Parking przy nowej siedzibie starostwa. Pierwsza godzina za darmo. Za każdą kolejną trzeba będzie zapłacić

 • 2 mar 2022

  a umiesz czytać?

  "W sytuacji kiedy klient, mieszkaniec Myślenic nie załatwi sprawy w tej godzinie i będzie to trwało dłużej - nie z jego winy, podchodzi na dziennik podawczy i pracownik waliduje (zeruje – przyp. red.) mu bilet nawet po 2-3 godzinach. Wtedy kierowca odjeżdża bez poniesionych jakikolwiek opłat."

  2 2

Pierwsi mieszkańcy Myślenic przeciwko budowie S7 w mieście. „Nie tędy droga! Stop!”

 • 19 lut 2022

  też jestem za, najlepiej zdala od Myślenic.. wtedy już nikt nawet nie zatrzyma się, żeby chociaż zatankować w tym pięknym zielonym i turystycznym mieście :)

  4 28

Nowa Zakopianka a sprawa Myślenic. Stanisław Bisztyga: Uważam, że planowana obwodnica wokół Myślenic "uśmierci" miasto

 • 15 lut 2022

  Jakie miasto? Ok, rozumiem, że Myślenice to wymarłe miasto gdzie wieczór nikt już nie wychodzi na ulicę, w sumie nie dziwi mnie to... ale spróbuj tak w zimowy wieczór przejść się na spacer przez Myślenice.. ten smród już nie przeszkadza? wszędzie czuć spaliny z pieców, że aż ciężko się oddycha.. to już ok, ale za to samochody już będą powodować zanieczyszczenie.. to się do kabaretu nadaje. Turyści jadący do Zakopanego zjeżdżają do Myślenic, tylko wtedy gdy na zakopiance jest korek lub wypadek, by go objechać przez miasto.. ot cały ruch turystyczny.. Miasto pod względem turystycznym nie istnieje i ta droga nic nie zmieni pod tym kątem. Zielone miasto... to już w ogóle dobry żart...
  6 pasmowa droga rujnująca zdrowie.. a mi się wydawało, że obecna droga Kraków - Myślenice, jest niebezpieczna, na którą ciągle ktoś narzeka.. bo przejścia dla pieszych, bo niebezpieczne skrzyżowania itp.. :)

  33 13

Myślenice. Komunikacja zbiorowa w 2022 roku

 • 8 sty 2022

  I historia zatoczy koło..
  za jakiś czas lament będzie jeszcze większy... ktoś zacznie wspierać busy.. busy będą jeździć 2 minuty przed autobusem, ludzie będą wsiadać do busa bo będzie 50 groszy tańszy.. będą jak sardynki w puszczę, no ale w końcu to 50 groszy i 2 minuty wcześniej... po jakimś czasie żółte autobusy przestaną jeździć.. pojawi się lament.. dlaczego nie ma autobusów.. czemu nikt nie dba o to żeby była dobra komunikacja.. że trzeba jeździć ciasnymi busami.. i wracamy do tego samego punktu :)

  2

Minister przywiozła "pieniądze". Szkołę na Chełmie przebudują na centrum dla niepełnosprawnych. Jak ich tam dowieźć, skoro na dole stoi „zakaz ruchu”?

 • 27 lis 2021

  ale takie miejsca nie są tylko tam i normalnie funkcjonują, nie trzeba nawet wyjeżdżać poza granice powiatu by znaleźć przykłady dróg, gdzie zabudowa jest "na drodze" - oznaczona odblaskami, odpowiednimi znakami itp. Ile też jest "wąskich gardeł" na "mostkach" gdzie tylko jeden samochód się mieści i właśnie pojawiają się znaki D-5 i B-31, oznaczające popularną mijankę..
  Ile jest dróg, gdzie aby się minąć należy wjechać komuś na podjazd, lub też zjechać prawie do rowu i nikt tych dróg nie zamyka.. tylko po prostu się po nich jeździ. Czasem trzeba cofnąć, żeby kogoś przepuścić ale normalnie ludzie z tych dróg korzystają.
  Zresztą logicznie patrząc, skoro jest tam wyciąg i parking u góry, oczywiste jest, że największe NASILENIE ruchu odbywa się w zimie... i właśnie w zimie można tam legalnie jeździć... no to jak to jest z tym bezpieczeństwem? :) czy chcecie mi powiedzieć, że w zimie parking pod wyciągiem jest pusty bo nikt tam nie dojedzie bo ludzie się boją jeździć? Troche brak tutaj konsekwencji bo jeśli tak bardzo tutaj komuś chodzi o bezpieczeństwo, to właśnie szczególnie w zimie ruch powinien być ograniczony? Ślisko, lód, śnieg, trudności z odśnieżeniem drogi itp... chcecie mi powiedzieć, że w lecie jest niebezpieczniej?

  a jak do tego ma się dojazd z drugiej strony? tam nie ma zakazu...
  no i droga na Kudłacze, jeszcze węższa i bardziej stroma.. i jakoś zakazu nie ma..

