Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 14 lip

  Z drugiej strony jeśli nie ma co liczyć na władze miasta, to ja się pytam, czy Grupa Myślenice nie ma na tyle smykałki do biznesu albo wyczucia rynku, żeby ogarnąć, że może zmiana busów na autobusy przyniesie większe zyski? Wiadomo, że nie od razu, ale czy tym busiarzom już jest tak wszystko jedno, żeby wdychać codziennie te opary i jeździć takim rozklekotanym czymś?

  3 1
 • 6 lut

  Może napisać do Redakcji, żeby jakiś cykl dot. transport stworzyła: popytała burmistrza, mieszkańców, zrobiła ankiety... media to jednak media, a nie pojedynczy człowiek

  6

Pożar śmieci na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów. Hydranty były niesprawne. Strażacy dowozili wodę

 • 14 lip

  A gdzie w tym wszystkim jakaś kontrola powietrza pod kątem toksycznych substancji?

  7

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2019: Czym będą różnić się od poprzednich?

 • 12 cze

  A do Krakowa artyści pojadą naszymi myślenickimi busami, żeby zasmakować wrażeń miasta? :)

  16 2

Problem z gołębiami

 • 8 cze

  Może jakaś grzywna za dokarmianie, albo choćby zwrócenie uwagi, że następnym razem będzie

  5 5

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • 8 cze

  Myślę, że większym cyrkiem jest zachowanie radnych jak dzieci w przedszkolu, kiedy im się zabawkę weźmie. Przepraszam, ale takie naburmuszone miny w oświadczeniu i rzucanie oskarżeń to po prostu nie przystoi. Państwo (a raczej Panowie) jesteście politykami, reprezentujecie Gminę.

  47 8

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • 12 mar

  Zgoda, ale na trasie dworzec-Balice nie wiją się wyżyny, których u nas nie brak. Gdybyśmy byli w innym województwie dalej na północ to okej, kolej bardzo prawdopodobna, niedługi (relatywnie) czas budowy. Ale u nas? Zwłaszcza, że istnieje na wyciągnięcie ręki rozwiązanie w postaci poszerzenia krakowskiego MPK? Tylko głupi by nie skorzystał. Naprawdę to aż się śmieszne już robi, że tyle lat trzeba się prosić o coś tak błahego i tyle lat dusić się w tych puszkach na kółkach.

  3

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

 • 7 mar

  Ja popieram! Byle przestało śmierdzieć w tym mieście

  9 4

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Zagra Zakopower i Lady Pank [WIDEO]

 • 28 lut

  Dalej się w to bawimy? A pieniędzy na komunikację miejską podobno brakuje, eh

  8 8

Czego wam brakuje w Myślenicach

 • 24 lut

  wygodnej komunikacji miejskiej

  4

Reaktywacja "Jedynki" ?

 • 21 sty
  btwin napisał/a:

  Znajdzie się wielu rodziców, którym będą odpowiadać mundurki, egzekwowanie odpowiedniego wyglądu ucznia.

  Na pewno poliestrowe koszule załatwią sprawę. To nie są mundurki rodem z angielskich internatów, wtedy myślę, że nie przeszkadzałyby aż tak.

  btwin napisał/a:

  Wychowanie bezstresowe zostaw sobie w domu w szkole musi być dyscyplina i wśród uczniów i nauczycieli ( z tym też bywa różnie). .

  Nie wiem, czy się orientujesz, ale zastraszanie dziecka dyscypliną prowadzi do skutków ubocznych w dorosłym życiu i zniechęca do jakiejkolwiek nauki ponad to co "musi umieć".

  btwin napisał/a:

  Szkoła ma uczyć, za dyrektora Jarząbka gimnazjum nr 1 miało najwyższy poziom w Myślenicach co doskonale widać w rankingach i oby tak było dalej, to z pewnością chętnych nie braknie aby się w niej kształcić.

