Thank you for your service

 • 11 maj

  Fajnie napisany artykuł. „Przejedzenie pogarda”, bardzo polskie i na czasie, niestety.

  7 3

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 3 maj

  Farsa. Wybory nie są ani tajne, ani powszechne. To nie czas na eksperymenty. Burmistrz udawania ślepe posłuszeństwo swojej partii, a powinien chronić wrazliwe dane mieszkańców Myslenic. Gdyby mu tylko kazali, sprzedałby nas wszystkich.

  24

czy już jest ?

 • 29 mar
  stefano napisał/a:

  Ile osób przechodzi chorobę bez objawowo, ile osób choruje w domu i nikogo o tym nie informuje.. czy to w Polsce czy na całym świecie.. a zdradzę Ci sekret, w Europie sa takie kraje które w ogóle nie wykonują testów przy osobach bez objawów, dopiero jak juz stan jest ciężki..

  Jestem pod wrażeniem zdradzonego sekretu! Jak zwykle jesteśmy o krok dalej :)

  2 3
 • 29 mar
  stefano napisał/a:

  Przecież normalnie jest liczony jako ofiara koronawirusa, nawet ministerstwo poinformowalo na Twitterze o zmarłym w Myślenicach? Kto wiec tutaj kłamie?

  A jednak w Myślenicach zaliczyli. Jednak statystyki dotyczące liczby chorych nie oddają faktycznego stanu, dotyczą tylko chorych z wyraźnymi objawami, którym wydano zgodę na test. Lekarze informują o zgonach z powodu koronawirusa, których nie odnotowuje się w statystykach.

  5 1
 • 29 mar

  Wynik przyszedł po śmierci więc to kolejna nieoficjalna ofiara koronawirusa. Masakra jak jesteśmy okłamywani. Czy Wy na prawdę wierzycie, że w Polsce wg aktualnych danych zmarło tylko 20 osób? Dlaczego rząd pokazuje tak zaniżone statystyki okłamując cały świat?

  12 3

Rusza sąsiedzka pomoc dla seniorów. „Zrobimy zakupy i nie tylko”

 • 16 mar

  Świetna inicjatywa! Może akcję dobrze rozszerzyć także na matki samotnie wychowujące dzieci lub te, których mężowie/partnerzy utknęli za granica? Matki bez pomocy rodziny także są w trudnej sytuacji, szkoda zabierać ze sobą dzieci na zakupy.

  4 1

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

 • 19 gru 2019

  Na szczęście nie pochodzę z tego kręgu, nie chciałabym być na miejscu sędziów, chyba straciłabym wiarę z sens tej pracy. Bardzo przykre, że tak mało osób przychodzi i rozumie o co kaman. Z ciekawości oglądnęłam "WIadomości" po protestach, a było to pasmo przykładów kontrowersyjnych decyzji sądu, odbieranych jako niesprawiedliwe n.p. sprawa Durczoka czy Najsztuba (jak tu niektórzy z resztą przytaczają). Bardzo prymitywna manipulacja pokazująca jak to sądy są złe, to przecież jasne. O istocie problemu sza.

  4 5
 • 19 gru 2019

  HAHAHAHAHAH to rozumiem najmocniejszy argument, no ale jeśli wiedzę czerpie się z TVP to w sumie nie ma się co dziwić.
  "Według danych przekazanych Konkret24 przez Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości, na ponad dziesięć tysięcy sędziów orzekających obecnie w sądach powszechnych, 1015 (a więc około 10 procent) rozpoczęło orzekanie przed 4 czerwca 1989 roku (a więc przed datą wyborów czerwcowych) jako sędziowie lub asesorzy."

  1 4
 • 19 gru 2019

  Czy ktoś w może podać argumenty na temat bezzasadności tego protestu? Czy niezależność sądów nie jest w interesie każdego Polaka? Czy nie jest gwarantem obiektywizmu w rozstrzyganiu sporów? Takie tam, że wstyd, że dziadki to każdy może napisać ale jaką wartość wnosi taki komentarz?

  22 22
 • 19 gru 2019

  Z czego jestem bardzo dumna!

