Myślenice. Miał być teren rekreacyjny, a wyszedł parking - piszecie. „To nie koniec prac. Potrwają do połowy września” – nastroje tonuje gmina

 • 10 sie 2022

  Jakie te dyskusje są płytkie i to pod każdym wątkiem (widać to niesety nie tylko na forum miasto-info). Jako społeczeństwo jesteśmy tak podzieleni i merytorycznej dyskusji nie ma. odbywa się w typie : byle dowalić drugiej stronie i okopać się we"własnej racji". Ty jesteś za PełO to nie masz prawa mieć racji bo ja PiSior. Ty od Szlachetki a ten od Ostrowskiego. Ty Lewak, ja Prawak bo do kościoła chodze. CI kradli, ci nie (a jak już to mniej) :). Nie ważne ralne czyny czy poprawa aktualngo stanu - devide at impera ale w ostatnim czasie (nie chodzi tylko o osiem ostatnich lat) nabiera na sile.

  Na wyżej wymienionym artykule widać jak w jednym mijscu mimo fajnej infrastruktury ( boiska przy szkole , siłownia, parking ) zamiast np. otworzyć tą przestrzeń i przy strażnicy zaproponować coś nowego to pod przykrywką poprawy, rozwiązuje się inny problem braku miejsca parkingowego dla nauczycieli, rodziców etc. to nie jest problem Ostrowskiego czy Szlachetki.

  To problem aktualnego podejścia do życia. W rynku musze podjechać najlepiej pod drzwi sklepu. bloków pobudowane w ostanim czasie w MYS tyle, ale nikt nie myśli że teraz w każdej rodzinie po 2 samochody. Jak jest orlik to nie można grać dziecią bo musi być opieka i jak nie to zamykamy na kłódkę. Zepsuje się huśtawka na placu zabaw to najlepiej zamknąć cały zamiast naprawić.

  Staliśmy się roszczeniowym społeczeństwem a słoma z butów nam wystaje.

  10

Wymarzony debiut Jakuba Wyroby. Młody bramkarz ratuje trzy punkty dla Dalinu

 • 24 sie 2020

  Dobra robota - brakuje dobrych bramkarzy w okolicy

  5

Za tydzień konferencja na temat jeziora dobczyckiego. Ale interesują się nim nie tylko społecznicy

 • 19 sie 2020

  Oho - Zbiornik będą otwierać - czuć przygotowania do wyborów ;)

  18 2

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”

 • 26 maj 2020

  Update - widze na zdjęciu ze opis został doprecyzowany co do mieszkańców ( ja pamiętałem wersję bez ) więc niestety mandaty trzeba przyjąć ;(

  2 2
 • 25 maj 2020

  Wiem, że zakaz jest tam od lat, lecz zastanawia mnie na jakiej podstawie ktoś wyłączył z możliwości dojazdu do jednej z dzielnic wszystkich obywateli "po za mieszkancami". Zarządca zgodnie z wyrokami w podobnych sprawach orzekanych przez WSA ma prawo tylko w przypadku ważniejszego interesu społecznego. Czy tu taki zachodzi można by się spierać. Ps. Również wyroki sądów w przypadku mandatów za naruszenie zakazów z wyłączeniem mieszkańców uznaje za nie zasadne wystawianie mandatów ze względu na brak doprecyzowania o jakich mieszkańców chodzi, a tak jest to na tym znaku. Albo zostanie doprecyzowane albo mandatów nie przyjmować.

  23 1

Wisła Kraków rozbuduje bazę treningową w Myślenicach? Przeszkodą może być cena gruntów

 • 19 maj 2020

  Tu jest tylko pilnowanie własnego nosa i granie powiatu na gminę i odwrotnie. Jak już pisałem piaskownica .
  Ps.
  Wiśle umowa kończy się 2024. Po tym okresie zostanie fajny kompleks treningowy z dobrą infrastrukturą. SportMyslenice tylko musi znaleźć kasę na bazę noclegową i biznes będzie się kręcił za większe pieniądze niż od Wisły. Do tego jeśli na terenach powiatu powstały by inne komercyjne atrakcje to tylko in plus.
  Ps. Murawa na boisku sztucznym to już dramat i nadaje się tylko do wymiany. Drugie boisko Dalinu też jak by reanimować to całkiem fajny kompleks.

