"Dobra zmiana" PiS

 • 14 paź
  bono napisał/a:

  Fakt, nie dają jeszcze retransmisji z TVP info, a to błąd.

  Ale byłem u swojego fryzjera na początku wakacji 25 zł, na koniec wakacji 30 zł i teraz wróciłem i 35 zł.
  Myślisz że to się da zatrzymać?

  zapytaj fryzjera,
  ja od lat płacę 20zł nic się w tej kwestii nie zmienia.. dziwne?

  6 4

Skomielna Biała: Autobusem w terenie zabudowanym prawie setką

 • 7 paź

  z czego?

  2

Wisła Kraków chce budować bazę w Skawinie. Czy wyprowadzka z Myślenic jest przesądzona?

 • 30 wrz

  Pan burmistrz z tego co wiem rozmawiał z władzami Wisły - o czym strona "wiślacka" informowała. Zresztą o tym jak ciężko konsultuje się cokolwiek z Wisłą chyba najlepiej świadczą przygody z ich stadionem i kwestia dogadania się z miastem Kraków... a to czasem nie Telefonice powinno zależeć na tym, żeby coś tam się działo? w końcu to oni za to płacą (a później rozliczają się z Wisłą) ? Prawda jest taka, że od początku pomysł tej bazy był bez sensu, nie widzę też powodu dlaczego miasto Myślenice miałoby biegać i błagać Wisłę aby została w Myślenicach.

  3 2

Nowe linie autobusowe nie dla Myslenic

 • 28 sie

  a czy nie jest tak, że mieliśmy PKS, ale ludzie woleli jechać 20 groszy taniej ciasnym busem? a teraz tęsknimy za autobusami? :)

  8 2

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą

 • 26 sie

  tak, wtedy głosujemy przeciw uchwale a nie przeciw Matce Boskiej, Pani Radna nie rozumie, że było to głosowanie za przyjęciem uchwały? Więc mogła zagłosować przeciw. Jednak jak widać ważniejszy dla niej był PR... w sumie czym jej postawa różni się od ludzi którzy mówią: "nie idę na wybory bo i tak PiS/PO wygra" lub też "Nie idę bo mój głos nic nie zmieni" ?

  Dziecinne tłumaczenie, nie jestem jej wyborcą, ale wydaje mi się, że gdybym był wyborcą, to chciałbym aby osoba na którą oddałem głos, uczestniczyła aktywnie w głosowaniach.. no ale to już pozostaje w ocenie wyborców.

  Dla mnie odbiór jest jasny, Pani Radna nie głosowała więc zaprezentowała piękną postawę, a po wyborach będziemy analizować dlaczego jest tak niska frekwencja...

  14 15
 • 26 sie

  Piękna postawa, nie zagłosować... piękny przykład dla obywateli.. przed nadchodzącymi wyborami. Najlepiej umyć ręce i nie oddać głosu :)

  20 21

Jak w grze komputerowej: Wsiadasz, jedziesz, zostawiasz gdzie chcesz. Moda na hulajnogi dotarła do Myślenic

 • 24 sie

  Hmm no to niewiele więcej i jedziemy z Amelią ;)

  10 4

Euro za i przeciw

 • 22 sie

  Różnica jest taka, że Ciebie wójcie ludzie znają, Vivaldiego też raczej mieszkańcy Myślenic znają, więc nie jesteście postaciami fikcyjnymi. Na ulicy jak się Was spotka to przynajmniej można popatrzeć na twarz i wiedzieć kto Seneka a kto Vivaldi, można podać rękę lub splunąć na chodnik. Inaczej jest w przypadku Bono.. kim są osoby które ukrywają się pod tym nickiem? Czy w ogóle są związane z Myślenicami? a najśmieszniejsze w tym, że właśnie to Bono zarzuca komuś trolling.. tylko zarzuca trolling osobie, którą w Myślenicach znają i która jakoś nie ukrywa się tutaj ze swoją tożsamością - jak to mówią: "A złodziej krzyczy: łapać złodzieja!"

  Na początku trochę irytowała mnie postać bono, głównie tym, że w każdym temacie na forum zrobi syf, wszędzie wplecie swoje polityczne gierki, tak jakby forum Myślenic miało jakiekolwiek znaczenie na arenie ogólnopolskiej.. gdzie w większości ludzi interesuje to co dzieje sie TUTAJ w Myślenicach, a nie ogólnopolskie wojenki polityczne. Jednak z czasem stwierdziłem, że jest mi go/ich po prostu żal. Wielokrotnie złapani na kłamstwie, dalej muszą tutaj pisać i udawać, że nic się nie stało, zmieniając temat.

  12 1

uwagi dotyczace dzialalnosci forum

 • 14 sie

  Oczywiście, tak samo jak z innymi politycznymi pieniaczami, którzy w każdym temacie na forum robią wycieczki polityczne, Bono, Seneka, Prywatnie, itp...

