W sobotę 02.04.2016 od 14:00 na Rynku Myślenickim będzie można otrzymać Konstytucję RP

 • 3 kwi 2016
  GroGu napisał/a:

  ja również dziękuję Nowoczesnej z Myślenic za świetny pomysł
  byłem wczoraj na naszym pięknym ryneczku, dostałem konstytucję i złożyłem popis pod wnioskiem do Beaty o to by opublikowała wyrok Trybunału i przestała łamać prawo.
  na rynek przybyły całe rodziny z dziećmi, ale również i osoby starsze, jednym słowem akcją Nowoczesnej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i oby takich więcej.
  jednak te nasze Myślenice nie są już takie zPISzczone jakby się wydawało :))

  a do tego ta piękna pogoda ..... :))
  ach idzie wiosna i to nie tylko w przyrodzie, jak widać z Nowoczesną idzie również wiosna w polityce..

  Witam
  Obowiązek prawego obywatela spełniłem i ja. Rynek wczoraj był cały niebieski :-) a sama akcja z rozdawaniem konstytucji miała charakter fajnego rodzinnego wydarzenia.
  B R A W O N O W O C Z E S N A MYŚLENICE - TAK TRZYMAĆ

  10 26

Rozdajemy Konstytucję RP: Nowoczesna Myślenice

 • 3 kwi 2016

  było super !!!!!!!

.NOWOCZESNA w Myślenicach. Jak się przyłączyć ?

 • 15 mar 2016

  Coś Wam napiszę jeszcze, Wam czcicielom kultu niejakiego naczelnika państwa - Jarosława.

  Jeśli to szacowne forum i osoby na nim się wypowiadające (tzn. ludzie drugiego sortu) Wam nieodpowiada, to chyba łatwiej Wam będzie pisać na forum, gdzie wszyscy się będą z Wami zgadzać i wielbić z Wami waszego prezesa - to odpowiednim forum dla Was będzie Toruń - info lub TV Trwam forum.

  1 5
 • 15 mar 2016
  krowka123 napisał/a:

  " Pan się nie boisz kiełbasy wyborczej. Pan trzęsiesz portkami przed kijem na którym ta kiełbasa wisi."lepiej tego nie można było ująć,szacun dla autora.
  Czegevara sądząc po poglądach powinien się cieszyć z lewicowych posunięć rządu a tu nie czyli taki z niego lewicowiec jak z patrona obrońca demokracji.Nawet gdyby PiS przepisał cały program PO to i tak będą go zwalczać wszelkimi środkami bo nie chodzi o żaden program tylko o utracone koryto.Szef PO stwierdził że będą totalną opozycją co oznacza że cokolwiek PiS będzie chciał zrobić i tak będą z tym walczyć .Czyli co chodzi o dobro kraju czy o koryto?Prośba obcych mocarstw o pomoc w obaleniu demokratycznie wybranego Prezydenta,parlamentu i rządu pokazuje jacy z nich patrioci. Co do tego że pamięta czasy stalinowskie to coś mi to zalatuje Petru i jego sześcioma królami!!!Jak ktoś kto a 60 kilka lat może pamiętać czasy stalinowskie jak Stalin zmarł w 1953 roku a po jego śmierci były kolejne odwilże i reformy systemu za którym widać tęskni.
  Historia w pigułce ,może coś dotrze
  https://www.youtube.com/watch?v=N5G9-P_VwFU

  Ej krówko, krówko.
  Nie umniejszając, ale tyle w tobie wiedzy co w twoim nicku. Taka zwykła mała krówka....

  Dobra niech będzie PISiorki, Wy wiecie lepiej w końcu to ja jestem tym tumanem i Polakiem drugiego sortu. No cóż dopiero jak Wam w portfelu zacznie brakować to dopiero dotrze do Was co się tak naprawdę dzieje.

  Wielbcie i módlcie się do Waszego prezesa i jego kukiełek. Cieszcie się i radujcie i jeśli taką Wam przyjemność sprawia gardzenie moją osobą, to proszę bardzo.

  Taka właśnie jest teraz władza jak Wy - gardzi Polakami innych poglądów i nazywa ich gorszym sortem.

  I jeszcze jedno nie chce mi się kontynuować rozmowy z takimi ślepymi fanatykami jak Wy.

  3 8
 • 15 mar 2016

  Smutne jest to, że z 40 mln kraju, aż 19% uwierzyło w 500 zł na wybrane dzieci. Tak te pieniądze otrzymają, ale za te 500 zł być może zapłacą inną cenę, cenę odchodzących z Polski inwestorów i pracodawców.

