Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

 • 15 lip 2016

  Ja wam powiem tak. .... widzicie co się dzieje w Europie jak się ludzie zabijają przez inną wiarę a my tutaj skaczemy sobie do głów z jakiego powodu? ?? Księdza? ??? Przecież mamy jedną wiarę i jednego Boga. Chyba wszyscy wierzymy a to forum osiągnęło juz poziom poniżej dna..... szkoda czas tracić na bzdury. Jeśli ks.j faktycznie zostaje to życzę mu trochę pokory, wyrozimienia i szacunku do ludzi. Sobie życzę spojrzenia na ks.j innym okiem i dostrzeżenie w nim tego co dobre. A wam zwolennicy jeżeli ks.j odejdzie życzę trochę zrozumienia że widocznie coś musiało być nie tak. .... ale co będzie czas pokaże. Żegnam się z wami raz na zawsze. Dobrej i spokojnej nocy. Wszystkim ☺

  72 61
 • 15 lip 2016

  do mama 1 - skończ już to bredzenie bo i tak mnie nie przekonasz, widocznie innego księdza znam niż ty. Fakt byli diakoni i dużo w tym ich zasługi było ale bez ks.z. pewne rzeczy nie miałyby w ogóle miejsca ale ty to pewnie ta co mu d..ę lizała cały czas a teraz pierwsza rzuca kamienie. Szkoda mi Ciebie i tyle. Co do biednych to się nie wypowiadaj jak nie wiesz.... co mieli chodzić po wsi od domu do domu i mówić że im ksiądz pomaga ??? proszę cię nie ośmieszaj się więcej.

  co do wyciągania "kasy" przez ks.z - sama brałam tu ślub, chrzciłam dzieci i ani razu nie padło że mam dać tyle i tyle, było ile łaska.... i dawałam tyle ile uważałam za słuszne. To że ludzie go nauczyli i dawali mu więcej to już wina chyba tylko i wyłącznie ludzi....

  51 101
 • 15 lip 2016
  M a m a 1 napisał/a:

  A co "wam" do tego, że "ktoś" cytuję tutaj teksty z Pisma Świętego?!... Hmmm? No i bardzo dobrze....ma do tego prawo. I napewno wam się to przyda (choć nie licznym)...poczytajcie troszkę...może zrozumiecie o co nadawcy chodzi... Jak zdążyłam zauważyć to przeszkadza to tym, którzy dorastali z Ewangelią ks. Z- no cóż się wam dziwić...On nie miał daru to przekazywaniu ludziom miłości...przebaczenia...a już napewno nie potrafił się skupić na Mszy Swietej w niedzielę(myślami był w Nowym Targu)..."czas pras" i już go nie ma. HA! Przez całe życie robił z ludźmi(biednymi) co chciał, gdyż nie miał z nimi żadnych interesów. Więc nie piszcie tu o nim że był cudownym kapłanem IT itd bzdury!!! Nie jeden wam to powie. Wystarczy popatrzeć na to co się teraz stało...-wszyscy macie żale pretensje do niewinnego człowieka(ks. J), że to przez niego. Ja się pytam-dlaczego???! Dlatego, że nie dał się wam sprzedać..kupic?? Że nie wyczytywal was na ambonie?? Że potrafił na każdego popatrzeć z dobrocią?!!Ze pomagał ludziom nie oczekując nic w zamian ??!! I na koniec... Ze za każdym razem wyciągał do was "rękę na zgodę"...??!!a wyście ja odrzucali w bestialski sposób??!! Bezczelni..ludziska...bo inaczej nie da się was nazwać...- wszyscy wiedzą o kim pisze.

  Będę teraz odpowiadać na wasze bzdurne argumenty..i pytania..pełne nienawiści...

  Zacznę od 1. Dlaczego nikt wcześniej nie zwrócił uwagę ks Z ( pola, pieniądze itp)??
  a więc...dlatego, że nikt się nie chciał znizac do takiego poziomu jak wyście zaprezentowali...każdy miał szacunek do jego osoby..wiedział że to nie jest zwykły człowiek..tylko kapłan sługa Boży...i co najważniejsze: kto się boi Boga to nigdy na Jego sługę nie podniesie ręki.!
  A Wy coscie zrobili??! Gdzie wasze sumienia??!! Pytam się...gdzie!!!!!!!????zniszczyliscie człowieka i dalej probujecie...!!!
  "Judasze! Calowaliscie go...witaliscie...a teraz chcecie go wypedzic jak złoczynce "??