  21 31
 • 19 gru 2019

  Brawo Myślenice! Widząc po komentarzach ludziom na prawdę trudno zrozumieć o co biega i czym jest niezależność sądów oraz trójpodział władzy. W takim razie pozostaje życzyć im sprawiedliwości wymierzonej przez Ziobrę, oby po przeciwnej stronie mieli kiedyś jakiegoś PISowego aparatczyka, sprawiedliwość zawsze po ich stronie.

  24 35

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • 10 lis 2019

  Czy do modlitwy na prawdę potrzebna jest kapliczka? Nie wystarczy bliskość natury? Trochę szpeci to krajobraz... a tam, niech to pierun trzaśnie

  8 9

OBŁUDA TVN

 • 3 wrz 2019

  No tak, za to w TVP nieustannie szambo... Dziwię się, że tym razem nie jest to wina Tuska

  2 3

Agnieszka Cahn: Kiedy dowiedziałam się prawdy, poczułam się oszukana

 • 22 sie 2019

  To chyba najciekawszy artykuł jaki przeczytałam na MI. Szacunek i brawo dla pani Agnieszki, która ma odwagę zgłębić temat i on nim opowiadać.

  12 34

Znane osoby wplatające się w jakiś związek z Myślenicami.

 • 17 kwi 2019

  Ciekawy temat.
  Ostatnio dowiedziałam się, że protoplasta rodziny Zollow, Fryderyk Wilhelm Zoll, prapradziadek m.in. prof. Andrzeja Zolla był burmistrzem Myślenic w latach 20 XIX w. Jego odrestaurowany nagrobek można zobaczyć na cmentarzu przy kościółku w Myślenicach.

  12

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • 16 sty 2019

  [cytat=Mysleniczanin007]Pewnie że ogromna różnica, dla rodziców tych dziewczyn to tragedia - zamknięte w pokoju bez wyjścia w przerażeniu i panice dusiły się wszystkie razem nie mogąc sobie pomóc, dla Ciebie to tylko news?

  Nie, to była wstrząsająca wiadomość. Jednak to nie było zabójstwo powodowane nienawiścią.

  Zatrzymaj oddech na dwie minuty a później porozmawiamy o Twoich wrażeniach. Prezydent nic nie znaczącego dla Ciebie miasta zostaje zamordowany i jest to dla Ciebie tragedia bo był z PO? Bo nożem w telewizji? Bo osoba publiczna? Bo morderca "był z PIS'u"?

  Akurat Gdańsk jest dla mnie znaczącym miastem. Nie ważne skąd, z jakiej opcji politycznej był jego prezydent. Gdyby zamiast Adamowicza zamordowano Kaczyńskiego z podobnych pobudek, z nienawiścią i obłędem, także uznałabym to za tragedię i przyznała, że mowa nienawiści prowadzi właśnie do tak drastycznych posunięć jeśli nie powie się temu stop. W życiu nie nazwałabym tego "egzekucją", a wyrażenie, że to była egzekucja "ku przestrodze"bliskie jest myśleniu psychopatów.

  12 15
 • 16 sty 2019

  Adamowicz został ZAMORDOWANY na oczach ludzi, a morderca obwiniał PO! W Escape Roomie wybuchł pożar i na skutek zaniedbań doszło do tragedii, to ogromna różnica. Podobnie jak na skutek wypadków giną setki ludzi dziennie. Świadomość, że ludzie dokonują takich okrutnych czynów celowo, kierowani nienawiścią jest tu przerażająca.

  24 15

27. Finał WOŚP: W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 168 802,21 zł

 • 15 sty 2019

  Mam to gdzieś gdzie idą odsetki. WOŚP to organizacja, której efekty są najbardziej namacalne spośród wszystkich innych akcji charytatywnych jakie znam. Przejdź się po szpitalach i popytaj lub podpatrz ile sprzętu ratującego życie kupili. Daleko szukać nie trzeba.

  22 3

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

Etiopia - czy warto?

