Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

 • 9 gru

  Kolejny raz nie z Toba zgadzam.. można miec rożne sympatie polityczne, ale czasem po prostu trzeba rozsądnie podejść do tematu.. zdrowy rozsadek tutaj wygrywa...

  7 10

Z dnia na dzień jest coraz gorzej."Nie ma czym oddychać i nie można przewietrzyć mieszkania"

 • 30 lis

  tak to ma sens, dlatego w Myślenicach mamy taki problem ze smogiem, bo w końcu u nas taki ruch samochodów, caly dzień korki, nie da nie przejechać... kopca te samochody całymi dniami i mamy smog :) tak jak wspomniałem wcześniej, przejdz sie na spacer, policz ile masz tych biednych starych, nieekologicznych samochodów... które to powodują "czapę" ze niewinny dym z domów nie może sie spokojnie przedostać i poszybować np. do Krakowa... :)

  2
 • 29 lis

  oczywiście mialo być spacerowales*

 • 29 lis

  Kiedy ostatni raz spacerowałem w zimie wieczór po Myślenicach? Polecam spacer od dolnego przedmieścia az po górne przedmieście, wieczorny spacerek w sam raz dla zdrowia, pooddychaj głęboko, a podczas spaceru możesz policzyć samochody które akurat przejeżdzają, ile z nich to stare diesle..
  a jeśli nie będziesz mial zatkanego nosa, to mydle ze zmysł węchu łatwo Ci podpowie co tak śmierdzi i wcale nie sa to spaliny samochodów...

  6 1

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • 29 lis

  a jak dugo Szlachetka był burmistrzem w 2018?

  8 6

Myślenicki szpital BANKRUTUJE ???

 • 27 lis
  bono napisał/a:

  Od ul. Mickiewicza, jest olbrzymi teren przyszpitalny, który może służyć do zarabiania pieniędzy dla szpitala i usprawnić, komunikację.
  Wykorzystujemy ten teren na parking płatny tylko dla płacących , wraz z połączeniem parkingu z wejściem. Szlaban i automat do biletów wraz z automatem do płatności, każda rozpoczęta godzina 5 zł.
  Dotychczasowy wjazd i wejście od Żwirki Wigury tylko dla pogotowia i pracowników.

  nigdy nie pomyślałbym ze taki moment nastąpi, ze zgodzę sie z Bono... ale tak, w tym przypadku jak najbardziej dobry pomysł!

  5 1
 • 21 lis
  mieszkanka1980 napisał/a:

  Ja już nie dołączę, szkoda mojego internetu na te "mądrości".

  Cieszę się, że zrozumiałaś, do reszty ciężko mi się odnieść gdyż:

  mieszkanka1980 napisał/a:

  "tacy jak Ty, chcieliby odciąć ludzi niezależnych od możliwości wypowiedzi w internecie"

  czy ja gdzieś coś takiego napisałem? i co to znaczy tacy jak Ty? Czasu nie zatrzymamy i postępu również, dlatego skoro mamy powszechny dostęp do internetu to po prostu nauczmy się z niego mądrze korzystać..

  mieszkanka1980 napisał/a:

  "Najlepiej, żeby wszyscy słuchali "jedynie słusznych mediów" i przyklaskiwali."

  Tego fragmentu to już całkowicie nie rozumiem, ani przez moment w swojej wypowiedzi nie nawiązałem do polityki czy też mediów, nie wiem jakie są jedyne słuszne media, zresztą w mojej ocenie takie nie istnieją

  mieszkanka1980 napisał/a:

  "minęły i nastała wolność słowa i myślenia"

  oczywiście, dlatego też pisząc głupoty w internecie należy liczyć się z krytyką

  mieszkanka1980 napisał/a:

  "To, co nie jest po Twojej myśli, nazywasz głupotą."

  Nigdy, po prostu głupotę nazywam głupotą, prześpij się z tym, przeczytaj swoje wypowiedzi za jakiś czas to może zrozumiesz, jeśli nie, to niestety braków w edukacji tutaj nie nadrobimy

  mieszkanka1980 napisał/a:

  "ale nie narzucaj jej na siłę, bo to też już było"

  nie wiem w którym momencie odebrałaś moją wypowiedź jako narzucanie czegokolwiek, luźna sugestia, aby na przyszłość myśleć nad tym co się piszę w internecie..

  Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że próbujesz podpiąć politykę do mojego komentarza, gdzie w ogóle jest on na zupełnie inny temat - ogromna nadinterpretacja, ale cóż..

  Spokojnej nocy.