  4 2
 • 27 lis 2021

  no jeśli nie znasz PODSTAWOWYCH znaków drogowych to jesteś zagrożeniem - zresztą jeśli ich nie znasz to w ogóle nie powinieneś posiadać prawa jazdy.. bo jest to PODSTAWOWA wiedza by zdać egzamin teoretyczny i w ogóle poruszać się po drogach. W takim przypadku to nie droga na Chełm jest zagrożeniem, tylko kierowcy tacy jak Ty.

  1 6
 • 26 lis 2021

  Jeśli nie znasz znaku D-5 i B-31 a posiadasz prawo jazdy to jesteś zagrożeniem na drodze dla wszystkich.. dalsza dyskusja w takim razie nie ma sensu. Ironia w tym wszystkim, że wypowiadasz się na temat bezpieczeństwa na danej drodze, nie znając takich podstaw.

  2 10
 • 25 lis 2021

  wiesz ile jest dróg w Polsce, gdzie na jezdni mieści się tylko jeden samochód? i normalnie funkcjonują? jest tylko jedno miejsce.. to w którym w zimie są postawione światła.. i z tego powodu droga nie nadaję się do swobodnego ruchu? :) kiepskiej jakości droga? - no myślę, że w wielu miejscowościach mogą pozazdrościć takiej drogi..

  Co ciekawe ustawodawca pomyślał o czymś takim i normalnie w naszym kraju funkcjonują drogi na których umieszczone są takie magiczne znaki: D-5 i B-31. Zachęcam do zapoznania się z tymi znakami.. w całej Polsce jakoś rozwiązują one problem.. no tak, ale duży problem postawić dwa lustra i dwa znaki ;)

  Nie ma racjonalnego wytłumaczenia dlaczego ta droga nadal jest drogą "prywatną".

  lepiej powiedzieć, że droga nie nadaje się do swobodnego ruchu, ale jak chodzi o "zimowe" pieniążki to już sie nadaję :)

  6 15
 • 25 lis 2021

  Jak to jest, że w zimie droga nie jest za wąska i wtedy można swobodnie jeździć na Chełm pod wyciąg.. ale w lecie już nie.. w lecie jest niebezpiecznie... w zimie jest ok... :)

  12 15
 • 25 lis 2021

  ale w zimie już można bez przeszkód? wtedy droga nie jest zbyt wąska? to jest ciekawe... :)

  10 18

Ruszyła pierwsza linia autobusowa Myślenice-Kraków. Docelowo mają powstać trzy

 • 1 kwi 2021

  Tak jak juz pisałem gdzie indziej:

  Najpierw głośne zapowiedzi i obiecywanie MPK...
  "Autobusem MPK z Myślenic do Krakowa? „Chcemy zaprezentować takie połączenie od nowego roku budżetowego”"

  https://miasto-info.pl/myslenice/26845,autobusem-mpk-z-myslenic-do-krakowa-chcemy-zaprezentowac-takie-polaczenie-od-nowego-roku-budzetowego.html

  później po cichutku jednak zmieniamy MPK na .... MPKS - może nikt nie zwróci uwagi na "S"...

  https://miasto-info.pl/myslenice/27333,co-z-autobusem-na-linii-myslenice-krakow-kursy-powinny-rozpoczac-sie-z-poczatkiem-lutego.html

  oczywiście w lutym pojawił się atak hakerski... który przeszkodził w tym wszystkim.. ale w końcu w marcu uda nam się pojechać autobusem do Krakowa... oczywiście będzie to sukces.. co tam, że po szumnie zapowiadanym połączeniu MPK pozostały tylko archiwalne artykuły..

  chciałbym tylko dodać, że autobusy do Krakowa przez Myślenice jeżdżą już od dłuższego czasu... mamy przecież Szwagropol i Majer MaxBus, więc to nie jest nic nowego... to właśnie MPK miało dodać alternatywę i być idealną opcją dla osób studiujących czy pracujących w Krakowie, którzy na jednym bilecie mogli podróżować do Krakowa i po Krakowie.. no ale jak zawsze, skończyło się na pięknych obietnicach..

