kontenery - nowe osiedla powstają w Myślenicach

 • jacek fala 28 cze 2017
  m_markos napisał/a:

  Ale zresztą mam to gdzieś. Może Ty, ONRowcy, PISiaki i taka Pawłowicz zrozumiecie kiedyś że Polska jest narodem emigrantów i w wielu momentach historycznych niezamykano przed nami granic. Dlatego retoryka hejtu, nienawiści wobec uchodźców jest nie na miejscu.

  Ja wszystko rozumiem. Ba nawet się zgadzam. Obca dla nas kultura islamu, niekorzystne trendy demograficzne, przemoc itd. Ale przyzwoitym to zawsze warto być.

  Byłem w wielu miejscach za granicą, wielokrotnie ludzie mi bezinteresownie pomagali pomimo bariery językowej, różnic narodowych itd. I ja zamierzam to samo robić i mieć takie samo podejście.

  Popieram wypowiedź m_markos
  Trzeba sobie uświadomić i przyjąć do wiadomości , że my Polacy nie jesteśmy ( choć niektóre środowiska próbują to podsycać typu "Lepszy sort" , "Rasa Panów") żadnym " Narodem Wybranym " i podlegamy normalnym , ludzkim ułomnością.
  Trzeba też widzieć że wielu Polaków , którzy wyjechali zagranicę to pospolici złodzieje ( masowe kradzieże w hipermarketach - dokonywane przez polskich obywateli , złodzieje samochodów całe gangi polskie we Francji , Niemczech ) , włóczędzy , kloszardzi naprzykrzający się tamtejszemu społeczeństwu , czy nawet mordercy (nawet seryjni). I żadne państwo z tego powodu nie ograniczyło z definicji wjazdu Polaków do swojego kraju. Bo zdają sobie sprawę , że tak jak w każdym społeczeństwie i istnieją też ludzie wartościowi i należy im pomóc i rośnie kult "polskiego hydraulika"
  Dlatego nie można przyjąć a priori , wszyscy uchodźcy to terroryści i gwałciciele. A wpływ innej kultury może być całkiem pozytywny, tak jak już w historii bywało - czasy polskiej reformacji - napływ do Polski "innowierców" - luteranizm, kalwinizm były zbawienne dla Polski.
  Oczywiście wszystko to musi być robione z wyczuciem i odpowiedzialnością , a odpowiednie służby to nadzorować .

  3 6

Wywóz śmieci na wysypisko

 • jacek fala 6 mar 2017

  Dobra zmiana idzie. Rowy , wąwozy i inne ustronne miejsca czekają....

  2 2

Zmian na święta na Zakopiance jednak nie będzie. Wykonawca zapowiada budowę...

 • jacek fala 23 gru 2016

  Budowa tego wiaduktu to czysta kpina z ludzi , którzy muszą pokonywać ten odcinek ( a według statystyk GDDiA jest to 30tys. pojazdów na dobę ). Prace wykonywane są ślamazarnie , bez potencjału sprzętu i ludzi - wystarczy porównać prace przy budowie kładki w Głogoczowie gdzie prace np. wczoraj były prowadzone jeszcze o godz. 17 , czy budowa stacji paliw w Mogilanach )
  Kiepskie oznaczenie drogi doprowadziło już do dwóch poważnych kolizji w tym miejscu. Czy sama budowa i organizacja pracy musi być tutaj kopią systemu pracy wyjętej z poprzedniej epoki.
  Co na to wszystko Inspektor nadzoru i GDDiA? Dlaczego tolerują takie dziadostwo?

