Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

 • rZuLtY wOnSz 5 sie 2016

  I cisza... ;-) być może część przygotowuje się do szkoły, części znudziło się pisanie a części skończył urlop i czasu nie mają siedzieć i pisać ;-)

  194 29
 • rZuLtY wOnSz 14 lip 2016

  Ktoś napisał że poprzedni proboszcz nie był biznesmenem a ludzie którzy tak myślą poprostu zazdroszczą.

  Nawiązując do tej wypowiedzi chciałbym zauważyć, że ów człowiek posiada kilka aptek więc zostawiając kwestię zazdrości można stwierdzić, że to człowiek interesu czyli biznesmen.

  Nie piszę tego z zazdrości i chęci obrażenia kogokolwiek ale chcąc nie chcąc i jakby na to nie patrzeć to biznesmen i niech będzie skoro go było stać na takie przedsięwzięcie a zazdrość to inna kwestia tak samo jak temat skąd na to miał? ja w to nie wnikam bo jeden powie że z tacy a drugi że z tych pól nieszczęsnych a trzeci jeszcze co innego - ma i już.

  Jeśli ktoś ma "ale" do kogoś to się mówi do tej osoby a nie anonimowo i za plecami

  95 40
 • rZuLtY wOnSz 10 lip 2016

  Kłóćcie się na pozostałe tematy poruszane na forum ale zmarłej i jej rodzinie dajcie spokój!

  91 19
 • rZuLtY wOnSz 10 lip 2016

  24 godziny bez posta?

  WOW :)

  Pewnie niektórzy zbierają myśli bo mimo wycieczki do kurii ksiądz dalej działa na parafii :)

  101 23
 • rZuLtY wOnSz 9 lip 2016
  Lumpek napisał/a:

  Powiem Wam Tak;jest prowda, tyz prowda i gowno prowda !!!

  I prawda jak d**a - każdy ma swoją :-)

  89 26
 • rZuLtY wOnSz 9 lip 2016
  kosmaty napisał/a:

  Ręce opadają do Twojego komentarza....nie rozumiem co ma postęp do zachowań ks j więc pozostawię to bez komentarza.....

  Wyciągasz zdania a raczej słowa z kontekstu i swego rodzaju pretensje masz.

  On ma prawie 80 z tego co wiem i może mimo wieku chciał iść z postępem w kwestii interpretacji pisma, teologii czy rozumienia słowa bożego oraz tłumaczeniu go na dzisiejsze czasy.

  Każdy wie, co Biblia i kim jest Jezus. każdy zna przypowieści Ale nie każdy rozumie ich przekaz i sens dlatego właśnie idąc za postępem księża starają się tak obrazowac słowo Boże żeby było zrozumiałe dla ludzi.

  W dzisiejszych czasach trzeba doszukiwać się głębszego sensu i zobrazować coś na tyle, że ktoś słucha z ciekawością i rozumie więcej. to jest właśnie postęp a pogląd jak stary to i ludzie źle nastawieni. Dawniej to co z piśmie to święte i nie zmienne a dziś pogląd się zmienił i idzie w parze z postępem i ciężko takim ludziom zrozumieć, że to co mówi ksiądz to jest dokładnie to samo co było tylko inaczej przekazane Ale ten sam sens.

  Dlatego uważam że postęp i pogląd + tolerancja mają wiele wspólnego w kwestii Religi. wiara wiarą Ale człowiekiem trzeba być

  Nie odnoszę się do zachowania księdza, nie pochwalam tylko mówię ogólnie. może chciał być na siłę nowoczesny Ale nie poszło.

  Dziecko w bagażniku? ciekawe bardzo Ale nie wypowiadam się bo mnie takie historie nie interesują.

  81 37
 • rZuLtY wOnSz 9 lip 2016

  Może i wiele przykładów Ale prawda taka, że ludzie przez swoje zacofanie zawsze znajdą powód który nie godzi się z ich staroświeckim myśleniem. Dla taka osób każde zachowanie, które jest dla nich obce i mija z ich poglądami i wychowaniem jest źle. tacy ludzie są anty na wszystko bo za ich czasów tego nie było, kto to widział żeby tak, itp.

  Trzeba być trochę bardziej wyrozumiałym bo jeśli czegoś nie było 50 lat temu a teraz jest to wcale nie znaczy, że jest złe.

  50 lat temu czyjaś mama czy Tata wszędzie chodziło pieszo, rowerami lub jak ktoś miał to konia do wozu i wio i żyli, teraz każdy może mieć auto i niejeden ma a jego rodzice na nogach chodzili jak byli młodzi to co? może taka osoba nie powinna mieć samochodu? może powinna solidarna z rodzicami i ich wychowaniem i nie mieć takiej wygody jak samochód bo jego rodzice nie mieli takich wygód.

