Kierowcy ryzykują tu przy każdym przejeździe. Województwo odkłada pieniądze na bezkolizyjny węzeł

 • 13 sty

  Niebawem to znaczy kiedy? Kolej miała powstać już ponad 30 lat temu i do dziś jej nie ma. Jeszcze dużo wody w Rabie upłynie nim ujrzymy nową Zakopiankę, a problemy są tu i teraz.

  4
 • 11 sty

  Cały odcinek zakopianki między Myślenicami i Krakowem powinien być już ze 20 lat temu zmodernizowany i wszystkie skrzyżowania powinny być przerobione na węzły bezkolizyjne. To jedna z najbardziej ruchliwych tras w Polsce i niestety jedna z bardziej zaniedbanych..

  30 1
 • 11 sty

  Na skrzyżowaniu przed salonem seata też nie jest wesoło.

  5 5

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

 • 13 sty

  I pomyśleć, że można było uratować stary dobry PKS. Niestety priorytety były inne.

  21 4

„Stracił panowanie nad samochodem”. Dwie osoby nie żyją

 • 8 sty

  Podobno jechali 140 km/h.

  7 3

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

 • 29 gru 2019

  A czy partia maj jakieś większe znaczenie? Jeśli sędzia sympatyzuje z jakąkolwiek partią to nie powinien pełnić funkcji sędziego.

  2
 • 29 gru 2019

  Ty kpisz czy o drogę pytasz? Nie pisałem o tym konkretnym proteście tylko o wiecach totalnej opozycji na których pojawiają się sędziowie.

  1
 • 28 gru 2019

  Właśnie dlatego reforma sądownictwa jest konieczna. Niech sobie chodzą na jakie chcą wiece i niech sobie piszą co chcą, ale niech nie wykonują zawodu sędziego. Sędziami powinni być ludzie uczciwi i apolityczni.

  2 2
 • 27 gru 2019

  Co to za niezawisłość sądów skoro sędziowie biorą udział w partyjnych wiecach i manifestacjach? Jeśli pokazują się publicznie w towarzystwie wysoko postawionych członków jednej czy drugiej partii?

  3 2

Maciej Ostrowski: Nie muszę grać pierwszych skrzypiec

 • 28 gru 2019

  Niezależne sądy? Te sądy, których sędziowie łażą na partyjne wiece? Człowieku otwórz oczy.

  11 4
 • 27 gru 2019

  Nie pisałem o obecnym burmistrzu. Nie mam ochoty licytować który lepszy a który gorszy. Obu można sporo zarzucić.

  12 1
 • 26 gru 2019

  Co do pana Ostrowskiego to nadmienię jeszcze, że rozwalił niestety myślenicki PKS. Gmina miała w tej firmie większościowe udziały i zamiast dofinansować spółkę i postawić na jej rozwój pan Ostrowski wolał obstawiać stanowiska kierownicze swoimi ludźmi, nie mającymi odpowiednich kompetencji. Na koniec sprzedał PKS firmie z Łodzi, która doprowadziła do upadłości spółki, choć zapowiadała szumnie restrukturyzację firmy i doprowadzenie jej do rentowności.

  No i może pan Ostrowski wytłumaczy się, z jakiej racji firma jego najbliższych przez wiele lat dostarczała kwiaty do dekoracji latarni na rynku?

  Z całym szacunkiem - ja wiem jakimi prawami rządzi się polityka. Wiem jakie wewnętrzne walki toczą się w poszczególnych partiach i środowiskach politycznych, pomimo  że ich członkowie oficjalnie bronią się wzajemnie jak lwy. Wiem jak poszczególni liderzy wlczą o wpływy, ale na Boga - miejcie ludzie jakąś przyzwoitość.

  41 5
 • 26 gru 2019

  Że obecny burmistrz realizuje interesy partyjne to prawda. Że organizator uroczystości w dniu Święta Niepodległości. zachował się niewłaściwie to też prawda. Trzeba jednak przyznać, że pan Ostrowski też ma swoje na sumieniu. Np. bezprawnie utworzył dodatkowe stanowisko pracy w urzędzie miasta dla swojej żony. Za jego kadencji prezesem MZWiK był jego zaufany kolega (członek PO), który regularnie bywał u burmistrza "na dywaniku". Za kadencji pana Ostrowskiego istniał nieformalny układ pomiędzy UMiG i starostwem, w którym wszystkie decyzje podejmowane były w oparciu o konkretne poglądy polityczne, a nie w oparciu o dobro mieszkańców..

