Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł

 • 14 sty 2020

  bo siłą rzeczy te dwie rzeczy są związane ze sobą. Pieniądze z Orkiestry idą na wyposażenie również placówek publicznych, a te podlegają pod państwo. Jasne, fajnie, że Orkiestra istnieje, ale niezbyt dobrze jest, że przyzwyczailiśmy się do corocznej imprezy tak bardzo, że przesłania nam to fakt, że te placówki mogłyby funkcjonować lepiej, bez wsparcia organizacji pozarządowej i pieniędzy ludzi, którzy i tak już płacą podatki na utrzymanie tych miejsc

  1
 • 13 sty 2020

  Jak to jest, że myśleniczanie w przeważającej większości popierają partię rządzącą, która mocno zaniedbuje opiekę zdrowotną i równocześnie wspierają organizację, która za ułamek budżetu MZ usiłuje reperować dziury i która w 21-wiecznym europejskim państwie jest tak naprawdę wstydem dla rzeczonego ministerstwa?

  9 7

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

 • 13 sty 2020

  Czy w Jasienicy wszyscy śpią po 17?

  15 5

sklep ekologiczny w Myślenicach

 • 30 gru 2019

  Jak ekologiczny, to ja jeszcze dodam, że fajnie byłoby z asortymentem dla wegan i z rzeczami na wagę i bez plastiku, żeby można było kupować we własnych pojemnikach, słoikach i woreczkach.

  2

Czystośc powietrza

 • 30 gru 2019
  Iron Maiden napisał/a:

  Władza wybieralna to populiści, nie zrobią nic co było by niepopularne.
  Po prosty, należy zrobić zakaz posiadania pieców węglowych.
  Ale na taką uchwałę, nie ma szans.

  Zakazem nie zdziałasz za dużo, jeśli piece nie będą sprawdzane i kontrolowane, nie będzie gdzie zgłaszać śmierdzących dymów (najlepiej anonimowo, bo w takim małym mieście to wiadomo, problem) i przede wszystkim nie będzie dobrej edukacji w tym zakresie, no i jakichś ludzi do pomocy.
  Spójrzmy na to realnie: ludzie albo nie mają pieniędzy (są dofinansowania, ale i tak trzeba coś wyłożyć z własnej kieszeni) albo nie mają czasu, a zazwyczaj nie mają jednego i drugiego. Odkłada się drobne remonty, a co dopiero wymianę pieca, bo jak i pieca to i instalacji, rur, może dom trzeba docieplić - masa roboty. Myślę, że niejednego przeraża.

  4

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 14 lip 2019

  Z drugiej strony jeśli nie ma co liczyć na władze miasta, to ja się pytam, czy Grupa Myślenice nie ma na tyle smykałki do biznesu albo wyczucia rynku, żeby ogarnąć, że może zmiana busów na autobusy przyniesie większe zyski? Wiadomo, że nie od razu, ale czy tym busiarzom już jest tak wszystko jedno, żeby wdychać codziennie te opary i jeździć takim rozklekotanym czymś?

  4 1
 • 6 lut 2019

  Może napisać do Redakcji, żeby jakiś cykl dot. transport stworzyła: popytała burmistrza, mieszkańców, zrobiła ankiety... media to jednak media, a nie pojedynczy człowiek

  9

Pożar śmieci na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów. Hydranty były niesprawne. Strażacy dowozili wodę

 • 14 lip 2019

  A gdzie w tym wszystkim jakaś kontrola powietrza pod kątem toksycznych substancji?

  7

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2019: Czym będą różnić się od poprzednich?

 • 12 cze 2019

  A do Krakowa artyści pojadą naszymi myślenickimi busami, żeby zasmakować wrażeń miasta? :)

  16 2

Problem z gołębiami

 • 8 cze 2019

  Może jakaś grzywna za dokarmianie, albo choćby zwrócenie uwagi, że następnym razem będzie

  5 5

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • 8 cze 2019

  Myślę, że większym cyrkiem jest zachowanie radnych jak dzieci w przedszkolu, kiedy im się zabawkę weźmie. Przepraszam, ale takie naburmuszone miny w oświadczeniu i rzucanie oskarżeń to po prostu nie przystoi. Państwo (a raczej Panowie) jesteście politykami, reprezentujecie Gminę.

  47 8

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • 12 mar 2019

  Zgoda, ale na trasie dworzec-Balice nie wiją się wyżyny, których u nas nie brak. Gdybyśmy byli w innym województwie dalej na północ to okej, kolej bardzo prawdopodobna, niedługi (relatywnie) czas budowy. Ale u nas? Zwłaszcza, że istnieje na wyciągnięcie ręki rozwiązanie w postaci poszerzenia krakowskiego MPK? Tylko głupi by nie skorzystał. Naprawdę to aż się śmieszne już robi, że tyle lat trzeba się prosić o coś tak błahego i tyle lat dusić się w tych puszkach na kółkach.

  3

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

 • 7 mar 2019

  Ja popieram! Byle przestało śmierdzieć w tym mieście

  9 4

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Zagra Zakopower i Lady Pank [WIDEO]

 • 28 lut 2019

  Dalej się w to bawimy? A pieniędzy na komunikację miejską podobno brakuje, eh

  8 8

Czego wam brakuje w Myślenicach

 • 24 lut 2019

  wygodnej komunikacji miejskiej

  4

Reaktywacja "Jedynki" ?