  Złe zarządzanie PiSu to może być taka cena : wzrost o daną kwotę, średnio misięcznie na rodzinę.

  - utraty pracy ( śr. miesiąc 1400 - 2000 zł)
  - droższej żywności ( mieięcznie ok 200 zł)
  - droższej energii ( miesięcznie ok 40 zł)
  - droższej wody i ścieków ( mięs. 24 zł)
  - droższych opłat za rozmowy tel ( 16 zł)
  - droższego gazu 8 zł
  - droższego węgla - 60 zł
  - drożych leków - 20 zł
  - droższej odzieży - 70-150 zł
  - droższego paliwa - 40-70 zł
  Itd......
  To jest przykład realnych wzrostów kosztów utrzymania rodziny wg. prognoz specjalistów od ekonomi ( nie związanych z PiSem.

  I taka cena za te 500, no może przy trójce dzieci 1000 zł na rodzine ???
  Ludzie, kochany mądry narodzie na kogo ty głosowałeś ???

  4 10
 • 15 mar 2016
  Aleburza napisał/a:

  demokracja, wolność słowa:
  http://wyborcza.pl/1,76842,12486571,Tworca_Antykomor_pl_skazany.html?disableRedirects=true

  reżim, dyktatura:
  http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Pijany-Andrzej-Duda-kradnie-kwiaty-internauta-ma-problemy-NOWE-00017872

  Cytuj, przytaczaj, wklejaj linki i drwij sobie dalej z tego co wyprawia PiS.
  Ale Ty jak widze nie przejmujesz się tym w jakim kraju będą żyły Twoje dzieci, być może jesteś jeszcze osobą bezdzietną.

  Pozwól, że przytoczę przykrą i tragiczną historię naszego narodu, kiedy to w latach 1945-46 Polacy po zakończeniu ll wojny światowej i po pokonaniu Niemiec, żyli w pewności że teraz wszystko się odmieni, że będzie wolność i demokracja. Bo wszystko na to wskazywało, jednak brutalna stalinowska prawda była inna. Zamiast wolności i demokracji otrzymaliśmy ustrój bestialstwa i krwawej propagandy, a do tego to wszystko trwało ponad 50 lat.
  I jeszcze raz przytoczę, że w tym 1946 wydawało się, że będzie wolność i demokracja a jak było opisałem powyżej.

  Sam mam już grubo powyżej 60 lat i ja to wszystko powyżej doskonale pamiętam, dlatego boję się by władza która inwigiluje ludzi, a z czasem zabroni im wolności słowa nie zniewoliła ponownie naszej demokracji.

  Moje mocne słowa są po to byście Wy ludzie trochę młodsi zrozumiel, że :
  WOLNOŚCI NIE MA SIĘ RAZ NA ZAWSZE.
  O WOLNOŚĆ TRZEBA WALCZYĆ, DBAĆ I SZANOWAĆ JĄ.
  I trzeba pamiętać o tym jak tę wolność można łatwo stracić.

  Z góry przepraszam za mój ton wypowiedzi, ale czasem trzeba.

  3 5
 • 15 mar 2016
  Aleburza napisał/a:

  czegevara a co to jest ta... demokracja?

  To jest to czego zabraknie za kilka miesięcy, a wówczas stwierdzisz co to była demokracja i wolność słowa.
  A wtedy tak po cichutku powiesz sobie pod nosem "...szkoda, demokracja był jednak fajna, ale wolałem PiS u władzy l, kurczę ale dałem się nabrać...."

  A to też powiesz po cichutku, gdzieś w kąciku, bo już wtedy głośno tego mówić nie będzie wolno....

  Pewnie zaraz zripostujesz mój wpis jako wpis wariata. OK. Myśl sobie o mnie co chcesz. Ja tylko pisze jak będzie...

  7
 • 15 mar 2016

  Piszemy tutaj o wolności, demokracji i wolnych ludziach, niestety za kilka lat naszym dzieciom i wnukom nie będzie dane zaznać tych trzech wartości. Ale dzięki władzy PiS z pewnością będą kojarzyły słowo: DYKTATURA !

  Wybór należy do nas, a może inaczej - już wybraliście w tamtym roku, prezydenta i parlament. Wasze dzieci i wnuki z pewnością za kilka lat Wam podziękują. Bo wy wybraliście te 500 zł, a im zabraliście w ten sposób demokrację.

  jest jeszcze opozycja: NOWOCZESNA, RAZEM CZY TEŻ PSL. Platforma umoczyła się na lata a więc tutaj na nic nie liczę, ale pozostałe partie mogą wspólnie wygrać kolejne wybory i tym samym dać naszym dzieciom i wnukom - wolność i demokrację.

