Sześć firm chce brać udział w budowie tunelu pod Zakopianką. Na ten czas mieszkańcy domagają się świateł

 • Ania 6 maj

  "Ten będzie musiał przygotować: kompleksową dokumentację projektową, uzyskać niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje administracyjne włącznie z decyzją o zezwoleniu na realizację (ZRID).
  Jego zadaniem będzie także przygotowanie dokumentacji przetargowej i udzielanie odpowiedzi na pytania wykonawców na etapie procedury przetargowej na realizację inwestycji oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją przedsięwzięcia w czasie prowadzenia robót budowlanych."

  Czyli zaprojektuj, załatw wszystko i nadzoruj. A inna firma będzie kopać, sypać żwir i lać beton. To chyba obie firmy będą budować?

  2 1
 • Ania 6 maj

  Jak dla mnie wykonanie projektu i wszelkich przygotowań jest częścią budowy - wstępną.
  Architekt też buduje swoją cześć w obiekcie. Jak deweloper załatwia wszystko pod budowę mówi się że coś buduję. Inaczej to burmistrz, starosta, GDDKiA niczego by nie wybudowała tylko wypapierkowała.

  8 8

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

 • Ania 16 lut

  A jaka powinna być rola mediów?
  Lizanie tyłków i klaskanie polityką przynosi tyle dobra.

  Komunikacja miejska świetny pomysł ale to nasze myślenickie wykonanie.
  Może włodarzą zrobi się trochę głupio i powiszą choćby rozkłady,
  albo podstawią bardziej odpowiedni pojazd, dobrze oznakowany.

  Wiele nie trzeba do tego żeby wszyscy klaskali.
  Największy koszt to i tak kierowca do tych pięciu kursów.

  11 2

Zrywanie plakatów wyborczych

 • Ania 18 paź 2019

  Formatujesz oszczerstwa ("słyszeliście?", "wiecie?", "czy to prawda?"), żeby mieć szanse wybronić się w sądzie? Udostępnij film, a nie twórz czarnego PR domysłami.

  13 3

Burmistrz Grabczyk szuka miejsca na nową siedzibę urzędu. Czy odkupi internat od starostwa?

 • Ania 3 wrz 2019

  Pan Tomal, urzędnicy i może nawet cześć mieszkańców naszej wiochy też chcą nową większą siedzibę. Ale ni ma, trzeba budować za grube piniądze! Niech Sułkowice się nam trochę dorzucą i wszyscy będą HAPPY. Albo niech dadzą stary budynek z działką w zastaw.

  9 2

Starosta Tomal, o objeździe do Sułkowic: Rozumiem kierowców, ale obecnie to jedyne wyjście

 • Ania 24 lip 2019

  I tak źle i tak niedobrze, Taka już nasza polska mentalność. Do tego w Polsce zawsze wygrywa przetarg najtańsza oferta, a równie ważnym kryterium powinno być jak szybko dana firma i bez zbędnych utrudnień zrealizuje inwestycję.

  Most zastępczy - przecież to trzeba dodatkowego architekta, konstruktora i jeszcze ktoś musi brać odpowiedzialność za tymczasową prowizorkę. A najważniejsze, że ma być tanio.

  10 1

Remont Rynku potrwa kilkanaście miesięcy. Wiemy, kiedy ruszą prace

 • Ania 17 lip 2019

  Jak dla mnie to powinni na rynku niemal w całości park zrobić. Handel ucieka z rynku bo nie ma gdzie wygodnie zaparkować. Imprez czy uroczystości niemalże się nie organizuje i tak na rynku, A trzymać tyle betonu bo kiedyś był tam targ bez sensu.

  2

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

 • Ania 11 wrz 2018

  Ja tam wolę takie obietnice wyborcze niż wizjonerskie plany na 2150 rok - przynajmniej widać że ktoś dostrzega problemy zwykłych mieszkańców.

  Jeśli się nie da wybłagać GDDKiA o budowę tuneli, niech przynajmniej zrobią wjazd z porządnym dodatkowym pasem a dalej zawrotki z długimi pasami startowym. Jestem ciekawa czy Szlachetka przed kampanią z kimkolwiek w warszawce rozmawiał, żeby w końcu ogarnąć tą nieszczenną zakopiankę. Pewnie nie bo jeszcze ostrowski miałby się czym pochwalić - takie to chore nasze Państwo jedynej prawilnej partii.

  11 28