Coraz więcej jeżdżących na "halogenach"

 • 13 sty 2019

  Nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby ktoś regulował światła przeciwmgielne np podczas przeglądu technicznego - stąd moje pytanie. Jeśli masz taką opcje w swoim aucie to zwracam honor, chyba że ściemniasz, to nie.

  2 3
 • 13 sty 2019

  Piszę to już po raz kolejny - zwyczajny opad deszczu czy śniegu nie ogranicza widoczności i kropka, co innego ulewa czy śnieżyca.

  Endrju napisał/a:

  A co oznaczenia odpowiednimi znakami drogi krętej - żyjemy w takiej części kraju, że można spotkać je często.

  Mam wrażenie, że nie wiesz o jaki znak tu chodzi, bo aż tak często jak piszesz go nie spotkasz.

  Tabliczka „Droga kręta” występuje przy większej ilości niż trzy zakręty i gdy mówiąc potocznie zakręty są bardziej „zagęszczone” i zacieśnione (gdy krętość odcinka jest większa niż 160°/km).
  Pojęcie „Drogi krętej” wprowadzono w drugiej połowie lat 90-tych. Tabliczka ta ostrzega, iż zakręty mogą być nie tylko częste, ale i także ostre, tj. zacieśnione. Dodatkowo tak oznaczony fragment drogi pozwala na stosowanie świateł przeciwmgłowych przednich nocą (od zmierzchu do świtu) również przy normalnej przejrzystości powietrza.
  W/w ostrzeżenie dotyczy określonego odcinka, a nie wszystkich dróg prowadzących przez tereny górzyste.
  http://www.znakidrogowe.eu/pliki_z/a-03drokreta.gif

  5 2
 • 12 sty 2019

  Endrju jesteś w błędzie. Zacytowałem dwa przepisy i według nich faktycznie można jeździć na halogenach na krętej drodze, ale OZNACZONEJ ODPOWIEDNIMI ZNAKAMI, a nie wedle własnego uznania według którego dla niektórych drogą krętą będzie np zakopianka. Jeśli chodzi o widoczność to ograniczają je oprócz mgły intensywne opady atmosferyczne, a nie kilka kropel na szybie, natomiast co do smogu, to za kółkiem zwiedziłem pół Europy łącznie ze strefami przemysłowymi, chemiparkami itp i jeszcze nie napotkałem smogu tak gęstego jak mgła, dlatego nie czepiam się przepisów, tylko tych, którzy bez halogenów żyć nie mogą dając innym po oczach.

  4 2
 • 11 sty 2019
  Dow*****ny napisał/a:

  (...)padało co sprawia, że warunki widoczności są ograniczone i w tej sytuacji MOŻNA użyć świateł przeciw mgłowych. Więc nie pier**l, że się coś odbija, choćby nawet wszystko zgodnie z przepisami. To, że światła te są źle ustawione lub kretyni zakładają ledy, sredy i inne tunningowe badziewia powinno być kontrolowane na stacji diagnostycznej w czasie okresowej kontroli pojazdu tyle w temacie.

  Moment, jeśli padało to widoczność jest ograniczona? Ustawianie świateł przeciwmgielnych? Ustawiał Ci ktoś kiedyś światła przeciwmgielne?

  4 3
 • 10 sty 2019

  Ludzik
  Jeśli nie wiesz o co chodzi, to przejdź parę akapitów wyżej i przeczytaj temat jeszcze raz, tylko powoli to może zrozumiesz, jeśli nie to możesz się obrazić. Jazda "na halogenach" po zmierzchu to coraz większy problem, zwłaszcza dla osób, które sporo czasu spędzają za kółkiem i na tym tle średnio obchodzą mnie Twoje żale. I Twoje przysłowia o wsi, dorosłości itd... Może znasz jeszcze jakieś, nie ważne że kompletnie nie pasujące do tematu, byle mądrze brzmiały.

  9 5
 • 10 sty 2019
  lenka13 napisał/a:

  19 lat bezkolizyjnej jazdy, ok12tysiecy km w ciągu miesiąca zasięg z racji zawodu od Zakopanego po Kołobrzeg bywa i Austria. Więc nie będę z Tobą prowadzić tu dyskusji bo szkoda się zniżać do tak niskiego poziomu

  Austria nawet... Zuch. Chciałaś przez to wywrzeć na mnie jakieś wrażenie, szacunek? Nie będziemy się licytować kto gdzie nie był i ile kilometrów zrobił (brakuje Ci trochę), bo to znowu jest głupie i szkoda czasu. Nie tacy cwaniacy po drogach jeździli, a potem spłakani po lawety dzwonili. Żaden kierowca nie jest nieomylny (prócz Ciebie oczywiście) i takie przechwałki zdają się na nic.

  a co do tego:

  lenka13 napisał/a:

  A jak chcesz zobaczyć,, błazna,, to spójrz w lustro bo obrażają Ci którzy mają problemy ze sobą.