 • 3 sie 2018

  Jeśli tylko to nie kryptoreklama, to raczej szukałabym odpowiedzi na forach podróżniczych aby poznać specyfikę podróży po Etiopii. W przeciwnym razie przeciętny Myśleniczanin każe Ci się puknąć w głowę i jechać np do Chorwacji.
  PS. Lub do Paryża jak wyżej :)

  8

Myślenice: Protest przed sądem. Mieszkańcy przeciwko zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym

 • 21 lip 2017

  A ty gdzie byłeś? Masz odwagę, to wyjdz pod sąd. Kogo najpierw uderzysz? Może pierwszą z brzegu panią? Przynajmniej łatwo przyjdzie. Może jakiegoś nastolatka? Może w końcu kogoś równego sobie wiekiem i posturą?
  Za co będziesz walić po ryjach? Za odmienny światopogląd?

  Jedz Waść na wschód. Tam taki zamordyzm preferują. Niestety dzięki podobnie myslącym, Polska zmierza włąśnie w tym kierunku.
  Jak już będziesz na Wschodzie, to nie zapomnij myśleć tak jak Ci każą, inaczej także w ryj dostaniesz.

  24 8
 • 21 lip 2017

  Do Tigera72, bez elaboracji na ten temat, poczynania PiSu to mentalny wschód, taki jak w Białorusi czy putinowskiej Rosji. Łukaszenka wielokrotnie złamał konstytucję w 1994 roku m. in. Sąd Konstytucyjny został tam zupełnie podporzędkowany prezydentowi.
  Polecam także relacje Białorusina, który widzi wiele analogii między tym co stało się na Białorusi a tym, co obecnie dzieje się w Polsce.

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22127506,opozycjonista-z-bialorusi-kochani-polacy-walczcie-jeszcze.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

  14 3
 • 19 lip 2017

  Brawa dla Myślących, którym nie jest obojetny los demokracji w naszym kraju!

  Rozumiem, można mieć różne poglądy polityczne i to całkiem naturalne, ale brak podstawowych umiejetności komunikacyjch, zamknięcie się na debatę (jedynie słuszna racja jest nasza, a kto się z nami nie zgadza, ten przeciwko nas, zdrajca!). Drodzy PiSowcy, czy to Wam czegos z historii nie przypomina? Obudzcie się, niemożliwe, że aż tak jesteście zaślepieni kultem prezesa.

  Polecam lekturę, stanowisko dziekanów wydziałów prawa w sprawie poselskiego projektu ustawy o SN.

  http://www.wpia.uj.edu.pl/documents/41601/134649353/Stanowisko+dziekan%C3%B3w_projekt+ustawy+o+SN.pdf/085fec03-5b19-47e6-ae53-2b2d32bcdc72

  Czy takie autorytety także obrazicie? Czy na prawdę nie można rzeczowo porozmawiać? Przykry jest poziom dyskusji z sympatykami PiSu, którzy we wszystkich Polakach mających odmienne zdanie widzą "wieprze u koryta" i "sbeków" i "lewaków." No tak, ale gdy nie ma się argumentów, to poziom dyskusji sięga dna i to sami sobie wystawiacie świedectwo. Poczynania Pisu w sprawie sądownictwa zrobi z nas Białoruś.

  I nie jestem ani "lewakiem", ani z PO, ani z Nowoczesnej. SB tez nie, bo to nie moje czasy więc oszczędzcie sobie epitetów.

  72 51

Kocham PiS

 • 11 mar 2017
  Walker84 napisał/a:

  A nie jest ? Niemiecko - Francuski kandydat. Jak go Rząd państwa z którego ma obywatelstwo oficjalnie nie popiera a Angela tak to czyj to jest kandydat ?

  Walker, 1:27! Nawet Orban, cała Grupa Wyszehradzka, nie chce wikłać się w PiSowy obłęd na europejskiej arenie. Argument dotyczący rządu jest niepoważny, tak jak sam chory rząd. Proponuję poczytać europejską prasę, i to nie tylko zachodnią, aby wyrobić sobie zdanie na temat PiSu. Mam nadzieję, że klapki szybko spadną z oczu.

  9 2

Michał Płachta z Myślenic finalistą Sony World Photography Awards 2017

 • 10 mar 2017

  oczywiście kłuje nie kuje

  11 3