma być wspólnotą narodów. Tego PO mi nie zagwarantuje.

  15 27
 • 11 kwi 2019

  Spokojnie ? Ale wspaniałomyślni. Mleko rozlało się już wcześniej.

  24 17
 • 11 kwi 2019

  Do strajkujących Nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 3 im. JANA PAWŁA II w Myślenicach i wszystkich szkół, których jest Patronem. Czy Wasz Patron posłużyłby się dziećmi i młodzieżą do osiągnięcia własnych korzyści ? Odpowiedź jest tylko jedna.

  60 38

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 8 kwi 2019

  Nauczyciele za obiecane 1000 złotych dali się wmanewrować w gierki polityczne Broniarza. Jak się to ma do Waszej misji zawodowej Szanowni Pedagodzy. Gdzie w tym są uczniowie i ich przyszłość. To jest tak żałosne, że trudno komentować.

  54 28

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • 22 mar 2019

  Robiłam to, co było w zakresie czynności. A kompleksy? Domena nastolatek. Nie narzekam na brak pieniędzy, jeżeli Ci o to chodzi.

  5 1
 • 22 mar 2019

  Górnicy maja kilofy, a nauczyciele uczniów. Tylko, że to są ludzie, których mają uczyć i wychowywać . Branie uczniów jako zakładników w walce o pieniądze jest jest haniebne. Praca w szkolnictwie dała mi poznać to "środowisko". Karta Nauczyciela gwarantuje im wiele, czego inny pracownik nie otrzymuje.

  8 5
 • 22 mar 2019

  Dlaczego termin strajku został ogłoszony akurat w miesiącu egzaminów uczniów. Czy nie można było tego zorganizować w innym terminie. Czy należało im zaburzyć ten czas i wprowadzać nerwową atmosferę. Mogą być najbardziej poszkodowani. Co wyniosą ze szkoły. Zastanawiałeś się nad tym "Seneka". Termin wybrano po to, by kupczyć uczniami i to nie o edukację ale pieniądze dla nauczycieli.

  7 9
 • 22 mar 2019

  Nauczyciele, którzy powinni uczyć i wychowywać dzieci i młodzież, używają ich jako zakładników w sporze z rządem. To jest nieetyczne i niemoralne. Rodzice powinni zareagować. Ale nie ma się co dziwić. Najważniejsze są pieniądze, a nie uczniowie.

  10 19

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • 22 mar 2019

  Szanowni Nauczyciele. Gdybyście zaplanowali rozpoczęcie strajku w innym terminie, to nie kolidowało by to egzaminami, których termin był już dawno znany wszystkim. Nie trzeba być mędrcem, że wykorzystujecie uczniów do walki o pieniądze. Tym na autorytet u uczniów i rodziców nie zapracujecie. Ciekawe, ilu nauczycieli byłoby chętnych do strajku w wakacje.

  65 21

Budowa przedszkola w Jaworniku

 • 16 mar 2019
  lieszkaniec10251 napisał/a:

  najpierw Ksiądz proboszcz "przyczynił" się do Nie budowy, potem stary burmistrz któremu do księdza sił zabrakło i tak meczymy dzieci w starym małym i zagrzybionym przedszkolu licząc chyba na cud! na gwałt potrzebna nowe! duże! ze stołówką na którą wejście będzie miał każdy (obiady dla osób starszych) itd. największa wieś a najbardziej zapomniana

  Moja rada:
  Jak się nie zna faktów, to lepiej nie zabierać głosu, (bo wtedy wychodzą ułamki).

  1 2
 • 16 mar 2019
  Andzianowa1 napisał/a:

  Witam . Dlaczego w najwiekszej wsi w powiecie myslenickim jest najmniejsze przedszkole.?? Co z budowa nowego przedszkola.. rodzice staraja sie juz od 2013 roku o nowe przedszkole. Skladajac deklaracje zapisu dziecka slyszy sie ze nie ma szans na przyjecie.. ludzie tu chodzi o dobro najmniejszych .. Edukacje dzieci.. !!! Jakie warunki stwarzamy dzieciom co o tym wszystkim myslicie ???

  To pytanie należało zadać pod koniec kadencji poprzedniemu burmistrzowi, którego obietnicą wyborczą było wybudowanie przedszkola w Jaworniku. No i się z tego nie wywiązał. A teraz działa w samorządzie powiatowym. Strach się bać, jak się wywiąże z obietnic przedwyborczych.

  9 4

Parkowanie na chodnikach. Czy powinno się tego zabronić? [SONDAŻ]

 • 11 lut 2019

  Co za pytanie. Już sama nazwa wskazuje, że chodnik jest przeznaczony do chodzenia. To nie parking.
  Na osiedlu tysiąclecia ll, w okolicach cukierni, tak dwie paniusie zaparkowały samochód na chodniku, że trzeba było wyjść na jezdnię, żeby go ominąć i iść dalej.
  Innym razem, na tym samym osiedlu, za skrzyżowaniem, tuż za przejściem dla pieszych, na łuku ktoś zaparkował na chodniku do sprzedaży busa dostawczego tak, że pieszy wchodząc na pasy nie widział, czy zbliża się jakiś samochód.
  Brak wyobraźni.

  12

Protest pod budynkiem Sądu Rejonowego w Myślenicach

 • 27 gru 2018
  TRUSKAWKA napisał/a:

  A będzie ten nauczyciel? z Myślenic . Chodzi o tego co był przebrany za malarza z tym wałkiem w Pcimiu chętnie popatrzę.

  Nie wiadomo, bo może być na "L-4" według zaleceń Pana Broniarza z ZNP.

  7 1
 • 27 gru 2018
  Vivaldi napisał/a:

  Czy możecie proszę nie dbać o moje pieniądze a o swoje zadbajcie u siebie w domu?

  KOD a pieniądze :
  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/103657-soros-przyznaje-popieram-i-finansuje-kod

  taki maly cytat :
  "Rozumiem wszystkich tych którzy protestują bo mają właściwe czyli "słuszne pochodzenie" a także tych którzy tracą lub lada chwila stracą koryto. Nie rozumiem natomiast sporej ilości otumanionych Polaków którzy występują w tym cyrku jako tzw. pożyteczni idioci"

  a więcej tutaj:
  http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=176

  i troszkę faktów "
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-ludzie-sorosa-stworzyli-pierwszy-kod-2016-01

  Racja Vivaldi.
  Co do drugiej części cytatu: smutne jest, że tak duża grupa Polaków daje się wykorzystywać dla celów, które niszczą Naszą Polskę. Ja tłumaczę tzw. "baranim pędem". Ktoś rzuci hasło, a oni bezkrytycznie to przyjmują i wierzą w to. Nawet nie starają się poznać sprawy. Bardzo to jest smutne, że mamy tylu takich Rodaków.

  6 2
 • 27 gru 2018

  Ha, ha, ha. Kodziarze chcą dbać o moje pieniądze. To ci ze szkoły Kijowskiego ? To jest KAWAŁ ROKU.

  9 1

Myślenice: Radni ustalili wysokość pensji burmistrza [WIDEO]

 • 30 lis 2018

  Nie trzeba się dziwić, tylko znać przepisy.

  19 5