Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 1 lip
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Albo wezmą się do współpracy albo wszyscy won!

  100% poparcia ;D z tym, że kto po nich jak wszyscy won ;)

  2
 • 1 lip

  I jak zakończy kadencję (lub dwie) to przyjdzie następny i można cytować w kółko. Niestety polityka to jedno wielkie szambo. Cel jest jeden - utrzymać siebie i jak najwięcej swoich na stanowiskach.
  Czy to z Pis, PO,KOD, PSL, SLD, KWMO itd ...

  2 1
 • 27 cze

  Osobiście uważam, że:
  1.) odwołanie ( czy jak to nazwiemy) Burmistrza Szlachetki nic nie da. Dojdzie tylko znów gadanie, kampania ,etc(ze strony PiS - pewnie i tak ponownie wystartuje pan Szlachetka). przeciągnie się chaos i "degrengolada" na kilka miesięcy (lub do końca kadencji ) i MiG tylko na tym stracą.
  2.) Obie( nawet 4 ) strony powinny dać na wstrzymanie :
  - Burmistrz (+ pan Suder i Fita,) powinni przestać ciągłe komentarze poprzedniego burmistrza (Ostrowskiego+ jego ludzi), a zająć się aktualnym działaniem. Taki styl ("przez osiem ostatnich lat...") już nie działa a w szczególności nie przynosi nic dobrego. Jeśli są podstawy to są od tego sądy i niech one zajmą się i osądzą. powtarzanie jak mantę, że Ostrowski to, Ostrowski tamto nie daje żadnej wartości dodanej a staje się już śmieszne (dla mnie przenoszenie "standardów " pracy z naszego sejmu nie pomaga MiG.
  3.) Radni z ramienia PiS, KMO i KBU powinni skupić się na pracy dla dobra MiG a nie patrzeć na szczeniackie wojenki :
  PiS - robimy jak nam każe "góra" - tu nie ma dyscypliny partyjnej Burmistrza
  KMO - stajemy okoniem bo Burmistrz i Radni PiS to zło
  KBU - niech nie obrażają się, tylko radzą zgodnie z własnym sumieniem i są "wentylem bezpieczeństwa " pomiędzy PIS i KMO.
  4.) Burmistrz Szlachetka też nie będzie na stanowisku wiecznie i każdemu po kadencji można wytknąć sprawy, które mogły być wykonane inaczej, lepiej - ale z perspektywy czasu takie oceny są nie sprawiedliwe. Burmistrz Ostrowski też zdziałał dużo dobrego dla Myślenic (przeglądając nawet raport ze stanu gminy, przychody w okresie przedstawionym wzrosły prawie 100% ). oczywiście mogło być lepiej, mogło być gorzej. Osobiście pamiętając poprzednich burmistrzów (o czym pisałem już kiedyś podczas kampanii) Myślenice zmieniły się na duży plus i za to szanuję Pana Ostrowskiego.
  5.) Burmistrz Szlachetka również na stanowiska wprowadza znajomych, ludzi zaufanych, startujących z list PiS etc.. Wymienia urzędników, prezesów, rady nadzorcze. Pewnie jak za kadencję, dwie przyjdzie zmiana warty to zrobi to samo - osobiście uważam, że jeśli ktoś pracuje dobrze, jest fachowcem to nie powinno się wymieniać tylko po to żeby był mój, w ramach zemsty bo to po poprzedniku itp..

  Zacznijcie działać dla dobra MiG MYŚLENICE a nie prowadźcie śmieszne wojenki jak w piaskownicach.

  18 5
 • 27 cze

  Ja czekam na te pozwy, rozprawy, wyroki. Chciałbym zobaczyć taki wykaz, kto kogo o co i jaki jest wyrok. Od jakiegoś czasu(jeszcze przed wyborami) jest tylko straszenie, że ten pozwie tego itp. potem w komentarzach i wśród plotek gawiedzi ("na mieście mówią) powtarzane są różne wersje, które równie dobrze mogły by być publikowane w Skandalach ;).