  23 7
 • 21 lis
  mieszkanka1980 napisał/a:

  Gratuluję języka dyskusji. Ale przykład idzie z góry. Padło hasło ataku na starostwo, to trzeba się starać. Obrażanie ludzi, to wasza specjalność. Natomiast argument sięga poziomu Jakimowicza.
  I tyle w temacie, bo szkoda zachodu i jak powiedział pewien znany człowiek "Nikt nas nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne". Skoro nawet jednemu wójtowi dostało się za samodzielne myślenie.......

  Nie wiem co to znaczy "wasza" specjalność, widzisz i dalej potwierdzasz to co napisałem.. wiesz, myślę, że bardziej Twoją osobę obrażają rzeczy które tutaj wypisujesz niż to, że ktoś czytając je stwierdzi fakt..
  To jest niestety minus powszechnego dostępu do internetu, że każdy może pisać brednie w sieci, czy obrażaniem jest stwierdzenie tego? Może zamiast skupiać się nad tym, że ktoś napisał Ci prawdę, zastanowisz się kolejny raz przed napisaniem bezsensownych i głupich postów, bo to co piszesz świadczy o Tobie, to nie ja Ciebie obrażam, sama siebie obrażasz pisząc takie rzeczy..

  Dla tych co nie rozumieją, krótka lekcja historii, dawniej internet to był luksus, w mało którym domu był do niego dostęp, popularne były kafejki internetowe.. szczęściarze korzystali z modemu w domu, co niestety było kosztowne, więc ludzie korzystali z niego z głową, w końcu płacili nie małe pieniądze za każdą minutę bycia "w sieci", podobnie zresztą było w kafejkach, tam jednak płaciliśmy z reguły za godzinę dostępu do internetu.. dlatego wtedy korzystało się z tego luksusu umiejętnie i nie marnowało się tego czasu na pisanie głupot..
  Jakiś czas później pojawił się ogromny boom, za sprawą "Neostrady" internet pojawiał się w większej ilości domów, wtedy to popularne stawały się prezenty komunijne w postaci komputerów, dodatkiem do nich była Neostrada... wtedy również poznaliśmy pojęcie "dzieci neostrady" - internet zapełnił się osobami, które nie były przygotowane na tak swobodny dostęp do wszystkiego, poziom dyskusji diametralnie spadł..
  Teraz gdy internet jest prawie w każdym domu, gdy swobodnie możemy z niego korzystać za pośrednictwem telefonu komórkowego, mamy jeszcze większy problem z tym zjawiskiem. Przykładów nie trzeba szukać daleko, popularność "scamów", wirusów, fake newsów, ludzi którzy klikają w co popadnie nawet nie czytając, mamy pełno, jest to efekt tego, że ludzie nie są edukowani, mamy internet, ale nie potrafimy z niego korzystać.. to jest niestety przykre... żyjemy w pięknych czasach, jednak zapominamy o tym, żeby się do nich dostosować.

  Z internetu należy korzystać umiejętnie, dlatego też gdy napiszesz głupotę nie obrażaj się, że ktoś Ci zwróci uwagę, tylko weź to do siebie i NIE PISZ GŁUPOT, bo sama siebie tak na prawdę obrażasz, przykre ale prawdziwe. Stąd moja wypowiedź dotycząca telegazety, gdzie skupialiśmy się na czytaniu... bo jednak pisać to trzeba umieć..

  23 8
 • 21 lis
  mieszkanka1980 napisał/a:

  ...

  w czasach gdy popularna była telegazeta a internet nie był dostępny dla wszystkich, tylko rodzina wiedziała, żeś głupia... teraz niestety przy powszechnym dostępie do internetu cała społeczność może się o tym dowiedzieć. Gratuluję.

  27 10

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego

 • 15 lis

  a ludzie głosowali na niego bo był od Macieja czy głosowali na niego bo będzie dobrym radnym? jeśli to pierwsze to dramat, jeśli jednak głosowali na niego bo jest to ICH RADNY, to dlaczego miałby rezygnować?

