Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

 • 15 lip 2016
  Bruno napisał/a:

  Na miejscu ks.J zgłosiłbym się do administratora o udostępnienie informacji i skierował sprawę do sadu bo to forum powstało tylko dlatego żeby go obrażać . Z wyrażaniem opini to to nie ma nic wspólnego znaleźliście sobie osobę która można anonimowo obrażać.widze ze przeciwnicy obecnego proboszcza sieją zamęt nadal tylko znów nie maja faktów i dowodów żal to wszystko czytać.

  To chyba ksiądz Zbigniew też musi podać sprawę o naruszenie jego osoby. Tak jesteście za KS J ze siejecie zamęt tylko wokół KS Zbigniewa...

  37 102
 • 15 lip 2016
  M a m a 1 napisał/a:

  Każdy to wie że lubił się chwalić na ambonie...a tym by sie nie pochwalił?? Jasne że tak...tylko problem jest w tym, że nie pomagał tylko brał.

  Nie wiesz to nie mów :)
  Dziekuj Bogu ze nie musialas nikogo o pomoc i dofinansowanie prosić bo pewnie wtedy zmienilabys szybko zdanie co do tego co napisałaś

  37 93
 • 15 lip 2016
  M a m a 1 napisał/a:

  Nie liczą się mury i gwiazdki które kupiliscie...tylko coś więcej a w was tego nie ma. Niestety.

  Widzę że w Was też skoro nie macie argumentów ze KS J jest ok tylko musicie w to mieszać Ksiazkiewicza.. śmieszne....

  40 95
 • 15 lip 2016
  M a m a 1 napisał/a:

  "Bezczelne chamy".."bezczelni ludziska" " judooose"-tak o was ludzie myślą - przypomniałam wam to, gdybyście tego jeszcze nie wiedzieli.

  Miałaś kończyć to pisanie...
  Widać że Ty też jesteś "ulepiona" z nienawiści skoro umiesz tak beszczelnie oczerniac księdza który przez 32 zrobił dla parafi wszystko co mógł. Zbudował Kościół zrobił wszystko kolo kościoła żeby było pięknie a wam dalej źle. ...

  41 102
 • 15 lip 2016
  M a m a 1 napisał/a:

  Kłamstwa to Wy piszecie to po pierwsze.

  A po drugie. Nie pisz tutaj o nim jakby był cudownym pasterzem....wyciągał z ludzi co się dało..i ile się dało...wielokrotnie się o tym przekonałam na własnej skorze...a o tym co ty piszesz ze pomagał biednym...???wiesz jakoś nikt o tym nie słyszał...wręcz przeciwnie..ludzie biedni mogą to potwierdzić...samo to że brał kasę jeżdżąc po chorych.

  A co ludzie mieli się chwalić ze im ksiądz pomaga? Ty byś się chwaliła?
  Zastanów się co piszesz...

  49 95
 • 15 lip 2016
  mamuska79 napisał/a:

  do mama 1 - skończ już to bredzenie bo i tak mnie nie przekonasz, widocznie innego księdza znam niż ty. Fakt byli diakoni i dużo w tym ich zasługi było ale bez ks.z. pewne rzeczy nie miałyby w ogóle miejsca ale ty to pewnie ta co mu d..ę lizała cały czas a teraz pierwsza rzuca kamienie. Szkoda mi Ciebie i tyle. Co do biednych to się nie wypowiadaj jak nie wiesz.... co mieli chodzić po wsi od domu do domu i mówić że im ksiądz pomaga ??? proszę cię nie ośmieszaj się więcej.

  co do wyciągania "kasy" przez ks.z - sama brałam tu ślub, chrzciłam dzieci i ani razu nie padło że mam dać tyle i tyle, było ile łaska.... i dawałam tyle ile uważałam za słuszne. To że ludzie go nauczyli i dawali mu więcej to już wina chyba tylko i wyłącznie ludzi....

  Powiedzcie mi co ma do tematu wyrzucenia KS J KS Książkiewicz i sprawy dotyczące poprzednich lat? Ludzie opamietajcie się! Macie pretensje do księdza Ksiazkiewicza to czemu cholerka mu tego nie powiedzieliscie przez 32 lata!!!
  Nie macie nic na obronę księdza J to mieszacie w to wszystko księdza Zbigniewa??!! Dajcie spokój!