  11 7

W gminie powstaje zespół ds. kobiet. Będzie doradzał burmistrzowi. Kto wchodzi w jego skład?

 • 16 maj 2020

  To jest jawna dyskryminacja mężczyzn :) ps. Może zespół do leworęcznych, łysych, etc. ...

  30 2

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

 • 13 lut 2020

  do ankiety dodałbym punt - pomysł fajny ale wykonanie do ... pozostawia wiele do poprawy

  35 5

Konkursy UMiG - temat do dyskusji

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

 • 10 gru 2019

  Ta sytuacja dokładnie odzwierciedla aktualne relacje polityczne w Myślenicach i okolicy.
  Piaskownica w przedszkola po całości :(

  13 4

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

 • 15 lis 2019

  Wracając do osoby odtwarzającej postać Marszałka. Jakie były kryteria aby go odtwarzać ? Czy tylko trzeba było mieć wąsy ? Ps. Wg zdjęć czy portretów to Marszałek miał trochę .... Inne . Pan który odtwarzał go ostatnio trochę bardziej go przypominał.

  4
 • 11 lis 2019

  Mało ludzi przyszło ... Chyba" Nie pod legła" to dla nie których słowa przebrzmiałe ;(

  8 6

Most na Górnym Przedmieściu "wąski i niebezpieczny". Wymaga rozbudowy, czy wymiany poręczy?

 • 25 paź 2019

  Pomijając fakt stanu mostu i jego naprawy, po raz kolejny wychodzi z "naszych włodarzy słomiana polityka". Czy sprawujący funkcję urzenicze nie mogą wykonać jakiejkolwiek działalności bez wytykania drugiej stronie (Powiat <-> Gmina <->Burmistrz<->Radni nie z PiS<-> Radni z PiS<->Powiat ... I tak w dowolnej konfiguracji). Może tak każdy popatrzył by na MiG MYŚLENICE jak na DOM swój, swoich przodków, potomków i zaczął działać dla dobra wspólnego, a nie małostkowej, piaskownicowej polityki...

  12 7

Drużyny OSP Skomielna Biała i OSP Myślenice Dolne Przedmieście najlepsi w powiecie

 • 10 wrz 2019

  To jak to jest w końcu ? Najlepsi w powiecie a hydrantu ponoć odkręcić nie umieją ? Ciekawe ...

  8 2

Liczą na Wasze głosy. Kto z Ziemi Myślenickiej ma największe szanse na zostanie posłem?

 • 5 wrz 2019

  pozycje na listach odzwierciedlaja gdzie "politycy" myśleniccy są w hierarchii partyjnej/komitetowej - dotyczy każdej z list ;(

  13 1

Pożar na wysypisku śmieci to nie kwestia hydrantów. „Może zawiodła wiedza druhów”?

 • 29 sie 2019

  Jeszcze jedno mnie zastanawia. Skoro "klucz populizmu partyjnego" jest w pisany w dobre stosunki z OSP (dotacje z Orlen , 5000+, dotacje na wozy - u nas w ostatnim czasie np. Jawornik , Borzeta - też gasili wysypisko i pisali o problemie z hydrantami ) to czy wypowiedź Burmistrza była niekontrolowanym wyskokiem ? I co by powiedzieli na takie wystąpienie i oczernianie strażaków koledzy politycy w "centrali". Czy szarganie opinii strażaków tylko po to by wybielić "kogoś" jest w linii ze słowami z sobotniego przemówienia na Mszy ? ... Do rozważań na wieczór. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

  25 1
 • 29 sie 2019

  taka mała refleksja mnie naszła - na sesji odnośnie prezesa wodociągów jeden radny zgłaszał temat nie sprawnych hydrantów ( dotyczyło to co prawda jednej z lokalnych miejscowości a nie śmietniska) ale coś chyba jest na rzeczy.
  I jeszcze jedno skoro w akcji uczestniczyły również inne jednostki i pisały o problemach z zasilaniem wodą m.in w swoich postach na FB, to dlaczego Burmistrz punktuje tylko jedną z nich (dolne przedmieście ... ??, dzielimy strażaków na tych których lubimy i tych których nie?? nawet w takich sprawach jak ratowanie życia i mienie ludzkiego musi wkradać się "głupia" polityka ??

