Zakład szklarski

 • 20 sty 2012

  Byłem na K. Wielkiego jeden jest naprzeciw autoszkoły a dwóch obok szkoły naprzeciw Maksa. Trudno mi powiedzieć czy drogo i czy ten z usług, którego skorzystałem jest dobrym fachowcem czy nie bo miałem do wycięcia raptem jeden prostokąt bez szlifu więc tak na dobrą sprawę to sam bym sobie z taką robotą poradził. Poza Myślenice mi się nie opłacało jechać dla roboty wartej 30 zł ale dobrze wiedzieć, że są w okolicy jeszcze inne firmy szklarskie.
  Dzięki za odpowiedzi.

  1 1
 • 20 sty 2012

  W takim razie przejdę się tam jeszcze raz. W zasadzie to często tam autem przemykam ale na nogach to chba ostatnio kilka lat temu szedłem. Może dla tego nie zauważyłem.

 • 19 sty 2012

  Czy w Myślenicach (lub okolicy) jest jakiś zakład szklarski ? Konkretnie chodzi mi o wycięcie półek ze szkła nie muszą być szlifowane bo do okoła będzie drewniana listwa.
  Około 10-15 lat temu był zakład szklarski na początku ul. K. Wielkiego ale już go tam nie ma. Zastanawiam się czy w ogóle taki zawód jak "szklarz" jeszcze istnieje ?

Zakład tapicerski / TAPICER

 • 14 lut 2011

  Czy ktoś zna jakiegoś tapicera lub zakład w Myślenicach ? Mam skórzany fotel do przetapicerowania  (nową skórę mam) Robota w zasadzie niewielka ale chciałbym by to zostało zrobione starannie. 

  1

SKLEPY w Myślenicach: opinie gdzie i co kupić?

 • 10 gru 2010

  [quote=gość: Market] Doskonale pamiętam rozmowę z Panem, bo był to jedyny przypadek gdzie przestawiona była data zamówienia, i przypuszczamy że mógł mieć Pan przestawioną datę w komputerze. [/quote]
  A podczas naszej rozmowy twierdził Pan, że miał już takie sygnały. Natomiast data w moim komputerze owszem jest przestawiona (właśnie to sprawdziłem). Mam ten komputer od 2006 roku i robię z niego przelewy, zakupy w dziesiątkach sklepów internetowych i nigdy moja "przestawiona data" nie była przeszkodą.

  [quote=gość: Market]Poza tym jeśli Pan piszę o tej sytuacji to proszę pisać dokładnie tak jak było a nie na zasadzie "zły sklep i zły personel". Zaproponowałem Panu przywiezienie zakupów następnego dnia rano, ale to już Panu nie odpowiadało[/quote]
  Właśnie opisałem tę sytuację "tak jak było" jedynie z pominięciem propozycji dostawy następnego dnia rano. Pewnie dla tego, że zakupy potrzebne mi były do przygotowania kolacji więc Pańska propozycja dostarczenia mi kolacji na śniadanie była po prostu bez sęsu.

  [quote=gość: Market]Nie życzę sobie również obrażania mnie tekstami o zatrudnieniu rozumnego personelu, nie zna mnie Pan, a ocenia na podstawie jednej rozmowy przez telefon, bo nie dostarczyłem zamówienia wieczorem kiedy Pan tak chciał, a to już świadczy o Panu.[/quote]
  Znajomość z Panem jako firmą czy pracownikiem (?) sklepu internetowego nie jest mi potrzebna do zrobienia zakupów. Natomiast po Pańskich "przypuszczeniach" że post użytkownika "gość" jest moim uznaję, że w kwestii wzajemnego "obrażania" mamy remis więc nie czuję się w obowiązku przepraszać jeśli tekst o "bezrozumnym" personelu odniósł Pan do siebie. Poza tym w pełni zgadzam się z tym co napisał "gość". Jeśli na Waszej stronie pisze, że towar dowozicie do 21:00 to ja uznaję to za wiążące a jeśli się Pan "wyrobi" wcześniej to SUGERUJĘ zamieszczenie prostej informacji np: "W DNIU DZISIEJSZYM JUŻ NIE DOWOZIMY ZAKUPÓW". Gdybym przeczytał taką informację to nie miałbym pretensji o to, że straciłem kilkanaście minut na zrobienie zakupów, których nie będzie miał kto dostarczyć.

