Koniec świateł na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z Zakopianką. Na wiosnę ruszą prace nad budową węzła

 • 28 sty

  Wszytko fajnie, ale przecież są plany budowy nowego odcinka zakopianki pomiędzy Myślenicami i Krakowem. Dotychczasowa trasa ma docelowo obsługiwać tylko ruch lokalny. Po co więc wydawać kupę kasy na przebudowę skrzyżowań na Tarnówce i w Krzyszkowicach? Czy to nie jest strata pieniędzy?

  1

GDDKiA wybrała wykonawcę. Ma 6 lat na opracowanie przebiegu drogi S7 z Krakowa do Myślenic

 • 13 paź 2023

  Niestety nie masz racji. Wzdłuż tego odcinka zakopianki znajduje się wiele firm. Jeśliby zlikwidować jak to piszesz - dziwne przejazdy skrzyżowania usunąć pasy - to firmy straciłyby dojazd do swoich siedzib, ludzie straciliby dojazdy do swoich domów. Poza tym droga ekspresowa musi spełniać pewne warunki, a ten odcinek zakopianki ich nie spełnia (np. ma zbyt ostre zakręty), więc nie da się go ot tak przekształcić w drogę ekspresową.

  1

Myślenice. Zmarł Wacław Szczotkowski. Od 2021 roku pełnił funkcję przewodniczącego rady miejskiej

 • 7 maj 2023

  Znałem go tylko z widzenia i zapewne wielu rzeczy o nim nie wiem, ale uważam, że.był pozytywnym i serdecznym człowiekiem. Poglądami zdecydowanie się różniliśmy, ale jest mi bardzo przykro, że odszedł z tego świata. Kondolencje dla rodziny i bliskich. Niech spoczywa w pokoju.

  9 7

Dyrektorzy szpitali i starostowie z Małopolski alarmują: Pieniędzy z NFZ nie wystarczy na podwyżki dla pracowników

 • 7 sie 2022

  Jak lekarze chcą zarabiać więcej to niech otwierają prywatne gabinety, albo zatrudniają się w prywatnych przychodniach i ośrodkach zdrowia. Wnerwia mnie żebranie o podwyżki przez pracowników tzw. budżetówki, którzy nie zdają sobie sprawy, że podwyżki ich płac oznaczają wyższe podatki i składki dla nas wszystkich.

  8 15

Krzczonów. Jechali do pożaru busa. W środku znaleźli zwęglone zwłoki. Policja nie wyklucza morderstwa

 • 14 cze 2022

  Ludzie gadają, że to zwłoki 18-to letniego chłopaka. Ponoć ktoś połamał mu nogi i spalił go w samochodzie. Oczywiście nie wiem ile w tym prawdy.

  11 6

Za dużo śmieci w mieście? Urzędnicy mają pomysł jak temu zaradzić

 • 26 sie 2020

  Pamiętam czasy gdy tak było. Nawet mleko, śmietana i kefir były w zwrotnych butelkach. Poza tym były wtedy skupy makulatury czy butelek i ceny w nich były takie że wiele osób chętnie zanosiło tam surowce.

  4

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł

 • 1 lip 2020

  „Jak słyszeliśmy ostatnio w ogólnopolskich mediach, nie wszyscy jesteśmy ludźmi."

  Niektórzy to naprawdę maja gówno zamiast mózgu.

  11 5

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 • 3 cze 2020

  Dosłownie obok jest bezpłatny parking nad pływalnią na którym jest sporo miejsca. Tak trudno jest zaparkować większe i dłuższe samochody na tym parkingu i przespacerować się te kilkadziesiąt metrów? Władze nie od dziś tworzą tzw. babole ale mieszkańcy powinni myśleć logicznie.

  6 13

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 28 kwi 2020

  A ja dostałem pocztą pismo że grozi mi ukaranie za nieposiadanie skrzynki na listy (której nie mam od dłuższego czasu). Do czego to doszło?

  Nawet jeśli zrobią te wybory jakimś cudem to i tak nie mam zamiaru głosować.

  25 3

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

 • 10 mar 2020

  Na Słonecznej też by się przydały na odcinku między Słowackiego i Szpitalną.

  2
 • 9 mar 2020

  "Zarówno policja jak i straż miejska od lat miały problem z egzekwowaniem przepisów w tym miejscu."

  Jaki problem? Jest zakaz? Jest. To policja, która ma siedzibę praktycznie obok powinna tam przejeżdżać przy każdej nadarzającej się okazji i ładować mandaty.

  "Bezpłatnie możemy też zaparkować na parkingu przy Muzeum Niepodległości."

  Tak, tylko ten parking jest zawalony samochodami pracowników urzędu miasta i ludzi pracujących w okolicach rynku. Przypominam, że miał tam powstać parking wielopoziomowy, a zamiast tego powstało muzeum. Znaleźć w okolicach rynku wolne, bezpłatne miejsce parkingowe to graniczy z cudem.

