Wraca budżet obywatelski. Radni uchwalili zmiany w regulaminie. Pomysły można zgłaszać od maja

 • Ewcia 2 mar 2021

  "Burmistrz to urzędnik będący organem wykonawczym w gminie... "( gov.pl) To co? Zastępca ma inne zadania? Sam wróć do szkoły, studia Ci nie posłużyły kompletnie...

  16 5
 • Ewcia 2 mar 2021

  Dokładnie, tak na przykład było 2 lata temu.

  11 1
 • Ewcia 1 mar 2021

  To w takim razie kto jest organem wykonawczym Budżetu Obywatelskiego? Może starostwo? ?

  19 8
 • Ewcia 1 mar 2021

  Dziwnie być samemu sobie sędzią.
  Napisać wniosek, samemu będąc w komisji weryfikacyjnej, oceniać go pod kątem merytorycznym, jak i inne konkurencyjne wnioski, które zawsze można odrzucić.
  Potem mieć wgląd w spływające głosy ( ostatnie 24h chyba były utajnione). Nadzorować liczenie głosów papierowych.
  MAM DO WAS PYTANIE: CZY TO JEST W PORZĄDKU?
  W ostatnich latach zdarzyło się tak, że projekty ludzi, którzy nadzorują proces BO, wygrywały niewielką ilością głosów...

  27 7

Ranking. Jak oceniacie pracę radnych powiatowych na półmetku kadencji 2018-23?

 • Ewcia 15 lut 2021

  Bardzo dobrze że starostwo buduje nową siedzibę, przynajmniej będzie można szybko i sprawnie załatwić swoje sprawy w jednym miejscu, będzie parking (mam nadzieje że bezpłatny)
  Przecież niepotrzebne budynki zawsze można sprzedać, część środków się wróci .
  Nie da się cały czas inwestować i dokładać do starego.
  Podobnie powinni zrobić z ZSTE, a nie ciągle remontować, dobudowując nowe części.
  Część miejsc postojowych się zwolni, bo urzędnicy i petenci wyniosą się z centrum.
  W sąsiedniej Wieliczce starostwo wybudowało nowy budynek i moi znajomi sobie chwalą to rozwiązanie.
  A czy ten starosta taki zły gospodarz?
  Co roku od kilku lat plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych powiatów.
  Sytuacja finansowa dużo lepsza niż gminy / nie winie obecnego burmistrza za ten stan, nawet patrzę z podziwem, że przy tak podrzuconych kłodach pod nogi radzi sobie całkiem dobrze/.
  Inwestycje idą planowo do przodu.
  Największy błąd to chyba że nie jest z partii rządzącej.

  15 4

Ranking. Jak oceniacie pracę radnych gminy Myślenice na półmetku kadencji 2018-23?

 • Ewcia 15 lut 2021

  Obecny burmistrz i tak sobie całkiem nieźle radzi patrząc na pozostawiony spadek po porzedniku

  8 19

Budżet Obywatelski: Głosowaliście za tym, aby powstał tu plac zabaw. Ciągle nie ruszyła jego budowa

 • Ewcia 28 sie 2019

  Aktyw Górnego Przedmieścia: straż, Koło Gospodyń Wiejskich, Klub Sportowy LKS Górki, stowarzyszenie Aktywne dla Górnego, kółko rolnicze, PKS Albert, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych... chyba krócej napisać "aktyw"...

  8 6

Będzie debata? Jarosław Szlachetka odpowiada i rzuca wyzwanie Krzysztofowi Halkowi

 • Ewcia 12 wrz 2018

  Ciekawe od kiedy szkoły podstawowe podlegają staroście?

  26 4

Coraz częstsze pożary sadzy w kominach. Co robić w takim przypadku?

 • Ewcia 25 gru 2016

  bo śmieci, mokre drzewo, przepalony olej i cały tam syf w ogóle nie mają wpływu na stan komina nic a nic.
  Zgadzam się z tym co pan pisze ale uważam że problem jest bardziej złożony. poza tym 30 lat temu tez były pożary kominów tyle że miały się sadze wypalić i po problemie.

 • Ewcia 21 gru 2016

  Prawo budowlane, rozporządzenie w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków. 4 razy do roku trzeba czyścić, 1 raz musisz mieć dokument, iż był to fahowiec /patrz. kominiarz/. Ale zakład ubezpieczeniowy wymaga min. 2 dokumentów wdanych w roku. Dotyczy domów jednorodzinnych.