  53 105
 • 14 lip 2016
  świtezianka napisał/a:

  Ja osobiście uważam ,że całe zamiesznie odpowiedzialny jest ksiądz Zbigniew K. Czemu nie przyjedzie i nie zrobi tu porządku , bo tak by przystało na porządnego księdza! Cieszy Go to całe zamieszanie!Jak zwykle ma na tym jakiś interes! MOŻE WYBUDOWAŁ KOŚCIÓŁ ALE , CO Z TEGO JAK GO ZBURZYŁ! Wiem ,że to jest poważne oskarżenie ale Kościół to nie budynek tylko to my ludzie!Bóg nie potrzebuje przepychu i bogactwa jakie prezentował sobą ksiądz Zbigniew K.. Czasem zastanawiałam się czy on jest bardziej księdzem, czy biznesmenem?Boże, ciężko mi to było powiedzieć, ponieważ nigdy nie chodziłam do Kościoła dla księdza lecz dla Boga , którego musiałam szukać sama, bo w pieniądzach go nie widziałam. Bóg , który jeździ wypasionym samochodem? , Bóg, który wozi się po świecie?, Bóg , który obraca się wśród elity?Coś mi tu nie pasuje? Poruszyłabym tu więcej kwestii , ale naprawdę nie widzę w tym żadnego sensu.A teraz widzę...widzę księdza , który głosi słowo Boże, który jest dla ludzi, który pomaga ubogim, który ma czas się modlić..., dzielić , który zatrudnia parafian do pracy..nawet księdza jeszcze chce sprowadzić do pomocy...Ludzie czy wy tego nie widzicie, jak on się stara!?Co wy najlepszego robicie? Opamiętajcie się zanim będzie za późno!

  To że jedzi na wakacje i ma spoko samochód to już oznacza biznesmena? Po Twoim pisaniu można stwerdzic ze poprostu zazdroscisz. ..
  A to że sprowadza ksiezy do pomocy to dowiesz się pod koniec roku ile N niego wydał tak jak w ostatniego sylwestra czytał...

  44 110
 • 14 lip 2016

  Proszę was skonczcie już to pisanie na forum bo to do niczego dobrego nie doprowadzi. Może kiedyś niektóre osoby przejżą na oczy ale widocznie potrzeba na to czasu.
  Jeśli macie sobie coś do powiedzienia to powiedzcie to w realu a nie na necie jeszcze anonimowo. Nie kompromitujcie się przynajmniej tutaj gdzie wszyscy to czytają. Lepiej zakończyć ta dyskusje.
  Miłego dnia!

  52 56
 • 13 lip 2016
  Mikasa napisał/a:

  A moze ty juz nie pisz bo szkoda czytac jedno i to samo jak traktowal koscielnego juz kiedys pisalam lepiej niż były zapewniam. A w tym bagazniku to ty byś się nadał ale bys poemat dopiero wypisywał tylko kto by cię słuchał.

  Zapytaj Pana Jozka na pewno Ci powie jak byl traktowany teraz a jak dawniej. Skoro tak strasznie bym traktowany za czasów księdza Ksiazkiewicza to czemu nie odszedł wtedy tylko teraz? Czemu wcześniej nie płakał na księdza Ksiazkiewicza tylko teraz? Pan Jozek jeszcze nigdy tak zdolowany w zakrystii nie siedzial jak przez te ostatnie miesiace! Człowieku pomyśl najpierw jak coś będziesz chial napisać! Albo może lepiej zapytaj kogoś czy to prawda a później pisz.

  41 96
 • 13 lip 2016
  Mikasa napisał/a:

  No pewnie ze wiem i nie prubuj mi wmawiac co innego bo znam wszystkich a ty to chyba szopkę juz piszesz na święta. Nie podbijaj bo usiłujesz wszystkim na siłę wmówić kto jest winny - moze ty?