  Pyt 2. Co tu ks. J jeszcze robi?
  A więc...ks został.. bo jeszcze żadna decyzja nie zapadła...z tego względu że w kurii była druga delegacja(która wypowiadala się za ponad 500 podpisów, zebranych tylko w kilka godzin), proszac o niepodejmowanie pochopnej decyzji w tej sprawie. Zaznaczę tutaj to, że ci jak ich tam ludzie nazwalu- "faryzeusze", ktorzy byli wcześniej wypowiadali się za całą parafię(majac podpisow56)-...chyba jest jakaś różnica między 56 a ponad 500 hmmm?? I to było głównym powodem wstrzymania. I weźcie tutaj nie piszcie o jakimś nieposluszenstwie księdza J.!-nikt nie jest tak posłuszny (nawet dziecko matce) jak ksiądz J kardynalowi. Przekonali się o tym, wszyscy ci, którzy byli w jego obronie w kurii.
  A ten list-masakra-....podejrzewam,że już jakiś organ prawny się nim zajmuje tak jak i tym forum. Oszczerstwa takie ze...aż glowa boli...liczę na to, że was wszystkich ksiądz na ambonie wyczyta.

  Macie tylko szczęście, że ksiądz J nie jest msciwy...bo gdyby tak było, to już dawno bylibyście tam gdzie miejsce oszustów...kretaczy i złodziei.

  Pismo Święte każdy może czytać sam w skupieniu a nie tu na forum. Normalnie mi wstyd że możesz coś takiego pisać o byłym proboszczu, zero szacunku dla człowieka który poświęcił ponad 30 lat swego życia na zbudowanie Parafii....O biednych ludziach widzę że też nie masz pojęcia, znam rodziny które wspierał finansowo i materialnie, płacił za obiady w szkole dla dzieci biednych - ale dla was ludzi który przez 30 lat kłaniali mu się w pół a teraz jak go nie ma to jesteście pierwsi do obrażania to oczywiście nic nie znaczy.
  To czy k.j. tu zostaje czy nie to mam gdzieś, a nawet sobie myślę że lepiej by było dla was "obrońców" jak by został i może wtedy przejrzycie na oczy. On tu jeszcze nie jedn ziarno niezgody zasieje i to nawet pośród was ale musi minąć trochę czasu...... Co do waszych głosów to słyszałam że było 500 podpisów z czego z 200 sfałszowanych ...... hahah żałosne..... a to wasze pismo poniżej poziomu ..... jechać do kurii w obronie księdza i nie podając żadnych argumentów za jego wspaniałością a tylko wypisując brednie na poprzednika, jak to czytałam to aż mi było was żal że nie macie argumentów za pozostawieniem go tylko musieliście wtrącić w to ks. z i go obrażać w piśmie do kurii.

  ks.j. jeszcze pokaże na co go stać a wtedy wy będziecie błagać na kolanach w Kurii by go usunęli.....
  albo nie bo wy to tacy ludzie że nawet jakby nie wiem nawet co strasznego zrobił komuś to i tak jak ciemniaki za nim, za kimś kto przyszedł i ledwo rok tu jest a tak podzielił ludzi..... smutne to i tyle

  53 114
 • 15 lip 2016
  obiektywnaa napisał/a:

  Ks. Zbigniew dużo zdobił jak zaczynam obejmować tą parafie - wybudował kościół i zadbał o jego otoczenie. Na msze popołudniową w niedziele nie miał czasu, na parafii bywał rzadko, po ponad 30 latach zaoszczędził 157 zł ( na inwestycje nie zostawił) . Przez kilka lat należałam do solki i on nigdy nie był na naszej próbie, nigdy nie dofinansował wyjazdu (rodzice pomagali), nigdy nie był na jasełkach... brakowało ks. czasu, gdzie tu było pogłębianie wiary i jednoczenia się z parafianami. Z Rabki ks. Zbigniew nie ma daleko, więc codziennie może być na parafii. kiedyś go Bóg za to rozliczy... samo bycie kapłanem może nie wystarczyć...

