Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

 • 15 lip 2016

  Też tu brałem ślub, dzieci chrzciłem i dawałem tyle ile uważałem(nie było to wiele) i NIGDY PRZENIGDY NIE USŁYSZAŁEM, ŻE DAŁEM ZA MAŁO!!! USŁYSZAŁEM "BÓG ZAPŁAĆ"

  49 103
 • 15 lip 2016

  DO MAMA 1 Ale bzdury piszesz!!! PLEBANIA ZAWSZE DLA MŁODZIEŻY BYŁA OTWARTA!!! BYŁO TAM PEŁNO MŁODZIEŻY W PRZECIWIENSTWIE DO OBECNEGO STANU!! TERAZ TAM NIKT NIE MA WSTĘPU!! "KAMIENNY KRĄG"

  50 114
 • 15 lip 2016

  Ja też nie mogę czytać tych oszczerstw o ks Z!!! Przecież tu mieszkamy od zawsze i wiemy jak było, a jak jest teraz!!! ZASTANAWIAM SIĘ TYLKO JAK ONI MOGĄ PATRZEĆ W SWOJE ODBICIE W LUSTRZE Z CZYSTYM SUMIENIEM!! JAK MOŻNA TAK KŁAMAĆ!!! A MilujmySie czyli Stanisław12345 wziąłby się do roboty!

  49 108
 • 14 lip 2016
  Mikasa napisał/a:

  Hej kosmaty ty się juz nie wypowiadaj bo nic ci nie pasuje tylko to co ty pidzesz a wszyscy wiemy kim jestes wiec nie madruj

  I nawzajem.

  33 99
 • 14 lip 2016

  Do ŚWITEZIANKA Widzę, że wielką nienawiścią pałasz do ks Z .Nie rozumiem dlaczego go o wszystko obwiniasz ?Pewnie pola też nie kupiłaś? Piszesz dlaczego tu nie przyjedzie i nie zrobi porządku .Może nie masz o tym pojęcia ,ale ks J nie życzy sobie go na parafii! Jakby ks J był taki dobry, to by Go zapraszał na różne uroczystości,spowiedź itp.Wszyscy wiecie,że chciał sobie wyremontować pokoik przy ośrodku zdrowia i tam mieszkać, to mu nie pozwolił! I to jest dobry ksiądz? Myślę, że należało mu się to , za 30 lat posługi w naszej parafi , bo zrobił naprawdę wiele!! A co do tego plebiscytu , to nie rozśmieszaj mnie. Pamiętam jak przyszedł na naszą parafię i prosił nas o smsy,żeby na niego wysyłać.Nikt go jeszcze wtedy nie znał!! Moja znajoma sama wysłała na niego kilka smsów ,a resztę pewnie pani sekretarka. Zapomniałem jeszcze dodać, że rodzina mojej znajomej (tej od smsów) też nie kupiła , żadnego ze słynnych pól. pozdrawiam

  51 109
 • 14 lip 2016

  Znowu te nieszczęsne pola,pola,pola...Ks Z nie sprzedał wam pól ,to tylko dlatego jesteście za obecnym, żeby być przeciwko tamtemu!!!TAKA JEST PRAWDA!!! Chociaż trochę już mniej o nich piszecie.Czyżby podczas ostatniej pielgrzymki do Krakowa, kuria wyjaśniła wam sprawę pól i pieniędzy z ich sprzedaży???;-)

  54 116
 • 13 lip 2016

  Ależ tolerancyjna wieś się nam zrobiła.

  55 65
 • 13 lip 2016

  Ale są też pozytywy w całej tej sytuacji. Przynajmniej K.J wie że ludzie to nie barany którymi można łatwo manipulować, wie że nie może sobie na wszystko pozwolić. Nie może traktować parafii jak swojego folwarku. wszak to ksiądz jest dla parafii a nie parafia dla księdza.

  43 94
 • 13 lip 2016

  Najbardziej namacalnym i widocznym faktem jest jak potrafił niektórym ludziom zrobić wodę z mózgu.

  44 98
 • 13 lip 2016

  W Krzczonowie nie było żadnych podziałów! Podział nastąpił z dniem 1 lipca i zapanowało wielkie zło, które trwa i trwa... Sąsiad sąsiadowi wilkiem i już nie wiadomo co i do kogo można powiedzieć!!! Ludzie przestali się szanować i tylko jeden na drugiego nadaje!! Smutne to wszystko, bardzo smutne...Jeden człowiek potrawił nas zniszczyć...

  46 101
 • 12 lip 2016

  Z nas kpi od początku!!!Widocznie ma WIELKIE PLECY, że na tyle sobie pozwala!

  36 94
 • 10 lip 2016

  DO MIKASA .Jeżeli przekazujesz jakąś informację, to pofatyguj się do źródła , a nie pisz BZDUR!!!Ja jeżeli czegoś nie sprawdzę ,to po prostu nie piszę!A czytając twoje wpisy mam wrażenie, że miałeś jakieś osobiste żale do poprzednika!!Parafianka umarła w środę,dzień przed Bożym Ciałem przed południem i ksiądz odmówił im kaplicy pogrzebowej i dopiero późnym wieczorem pozwolił na przewiezienie ciała.W Boże Ciało leżała w kaplicy jakbyś nie wiedział, a ołtarz był przeniesiony dalej!! Nie przeinaczaj faktów , bo mam wrażenie ,że próbujesz na siłę bronić ks j.

  37 94
 • 9 lip 2016

  Nie słyszałem,żeby na Mszy kogoś obłapiał ale wiem od rodziców, co mówił do młodzieży na religi.Co do pogrzebu pana K nie znam tematu więc się nie wypowiadam ale sytuację z przed Bożego Ciała znam od rodziny więc nie mam powodów im nie wierzyć.