  Wystarczy ze szopka będzie taka jak w ostatnie święta to już będzie smiechu warte. Myśl sobie co chcesz ale jeśli bronisz go tylko dlatego że ładnie sie modli i nie chcesz wiedzieć prawdy to jesteś śmieszny. Tyle w temacie. Może kiedyś zmienisz zdanie ale widze ze najpierw musisz na oczy przejzec.

  37 99
 • 13 lip 2016
  Mikasa napisał/a:

  Co rozwalił sami sie rozwalili w bagazniku ty wiesz co to bagaznik nie opowiadaj bzdur a oaza to sama rodzina Zajacow i co. Tamten k. Z nimi wspolpracowal nie osmieszj mnie nigdy go nie bylo nie wiej plotami, a na religie moje dzieci chodza do gimnazjum co ty brrdzisz co im opowiada moze o tym seksie na 1000 sposobow chore!!!!!

  O czym Ty gadasz człowieku? Ty wiesz wogole kto chodził na oazę i czemu jej nie ma? Nie wiesz to sie lepiej nie wypowiadaj i nie osmieszaj takimi komentarzami! A dziewczyny faktycznie nie miały nic do roboty i poprostu sobie wymyslily jazde w bagazniku. Człowieku nie kompromituj się! Nie m ieszajcie w to Ksiazkiewicza bo jego posługa w naszej parafi się zakończyła i nie szukajcie innego winnego bo jest nim tylko ks J!!

  42 97
 • 13 lip 2016
  kosmaty napisał/a:

  Ale są też pozytywy w całej tej sytuacji. Przynajmniej K.J wie że ludzie to nie barany którymi można łatwo manipulować, wie że nie może sobie na wszystko pozwolić. Nie może traktować parafii jak swojego folwarku. wszak to ksiądz jest dla parafii a nie parafia dla księdza.

  Ale ludziom jakbyś podał wszystkie fakty to i tak nie zrozumieją. Im na wychwalanie wystarczy to ze pięknie sie modli. A to jak traktuje przede wszystkim młodzież i jak mówi do starszych ludzi ( mam na myśli Pana Józka) to na to można przymknąć oko bo ksiadz to też człowiek? Jakby każdy byl z takim charakterem to bylaby PORAZKA!

  35 100
 • 13 lip 2016
  kosmaty napisał/a:

  Najbardziej namacalnym i widocznym faktem jest jak potrafił niektórym ludziom zrobić wodę z mózgu.

  Namieszal i zbajerowal parę ludziom w głowie i jest doskonaly ....

  38 99
 • 13 lip 2016
  Singielka napisał/a:

  O jakich faktach piszesz niewierny? O Porębie ? Jakie to fakty? Nic. Lejcie wodę jak możecie, żadnych faktów w tym się nie doczytałam. I nie dlatego, że nie rozumiem, bo rozumiem czytający tekst, ale konkretnych faktów nie było,no jakie? Napiszcie chociaż jeden konkretny, udowodniony zarzut.

  To że rozwalił wszystko co było to już nie jest fakt? Wszystko było ok, oaza była która wszystko robiła i przede wszystkim MOGŁA robić bo dogadywala się z bylym proboszczem i na wszystko mieli pozwolenie i otwarta drogę, były piękne szopki, groby a teraz? dziewczyny jadące w bagażniku, opowiadanie dzieciom na religii i nauce do biezmowania to jest normalne??!!!
  I Ty jeszcze umiesz powiedzieć i twierdzić ze nie ma żadnych faktów? Przejzyjcie ludzie wreszcie na oczy!

