Ekologia w mieście. duszę się

 • 18 paź 2015

  Coraz więcej miast wyrzuca ruch samochodowy ze swoich rynków. Czy u nas naprawdę konieczny jest przejazd przez rynek samochodem? Wystarczyło pomyśleć o tym przy budowie ronda gruszki.
  Czy samochody ciężarowe dowożące materiały do Gościbii muszą przejeżdżać przez centrum? Ja wiem, że bliżej, ale zdaje się, że nośność mostów na Bysince nie dopuszczała takich obciążeń. Może Straż Miejska kierowałaby leniwych kierowców ciężarówek przez zakopiankę? Przecież ten Jan Nepomucen kiedyś wpadnie do rzeki od drgań pod strażnicą.
  I ile jeszcze pan burmistrz planuje mostów na Bysince? Możeby ją w ogóle przenieść. Do strefy przemysłowej, a co.
  p.s. swoją drogą genialny pomysł umieścić strefę przemysłową w miejscu gdzie można by zrobić eldorado dla oferty wypoczynkowej.

  14 7

Pomnik Papieża w Rynku

 • 15 wrz 2015

  do -kibel z Vegi: gratuluję poziomu dyskusji.
  do _pan Kracy: nie uważam, że ktoś się naśmiewa. Producenci (bo strach nazwać ich twórcami) tych koszmarnych pomników powinni wcześniej swoje projekty pokazać plastykom miejskim. Szkoda że w Myślenicach nie ma takiej funkcji

  14 2
 • 14 wrz 2015

  Prezydent Komorowski też przejeżdżał, leciał pewno nieraz helikopterem. Proponuję każdemu kto znalazł się w przestrzeni powietrznej nad Myślenicami, co najmniej tablicę pamiątkową. Już widzę jak by była szanowana tablica związana z Prezydentem Polski, nie mam na myśli miłościwie nam panującego jaśnie Dudy.

  16 9
 • 12 wrz 2015

  Parę pytań:
  1. Skoro miasto zadłużone to za co?
  2. Skoro nie wycofano ruchu samochodowego z zabytkowego rynku, a jednocześnie ucieka nawet Księgarnia Pod Arkadami, to dla kogo ten pomnik?
  3. Papież WIELOKROTNIE prosił by mu nie budować pomników
  4. Jaki związek ma Jan Paweł II z Myślenicami, pomijam fakt że był z Polski, jaki z naszym miastem?
  5. Co jeśli pomnik będzie, jak większość pomników Jana Pawła ohydny?
  6. Ktoś planując piękny rynek w Myślenicach nie zamierzał zaśmiecać go, było przejrzyście, pięknie. Teraz będzie stał koło parasoli gdzie pije się piwo.
  7. Już jedna szkarada stoi- obelisk.
  8. KIK zaproponował pomnik papieża- sami nie słyszeli próśb Jana Pawła II? a może uchodźców przyjmą za te pieniądze?
  9. A może by fontannę na Piłsudskiego za te pieniądze uruchomić i plac zabaw niejeden wyremontować (Zarabie-wiecznie urwane sprzęty). Szkoła Podstawowa nr 2 piękny plac, bo dużo dzieci. A mniejsze szkoły? a plac koło pralni?
  10. A może wystarczy monitoring na place zabaw i skończy się chamstwo chuliganów?
  11. Kiedy ścieżka rowerowa na Zarabie z centrum?
  12.Kiedy policja raczy łapać idiotów na motorach na Piłsudskiego?

  60 13

Dobry blacharz samochodowy.

 • 12 wrz 2015

  p.Wiesław Tomaszewski ul.Jagiellońska (chyba róg z Senatorską, albo następną)

  2