  4 4
 • 10 mar 2016
  BartekA napisał/a:

  Nie godzimy się na łamanie ładu konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego zbieramy podpisy pod petycją “Obywatele w obronie Konstytucji”. Wydrukuj jej treść i tabelę (w załącznikach poniżej), zbierz podpisy i zanieś do najbliższego biura Nowoczesnej w Twoim regionie.

  http://nowoczesna.org/obywatele-w-obronie-konstytucji-podpisz-petycje/

  Brawo!!! Popieram w 100% !!!

  4 8
 • 9 mar 2016
  Miś Grizli napisał/a:

  Przecież wstępując do unii podpisaliśmy deklaracje które ograniczyły naszą produkcję i eksport.
  Myślisz że unia daje nam darmo pieniądze??? Powiedz po jaką cholerę dwie czy trzy najbardziej prężne gospodarki w europie pchały się w taki bajzel jak unia? Po to żeby finansować inne biedniejsze kraje??? Myślisz że tam sami filantropi mieszkają. To oni w bardzo prosty i tani sposób zlikwidowali konkurencję i stworzyli sobie nowe rynki zbytu.
  A na rolników starczy nasłać patrole policji jak to robił Tusk i jeszcze dodatkowy wpływ do budżetu w postaci mandatów za niesprawne technicznie pojazdy.

  Ręce opadają jak czytam takie brednie jak te Misia Grizli !!!

  Człowieku kiedy ty się urodziłeś, czy ty nie pamiętasz w jakim stanie było polskie rolnictwo do czasu wejścia do Unii Europejskiej ? Czy ty wiesz, że w latach 90-tych kiedy upadły PGR-y to tysiące rolników pozostały z małymi upadającymi gospodarstwami i z głodowymi stawkami za płody rolne ? Być może tego nie pamiętasz, że gdyby nie Unia to dzisiaj nasze rolnictwo wyglądało by jak to w Rosji, gdzie synonimem bogactwa jest stary 50 - letni skorodowany ciągnik marki Ził.
  Przejedź się kolego na Opolszczyznę i zobacz czym obecnie jeździ polski rolnik, gdzie na każdym gospodarstwie można zaobserwować maszyny za kilka milionów złotych i nie są to maszyny na kredyt, tylko to jest obraz polskiego rolnika, który w dobrej cenie sprzedaje swoje płody rolne, a to pozwala mu na godne życie. A to dzięki środkom z Unii.

  Piszesz, że Unia zrobiła źle, że w niektórych dziedzinach rolnictwa nakazała ograniczenie produkcji ?
  Nie masz pojęcia o tym co piszesz ! Przecież dzięki temu produkcja rolna stała się wogóle opłacalna. Innymi słowy na chłopski rozum, taki przykład :

  Przed wejściem do Uni małe gospodarstwo rolne produkowało np: 200 litrów mleka dziennie w cenie 20 groszy za litr. Jak łatwo obliczyć dzienny dochód to było 40 zł. Po wejściu do Unii Europejskiej ten sam rolnik mimo nakazu ograniczenia produkcji mleka do np. 150 litrów dziennie otrzymuje za litr 90 groszy, co daje mu dochód dzienny na poziomie135 zł.
  To tylko prosty przykład, ale jakże dobitnie pokazuje, czy opłacalnym dla rolników było nasze wejście do Unii Europejskiej.

  Szlak mnie trafia jak takie osoby jak ty, nagle za namową prezesa PISu zaczynacie gardzić Unią Europejską i wszystkim co jest z nią związane. Opamiętajcie się, póki jeszcze Unia nie przykręciła kurka z tymi setkami miliardów, na których wasz minister Morawiecki opiera cały rozwój na przyszłe lata.

  5 6
 • 7 mar 2016
  darlet napisał/a:

