uwagi dotyczace dzialalnosci forum

 • 14 sie

  Oczywiście, tak samo jak z innymi politycznymi pieniaczami, którzy w każdym temacie na forum robią wycieczki polityczne, Bono, Seneka, Prywatnie, itp...

  Dziwię się, że wymieniłeś tylko 3 konta, rozumiem, że aktywne trolle nietykalne ;)

 • 17 lip

  mam nadzieje ze poza wygladem, ktos w koncu wezmie sie rowniez za moderacje tego forum....

  7 1

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 12 sie

  Może odłóż używki na bok, albo wróć do szkoły, bo widzę ogromne braki edukacyjne...

  J. Szlachetka: "Trudno byłoby rezygnować z przyznanego dofinansowania i ponosić koszty 16 mln zł w związku z budową Muzeum i obejścia Sanktuarium. To była jedna z najtrudniejszych decyzji, która czekała na mnie w tej kadencji, ale wybieram najkorzystniejszy wariant dla gminy Myślenice. Trzeba pamiętać, że inwestycja rozłożona na dwa lata blokuje możliwość realizacji innych inwestycji w gminie - po podpisaniu umowy mówił obecny burmistrz "

  M.j Ostrowski: "To najwyższe dofinansowanie przyznane w województwie małopolskim i rekordowa dotacja dla Gminy Myślenice. Jestem niezwykle dumny, że na koniec mojej kadencji udaje się rozpoczynać tak wielki projekt, który będzie wizytówką Myślenic. Na realizację projektu przebudowy Rynku wraz z otoczeniem starówki oraz na budowę Muzeum Niepodległości otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 24,9 mln zł."

  7 9
 • 12 sie

  "Gdyby obecny burmistrz nie zdecydował się na kontynuację projektu rozpoczętego przez Macieja Ostrowskiego, gmina musiałaby oddać ponad 16 mln zł, bowiem tyle kosztowała budowa Muzeum Niepodległości i ścieżek wokół kościoła."

  10 11
 • 12 sie

  Czyli uważasz, że lepszą decyzją dla gminy byłoby zwrócenie 16 mln złotych? W zamian za zachowanie tych drzew?

  13 14
 • 12 sie

  a przeczytałeś ten fragment:

  "Trudno byłoby rezygnować z przyznanego dofinansowania i ponosić koszty 16 mln zł w związku z budową Muzeum i obejścia Sanktuarium. To była jedna z najtrudniejszych decyzji, która czekała na mnie w tej kadencji, ale wybieram najkorzystniejszy wariant dla gminy Myślenice. Trzeba pamiętać, że inwestycja rozłożona na dwa lata blokuje możliwość realizacji innych inwestycji w gminie - po podpisaniu umowy mówił obecny burmistrz "

  w skrócie, gdyby porzucił pomysł rewitalizacji rynku, gmina musiałaby zwrócić otrzymaną dotację na Muzeum, czyli wyłożyć 16 mln zł.
  Idealny powód, żeby pocisnąć burmistrzowi niegospodarność... piękny hejt by był tutaj ;0

  20 14
 • 12 sie

  nie wiem co ma wspólnego Marszałek Sejmu z Myślenicami...
  nie jestem pewny, ale poprzednik wypowiadał się:

  "Na realizację projektu przebudowy Rynku wraz z otoczeniem starówki oraz na budowę Muzeum Niepodległości otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 24,9 mln zł."

  Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że jest to projekt łączony, więc czy czasem nie jest tak, że przy niewykonaniu jednego z punktów umowy tj rewitalizacji rynku, gmina musi zwrócić otrzymaną dotację - w tym dotację na budowę Muzeum?

  16 10
 • 12 sie

  jaką kontynuację? Umowę podpisał poprzednik:

  "Umowę na dofinansowanie 19 października podpisali w imieniu marszałka Województwa Małopolskiego wicemarszałek Grzegorz Lipiec oraz burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski"

  domyślam się, że skoro umowa została podpisana, na pewno również była zabezpieczona, więc z Twojej wypowiedzi mam rozumieć, że obecny Burmistrz miał ją zerwać?

  Już widzę ten hejt tutaj, gdy burmistrz zrywa umowę na dotację w kwocie 25 mln złotych... cóż za niegospodarność!