  18
 • 14 lis

  Od 20 lat mieszkasz w USA, więc trochę nie pasuje mi, że piszesz:
  "To my pracując płacimy podatki ? To my płacimy za wszystkie obietnice rządu !"

  gdzie płacisz podatki? :) za jakie obietnice płacisz będąc w USA?

  a idąc dalej:
  "Dlatego jeżeli "ktoś" kandydował z list Macieja , KO czy innych opozycyjnych partii i został wybrany do samorządu to TYLKO dlatego, że nie chciał władzy PIS !!!"

  zawsze myślałem, że głosując na radnego głosujemy na CZŁOWIEKA a nie na partię, jeśli ktoś na lokalnym szczeblu decydując się oddać głoś na RADNEGO nie patrzy na kogo głosuję, tylko na to, żeby był z danej partii, to niestety nie jest dobrze.. ja mam w d... to z jakiej partii czy jaki komitet reprezentuje radny, jeśli sprawdza się w swojej roli, godnie reprezentuję dobro dzielnicy/wsi/ulicy/osiedla itp. to nie patrze przy wyborach czy jest z PiSu czy z PO czy z KOKO, głosuje na osobę.. no ale jeśli ktoś wybierając radnego ma to gdzieś i robi to tylko po to, żeby np. PiS nie wygrał, to pozostało jedynie współczuć...

  21 3
 • 14 lis

  i to jest niestety smutne, że na lokalnym szczeblu ludzie głosują na "partię" a nie na ludzi.... wydawało mi się, ze wybierając radnego, wybieramy osobę z naszego najbliższego otoczenia, która nas reprezentuje i chcemy aby robiła to godnie, więc wybieramy CZŁOWIEKA a nie partię.. no ale jak widać, myliłem się :)

  10 3

Wisła Kraków

 • 14 lis
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Pańskie oko już konia nie utuczy. Nie mam sentymentu do Wisły ale po sprzedaży klubu przez szanownego Bogusława, który nota bene dokładał krocie do interesu - klub zaczął pikować w dół. Nie będę roztrząsał reszty obornika, dodam tylko że bez konkrenego zastrzyku pieniędzy, vide sponsora, Wisła skazana jest na bankructwo. Skrobanie po dnie beczki karakowskiego magistratu pokazuje jedynie brak kompetencji obecnego zarządu tak niegdyś dumnego klubu sportowego. Wstyd.

  Bogusław dokładał do interesu i to dużo.. czy było to opłacalne dla niego? Raczej nie.. zysku z tego żadnego nie miał.
  Czy znajdzie się sponsor, właściciel który by to chciał? Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, po co? Do sprzedania jest np. Śląsk Wrocław, klub bez takich milionowych długów jak Wisła, klub bez "rekinów", klub bez tak pikantnej historii.. jeszcze nie znalazł się chętny, a znajdzie się chętny który wejdzie w klub gdzie na starcie ma ok 30 milionów długów do spłacenia, klub w którym dalej wpływy mają "rekiny", klub który nie ma własnego stadionu, tylko zależny jest od miasta - dodatkowo jak wygląda ten stadion każdy wie i jakiś szałowych perspektyw z nim nie ma..
  Jaki jest więc ratunek? Liczyć na jakiegoś szejka który po prostu będzie miał kaprys i stwierdzi, że zamiast tapetować ścianę dolarami, wyrzuci te dolary na jakiś klub w Polsce, który nawet nie gra w europejskich pucharach, tak o, po prostu obudzi się pewnego dnia i dostanie wizję: a kupię sobie jakiś klub w Polsce - jakie jest prawdopodobieństwo, że coś takiego się stanie?

  Inna nadzieja? Biznesmen, ogromny fan, który ma aż tyle pieniędzy, że zdecyduję się na zakup klubu by ratować swoją ukochaną gwiazdę, tylko hmm czy będzie on chciał to zrobić by zaraz na głowie mieć rekinów, którzy będą mu mówić co ma robić?

  A jeszcze taka ciekawostka z dziś, czy czasem w chwili obecnej Wisła "nie opłaca" 5 trenerów? Zatrudnili nowego, Stolarczyk ma dalej kontrakt, więc nadal trzeba mu płacić, plus dodatkowo 4 trenerów z zaległą kasą (jeden z nich ma być w końcu niedługo spłacony).. mało który klub może sobie na coś takiego pozwolić. :)

  2 1

Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką

 • 14 lis

  a jakie miejsce jest dozwolone na tym odcinku? jeśli przez całą wieś nie ma przejścia dla pieszych to wg Twojej logiki, nie można przejść na drugą stronę, tak? :)

  1 4

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń

 • 9 lis

  A ja głupi myślałem ze to ludzie sami się rozpijaja... a to wszystko wina tych wrednych małpek! Pomysł taki jak zakazać sprzedaży noży kuchennych bo zabijają ludzi..

  8 1
 • 8 lis

  Czyli zamiast pić małe ilości, lepiej skłaniać ludzi do zakupu wyższych kalibrów ... no widzę w tym sens widzę.. jak ktoś miał ochotę strzelić drinka to kupował małpkę, teraz pozostanie kupić półlitrówkę..

  12 1

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • 8 lis

  Redakcjo może najwyższy czas douczyć trochę społeczeństwo? Kolejny raz gdy mowa o lipce, pojawiają się głosy na temat herbu...

