Robot z Pcimia zniszczył konkurencję na zawodach w Krakowie [WIDEO]

 • Rafał P 30 paź 2014

  Brawo też dla Pcimia, bo te zajęcia z robotyki są bezpłatne.

  Warto też wspomnieć, że zawody były międzynarodowe, a dzieci z powyższych zdjęć, zmagały się w swojej kategorii z uczniami szkół średnich (zespół szkół technicznych z Rybnika) oraz gimnazjalistami, a nawet byli jacyś dorośli :-)

  14

Tor bobslejowy w Myślenicach... jeśli Olimpiada odbędzie się w Krakowie

 • Rafał P 23 wrz 2013

  Polecam rozważającym decyzję o torze przykład miasta Turyn, którego władze właśnie podjęły decyzję o rozbiórce toru bobslejowego, który kosztował 77 mln euro.

  Poniżej znajdziecie Panowie, uwielbiający wydawać nieswoje pieniądze, artykuł na temat idiotyzmu takich pomysłów. My i nasze dzieci będziemy płacić za długi wynikające z Waszych fanaberii, manii wielkości i szemranych interesów.

  http://forsal.pl/artykuly/667144,organizacja_zimowych_igrzysk_olimpijskich_to_finansowy_koszmar.html

  11

Rewolucja śmieciowa: Można kupić worki na bioodpady

 • Rafał P 8 wrz 2013

  Śmieci nadmiarowe zostały ode mnie odebrane, więc Gmina wywiązała się z obowiązku za co dziękuję.

 • Rafał P 30 sie 2013

  ErRoR, ale ja nie mam nadwyżki tylko normalne użycie. Na starych zasadach, gdy była umowa z RPGK bezpośrednio, zawsze miałem miejsce w koszu. Teraz nie mam miejsca mimo, że koło domu mam kompostownik 1000 litrowy, do którego wchodzą wszystkie roślinne odpady jak i cała skoszona z 10 ar trawa. Poza tym wszystkie plastikowe butelki wywoziłem zawsze do dzwonów. Teraz wszystko się wylewa ze śmietnika mimo, że nadal korzystam z kompostownika i butelki, plastik, papier sortuję. Ja tego nie rozumiem... Ja można wywozić śmieci raz w miesiącu ...

  4
 • Rafał P 28 sie 2013

  Ja poproszę o odpowiedź na pytanie, co robić ze śmieciami typu pozostałe, które nie zabrano przy odbiorze, ponieważ znajdowały się obok śmietnika, gdyż się już do niego nie mieściły. Śmieci tych nie mogę nigdzie zawieść, bo w ZUO nie przyjmują śmieci niesortowalnych. Czy śmieci takie należy:

  * wyrzucić gdzieś na mieście
  * podrzucić sąsiadowi (nielubianemu)
  * wywalić w lesie
  * zakopać na łące
  * postawić na chodniku, aby tam gniły
  * inne (można proponować w komentarzach)

  Drugi miesiąc z rzędu mam śmierdzące śmieci pod domem w workach, bo śmieciarze nie zabierają tego, co nie znajduje się w kuble. A może da się otrzymać większy kubeł, aby starczył na odbiór raz w miesiącu? Liczę, że dostanę odpowiedź na to pytanie, gdyż kończy mi się cierpliwość w utrzymywaniu już drugi miesiąc śmieci pod domem w workach.

  4 1

Modernizacja Roku 2012: Starosta odebrał dyplom za rondo w Śródmieściu

 • Rafał P 4 wrz 2013

  Z tego co pamiętam, to na tę modernizację głosowało się przez Internet. Była nawet informacja na miasto-info. Nagrodę powinni dostać Ci internauci, którzy zagłosowali, a nie starosta. Bez naszych głosów mógłby pójść na Zamczysko posiedzieć, a nie Zamek Królewski w Warszawie. Nota bene, chyba na Zamczysku nikt z "władzy" dawno nie był, bo to co ta atrakcja turystyczna Myślenic obecnie sobą prezentuje to obraz podobny do tego po wdrożeniu ustawy śmieciowej...

  6 4

Śmieciowa rewolucja: Burmistrz dziękuje mieszkańcom. Oceń wprowadzone zmiany [WIDEO]

 • Rafał P 30 sie 2013

  Czy dzisiaj jest prima aprilis?

  60 5

ALARMUJECIE: Rejestracja samochodu to koszmar. Jak rozwiązać ten problem?

 • Rafał P 14 sie 2013

  "Sytuację w Wydziale Komunikacji wyjaśnia kierujący nim Tomasz Bombol: - W bieżącym roku nasilił się ruch w zakresie rejestracji pojazdów.(..)"

