Myślenice. Dobudowali dodatkowe skrzydło w liceum. Teraz myślą o sali sportowej, ale nie wszystkim się to podoba

 • Ewcia 13 lut 2023

  Jak chodzi o samo liceum tu akurat z tymi punktowymi zmianami nie masz racji , budynek stal juz przed wojna rozbudowa komponuje sie z reszta budynku , ale ta cala myslenicka patodewelopeka to koszmar , ze jeszcze jest na to przyzwolenie urzędników to dramat.

  45 2
 • Ewcia 13 lut 2023

  Jak dla mnie inwestowanie dalej w ZSTE w obecnym miejscu i ksztalcie jest bez sensu,
  Budynek nie mozna podniesc o kondygnacje wszystko dookoła jest juz zabudowane, co kilka lat dolepia sie coś do bryły głównej,
  Warsztaty poprzerabiane po raz któryś, chcąc kształcić uczniów tez trzeba mieć warunki, mam wrażenie ze chodzi o to zeby tam caly czas cos robić a nie zrobić
  Starostwo kiedys chwalilo sie pozyskaniem działki 7ha na zarabiu moze tam jest miejsce na nowa szkołe, niedaleko "tytusa" wiec w razie czegoś internat jest , komunikacyjnie nie problem bo auto busy szkolne i tak juz jeżdżą przez zarabie, a na 7 ha mozna wybudować szkole z prawdziwego zdarzenia przynajmniej 4 kondygnacyjna, z całą infrastrukturą zapleczem + normalne warsztaty, parking.

  29 8

Myślenice. Wierni spotkali się na "Mikołaju". Modlitwa za partyzantów to wieloletnia tradycja

 • Ewcia 9 sie 2022

  Hm, szkoda, że nie czytałeś tablic informacyjnych na Mikołaju i nie próbowałeś się dowiedzieć czegokolwiek o historii tego miejsca.
  Msza św odprawiana jest rok rocznie od okupacji, moja 93-letnia babcia chodziła na nią w końcowych latach 40-tych, nie powiesz mi przyjacielu, że odprawianie mszy w intencji AK i wolnej ojczyzny ( na pamiątkę zaprzysiężenia tutaj odziału "Murawa" AK). Piszesz, że była to wielka improwizacja?
  Za takie czyny groziły surowe kary dla uczestnikow i odprawiających.
  Do tej pory organizatorem tej uroczystości są zwykli ludzie, a nie urzędy. Przedtem p.Bielowa, później KGW przy współudziale OSP z Górnego, do tej pory uroczystości organizowane są
  raczej skromnie, a szkoda, bo to miejsce jest świadkiem historii na mapie Myślenic.

  31 4

Myślenice. Miał być teren rekreacyjny, a wyszedł parking - piszecie. „To nie koniec prac. Potrwają do połowy września” – nastroje tonuje gmina

 • Ewcia 9 sie 2022

  Sami zbieraliśmy głosy na ten projekt, inaczej wyglądała koncepcja mieszkańców, inaczej wygląda wykonanie. Przeraża jedno: miało powstać centrum rekreacji, jest parking z placem zabaw. Inwestycja jest jeszcze nieskończona, więc można ją zmodyfikować. Prośba do pana Burmistrza, żeby się jej przyjrzeć i skorygować kilka rzeczy.
  Wystarczy usunąć miejsca parkingowe z tylu placu, zrobić kilka z przodu P+K na 15min w godz. 6/ 16, żeby spokojnie dziecko do przedszkola odprowadzić. Zamiast parkingu proponuje większe boisko wielofunkcyjne i piłkochwyty z czterech stron,a od Domu Ludowego szerokie wejście pod lokalne ewenty.
  Szkoda, że nie wykorzystano potencjału progu wodnego, tam należało wstawić ławki ze stolikami dla ciszy i szumu wody, a nie od strony hałaśliwej ulicy.
  Co do reszty plac będzie nowy, ale tragicznie będzie to kontrastować ze starym, zniszczonym wyjazdem dla OSP. Jakby nie można było zrobić jednolitej, równej nakładki, w większości i tak korzystają z niej dzieci do jazdy na rowerach.
  A co do "asfaltozy", to można zrobić tak, jak na SP2, malując gry uliczne na chodniku czy choćby "ósemkę " do ćwiczenia jazdy na rowerku.
  Prośba do władz, niech ten teren służy przede wszystkim mieszkańcom dzielnicy, którzy na miejscu nie potrzebują samochodu, a dyrektorzy sąsiednich szkół mają dużo terenu do budowy parkingów dla swoich pracowników. Może oprócz rozbudowy budynku starostwo wybuduje panu Cachlowi kilka miejsc do parkowania, bo grunty po Średniawskim są niezagospodarowane, a co chwilę podnosi sie temat ich zbycia pod deweloperkę.