  Gdzie byłeś wtedy? https://miasto-info.pl/myslenice/12674,podpisanie-umowy-na-rewitalizacje-myslenickiego-rynku.html

  17 19
 • 12 sie

  @Bartek - trzeba było pytać Maćka co z drzewami, a nie teraz jak już po wszystkim krzyczeć tutaj.

  @Viking - tak, olać dotację, a za tydzień pojawią się oskarżenia o niegospodarność, bo były pieniądze których gmina nie wykorzystała... ;)

  16 11

Policja świętuje swoje 100-lecie

 • 28 lip

  Nie wiem co bierzecie, ale bierzcie może chociaż pół z tego co do tej pory... jak tak czytam komentarze pod tym postem, do Lula, nawet dla Twojego zdrowia będzie lepiej jak odłożysz używki na jakiś czas na bok..

  6 3

Zamknięty most w Jasienicy. Z Myślenic do Sułkowic tylko przez Jawornik i Rudnik

 • 17 lip

  i przy wjazdach na zakopianke bramki i kontrola dokumentow, tak to jest to! Brawo za pomysł.
  Zakopianka nie dla wszystkich!

  10 2
 • 16 lip

  no tak, burmistrz winny :)
  szkoda, że poprzednik przez tyle lat rządzenia nie zrobił tego ;)

  13 18

budowa kolei Myślenice-Kraków? POSTĘPY PRAC

 • 15 lip
  Masakra napisał/a:

  W piątek jechałem busem spod Galerii Krakowskiej do Myślenic całą trasę 50min. Pociąg przypuszczalnie będzie jechał pełną trasę 45minut. Serio?

  Super, raz dojechałem do Krakowa w 10 minut z Myślenic, a kiedyś jechałem 3 godziny.. co to wnosi do tematu? nic.. podobnie jak Twoja wypowiedź :)

  7 1

Tunel w tym miejscu? Zaczynacie wątpić, że w ogóle powstanie

 • 1 lip

  Przecieram oczy ze zdumienia... jedyne co mnie pociesza, to nadzieja, że ta wypowiedź to żart..
  Czym jest ta zakopianka? żeby nie wpuszczać na nią samochodów "marnych marek" i wiekowych? Czy to czasem nie jest ZWYKŁA DROGA KRAJOWA?
  Codziennie poruszam się po zakopiance, poza nielicznymi przypadkami kiedy czasem ktoś straci cierpliwość i użyje klaksonu do kierowcy który nadużywa lewego pasa (tak nadużywa, tzn porusza się nim pomimo wolnego prawego, nie wyprzedzając żadnego pojazdu). Nie wiem więc co musiałeś robić na tej drodze, żeby spotkać się z taką odpowiedzią innych kierujących.
  Kolejny fakt to czy w Krzyszkowicach jest chociaż jedna droga jednokierunkowa? Coś mi się wydaję, że pasowałoby przypomnieć sobie kodeks drogowy, może jakiś kurs odświeżający w szkole jazdy?
  Na wsi panuje ukrywana bieda, kolejna ciekawostka, sam mieszkam na wsi, nie widzę tej biedy, zwłaszcza po tym, że widzę coraz więcej "nowszych" samochodów, a poczciwe maluchy, polonezy to już ze świecą szukać. Zresztą na tej wsi nie jest chyba tak źle skoro stać Cię na 4letni samochód.

  Na koniec jeszcze:
  "Wydaje się , że Pan tego nie rozumie . No ale jak pan myślisz ,że skoro samochód uzyskał dopuszczenie do ruchu przez stację diagnostyczną to można nim jeździć drogami typu zakopianka"

  Zapytam kolejny raz, co to znaczy drogami typu zakopianka? Rozumiem, że powinna być selekcja samochodów które mogą poruszać się po drogach gminnych, powiatowych, a które po krajowych?
  Jak więc wg Ciebie ta selekcja powinna wyglądać? Które marki samochodów mogą wjeżdżać na drogi krajowe a które nie? Jaki powinien być limit wiekowy?

  9
 • 1 lip

  Jeśli samochód nie nadaję się do ruchu po Zakopiance, to nie nadaje się również do ruchu na każdej innej drodze... Skoro strach poruszać się po Zakopiance, to mam pytanie jak takim samochodem poruszać się po terenie zabudowanym, po wsi, gdzie w każdej chwili na jezdnie może wybiec dziecko?