  Ludzie jednak korzystają z postępu i tego co daje świat i technologia więc czemu w pewnych kwestiach nie idą za postępem i nowymi poglądami tylko usilnie trwają w swoich staroświeckich poglądach?

  72 21
 • rZuLtY wOnSz 9 lip 2016

  Hehehe :-) ciekawe te argumenty (o ile prawdziwe).

  Czapki nie miał czy ręce w kieszeni? No faktycznie księdzu nie przystoi takie zachowanie ale skoro dla niektórych to karygodne zachowanie to co powiecie o księdzu, który grał na gitarze i śpiewał w kościele? spotkałem się z taką sytuacja na ślubie i co o nim pomyślcie? Idąc waszym tokiem myślenia to wychodzi na to, że ksiądz zrobil z domu bożego koncert czy dyskotekę i należałoby go usunąć z parafii w trybie natychmiastowym!

  Inny ksiądz po udzieleniu ślubu poszedł na weselny obiad i został do wieczora na zabawie w pełni z niej uczestnicząc i bawiąc się i co? Pewnie też zły ksiądz bo ksiądz ma się tylko modlić i udzielać sakramentów...

  Obecny był ksiądz miał kilkanaście nietrafionych komentarzy i stwierdzeń, źle sformułowanych zdań a niektóre kazania zaczynały się logicznie i zmierzały do konkretnego celu Ale gdzieś tam po drodze traciły sens i gubiły wątek.

  w szkole z tego co tutaj piszę też "błądził" z komentarzami i stwierdzeniami, błędne metafory i porównania Ale wystarczyło podejść do "problemu" trochę bardziej dojrzale i rozmawiać z nim o jego zachowaniu, szukać rozwiązania i przedstawić swoje stanowisko w takich sprawach dając do zrozumienia, że coś jest nie ma miejscu i nie należy tak mówić czy postępować bo każdy jest człowiekiem a wypadałoby żeby dorośli ludzie potrafili się porozumieć i dojść do porozumienia.

  Porównanie komunii do aktu? Sam nie wiem jak to rozumieć ale wiem drodzy rodzice, że w sieci są o wiele gorsze rzeczy niż takie porównania i oczywiście nie mówię że takie porównanie jest dobre i na miejscu, nie pochwalam ale też nie skazuje na stos. Zastanowiłbym się nad celem takiego porównania i do czego ono zmierzało. Pisałem wyżej, że niektóre kazania zaczynały się mądrze i z sensem Ale gdzieś po drodze traciły sens i nie wiadomo było o co chodzi więc (nie usprawiedliwiam) może chciał w mądry sposób wytłumaczyć sens i znacznie komunii Ale pogubił się i wyszło jak wyszło. chciał trafić w młode umysły i nie poszło...

  Widzę po tym forum, że spora większość jest jak koń z klapkami na oczach... Nikogo nie bronie i nikogo nie oskarżam, nie staje po niczyjej stronie ale jak ktoś napisał - każdy jest człowiekiem i popełnia błędy większego bądź mniejszego kalibru.

  Co powiecie o księdzu jak będzie młodzież wyciągać za uszy bo taki będzie miał system nauki i kar? staroświecki ale skuteczny bo za dawnych czasów tak się robiło a ludzie jak to mówią, "wyszli na ludzi" i nie było problemu

  86 22
 • rZuLtY wOnSz 8 lip 2016

  i ruszyła maszyna :-)

  odpowiem po kolei na wasze posty:

  -dalej jeden na drugiego

  -nikt nie udostępni pisma

  -skoro poprzedni proboszcz (z) pogodził się z myślą, że musi odejść na emeryturę to ciekawi mnie, że nie mógł się pogodzić z faktem, że nie może zostać na parafii - ktoś coś powie, inny co innego i standardowa dyskusja :)

  67 31
 • rZuLtY wOnSz 7 lip 2016
  modliszka napisał/a:

  Żółty wąsie ;-) Dogadamy się.... :-) Pozdrawiam

  Żółty Wąż :-)

  56 18
 • rZuLtY wOnSz 7 lip 2016
  modliszka napisał/a:

  PLAGIAT :-) Mam wrażenie że powielasz moją wypowiedź..... A nawet jestem pewna!

  Błądzić rzeczą ludzką :) mam tylko nadzieję, że kara nie będzie surowa :)

  66 36
 • rZuLtY wOnSz 6 lip 2016
  zzzzz napisał/a:

  Czy możecie udostępnić jeszcze raz ten wpis o "biznesmenach ze słomą w butach."