  Nic dodać, nic ująć.

  11 6
 • 10 sty 2019
  lenka13 napisał/a:

  Jeśli chciałaś mnie przestraszyć to Ci się nie udało, ciężko nawet traktować Twój wpis poważnie. Sugerujesz mi brak doświadczenia, nie mając bladego pojęcia kim jestem i co robię - to głupie. Wracając do tematu rozumiem, że nie widzisz w tym żadnego problemu, spróbuj więc przejechać się gdzieś dalej niż od Kauflanda do Dekady, najlepiej po zmroku. Pozdrawiam.

  12 7
 • 9 sty 2019
  mirekm napisał/a:

  tu nie chodzi o swiatla przecimgielne

  Akurat w tym wątku właśnie o przeciwmgielne światła chodzi, czytaj ze zrozumieniem.

  3 5
 • 8 sty 2019
  seba napisał/a:

  chyba jesteś trochę przewrażliwiony mimo wszystko światła przeciwmgłowe przednie są ustawione aby świecić pod linią mgły czyli na dole, co za tym idzie ciężko zostać oślepionym takim światłem

  Uwierz, że nie jestem przewrażliwiony.
  "Halogeny" nie mają granicy światłocienia - świecą po prostu w przód i na boki światłem rozproszonym. To że są umieszczone na dole zderzaka nie znaczy, że świecą tylko od zderzaka w dół, a gdyby nawet, to zauważ jak miło wymija się takiego fana halogenów na mokrym asfalcie.

  O ustawieniu świateł nawet nie wspominam, bo na to potrzebny byłby oddzielny poemat.

  22 10
 • 8 sty 2019

  Jak w temacie. Od pewnego czasu pojawiła się idiotyczna moda na jazdę po zmroku z włączonymi przednimi światłami przeciwmgielnymi, niezależnie od tego jakie warunki panują. Nieważne czy kropi deszczyk, prószy śnieg czy jest po prostu ciemno - jest część kierowców, która wali na halogenach równo i grupa ta rośnie. Zrozum ciemnoto jedna z drugą, że oślepiasz innych kierowców a do włączania świateł przeciwmgielnych uprawniają Cię określone warunki a nie Twoja ślepota. Jeśli nie potrafisz bez swoich świetnych halogenów utrzymać się w swoim pasie albo wytropić zakrętu to zmień środek transportu, bo jesteś zagrożeniem dla innych. Mam nadzieję, że w końcu policja weźmie się za tych "oświeconych" i posypią się mandaty. Na koniec dla tych, co nie wiedzą kiedy używać świateł przeciwmgielnych (przeciwmgłowych) przednich. Pozdrawiam.

  Art. 30. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto: Kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany: włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie, Światła przeciwmgielne przednie, mogą pełnić rolę świateł doświetlających drogę na zakrętach: Używanie świateł zewnętrznych

  Art. 51 (…) Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

  28 12

Panele szklane do kuchni

 • 7 sie 2017

  Dzięki ;)

 • 5 sie 2017

  Gdzie kupię panele szklane do kuchni w dobrej cenie??

  2

Meble na wymiar i gotowe

 • 6 sie 2017

  Myślę o zamówieniu mebli na wymiar w Black Red White i zastanawiam się czy to dobra decyzja, wycena to około 10tys za 5 metrów, meble chyba solidne, jak myslicie cenowo jest w porządku? ktoś z Was orientuje się jak z ich trwałością?

  10

Działalność gospodarcza

 • 6 kwi 2017
  ajka1987 napisał/a:

  Jeśli chodzi o firmę, która zajmuje się sprzedażą odzieży używanej to nie polecam.

  możesz napisać coś więcej?

  2
 • 2 kwi 2017

  Witam wszystkich, potrzebuję porady. Otrzymałam ofertę pracy w pewnym sklepie, ale warunkiem jest założenie własnej działalności gospodarczej. Nigdy nie prowadziłam działalności i szczerze mówiąc mam pewne wątpliwości. Czy może ktoś doradzić czy jest sens iść w coś takiego i jak to mniej więcej wygląda jeśli chodzi o obowiązki, papiery i etc? Z góry dziękuje za pomoc.

  4 1

Dentyści i specjalisci od zebow dla dorosłych i dla dzieci

 • 17 lut 2017

  Cześć, szukam dobrego i w miarę przystępnego cenowo ortodonty w okolicach Limanowej - Mszany Dolnej - Myślenic - Dobczyc. Może ktoś coś polecić? Chodzi o założenie aparatu stałego.

  6