Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

 • 19 gru 2019

  Na szczęście nie pochodzę z tego kręgu, nie chciałabym być na miejscu sędziów, chyba straciłabym wiarę z sens tej pracy. Bardzo przykre, że tak mało osób przychodzi i rozumie o co kaman. Z ciekawości oglądnęłam "WIadomości" po protestach, a było to pasmo przykładów kontrowersyjnych decyzji sądu, odbieranych jako niesprawiedliwe n.p. sprawa Durczoka czy Najsztuba (jak tu niektórzy z resztą przytaczają). Bardzo prymitywna manipulacja pokazująca jak to sądy są złe, to przecież jasne. O istocie problemu sza.

  4 5
 • 19 gru 2019

  HAHAHAHAHAH to rozumiem najmocniejszy argument, no ale jeśli wiedzę czerpie się z TVP to w sumie nie ma się co dziwić.
  "Według danych przekazanych Konkret24 przez Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości, na ponad dziesięć tysięcy sędziów orzekających obecnie w sądach powszechnych, 1015 (a więc około 10 procent) rozpoczęło orzekanie przed 4 czerwca 1989 roku (a więc przed datą wyborów czerwcowych) jako sędziowie lub asesorzy."

  1 4
 • 19 gru 2019

  Czy ktoś w może podać argumenty na temat bezzasadności tego protestu? Czy niezależność sądów nie jest w interesie każdego Polaka? Czy nie jest gwarantem obiektywizmu w rozstrzyganiu sporów? Takie tam, że wstyd, że dziadki to każdy może napisać ale jaką wartość wnosi taki komentarz?

  22 22
 • 19 gru 2019

  Z czego jestem bardzo dumna!

  21 31
 • 19 gru 2019

  Brawo Myślenice! Widząc po komentarzach ludziom na prawdę trudno zrozumieć o co biega i czym jest niezależność sądów oraz trójpodział władzy. W takim razie pozostaje życzyć im sprawiedliwości wymierzonej przez Ziobrę, oby po przeciwnej stronie mieli kiedyś jakiegoś PISowego aparatczyka, sprawiedliwość zawsze po ich stronie.

  24 35

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • 10 lis 2019

  Czy do modlitwy na prawdę potrzebna jest kapliczka? Nie wystarczy bliskość natury? Trochę szpeci to krajobraz... a tam, niech to pierun trzaśnie

  8 9

OBŁUDA TVN

 • 3 wrz 2019

  No tak, za to w TVP nieustannie szambo... Dziwię się, że tym razem nie jest to wina Tuska

  2 3

Agnieszka Cahn: Kiedy dowiedziałam się prawdy, poczułam się oszukana

 • 22 sie 2019

  To chyba najciekawszy artykuł jaki przeczytałam na MI. Szacunek i brawo dla pani Agnieszki, która ma odwagę zgłębić temat i on nim opowiadać.

  11 34

Znane osoby wplatające się w jakiś związek z Myślenicami.

 • 17 kwi 2019

  Ciekawy temat.
  Ostatnio dowiedziałam się, że protoplasta rodziny Zollow, Fryderyk Wilhelm Zoll, prapradziadek m.in. prof. Andrzeja Zolla był burmistrzem Myślenic w latach 20 XIX w. Jego odrestaurowany nagrobek można zobaczyć na cmentarzu przy kościółku w Myślenicach.

  11

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • 16 sty 2019

  [cytat=Mysleniczanin007]Pewnie że ogromna różnica, dla rodziców tych dziewczyn to tragedia - zamknięte w pokoju bez wyjścia w przerażeniu i panice dusiły się wszystkie razem nie mogąc sobie pomóc, dla Ciebie to tylko news?

  Nie, to była wstrząsająca wiadomość. Jednak to nie było zabójstwo powodowane nienawiścią.

  Zatrzymaj oddech na dwie minuty a później porozmawiamy o Twoich wrażeniach. Prezydent nic nie znaczącego dla Ciebie miasta zostaje zamordowany i jest to dla Ciebie tragedia bo był z PO? Bo nożem w telewizji? Bo osoba publiczna? Bo morderca "był z PIS'u"?