  Dyrektor Jarząbek nie uczy się za uczniów, którzy wynoszą szkołę na wysokie pozycje rankingów. I bardzo często to jest owoc ich samodzielnej pracy, a ile więcej zdolnych osób można by odkryć, gdyby tylko pan dyrektor pochylił się nad nauczycielami, z którymi pracuje i otworzył oczy na ich kompetencje.

  8 2
 • 20 sty
  taki_gość napisał/a:

  To był jeden z argumentów. Dlaczego nie odniosłaś się do braku terenów zielonych wokół budynku, ciasnych i ciemnych korytarzy, małych i niepraktycznych sal lekcyjnych braku sali gimnastycznej?
  Czy znasz tę szkołę z autopsji? Czy byłaś w innych szkołach podstawowych na terenie Myślenic?
  Czy też napisałaś posta pod wpływem impulsu? A co mi tam, napiszę żeby pokazać jaka jesteś trendy i swoje dziecko będziesz odprowadzać do szkoły z parkingu po dawnym placu targowym?

  Korytarze są ciasne, bo dzieciakom nie pozwala się na przerwach przebywać w salach, co stanowi dla mnie zupełne nieporozumienie, i mogę się założyć , że jest naruszeniem przepisów BHP. Ja rozumiem, jakby w tych salach stały stoły laboratoryjne z odczynnikami lub przyrządy fizyczne, ale na litość - w salach są tylko ławki i krzesła, może rzutnik.
  To, i paskudne mundurki, jakimi uczniowie byli raczeni przez dobre kilka lat (pomimo zniesienia obowiązku mundurkowego, ba - w ostatnim roku szkolnym uczniowie klas gimnazjalnych dalej musieli je nosić, pomimo, że ósmo- i siódmoklasiści już nie) jest dla mnie wystarczającym argumentem, że może Jedynka i owszem, ale z innym dyrektorem na czele, niestety. Szkoła jest dla uczniów, a nie na odwrót. Dzieci mają się tam czuć komfortowo, a nie jak w więzieniu.

  10 6
 • 18 sty

  Zagospodarowanie budynku, to jedno, ale nie zapominajmy, że w szkole jedną z elementarnych kwestii jest kadra. Aktualnie kadra gimnazjum pozostaje dużo do życzenia, zwłaszcza nauczyciele przedmiotów typu chemia czy fizyka

  23 1

Policjanci się wycwanili, teraz mierzą prędkość „kaskadowo”. Co to oznacza dla kierowców?

 • 9 sty

  Serio Redakcjo, słowo "wycwanili" w tytule artykułu?

  18 1

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?

 • 3 sty

  Najciekawsze jest to, że konserwator zabytków x lat temu nie chciał się zgodzić na wymianę bruku, natomiast teraz nie było z tym problemu :) Nie dość, że paskudny, niezwiązany z Myślenicami, pochłania pieniądze, to jeszcze niezgodny z wizualizacją. Wstyd!

  4 2

Jakiego PUB-u/ kawiarni/ restauracji brakuje w Myślenicach?

 • 21 gru 2018
  inna napisał/a:

  Jeśli posiadacie informacje o wynajmie lokalu z zapleczem gastronomicznym, blisko rynku to dajcie znac :)

  Pod Arkadami był kiedyś Bard.. który został zamknięty

 • 7 gru 2018

  Takiej chillowej knajpki z wygodnymi kanapami, planszówkami i dobrą kawą :)

  5

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Kto powinien zagrać na Zarabiu? Ruszyła ankieta

 • 16 gru 2018

  Najlepiej to nikt, ewentualnie zrobić research po lokalnych muzykach, a najoptymalniej rozbić imprezę na mniejsze w ciągu całych wakacji i zaoszczędzić pieniążków, żeby było z czego spłacać myślenickie długi

  11 9

Ruszyły kontrole domowych pieców

 • 29 lis 2018

  Ciekawe ile tych kontroli się przeprowadza wieczorami... bo dzisiaj np. stężenie pm2.5 przekroczyło 1500%... jak to nie jest patologia, to nie wiem co.

