Lidl w Myślenicach

 • Ania 3 lut

  Tyle ekscytacji o nowy market spożywczy....
  Chyba tylko dlatego że od dekady krążyły plotki o Lidlu w Myślenicach. A w nowych obiektach przez ostatnie lata otworzyli się jednak Auchan, Tesco czy Kaufland... Lidl to też po prostu market spożywczy, trochę inne marki własne. Nowe żelki czy chemiczne ciastka. Może trochę lepsze mięso w porównaniu do biedronki - ale to pewnie zależy od którego dostawcy akurat dany sklep ma towar.

  W porównaniu do lokalnych sklepów mięsnych czy piekarni to sieciówki nie mają podejścia w jakości. Cudze chwalicie własnego nie znacie :)

  19 1

Połączenie kolejowe na linii Kraków - Myślenice: Znamy wstępny przebieg trasy „złotego pociągu”

 • Ania 28 paź 2021

  Szacunkowy koszt 1,1 – 1,2 mld zł jest kosmiczny w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.
  Raczej nie mamy żadnych szans na taką inwestycję.

  Ludność 20 min. pieszo od przystanku:
  (Dane z spotkania informacyjnego)
  Myślenice Centrum: 14774
  Polanka: 3901
  Krzyszkowice: 1936
  Kąty: 976
  Konary: 2245
  -----------------
  Łącznie: 23 832 osób

  To kwota ~50 000 zł na jednego mieszkańca
  (również 90 letniego emeryta i noworodka).

  To może lepiej kupić wyborców programem 50 tyś+
  Nowy samochód dla każdego nawet noworodka.

  22 5

Myślenice. Radni za wprowadzeniem zakazu palenia węglem w mieście. Jak argumentują swoją decyzję?

 • Ania 28 wrz 2021

  Czy redakcja przedstawia tu gdziekolwiek swoje zdanie na ten temat? Ja tu widzę argumenty naszych radnych za i przeciw. Każdy może wyrobić sobie swoje zdanie na ten temat. Dziennikarstwo powinno polegać na tworzeniu merytorycznej dyskusji, a nie propagandy: wszystko co nasze jest białe a co gorszy sort czarne.

  12 4

Najstarsze auto w mieście należy do Franciszka Wołka. Można je było obejrzeć podczas Rajdu Pojazdów Zabytkowych

 • Ania 15 sie 2021

  Naprawdę nawet do zlotu zabytkowych aut musicie wplątać polityczne nagonki. Dajcie odpocząć, poogladajcie piękne bryczki bez politycznych barw

  17 5

Myślenice. Wybudują 18 tras rowerowych o długości 32 km. Pierwsze powstaną w 2021 roku

 • Ania 26 gru 2020

  A ile milionów wpakowali w nowy beton rynku i kościoła? Przyciągnie to choćby dwóch nowych turystów którzy zostawią pieniądze w Myślenicach? Miłośników natury / rowerów są tysiące. Taki krakus z rodziną przyjedzie prędzej podziwiać piękne góry i lasy czy beton którego ma dostatek? Mieszkańcy w większości niestety nie doceniają swoich pięknych terenów. Lepiej wpakować kasę w beton pomiędzy blokami....

  26 10

Sześć firm chce brać udział w budowie tunelu pod Zakopianką. Na ten czas mieszkańcy domagają się świateł

 • Ania 6 maj 2020

  "Ten będzie musiał przygotować: kompleksową dokumentację projektową, uzyskać niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje administracyjne włącznie z decyzją o zezwoleniu na realizację (ZRID).
  Jego zadaniem będzie także przygotowanie dokumentacji przetargowej i udzielanie odpowiedzi na pytania wykonawców na etapie procedury przetargowej na realizację inwestycji oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją przedsięwzięcia w czasie prowadzenia robót budowlanych."

  Czyli zaprojektuj, załatw wszystko i nadzoruj. A inna firma będzie kopać, sypać żwir i lać beton. To chyba obie firmy będą budować?

  2 1
 • Ania 6 maj 2020

  Jak dla mnie wykonanie projektu i wszelkich przygotowań jest częścią budowy - wstępną.
  Architekt też buduje swoją cześć w obiekcie. Jak deweloper załatwia wszystko pod budowę mówi się że coś buduję. Inaczej to burmistrz, starosta, GDDKiA niczego by nie wybudowała tylko wypapierkowała.

  8 8

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

 • Ania 16 lut 2020

  A jaka powinna być rola mediów?
  Lizanie tyłków i klaskanie polityką przynosi tyle dobra.

  Komunikacja miejska świetny pomysł ale to nasze myślenickie wykonanie.
  Może włodarzą zrobi się trochę głupio i powiszą choćby rozkłady,
  albo podstawią bardziej odpowiedni pojazd, dobrze oznakowany.

  Wiele nie trzeba do tego żeby wszyscy klaskali.
  Największy koszt to i tak kierowca do tych pięciu kursów.

  11 2

Zrywanie plakatów wyborczych

 • Ania 18 paź 2019

  Formatujesz oszczerstwa ("słyszeliście?", "wiecie?", "czy to prawda?"), żeby mieć szanse wybronić się w sądzie? Udostępnij film, a nie twórz czarnego PR domysłami.

  13 3

Burmistrz Grabczyk szuka miejsca na nową siedzibę urzędu. Czy odkupi internat od starostwa?

 • Ania 3 wrz 2019

  Pan Tomal, urzędnicy i może nawet cześć mieszkańców naszej wiochy też chcą nową większą siedzibę. Ale ni ma, trzeba budować za grube piniądze! Niech Sułkowice się nam trochę dorzucą i wszyscy będą HAPPY. Albo niech dadzą stary budynek z działką w zastaw.

  9 2

Starosta Tomal, o objeździe do Sułkowic: Rozumiem kierowców, ale obecnie to jedyne wyjście

 • Ania 24 lip 2019

  I tak źle i tak niedobrze, Taka już nasza polska mentalność. Do tego w Polsce zawsze wygrywa przetarg najtańsza oferta, a równie ważnym kryterium powinno być jak szybko dana firma i bez zbędnych utrudnień zrealizuje inwestycję.

  Most zastępczy - przecież to trzeba dodatkowego architekta, konstruktora i jeszcze ktoś musi brać odpowiedzialność za tymczasową prowizorkę. A najważniejsze, że ma być tanio.

  10 1

Remont Rynku potrwa kilkanaście miesięcy. Wiemy, kiedy ruszą prace

 • Ania 17 lip 2019

  Jak dla mnie to powinni na rynku niemal w całości park zrobić. Handel ucieka z rynku bo nie ma gdzie wygodnie zaparkować. Imprez czy uroczystości niemalże się nie organizuje i tak na rynku, A trzymać tyle betonu bo kiedyś był tam targ bez sensu.

  2

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

 • Ania 11 wrz 2018

  Ja tam wolę takie obietnice wyborcze niż wizjonerskie plany na 2150 rok - przynajmniej widać że ktoś dostrzega problemy zwykłych mieszkańców.

  Jeśli się nie da wybłagać GDDKiA o budowę tuneli, niech przynajmniej zrobią wjazd z porządnym dodatkowym pasem a dalej zawrotki z długimi pasami startowym. Jestem ciekawa czy Szlachetka przed kampanią z kimkolwiek w warszawce rozmawiał, żeby w końcu ogarnąć tą nieszczenną zakopiankę. Pewnie nie bo jeszcze ostrowski miałby się czym pochwalić - takie to chore nasze Państwo jedynej prawilnej partii.

  11 28