  21 1

Wraca budżet obywatelski. Radni uchwalili zmiany w regulaminie. Pomysły można zgłaszać od maja

 • Ewcia 2 mar 2021

  "Burmistrz to urzędnik będący organem wykonawczym w gminie... "( gov.pl) To co? Zastępca ma inne zadania? Sam wróć do szkoły, studia Ci nie posłużyły kompletnie...

  16 5
 • Ewcia 2 mar 2021

  Dokładnie, tak na przykład było 2 lata temu.

  11 1
 • Ewcia 1 mar 2021

  To w takim razie kto jest organem wykonawczym Budżetu Obywatelskiego? Może starostwo? ?

  19 8
 • Ewcia 1 mar 2021

  Dziwnie być samemu sobie sędzią.
  Napisać wniosek, samemu będąc w komisji weryfikacyjnej, oceniać go pod kątem merytorycznym, jak i inne konkurencyjne wnioski, które zawsze można odrzucić.
  Potem mieć wgląd w spływające głosy ( ostatnie 24h chyba były utajnione). Nadzorować liczenie głosów papierowych.
  MAM DO WAS PYTANIE: CZY TO JEST W PORZĄDKU?
  W ostatnich latach zdarzyło się tak, że projekty ludzi, którzy nadzorują proces BO, wygrywały niewielką ilością głosów...

  27 7

Ranking. Jak oceniacie pracę radnych powiatowych na półmetku kadencji 2018-23?

 • Ewcia 15 lut 2021

  Bardzo dobrze że starostwo buduje nową siedzibę, przynajmniej będzie można szybko i sprawnie załatwić swoje sprawy w jednym miejscu, będzie parking (mam nadzieje że bezpłatny)
  Przecież niepotrzebne budynki zawsze można sprzedać, część środków się wróci .
  Nie da się cały czas inwestować i dokładać do starego.
  Podobnie powinni zrobić z ZSTE, a nie ciągle remontować, dobudowując nowe części.
  Część miejsc postojowych się zwolni, bo urzędnicy i petenci wyniosą się z centrum.
  W sąsiedniej Wieliczce starostwo wybudowało nowy budynek i moi znajomi sobie chwalą to rozwiązanie.
  A czy ten starosta taki zły gospodarz?
  Co roku od kilku lat plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych powiatów.
  Sytuacja finansowa dużo lepsza niż gminy / nie winie obecnego burmistrza za ten stan, nawet patrzę z podziwem, że przy tak podrzuconych kłodach pod nogi radzi sobie całkiem dobrze/.
  Inwestycje idą planowo do przodu.
  Największy błąd to chyba że nie jest z partii rządzącej.

  15 4

Ranking. Jak oceniacie pracę radnych gminy Myślenice na półmetku kadencji 2018-23?

 • Ewcia 15 lut 2021

  Obecny burmistrz i tak sobie całkiem nieźle radzi patrząc na pozostawiony spadek po porzedniku

  8 19

Budżet Obywatelski: Głosowaliście za tym, aby powstał tu plac zabaw. Ciągle nie ruszyła jego budowa

 • Ewcia 28 sie 2019

  Aktyw Górnego Przedmieścia: straż, Koło Gospodyń Wiejskich, Klub Sportowy LKS Górki, stowarzyszenie Aktywne dla Górnego, kółko rolnicze, PKS Albert, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych... chyba krócej napisać "aktyw"...

  8 6

Będzie debata? Jarosław Szlachetka odpowiada i rzuca wyzwanie Krzysztofowi Halkowi

 • Ewcia 12 wrz 2018

  Ciekawe od kiedy szkoły podstawowe podlegają staroście?

  26 4

Coraz częstsze pożary sadzy w kominach. Co robić w takim przypadku?

 • Ewcia 25 gru 2016

  bo śmieci, mokre drzewo, przepalony olej i cały tam syf w ogóle nie mają wpływu na stan komina nic a nic.
  Zgadzam się z tym co pan pisze ale uważam że problem jest bardziej złożony. poza tym 30 lat temu tez były pożary kominów tyle że miały się sadze wypalić i po problemie.

 • Ewcia 21 gru 2016

  Prawo budowlane, rozporządzenie w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków. 4 razy do roku trzeba czyścić, 1 raz musisz mieć dokument, iż był to fahowiec /patrz. kominiarz/. Ale zakład ubezpieczeniowy wymaga min. 2 dokumentów wdanych w roku. Dotyczy domów jednorodzinnych.

  11 1
 • Ewcia 21 gru 2016

  Panie kolego gaśnicą pianową to możesz zgasić samochód ,uśmiech szwagra ale nie komin, proponował bym raczej proszkową. Piece powinny być czyszczone 4 razy w roku, z tego ubezpieczyciel wymaga 2 od kominiarza,a 2 następne możesz wykonać z w/w szwagrem. Z własnego doświadczenia wiem, że to w głównej mierze czym palimy powoduje osadzanie się sadzy /np. mokre drewno, śmieci/. Pytasz o prewencje: pal odpowiednie paliwo, czyść komin regularnie, dbaj o porządek w kotłowni.