  To teraz ja się do tego odniosę:
  1. Śmieszy mnie wojna o TK. 90% z wielce zatroskanych o jego losy jeszcze 3 miesiące temu nie wiedziała, że takie coś w ogóle istnieje, a reszta miała to w dupie. Gdzie byliście jak PO łamało konstytucje w czerwcu 2015 wprowadzająca niekonstytucyjnie 2 sędziów w skład TK? Gdzie byliście jak TK, którego tak zajadle bronicie, godził się na kradzież pieniędzy z OFE? Jeśli w tej chwili z 15 sędziów 13 jest z nominacji PO-PSL,a dwóch z PiS to uważasz, że wszystko jest w porządku?
  2. Ludzie wcale nie trzeba inwigilować - sami podają wszystkie informację jak na tacy. Wystarczy wejść na ich profile FB i wiesz już wszystko - ile mają dzieci, jakie mają imiona, gdzie pracują i gdzie spędzają wakacje, z kim i kiedy wzięli ślub itd. Boisz się, że będzie ci ktoś do domu wpadał i szukał śmierdzących skarpetek? :) To co powiesz na akcję w 2015 w redakcji tygodnika Wprost? Niestety - największe zagrożenie we współczesnym świecie to cyberprzestępczość - jeśli ta ustawa ma z tym walczyć to ok. Wszystko zależy od tego jak będzie wykorzystana.
  3. Ustawa medialna to chyba największa ściema - przypomnij sobie ostatni odcinek Lis Show. W studio siedzą cztery osoby: Paradowska, Sierakowski, Dąbrowa i jeszcze jeden koleś. Wszystko mówią jednym głosem - skandal, łamanie demokracja, oszustwo. Gdzie osoby o odmiennym zdaniu i poglądach, które mogłyby podjąć dyskusję z tym kółkiem wzajemnej adoracji? To wszystko w najlepszym czasie antenowym, za nasze pieniądze, z prowadzącym zgarniającym fortunę za jeden odcinek. Wszystkie konkursy na najważniejsze stanowiska to jedna wielka ściema - dziwnym trafem i tak trafiały w ręce osób z partii rządzących. Albo sytuacja z prof. Glińskim. Prowadząca przerywa, nie pozwala skończyć zdania, bo gość nie odpowiada na zadane pytanie - kwestia do dyskusji. Tak wyglądają "wolne media". Sytuacja miesiąc później - dziennikarz GW - Czuchnowski wychodzi ze studia w "obronie demokracji". Dziennikarz zadał mu pytanie - ten nie raczył na nie odpowiedzieć tylko wygłosił monolog z kartki i wyszedł. Nikt mu nie przerywał, nie twierdził, że musi odpowiadać. Wielki bohater walczy z "reżimowymi mediami". Śmiech na sali.
  4. Z programem 500 plus nie będę dyskutował - też się z nim nie zgadzam.
  5. Jeśli mówisz żebyśmy włączyli myślenie - właśnie myślimy i nie chce iść w rękę w rękę z takimi ludźmi jak Petru, Schetyna, Nowacka itd.
  6. Zastanów się jeszcze nad jedną kwestią - z jakiego powodu młodzi głosowali na PiS (to akurat źle), Korwina, Kukiza? Moim zdaniem to właśnie oni potrafią samodzielnie myśleć, bo mają dostęp do informacji z wielu źródeł, nie tylko z TV przejmowanej raz przez jedną władze, raz przez drugą.
  7. Ciesze się, że mi odpowiadasz, mam nadzieję, że mój zdecydowany ton nie razi.

  Darlet,

  W wielu aspektach masz rację, ale .......

  1. PO też bawiła się z trybunałem i ja tego nie kwestionuję, bo to też były jaja - ale teraz miała być DOBRA ZMIANA

  2. Inwigilacja z WPROST, tak była, nie kwestionuję tego - ale teraz miała być DOBRA ZMIANA

  3. Ustawa medialna. Tak za PO w programie Lisa były jaja - ale teraz miała być DOBRA ZMIANA

  4. OK

  5. A ja z tego zestawu odrzucam Schetynę, ale z Petru i Nowacką mogę iść, bo mają nowe spojrzenie i ciekawą wizję demokratycznej Polski

  6. Młodzi głosowali na te partie, bo po prostu mają dość PO, PiS, SLD i PSL. Młodzi głosowali na takie partie jak Korwin i Kukiz, bo te partie mówiły, że jak wejdą do sejmu to rozpi.....lą to całe towarzystwo.
  No i cóż Kukiz wszedł do parlamentu i nie może kompletnie nic. Siedzą i słuchają i tak siedzą i słuchają .... Teraz młodzi którzy głosowali na Kukiza i Korwina zdają sobie pewnie sprawę, że był to głos wyrzucony w próżnię.
  Ale młodzi głosowali również na Nowoczesną, bo tu widzieli wizje normalnej Polski i ja myślę, że Ci młodzi w kolejnych wyborach ponowią swój głos, a będzie to głos zwiększony o zawiedzionych młodych, którzy to właśnie głosowali na Kukiza i Kowrina.

  7. Dyskutować trzeba, bo my zwykli obywatele póki co tyle możemy, a też prawda jest taka, że wszystkie wymienione wyżej partie mają nas gdzieś przez 3,5 roku, a przejmują się nami tylko jeśli nadchodzą wybory.