  Inna kwestia która mnie ciekawi to skąd to 80%? Czy tak po prostu jakaś liczba wzięta z głowy, żeby ładnie wyglądało?

  Podsumowując jeśli uważasz, że na drogach jest tyle takich samochodów, to powinny one trafić na złom, a stacje diagnostyczne które podbiły przegląd, powinny zostać skontrolowane. No chyba że.... tak na prawdę są to normalne, sprawne samochody, a Twój argument został wyciągnięty z ......

  8 1

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 27 cze

  Burmistrz? ja akurat widzę efekty jego działań, gorzej niestety z efektami rady... i wieloletnich obietnic radnych... może tak chętnie rozliczysz ich obietnice? W dobie internetu nie powinno to być trudne, aby znaleźć ulotki radnych, co obiecywali, a co z tych swoich obietnic zrealizowali.. Burmistrz dopiero zaczyna swoją pracę, na rozliczenia przyjdzie czas, ale w radzie mamy radnych którzy piastują te stanowiska dużo dłużej, czemu ich nie rozliczać?

  10 10
 • 27 cze

  a co się na jesień zmieni? jakaś inna partia będzie u władzy, że takie zmiany zapowiadasz?
  Tak tak, biedny internet, tak pojawi się cenzura i będzie koniec... to już podchodzi pod jakąś chorobę chyba, jak można wierzyć w takie brednie.. spiski, cenzura, brak wolności, takie rzeczy wymyślają osoby totalnie oderwane od rzeczywistości..

  Co do Pana Ostrowskiego, piszesz, że gdyby startował to by wygrał, to dlaczego jego podopieczny nie wygrał? Osoba którą namaścił sam Pan Ostrowski, osoba u której stał u boku, prowadził za rękę. Dlaczego wierni wyborcy Pana Ostrowskiego nie zaufali mu? Przecież on sam prosił o ich głosy, skoro cieszył się tak dobrą opinią, lud powinien go posłuchać a nie głosować na jakiegoś tam Szlachetkę..

  Tak tak, kompletnie żadnych powiązań :)

  Wracając jeszcze do tej jesieni, wiesz co się zmieni? NIC, a dlaczego? Właśnie przez takie osoby jak Ty, ludzie są już tym zmęczeni, zamiast przynosić to jakiś pożyteczny efekt, jest wręcz przeciwnie..
  Podobnie jak z radnymi, zamiast pokazać coś, przyciągnąć ludzi, pokazać, że TO LUDZIE SĄ DLA NICH NAJWAŻNIEJSI, oni decydują się na partyjne wojenki, byle antyPIS.

  Marek2131 napisał/a:

  Zróbmy prosty test. Gdyby dziś odbyło sie referndum za odwolaniem pana Szlachetki z funkcji burmistrza byl/a-bys na tak czy na nie. Jeśli na tak to proszę plusik jesli na nie to minus. Dzięki

  Genialna decyzja, zwłaszcza tutaj gdy skrypt jest tak dziurawy, że jedna osoba może klikać plusy i minusy w nieskończoność :) Mądra decyzja obywatelu! Brawo! Zasługujesz na order.

  4 6
 • 27 cze

  Dlatego jego człowiek przegrał wybory hmm... jeśli Ostrowski był tak wspaniały dla Myślenic, tak szanował mieszkańców i liczył się z nimi, to dlaczego wybory wygrał Szlachetka a nie Halek?

  Czy mi się wydaję, czy takie osoby jak Lula i inne profile, płaczą tutaj i tęsknią za rządami Ostrowskiego tylko dlatego, że stracili ciepłe posadki lub benefity? Może zamiast płakać tutaj, pogadajcie z nim, może i dla Was się znajdzie miejsce w TFK.

  7 7
 • 25 cze

  Na podstawie wyników poprzednich wyborów, od których jak potrafisz liczyć nie minęło wiele ...
  Co w tym czasie zaprezentowali potencjalni "kontrkandydaci" czy pokazali coś więcej niż ich program "antyPiS" ?