  67 2

"Dobra zmiana" PiS

 • jacek fala 29 kwi 2016

  Oj Bolek żyjesz w utopijnym świecie stworzonym przez Kaczyńskiego , który ma sposób widzenia świata z początku XX wieku ( nie ma konta bankowego, nie ma prawa jazdy, nie podejmował działań gospodarczych, nie zna podstawowych reguł ekonomicznych rządzących rynkiem, nie podróżuje ( za własne pieniądze) po świecie itd.
  Naiwności moja "To samo z handlowym, ucierpią carrefoury, tesca itp. niech podniosą ceny, ja wtedy na pewno przeniosę się na zakupy do "Staśka do warzywniaka" " myślisz , że jak " carrefoury, tesca" podniosą ceny to "Staśek z warzywniaka" nie zrobi tego - tu jest proste prawo i równowaga - popyt -podaż. Czy "Staśek z warzywniaka" wynegocjuje z dostawcą konkurencyjną cenę?
  I nie jakiś Francuz czy Anglik dyktuje ci ile masz mu zapłacić za chleb ( bo tak byś płacił ponad 1,5C za kg ) tylko lokalne uwarunkowania rynku i popyt-podaż. I zawsze duży może "więcej" tak było , jest i będzie. Już był taki system co chciał to regulować i rozpadł się.
  A takie populistyczne stwierdzenia "prezesa" i twoje może są chwytające , ale na pewno destabilizują gospodarkę co możemy już obserwować - skokowe osłabienie złotówki , gwałtowny wzrost zadłużenia kraju, brak wiarygodności i stabilności , skokowy wzrost kosztów utrzymania. To jest ta "dobra zmiana"

  5 16

Spotkania z Folklorem: Korowód festiwalowy przeszedł przez miasto

 • jacek fala 6 lip 2015

  Korowód bardzo ładny ,ale czy nie wstyd "miastu" za ten brud panujący na ulicach - niewykoszona trawa wzdłuż,
  Bysinki, walające się śmieci - pełno piachu i pyłu - czyżby nie zdążono jeszcze posprzątać po zimie.
  Wygląda to tak jakby zamiast porządnie się umyć , wylewamy na siebie tony perfum.
  Sam wysiłek Piotrka spełznie na niczym , gdy włodarze miasta nie wspomogą go w kreowaniu pozytywnego wizerunku Myślenic.

  45 2

Parkowanie: Dwie godziny za darmo. Kolejna doba 50 zł

 • jacek fala 10 lut 2015

  Osoby zostawiające swoje samochody w celu "przesiadki" na busy chcą być zbyt wygodne i niestety blokują tą część miasta ( okolice Dekady), bo co by się stało aby zostawić samochód na parkingu np. przy ul. Traugutta - dawny plac targowy, - do przystanku Bus na ul. Sobieskiego ok. 200-300m, parking na basenem - przystanek BUS osiedle -300-400m, parking przy "SEZAM" (dawny dworzec) -przystanek BUS ul. Słowackiego ok. 200 m.
  Czy naprawdę tych kilkaset metrów nie można przejść - kto ma ma tak pracę ,że wysiada z samochodu już jest na miejsu?
  Problem stanowią uczniowie dojeżdżających do szkół LO i ZSM, którzy blokują okoliczne ulice i tu może szkoły zadbały by o swoich uczniów budując lub udostępniając swoje niewykorzystane tereny na parkingi.
  A w strefie handlowej powinien obowiązywać obszar czasowego ograniczenia parkowania tak, aby można było skorzystać z placówek handlowych w tym miejscu, a mieszkańcy mogli normalnie funkcjonować ( bo brutalnie mówiąc to one(sklepy) przynoszą pośrednio lub bezpośrednio zysk miastu , a nie "słoiki" pozostawiające auta i blokujące przejazd)

  5 13

studia w LO pedagigikaspecjalność logopedia kto mi szczerze doradzi???

 • jacek fala 7 paź 2014

  Mam nadzieję ,że nie zaliczyłaś tych studiów bo "strach się bać" kto może " pomagać naszym dzieciom -na zasadzie "wiódł ślepy kulawego".

  1

Lodowisko na Zarabiu

 • jacek fala 3 sty 2014

  Wypożyczenie łyżew jest niestety bardzo drogie. Takie łyżwy widziałem w sklepie za 89zł - czyli 10 godzin wypożyczenia i pełna amortyzacja - 11-sta godzina wypożyczenia to już czysty zarobek czy to nie za szybko.

  8 1