Gaz z wysypiska zamienią w energię elektryczną i cieplną

 • 21 lis 2016

  wątpię bardzo w te zapowiedzi. raczej będzie to duuuuża wtopa finansowa.

  3

Nowa Fabryka Polplastu - nowe miejsca pracy i opinie o firmie

 • 21 lis 2016

  Nie chwalę polplastu bo wiem że tam dziewczyny mają czasami bardzo ciężko zwłaszcza latem, gdy na hali jest bardzo gorąco. Natomiast ważne jest to że w naszym mieście są takie zakłady i że myśleniczanie mają gdzie pracować i za co wyżywić rodzinę.

  15 2

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

 • 3 paź 2016

  UWAGA na : krówka123, Kibel z Vegi i Sójka to jedna i ta sama osoba.

  Kolego krówko123, kiblu czy jak tam się jeszcze będziesz nazywał, jest coś takiego jak adres IP i dziwne jest to, że piszesz cały czas z tego samego IP !!! Przynajmniej pisz z kilku komputerów :)

  Do tych mądrzejszych - uważajcie - to może być jeden z tych 1200 zatrudnionych hejterów PISu !

  18 13
 • 3 paź 2016
  Kibel z Vegi napisał/a:

  Kolejne konto założone "na potrzeby chwili" buahahaha kodowcy wy tak serio ? hahahahaha boże co za impotencja umysłowa :D Jakiś gość sedzi przed kompem i pisze sam ze sobą z kilku nicków i wielka dyskusja i "poparcie" HAHAHAHAHA czy wy tak ubodzy jesteście że nie widzicie, że to nie działa i beke z Was wszyscy mają ? hahahahahaha "nowoczesna" BUAHAHAHAHAHA

  Spójrz na mój profil i zobacz czy dzisiaj założony.
  To ty POŚLE, lepiej zejdź z pisania na tylu kontach bo każdy widzi ten sam styl pisania na kontach: krówka123, Kibel z Vegi i inne PISiorskie konta.

  Wasz Pisiorski hejt nic tutaj nie da, kombinowanie z plusikami pod wpisami też nie,
  Kobiety w Polsce, wam dzisiaj pokażą jak was "kochają"

  24 21
 • 3 paź 2016

  Myślenickie Kobiety my mężczyźni będziemy z Wami razem na rynku w Myślenicach.
  Od nas z pracy przybędzie z 10 babeczek, a samych babeczek ma być dziesiątki.
  Nie bójmy się tej małomiasteczkowości, tylko przyjdźcie na rynek na 13:00
  Nie pozwólmy by kobiety były sprowadzane do "rzeczy" !!!

  34 41

Media w Myślenicach

 • 9 lip 2016

  "Czasami człowiek musi inaczej się udusi..." - tymi słowami z tekstu piosenki Jerzego Stuhra rozpocznę ten mój wpis, ponieważ to pierwszy mój wpis na tym zacnym forum.

  Od kilku ładnych lat śledzę myślenickie media, począwszy od Gazety Myślenickiej, poprzez inne pisma typu SEDNO, aż do bardzo aktywnych ostatnio mediów tj. MYŚLENICKA TELEWIZJA ITV oraz ten portal tj. MIASTO INFO.
  Przez dłuższy czas swojego bytu na rynku mediów, każde z z nich było konstruktywną i pełną ciekawych informacji platformą, w której to można było przeczytać bądź obejrzeć gro wiadomości z naszego miasta i regionu.

  Niestety to co z lokalnymi mediami dzieje się ostatnio, jest czymś niewytłumaczalnym. Bo mogę zrozumieć, że obecna władza zrobiła sobie tubę propagandową z telewizji państwowej TVP, bo niestety takie są prawa rządzących. Ale to jak bardzo w stronę PiS-u skręciły myślenickie media jest dla mnie czymś porażającym !!!

  Nie będę ukrywał, że drażnią mnie wszystkie partie jakie są obecnie w Sejmie, bo czy to PIS,PO, N, Kukiz15 czy też PSL, to każda z nich patrzy na siebie i swoich, a nie na nas - szaraczków. Ale nie o tych na górze, chciałem dalej pisać...
  Tym bardziej właśnie od lokalnych mediów każdy z nas oczekiwałby niezależności, prawdy i czystego obiektywizmu w przekazywaniu informacji.
  To samo ma się z wywiadami jakie te nasze lokalne media przeprowadzają, bo oto każdy z nas chciałby przeczytać, czy też obejrzeć interesujące rozmowy z ciekawymi ludźmi, ale z ludźmi o różnych poglądach na świat oraz z ludźmi o różnych poglądach politycznych !
  A TYMCZASEM CO według mojej skromnej osoby stało się z naszymi MEDIAMI ?!

