Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

 • 21 sie

  Jeden ma rozbity tył, a drugi przód. Czyżby ten pierwszy ustępował pierwszeństwa pieszemu, a drugi zaparkował mu w bagażniku?

  3

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 12 sie

  "Inwestycja, na którą gmina otrzymała unijną dotację jest już na takim etapie, że nie jest możliwa żadna korekta, a każda większa ingerencja w projekt grozi utratą przyznanej dotacji."

  To może w takim razie olać tę dotację i zostawić rynek taki jaki jest? Drzewa ocaleją, mieszkańcy będą zadowoleni, a i burmistrz wyjdzie z tego z twarzą i w dodatku gmina zaoszczędzi.

  28 9

Czy miasto trzeba „odgracić”? Które budynki lub instalacje szczególnie szpecą krajobraz Myślenic?

 • 10 sie

  A może by tak oczyścić rynek i ulice wokół rynku z tych wszystkich reklam, neonów i billboardów?

  8

Trwa remont mostu w Jasienicy. Efekt? Zapycha się Zakopianka

 • 23 lip

  Zakopianka powinna być już dawno przerobiona na ekspresówkę z bezkolizyjnymi wjazdami/zjazdami i nie byłoby problemu. Tak ruchliwa trasa aż się o to prosi.

  16 2
 • 22 lip

  Mi tak ostatnio wyjechały da pojazdy - bus i osobówka. Na szczęście nie wjechały mi przed samą maskę bo wtedy bym nie uniknął kolizji. Skończyło się na hamowaniu i użyciu klaksonu. Dziś miałem podobną sytuację ale tym razem odpuściłem sobie klakson.

  5 4

Czołówka na Dolnym Przedmieściu

 • 17 lip

  Czyżby nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu?

  2

"Jak to nie mam pierwszeństwa?!" To skrzyżowanie nadal sprawia wam kłopot

 • 12 lip

  Co do skrzyżowania koło szpitala to notoryczne jest też skręcanie ze szpitalnej w lewo w Żwirki i Wigury z prawego pasa.

  3
 • 11 lip

  To samo jest przy wyjeździe z Okulickiego i Armii Krajowej na Słoneczną.

  1

Ktoś regularnie wysypuje śmieci na drodze Myślenice-Osieczany

 • 8 lip

  Gość miał już kilka spraw sądowych. Został nawet przyłapany na gorącym uczynku przez SM i i dostał tylko grzywnę. Polskie sądy w pigułce.

  24

Wstęp na studzienki i do kapliczki zagrodzony

 • 27 cze

  Ze 20 lat temu czerpałem wodę z ujęcia które jest zaraz przy drodze. Ta woda była czyściutka jak kryształ. Piły ją nieprzegotowaną maleńkie dzieci i Żadne się nie pochorowało. Później pojawiła się tam tabliczka z ostrzeżeniem, że woda jest niezdatna do picia. Jeśli komuś prze4szkadz, że wagarowicze tam piją alkohol i śmiecą to od tego jest Policja.

  17 8

Strajk w szkołach zawieszony. Matury odbędą się bez przeszkód. Protest wznowią we wrześniu

 • 28 kwi

  Może to, że jeśli dadzą im podwyżki to wszystkim nam te pieniądze zabiorą?

  12 4
 • 28 kwi

  Jest tylko jeden sposób żeby nauczyciele mogli lepiej zarabiać i żeby młodzież była dobrze kształcona. Wystarczy sprywatyzować szkolnictwo. Gdyby szkolnictwo rządziło się prawami rynku to sytuacja wyglądałaby całkiem inaczej. Niestety ani PiS, ani PO, ani lewica tego nie zrobią. ZNP też się na to nie zgodzi bo oznaczałoby to koniec przywilejów dla nauczycieli. Niektórzy pewnie powiedzą, że nie wszystkich będzie stać na to, żeby płacić za naukę swoich latorośli, ale na to też jest sposób. Mówił o tym ostatnio pewien polityk.

  11 3

Na Górnym Przedmieściu nie ma świętości. Ktoś regularnie demoluje ozdoby przy kapliczce

 • 12 kwi

  Z tego co wiem to straż miejska używa takich ukrytych kamerek w podobnych przypadkach.

  9

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 10 kwi

  100/100 :)

  3 1
 • 9 kwi

  To może wprowadźmy tez kartę murarza, cieśli, zbrojarza, kowala, itp ...

  barnaba44 napisał/a:

  Bronimy jej bo mówi o naszych prawach, które rządzący systematycznie ograniczają.,

  Nie o Waszych prawach tylko przywilejach.

  17 7
 • 8 kwi

  Wiecie co dziś moi koledzy i koleżanki stwierdzili w firmie? Że należałoby wywalić starych nauczycieli, którym się w głowach przewraca i zrobić w ten sposób miejsca dla młodych, którzy dziś szukają pracy.