  [quote=gość: Market] Jeśli nie może pan zrozumieć że ktoś po 11 godzinach pracy ma prawo być zmęczony, a to że odrobiłem się wcześniej ( zamówienia na godzinę 19.00-21.00 rozwiozłem przed 20 i dlatego wcześniej byłem w domu to chyba nic złego. [/quote]

  [quote=gość: Market] Jeśli nie może pan zrozumieć że ktoś po 11 godzinach pracy ma prawo być zmęczony, a to że odrobiłem się wcześniej ( zamówienia na godzinę 19.00-21.00 rozwiozłem przed 20 i dlatego wcześniej byłem w domu to chyba nic złego.[/quote]
  Pisze Pan, że rozwiózł przed 20:00 zamówienia z godzin 19-21... Nie rozumiem bo ja swoje złożyłem około 20:00 i go nie otrzymałem. Szczerze powiem, że dla mnie 11 godzin w pracy to nic nadzwyczajnego bo pracuję "na etacie" a dodatkowo prowadzę własną działalność więc po 11 godzinach dopiero się rozkręcam. Natomiast jeśli Pan jest zatrudniony w ramach "umowy o pracę" i pracuje dłużej to mogę jedynie polecić dobrą kancelarię adwokacką specjalizującą się w prawie pracy bo jest Pan po prostu wyzyskiwany przez swego pracodawcę.

  [quote=gość: Market]Błędy się zdażają, i to niestety w tym przypadku nie z naszej winy.[/quote]
  Błędy się zdażyły dwa: W moim komputerze choć uparcie będę twierdził, że system "pobierania" daty z komputera klienta sklepu jest BEZNADZIEJNYM pomysłem i pierwszy raz się z nim spotkałem a tak jak już pisałem często kupuję w sklepach internetowych. Drugi błąd to błędna informacja o godzinach dostawy. Tak jak pisałem wyżej: Jeśli planuje Pan (jako sklep internetowy) skrócić godziny dostawy to ja uważam za konieczne zamieszczenie informacji na stronie. Brak takiej informacji oznacza dla mnie stratę czasu. Uważam, że jeśli ktoś nie szanuje mojego czasu nie szanuje i mnie bo tak zostałem wychowany.

  3 3
 • 8 gru 2010

  Jakieś dwa miesiące temu zamawiałem w tym sklepie a w zasadzie chciałem zamówić bo gdy już wypełniłem swój "wirtualny koszyk" pojawiło się pytanie o termin dostawy. No i problem bo proponowany był temin we wrześniu a był listopad więc dzwonię na podany nr telefonu z pytaniem co jest grane i czy towar może być dostarczony dziś a mój rozmówca mi odpowiada, że "dziś to już nie bo jestem już w domu" a ja na to, że przecie na stronie jest informacja, że zakupy są dostarczane do godziny 21:00 a jest 20:00 a Pan mi na to "ale ja się dziś wcześniej wyrobiłem". Myślę, że zamiast dodawać "kolejnych 2 tyś" produktów lepiej zadbać o kwestie organizacyjne i przede wszystkim zatrudnić rozumny personel.

  3 4

Pizzeria w myślenicach

 • 3 paź 2010

  [quote]orginalny wloski sos firmy MUTTI[/quote]
  Dla Ciebie to "oryginalny włoski..." a dla mnie to po prostu importowana z Parmy KONSERWA ! Bez trudu jesteś w stanie zrobić w swojej pizzerii lepszy sos ze świeżych pomidorów tak jak to się robi w całej Italii. No ale "włoski... " ciągle brzmi lepiej dla polskiego klienta ;-)

 • 21 sie 2010

  InVito to taka dziwna nieco tawerna w, której nie mają oliwek jako dodatku do pizzy. To tak jakby w "Kuchni Polskiej" zabrakło kapusty do schabowego. Poza tym zamawiając espresso w tej "trattorii" oczekiwałem espresso "italiano" a otrzymałem jakiś koszmarny napój o niewłaściwej dla espresso italiano objętości, konsystencji, wyglądzie i smaku. Zawsze po zjedzeniu pizzy wypijam espresso i już myślałem, że InVito będzie pierwszym (i jedynym ?) miejscem w Myślenicach gdzie będzie to możliwe i niestety...