  Szanuję pana Ostrowskiego, szanuję starostę Tomala i szanuję obecnego burmistrza, ale żaden z nich nie reprezentuje tak na prawdę nas - mieszkańców. Każdy z nich reprezentuje swoje środowisko polityczne i swoich kolegów, a nie zwykłych ludzi.

  24 9

Myślenice: Kolejna wycinka drzew na ul. Słowackiego

 • 18 gru 2019

  Chcesz mieszkać na betonowej pustyni? Ja nie.

  8 2
 • 17 gru 2019

  PiS - PO - jedno zło.

  15 11

Mieszkańcy Krzyszkowic szykują się do protestu na Zakopiance. „Chcemy bezpiecznie żyć!”

 • 10 gru 2019

  Pracuję w Jaworniku i skręt w Zakopiankę w kierunku Myślenic wcale nie jest łatwy. Dzięki sygnalizacji w Myślenicach mamy przerwy w strumieniu pojazdów co ułatwia nam wjazd na Zakopiankę. Po likwidacji tej sygnalizacji także w Jaworniku zrobi się poważny problem. Jedyne rozwiązanie to przebudowa wszystkich skrzyżowań Zakopianki z drogami lokalnymi na bezkolizyjne węzły. W Krzyszkowicach dochodzi do tego problem z przedostaniem się pieszych przez Zakopiankę, ale kolejna kładka poprawi tylko sytuację pieszych, a kierowcy nadal będą mieć problemy. Zakopianka na odcinku Myślenice - Kraków już dawno powinna być zmodernizowana i stać się drogą ekspresową.

  45

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

 • 8 gru 2019

  Niech uczniowie z ZSTE piszą pisma do dyrektora żeby wygospodarował im parking na terenie szkoły. Jak odrzuci to kolejne pismo i kolejne, itd. W końcu dyrektor dla świętego spokoju zrobi im parking.

  11
 • 7 gru 2019

  Z całym szacunkiem, ale czy mieszkańcy nie mogą po prostu trzymać samochodów na swojej posesji? Muszą je zostawiać przy drodze? Niektórymi ulicami w mieście trzeba jeździć slalomem bo po obu stronach zaparkowane są samochody mieszkańców.

  29 4

Trwa remont Zakopianki. Coraz większe korki przy estakadzie

 • 7 gru 2019

  W piątek około 16:00 korek zaczynał się na wysokości wiaduktu prowadzącego w stronę Polanki.

  4 1

Poranne kolizje na "Zakopiance" spowodowały utrudnienia w ruchu

 • 2 gru 2019

  No i spóźniłem się do pracy :(

  1 1

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • 8 lis 2019

  Szanowna redakcjo - w herbie Myślenic znajduje się dąb.

  25 1

Na drogach znów niebezpiecznie

 • 30 paź 2019

  Czy mi się wydaje, czy ciężarówka wyjechała od strony Rudnika i wymusiła pierwszeństwo na osobówce, a ta nie wyhamowała i uderzyła w tył ciężarówki? Kilka dni wcześniej w tym samym miejscu wyjechał mi w ten sposób autokar. Na szczęście wyhamowałem bez problemu.

Węzeł drogowy zamiast świateł w 2023 roku

 • 29 paź 2019

  Dokładnie, dziś znów był tam wypadek i to dość poważnie wyglądający.

  1

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia

 • 19 paź 2019

  Od dawna twierdzę, że starsi kierowcy (np. od ukończenia 70 lat) powinni regularnie przechodzić badania lekarskie, które wykażą czy stan zdrowia tego człowieka pozwala na prowadzenie pojazdu czy już nie. Niestety z wiekiem pojawiają się różne dolegliwości, słabną zmysły, zmniejsza się refleks i.t.d. Niektórzy ludzie w wieku 90 lat są w stanie prowadzić bezpiecznie samochód. a niektórzy w wieku 70 lat już powinni dać sobie spokój. Z drugiej strony - uważam, że młodzi kandydaci na kierowców powinni przechodzić badania psychologiczne, ponieważ nie wszyscy są wystarczająco dojrzali żeby być dobrymi kierowcami. Nie wiem jak było w tej sytuacji więc nie oceniam.

  15 1

Liczą na Wasze głosy. Kto z Ziemi Myślenickiej ma największe szanse na zostanie posłem?

 • 4 wrz 2019

  Nie zagłosuję na nikogo z tych czterech komitetów, a skoro innych nie ma to chyba pierwszy raz od bardzo dawna nie pójdę glosować, albo ewentualnie wrzucę do urny niewypełnioną kartkę.

  9 6