  Obiektywna nie opowiadaj głupot o byłym proboszczu, na parafii bywał a jak już go nie było to załatwiał wiele ważnych spraw o których ty nie masz pojęcia. On nie miał czasu siedzieć na internecie od nocy do rana i pisać bo miał ważniejsze rzeczy do roboty. Ja też należałam do scholki a później do oazy przez prawie 10 lat i nie pozwolę tak pisać na ks.z. Kiedy miał tylko czas to przychodził do nas do salki, żartowaliśmy a i również modliliśmy się z nim. W jasełkach grałam 4 razy i zawsze znalazł czas by przyjść na próbę, oczywiście nie każdą ale kiedy tylko mógł to był - nieraz przyniósł coś do picia czy jedzenia więc proszę cię nie siej zamętu. Nieraz dofinansowywał nasz pobyt Nowym Targu, kupował nam obiad itp. Jak przebywaliśmy w Nowym Targu zawsze przyjeżdżał rano i odprawialiśmy Mszę Św. ...... no normalnie nie mogę tego czytać jak go tak ktoś obraża. Na jasełkach przynajmniej na tych w których brałam udział zawsze był, nawet nagrywał nas na kamerę.... uroczystości typu święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc itp zawsze nas wspierał i pomagał, doradzał w przygotowywaniu choinek, szopek itp.... nie wiem czy Ty mówisz o innym księdzu czy co, bo ja na pewno znam innego....
  a Bóg rozliczy ciebie za pisanie fałszywych rzeczy...

  52 110
 • 3 lip 2016

  Jednak Bóg istnieje! !!! Prawda wyszła na jaw! !!! W końcu będzie normalnie. Jezu jak się cieszę. Na koniec : gdyby był bez winy nikt by go nie wyrzucił, gdyby był bez winny nie tłumaczył by się jak dziecko. Wczorajsze jego kazanie na pogrzebie poniżej poziomu. Zero szacunku dla rodziny i zmarłego. Dzisiejsza msza o 9.15 tez pozostawia wiele do życzenia - bez wystawienia. ..... no ale najgorsze już za nami. Współczuję tylko kolejnej parafii na jego drodze.

  39 155
 • 30 cze 2016

  Z tego co mi wiadomo
  większość parafii jest oburzona
  zachowaniem tych co im się rozchodzilo o pola i to oni pokazali brak szacunku do miejsca w którym się znajdowali. Niektórzy ale to już śmiali się z zachowania pewnych dam :) także widzę każdy ma tu swoją "większość". Dość obrażania, zalow i jakiś hipotez. Czas wszystko pokaże i zweryfikuje a Ci co są winni będą osadzeni w Niebie. Amen. Teraz czas na mecz. .....do boju POLSKA !!!

  38 103
 • 28 cze 2016

  Do singielki : ja też jestem matką i moje dzieci to poswiadcza co wygadywal a jeżeli Twoje nie slyszaly to może na inne zajęcia chodziły. Nie wiem co by musiał zrobić k.j.żebyś zmieniła zdanie : zgwalcic, molestowac? Uważam ze tego typu słowa nie powinny padać z ust księdza. Od tego są lekcje do wychowania w rodzinie i rodzice a nie ksiądz. Jak ja byłam młoda to na spotkaniach z księdzem braliśmy do ręki Pismo Święte i analizowalismy słowa Ewangelii. Wiec proszę cię nie opowiadaj mi tu o rzekomym programie nauczania. Tak każdy z nas popełnia grzechy i nikt nie jest bez winy ale od księdza wymaga się chyba czegoś więcej? Skruchy, milowania drugiego itd a nie obrażania i poniżenia drugiego człowieka. Zanim przyszedł nie słyszałam o nim nic był mi obojętny, przychodzi nowy i tyle ale po roku nie mogę tego słuchać co on mówi. I nie mów mi że to wszystko wyssane z palca na to są świadkowie. Sama zostałam przez niego źle potraktowana sama na własne oczy widziałam jak traktował p.kościelnego i uwierz mi taki ksiądz nie powinien się zachowywać. Będzie miał teraz okazję się wykazać. Pożyjemy zobaczymy do czego doprowadzi parafię bo moim zdaniem na razie ciągnie nas na dno....

  45 107
 • 27 cze 2016

  Widzę faktycznie że zamilkli po pytaniu niewiernego Ci co tak bardzo bronili księdza. ... to są fakty i tego nie zmienicie. Obrażanie tu ludzi którzy mieli odwagę wyjść i powiedzieć prawdę jest nie w porządku, a jeśli faktycznie masz coś do nich to się podpisz lub idź i powiedz im to w twarz, bądź mężczyzna a nie pajacem. ....

