Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 22 sie

  Lula dzięki za troskę ale z Bagietką już trochę postów na forum wymieniłem(jej aktywność ostatnio zmalała i znów wróciła kilka dni temu). Wiem, że ma swoje poglądy (szczególnie od czasu kampanii przed wyborczej ... czekaj czekaj, znów wybory się zbliżają to Bagietka wróciła ... ale mniejsza o to ). Ja staram się tylko w "postach politycznych" pokazać obłudę , hipokryzję i małostkowość ludzi którzy mają mandat sprawowania władzy nie zależnie od opcji politycznych.
  Może jestem idealistą ale groteskowość, w szczególności ostatnia naszej lokalnej polityki zakrawa o kabaret.

  3
 • 21 sie

  Bagietko - ależ pięknie większość twoich(i nie tylko twoich,ale również polityki centralnej szerokiej maści "politów" różnych stron politycznych) postów wpisuje się w podręcznikowe punkty propagandy : Dezinformacja, przejaskrawianie , pokazywanie tematów skrajnych,
  Odwracanie "kota do góry ogonem".
  Nie ważne jest dobro społeczności czy to lokalnej czy ogólnopolskiej a jedynie pokazanie że druga strona (obojętne z której strony patrzymy) jest zła i ponosi odpowiedzialność za całe zło świata.
  Przykład : jak rządziło PO, i Tusk latał samolotami to PiS krzyczał jak tak mozna skandal hańba. PO wtedy przecież wykonuje swoje obowiazki, może , ciężko pracuje etc. teraz zamień PO/PiS i czym różnią się okrzyki ???
  Stań kiedyś z boku i popatrz krytycznym okiem bez sympatii do żadnej partii. CIekaw jestem jaki obraz zobaczysz naszej sceny politycznej (tej lokalnej i tej centralnej).

  Każdą sytuację można pokazać jako pozytywną i negatywną, zależy tylko co ma się na celu.

  Wracajac do Ostrowski/Szlachetka.
  Trochę to wygląda tak, że przyszedł Burmistrz Szlachetka i najważniejszym jego celem jest pokazanie jaki to były burmistrz Ostrowski jest zły. To również jest jedna z technik propagandowych. Polega na tym, że co bym nie zrobił ja to i tak jest lepiej niż było.
  Takiej narracji jak pamiętam nie stosował zaden z poprzednich burmistrzów (Ostrowski, Nowacki, Kurowski.)
  i uwierz mi że jesli Burmistrz Szlachetka zaprzestałby tego typu działań i skupił się na faktycznej pracy dla społeczności i to jego odbiór społeczny był by dużo lepszy.
  Ludzie mają dość takiej śmiesznej polityki.

  Pozdrawiam

  3
 • 20 sie

  Czyli jeśli nie było by dofinansowania do alejek i ul. Piotra Skargi bez remontu rynku i budowy muzeum? Ale Burmistrz Szlachetna punktuje poprzednika tylko za to co wygodne, nie pokazując całości tematu. Czy to nie lekka hipokryzja ?

  2
 • 20 sie

  Czy nie był to jeden projekt obejmujący wszystkie inwestycje ???

  1 1
 • 19 sie

  Tak mnie dziś naszło na powrót do tego tematu . Jak wycinka drzew to wina Ostrowskiego bo on rozpoczął budowę muzeum i remont rynku ale jakoś to, że wyremontowano do tego obejście w koło kościoła ( które już komentowałem, że mi się nie podoba ) to już jest tu Burmistrz Szlachetka nie poruszy bo temat niewygodny ... i jak by to wyglądało jeśli by się wypowiedział że remont placu kościelnego to też "wina" Ostrowskiego ... oj by się działo :)

