Boję się ludzi, którzy wszystko wiedzą najlepiej, oraz Januszy Biznesu.

"Dobra zmiana" PiS

 • Strozaninek 39 min.
  Vivaldi napisał/a:

  taaaaa dla mnie to takie takie samo mocne hasło i mocne info jak macice w tęczy ...... ale jak Cię rajcuje to trudno.

  Nie interesuje mnie jakie ono jest dla Ciebie - Twoja sprawa. Co do tęczy, kup Gazetę Polska z naklejka „strefa bez LGBT” i tyle.

  Cieszę się, że po tygodniach odpoczynku w Chorwacji wróciłeś do formy pisząc te swoje epopeje. Świetnie Cię wyszkolili na tej Alma mater Economica.

  Bez odbioru.

  3
 • Strozaninek 1 lip

  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24952522,oszczedzasz-na-ppk-zaplacisz-wyzszy-podatek-sam-sfinansujesz.html

  Świetny przekręt ;)
  Ja już w kadrach deklaracje rezygnacji z przystąpienia złożyłem. Polecam to innym:):

  1
 • Strozaninek 27 cze
  bono napisał/a:

  Co do Schetyny, myślę że gość miał wybujałe aspiracje i w drużynie Tuska już chciał mieć więcej niż miał.
  Może teraz zszedł na ziemię, niemniej schedę po Tusku potraktował jako swoją
  i czyścił partię z jego ludzi.
  Teraz gdy widzi, że nie ma cech lidera zwolnił, ale to już musztarda po obiedzie.
  Te wybory do PO należeć nie będą.
  Co do PiS- to jego zaleta, robi dla przyszłych rządzących dobrą propagandową robotę, bo pokazał im co to TV rządowa. Teraz już żadna partia w przyszłości nie odda TVP i PR, będą wykorzystywać je do niszczenia PiS czy innego przeciwnika politycznego, szkoła niszczenia konkurenta którą im PiS zrobił pozostanie jako elementarz właściwej propagandy.
  Spółki Skarbu Państwa, to też pozostanie jako majątek przyszłej partii rządzącej.
  Gorzej z finansami, te gdy obejmą władzę nowi, zwalą im się na głowę jak spadek po dziadku, który zaciągnął kredyt pod jego zastaw.
  Służba zdrowia i ZUS, to coś co wyłoży każdego następcę, a PiS gdy odda władzę
  jako opozycja, będzie ogłupiał ludzi, że za nas to było dobrze, a oni ledwo władzę przejęli to położyli kraj.
  Stąd uważam, że do wyłożenia się PiS, ten powinien rządzić. Czyli aż pokażą jak wyjść z ewentualnego kryzysu, którego cykl jest powtarzalny, czyli nadchodzi i jak zacznie brakować kasy i zaczną podnosić wiek emerytalny, zabierać wszystkie te plus, i jak społeczeństwo dostanie w dupę, to się od PiS skutecznie na lata odwróci.

  Inaczej ludzie będą żyć w marzeniach o czasach PiS, jak nasi rodzice o czasach Gierkowskich, a wszyscy następcy którym przyjdzie pić rozlane mleko będą- be.
  Stąd mój głos w przyszłych wyborach, będzie na jakąkolwiek opozycję, aby PiS nie dostał większości i przypadkiem nie zmienił konstytucji, bo mielibyśmy PiS jak Białoruś Łukaszenkę, czyli wiecznie.
  Ale na dzień dzisiejszy i do powstania takiej siły, która ma realne szanse zagrozić PiS, robię co innego niż PiS w stosunku do Polaka, który może być szefem UE, i nie będąc skażony (Vivaldi), popieram PiS jako mniejsze zło, które przecież nie będzie wieczne.
  Co do poprzedników, myślę o ich dużej niedojrzałości politycznej, myśleli że miłością wszystko zdobędą. Tu PiS zrobił im szkołę rządzenia, myślę że na ich szkole każda następna opcja rządząca już na stałe wrzuci programy rządowych mediów, jako swoje, że gazet nie będą oddawać tylko zagospodarują dla siebie, tak jak to ma zrobić PiS.
  Myślę, że banki też pozostaną spółkami skarbu państwa, podobnie jak inne zyskowne firmy. A więc zarząd z 49% udziałem państwa.
  Państwo będzie w przyszłości nabywać udziały jak fundusze inwestycyjne w zyskownych przedsięwzięciach ale z mniejszościowym udziałem.