  Ewentualne podwyżki w budżetówce będą oznaczać że wszyscy dostaniemy "po kieszeni". Rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy. Jeśli rząd coś komuś daje to my wszyscy się na to składamy (tak jak w przypadku 500+).

  34 11

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Co się zmienia i o czym trzeba wiedzieć?

 • 31 mar

  Myślisz jak typowy wyborca POPiS-u, który wybiera twz. mniejsze zło. Jeśli będziemy ciągle wybierać między większym i mniejszym złem to do niczego nie dojdziemy. Trzeba zmienić swoje myślenie.

  1
 • 30 mar

  "Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i jeśli zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, to powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny." - św. Antoni.

  4 1

Bloczki parkingowe odchodzą w niepamięć. Parkingowych zastąpią parkometry

 • 27 mar

  Znajdzie jakąś posadkę w starostwie albo w wodociągach. Dobrym znajomym Ostrego włos z głowy nie spadnie.

  3 6
 • 25 mar

  [cytat]- Uchwała ma za zadanie uporządkować stan, który dzisiaj jest i nie do końca był realizowany zgodnie z przepisami Prawa Zamówień Publicznych i w trosce o zadbanie o większe wpływy do budżetu z pominięciem prowizji, jaką do tej pory zasilała budżety prywatnych podmiotów – podczas wprowadzenia do uchwały mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).][/cytat]

  Z tego co sam zaobserwowałem to parkingowi starają się jakoś sensownie ustawiać te samochody na parkingach, a po zmianach nie będzie miał kto tego robić. Widząc jak niektórzy parkują podejrzewam, że skutek będzie taki, że tam gdzie powinno się zmieścić 10 samochodów zmieści się 7-8.

  [cytat]Prognozowany jest także wzrost przychodów poprzez wymuszenie większej rotacji pojazdów w Strefie. Ponadto eliminacja czynnika ludzkiego zagwarantuje całkowitą szczelność finansową systemu poboru opłat".[/cytat]

  Na prawdę pan burmistrz myśli, że będzie większa rotacja? Nie sądzę. Co do szczelności systemu - przecież ktoś będzie musiał kontrolować czy kierowcy wykupili bilety więc czynnik ludzki pozostanie.

  [cytat]Po wprowadzeniu parkometrów mamy 3 składowe dzierżawy za parkometr, za licencję oprogramowania i wynagrodzenie dwóch pracowników, co stanowi koszt ok. 180 tys. zł w pierwszych 2 latach. To okres dzierżawy parkometrów, a po jego zakończeniu urządzenia staną się własnością gminy.[/cytat]

  Mam rozumieć, że tych dwóch pracowników to będą kontrolerzy? Dwie osoby mają kontrolować cały teren? To już wiem, że będę sobie mógł podjeżdżać np. do sklepu na 2 minuty i nie płacić bo zanim taki kontroler się pojawi to ja już dawno zdążę odjechać. :)

  A czy nie lepiej było zatrudnić tych parkingowych bezpośrednio w urzędzie (bez pośredników) i wyposażyć w kasy fiskalne zamiast bloczków?

  32 8

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

Malować linie pomocnicze, czy nie? Zarząd Dróg Powiatowych odpowiada na uwagi eksperta

 • 16 lut

  Niestety to prawda - społeczeństwo idiocieje. Codziennie obserwuję kierowców, którzy w ogóle nie zwracają uwagi na oznakowanie (zapytani o to jaki był wcześniej znak odpowiadają że nie wiedzą), o znajomości przepisów już nie wspomnę (przykład - parkuje ktoś między skrzyżowaniem a przejściem dla pieszych, do tego wzdłuż podwójnej ciągłej linii i na zwrócenie uwagi reaguje wielkim zdziwieniem - "A to tu nie wolno parkować?"). Nie tak dawno wyprzedzałem wolniej jadący samochód i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że kierowca samochodu jadącego przed nim wymyślił sobie zawracanie na szerokości jezdni - ledwo zdążyłem wyhamować. 50 m dalej był parking przed sklepem, na który można było zjechać i zawrócić. Codziennie widzę samochody zaparkowane w takich miejscach, że włos się jeży na głowie. Na parkingach widzę samochody zaparkowane w bezsensowny sposób (gdyby kierowcy parkowali porządnie to zmieściłoby się więcej samochodów). Obserwuję kierowców blokujących skrzyżowania. Obserwuję też takich, którzy pędzą przez miasto ignorując przepisy i stwarzając niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu, a później tych samych kierowców doganiam na którymś skrzyżowaniu bo musieli komuś ustąpić pierwszeństwa albo skrzyżowanie się zakorkowało. Jaki jest sens stwarzać niebezpieczne sytuacje na drodze? Jaki jest sens ryzykować skoro i tak zyskamy niewiele czasu albo nawet wcale nie zyskamy? Lubię płynną i sprawną jazdę, nieraz zdarza mi się przekroczyć dopuszczalną prędkość, ale zawsze staram się myśleć za kierownicą i jechać bezpiecznie.