  2

Agnieszka Cahn: Kiedy dowiedziałam się prawdy, poczułam się oszukana

 • 22 sie

  Przepraszam ale pani Agnieszka to chyba musiała żyć w jakiejś szklanej bańce do 30 roku życia. Jestem w podobnym wieku, ale od najmłodszych lat wiedziałem o wywózce mieszkańców w tym znacznej ilości żydów (wiedziałem że ponad tysiac), O cmentarzu żydowkim na który kilkakrotnie odwiedzałem jako dziecko, o tych sklepach, nawet co gdzie było sprzedawane. Gdzie stała ich synagoga. Ale nie tylko o tym, o czarnej niedzili, czy walkach partyzanckich , zdradzie i zamordowaniu Fijałkowskiego jego ucieczkach ze szkoły w Zawadzie, o żołnierzach niemieckich zabitych w polance jak wracali już po wojnie etc. Dziedzictwo historyczne to nie tylko "oficjalny program w szkole" ale chęć poznania, historii swojej miejcowości.

  64 9

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 19 sie

  masz prawo do takiej opinii - i ją szanuję. Ja jestem wierzacy i nie uważam się za człowieka bez rozumu.
  Niezgadzam się jednak na robienie z mojej wiary (w tym konkretnym przypadku Matki Boskiej Myślenicekiej) hucpy przez Radę Miejską i Burmistrza MiG. Nie zależnie od formacji politycznej

  9 2
 • 19 sie

  Poprzez takie działania w naszm kraju wiara ludzi wystawianajest na pośmiewisko.
  Myślenice już rok temu zostały zawierzone Pani Myślenicekiej podczas mszy sierpniowej przez Arcybiskupa Jędraszewskiego .
  Nie róbmy sobie z Matki Boskiej pionka politycznego.
  CIekawe w jaki sposób Burmistrz (ten i następni), będą w stanie wyegzekwować wykonanie takiej uchwały ... (podejrzewam ze za będzie 100% radnych, więc nie mówmy tu o podziałach politycznych tylko o "głupocie takich działąń)
  Wstyd mi za takie popisowe działania, jako osoby dla której Matka Boska Myślenicka jest ważną częścią życia codziennego.

  24 3

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

 • 16 sie

  Jakiś czas temu poruszałem na forum fakt, fatalnego stanu większości placów zabaw. Tematy również zgłaszane w miarę możliwości do osób odpowiedzialnych za nie. Wybudować to raz ale utrzymać w należytym stanie to dwa. Niestety ale obecnie budowane place zabaw są bardzo podatne na warunki atmosferyczne. Niby ekologiczne drewno ale tak popularne po roku bez odpowiedniego zabezpieczenia murszeje i gnije. Naprawy jakie są przeprowadzane to lepiej by praktykanci ze szkół zawodowych wykonali.
  Dwa kultura osób przebywających podejrzewam że nocami na placach to druga sprawa. Jak już chcą pić i palić to niech chociaż posprzątają do koszy. A tak to butelki po wódce czy innych trunkach + pety walają się na każdym placu. Niby place są monitorowane ...

  13

Nielegalnie pobierasz wodę, albo odprowadzasz ścieki? Zgłoś to, albo odwiedzą cię kontrolerzy

 • 9 sie

  Zwróciłbym uwagę na jeszcze jeden problem (przynajmniej w Myślenicach obserwowany). Drożność kanalizacji / kratek (więc pewnie rury w środku wyglaają podobnie) opadowych na ulicach. Są zapchane piachem, mułem, liśćmi etc. więc w razie dużych nagłych opadów woda płynie strumieniami po ulicy a nie wpływa do nich.
  PS. Co do "lewych" przyłączy, to ktoś je realizował bo raczej samemu podpiąć się do kanalizacji czy poboru wody przed licznikiem nie jest takie proste ;)

  30 1

Rozliczenia_Sądy_Pozwy_Polityczne

 • 26 lip

  Witam
  Skłoniła mnie do napisania tego tematu na FORUM informacja odnośnie wyroku w stosunku do poprzedniego włodarza Myślenic:
  https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/sad-umorzyl-sprawe-bylego-burmistrza-myslenic/
  Ciągle jesteśmy "informowani" o tym, że kolejni nasi lokalni politycy będą dochodzić swoich praw w sądzie. Na posiedzeniach rady miejskiej , itp.już kilka krotnie rzucane w eter były górnolotne słowa o dochodzeniu sprawiedliwości w sądach.
  W tym wątku chiałbym skupić się na faktach a nie miejskich mitach politycznych.
  Prośba o wklejanie oficjalnych pozwów lokalnych polityków oraz ich rozstrzygnięcia. Mam nadzieję, że utrzymamy ten format i nie zamienimy go w kolejną przepychankę pomiędzy zwolennikami przeciwstawnych opcji.