  To taki model Chinski, gdzie musi byc udzial panstwa w przedsiebiorstwie. Ewentualnie konstrukcja quasi-RPA, gdzie duze foirmy zachodnie jak wchodza musza dac pieniadze na fundusz BBBEEE, ktory jest funduszem celowym zeby zebrac pieniadze dla czarnych mieszkancow i wyrownywac szanse i wiele firm robi to w formie oddania pod zastaw czesi swoich akcji.

  Moj poprzedni pracodawca wyemitowal w tamtym kraju 25% swojego kapitalu zakladowego i oddal na rzecz tego funduszu.

  Poza tym + za tresc tego komentarza.

 • Strozaninek 26 cze
  Seneka napisał/a:

  Jakbym Tadeusza Cymańskiego słuchał. Brak mi tylko gestów. Vivaldi na wizji. Toby były jajca. Nie musiałby filmików podsyłać. A słowa płyną i płyną...bez zastanowienia. Potem nadchodzą myśli, deczko za późno. I tak w koło Macieju( nie mylić z byłym burmistrzem).

  +

  3
 • Strozaninek 26 cze
  Vivaldi napisał/a:

  Nie masz racji. Przypomnę watek o rosnących podatkach. Nie krytykuje bo daję szansę. POprzednicy ją dostali i doprowadzili na skraj urwiska z którego chcieli abym skoczył.....na zieloną wyspę. Z danych które obserwuje wynika, że szansa jest. Jadą na gorącym silniku ale nie przegrzanym. Jak to w rajdach, gniecie się na maksa, mniej błędów doprowadza do mety albo lądujesz na poboczu w trawie szczęśliwie jak nie na drzewie. Nie da się jechać zachowawczo udając, że jedzie się po sukces. Jak na razie kierowcy dają radę.
  Swoje prawdy od dawna stosuje, jestem z nich bardzo zadowolony. Twoje prowadzą Ciebie. Jedziemy do celu. Zobaczymy co będzie jak dojedziemy do końca :-) ..... i z kim.
  Masz jakieś uniwersalne wyznaczniki krytyki? Takie które będą pasowały do moich i Twoich wartości? Jeśli tak to mi je zdradź, zobaczymy kto zasługuje na jaką krytykę.

  Obawiam się, że zważywszy na statystyczna długość życia nie zobaczysz jak ja dojeżdżam i kończę, takie życie.

  Przypominam sobie ten wątek o którym mówisz, tam zarzuciłeś mi, że łykam fake newsy. Fakt jest jednak taki, że jesteś tendencyjny a zarzucasz to mi.

  Już ci to pisałem przed krytyką ludzi stan przed lustrem i pomyśl czy ktoś nie może ci czegoś analogicznego wyrzucić jak z tym wykształceniem.

500+

 • Strozaninek 19 lip
  Konto usunięte napisał/a:

  Może ktoś wie, czy 500 plus będzie wypłacane w piątek przed Dniami Myslenic jakw tamtym roku?

  Nie, będzie wypłacone po. Jak potrzebne pieniądze to idź do chwilówek. Chętnie dają pieniądze na bombelki.

  5 3

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia

 • Strozaninek 18 lip

  Ja mam pytanie do osoby „Paweł Augustynek” i jemu podobnych, w tym do byłego wójta, który tu często na forum się udziela - gdzie Państwo byliście z tymi eko-truizmami, gdy powstawała nowa Zakopianka?

  - zabrano Rabie naturalne poldery zalewowe - szczególnie na odcinku Stróża Górna Most - Myślenice Zarąbie
  - dokonano regulacji, która spowodowała przyspieszenie pędu w rzece
  - zezwolono na zintensyfikowanie budownictwa na tym obszarze, przez co cyklicznie podlewa ludzi lub im zagraża
  - zepsuto naturalna retencje koryta Raby

  Jako dziecko amfetaminy pomysły, żeby zakopianka szła estakadami a rzeka miała wolna przestrzeń jak dawniej. No, ale wyszło jak uszło. W jaki sposób pan Paweł chce renaturyzacji rzeki? Jakie KONKRETNE działania? Czy to kolejne „szczekanie” o ekologii, aby sobie popaplac w mediach masowego przekazu?
  Kiedy pełna kanalizacja doliny Raby? No ja w swoim domu to sieci kanalizacyjnej nie widzę?