  Myślę, że osoby, które zostały wymienione na forum z nazwiska i padały w ich kierunku różne słowa i zarzuty powinny wystąpić do administratora o udostępnienie adresów IP tych uważających się za 'bezkarnych' i na policję a tam już złożyć doniesienie :)

  Myślę też, że ludzie mają problem nie z tym kto jaki ma biznes tylko z tym, że ktoś ma biznes i utrzymuje się z niego :) nic innego jak zazdrość kieruje ludźmi, którzy wypowiadają się różnie o różnych ludziach bo jak to logicznie wytłumaczyć?

  Słowo zostało napisane I gdzieś został po nim ślad a usuniecie konta nie wystarczy:)

  45 56
 • rZuLtY wOnSz 6 lip 2016
  modliszka napisał/a:

  O matko z córką. Co tam u Was w tym Krzczonowie się wyprawia?
  W Gminie i poza nią aż dudni o tej waszej wrzawie. Żeby aż na forum używać nazwisk i do tego jeszcze mieszać w to wszystko samego Pana Wójta? Na szczęście mimo usunięcia konta po dokonaniu wpisu na forum w dalszym ciągu nie jest się anonimowym i łatwo jest dojść kto jest ich autorem.
  Tak sobie myślę, że co poniektórym to potrzebny nie dobry ksiądz, ale dobry psycholog....bo tu niektórym wiara nie pomoże, skoro nie potrafią sobie poradzić z własnymi emocjami. Tak się wzajemnie oczerniać, tak mieszać z błotem...i to w dodatku na forum publicznym? Kto to widział? Ludzie dajcie spokój!
  Co za koleś założył ten wątek na tym forum? I jeszcze do tego podsysa ciągle atmosferę jeden z drugim.....Może przedstawcie się z imienia i nazwiska..... Skoro macie tyle śmiałości wypisywać takie historie....nie licząc się z ewentualnymi konsekwencjami....to upublicznijcie światu jacy jesteście odważni i dumni z tego co tu wypisujecie.....

  Już widzę jak wszyscy się przedstawią :) swoją drogą to może jakaś akcja marketingowa mająca na celu reklamę miejscowości, może jakiś pensjonat tutaj będzie albo ośrodek sportów ekstremalnych :)

  14 77
 • rZuLtY wOnSz 6 lip 2016

  Wrzucić na forum tekst orędzia parafian do kurii i po problemie bo jeden słyszał to a drugi tamto, każdy coś dołoży i tak w koło macieju...

  Dać oryginał pisma na forum żeby każdy widział a jak nie to nie siać zamętu większego niż jest...

  84 16
 • rZuLtY wOnSz 6 lip 2016
  madraglowa napisał/a:

  Osoby decyzyjne wg mnie powinny wysłuchać obu stron...

  Wysłuchały i zrobiły po swojemu :) takie decyzje powinny być decyzją całej społeczności parafialnej, jaki problem chodzić po domach i zbierać ewentualne podpisy za usunięciem lub zostawieniem proboszcza? jaki problem był w zorganizowaniu w szkole głosowania w tej sprawie? Chyba żaden problem a przynajmniej nie było by pretensji co do ilości osób należącej do społeczności parafialnej czyli jak mówicie 10 osób.

  Tak to wygląda jakby na jednej roli na której jest np . 10 domów, z których 9 decyduje czy ten 1 dom ma sobie podłączyć gaz do domu czy wykonać jakiś remont. Najlepiej przedstawić kogoś przed faktem dokonanym i z głowy

  89 20
 • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016
  jonasz napisał/a:

  No i co tam w tej kurii ? Opowiadać,bo aż mnie od środka skręca z ciekawości.

  Teraz nic nie pisza tylko minusy dają:)

  17 93
 • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016

  Miało dziś nie padać a tu leje minusami jak fix :)

  11 95
 • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016
  rZuLtY wOnSz napisał/a:

  Jonasz - ludzie chyba (być może nie wszyscy) nie wiedzą co to obiektywna wypowiedź i traktują takie odpowiedzi wg stanowiska jakie zajęli w tej sprawie :) nie każdemu dogodzi a jak ktoś wyraża swoją opinię nie skacząc na kogoś to też jest traktowany jako intruz bo jak ktoś nie może być 'za' albo 'przeciw'... :)

  No i minusy za karę :) ktoś się poczuł dotknięty :)

  7 93
 • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016

  Jonasz - ludzie chyba (być może nie wszyscy) nie wiedzą co to obiektywna wypowiedź i traktują takie odpowiedzi wg stanowiska jakie zajęli w tej sprawie :) nie każdemu dogodzi a jak ktoś wyraża swoją opinię nie skacząc na kogoś to też jest traktowany jako intruz bo jak ktoś nie może być 'za' albo 'przeciw'... :)

  31 63
 • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016
  mandzik napisał/a:

  Czemu nikt tak nie liczył ks Zbigniewa bo mimo kolędy jeszcze co miesiąc wolał jesteście obludni... jak tak można jeden może wszystko a drugiemu ziarenka piasku nie darujecie.