  5 4

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 1 lip
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Albo wezmą się do współpracy albo wszyscy won!

  100% poparcia ;D z tym, że kto po nich jak wszyscy won ;)

  2
 • 1 lip

  I jak zakończy kadencję (lub dwie) to przyjdzie następny i można cytować w kółko. Niestety polityka to jedno wielkie szambo. Cel jest jeden - utrzymać siebie i jak najwięcej swoich na stanowiskach.
  Czy to z Pis, PO,KOD, PSL, SLD, KWMO itd ...

  2 1
 • 27 cze

  Osobiście uważam, że:
  1.) odwołanie ( czy jak to nazwiemy) Burmistrza Szlachetki nic nie da. Dojdzie tylko znów gadanie, kampania ,etc(ze strony PiS - pewnie i tak ponownie wystartuje pan Szlachetka). przeciągnie się chaos i "degrengolada" na kilka miesięcy (lub do końca kadencji ) i MiG tylko na tym stracą.
  2.) Obie( nawet 4 ) strony powinny dać na wstrzymanie :
  - Burmistrz (+ pan Suder i Fita,) powinni przestać ciągłe komentarze poprzedniego burmistrza (Ostrowskiego+ jego ludzi), a zająć się aktualnym działaniem. Taki styl ("przez osiem ostatnich lat...") już nie działa a w szczególności nie przynosi nic dobrego. Jeśli są podstawy to są od tego sądy i niech one zajmą się i osądzą. powtarzanie jak mantę, że Ostrowski to, Ostrowski tamto nie daje żadnej wartości dodanej a staje się już śmieszne (dla mnie przenoszenie "standardów " pracy z naszego sejmu nie pomaga MiG.
  3.) Radni z ramienia PiS, KMO i KBU powinni skupić się na pracy dla dobra MiG a nie patrzeć na szczeniackie wojenki :
  PiS - robimy jak nam każe "góra" - tu nie ma dyscypliny partyjnej Burmistrza
  KMO - stajemy okoniem bo Burmistrz i Radni PiS to zło
  KBU - niech nie obrażają się, tylko radzą zgodnie z własnym sumieniem i są "wentylem bezpieczeństwa " pomiędzy PIS i KMO.
  4.) Burmistrz Szlachetka też nie będzie na stanowisku wiecznie i każdemu po kadencji można wytknąć sprawy, które mogły być wykonane inaczej, lepiej - ale z perspektywy czasu takie oceny są nie sprawiedliwe. Burmistrz Ostrowski też zdziałał dużo dobrego dla Myślenic (przeglądając nawet raport ze stanu gminy, przychody w okresie przedstawionym wzrosły prawie 100% ). oczywiście mogło być lepiej, mogło być gorzej. Osobiście pamiętając poprzednich burmistrzów (o czym pisałem już kiedyś podczas kampanii) Myślenice zmieniły się na duży plus i za to szanuję Pana Ostrowskiego.
  5.) Burmistrz Szlachetka również na stanowiska wprowadza znajomych, ludzi zaufanych, startujących z list PiS etc.. Wymienia urzędników, prezesów, rady nadzorcze. Pewnie jak za kadencję, dwie przyjdzie zmiana warty to zrobi to samo - osobiście uważam, że jeśli ktoś pracuje dobrze, jest fachowcem to nie powinno się wymieniać tylko po to żeby był mój, w ramach zemsty bo to po poprzedniku itp..

  Zacznijcie działać dla dobra MiG MYŚLENICE a nie prowadźcie śmieszne wojenki jak w piaskownicach.