  11 1
 • Ewcia 21 gru 2016

  Panie kolego gaśnicą pianową to możesz zgasić samochód ,uśmiech szwagra ale nie komin, proponował bym raczej proszkową. Piece powinny być czyszczone 4 razy w roku, z tego ubezpieczyciel wymaga 2 od kominiarza,a 2 następne możesz wykonać z w/w szwagrem. Z własnego doświadczenia wiem, że to w głównej mierze czym palimy powoduje osadzanie się sadzy /np. mokre drewno, śmieci/. Pytasz o prewencje: pal odpowiednie paliwo, czyść komin regularnie, dbaj o porządek w kotłowni.

  22 3

Najlepsza publikacja kulinarna 2016 roku: „Smaki Ziemi Myślenickiej”

 • Ewcia 23 wrz 2016

  Czy mozna gdzies nabyc tę książkę?

  8 5

Koniec z korkami? Trwa przebudowa ul. Słowackiego i wyjazdu ze Słonecznej

 • Ewcia 27 lip 2015

  Niby kiedy się ten remont odbył? Mostek do samego końca miał ogromne dziury, że zawieszenie można było zgubic.

  1 5

NOWE PRZEPISY: Bardzo łatwo stracisz prawko za szybką jazdę

 • Ewcia 19 maj 2015

  Nie miej pretensji tylko do policji za takie zachowania, równie dobrze sam mogłeś zatrzymac tego osobnika i zadzwonic pod 997, aby poprawic bezpieczeństwo.

  11 5

Na co powiat wyda pieniądze w 2015? Radni uchwalili budżet

 • Ewcia 10 lut 2015

  ta działka została przekazana przez powiat do użytku gminy

  2

Radni powiatowi wybrali starostę. Ponownie został nim Józef Tomal

 • Ewcia 2 gru 2014

  Bo panu Szlachetce wydaje się, że ma monopol na władzę w swojej partii na terenie naszego powiatu.

  62 14
 • Ewcia 2 gru 2014

  Tak dużo tutaj głosów, że człowiek z PiS-u zdradził, mogli mieć swojego starostę, wyborcy zostali oszukani. A jak dla mnie to w naszym miasteczku ludzie głosowali na osobę, a nie partię, więc nie potrzebnie te spory. Wiem, że sporo osób np. starszych głosowało na danego człowieka, bo go zna, a nie dla tego, że należy do danej listy wyborczej.

  43 12

Nowy starosta

 • Ewcia 1 gru 2014
  eudob napisał/a:

  Taki jak JT to nawet na woźnego w szkole nie nadaje się dlatego poszedł w politykę.

  Mnie uczył historii i nie narzekam na niego. Nawet sprawdzał się w roli dyrektora szkoły, więc nie wiem skąd taka ocena;)

  48 13
 • Ewcia 1 gru 2014

  Wygląda na to, że komuś z PiS-u osoba pana Szlachetki wydawała się niezbyt odpowiednia na tym stanowisku. Może gdyby wystawili innego kandydata wynik byłby całkiem inny. Nie można tej osoby osądzać źle, bo chyba żyjemy w wolnym kraju i każdy może podejmować decyzje według własnego sumienia. Według jakich wartości ma postępować każdy z radnych powiatowych? Być ślepo posłuszny partii czy działać na rzecz rozwoju powiatu, kierując się swoim rozumem i doświadczeniem?
  A pan Szlachetka chciał być burmistrzem, został wybrany radnym w sejmiku. Skoro chciał być starostą to dlaczego nie kandydował do rady powiatu? Powinien się określić kim chce zostać, bo na razie wygląda w ten sposób, że korzysta z każdej okazji, aby objąć "stołek wyżej". I ktoś pokazał mu czerwoną kartkę.

  76 5

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

 • Ewcia 17 lis 2014

  Dobrze, to na Twoją logikę: Chcesz kupić mieszkanie za 200 tys. Rodzice oferują Ci 100 tys. teraz, Ty wolisz oszczędzać i później zakupić lokal, ale później nie dostaniesz już od rodzicieli funduszy. Wolisz sama ciułać pieniądze czy skorzystać z takiej pomocy biorąc kredyt? Jak Ty sobie wyobrażasz w gminie zbierać pieniądze np. na wymianę kanalizacji? Ma to trwać 10 lat z założeniem na jeden projekt? Ok, gmina zrobi to w 100% ze swoich środków, a korzystając z dotacji UE ponosi koszty własne w granicy 25-30%. Co się bardziej opłaca?