  Autobus ruszył, ale przecież nie jest to nic nowego... podobne już funkcjonują... nadal pytam gdzie obiecane MPK? To tak jakby cieszyć się z tego że Szwagropol uruchomił dodatkowy kurs...

  13 8

Kiedy pojedzie pierwszy autobus na trasie Myślenice-Kraków? „Dzielą nas od tego ostatnie formalności po stronie przewoźnika”

Ks. proboszcz Zdzisław Balon: Covid jest naprawdę . Przekonałem się o tym na własnej skórze

 • 26 wrz 2020

  Przecież każdy wie, że wirus istnieje.. koronawirusy są z nami od lat... to jest po prostu kolejny z nich... a że jest przereklamowany to już inna kwestia..

  Dziwne jest to, że za pomocą magicznej różdżki ludzie nagle przestali umierać na ulicach i już nie trzeba wywozić ciał ciężarówkami. Jak to jest, nagle we Włoszech wszystko wróciło do normy, a w żadnym innym europejskim kraju nie mieliśmy powtórki tego co tam się działo. W Szwecji która miała gdzieś obostrzenia, czy też na Białorusi - tak tak, zaraz ktoś powie, że cenzura... ale jakoś antyrządowe protesty dało się transmitować w zagranicznych telewizjach, ale już umierających ludzi na ulicach i przepełnionych szpitali nie? - a może dlatego, że coś takiego nie miało miejsca.

  Wirus jest, w większości przypadków przechodzimy go jak grypę (grypę a nie przeziębienie - bo nadal wiele osób myli przeziębienie z grypą...) - ilu z Was podczas prawdziwej grypy miało problem ze smakiem? bolały Was mięśnie? kości? kaszel, duszności? - tak właśnie wygląda porządna grypa.. brzmi znajomo? W większości właśnie tak chorzy przechodzą "covid'a" ..

  Tu nie chodzi o negowanie istnienia wirusa... na całym świecie na dzień dzisiejszy na covid-19 zginęło 994260
  dla porównania:
  na malarię 724000
  791700 osób postanowiło popełnić samobójstwo
  996600 osób zginęło podczas wypadków drogowych

  jak się okazuje wg ogólnodostępnych danych, w tym roku w Polsce do tej pory zmarło mniej osób niż w latach ubiegłych.. czy rzeczywiście więc jest powód do tego by destabilizować gospodarkę? Ograniczać swobodę obywatelską?

  33 4

Trzy poranki i trzy stłuczki. „To zmora na naszych drogach”

 • 25 wrz 2020

  ale wiesz, że w policji są różne jednostki?
  I np. bezpieczeństwem na drogach zajmuje sie Wydział Ruchu Drogowego?

  5

Autobusem MPK z Myślenic do Krakowa? „Chcemy zaprezentować takie połączenie od nowego roku budżetowego”

Lasy otwarte dla spacerowiczów, ale leśnicy ostrzegają: „Jest w nich sucho i łatwo tam o pożar”

 • 21 kwi 2020

  oczywiście miało być "myślę" *

  1
 • 21 kwi 2020

  Dziubek, gdybys był rozsądny to mydle ze sprawdziłbys jak wyglada sytuacja pożarowa w lasach, co ciekawe możesz rownież sprawdzić archiwalne statusy, wiec możesz zobaczyć jaka sytuacja była chwile przed wprowadzeniem zakazu, jaka jest teraz itp.

  https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/zagrozenie-pozarowe

  Dużo sie w tym nie zmieniło, prawie w calej Polsce status: "zagrożenie duże" - no ale służby przecież sie nudzą, poza Coronavirusem, gasza trawniki które ktoś sobie postanowił podpalic, to jeszcze dołóżmy im pożarów w lasach... a co tam!
  Jak oni śmią ostrzegać i straszyć!

  2

Pierwsza ofiara koronawirusa w Małopolsce. Pacjent zmarł w szpitalu w Myślenicach

Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"

 • 30 mar 2020

  przecież wybory w maju sie nie odbędą...
  - jeśli przelozyliby wybory teraz, to opozycja miałaby kolejny temat -> jak nieudolnie rząd działa z koronawirsem, ze niemożliwe jest nawet przeprowadzenie wyborów które sa za ponad miesiąc

  Oczywiste ze wybory sie nie odbędą, jednak jako ze narracja jest taka, ze starają sie jak najszybciej ogarnąć epidemie, to maja do tego przykrywkę, mysle ze w polowie kwietnia juz będzie decyzja o przełożeniu wyborów.
  Szacunek dla większości kandydatów, którzy sami przyznaja ze obecnie sa ważniejsze tematy niż wybory (poza małymi wyjątkami, dla których najważniejszy temat do dyskusji to wybory wybory wybory).

