Zbierają na renowację nagrobków. W tym roku kwesta odbędzie się po raz szesnasty

 • 3 lis 2018

  Leczyć się? Ale dlaczego? To jednak nie będzie tak super jak miało być??

  1 2
 • 1 lis 2018

  No ale chyba po raz ostatni, bo będziemy mieć tak super Burmistrza teraz, że za kilka dni te nagrobki będą z 14-sto karatowego złota! Tylko Jarek!!!

  24 19

Wybory Samorządowe 2018: Sprawdź kto kandyduje do rady powiatu

 • 26 wrz 2018

  Bagietko,
  po prostu jestem przerażony faktem z jaką zapalczywością ferujesz wyroki. Masz rację, że moje przerażenie zaowocowało głupim tekstem - przepraszam.
  Ciebie również zachęcam do refleksji o tym co i jak piszesz. Inna rzecz, że chyba nie masz - być może się mylę - zbyt wiele do roboty, bo w każdym wątku są dziesiątki Twoich wpisów fanatycznie broniących jednej i tylko jednej prawdy.

  12 2
 • 25 wrz 2018

  Bagietka, problem jest w tym, że niestety ale nie ma jednej prawdy. Ludzie mają różne doświadczenia i należy podchodzić do nich z szacunkiem, a nie na lewo i prawo machać zdradą, głupotą i zarzutami o to, że są źli. Przesadny radykalizm razi i prowadzi do wynaturzeń, ale niezrozumienie różnorodności ludzkich losów może być krzywdzące.
  Proszę bardzo popieraj PiS, prowadź z nimi kampanię, agituj. Ale nie potępiaj i nie oskarżaj.
  Tego wymaga od nas między innymi etyka chrześcijańska, na która Twoja partia się powołuje. Ale pewnie nigdy nie czytałaś nawet pół encykliki? Mylę się? Jeśli tak to przepraszam.

  14 2
 • 25 wrz 2018

  Bagietka ja nie wiem jakie Ty bierzesz narkotyki :) ?? Już pomijam, że tam sobie jesteś za PiSem i opowiadasz jakieś niestworzone historie na temat tego jak oni robią ludziom dobrze, ale to z jakim fanatyzmem to robisz to już jest niebezpieczne :)

  19 9

Pcim: KOD zakłócił rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem wicepremier Beaty Szydło [WIDEO]

 • 4 wrz 2018

  Ehhh...niestety, ale przez takie akcje PiS będzie rządziło 800 lat i cofnie ten kraj o 1000 lat w rozwoju. Opozycja powinna naprawdę zacząć planować swoje działania.

  47 33

Stróża: Po wspólnej imprezie pijanego kolegę przewieźli w bagażniku. Zmarł

 • 10 maj 2018

  Bo pić to trzeba umieć!

  4

Aneta Grabowska debiutuje powieścią "Tu i teraz"

 • 9 kwi 2018

  otóż jolek007 w dzisiejszych czasach znaleźć wydawcę to żadna sztuka. Wystarczy go kupić :)
  Wiem jak to wygląda bo z branżą wydawniczą jestem w pewien sposób związany. A bloga czytałem...i dalej mam ból D. Mam ten ból jak widzę jaką "sztukę" w obecnych czasach się promuje.

  13 5
 • 7 kwi 2018

  Wydanie książki to jeszcze nie jest żadne osiągnięcie. Ważne, jest co ta książka sobą reprezentuje - jakie wartości, jaki styl? A to, że pracuje w przedszkolu? Wegner, autor obecnie jednej z najbardziej popularnej polskiej serii fantasty, przetłumaczonej już na kilka języków pracuje w Tesco. I co??

  45 13

Aktorzy Grupy Teatralnej Misterium z Myślenic wystąpili w „Ziarnie”

 • 1 kwi 2018

  A skąd wiesz, że żaden z nas nie poświęcił czasu?? :D

  8 29
 • 31 mar 2018

  Bo propagandę najlepiej zacząć od dzieci. Zwłaszcza tę religijną.

  25 37
 • 31 mar 2018

  Ja się nie będę kłócił o to, która jest mniej lub bardziej "polska". Wiem natomiast, że bardziej odmóżdżająca, traktująca widzów jak bydło jest ta PiSowska :D

  39 35
 • 31 mar 2018

  No i c oz tego?