  18 6

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby

 • 9 mar 2020

  A wystarcz się stosować do sygnalizacji. Niestety niektórzy jeżdżą na zasadzie "jeszcze zdążę".

  9

Kierowcy ryzykują tu przy każdym przejeździe. Województwo odkłada pieniądze na bezkolizyjny węzeł

 • 13 sty 2020

  Niebawem to znaczy kiedy? Kolej miała powstać już ponad 30 lat temu i do dziś jej nie ma. Jeszcze dużo wody w Rabie upłynie nim ujrzymy nową Zakopiankę, a problemy są tu i teraz.

  4
 • 11 sty 2020

  Cały odcinek zakopianki między Myślenicami i Krakowem powinien być już ze 20 lat temu zmodernizowany i wszystkie skrzyżowania powinny być przerobione na węzły bezkolizyjne. To jedna z najbardziej ruchliwych tras w Polsce i niestety jedna z bardziej zaniedbanych..

  31 1
 • 11 sty 2020

  Na skrzyżowaniu przed salonem seata też nie jest wesoło.

  5 5

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

 • 13 sty 2020

  I pomyśleć, że można było uratować stary dobry PKS. Niestety priorytety były inne.

  22 4

„Stracił panowanie nad samochodem”. Dwie osoby nie żyją

 • 8 sty 2020

  Podobno jechali 140 km/h.

  9 3

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

 • 29 gru 2019

  A czy partia maj jakieś większe znaczenie? Jeśli sędzia sympatyzuje z jakąkolwiek partią to nie powinien pełnić funkcji sędziego.

  2
 • 29 gru 2019

  Ty kpisz czy o drogę pytasz? Nie pisałem o tym konkretnym proteście tylko o wiecach totalnej opozycji na których pojawiają się sędziowie.

  1
 • 28 gru 2019

  Właśnie dlatego reforma sądownictwa jest konieczna. Niech sobie chodzą na jakie chcą wiece i niech sobie piszą co chcą, ale niech nie wykonują zawodu sędziego. Sędziami powinni być ludzie uczciwi i apolityczni.

  2 2
 • 27 gru 2019

  Co to za niezawisłość sądów skoro sędziowie biorą udział w partyjnych wiecach i manifestacjach? Jeśli pokazują się publicznie w towarzystwie wysoko postawionych członków jednej czy drugiej partii?

  3 2

Maciej Ostrowski: Nie muszę grać pierwszych skrzypiec

 • 28 gru 2019

  Niezależne sądy? Te sądy, których sędziowie łażą na partyjne wiece? Człowieku otwórz oczy.

  11 4
 • 27 gru 2019

  Nie pisałem o obecnym burmistrzu. Nie mam ochoty licytować który lepszy a który gorszy. Obu można sporo zarzucić.

  12 1
 • 26 gru 2019

  Co do pana Ostrowskiego to nadmienię jeszcze, że rozwalił niestety myślenicki PKS. Gmina miała w tej firmie większościowe udziały i zamiast dofinansować spółkę i postawić na jej rozwój pan Ostrowski wolał obstawiać stanowiska kierownicze swoimi ludźmi, nie mającymi odpowiednich kompetencji. Na koniec sprzedał PKS firmie z Łodzi, która doprowadziła do upadłości spółki, choć zapowiadała szumnie restrukturyzację firmy i doprowadzenie jej do rentowności.

  No i może pan Ostrowski wytłumaczy się, z jakiej racji firma jego najbliższych przez wiele lat dostarczała kwiaty do dekoracji latarni na rynku?

  Z całym szacunkiem - ja wiem jakimi prawami rządzi się polityka. Wiem jakie wewnętrzne walki toczą się w poszczególnych partiach i środowiskach politycznych, pomimo  że ich członkowie oficjalnie bronią się wzajemnie jak lwy. Wiem jak poszczególni liderzy wlczą o wpływy, ale na Boga - miejcie ludzie jakąś przyzwoitość.

  42 5
 • 26 gru 2019

  Że obecny burmistrz realizuje interesy partyjne to prawda. Że organizator uroczystości w dniu Święta Niepodległości. zachował się niewłaściwie to też prawda. Trzeba jednak przyznać, że pan Ostrowski też ma swoje na sumieniu. Np. bezprawnie utworzył dodatkowe stanowisko pracy w urzędzie miasta dla swojej żony. Za jego kadencji prezesem MZWiK był jego zaufany kolega (członek PO), który regularnie bywał u burmistrza "na dywaniku". Za kadencji pana Ostrowskiego istniał nieformalny układ pomiędzy UMiG i starostwem, w którym wszystkie decyzje podejmowane były w oparciu o konkretne poglądy polityczne, a nie w oparciu o dobro mieszkańców..

  Szanuję pana Ostrowskiego, szanuję starostę Tomala i szanuję obecnego burmistrza, ale żaden z nich nie reprezentuje tak na prawdę nas - mieszkańców. Każdy z nich reprezentuje swoje środowisko polityczne i swoich kolegów, a nie zwykłych ludzi.

  24 9