  8 1

Pytacie jak pokonać to skrzyżowanie. Policja odpowiada, ekspert radzi domalować pasy prowadzące

 • 16 lut

  A po jaką cholerę pchać się z Zarabia do "JAN"-a przez centrum miasta? Nie lepiej Zakopianką i zjechać na wiadukt prowadzący na Polankę?

Jak bezpiecznie pokonać Zakopiankę? Wraca koncepcja tunelu, który wskazujecie od lat

 • 12 lut

  Z tym prostowaniem zakrętów to nie przesadzajmy, ale budowa bezkolizyjnych wjazdów i zjazdów jak najbardziej. Już w latach 90-tych XX w. Zakopianka powinna być zmodernizowana. Od Myślenic w stronę gór jakoś się dało zrobić ekspresówkę, a odcinek między Myślenicami a Krakowem dalej jest taki jak w latach 70-tych.

Parkowanie na chodnikach. Czy powinno się tego zabronić? [SONDAŻ]

 • 12 lut

  Jestem ZA.

  blakmet napisał/a:

  Dlaczego w Myślenicach nie ma parkomatów jak we wszystkich miastach pow.15.tyś.mieszkańców??? Czy te Myślenice są AŻ tak zacofane!!??

  Z tego co wiem to od kwietnia mają być parkomaty.

  prywatnie napisał/a:

  Nie ma chyba miasta w EU, w którym nie byloby możliwości parkowania na chodnikach, nie słyszałem. Na ile to wykonalne? Wprowadzić zakaz to nic.. sztuka stworzyć warunki żeby zakaz stał się uzasadniony. Czy Mce stać dziś na tworzenie większych przestrzeni parkingowych? Pewien zaczątek tego widać (parking pod estakadą, Zarabie, stary i nowy plac targowy), ale taki bufor powinien być na pewno dużo większy. To co można teraz na ten moment zrobić to praca policji i straży miejskiej (wybiórcze akcje wystarczą), której po prostu nie widać. I nie chodzi o mandaty, ale wyczulenie kierowców, bo też okoliczności trzeba rozumieć - liczba samochodów na przestrzeni jakiś 20 lat wzrosła niewspółmiernie w stosunku do ilości miejsc parkingowych jakie miasto jest w stanie zaoferować. Nie mówimy tu o sytuacjach, że ktoś musi koniecznie zaparkować u wejścia do sklepu (choć pewnie tacy też są). Więcej pracy policji i straży, sam też sygnalizowałem miejsca gdzie kierowcy spoza powiatu wjeżdżają w teren objęty zakazem wjazdu, stwarzając niekiedy wręcz zagrożenie. Reakcji dotąd brak.

  ULOTKA zostawiona pod wycieraczką: "uprzejmie informujemy, że samochód został zaparkowany niezgodnie z przepisami. Prosimy o zapoznanie się z artykułem ... Prawa o ruchu drogowym oraz zwrócenie uwagi na oznakowania w aktualnym miejscu parkowania. Dziękujemy. Policja Myślenice"

  Wierz mi, że większość parkujących nieprzepisowo to wygodniccy. Najchętniej podjechaliby wszędzie pod drzwi.

  koza napisał/a:

  Chciałbym tez zaznaczyć, jaki problem istnieje wzdłuż ul. Średniawskiego-kierowcy stawarzaja zagrożenie notorycznie parkując na jednym pasie ulicy, nie zważając na problem z przejazdem i jakie niebepieczenstwo jest z tym związane... nikt tym się nie zainteresuje z lokalnych władz i organów...

  To jest nic. Przejedź się ul. Słoneczną od ul. Słowackiego w kierunku Szpitalnej - samochody zapakowane po obu stronach i trzeba jechać slalomem. Podobne sytuacje można zobaczyć na ul. Sikorskiego i Wybickiego. Na ul. Dąbrowskiego pewien pan parkuje samochód na łuku znajdującym się na spadku drogi - chcąc go wyminąć (jadąc z góry) nie widzisz czy z dołu nie nadjeżdża jakiś samochód. Raz miałem tam stłuczkę z tego powodu (mokra nawierzchnia, mała przyczepność, brak widoczności, a z przeciwka pojawił się samochód gdy ja już omijałem ten zaparkowany pojazd). Ludziom nie chce się otworzyć bramy i zaparkować na własnej posesji tylko wolą zostawić samochód na drodze.

  5