  7 3
 • 26 cze

  1. Który z radnych był za NIE przyznaniem wotum zaufania ?
  2. Dlaczego prawo jest tak skonstruowane, że nikt nie jest przeciw, to nie dostaje absolutorium ?
  3. Głos wstrzymujący powinien być głosem neutralnym. Więc otrzymując 10 głosów za żadnego przeciw, absolutorium powinno przyznane

  12 5
 • 25 cze

  To pokaże, że wyżej ceni swoje polityczne ego ,niż dobro współpracy i działania na rzecz MiG.

  35 4
 • 25 cze

  To są gierki na poziomie przedszkola. Burmistrz chce pokazać jaki to jest wazny, obraza, krzyczy, robi populistyczne ekspresyjne wypowiedzi i ... Opozycję nie tyle,że była przeciw tylko wstrzymała się od głosu , co wystarczyło żeby pokazać że jednak jeśli nie zmieni postępowania to szabelkę może schować. Wg mnie jeśli Burmistrz chce działać dla dobra MiG to musi zluzować aktualne postepowanie, zostawić działać prokuraturze jeśli takie działania są zasadne w stosunku do poprzedniej władzy i zacząć budować "wspólnie". Wspólnie to znaczy nie z pozycji butnej, autorytarnej, opryskliwej tylko zasiąść do rozmów nie zaczynając od cytatu swojej mentorki" przez osiem ostatnich lat ..."

  60 14

Wstęp na studzienki i do kapliczki zagrodzony

 • 28 cze

  Przecież jest dojście od góry. Ps. Można by to miejsce (kapliczka, wodociąg, starodrzew) zrewitalizować. To ciekawa alternatywa na odpoczynek w parkowym stylu.

  15

Co z matami na placu zabaw?

 • 21 cze

  Przydał by się przegląd wszystkich placów zabaw. Większość z nich zagraża zdrowiu dzieci.
  Przyklady : Kolo Steka, na SP 2, na Ogrodowaj, koło Orła, na Zarabiu(park i Statek na plaży. - drewniane elementy są tak przegnite, że na huśtwaki czy mostki to strach dzieci posłać. barierki, ścianki bez śrub, jak dziecko nieopatrznie się oprze to wyląduje na ziemi. Ktoś je usiłował naprawić , ale np. wkręcanie wkrętów do blachy w elementy "plastikowe" skutkuje ich wyrwaniem i wystawaniem gwintów. W miarę trzymają się te metalowe ale te drewniane to straszny stan.

  10 1

Były prezes wodociągów bez absolutorium za to z wnioskiem do prokuratury. Gorąca dyskusja radnych

 • 19 cze

  Hej
  Skoro spółka jest Miejska, a jednym z głównych kosztów są opłaty z tytułu podatku od nieruchomości ,który to opłacany jest do urzędu miasta i gminy, to czy zamiast stosować dopłaty czy dokapitalizowanie, nie lepiej będzie obniżyć ten podatek do takiej wysokości aby zbilansować budżet wodociągów ?

  23

Dyskusja na temat MZWiK na nadzwyczajnej sesji miejskiej

 • 14 cze

  Fajna ta debata, taka bez konkretów. Każdy ma dokumenty, które może pokazać :) no i "na mieście mówią" :D

  15 4

ZUO aplikacja

 • 14 cze

  Dyskusja nie na temat Panowie / Panie

  2 2
 • 13 cze

  I jak to bywa od tematu aplikacji ZUO dochodzimy do wyższości windowsów
  ...

  2
 • 13 cze

  Trooche nie rozumiem do czego to porównanie ma się odnosić?
  Ps. Na kilku komputerach ciągle używam Xp. Był kupiony z komputerem, jest wystarczający do programów na nim działających to dlaczego zmieniać ?