Myślenickie lokale z zakazem palenia papierosów

 • 2 paź 2010

  [quote=DUKE]Tez polecam ten lokal[/quote]
  Żeby nie było wątpliwości to ja nie polecam tego lokalu a bywam w nim przede wszystkim ze względu na zakaz palenia bo sama pizza czy makarony są dobre ale bez cudów. Obok jest SOVA ale smród papierosów niestety go dyskwalifikuje a na zarabie jakoś daleko więc pytam o lokale w okolicach centrum.

 • 1 paź 2010

  Czy w tym mieście są lokale w których można zjeść nie wąchając dymu papierosowego ? Ja znam jeden na Niepodległości pizzeria "In Vito". Jadam w tym miejscu regularnie od jakiegoś czasu bo tam jest zakaz palenia więc nikt nie smrodzi fajkami ale ile można jeść pizzę i makaron...

Problem z Psami/gryzą, rzucają się, nikt nic z tym nie robi

 • 5 wrz 2010

  [quote]PS. Gdzie mogę kupić gaz pieprzowy?[/quote]
  lub na Allegro

  1
 • 5 wrz 2010

  Jeśli już Myśleniczanin007 zaczął pisać o zarabiu to ja coś dodam: Nagminnie zdaża się na tamtejszym placu zabaw, że gdy pojawi się biegający piesek i jego "pan" ten drugi nie daje sobie wytłumaczyć, że bawiące się dzieci boją się psa a to w końcu dla nich a nie dla psa jest ten plac zabaw. Pan ma swoje argumeny "za" obecnością swojej pociechy biegającej sobie swobodnie obwąchującej dzieci wywołując wśród nich płacz i strach. Z autopsji wiem, że rozmowa z właścicielami psów po prostu NIE MA SENSU oni mają swoje racje. Ja podpatrzyłem jednego z rodzców, który dyskretnie prysnął psa gazem piepszowym. Pies uciekł daleeeeko a za psem ruszył właściciel. W ten sposób po prostu i dosłownie "problem zniknął" z placu zabaw. Właściciel gazu zauważył, że ja widziałem co zrobił podszedł do mnie i mówi "lepiej dyskretnie załatwić psa po co nam rodzicom głupia dyskusja z właścicielem psa" Co zrobić w tym "buszu" ludzkiej bezmyślności ? Ja kupiłem gaz piepszowy bo na rozmowy szkoda nerwów jak się słyszy od właściciela psa "spokojnie on nie gryzie".

Myślenickie stacje paliw

 • 5 wrz 2010

  A ja tankuję na "Lukoilu" (dawniej JET) w Opatkowicach. Litr E98 tańszy o 40-50 gr. niż na BP w Myślenicach. Jeśli ktoś uważa, że się nie opłaca jechać to niech sobie wpadnie na zakupy do "Carrefour Zakopianka" na zakupy. Dobre sery tańsze średnio o 20% niż w Janie a ryby (np. łosoś nawet o połowę) tańsze są też: pampersy, kosmetyki, środki czystości.

  2 1

BIURO MATRYMONIALNE W MYŚLENICACH:!!!!!

 • 5 wrz 2010

  Biorąc pod uwagę ilość "randkowych" i "matrymonialnych" portali internetowych raczej nic z tego nie będzie.

Msza o 20 dla studentów i nie tylko

 • 27 sie 2010

  Kościół to nie Tesco. Całą dobę robić nie będą ! I tak się cieszcie, że w niedzielę pracują bo ponoć ma wejść ustawa zakazująca pracy w niedzielę (czy jakoś tak) :P:

Który dostawca internetu?

 • 26 sie 2010

  Ja miałem ERĘ i dobrze, że tylko do testów wziąlem z salonu. Myślenice rynek 25% sygnału, modem po ściągnięci 5Mb był gorący. Ostatecznie wziąłem PLAY. W tej samej lokalizacji 98% sygnału WCDMA i HSDPA (do wyboru) Nie znam się na tym ale pomiędzy ERĄ a PLAYEM jest przepaść jeśli chodzi o szybkość otwierania się stron.