  60 90
 • 27 cze 2016

  Niektóre zachowania na zebraniu ludzi były nie na miejscu - mam na myśli tych którym rozchodziło się o ziemię. To zebranie nie było zwołane w tym celu więc krzycząc na ten temat moim zdaniem się ośmieszyli, trzeba było robić afery i zwoływać zebrania za Książkiewicza a nie teraz warczeć, tym bardziej że proboszcz j. powiedział że ten temat go nie interesuje że on się w to nie miesza, a Ci dalej o polach. Mam pomysł wszystkim tym co to nie pasuje wsiąść Putyrę i jechać na Nowy Targ :):):) W ogóle to na zebraniu rada próbowała przeczytać swoje argumenty, żale itp ale nie skończyli bo Ci o polach, no i zachowanie Pani przedszkolanki poniżej poziomu..... tak więc Rada ustąpiła ksiądz niech sobie powołuje nową i pożyjemy zobaczymy kto miał rację....oby jak pisała jakaś Pani nie za późno.....Uważam w ogóle że to forum zmierza w złym kierunku, ludzie zamiast wymieniać opinie i poglądy o nowym proboszczu zaczęli się nawzajem obrażać, chyba pora zamknąć to forum. Tutaj każdy z was jest wielki i pisze co mu ślina na język przyniesie ale nie każdy ma odwagę się podpisać imieniem i nazwiskiem, no poza Mateuszem który wiemy jakie ma zdanie i pomimo swej odwagi został oczywiście "opluty". Mimo że przyznał że wiele napisał w emocjach i niepotrzebne słowa użył to się przyznał i wiemy kto to a reszta cwaniaków pisze i obraża i tacy czują się potężni a jednak odwagi brak....może niech każdy się podpisze nazwiskiem i będziemy wiedzieć kto co ma albo może spotkajmy się u Chęcia i dajmy sobie po pysku.....;)

  52 101
 • 26 cze 2016

  Co do dzisiejszego zebrania po mszy.... poziom wypowiedzi i zachowania poniektórych osób był poniżej krytyki. Pani przedszkolaka powinna się wstydzić. ... żal pl. Zauważyłam niewielu zwolennikow księdza albo po prostu nie wszyscy mieli odwagę coś powiedzieć. Uważam że niektóre osoby chyba są za nowym proboszczem tylko dlatego że mieli jakieś ale do starego. Poruszanie tematu pół było chyba nie na miejscu bo to chyba nie dotyczy nowego proboszcza. Trzeba było dymic za starego. W ogóle to się ciesze ze ta rada ustąpiła bo nowy proboszcz będzie miał pole do popisu, wolną rękę. ... tylko zobaczymy za jakiś czas jak to się skończy. ...

  52 85
 • 8 cze 2016

  nie zgodzę się z tym że przeciwko nowemu proboszczowi są ludzie którzy "kumplowali" ze starym proboszczem. Osobiście nie miałam nigdy styczności ze starym proboszczem oprócz widzenia go w Kościele i na Kolędzie a jednak nowy proboszcz mi nie przypadł do gustu. Myślałam że trzeba poczekać i dać mu czas ale rok mija i co mamy? Kościół w rozsypce, brak kościelnego, brak oazy, scholka coś czasami mizernie zagra a ministrantów i lektorów to na palcach jednej ręki policzysz. To jest jakaś masakra..... mówią niektórzy że pięknie się modli że kazania piękne.... wy w ogóle słuchacie co on mówi - dla mnie cały czas wypomina o jakiś duchach w Parafii że trzeba je odgonić, egzorcysty itp itd. Czasami myślę że traktuje nas jak jakiś matołów i ciemniaków a on jest poza tym wszystkim. Miałam z nim styczność raz w kancelarii i powiem wam że mówił do mnie jak do debila - tak się przynajmniej czułam, a że człowiek ma szacunek do drugiego to się nie odzywał ale teraz jakby mi coś powiedział to na pewno już bym mu odpowiedziała co myślę. Z tego co słyszę to zdarzały się różne przypadki z jego udziałem i udziałem parafian i wg mnie on powinien się leczyć. On ma dwa oblicza, dlaczego już go z tylu Parafii wyrzucili? Bo nie umie się z nikim dogadać, nie umie współpracować. Dlaczego nie nosi nakrycia głowy? Coś tu musi być nie tak....... Nie wyobrażam sobie go u nas dłużej, jak protesty nie pomogą to chyba zmienię Kościół.

  66 130