  Dziwię się, że wymieniłeś tylko 3 konta, rozumiem, że aktywne trolle nietykalne ;)

 • 17 lip

  mam nadzieje ze poza wygladem, ktos w koncu wezmie sie rowniez za moderacje tego forum....

  7 1

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 12 sie

  Może odłóż używki na bok, albo wróć do szkoły, bo widzę ogromne braki edukacyjne...

  J. Szlachetka: "Trudno byłoby rezygnować z przyznanego dofinansowania i ponosić koszty 16 mln zł w związku z budową Muzeum i obejścia Sanktuarium. To była jedna z najtrudniejszych decyzji, która czekała na mnie w tej kadencji, ale wybieram najkorzystniejszy wariant dla gminy Myślenice. Trzeba pamiętać, że inwestycja rozłożona na dwa lata blokuje możliwość realizacji innych inwestycji w gminie - po podpisaniu umowy mówił obecny burmistrz "

  M.j Ostrowski: "To najwyższe dofinansowanie przyznane w województwie małopolskim i rekordowa dotacja dla Gminy Myślenice. Jestem niezwykle dumny, że na koniec mojej kadencji udaje się rozpoczynać tak wielki projekt, który będzie wizytówką Myślenic. Na realizację projektu przebudowy Rynku wraz z otoczeniem starówki oraz na budowę Muzeum Niepodległości otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 24,9 mln zł."

  7 10
 • 12 sie

  "Gdyby obecny burmistrz nie zdecydował się na kontynuację projektu rozpoczętego przez Macieja Ostrowskiego, gmina musiałaby oddać ponad 16 mln zł, bowiem tyle kosztowała budowa Muzeum Niepodległości i ścieżek wokół kościoła."

  10 11
 • 12 sie

  Czyli uważasz, że lepszą decyzją dla gminy byłoby zwrócenie 16 mln złotych? W zamian za zachowanie tych drzew?

  13 14
 • 12 sie

  a przeczytałeś ten fragment:

  "Trudno byłoby rezygnować z przyznanego dofinansowania i ponosić koszty 16 mln zł w związku z budową Muzeum i obejścia Sanktuarium. To była jedna z najtrudniejszych decyzji, która czekała na mnie w tej kadencji, ale wybieram najkorzystniejszy wariant dla gminy Myślenice. Trzeba pamiętać, że inwestycja rozłożona na dwa lata blokuje możliwość realizacji innych inwestycji w gminie - po podpisaniu umowy mówił obecny burmistrz "

  w skrócie, gdyby porzucił pomysł rewitalizacji rynku, gmina musiałaby zwrócić otrzymaną dotację na Muzeum, czyli wyłożyć 16 mln zł.
  Idealny powód, żeby pocisnąć burmistrzowi niegospodarność... piękny hejt by był tutaj ;0

  20 14
 • 12 sie

  nie wiem co ma wspólnego Marszałek Sejmu z Myślenicami...
  nie jestem pewny, ale poprzednik wypowiadał się:

  "Na realizację projektu przebudowy Rynku wraz z otoczeniem starówki oraz na budowę Muzeum Niepodległości otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 24,9 mln zł."

  Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że jest to projekt łączony, więc czy czasem nie jest tak, że przy niewykonaniu jednego z punktów umowy tj rewitalizacji rynku, gmina musi zwrócić otrzymaną dotację - w tym dotację na budowę Muzeum?

  16 10
 • 12 sie

  jaką kontynuację? Umowę podpisał poprzednik:

  "Umowę na dofinansowanie 19 października podpisali w imieniu marszałka Województwa Małopolskiego wicemarszałek Grzegorz Lipiec oraz burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski"

  domyślam się, że skoro umowa została podpisana, na pewno również była zabezpieczona, więc z Twojej wypowiedzi mam rozumieć, że obecny Burmistrz miał ją zerwać?

  Już widzę ten hejt tutaj, gdy burmistrz zrywa umowę na dotację w kwocie 25 mln złotych... cóż za niegospodarność!

  Gdzie byłeś wtedy? https://miasto-info.pl/myslenice/12674,podpisanie-umowy-na-rewitalizacje-myslenickiego-rynku.html

  17 19
 • 12 sie

  @Bartek - trzeba było pytać Maćka co z drzewami, a nie teraz jak już po wszystkim krzyczeć tutaj.

  @Viking - tak, olać dotację, a za tydzień pojawią się oskarżenia o niegospodarność, bo były pieniądze których gmina nie wykorzystała... ;)

  16 11

Policja świętuje swoje 100-lecie

 • 28 lip

  Nie wiem co bierzecie, ale bierzcie może chociaż pół z tego co do tej pory... jak tak czytam komentarze pod tym postem, do Lula, nawet dla Twojego zdrowia będzie lepiej jak odłożysz używki na jakiś czas na bok..