  19 5
 • 27 cze

  Ja czekam na te pozwy, rozprawy, wyroki. Chciałbym zobaczyć taki wykaz, kto kogo o co i jaki jest wyrok. Od jakiegoś czasu(jeszcze przed wyborami) jest tylko straszenie, że ten pozwie tego itp. potem w komentarzach i wśród plotek gawiedzi ("na mieście mówią) powtarzane są różne wersje, które równie dobrze mogły by być publikowane w Skandalach ;).

  7 3
 • 26 cze

  1. Który z radnych był za NIE przyznaniem wotum zaufania ?
  2. Dlaczego prawo jest tak skonstruowane, że nikt nie jest przeciw, to nie dostaje absolutorium ?
  3. Głos wstrzymujący powinien być głosem neutralnym. Więc otrzymując 10 głosów za żadnego przeciw, absolutorium powinno przyznane

  13 5
 • 25 cze

  To pokaże, że wyżej ceni swoje polityczne ego ,niż dobro współpracy i działania na rzecz MiG.

  35 4
 • 25 cze

  To są gierki na poziomie przedszkola. Burmistrz chce pokazać jaki to jest wazny, obraza, krzyczy, robi populistyczne ekspresyjne wypowiedzi i ... Opozycję nie tyle,że była przeciw tylko wstrzymała się od głosu , co wystarczyło żeby pokazać że jednak jeśli nie zmieni postępowania to szabelkę może schować. Wg mnie jeśli Burmistrz chce działać dla dobra MiG to musi zluzować aktualne postepowanie, zostawić działać prokuraturze jeśli takie działania są zasadne w stosunku do poprzedniej władzy i zacząć budować "wspólnie". Wspólnie to znaczy nie z pozycji butnej, autorytarnej, opryskliwej tylko zasiąść do rozmów nie zaczynając od cytatu swojej mentorki" przez osiem ostatnich lat ..."

  60 14

Wstęp na studzienki i do kapliczki zagrodzony

 • 28 cze

  Przecież jest dojście od góry. Ps. Można by to miejsce (kapliczka, wodociąg, starodrzew) zrewitalizować. To ciekawa alternatywa na odpoczynek w parkowym stylu.

  15

Co z matami na placu zabaw?

 • 21 cze

  Przydał by się przegląd wszystkich placów zabaw. Większość z nich zagraża zdrowiu dzieci.
  Przyklady : Kolo Steka, na SP 2, na Ogrodowaj, koło Orła, na Zarabiu(park i Statek na plaży. - drewniane elementy są tak przegnite, że na huśtwaki czy mostki to strach dzieci posłać. barierki, ścianki bez śrub, jak dziecko nieopatrznie się oprze to wyląduje na ziemi. Ktoś je usiłował naprawić , ale np. wkręcanie wkrętów do blachy w elementy "plastikowe" skutkuje ich wyrwaniem i wystawaniem gwintów. W miarę trzymają się te metalowe ale te drewniane to straszny stan.

  10 1

Były prezes wodociągów bez absolutorium za to z wnioskiem do prokuratury. Gorąca dyskusja radnych

 • 19 cze

  Hej
  Skoro spółka jest Miejska, a jednym z głównych kosztów są opłaty z tytułu podatku od nieruchomości ,który to opłacany jest do urzędu miasta i gminy, to czy zamiast stosować dopłaty czy dokapitalizowanie, nie lepiej będzie obniżyć ten podatek do takiej wysokości aby zbilansować budżet wodociągów ?

  23

Dyskusja na temat MZWiK na nadzwyczajnej sesji miejskiej

 • 14 cze

  Fajna ta debata, taka bez konkretów. Każdy ma dokumenty, które może pokazać :) no i "na mieście mówią" :D

  15 4

ZUO aplikacja

 • 14 cze

  Dyskusja nie na temat Panowie / Panie

  2 2
 • 13 cze

  I jak to bywa od tematu aplikacji ZUO dochodzimy do wyższości windowsów
  ...

  2
 • 13 cze

  Trooche nie rozumiem do czego to porównanie ma się odnosić?
  Ps. Na kilku komputerach ciągle używam Xp. Był kupiony z komputerem, jest wystarczający do programów na nim działających to dlaczego zmieniać ?

  2 2