Jaką książkę i kiedy mieliście ostatnio w rękach?

 • 23 mar 2016

  Obecnie Dzienniki gwiazdowe Lema, świetny zbiór opowiadań naszego rodzimego futurologa.
  Myślałem nad kupnem czytnika typu eink ale jakoś mam sentyment do papierowej książki i nie mogę się przełamać. Nie ma co ukrywać że wydania elektroniczne są tańsze ale z drugiej strony papierowe można również dostać w świetnej cenie. Często są przeceny w empiku, używane z allegro to też jakieś wyjście.

  1

Galeria Myślenicka otwarta. Jak oceniacie największy obiekt handlowy w powiecie?

 • 28 lis 2015

  Zapomniałem dodać, jedyne co tak naprawdę mnie urzekło to wielkie zdjęcia Myślenic i Myśleniczan na pasażach z minionej epoki, te kamienice, sklepy Społem i targowiska. Zamysł dobry ale całkowicie zbieżny z tym czego jesteśmy świadkami. I te zdjęcia oddają to znakomicie. Bo nie forma jest ważna ale treść.

  45 3
 • 28 lis 2015

  Byłem, zobaczyłem z racji tego że od lat jestem handlowcem.
  Moi drodzy w moich oczach to przerost formy nad treścią. Niestety, powierzchnia owszem spora ale bardzo kiepsko zagospodarowana, po co ten wielki pasaż na środku? I na piętrze można było zrobić dużo szersze alejki, po co taki szeroki "wgląd" na to co się dzieje kondygnacje niżej? Zmarmowana powierzchnia którą można było wynająć drobnym przedsiębiorcom którzy często potrzebują tylko kilku metrów kwadratowych na swoją działalność. I tak byłby grosik do grosika dla zarządców obiektu i różnorodność i wybór dla klientów a więc prawdziwa galeria handlowa. Nie przeczę przepych jest ale chyba nie na tym polega biznes i zaspokajanie potrzeb klientów by było z jak w Nowym Jorku na dziewiątej aleji a na tym by wpaść, mieć masę miejsc w których można zrobić zakupy i wyjść z przekonaniem że się tu wróci. Jestem przekonany że na dłuższą metę tylko Inter Marche, Euro RTV AGD i może KiK i Natura się utrzymają. Reszta po tym jak na pasażu będą obserwować tylko młodzież chcącą się zagrzać lub zwyczajnie poczekać na busa może uznać że nie opłaca im się płacić czynszu bo klienteli brak.
  Ale mam nadzieję że się mylę. Jak dla mnie jednak Dekada w pełni zaspokaja zapotrzebowanie Myśleniczan w kwestii galerii handlowych. Jest Tesco, Rossmann, dwa obuwnicze, Pepco i empik(za ten sklep mają szczególny plus). Na zakupy spontaniczne w sam raz, na te bardziej zaplanowane i tak będziemy jeździć do Krakowa.
  Tak więc nowa galeria nie oferuje niczego czego byśmy nie znali, wiele sklepów się dubluje jak KiK - Pepco, Natura - Rossmann, Pod Arkadami - empik(choć w tym przypadku empik jest bezkonkurencyjny z uwagi na różnorodność oferty i zalety sklepów sieciowych ). Za późno to powstało niestety.
  Liczę jednak że to problemy wieku dziecięcego i z czasem będzie się to rozwijać. Tylko mniej luksusu, nie mówię by zrobić z tego miejsca targowisko ale galeria ma by dla ludności z regionu i niech taką będzie. I na koniec - pożądna kawiarnia musi być w takim miejscu by ludzie mogli nieco odpocząć, handel to nie tylko rzeczy materialne. Stoliki bez ścisku, kawa, ciastko i chwila wytchnienia, dlaczego nie ma na starcie takiego obiektu? Mówicie młodzież, ale jest też mnóstwo ludzi dorosłych którzy chętnie zatrzymali by się tam na kawie.
  Tak czy inaczej powodzenia życzę, początki zawsze bywają trudne.