  Z jednej strony to w sumie dobrze ze opinie publiczna dużo bardziej interesuje temat wyborów niż epidemii.. świadczy to o tym, ze może frekwencja w końcu będzie wysoka, może nawet 90%? nie wyobrażam sobie, aby po przeniesieniu wyborów na jesien frekwencja wyniosła 50%

  10 5

czy już jest ?

 • 29 mar 2020

  Wow, przyznam szczerze niesamowite odkrycie, liczby chorych nie oddają faktycznego stanu... a gdzie oddają?
  Ile osób przechodzi chorobę bez objawowo, ile osób choruje w domu i nikogo o tym nie informuje.. czy to w Polsce czy na całym świecie.. a zdradzę Ci sekret, w Europie sa takie kraje które w ogóle nie wykonują testów przy osobach bez objawów, dopiero jak juz stan jest ciężki..
  są też takie kraje które zakupiły niesamowite "szybkie testy" w setkach tysięcy (Hiszpania, Czechy) które jak się okazało są bezużyteczne gdyż podają błędny wynik.. oczywiste jest to, że liczby nie oddaja stanu faktycznego i tak jest na CAŁYM ŚWIECIE..

  9 6
 • 29 mar 2020
  oportunista napisał/a:

  Po jakim czasie? Jak już nie dało się ukryć? W innych przypadkach info od razu a tu po kilkunastu godzinach

  od razu?
  Raczej podczas dziennych raportów.. zreszta podobnie jak w innych krajach.. czy może chcesz żeby co godzinę ktoś pisał czy ktoś umarł czy nie?
  No tak, napewno ktoś chciał to ukryć, zwłaszcza ze przyszły wyniki badan, czyli juz zostało odnotowane ze pojawił sie nowy przypadek, fakt, być może rząd juz planowal atak na laboratorium celem zabicia osoby która posiadała informacje na temat tego chorego, żeby czasem nie zdazyla o tym powiedzieć komuś.. co za pech.. bo w międzyczasie juz dziennik polski, rmf i inne media o tym poinformowały..

  Co Ty zrobisz za 3 tygodnie kiedy dziennie będzie ginąc więcej osób, będziesz tutaj lamentował dlaczego nikt nie informuje co 10 minut czy ktoś umarł?

  10 3
 • 29 mar 2020
  Maggie_Brown napisał/a:

  Wynik przyszedł po śmierci więc to kolejna nieoficjalna ofiara koronawirusa. Masakra jak jesteśmy okłamywani. Czy Wy na prawdę wierzycie, że w Polsce wg aktualnych danych zmarło tylko 20 osób? Dlaczego rząd pokazuje tak zaniżone statystyki okłamując cały świat?

  Przecież normalnie jest liczony jako ofiara koronawirusa, nawet ministerstwo poinformowalo na Twitterze o zmarłym w Myślenicach? Kto wiec tutaj kłamie?

  11 1

W Małopolsce 52 potwierdzone przypadki koronawirusa. Wśród nich 4 osoby z powiatu myślenickiego

 • 25 mar 2020

  mnie zastanawia bardziej czego ludzie oczekuja? a gdzieś jest inaczej? jeśli jest inaczej to czemu nagle samoloty musiały latać tam i z powrotem żeby "turyści" mogli wrócić z Anglii? Dlaczego kolejki na granicy Polsko-Niemieckiej?
  Odpowiedz jest prosta, wszędzie jest tak samo, wszędzie jest burdel, żadna służba zdrowia nie jest w stanie tego ogarnąć.. a co dopiero nasza..
  a politycy? czy kiedykolwiek mówili jak jest naprawdę? co mówili w Anglii, Hiszpanii, we Francji? podobnie...

  38 9

kto wie gdzie kupić maseczki chirurgiczne w Myślenicach lub okolicy

 • 27 lut 2020

  tez właśnie zastanawia mnie w jakim celu maska chirurgiczna? :)

  9 1

Grażyna Ambroży odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej rady miejskiej

 • 26 lut 2020

  no no, w 1984 to Kurowski rządził w Myślenicach, tak tak :)

  Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych:
  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W MYŚLENICACH
  Numer RSPO: 69875
  Data założenia: 1984-05-21

  3 3