  41 86
 • 9 lip 2016

  Z tymi 3 dziewczynkami w bagażniku,które się mu do samochodu nie zmieściły też słyszałem.Może jakiś rodzic to skomentuje?

  47 85
 • 9 lip 2016

  Ręce opadają do Twojego komentarza....nie rozumiem co ma postęp do zachowań ks j więc pozostawię to bez komentarza.....

  39 78
 • 9 lip 2016

  Przykładów jest dużo , bardzo dużo....np dzień , przed Bożym Ciałem umarła jedna z parafianek ,której odmówił miejca w kaplicy pogrzebowej(a było wtedy ciepło) ,twierdząc żeby sobie szukali miejsca gdzie indziej, ponieważ tam zawsze był ołtarz!Dopiero późnym wieczorem chyba przemyślał sprawę i zgodził się na przewiezienie ciała do kaplicy.Ile nerwów zafundował rodzinie zmarłej już i tak w smutnej dla nich sytuacji.Dało się przenieść ołtarz parę metrów dalej?

  34 79
 • 9 lip 2016

  "Kto mieczem wojuje, od miecza ginie". Wygnał starego proboszcza i sam został wygnany! Piszecie ,że został potraktowany jak najgorszy złoczyńca,złodziej , a tacy przecież w więzieniu kończą. Co do kościelnego, to nie tylko wrzeszczał na niego, ale też przed jedną ranną Mszą ,zrobił mu taką awanturę i mało tego RZUCAŁ W NIEGO jakimiś książkami!!!Widziały to dwie kobiety, które przyszły do kościoła trochę wcześniej (drzwi od zakrystii były akurat otwarte) Wiem, zaraz pewnie napiszecie ,że przecież , to normalne rzucać w kogoś książkami!! Dla mnie takie zachowanie jak i wiele innych jego zachowań(chociażby te z młodzieżą ) wymagają LECZENIA!!!

  38 88
 • 8 lip 2016

  Dla mnie kapłan, to nie tylko człowiek ,który się pięknie modli ale przede wszystkim człowiek, który daje dobry przykład. Po rozmowach z kilkoma rodzicami i nauczycielami wyrobiłem sobie na jego temat zdanie. To co mówił do młodzieży i przez co został zawieszony wystarczyło mi w zupełności, ale jakby tego było mało cały czas dochodziły nowe rzeczy i nowe...Przez 30 lat nie było tylu "plotek" co przez ten jeden rok, to też powinno dawać do myślenia...

  48 83
 • 8 lip 2016
  madraglowa napisał/a:

  Jak nie rozumiesz co pisze to trudno...to jest forum a nie pismo do kurii...

  To jest ksiądz a nie "szeregowy" człowiek. Widzisz różnicę tam to i tu ją zauważ.

  36 62
 • 8 lip 2016
  madraglowa napisał/a:

  Ja czytalam to pismo i jest absurdale,żałosne i do tego napisane z bledami....

  Czepiając się szczegółów sprawdź swoje wpisy. Ha!

  42 74
 • 8 lip 2016

  Bruno jeśli byłeś tydzień temu na zebraniu to powinieneś wiedzieć że chcieli przeczytać to pismo. Niestety ci od pól ich zakrzyczeli. Na każdy punkt byli świadkowie, lecz wiem co odpiszecie że to niewiarygodni świadkowie, i dalej że to plotki, plotki... ..... Dla was obrońców nie ma wiarygodnych świadków bo Wy nie wierzycie nikomu oprócz ks. J.

  45 81
 • 8 lip 2016
  świtezianka napisał/a:

  Ksiądz jest księdzem, ale też ma prawo czasem wyładować swoje emocje tak jak każdy normalny człowiek. No i co z tego ,że podniósł głos na kościelnego ... ludzie opamiętajcie się!Dla mnie może sobie nawet zapalić papierosa i wcale nie powiem ,że jest bee.... bo pali papierosy???
  W dzisiejszym zakłamanym i obłudnym świecie trudno wytrzymać i sobie nie zapalić ! Ksiądz to też człowiek! Tylko dziwię się J. E ,że nie przyjedzie i nie rozwiąże problemu tak jak ma być! Powinien pierwszy tu być i powiedzieć:Kto z Was jest bez winy niech pierwszy rzuci na tego oto człowieka kamień!!! I co zatkało kakao?Ciekawe, kto pierwszy z Was to zrobi?! Nie osądzajcie, a nie będziecie osądzeni; bo jakim osądem sądzicie, takim zostaniecie osądzeni, i jaką miarą mierzycie, taką i wam zostanie wymierzone. Dlaczego patrzysz na słomkę w oku twojego brata, a w swoim oku drąga nie zauważasz? Lub jak możesz swojemu bratu mówić: "Pozwól, niech usunę tę słomkę z twojego oka", a oto w twoim oku drąg! Obłudniku, najpierw wyrzuć drąg ze swojego oka i wtedy w pełni przejrzysz do tego, by usunąć słomkę z oka twojego brata. Amen.

  Nikt nie osądza, a cytaty z biblii są na tym forum nie na miejscu. Nie o to chodzi żeby przegadywać się na cytaty, to nie forum teologiczne. Jeśli ktoś bardzo chce to nawet najgorsze rzeczy potrafi wytłumaczyć cytując Biblie. Może w ogóle zlikwidować sądy, policję itp.? Przecież nikt nie jest bez winy! Nikt nie powinien sądzić!

  37 66