  Akurat Gdańsk jest dla mnie znaczącym miastem. Nie ważne skąd, z jakiej opcji politycznej był jego prezydent. Gdyby zamiast Adamowicza zamordowano Kaczyńskiego z podobnych pobudek, z nienawiścią i obłędem, także uznałabym to za tragedię i przyznała, że mowa nienawiści prowadzi właśnie do tak drastycznych posunięć jeśli nie powie się temu stop. W życiu nie nazwałabym tego "egzekucją", a wyrażenie, że to była egzekucja "ku przestrodze"bliskie jest myśleniu psychopatów.

  12 15
 • 16 sty 2019

  Adamowicz został ZAMORDOWANY na oczach ludzi, a morderca obwiniał PO! W Escape Roomie wybuchł pożar i na skutek zaniedbań doszło do tragedii, to ogromna różnica. Podobnie jak na skutek wypadków giną setki ludzi dziennie. Świadomość, że ludzie dokonują takich okrutnych czynów celowo, kierowani nienawiścią jest tu przerażająca.

  24 15

27. Finał WOŚP: W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 168 802,21 zł

 • 15 sty 2019

  Mam to gdzieś gdzie idą odsetki. WOŚP to organizacja, której efekty są najbardziej namacalne spośród wszystkich innych akcji charytatywnych jakie znam. Przejdź się po szpitalach i popytaj lub podpatrz ile sprzętu ratującego życie kupili. Daleko szukać nie trzeba.

  22 3

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

Etiopia - czy warto?

 • 3 sie 2018

  Jeśli tylko to nie kryptoreklama, to raczej szukałabym odpowiedzi na forach podróżniczych aby poznać specyfikę podróży po Etiopii. W przeciwnym razie przeciętny Myśleniczanin każe Ci się puknąć w głowę i jechać np do Chorwacji.
  PS. Lub do Paryża jak wyżej :)

  8

Myślenice: Protest przed sądem. Mieszkańcy przeciwko zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym

 • 21 lip 2017

  A ty gdzie byłeś? Masz odwagę, to wyjdz pod sąd. Kogo najpierw uderzysz? Może pierwszą z brzegu panią? Przynajmniej łatwo przyjdzie. Może jakiegoś nastolatka? Może w końcu kogoś równego sobie wiekiem i posturą?
  Za co będziesz walić po ryjach? Za odmienny światopogląd?

  Jedz Waść na wschód. Tam taki zamordyzm preferują. Niestety dzięki podobnie myslącym, Polska zmierza włąśnie w tym kierunku.
  Jak już będziesz na Wschodzie, to nie zapomnij myśleć tak jak Ci każą, inaczej także w ryj dostaniesz.

  24 8
 • 21 lip 2017

  Do Tigera72, bez elaboracji na ten temat, poczynania PiSu to mentalny wschód, taki jak w Białorusi czy putinowskiej Rosji. Łukaszenka wielokrotnie złamał konstytucję w 1994 roku m. in. Sąd Konstytucyjny został tam zupełnie podporzędkowany prezydentowi.
  Polecam także relacje Białorusina, który widzi wiele analogii między tym co stało się na Białorusi a tym, co obecnie dzieje się w Polsce.

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22127506,opozycjonista-z-bialorusi-kochani-polacy-walczcie-jeszcze.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

  14 3
 • 19 lip 2017

  Brawa dla Myślących, którym nie jest obojetny los demokracji w naszym kraju!

  Rozumiem, można mieć różne poglądy polityczne i to całkiem naturalne, ale brak podstawowych umiejetności komunikacyjch, zamknięcie się na debatę (jedynie słuszna racja jest nasza, a kto się z nami nie zgadza, ten przeciwko nas, zdrajca!). Drodzy PiSowcy, czy to Wam czegos z historii nie przypomina? Obudzcie się, niemożliwe, że aż tak jesteście zaślepieni kultem prezesa.