Materiały budowlane

 • 25 sie 2010

  Hmmm też tam byłem w ubiegłym miesiącu i też w sprawie bramy ale do kwestii ceny nie dotarliśmy bo pani tam sprzedająca była dość niemiła i wyraźnie zniecierpliwiona moimi pytaniami o kwestie techniczne więc sobie odpuściłem. Ufam, że po prostu trafiłem na nienajlepszy dzień tej pani bo sąsiad mi tę firmę polecał.

  1
 • 24 sie 2010

  [quote]Ja osobiście nie kupowałem w Attic, ale słyszałaem, że jakość materiałów jest kiepska:([/quote]
  A co to znaczy, że jakość jest kiepska ? Czy sugerujesz, że renomowani producenci materiałów budowlanych np. Roben czy Wienerberger różnicują jakość wyrobu w zależności od tego komu go sprzedają ?

 • 22 sie 2010

  [quote=anumar]Wiem, że powinniśmy wspierać lokalną gospodarkę, ale w Krakowie jest o wiele taniej. [/quote]
  Niestety smutna prawda... W ubiegłym roku kupowałem w Atticu na Zawiłej. Wcześniej dałem listę materiałów do wyceny na kilku lokalnych składach ale w Krakowie było najtaniej a różnice byly spore. Do tego Myśleniccy przedsiębiorcy niechętnie rozmawiają o konkretnych upustach a gdy powiesz, że "w Krakowie jest taniej" to się nieźle pienią.

  2 1

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

 • 24 sie 2010

  Moja żona rodziła w szpitalu im. Rydygiera bo wtedy mieszkaliśmy jeszcze w Krakowie i bardzo sobie chwaliła. Co do myślenickiego szpitala to miałem okazję być jako odwiedzający na oddziale dziecięcym i zakaźnym. Pamiętam, że na tych oddziałach było po prostu brudno !!! podłogi, łóżko (pościel była czysta), kafelki odpadające ze ścian, oberwana z jednej strony umywalka i cała brudna. Po prostu wszechobecny brud !!! Szczytem wszystkiego była ubikacja na dziecięcym - syf jak na dworcu PKP. Ja bym się brzydził w takim miejscu gołą d.... na krześle usiąść a co dopiero dziecko rodzić.

zarabie a gdzie wolny czas?

 • 24 sie 2010

  [quote=cygnus]Bo nie lubię, tłumów,[/quote]
  Jeśli nie lubisz tłumów to pewnie w Twoim otoczeniu są ludzie od, których przynajmniej raz słyszałeś takie oto słowa: "no nie żartuj w Bonarce jeszcze nie byłeś..." :laugh:
  Zarabie jest jednym z nielicznych miejsc w Myślenicach gdzie można iść na spokojny spacerek ale tylko od poniedziałku do piątku w godzinach dopołudniowych.

  1

Meble na wymiar i gotowe

 • 23 sie 2010

  [quote=Asieq]A co do mebli z BRW - może wyglądają ładnie[/quote]
  BRW moim zdaniem nie są ładne ani solidne. Ja umeblowałem nimi pokoje dla dzieci bo są tanie i dostępne w ciągu 2-3 dni.

  1 1
 • 22 sie 2010

  Jeśli szukasz niedrogich mebli to weź katalog "Black Red White" w Myślenicach jest kilka miejsc gdzie tym handlują. W Osieczanach jest od niedawna fabryka firmy "Vanmar" (Wanmar ?) Wiem, że robili kiedyś tanie meble dla sieci Tesco.

 • 22 sie 2010

  Materiały i technologia wykonania mebli "pokojowych" jest taka sama jak mebli kuchennych więc jeśli potrzebujesz szafę czy komodę to gość od mebli kuchennych Ci ją wykona. Co innego jeśi potrzebujesz mebel tapicerowany. Polecam Ci wycieczkę do Izdebnika i dalej do Kalwarii znajdziesz tam bez problemu dziesiątki firm. Ale moim zdaniem oferta gotowych mebli tapicerowanych jest na tyle bogata, że nie ma sensu kombinować.

  1

"Legendy" myślenickiego szkolnictwa

 • 22 sie 2010

  A czy ktoś pamięta Adama S. historyka z LO

  3 1