  Ja wiem, ze Ty i Twoi koledzy może tego nie dostrzegają, albo nie chcą widzieć.... jednak wystarczy popatrzeć na tę stronę... coraz mniej tutaj użytkowników, zwykłych mieszkańców, dlaczego? Może dlatego, że LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ jest zmęczona przenoszeniem Waszej antyPisowej czy też antyPO wojenki na lokalne środowisko.. chcą poczytać o tym co się dzieje w Myślenicach i w okolicy... wchodząc do każdego tematu jedyne co widać to ciągle wojenki polityczne. Co więcej widzą? Że te same wojenki dzieją się w radzie, gdzie radni tak na prawdę nie patrząc na to co robią głosują byle tylko antyPiS (gdyby patrzyli co robią to wiedzieliby, że brak wotum za rok 2018 to dla nich strzał w kolano... bo Szlachetka wtedy rządził parę tygodni), ale oni nie widzą tego, bo są zaślepieni polityczną wojenką o koryto, taką samą wojenką jak jest tutaj.
  Czy mieszkańcy tego chcą? Tego oczekują? Gdyby tak było, to raczej wyniki wyborów wyglądałyby zupełnie inaczej.

  14 29
 • 25 cze

  Widzę, że nie rozumiesz...
  Radni doprowadzą do referendum i co dalej? Przecież to oczywiste, że gdyby zostały rozpisane kolejne wybory to kolejny raz by wygrał... masz jakiegoś kontrkandydata? To jest właśnie to myślenie antyPiS przeniesione na lokalne podwórko, ale tutaj to się nie sprawdza...
  Ludzie mieli dość obecnych rządów burmistrza, nie chcieli również by jego prawa ręka wygrała wybory, zdecydowali się głosować na Szlachetkę... jednak to radni mają inne zdanie...zastanawia mnie co dalej, co jeśli referendum się odbędzie, mieszkańcy wybiorą kolejny raz Szlachetkę, czy w takim razie radni zdecydują się oddać mandat? Jeśli nie to dlaczego? W końcu byłby to znak, że mieszkańcy nie zgadzają się z nimi, nie chcą takiej rady ;)

  14 28
 • 25 cze

  i co, zrobią referendum, odwołają burmistrza, rozpiszą nowe wybory.. które kolejny raz wygra Szlachetka - jak nie pamiętacie to wygrał on w demokratycznych wyborach, otrzymał większość głosów, wątpię aby osoby które głosowały na niego były niezadowolone z jego pracy - zwłaszcza że dużo czasu nie minęło od wyborów. Myślę, nawet że obecna sytuacja sprawiłaby, że uzyskałby on jeszcze lepszy wynik, bo któż by miał mu zagrozić? Zwłaszcza, że radni sami przyznali, że rok 2018 nie był dobry - w końcu z jakiegoś powodu tak zagłosowali, a kto był Burmistrzem do listopada 2018 roku?

  A na koniec... za to wszystko zapłacimy my, podatnicy... referendum kosztuje, wybory kosztują... Brawo radni!

  22 36

Wstęp na studzienki i do kapliczki zagrodzony

 • 27 cze

  No tak, bardzo ważne miejsce dla mieszkańców, zwłaszcza szkolniaków, którzy chcą wypić alkohol na wagarach. Wieczny burdel, bałagan, hałas, tak o to studzienki są postrzegane, nie dziwię się właścicielowi, ileż można to znosić.

  41 14

Nachalna kampania Jakiego

 • 22 maj
  irussus napisał/a:

  A nie ważne z jakiego jest ugrupowania, chce wisieć, proszę bardzo, 200 zł za dzień i nawet mu ramkę zrobię. W tym momencie osoba kierująca kampanią w naszej okolicy łamie prawo i należy to nagłośnić.

  a odpowiesz w końcu czy słup jest Twoją własnością? Proste pytanie na które od początku tego tematu nie ma odpowiedzi, kto jest właścicielem słupa? i czy czasem jego właściciel nie wyraził zgody na powieszenie tego plakatu? Chyba najlepsze rozwiązanie to pozbycie się słupa i jego właściciela, czyż nie?

  20 8
 • 21 maj

  Ja pytałem czyj jest słup, ale zacytujmy tutaj ten paragraf:

  "Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia."

  Czy słup jest Twoją własnością?

  28 5