 • 21 sty 2019
  btwin napisał/a:

  Znajdzie się wielu rodziców, którym będą odpowiadać mundurki, egzekwowanie odpowiedniego wyglądu ucznia.

  Na pewno poliestrowe koszule załatwią sprawę. To nie są mundurki rodem z angielskich internatów, wtedy myślę, że nie przeszkadzałyby aż tak.

  btwin napisał/a:

  Wychowanie bezstresowe zostaw sobie w domu w szkole musi być dyscyplina i wśród uczniów i nauczycieli ( z tym też bywa różnie). .

  Nie wiem, czy się orientujesz, ale zastraszanie dziecka dyscypliną prowadzi do skutków ubocznych w dorosłym życiu i zniechęca do jakiejkolwiek nauki ponad to co "musi umieć".

  btwin napisał/a:

  Szkoła ma uczyć, za dyrektora Jarząbka gimnazjum nr 1 miało najwyższy poziom w Myślenicach co doskonale widać w rankingach i oby tak było dalej, to z pewnością chętnych nie braknie aby się w niej kształcić.

  Dyrektor Jarząbek nie uczy się za uczniów, którzy wynoszą szkołę na wysokie pozycje rankingów. I bardzo często to jest owoc ich samodzielnej pracy, a ile więcej zdolnych osób można by odkryć, gdyby tylko pan dyrektor pochylił się nad nauczycielami, z którymi pracuje i otworzył oczy na ich kompetencje.

  8 2
 • 20 sty 2019
  taki_gość napisał/a:

  To był jeden z argumentów. Dlaczego nie odniosłaś się do braku terenów zielonych wokół budynku, ciasnych i ciemnych korytarzy, małych i niepraktycznych sal lekcyjnych braku sali gimnastycznej?
  Czy znasz tę szkołę z autopsji? Czy byłaś w innych szkołach podstawowych na terenie Myślenic?
  Czy też napisałaś posta pod wpływem impulsu? A co mi tam, napiszę żeby pokazać jaka jesteś trendy i swoje dziecko będziesz odprowadzać do szkoły z parkingu po dawnym placu targowym?

  Korytarze są ciasne, bo dzieciakom nie pozwala się na przerwach przebywać w salach, co stanowi dla mnie zupełne nieporozumienie, i mogę się założyć , że jest naruszeniem przepisów BHP. Ja rozumiem, jakby w tych salach stały stoły laboratoryjne z odczynnikami lub przyrządy fizyczne, ale na litość - w salach są tylko ławki i krzesła, może rzutnik.
  To, i paskudne mundurki, jakimi uczniowie byli raczeni przez dobre kilka lat (pomimo zniesienia obowiązku mundurkowego, ba - w ostatnim roku szkolnym uczniowie klas gimnazjalnych dalej musieli je nosić, pomimo, że ósmo- i siódmoklasiści już nie) jest dla mnie wystarczającym argumentem, że może Jedynka i owszem, ale z innym dyrektorem na czele, niestety. Szkoła jest dla uczniów, a nie na odwrót. Dzieci mają się tam czuć komfortowo, a nie jak w więzieniu.

  10 7
 • 18 sty 2019

  Zagospodarowanie budynku, to jedno, ale nie zapominajmy, że w szkole jedną z elementarnych kwestii jest kadra. Aktualnie kadra gimnazjum pozostaje dużo do życzenia, zwłaszcza nauczyciele przedmiotów typu chemia czy fizyka

  23 2

Policjanci się wycwanili, teraz mierzą prędkość „kaskadowo”. Co to oznacza dla kierowców?

 • 9 sty 2019

  Serio Redakcjo, słowo "wycwanili" w tytule artykułu?

  18 1

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?

 • 3 sty 2019

  Najciekawsze jest to, że konserwator zabytków x lat temu nie chciał się zgodzić na wymianę bruku, natomiast teraz nie było z tym problemu :) Nie dość, że paskudny, niezwiązany z Myślenicami, pochłania pieniądze, to jeszcze niezgodny z wizualizacją. Wstyd!

  4 2

Jakiego PUB-u/ kawiarni/ restauracji brakuje w Myślenicach?

 • 21 gru 2018
  inna napisał/a:

  Jeśli posiadacie informacje o wynajmie lokalu z zapleczem gastronomicznym, blisko rynku to dajcie znac :)

  Pod Arkadami był kiedyś Bard.. który został zamknięty

 • 7 gru 2018

  Takiej chillowej knajpki z wygodnymi kanapami, planszówkami i dobrą kawą :)

  5

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Kto powinien zagrać na Zarabiu? Ruszyła ankieta

 • 16 gru 2018

  Najlepiej to nikt, ewentualnie zrobić research po lokalnych muzykach, a najoptymalniej rozbić imprezę na mniejsze w ciągu całych wakacji i zaoszczędzić pieniążków, żeby było z czego spłacać myślenickie długi

  11 9

Ruszyły kontrole domowych pieców

 • 29 lis 2018

  Ciekawe ile tych kontroli się przeprowadza wieczorami... bo dzisiaj np. stężenie pm2.5 przekroczyło 1500%... jak to nie jest patologia, to nie wiem co.

  3 4

Grażyna Ambroży: Nasz głos ma być głosem rozsądku i gwarancją spokoju oraz stabilizacji w radzie

 • 9 lis 2018

  No tak, zamiast jakiegoś profesjonalizmu, to urządzanie przepychanek. Brawo dla radnych, pokazujecie właśnie, jak bardzo zależy Wam na tym mieście i jej mieszkańcach

  27 2