  41 105
 • 13 lip 2016
  WYROK napisał/a:

  POWIEM CI TAK:BŁĘDNIE PISZESZ ŻE NIKT WTEDY TEGO TEMATU NIE PORUSZAŁ ! PORUSZALI,DO KURII JEŹDZILI,ALE NIC TO NIE POMOGŁO! DZIAŁKI BYŁY SPRZEDAWANE W TAKIEJ TAJEMNICY AŻEBY JAK NAJMNIEJ PARAFIAN O TYM WIEDZIAŁO I PEWNIE DOBRE UKŁADY Z KURIĄ TEŻ BYŁY ??? ZADAM CI TAKIE PYTANIE:ZA CZYM KS.KSIĄŻKIEWICZ TUTAJ TAK CZĘSTO PRZYJEŻDŻA DO ZACNYCH TEJ PARAFII ??? BO JA MYŚLĘ ŻE TEŻ PO TO ABY UZGODNIĆ Z,,NIMI" W JAKI SPOSÓB POZBYĆ SIĘ KS.J ? MYŚLE ŻE WŁAŚNIE,,ON"JEST INSPIRATOREM I GŁÓWNYM DOWODZĄCYM TEGO CO SIĘ TUTAJ DZIEJE !!! (dlatego mieszam KS.KSIĄŻKIEWICZA w to wszystko,ponieważ tak uważam I myślę,że gdyby KS.Zbigniew siedział spokojnie na emeryturze w Nowym Targu lub gdzieś na Lazurowym Wybrzeżu nie było by U Nas tego WARIATKOWA !!!)

  Jeśli nie wiesz i nie zlapales za rękę to nie oczerniaj za czym tutaj jeździ. W porównaniu do KS J zrobił na pewno wiele dla parafii, a on w ciągu roku umiał tylko namieszać między ludźmi i mówić czułe slowka. Jeśli macie jakieś pretensje do KS Ksiazkiewicza to mieliście czas mu to powiedzieć przez 32 lata. Więc skończcie już te tematy bo to do niczego db nie doprowadzi wręcz przeciwnie. Mieszacie w to wszystko Ksiazkiewicza a sprawa nie rozchodzi się o niego i to nie on przewinil

  40 102
 • 13 lip 2016
  WYROK napisał/a:

  Do Midi i do mandzik. (bardzo mądrze piszecie). SAM ZASTANAWIAŁEM SIĘ SKĄD WZIĘŁA SIĘ TA CHORA,A WRĘCZ OBLĄKAŃCZA NIENAWIŚĆ DO KS.J I TAK SOBIE POMYŚLAŁEM Że MOŻE ,,ONI"POPROSTU SIĘ ,,GO" BOJĄ ,A MAJĄ SIĘ CZEGO BAĆ !!! (za ks.Książkiewicza sprzedano wiele pięknych działek budowlanych,a parafia nic z tego nie miała !!!) PRZECIEŻ KTOŚ TO SPRZEDAWAŁ,PODPISYWAŁ(rada parafialna),ONI POPROSTU BOJĄ SIĘ KSIĘDZA KTÓRY NIE BĘDZIE IM PODPORZĄDKOWANY I PODDANY!!! DLATEGO POTRZEBNY JEST NA PARAFII BYŁY KS.ZBIGNIEW ABY MIAŁ PIECZĘ NAD WSZYSTKIM I ABY NIKT NIE ROZDDRAPYWAŁ TEGO (niewygodnego tematu) !!!

  Ludzie ogarnijcie się!
  Nie macie doczynienia z KS J a wiecie wszystko najlepiej. Nie mieszajcie w to wszystko księdza Ksiazkiewicza bo ten problem dotyczy ks J a nie jego! Skoro macie takie wonty o te pola to czemu nie powiedzieliscie mu tego jak tutaj był? Wtedy każdy milczał. A teraz najlepiej wypominać jeszcze anonimowo...

  37 103
 • 12 lip 2016

  Ludzie ogarnijcie się wreszcie!
  Skoro kardynał kazał mu odejść to są do tego powody na pewno nie wyssane z palca. Najwięcej do powiedzenia i do obrony mają osoby, które wogóle nie miały z nim doczynienia i nie wiedzą do czego ten człowiek jest zdolny.
  Przestańcie się już kłócić i wymieniać między sobą te wszystkie zbędne komentarze bo ona do niczego dobrego nie doprowadzą. Weźcie pod uwagę tylko to że z tym człowiekiem musi być coś nie tak skoro w tak krótkim czasie podzielił i poklocil tyle parafian...

  39 95
 • 4 lip 2016

  "Sprawa zostanie skierowana dzisiaj na policję w związku z naruszeniem prywatności poszczególnych osób."

  42 78