  3 4

Grażyna Ambroży: Nasz głos ma być głosem rozsądku i gwarancją spokoju oraz stabilizacji w radzie

 • 9 lis 2018

  No tak, zamiast jakiegoś profesjonalizmu, to urządzanie przepychanek. Brawo dla radnych, pokazujecie właśnie, jak bardzo zależy Wam na tym mieście i jej mieszkańcach

  27 2

Adrian Płatek ma dopiero 16 lat a już został wicemistrzem Polski Fitness [WIDEO]

 • 3 lis 2018
  Dow*****ny napisał/a:

  czyli nic innego jak Chłopaczki wątłej postawy ... tzw. chudzielce. Na ulicach teraz tego jest od groma. Każdy ma mięśnie, są one tylko pokryte tkanką tłuszczową. Przestań jeść i gotowe ... wszystko wyjdzie na wierzch. Troszeczkę siłowni i tyle. Ile ten chłopak waży 60 kg ? Tyle to dziewczyna powinna ważyć ... pozdrawiam

  Przestań mówić ludziom, jak mają żyć.

  20 12

Przeprowadzka: Myślenice jako miasto do zamieszkania z rodziną / Wasze opinie

 • 24 paź 2018
  ZdolnaZDolnego napisał/a:

  Kiedy ją studiowałam, studenci jeździli busami lub mieszkali w Krakowie i poruszali się tam MPK. Dzisiaj studenci jeżdżą samochodami, i to niezależnie od tego, czy mieszkają w Myślenicach czy w Krakowie, dlatego na ulicach ciasno a parkingi wiecznie zapchane. Ta sytuacja pogorszyła się na przestrzeni ostatnich 8-10 lat niemal stuprocentowo.

  Student z własnym autem brzmi pięknie, ale niestety to nie jest codzienność. Coraz więcej za to dojeżdża, bo ceny mieszkań jak z kosmosu, a i akademiki nie każdemu zostaną przyznane, więc proszę nie gadaj głupot.

  1 3

"Dobra zmiana" PiS

 • 10 paź 2018

  A TVP podpatrzyło "Szkło..." u konkurencji i serwuje marną podróbkę widzom. Nawet nie śmieszną, a żenującą.

  12 2
 • 4 paź 2018
  Bagietka napisał/a:

  "...nie dam zarobić producentowi za gniota, który ma na celu głównie skłócanie Polaków. "

  "Obejrzę i wtedy mogę wyrazić swoją opinię"

  Jak sam widzisz, jedno nie przeczy drugiemu, chyba, że nadal nie rozumiesz?

  Tak. Chwalę się, że obejrzę piracką wersję tego gniota z ruskiego serwera.
  I co? Jest to zabronione?
  Widać, nie znasz prawa i chciałeś tylko zabłysnąć. Słabo Ci to wyszło ;)

  Naprawdę, jeżeli Ty czy inni mają się tak tutaj, na każdym kroku podkładać, to ja już nie mam więcej pytań :)

  Gdybyś napisała "nie dam zarobić producentowi za FILM..." to byłaby wypowiedź neutralna, słowo "gniot" jest zabarwione emocją negatywną - stąd jest to subiektywne odczucie, więc jeśli jest ktoś, kto tego nie rozumie, to raczej jesteś to Ty.

  A oglądając pirata przyczyniasz się do łamania praw autorskich i masz w czterech literach osoby, które w stworzenie tego filmu włożyły wysiłek. Raczej marna przechwałka, ale co ja wiem, w końcu wnioskując po tonie Twoich wypowiedzi Ty się na wszystkim znasz najlepiej...

  14 1

Wybory Samorządowe 2018

 • 10 paź 2018

  Ja tylko wspomnę, że do wyborów zostało 11 (jedenaście) dni, a debaty jak nie było, tak nie ma (nawet widoków na nią). Doprawdy porażka zarówno ze strony mediów, jak i kandydatów, żeby tak traktować wyborców...

  12 4