  Nie wiem czemu nikt nie liczył - tak było za poprzedniego proboszca bo tak ludzie nauczyli i było ok albo taki był patent proboszcza a obecny (były) przyszedł "na gotowe" i tyle, sek w tym że ludzie szukają w tym problemów a ja mówię o rozliczaniu kolędy przez odpowiednie osoby bo jest problem a tak przynajmniej idzie wywnioskować z wypowiedzi niektórych.

  77 18
 • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016

  Przyjdzie Nowy te go ludzie uczyć będą co ile kosztuje albo już nauczony przyjdzie i będzie dyktować swoje warunki a ludzie będą posłusznie i w strachu dawać bo przecież nie będzie kolejnej wycieczki do kurii a przynajmniej przed ukończeniem pierwszego roku kadencji

  84 12
 • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016

  A

  nowy ja napisał/a:

  Mam tylko info dla tych którzy mówią ile to pieniedzy nie zostawił ksiądz J w kasie dla kogoś kto umie liczyć powinno być jasne Krzczonów liczy pewno ponad 600 domow zbiórka przy kolędzie była po 150 zł więc najmniej powinno być 90 tys. A przecież w wielu domach mieszkają dwie rodziny prawda? Pozatym ksiądz na oplatku powiedział do zebranych cytuję ze jest w stanie wyciągnąć rocznie 350 tys. z parafi więc gdzie te kokosy? Do wszystkich obrońców ja wszystko rozumiem ale żeby tak być zapatrzonym i zakochanym w księdzu takiego fenomenu się naprawde nie spodziewałem, bo ani on świetnym mówca, ani jakiejś wielkiej charyzmy ot przeciętny kapłan. Mieliśmy tylu świetnych a nawet paru wybitnych jak św pamięci ksiądz Kamil diakonów i nikt za nimi tak nie płakał i nie obwinial kuri że ich przenoszą. A tu takie poruszenie

  150 od rodziny i 150 od domu + kasa na tacę i uroczystości typu wesela i chrzciny :) chyba nie małe to kwoty za które spokojnie idzie utrzymać parafie i opłacić inwestycje jakie by one nie były :) dlatego mówię - powołać odpowiednie osoby i "przychody" z kolędy odpowiednio inwestować na opłaty i działania poprawiające wygląd kościoła i cmentarza

  Dlaczego tylko z kolędy? bo jest cennik i wiadomo ile tej kasy jest a z tacy czy darów typu "co laska" nie wiadomo.

  Tak mi się przypomniało teraz, że na tacę to się dychy sypaly czyli ktoś dobrowolnie dawał na jakiś cel czyli idąc tym tokiem myślenia było wszystko ok z inwestycjami księdza i z nim a tak to problem się stworzył nagle że zadłużenie i zły proboszcz - nie nadążam za ludźmi :)

  71 14
 • rZuLtY wOnSz 4 lip 2016

  Druga sprawa to taka, że jeden da 100 i jest ok a drugi wiedząc że ktoś dał 100 daje 200 bo chcę być lepszy a trzeci musi dac najmniej 200 choćby miał 100 bo nie chce być gorszy i tak to funkcjonuje :)mamona i złoty cielec rządzi większością

  93 8
 • rZuLtY wOnSz 4 lip 2016
  nowy ja napisał/a:

  Och drodzy parafianie opamiętajcie się! Jak można tak opluwać księdza Zbigniewa kiedy już dawno go tutaj niema i bronić się nie może , czemu żaden z was nie powiedział mu tego w cztery oczy gdy tu był? Czy on komuś z portfela wyciągnął? no chyba nie! Sami lataliście jeden przed drugim kto da wiecej a teraz gadacie ile to ksiądz nie bierze za to i za tamto. Ja tutaj ślub brałem dałem 300 zł chrzcilem swoje dzieci dawałem 100 zł i nigdy nie usłyszałem że mało zawsze "Bóg zapłać" i tyle. A to że samochód zmieniał to tak jakby mieć pretensje że pan koscielny lub organista coś sobie za pieniądze z koledy kupili

  Racja - pisałem wyżej - nauczyć dawać a później mieć pretensje jak się mało da a ktoś oczekuję więcej bo tak był nauczony :) później wielkie oburzenie i gadanie :)

  80 8
 • rZuLtY wOnSz 4 lip 2016

  Ten post dedykuję wszystkim którzy lubią dać minusa lub rzucić puste obelgi - dawać minusy i czuć się lepiej - śmiało :-)

  32 56