  Rzeka zanika - nie ma tzw. małej retencji, dopuszczono do wybudowania wielkiej autostrady i zrobienia z koryta rynny. Jak pada jest notorycznie zagrożenie owodniowce - jak nie pada rzeka zanika. W tym momencie dzieli nas kilka centymetrów od najniższego poziomu w historii a dwa miesiące temu zastanawialiśmy się kiedy wyleje. Bo rzeka miała prawie 20 razy więcej cm niż ma obecnie!
  Rzeka jest zasyfiona, bo nie ma sieci kanalizacyjnej, jeśli myślicie ze ścieki mieszkańców takiej stróży magicznie znikają to jesteście w błędzie. Mało kto ma tzw. szambo ekologiczne czy uwodzi szambo.
  Do kapania lepiej iść już na basen, no chyba ze ktoś lubi pluskanie w wodzie z dodatkiem proszku „Ariel” papieru toaletowego „Regina” oraz bakterii kałowych.

  9

uwagi dotyczace dzialalnosci forum

 • Strozaninek 18 lip
  nomad napisał/a:

  Tutaj:

  https://www.fotosik.pl/zdjecie/8e869f3461a6dcb0

  RWD faktycznie troszkę na górze strony rozjechane i lupki brak. Myślę, że poprawią - po to jest ten wątek ;)

  Otwarte w przeglądarce na komputerze a nie na tablecie / telefonie, prawda?

  W czasach gdy większość ruchu internetowego odbywa się z urządzeń nie będących komputerami nie pełna funkcjonalność serwisu w wersji mobilnej to wstyd.

  Dziura, pozwalająca na pulsowanie / minusowanie poprzez czyszczenie ciasteczek nadal nie została załatana. Słowem - dno.

  6 1
 • Strozaninek 18 lip
  nomad napisał/a:

  Tutaj:

  https://www.fotosik.pl/zdjecie/8e869f3461a6dcb0

  RWD faktycznie troszkę na górze strony rozjechane i lupki brak. Myślę, że poprawią - po to jest ten wątek ;)

  Otwarte w przeglądarce na komputerze a nie na tablecie / telefonie, prawda?

  W czasach gdy większość ruchu internetowego odbywa się z urządzeń nie będących komputerami nie pełna funkcjonalność serwisu w wersji mobilnej to wstyd.

  Dziura, pozwalająca na pulsowanie / minusowanie poprzez czyszczenie ciasteczek nadal nie została załatana. Słowem - dno.

  7 1
 • Strozaninek 18 lip
  nomad napisał/a:

  Lupka koło "Kontakt" w menu ;)

  A gdzie ja widzisz?

  https://www.fotosik.pl/zdjecie/234a8c552430961e

  Strona na urządzeniach mobilnych ma niepełna funkcjonalność. Jeżeli otworze komputer to widzę chociażby ikonkę powiadomień w wątkach które obserwuje, jak przeglądam na urządzeniu mobilnym to nie ma ani powiadomień i łupki!!!

  Projektant dał ciała!

  8
 • Strozaninek 16 lip

  Na urządzeniach przenośnych, nie widać ikony powiadomień o nowych komentarzach która zwykła być w prawym górnym rogu.

  6

FORUM PODRÓŻNIKA

 • Strozaninek 18 lip
  andnosal napisał/a:

  A czy podczas wyjazdów nawet tych krótkich zagranicznych - korzystacie z jakiegoś dodatkowego ubezpieczenia?

  Jeśli służbowo to mam ubezpieczenie od pracodawcy + ubezpieczenienie służbowej karcie Citi.

  Jeśli prywatnie to tak jak bono + ubezpieczenie w karcie kredytowej Millennium MasterCard Gold.

budowa kolei Myślenice-Kraków? POSTĘPY PRAC

 • Strozaninek 14 lip
  Masakra napisał/a:

  W piątek jechałem busem spod Galerii Krakowskiej do Myślenic całą trasę 50min. Pociąg przypuszczalnie będzie jechał pełną trasę 45minut. Serio?

  Ale w lepszych warunkach, klimatyzowanym taborem, z pewnym odjazdem, bez zapeconego wagonu

Od września podwyżki dla nauczycieli. Ile będą zarabiać?

 • Strozaninek 10 lip

  To jest efekt karty nauczyciela i tego, że nie można zwolnić nauczycieli, którzy się do tego ewidentnie nie nadają.

  35 4
 • Strozaninek 10 lip

  Masz sporo racji, jednak jak rozliczyć nauczycieli i "karać" za słabą zdawalność matur, jeżeli dostają miernych uczniów?