  6 3

Zamknięty most w Jasienicy. Z Myślenic do Sułkowic tylko przez Jawornik i Rudnik

 • 17 lip

  i przy wjazdach na zakopianke bramki i kontrola dokumentow, tak to jest to! Brawo za pomysł.
  Zakopianka nie dla wszystkich!

  10 2
 • 16 lip

  no tak, burmistrz winny :)
  szkoda, że poprzednik przez tyle lat rządzenia nie zrobił tego ;)

  13 18

budowa kolei Myślenice-Kraków? POSTĘPY PRAC

 • 15 lip
  Masakra napisał/a:

  W piątek jechałem busem spod Galerii Krakowskiej do Myślenic całą trasę 50min. Pociąg przypuszczalnie będzie jechał pełną trasę 45minut. Serio?

  Super, raz dojechałem do Krakowa w 10 minut z Myślenic, a kiedyś jechałem 3 godziny.. co to wnosi do tematu? nic.. podobnie jak Twoja wypowiedź :)

  7 1

Tunel w tym miejscu? Zaczynacie wątpić, że w ogóle powstanie

 • 1 lip

  Przecieram oczy ze zdumienia... jedyne co mnie pociesza, to nadzieja, że ta wypowiedź to żart..
  Czym jest ta zakopianka? żeby nie wpuszczać na nią samochodów "marnych marek" i wiekowych? Czy to czasem nie jest ZWYKŁA DROGA KRAJOWA?
  Codziennie poruszam się po zakopiance, poza nielicznymi przypadkami kiedy czasem ktoś straci cierpliwość i użyje klaksonu do kierowcy który nadużywa lewego pasa (tak nadużywa, tzn porusza się nim pomimo wolnego prawego, nie wyprzedzając żadnego pojazdu). Nie wiem więc co musiałeś robić na tej drodze, żeby spotkać się z taką odpowiedzią innych kierujących.
  Kolejny fakt to czy w Krzyszkowicach jest chociaż jedna droga jednokierunkowa? Coś mi się wydaję, że pasowałoby przypomnieć sobie kodeks drogowy, może jakiś kurs odświeżający w szkole jazdy?
  Na wsi panuje ukrywana bieda, kolejna ciekawostka, sam mieszkam na wsi, nie widzę tej biedy, zwłaszcza po tym, że widzę coraz więcej "nowszych" samochodów, a poczciwe maluchy, polonezy to już ze świecą szukać. Zresztą na tej wsi nie jest chyba tak źle skoro stać Cię na 4letni samochód.

  Na koniec jeszcze:
  "Wydaje się , że Pan tego nie rozumie . No ale jak pan myślisz ,że skoro samochód uzyskał dopuszczenie do ruchu przez stację diagnostyczną to można nim jeździć drogami typu zakopianka"

  Zapytam kolejny raz, co to znaczy drogami typu zakopianka? Rozumiem, że powinna być selekcja samochodów które mogą poruszać się po drogach gminnych, powiatowych, a które po krajowych?
  Jak więc wg Ciebie ta selekcja powinna wyglądać? Które marki samochodów mogą wjeżdżać na drogi krajowe a które nie? Jaki powinien być limit wiekowy?

  9
 • 1 lip

  Jeśli samochód nie nadaję się do ruchu po Zakopiance, to nie nadaje się również do ruchu na każdej innej drodze... Skoro strach poruszać się po Zakopiance, to mam pytanie jak takim samochodem poruszać się po terenie zabudowanym, po wsi, gdzie w każdej chwili na jezdnie może wybiec dziecko?

  Inna kwestia która mnie ciekawi to skąd to 80%? Czy tak po prostu jakaś liczba wzięta z głowy, żeby ładnie wyglądało?

  Podsumowując jeśli uważasz, że na drogach jest tyle takich samochodów, to powinny one trafić na złom, a stacje diagnostyczne które podbiły przegląd, powinny zostać skontrolowane. No chyba że.... tak na prawdę są to normalne, sprawne samochody, a Twój argument został wyciągnięty z ......

  8 1

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 27 cze

  Burmistrz? ja akurat widzę efekty jego działań, gorzej niestety z efektami rady... i wieloletnich obietnic radnych... może tak chętnie rozliczysz ich obietnice? W dobie internetu nie powinno to być trudne, aby znaleźć ulotki radnych, co obiecywali, a co z tych swoich obietnic zrealizowali.. Burmistrz dopiero zaczyna swoją pracę, na rozliczenia przyjdzie czas, ale w radzie mamy radnych którzy piastują te stanowiska dużo dłużej, czemu ich nie rozliczać?

  10 10