  29 46

Wielkanoc 2018 na drogach: Uważajcie na siebie w podróży

 • 31 mar 2018

  Policja jako aparat ucisku państwowego niestety służy już głównie do generowania "zysków" budżetowych :(

  18 5

Maciej Ostrowski: Nie będzie podwyżek taryf za wodę i ścieki

 • 3 lut 2017

  Panie Burmistrzu, jestem z Panem!
  Ludzie nie rozumieją jak bardzo PiS obciążył samorządy finansowo i ja rozumiem, że szuka Pan dochodu. Jednak Panie Burmistrzu niech Pan to odważnie powie, a nie kryje się za tabelkami i niech się Pan nie przepycha z SZLACHETNYM posłem :D

  2 6

Muzeum Regionalne przeszło do historii. Przy ul. Sobieskiego działa teraz Muzeum Niepodległości

 • 3 lut 2017

  Ehhhh....
  A Myśleniccy "Intelektualisty" chcą postęp kamieniami zatrzymać. Obecnie muzea to nie kilka sal na krzyż, pantofle dla zwiedzających i ciężkie dywany :) Obecnie muzea to nowoczesne instytucje pamięci i kultury. Dom Grecki się do tego nijak nadawał.

  9 6

Poseł i radni PiS odpowiadają na wystąpienie burmistrza

 • 3 lut 2017

  I oto "profesionalny" poseł zorganizował konferencję prasową trwającą ponad godzinę :D. Panie Jarosławie naprawdę Pan to zrobił?
  Może niech się Pan zastanowi nad tym co Pan mówi i zrozumie, że WASZA władza PANA głosami tak dojechała samorządy finansowo, że te szukają każdego źródła dochodu by zająć się sprawami WAŻNYMI dla mieszkańców a nie dla Naczelnika Państwa.

  Wystarczy żebyście nie podnosili opłaty paliwowej, podatków, żeby przez Wasze działanie nie rosła inflacja (na razie powoli, ale spokojnie - 500+ da radę), to sobie spokojnie za wodę Ostrowskiemu zapłacę.

  (Inna rzecz, że nad Panem Andrzejkiem to Burmistrz realnie się powinien zastanowić :P )

  30 13

Myślenice: Na co wydać pieniądze z budżetu? O tym zdecydują mieszkańcy

 • 3 lut 2017

  Widzę, że pewien SZLACHETNY poseł zorganizował nie lada drużynę internetowych napinaczy, którzy wytykają błędy Maciejowi Ostrowskiemu. A tu nie ma chodnika, a tu by się przydało drzewo, a ja chcę ładniejszą żonę i szybszy samochód - to, że nie mam to wina Ostrowskiego :D

  A może jaśnie Państwo spróbujecie sięgnąć pamięcią gdy Gminą zarządzał obecny przyjaciel SZACHETNEGO posła Pan Kurowski? Pamiętacie ten brud na ciemnych ulicach bez latarni (np. na Górnym Przedmieściu)? Roboty to wtedy najwięcej mieli w Urzędzie Pracy, żeby tyle zasiłków obrobić.

  Ostrowski idealny nie jest, ale widzę jak bardzo rozwinęły się Myślenice i na pewno nie przez takich malkontentów jak Wy :D

  16 10

RAPORT IMGW: Wysoki poziom szkodliwych pyłów PM10 w powiecie myślenickim

 • 17 sty 2017

  Niestety, ale problemu smogu nie rozwiążą samorządy. Powietrze nie jest stałe i "krąży".
  Dlatego konieczny jest program rządowy. Plan pana Kracego jest niezły, jednak moim zdaniem przede wszystkim należny zlikwidować akcyzę na gaz - jako paliwo do ogrzewania - wówczas te piece okażą się tańsze niż węgiel.

  1

Powiat: Radni przyjęli rekordowy budżet na 2017 rok. Na co zostaną wydane pieniądze?

 • 4 sty 2017

  Ehhhh....
  Naprawdę już nie wiem jak to tłumaczyć. Zaczynam podziwiać nauczycieli :P

  8 1
 • 3 sty 2017
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Widzę że nie dociera.