  74 7

Śmieją się z nas, a naszych kierowców nazywają KMYckami

 • 5 wrz 2015

  @carna dokładnie, jak się już znudzi objazd dookoła rynku to ruszają w teren z tym dudnieniem.
  Ludzie nie zdają sobie sprawy że taka głośna muzyka stwarza wiele zagrożeń od rozkojarzenia kierowcy po całkowity brak reakcji w przypadku na przykład przejazdu pojazdu uprzywilejowanego. Nie wspominając już o tym że to zwyczajnie żenujące, jak się nie raz widzi taki jeżdżący subwoofer z dziurami w nadkolach lub pozostawiającym na jezdni rdzawy ślad sypiących się progów to żal patrzeć. Ale cóż, najważniejszy by był dobry odtwarzacz, głośniki i wzmacniacz w bagażniku.
  Osobiście drażni mnie jednak coś innego to znaczy montowanie czy też pseudo tuning wydechów które z założenia mają brzmieć jak samochód rajdowy a im większy tym lepszy. Efekt jest taki że wyglądają jak podwieszony pod osią bojler a wydają jazgot że uszy więdną. Pominę już fakt że przekraczają dopuszczalne wartości emitowanego hałasu. Ale nie ma to jak ruszając popieścić pedał gazu co by wszyscy słyszeli że ten wóz to potwór w pierdyliardem koni pod maską.
  Co do samego "problemu" to tak rzeczywiście jest w wielu przypadkach, nie jesteśmy nauczeni do poruszania się pod dużych aglomeracjach wśród tramwajów, szerokich jezdni z kilkoma pasami ruchu i wielkich rondach.
  Nie ma się czemu dziwić, im częściej będzie się jeździć po takich dużych miastach tym szybciej nabierze się doświadczenia.
  Ale też mały kamyczek do ogródka kierowców z dużych miast poruszających się po naszych(myślenickich) drogach. Daje się zauważyć nagminne, chaotyczne korzystanie z kierunkowskazów(kierunek wystawiony w lewo ale jednak pojadę prosto itp.), brak kultury przy parkowaniu(zastawianie, wpychanie się tam gdzie nie ma miejsca, blokowanie ruchu w węższych uliczkach poprzez parkowanie "na ukos" w miejscach gdzie nie ma na to miejsca)
  czy też ignorowanie znaków zakazu postoju lub parkowania.

  62 11

Single siedza najczesciej w domach?

 • 12 sie 2015

  Ale jakiej odpowiedzi się spodziewałeś skoro publikujesz taki "apel". Piszesz o rutynie i "wzięciu się za siebie", po pierwsze to wiedz że kobiety pracują i mają sporo innych spraw po pracy a po drugie to że nie chcą się (wybaczcie określenie) szlajać samotnie po parku wieczorami to tylko dobrze o nich świadczy. Co mają jeszcze paradować po rynku i w parku w bikini z paczką prezerwatyw w ręku? Zapewniam że na ten "apel" o spotkaniach wieczorami na ścieżce rowerowej nikt nie odpowie bo chyba każda dziewczyna/kobieta czytająca to uznała że to co najmniej dziwne i podejrzane.
  Chcesz jak piszesz zmienić in plus naszą społeczność takimi akcjami a wychodzi na to że zwyczajnie chcesz mieć dziewczynę podaną na przysłowiowej tacy. Nie apeluj o to by kobiety się do ciebie uśmiechały, ty zacznij to robić a być może miło się zaskoczysz. Tak samo nie proś by się "pokazywały" na mieście bo w ten sposób traktujesz je podmiotowo. Chcesz znaleźć kogoś to się postaraj a nie płacz że to przez dziewczyny bo się nie uśmiechają do ciebie. Kończąc dodam że jest wiele ciekawych miejsc w których można poznać interesującą kobietę i bynajmniej nie jest to ścieżka rowerowa w parku o umówionej godzinie po apelu w sieci.

  21 3