  22 3

Najlepsza publikacja kulinarna 2016 roku: „Smaki Ziemi Myślenickiej”

 • Ewcia 23 wrz 2016

  Czy mozna gdzies nabyc tę książkę?

  8 5

Koniec z korkami? Trwa przebudowa ul. Słowackiego i wyjazdu ze Słonecznej

 • Ewcia 27 lip 2015

  Niby kiedy się ten remont odbył? Mostek do samego końca miał ogromne dziury, że zawieszenie można było zgubic.

  1 5

NOWE PRZEPISY: Bardzo łatwo stracisz prawko za szybką jazdę

 • Ewcia 19 maj 2015

  Nie miej pretensji tylko do policji za takie zachowania, równie dobrze sam mogłeś zatrzymac tego osobnika i zadzwonic pod 997, aby poprawic bezpieczeństwo.

  11 5

Na co powiat wyda pieniądze w 2015? Radni uchwalili budżet

 • Ewcia 10 lut 2015

  ta działka została przekazana przez powiat do użytku gminy

  2

Radni powiatowi wybrali starostę. Ponownie został nim Józef Tomal

 • Ewcia 2 gru 2014

  Bo panu Szlachetce wydaje się, że ma monopol na władzę w swojej partii na terenie naszego powiatu.

  62 14
 • Ewcia 2 gru 2014

  Tak dużo tutaj głosów, że człowiek z PiS-u zdradził, mogli mieć swojego starostę, wyborcy zostali oszukani. A jak dla mnie to w naszym miasteczku ludzie głosowali na osobę, a nie partię, więc nie potrzebnie te spory. Wiem, że sporo osób np. starszych głosowało na danego człowieka, bo go zna, a nie dla tego, że należy do danej listy wyborczej.

  43 12

Nowy starosta

 • Ewcia 1 gru 2014
  eudob napisał/a:

  Taki jak JT to nawet na woźnego w szkole nie nadaje się dlatego poszedł w politykę.

  Mnie uczył historii i nie narzekam na niego. Nawet sprawdzał się w roli dyrektora szkoły, więc nie wiem skąd taka ocena;)

  48 13
 • Ewcia 1 gru 2014

  Wygląda na to, że komuś z PiS-u osoba pana Szlachetki wydawała się niezbyt odpowiednia na tym stanowisku. Może gdyby wystawili innego kandydata wynik byłby całkiem inny. Nie można tej osoby osądzać źle, bo chyba żyjemy w wolnym kraju i każdy może podejmować decyzje według własnego sumienia. Według jakich wartości ma postępować każdy z radnych powiatowych? Być ślepo posłuszny partii czy działać na rzecz rozwoju powiatu, kierując się swoim rozumem i doświadczeniem?
  A pan Szlachetka chciał być burmistrzem, został wybrany radnym w sejmiku. Skoro chciał być starostą to dlaczego nie kandydował do rady powiatu? Powinien się określić kim chce zostać, bo na razie wygląda w ten sposób, że korzysta z każdej okazji, aby objąć "stołek wyżej". I ktoś pokazał mu czerwoną kartkę.

  76 5

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

 • Ewcia 17 lis 2014

  Dobrze, to na Twoją logikę: Chcesz kupić mieszkanie za 200 tys. Rodzice oferują Ci 100 tys. teraz, Ty wolisz oszczędzać i później zakupić lokal, ale później nie dostaniesz już od rodzicieli funduszy. Wolisz sama ciułać pieniądze czy skorzystać z takiej pomocy biorąc kredyt? Jak Ty sobie wyobrażasz w gminie zbierać pieniądze np. na wymianę kanalizacji? Ma to trwać 10 lat z założeniem na jeden projekt? Ok, gmina zrobi to w 100% ze swoich środków, a korzystając z dotacji UE ponosi koszty własne w granicy 25-30%. Co się bardziej opłaca?

  11 7
 • Ewcia 17 lis 2014

  Dokładnie, Bagietka ma rację. Sporo ludzi tutaj piszących jest "zawieszonych" w przestrzeni TU i TERAZ. Pomyślcie trochę nad tym, że żeby się rozwijać trzeba inwestować. Zwykły Kowalski pożyczyłby pieniądze, żeby zrobić kurs podnoszący kwalifikacje, a co za tym idzie więcej zarabiać. Tak samo jest z naszą gminą, nie możemy stać w miejscu, i nie inwestować dla uciechy ludzi, bo oznaczałoby to cofanie się w rozwoju. Czy teraz Myślenice nie mają nic do zaoferowania? Wystarczy spojrzeć na Jawornik i strefę przy dawnym Prince. Była tam tylko fabryka papierosów, a już tworzy się mała strefa dla firm.

  17 17