  Polecam lekturę, stanowisko dziekanów wydziałów prawa w sprawie poselskiego projektu ustawy o SN.

  http://www.wpia.uj.edu.pl/documents/41601/134649353/Stanowisko+dziekan%C3%B3w_projekt+ustawy+o+SN.pdf/085fec03-5b19-47e6-ae53-2b2d32bcdc72

  Czy takie autorytety także obrazicie? Czy na prawdę nie można rzeczowo porozmawiać? Przykry jest poziom dyskusji z sympatykami PiSu, którzy we wszystkich Polakach mających odmienne zdanie widzą "wieprze u koryta" i "sbeków" i "lewaków." No tak, ale gdy nie ma się argumentów, to poziom dyskusji sięga dna i to sami sobie wystawiacie świedectwo. Poczynania Pisu w sprawie sądownictwa zrobi z nas Białoruś.

  I nie jestem ani "lewakiem", ani z PO, ani z Nowoczesnej. SB tez nie, bo to nie moje czasy więc oszczędzcie sobie epitetów.

  72 51

Kocham PiS

 • 11 mar 2017
  Walker84 napisał/a:

  A nie jest ? Niemiecko - Francuski kandydat. Jak go Rząd państwa z którego ma obywatelstwo oficjalnie nie popiera a Angela tak to czyj to jest kandydat ?

  Walker, 1:27! Nawet Orban, cała Grupa Wyszehradzka, nie chce wikłać się w PiSowy obłęd na europejskiej arenie. Argument dotyczący rządu jest niepoważny, tak jak sam chory rząd. Proponuję poczytać europejską prasę, i to nie tylko zachodnią, aby wyrobić sobie zdanie na temat PiSu. Mam nadzieję, że klapki szybko spadną z oczu.

  9 2
 • 10 mar 2017

  Spojrzałam z ciekawości na TVP INfo, sukces Tuska opatrzyli podpisem "niemiecki sukces"!
  Wygląda na to ,że dla PiSu tylko "the sky is the limit"

  12 1

Michał Płachta z Myślenic finalistą Sony World Photography Awards 2017

 • 10 mar 2017

  oczywiście kłuje nie kuje

  11 3
 • 10 mar 2017

  Minusy są za co? Nie podoba się czy może sukces Myśleniczanina kuje w oczy?

  16 9
 • 10 mar 2017

  Zdjęcie rewelacyjne! Gratulacje!

  30 8

Myślenice: W tym roku lodowisko powstanie w Parku Jordana

 • 4 gru 2016

  lodowisko wraca na stare miejsce i bardzo dobrze!

  36 3

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

 • 6 paź 2016
  Bolek napisał/a:

  Już jest tak jak przewidywałem, PIS odrzucił projekt ustawy obywatelskiej, więc PO zaczęło ich atakować

  Pawłowicz sypnęła kto upoważnia PIS:

  http://natemat.pl/191617,z-ochrony-zycia-nie-rezygnujemy-pawlowicz-zapowiada-projekt-pis-ktory-wyeliminuje-90-aborcji-w-polsce

  5 8
 • 5 paź 2016

  Nie chce mi się czytać tych wszystkich bezsensownych argumentów konserwatystów.

  Chce tylko dodać, że jestem dumna z Myśleniczanek, które utworzyły tę ponad stuosobową grupę, bo trzeba mieć jaja, aby zdobyć się na takie wystąpienie pokazując swoją twarz w małym miasteczku . A gdzie Wy, krytycy czarnego protestu, byliście w tym czasie? Może warto było pokazać swoją twarz " w obronie życia", a nie anonimowo pisząc hiperkrytyczne bzdury o ratowaniu życia?

  Kto z was poświęciłby życie swojej żony, siostry, szczęśliwej matki dwójki małych dzieci, dla ratowania słabo rokującego lub kalekiego płodu?
  Jakiego wsparcia udzielacie kobiecie opuszczonej przez męża, zajmującej się kalekim dzieckiem?
  Kto z Was zaadoptuje kalekie dziecko-roslinkę?

  13 17