  Spójrz na dane z obecnej rekrutacji

  https://malopolska-pogim.edu.com.pl/kandydat/app/admitted_statistics.html

  O ile do Kościuszki i na Zarabie rekrutacja jest przyzwoita i trzeba było mieć całkiem sporo punktów o tyle jak sobie wyfiltrujesz Sułkowice czy Średniawskiego to zobaczysz, że:

  1Tg [O] Technik żywienia i usług gastronomicznych (ang-niem)
  Limit punktów kwalif. do przyjęcia - 59,00 - to oznacza, że do klasy dostał się kandydat, który na ok 200 punktów możliwych do zdobycia miał ich 59.

  1TR Technik reklamy
  Limit punktów kwalif. do przyjęcia 93,20

  I w tych klasach WCIĄŻ są miejsca, więc finalnie na pewno wylądują tam osoby z niższymi wynikami.

  Jeśli ktoś przez 8/9 lat osiąga tak mierne wyniki, to będzie mu trudno zdać maturę i dobrze - ten egzamin nie powinien być dla każdego.

  Jakbyś uzależnił więc wypłaty od wyników bezpośrednio nauczanie w takich szkołach uczyniłbyś kompletnie nieopłacalnym, albo dla miernot totalnych i co wtedy? Błędne koło.

  Dzieci są też poniekąd same sobie winne takiej sytuacji - "bombelki" się nie uczą, bawią się a potem płacz i zgrzytanie zębów. Jak chodziłem do szkoły to koledzy i koleżanki pytali się "po co się tyle uczysz?" a "na co ci to?" "zapal se!". Jak dziecko nie będzie samo chciało się uczyć, to się nie nauczy i nie pomoże tu najlepszy belfer. Wtedy szkoła kończąca się maturą nie jest dla niego. Można dobrze zarabiać i mieć fajne życie bez matury. Rodzice powinni skończyć wmawiać "bombelkom", że matura jest im koniecznie potrzebna.

  36 3

Pociągiem z Myślenic do Krakowa w 45 minut za 5,50 zł? Ruszyły konsultacje w sprawie kolei

 • Strozaninek 8 lip

  To wyprowadz sie w Bieszczady, a nie mieszkaj w tzw. aglomeracji metropolitalnej.

  19 6
 • Strozaninek 7 lip

  O tak i do tego z petem w pysku. Wasz czas Janusze Biznesu dobiegnie końca.

  19 5

Najlepsze filmy

 • Strozaninek 7 lip

  Nie chce ci spojlerować, ale film jest świetny.

  Jest... długi to 2:20, dla mnie było to jak najbardziej uzasadnione. Po pierwsze irytuje mnie postępująca Makdonaldyzacja kultury i trzymanie się schematu, że film to 90 minut. Po drugie pozwala się związać z fabułą i fabuła się toczy, a nie leci jak w klasycznych "hollywoodzkich" popcornowych produkcjach.

  Inna sprawa to taka, że to nie jest klasyczny horror w stylu piły. Ten film czerpie z gatunku horroru, rozkłada go na czynniki pierwsze, ale raczej nie straszy w taki prosty sposób. Natomiast jeśli już reżyser pokazuje coś z krwią, to jest bardzo, bardzo to pokazane dosadnie więc osoby ze słabszymi żołądkami powinny odpuścić film. Nie ma tego wiele, ale jest w kilku momentach.

  Fajnie też pokazuje słabość ludzkiej psychiki, przywiązanie do rytuałów i podatność ludzi na manipulacje sekt / religii, gdy ciężko doświadczeni przez życie.

  Jeśli ktoś wcześniej poczyta o Midsommar w Szwecji to odnajdzie w filmie wiele elementów zaczerpniętych z kultury Szwecji.

  Oglądając film warto być uważnym przy scenie zwiedzania wioski - są tam malowidła opowiadające pewną historię i jak się na nie zwróci uwagę to dalsza część filmu jest łatwiejsza w odbiorze.
  No i warto zwrócić uwagę, że przyroda "faluje" :). Przyroda faluje nie na skutek wiatru, ona faluje tak jak faluje świat ludziom w transie.

  Obok "Dziedzictwa" to kolejny świetny horror nie będący klasycznym horrorem (czyli wypełnionym jump scareami).

  Na pewno go obejrzę jeszcze raz jak pojawi się w dystrybucji cyfrowej. Na seansie byłem wczoraj, dopiero dzisiaj mogłem się zebrać do napisania czegokolwiek.