  "Co zatem znajduje się w herbie naszego miasta?

  Odpowiadając na to pytanie, należy najpierw podkreślić, że istnieją dwa herby Myślenic: pierwszy, nadany przez Króla Kazimierza Wielkiego w 1342 roku, nazywany przeze mnie „królewskim” - zawiera jedno drzewo. Natomiast herb nadany przez cesarza Franciszka II w 1797 roku (tzw. „cesarski”) podczas gdy Myślenice znalazły się w obszarze Galicji - zawiera trzy drzewa. Z opisów wynika, że są to dąb, buk i jodła, zatem nigdzie nie ma mowy o lipie.

  Nie było na naszym terenie ani rozwiniętego bartnictwa, aby w herbie mogła znaleźć się lipa, ani nie rosły one naturalnie na tych ziemiach. Skłaniałbym się ku temu, że jest to drzewo z gatunku twardego, a u nas występował głównie buk i dąb. Według mnie nie ma historycznych przesłanek, aby mogła to być lipa. Ewidentnie w drugiej wersji herbu, nazwanej przeze mnie „cesarską” jest podany dąb."

  http://gazeta.myslenice.pl/jakie-tajemnice-skrywa-herb-myslenic

  "Ci mieszkańcy Myślenic, którzy dotychczas sądzili, że drzewo w herbie ich miasta to lipka muszą zweryfikować tę opinię. Zdaniem myślenickiego miłośnika historii Andrzeja Boryczki, lipka nigdy nie występowała w herbie Myślenic. Przynajmniej nie ma na to historycznych przesłanek."

  "Zdaniem Boryczki lipa nigdy nie była bogactwem Myślenic. Tymczasem herby uwzględniały między innymi takie fakty. - Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że herb z pojedynczym drzewem, czyli ten "królewski" przedstawia dąb lub buk, nie lipę. Rosnąca na stoku Plebańskiej Góry lipka liczy nie więcej niż 150 lat, tymczasem oba herby, zarówno "królewski" jak i "cesarski" są znacznie starsze. Skąd zatem miałaby się wziąć na nich lipka jako symbol? - pyta historyk. "

  https://dziennikpolski24.pl/herb-myslenic-skrywa-wiele-niespodzianek/ar/3199816

  15 2

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

 • 8 lis

  a skąd wiadomo czy developer który będzie stawiał te budynki, nie będzie ich budował właśnie na wzór takich apartamentowców? Dlaczego akurat te myślenickie miałyby być skazane na porażkę a te krakowskie już nie? :)

  2
 • 7 lis

  Nie wiem w jakiej technice będą budowane wspomniane obiekty, może Ty masz takie informacje, ja ich nie mam, Ktos poruszyl kwestie plaskich dachów i tego, że obiekt moze sie przez to zawalic, wiec zastanawia mnie jak inne obiekty z plaskim dachem stoja?

  2
 • 6 lis

  Jakoś apartamentowce w Krakowie się nie walą a mają z tego co zauważyłem płaski dach ;)

  7 1

Krzysztof Dybeł pyta: Dlaczego rolnicy nie mogą łatać dziur w drogach żwirem z górskich rzek?

 • 27 paź

  Jakiś czas temu na miasto-info narzekania na temat koryta Raby, że wylewa, że nie jest pogłębione, że dawniej było lepiej bo żwir był zagospodarowany, że skandal jak koryto może być w takim stanie itp itd...
  no ale że to radny z PiSu poruszył temat więc trzeba zaatakować.. pamięć ulotna i zapomnieli jak narzekali na Rabę i jej stan..

  10 12

Policjanci sprawdzali busy. Zatrzymali prawo jazdy oraz 5 dowodów rejestracyjnych

 • 25 paź

  Trzeba by zapytać Maćka dlaczego tak na rękę mu był upadek PKSu... i dlaczego nikt z tym nic nie robił... a teraz płacz, że tylko busy...

  2 2

"Dobra zmiana" PiS

 • 14 paź
  bono napisał/a:

  Fakt, nie dają jeszcze retransmisji z TVP info, a to błąd.

  Ale byłem u swojego fryzjera na początku wakacji 25 zł, na koniec wakacji 30 zł i teraz wróciłem i 35 zł.
  Myślisz że to się da zatrzymać?

  zapytaj fryzjera,
  ja od lat płacę 20zł nic się w tej kwestii nie zmienia.. dziwne?

  6 5

Skomielna Biała: Autobusem w terenie zabudowanym prawie setką

 • 7 paź

  z czego?

  2