  GAZETA MYŚLENICKA - chyba najmniej partyjne pismo, ale to tuba propagandowa obecnych władz lokalnych. Trzeba uczciwie przyznać, że trafi się czasem jakiś porządny artykuł z historii Myślenic, ale reszta to informacje o przetargach UMiG i artykuły pochwalne dla Burmistrza, Radnych Miasta i Gminy i Radnych Powiatu.

  SEDNO - tutaj żal serce ściska, bo kiedyś to była bardzo dobra gazeta, która była alternatywą dla Gazety Myślenickiej. To gazeta w której celnie punktowano wpadki lokalnych władz, a pisały o tym osoby naprawdę inteligentne. NIESTETY !!! Dzisiaj to gazeta pochwalna Prawa i Sprawiedliwości !!! Nieobiektywnie krytykuje wszystko i wszystkich, którzy mają odmienne zdanie niż poseł Szlachetka. A co najgorsze to 90% artykułów stanowią pieśni pochwalne dla PiSu, dla władz PiSu w Pcimiu itd...

  TELEWIZJA MYŚLENICKA ITV - medium które budziło moje największe nadzieje na obiektywizm i niezależność polityczną i takim przez dłuższy czas było. Bardzo kibicowałem młodej ekipie, której to w naszym regionie udało się stworzyć coś bardzo fajnego, co pozwoliło na to by być blisko wszystkich lokalnych wydarzeń. NIESTETY !!! To co dobre trwało do czasu... Bo oto od kilku miesięcy ITV zamieszcza cykl wywiadów z "ciekawymi"osobami z naszego regionu. Jak najbardziej zrozumiałe są wywiady z najważniejszymi w naszym mieście i powiecie tj. panem Burmistrzem, czy też panem Starostą, ale już w dalszej perspektywie zapraszano głownie osoby o prawicowych środowisk PiS-u tj. pan Poseł Szlachetka PiS, pan były Wójt Pcimia Obajtek PiS, czy też następca wójta Pcimia pan Hajduk ( z ramienia PiS), który w w/w wywiadzie spektakularnie rozpoczął swoją kampanię wyborczą na Wójta Pcimia...
  Dla równowagi raz zaproszono byłego senatora PO pana Bisztygę, ale to i tak dalekie od równowagi politycznej jaką powinny zachować lokalne media.
  Ratują sytuację wywiady z ludźmi ciekawymi : panem Piotrem Gofroniem, czy też to z dyrektorem naszego szpitala, czy też spotkanie z panem Szewczykiem.
  Natomiast zupełną katastrofą jak dla mnie jest ostatni - dzisiejszy - raczej sponsorowany wywiad z jednym z lokalnych przedsiębiorców, który był czystą formą reklamy deweloperskiej.

  MIASTO INFO - tutaj raczej nie będę się przyczepiał, bo portal mimo tego, że emituje lekko prawicowe wywiady właśnie ITV, to sam w sobie jest najbardziej niezależnym medium w naszym mieście i regionie. Sam fakt, że ten mój wpis nie zniknie, pokazuje to, że tutaj każdy niezależnie od poglądów może wyrazić swoją opinię. Dodatkowo artykuły z życia miasta i gminy pokazują w sposób piękny naszą lokalną kulturę i nie robią tego poprzez pryzmat nadmiernego zachwalania lokalnych włodarzy. Brawo !!!

  Puentując ten mój długawy wpis, pragnę wyrazić nadzieję, że wszystkie nasze lokalne media obiorą w końcu prawidłowy - niezależny i obiektywny kurs.

  Bynajmniej nie piszę tutaj o tym, żeby ludzi związanych z PiS-em czy też Urzędem Miasta, nie zapraszać do wywiadów czy też artykułów. NIE !!!
  Tam też jest cała masa mądrych i ciekawych osób, o których przeczytać czy też obejrzeć z nimi wywiad będzie wielką przyjemnością.
  Ale proszę by nie było nadmiaru jednej ze stron debaty publicznej !!! Pewnie są inne osoby w naszej gminie związane np. z PO czy też innym ugrupowaniami politycznymi, których nie musimy kochać, ale mają wiele ciekawego do powiedzenia, a to już sprawi, że zachowamy tę równowagę o której to pozwoliłem sobie tutaj wyżej napisać.

  NIECH CHOCIAŻ LOKALNE MEDIA, BĘDĄ TYMI WOLNYMI MEDIAMI :)

  27 13