 • Strozaninek 7 lip

  https://www.youtube.com/watch?v=1Vnghdsjmd0&t=1s
  https://www.filmweb.pl/film/Midsommar.+W+bia%C5%82y+dzie%C5%84-2019-817414

  Jeśli jest jakiś film, który warto obejrzeć w tym roku lubiąc gatunek horrorów to jest to Midsommar.
  Ari Aster jest młodym reżyserem, ale znowu stworzył horror, który przekracza ramy gatunku. Midsommar to nie jest zwykły horror. Są elementy grozy, dramatu, komedii, wierzeń ludowych i głębokie przesłanie dla odbiorcy - jak łatwo ludźmi manipulować i jak szkodliwe są sekty.

  Świetne zdjęcia (z resztą autorstwa Polaka - Paweł Pogorzalski), świetna muzyka, główna historia czerpie garściami ze szwedzkich tradycji ludowych (midsommar to święto w Szwecji, takie jak u nas Noc Kupały).

  Cóż daje chyba najwyższą ocenę w swoim życiu - 9.5/10 i polecam każdemu! Na FilmWebie jest więcej recenzji.

  1

Budujemy razem Polske

Jechali do porodu. Nie było czasu do stracenia. Eskortowali ich policjanci

 • Strozaninek 27 cze

  Nie ja napisalem, a zacytowalem wypowiedz - czytanie ze zrozumieniem sie klania.

  Wiesz, prywatnie to mozesz czekac nawet i 48 godzin i sie nie spieszyc. Praktyka medyczna mowi jednak co innego. Tak jak nie dyskutuje z antyszczepionkowcami, tak nie bede dyskutowac z gosciem, ktoremu brakuje wiedzy z zakresu biologii na poziomie szkoly podstawowej :).

  Prosiles o linki - podalem. Uzyskales odpowiedz na pytanie. I masz racje - milczenie jest zlotem, wez to sobie do serca.

  14 4
 • Strozaninek 27 cze

  Nie czytasz ze zrozumieniem zupelnie, albo trollujesz. Typowy dzban - napisane jest WYRAZNIE

  [cytat]Wtedy kobieta rodząca w ciągu maksymalnie dwóch godzin powinna zgłosić się do szpitala, pamiętając o godzinie, w której odeszły wody płodowe.[/cytat]

  No, ale internetowy specjalista zadajacy pytanie, na ktore google zna odpowiedz w ciagu pieciu minut musial sie popisac swoim dzbanostwem

  18 3
 • Strozaninek 26 cze

  Zawsze mnie fascynuje czemu ludzie zadają pytania na które odpowiedź można znaleźć w Google w ciągu 5 minut, w formie komentarzy pod artykułami.

  Jeśli wody płodowe odchodzą, trzeba się udać natychmiast do szpitala, ponieważ po pierwsze pęcherz płodowy nie spełnia swojej roli, po drugie istnieje ryzyko przeniesienia bakterii z pochwy do macicy i zakażenia dziecka tzw. infekcja wewnątrzmaciczna. Co ciekawe istotny jest też kolor wód płodowych.

  -> https://parenting.pl/odejscie-wod-plodowych
  -> https://www.sosrodzice.pl/odejscie-wod-plodowych-od-razu-do-szpitala/2/
  -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Wody_p%C5%82odowe
  -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Owodnia

  Niezmiernie się ciesze, że nie było żadnych problemów i urodziło wam się zdrowe dziecko i zarówno mama jak i maluch byli cali i zdrowi, nie oznacza to jednak, że tak jest w każdym przypadku. Na przyszłość proponuje używać www.google.pl nim się napisze komentarz.

  30 6

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • Strozaninek 26 cze
  Vivaldi napisał/a:

  Dokonałeś wyboru. Byłeś tak podniecony (dobre słowo) kiedy miała w zimie nadejść Wiosna, kiedy Wiosna nadchodziła, kiedy Wiosna była tym o co Ci chodzi, kiedy Wiosna zbliżyła się do dwucyfrowego wyniku i .......nagle kompromitacja, profanacja, spadek. To jak to jest z tymi kryteriami? Zastosowałeś swoje w swoich wartościach pozwól mi stosować moje. Na razie się sprawdza. Pomyliłem się w ocenie tak jak Ty? Być może ale na tą chwilę moje kryteria oceny wartości działają.
  Będziesz potrafił wiedzę wdrożyć bez wtopy zaufania odpowiednim ludziom to nie będziesz musiał oceniać później racji i wyników.
  ......i takie to moje obserwacje :-)

  Byłem podniecony, Ty znowu jesteś non stop podniecony PiSem. Uważaj, bo nadmierna erekcja szkodzi.

  http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,priapizm--ciagotka---nieustajaca-erekcja,artykul,1665424.html