  Taa... jasne. Te problemy są od dawna i zawsze były. Było tak, gdy rejestrowałem pierwsze auto w 1998 roku i potem w 2001 kolejne w 2003 i później. Zawsze ten sam syf. Nie rozumiem jak przez tyle lat nie można wypracować jakiegoś sensownego systemu obsługi klientów. A przepraszam, w urzędach nie ma klientów, są petenci... To pewnie dlatego. Nie muszą zarabiać na siebie, przecież pieniądze dostaną i tak, niezależnie od jakości swojej pracy. Przydałby się jakiś emotikon symbolizujący urzyg.

  29 3

ŚCIEŻKA ROWEROWA - rowerzyści na trasie biegowej

 • Rafał P 23 lip 2013

  margo1, w ogóle organizacja przeprawy z lewego chodnika na prawy dla ludzi podążających na Dąbrowskiego to jakieś proszenie się o tragedię... Wiele dzieci chodzi tamtędy codziennie do szkoły. Co prawda jest przejście przy ul. Wybickiego, ale stamtąd już tylko trawą można dojść do Dąbrowskiego, bo chodnika oczywiście nie ma. A i oczywiście kierowcy na tym zakręcie dostają jakiegoś rajdowego ciśnienia i większość jedzie tam jak na rajdzie i potem wyskakuje na prostą, a tam przejście dla pieszych na Wybickiego. Mało który staje. Ci jadący z dołu też nie widzą pieszych, bo zasłaniają ich rzędy samochodów stojących na poboczu pod górkę. Zresztą Sikorskiego jest podobna sytuacja. Również przejście w błoto. Podsumowując: Dąbrowskiego przejścia brak. Wybickiego przejście jest prosto w krzaki. Sikorskiego przejście jest prosto w błoto lub na trawkę (jak jest sucho). Ścieżka rowerowa jest fajna, ale zajmijcie się najpierw tym co jest ważne! Na przykład częstszym odbiorem śmieci, bo mi dzisiaj odebrano łaskawie kosz po dwóch tygodniach i już jest pełny śmieciami, których nie zabrano, a które musiałem gromadzić w worach obok kosza....

  1 2

Urzędnicy tłumaczą: Dlaczego kosze na osiedlu są ciągle przepełnione

 • Rafał P 19 lip 2013

  Może odpowiedzą raczej na zarzuty z komentarzy pod tym artykułem ze zdjęciami z osiedla zamiast na trzy pytania na krzyż. Ile im zajęło przygotowanie tej odpowiedzi? 15 minut? Czym to jest w porównaniu do dwóch tygodni smrodu pod domem. Ruszcie dupy za przeproszeniem i do roboty, bo dostajecie za coś pieniądze, nasze pieniądze! Chętnie wydałbym je raczej na usługi firmy wywożącej śmieci, która nie miałaby swoich klientów tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

  31 4

ALARMUJECIE: Osiedle tonie w śmieciach

 • Rafał P 18 lip 2013

  jarek999, nie segreguj? Nie da się! Chciałem, ale okazuje się, że w przypadku nieposegregowanych nie tylko płacisz więcej, ale również jesteś KARANY (bo inaczej nie można tego nazwać) odbiorem dwa razy w miesiącu, a w przyszłości ma być nawet rzadziej. To po co w ogóle wybór jak nie da się żyć ze śmietnikiem pod domem? Ja chcę płacić więcej, żeby ktoś sortował to za mnie i odbierał kiedy jest na to pora, ale nie za to, żeby mieć śmietnik pod domem przez dwa tygodnie. Może po prostu trzeba się skrzyknąć i im wywalić te śmieci pod urzędem.

  Bezpłatny odbiór w ZZO? Wbrew pozorom nie tak łatwo zawieść przepełniony śmierdzący kubeł na Borzętę. Prościej będzie wywalić na mieście i tak pewnie zacznie się w końcu dziać, jak ktoś z tym burdelem nie zrobi porządku... Chyba, że w zgodzie z ustawą śmieciową kosztami obciążymy Gminę również za odwóz śmieci. Docelowo pewnie tak zrobię. Chce ktoś zarobić odwożąc moje śmieci? Ustawowo jestem do tego zobowiązany, aby zogranizować wywózkę na koszt gminy (art. poniżej). Płaci Gmina.

  Trochę punktów z ustawy śmieciowej i regulaminu gminy z nią związanych jako przypomnienie dla odpowiedzialnych za sprawę urzędników!

  Art. 6s.
  W przypadku gdy gmina nie realizuje obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany do przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy, podmiotowi odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanemu do rejestru działalności regulowanej, o którym mowa w art. 9b ust. 2.

  Art. 6c
  Gminy są obowiązane do zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.

  Rozdział 5 Par. 8 Pkt. 2.
  Dla budynków jednorodzinnych wywóz odpadów komunalnych odbywa się w sposób zapewniający właściwy stan sanitarno-porządkowy nieruchomości (czyli nierzadziej niż to niezbędne), zgodnie z następującą częstotliwością (częstotliwość jest więc płynna i ma być dostosowana do zapewnienia właściwego stanu).