  7 5
 • 7 mar 2016
  darlet napisał/a:

  Wypisałem powyżej jak tak twoja "demokracja i wolność słowa" działała za poprzednich, 8 letnich, rządów PO. Skąd ta wszechobecna teza, że demokracja i wolność słowa jest zagrożona? Może podasz jakieś konkretne przykłady, co przez te 100 dni spowodowało, że mamy się bać o demokrację
  ? Wprowadzacie ferment, niepoparty jakimikolwiek sensownymi argumentami.

  Tak na marginesie - kto z komentujących powyżej stwierdził, że ustawa 500 zł na dziecko jest dobrą ustawą? Sam uważam, że takich rozwiązanie nie powinno się wprowadzać, bo nie prowadzi to do niczego dobrego w dalszej perspektywie i jest to patrzenie krótkowzroczne.

  Jesteś kolejną "przerażoną" osobą - zaraz po Pani o pseudonimie "krowka". Ta osoba ne była mi jednak w stanie odpisać żadnymi argumentami - może od Ciebie się tego doczekam. Może, tak jak napisał albert7575, marzy wam się jakiś drugi Majdan z powodu niezadowolenia z demokratycznie wybranych rządów?

  Poczytaj, co wypisują zwolennicy KODu na temat wypadku prezydenta, poczytaj profil fb "Nie lubie PIS" - zapewniam Cię, że wolność słowa ma się aż za dobrze.

  Drogi Darlecie.

  Odpowiadając na Twoją tezę :
  "Może podasz jakieś konkretne przykłady, co przez te 100 dni spowodowało, że mamy się bać o demokrację"

  Pierwszy i najważniejszy przykład : czynami rządu, większości parlamentarnej i prezydenta - totalny paraliż instytucji broniącej przestrzegania konstytucji, a co za tym idzie przestrzegania zasad demokracji tj. Trybunału Konstytucyjnego.

  Drugi najważniejszy przykład : ustawa o inwigilacji - innymi słowy "koniec anonimowości w internecie"

  itd, itd.

  Reasumując : Trybunał Konstytucyjny, inwigilacja, ustawa o mediach publicznych i ich przejęcie przez Jacka Kurskiego, łamanie prawa, 500 plus, które nie ma finansowania.

  Koszmarne 100 dni, pani premier o tym wie i teraz będzie robiła propagandę, że to, co się nie udało, zrobią później.

  Ja wiem, że PO, PSL, SLD ... i inne wcześniej rządzące partie, też tak robiły, ale do diaska przecież to miała być DOBRA ZMIANA !!!!

  3 6
 • 7 mar 2016

  Czytając poszczególne powyższe wpisy, jestem przerażony !
  Jestem przerażony jak 500 zł może zaślepić umysł inteligentnych ludzi.
  Czy Wy naprawdę nie widzicie tego jak obecna władza manipuluje Wami.

  Nie będę się dalej sprzeczał, ale proszę kochani nie bądźcie ślepo zapatrzeni w PIS.
  Mądrze analizujcie i obserwujcie co się dzieje, jakie ustawy się wprowadza itd.
  Jeśli to będą dobre ustawy dla obywateli, to chwalcie a i ja będę chwalił PIS,
  ale jeśli te ustawy godzą w demokrację i wolność słowa to mówmy wspólnie że tak być nie może.

  Po prostu zwykła ludzka uczciwość.

  5 9
 • 5 mar 2016

  Czy tego chcemy czy nie to nie ma innej normalnej partii jak tylko NOWOCZESNA i wierzę, że nasz naród to dostrzeże i wybierze ludzi MĄDRYCH. Bo ta partia to ludzie MĄDRZY bez przeszłości partyjnych i bez powiązania z bankami ( jak piszą tutaj niektórzy). To że Petru był kiedyś doradcą ekonomicznym w bankach to co w tym złego. A gdzie zaczynali obecni ministrowie finansów i gospodarki np. minister Morawiecki. No to umówmy się, że w takim razie wszytskie partie to partie bankowców - pis też !!!! NOWOCZESNA to partia ludzi młodych i pełnych dobrych pomysłów na Polskę. A co najważniejsze, tylko ta partia jest w stanie wygrać z partią Jarosława Kaczyńskiego.

  10 17
 • 2 mar 2016

  Nowoczesna to obecnie jedyna normalna partia na którą z pewnością będę głosował.

  W ostatnich wyborach dałem omamić się obietnicom PISU i niestety porażka.

  Wygląda na to że nie długo nie będzie w budżecie pieniędzy na moją emeryturę i emerytury i renty innych Polaków.

  A 500 zł na dzieci które teraz przyznali, za rok lub dwa odbiorą.

  65 73