  No ma Pan rację :) Nie dociera :)

  Z artykułu wynika, że koszt budowy nowej siedziby Wydziałów, obsługujących większość petentów to mniej więcej połowa deficytu. Jest to inwestycja majątkowa - czy mam panu wytłumaczyć czym są wydatki majątkowe, czy to Pan wie? - w związku z tym na stałe będzie mieniem Powiatu Myślenickiego. Zatem może ono przynosić dochód (inna rzecz, że np. Wydział Komunikacji jak i Geodezji i Kartografii przynoszą dochód). Można to mienie wynająć, dzierżawić etc. Jest dobrem ekonomicznym.

  W związku z tym, gdy jest dostęp do taniego pieniądza warto jest ten pieniądz wydawać na takie inwestycje, a nie np. na działania miękkie jak "kurs dla florystów". Akurat nasz Powiat większość "wolnych środków", których nie konsumuje na realizację miękkich zadań wynikających z ustawy o samorządzie powiatowym i innych przepisów nadrzędnych (np. obowiązek opracowywania programu przeciwdziałania przestępczości itd.) inwestuje w drogi, budynki, szkoły, boiska - i robi dobrze. Bo te pieniadze nie są przejadane a inwestowane. Czego Pan JESZCZE nie rozumie?

  13 1
 • 3 sty 2017

  No muszę stwierdzić, że Pan Mysleniczanin007 ponownie popisał się wiedzą :) Otóż informuję Pana, że różnica pomiędzy sektorem samorządowym (ogólnie publicznym) a prywatnym jest zasadnicza - ale w inny sposób niż Pan to pojmuje - otóż jednostki publiczne dążą przede wszystkim do zaspokojenia interesu społecznego, a prywatne interesu ekonomicznego jakim jest zysk :)

  Gdyby nagle samorządy/rządy na świecie zwariowały i zaczęły słuchać mądrości naszego internetowego Tytana Intelektu to nie byłoby np. komunikacji miejskiej w Krakowie, Wiedniu czy Berlinie. Komunikacja Publiczna na poziomie miejskim zawsze jest interesem nieopłacalnym, do którego należy dopłacać (np. Wiedeń pod koniec poprzedniej dekady dokładał średnio rocznie 11,5 mln EURO). Jednak dopłaca się gdyż mobilność oraz zmniejszenie ruchu samochodowego w miastach leży w interesie społecznym mieszkańców. Zastanawiał się Pan dlaczego nie ma firm, które prywatnie wożą po mieście busami czy autobusami? No właśnie dlatego, że to nie opłacalne ekonomicznie.
  Napiszę więcej Policja i Wojsko również nie są rentownymi "biznesami" a jednak władza publiczna je utrzymuje. W związku z tymi kilkoma kolokwialnymi argumentami, należy stwierdzić wprost - zbłaźnił się Pan swoim wpisem, że JST powinny działać jak sektor prywatny.

  Poza tym co do deficytu Pani Ewa S ma rację, a Pan jej nie ma, właśnie z tego powodu, że nie można porównywać JST do sektora prywatnego. Jak Pan słusznie zauważył, dochód JST jest pewny - sektora prywatnego nie. Dlatego oprocentowanie kredytów dla JST wynika z ich wiarygodności finansowe, a w związku z tym, że zawsze jest ona wysoka to oprocentowanie jest niskie. Gwarantuje Panu, że Pan takiego nie wynegocjuje :) W związku z tym w sytuacji deflacji/niskiej inflacji - jeszcze pół roku temu była deflacja - gdy pieniądz zyskuje na wartości warto jest wziąć nisko oprocentowany kredyt gdyż w rzeczywistości paradoksalnie pożycza się więcej niż się spłaca :) Banki jednak to robią by zapewnić obrót pieniądza na rynku (przykład Japonia przełom XX i XXI wieku).

  Co więcej podobną strategię często stosują ogromne korporacje, które niejednokrotnie wolą wykorzystać linię kredytową niż wolne środki :)

  15 2

Rafał Majka odebrał tytuł Zasłużonego dla Powiatu Myślenickiego

 • 2 gru 2016

  Mysleniczanin007 pewnie powiat kupił z kasy z budżetu, bo niby skąd mieli wziąć? Uważasz, że powinien starosta, przewodniczący rady zapłacić ze swoich? A wiesz, o tym, że ustawa nakłada na samorządy obowiązek promocji, a to wydarzenie na pewno JEST promocją!?

  A Ty służbista, zowu zapomniałeś o lekach :D

  20 3