  Rozdział 5 Par. 8 Pkt. 5.
  Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych może ulec zmianie ze względu na stan sanitarno-porządkowy posesji.

  MOŻE A NAWET POWINNA!

  16 4

Od 1 lipca segregujemy śmieci: Jak sobie radzicie? [WIDEO]

 • Rafał P 5 lip 2013

  To dobry pomysł, ale dlaczego czekać do Dni Myślenic? Mam akurat pełny kosz, bo nie przyjechali, choć zazwyczaj przyjeżdżali co tydzień w czwartki rano. Gdzieś muszę go opróżnić...

  10 1
 • Rafał P 1 lip 2013

  Tak to jest jak się urzędasy biorą do ulepszania świata...

  18 2

Snajper w Myślenicach: Grupa ASG Hunters planuje odwet [WIDEO]

 • Rafał P 17 cze 2013

  Dominik, rozminąłeś się z powołaniem :)

  4 16

Zapasy: Ogólnopolski Turniej w Stylu Klasycznym XXVI Memoriał Władysława Ruska [WIDEO]

 • Rafał P 23 maj 2013

  Dlaczego żadnych informacji o tym turnieju nie było w dziale "Wydarzenia" na miasto-info? Pisaliście o tym wcześniej w artykułach, ale w odpowiednim kalendarzu już nie można było umieścić? Czy dział "Wydarzenia" jest na ozdobę? Niektórzy próbują z niego korzystać szukając sposobu na ciekawe spędzenie dnia w mieście.

  2 2

Segregacja śmieci: 24 maja mija termin składania deklaracji

 • Rafał P 13 maj 2013

  Mój zarzut wprowadzania w błąd kierowany był do autorów artykułu, a nie do komentujących. Nie ma obowiązku wypełniania tego "zeznania", a przynajmniej tak wynika z zachęty Burmistrza, dołączonej do druku.

  Opłata śmieciowa to po prostu podatek pogłowny... Kolejny podatek, który trzeba będzie opłacać na armię urzędników. Gdy patrzę na street view naszego miasta, to brak mi słów, bo te wszystkie pieniądze, które idą z naszych podatków chyba są dosłownie topione w klozecie. Drogi wyglądają żałośnie, chodniki tak samo, reszta ... ech. Nie mówiąc już o zawsze walających się śmieciach wokół tych miejskich pojemników na posegregowane odpady. Dzisiaj (niedziela) na Zarabiu, na skrzyżowaniu pod strażnicą taki syf, że nie można było przejść. Pod szkołą nr 2 podobnie, syf i gnój, przepełnione pojemniki. Do tego jest tam chyba z 8 tych pojemników. Teraz podobne pojawią się na prawie każdej parceli. Sama liczba pojemników i worów, do których trzeba będzie ładować śmieci, to jakiś kolejny poroniony pomysł urzędasa, który żyje w jakimś Matrixie... I jeszcze chcą, żeby im myć im te śmieci. Brak normalnie słów, żeby opisać jak opresyjne staje się to Państwo i za jego wzorem również nasze miasto.

  Pozdrawiam normalnych.

  14 7
 • Rafał P 11 maj 2013

  Nie ma żadnego obowiązku. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. W informacji od burmistrza znajduje się wyraźna informacja: "Proszę pamiętać, że brak złożenia pierwszej deklaracji przez właściciela nieruchomości - zgodnie z ustawą - będzie równoznaczny z naliczeniem (...)" czyli przypisaniem gospodarstwa domowego do kategorii płacących więcej.

  5 8

Stacja narciarska w Myślenicach nieczynna

 • Rafał P 4 sty 2013

  Tak, tylko sprzedadzą im za 1% faktycznej wartości, jak wszystko w tym kraju... No i oczywiście z przychodów nie będą płacić podatków.

  8 5

Tor bobslejowy i Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Myślenicach?

 • Rafał P 8 gru 2012

  Polecam rozważającym decyzję o torze przykład miasta Turyn, którego władze właśnie podjęły decyzję o rozbiórce toru bobslejowego, który kosztował 77 mln euro.

  Tutaj artykuł na temat idiotyzmu takich pomysłów. My i nasze dzieci będziemy płacić długi za te fanaberie urzędników, którzy de facto nie zapłacą więcej od nas, a przy okazji pewnie jeszcze nieźle się obłowią...

  http://forsal.pl/artykuly/667144,organizacja_zimowych_igrzysk_olimpijskich_to_finansowy_koszmar.html

  2

Rowerowy Dusiołek Górski 2012

 • Rafał P 5 sie 2012

  Czemu o tym nie było w wydarzeniach ani na fb? No kurde..

  2