  2 2
 • 13 cze
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Czyli płacisz a nie wymagasz? Dziwne...
  Aplikacja pewnie wykonał ten kto obsługiwał BIP i strony UMiG za poprzedniego burmistrza. Ciekawe ile nas kosztował ten projekt "ucznia za szkoły Średniawskiego"...

  Czyli stosujemy politykę spalonej ziemi ?? nie zastanawiając się czy coś jest dobre czy złe byle zniszczyć ??

  3
 • 13 cze

  Ja nie wiem czy to zostało zrobione świadomie(jak tak to nie dobre mściwe postępowanie) czy może zarząd ZUO nie wie że taka aplikacja istniałą(może nie wiedzą jak nią administrować, nie mają praw admina etc). Co do wykonania to na choinkę mi fajerwerki - chciałbym żeby harmonogram był aktualny i dawał przypomninie.
  Moim celem było bardziej zwrócenie uwagi na użytaczny aspekt takiej aplikacji (czy starą zaktualizują czy napiszą nową - dla mnie wszytko jedno, to juz decyzja co jest taniej prościej etc.).

  1
 • 13 cze
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Relatywnie ZUO jest spółką gminną czyli naszą, czyli to my powinniśmy sobie samym ułatwiać dostęp do informacji. Trzeba tylko chcieć.

  Chyba nie tak to ma działać ;)

  3
 • 13 cze
  Endrju napisał/a:

  Ja wklepałem wszystkie terminy w kalendarz Google'a (http://forum.miasto-info.pl/okolice/14512,wywoz-smieci-2019-trzemesnia.html ). I nie trzeba aplikacji, wystarczy, aby takie kalendarze udostępnić dla ludzi.

  Polak zawsze znajdzie sposób :) Brawo

  Jeśli jednak mamy możliwość aplikacji z dowolnym wyborem strefy odbioru a do tego płacimy nie mało za śmieci to czy inicjatywa obywatelska musi rozwiązywać takie problemy.

  2
 • 11 cze
  robertko5 napisał/a:

  Uninstall.

  tak przypuszczam bo już rok bez aktualizacji . Potwierdzisz tylko czy to pewne ??
  Wiesz może czy jest planowana taka aplikacja w nowym wydaniu ??

 • 10 cze

  Hej orientuje się może czy aplikacja do harmonogramu odbioru śmieci będzie reaktywowana ? Od końca 2018 nie ma aktualizacji i ogólnie aplikacja jest jak porzucona.

  1

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • 13 cze
 • 11 cze

  Czyli dążenie jest do totalitaryzmu poglądowego. Nie można mieć swojego zdania. Tylko pogląd narzucony jest słuszny.

  Nie można działać dla dobra ogółu ??

  tylko czy wtedy, jeśli PIS, KW MO, I KW BU (fantasmagoria) dogadały by się ze sobą dla dobra MiG Myślenice to czy to nie byłby UKŁAD ???

  Ależ ta polityka jest zakręcona ;D

  1 1
 • 11 cze

  To jak to jest z tym układem ? Jedni go wykrywają np po przejęciu władzy, drudzy nazywają się bez układów idąc po władzę inni przez lata na stołkach nie przyznają się do niego a jeszcze inni piszą że nie może być polityk bez układów...

  3 1

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

 • 9 cze

  I właśnie tak wygląda cała polityka. Obrzucić epitetem rozmówcę i na siłę próbować ominąć temat. To skoro chcesz "je" traktować jako liczbę mnogą to tylko bardziej potwierdzasz wpis o tym, że jesteś trolem internetowym ;)
  q.e.d

  1
 • 8 cze

  Czyli jednak problemy masz problemy również ze zrozumieniem tego co sam piszesz. "Mogę sobie 'je' " czyli takie coś jak użyty zaimek osobowy, ściśle wskazuje na to samo konto .

  1