  11 7
 • Ewcia 17 lis 2014

  Dokładnie, Bagietka ma rację. Sporo ludzi tutaj piszących jest "zawieszonych" w przestrzeni TU i TERAZ. Pomyślcie trochę nad tym, że żeby się rozwijać trzeba inwestować. Zwykły Kowalski pożyczyłby pieniądze, żeby zrobić kurs podnoszący kwalifikacje, a co za tym idzie więcej zarabiać. Tak samo jest z naszą gminą, nie możemy stać w miejscu, i nie inwestować dla uciechy ludzi, bo oznaczałoby to cofanie się w rozwoju. Czy teraz Myślenice nie mają nic do zaoferowania? Wystarczy spojrzeć na Jawornik i strefę przy dawnym Prince. Była tam tylko fabryka papierosów, a już tworzy się mała strefa dla firm.

  17 17
 • Ewcia 17 lis 2014

  Almar25 a co ten Jarek Szlachetka by zrobił? Czy ktoś widział jego program zmian dla Myślenic? Bo jak dla mnie to tylko chciał dostać się do władzy, inaczej nie startował by równolegle do Rady Sejmiku. A nasza gmina musiała się zadłużyć, jeśli chcieliśmy skorzystać z funduszy UE. Mam pytanie Almar25, czy może masz taką wiedzę co do braku zadłużenia w innych gminach naszego powiatu?

  65 47

DEBATA: W jakim kierunku powinny zmierzać Myślenice?

 • Ewcia 12 lis 2014

  Dobrym pomysłem było by rozbudowanie strefy przemysłowej w Jaworniku. Ta, która znajduje się na Dolnym Przedmieściu jest ciasna dla firm.
  1. Strefa w Jaworniku jest z dala od dużych rzek, które mogły by ją podmywać
  2. Jest blisko Zakopianki, znajduje się poza miastem, więc cały transport omija Myślenice
  3. Jest tam dużo miejsca i firmy nie będą miały problemu z ew rozbudową. Niepołomice czy Dobczyce mają ciekawe strefy gospodarcze, umiejscowione poza miastem. Po tym jak sprowadzili inwestorów, widać jak się rozwijają, a bezrobocie spada.
  Ciekawym pomysłem było by zagospodarowanie terenu między KS Dalin a Dolnym Jazem, a na Górnym Jazie zabezpieczenie plaży trawiastej przed powodziami. Ten odnowiony plac zabaw wygląda strasznie, a może udało by się usypać wał wzdłuż Raby, a na koronie zrobić deptak.
  Warto zadbać o zabytki tj. Studzienka, Zamczysko, a także przydrożne kapliczki, odnowić je, a przy nich postawić ławki i tablice informacyjne. Można by uatrakcyjnić szlaki turystyczne o punkty widokowe z ławkami i tablicami panoramicznymi, bo mamy się czym chwalić np: przełęcz Sucha Polana, Lipka, "Lisie Jamy" czy polana Mikołaj.

  2

Jak zagospodarować 7 hektarów przy Rabie?

 • Ewcia 12 lis 2014

  Dobrym pomysłem dla tego terenu byłaby rozbudowa trasy pieszo-rowerowej i oświetlenie jej oraz wzbogacenie jej o ławki, a przede wszystkim wysprzątanie terenu z "chaszczy" nad Rabą. Pomysł z siłownią na powietrzu jest bardzo fajny i pasuje do tego terenu, np. w nieodległej Rabce potrafili zmodernizowac stary park, tworząc taką siłownię. Korzystając z ich pomysłów można by zbudować niewielką tężnię solankową, a na niewielkie imprezy muszlę koncertową. Tam się to sprawdza i przyciąga turystów.

  7

Wybory 2014: Kandydaci na radnych w GMINIE MYŚLENICE

 • Ewcia 29 paź 2014

  Palma to taki człowiek, co dośc sporo udziela się na Górnym Przedmieściu m.in. działa w OSP, w LKS "Górki", jest lektorem w kościele na Górnym itp. Moim zdaniem jest osobą wartą zajęcia miejsca w Radzie, młody z wieloma fajnymi pomysłami na zmiany Górnego Przedmieścia;)

  3 5