  30 2

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 22 sie 2019

  Lula dzięki za troskę ale z Bagietką już trochę postów na forum wymieniłem(jej aktywność ostatnio zmalała i znów wróciła kilka dni temu). Wiem, że ma swoje poglądy (szczególnie od czasu kampanii przed wyborczej ... czekaj czekaj, znów wybory się zbliżają to Bagietka wróciła ... ale mniejsza o to ). Ja staram się tylko w "postach politycznych" pokazać obłudę , hipokryzję i małostkowość ludzi którzy mają mandat sprawowania władzy nie zależnie od opcji politycznych.
  Może jestem idealistą ale groteskowość, w szczególności ostatnia naszej lokalnej polityki zakrawa o kabaret.

  3
 • 21 sie 2019

  Bagietko - ależ pięknie większość twoich(i nie tylko twoich,ale również polityki centralnej szerokiej maści "politów" różnych stron politycznych) postów wpisuje się w podręcznikowe punkty propagandy : Dezinformacja, przejaskrawianie , pokazywanie tematów skrajnych,
  Odwracanie "kota do góry ogonem".
  Nie ważne jest dobro społeczności czy to lokalnej czy ogólnopolskiej a jedynie pokazanie że druga strona (obojętne z której strony patrzymy) jest zła i ponosi odpowiedzialność za całe zło świata.
  Przykład : jak rządziło PO, i Tusk latał samolotami to PiS krzyczał jak tak mozna skandal hańba. PO wtedy przecież wykonuje swoje obowiazki, może , ciężko pracuje etc. teraz zamień PO/PiS i czym różnią się okrzyki ???
  Stań kiedyś z boku i popatrz krytycznym okiem bez sympatii do żadnej partii. CIekaw jestem jaki obraz zobaczysz naszej sceny politycznej (tej lokalnej i tej centralnej).

  Każdą sytuację można pokazać jako pozytywną i negatywną, zależy tylko co ma się na celu.

  Wracajac do Ostrowski/Szlachetka.
  Trochę to wygląda tak, że przyszedł Burmistrz Szlachetka i najważniejszym jego celem jest pokazanie jaki to były burmistrz Ostrowski jest zły. To również jest jedna z technik propagandowych. Polega na tym, że co bym nie zrobił ja to i tak jest lepiej niż było.
  Takiej narracji jak pamiętam nie stosował zaden z poprzednich burmistrzów (Ostrowski, Nowacki, Kurowski.)
  i uwierz mi że jesli Burmistrz Szlachetka zaprzestałby tego typu działań i skupił się na faktycznej pracy dla społeczności i to jego odbiór społeczny był by dużo lepszy.
  Ludzie mają dość takiej śmiesznej polityki.

  Pozdrawiam

  3
 • 20 sie 2019

  Czyli jeśli nie było by dofinansowania do alejek i ul. Piotra Skargi bez remontu rynku i budowy muzeum? Ale Burmistrz Szlachetna punktuje poprzednika tylko za to co wygodne, nie pokazując całości tematu. Czy to nie lekka hipokryzja ?

  2
 • 20 sie 2019

  Czy nie był to jeden projekt obejmujący wszystkie inwestycje ???

  1 1
 • 19 sie 2019

  Tak mnie dziś naszło na powrót do tego tematu . Jak wycinka drzew to wina Ostrowskiego bo on rozpoczął budowę muzeum i remont rynku ale jakoś to, że wyremontowano do tego obejście w koło kościoła ( które już komentowałem, że mi się nie podoba ) to już jest tu Burmistrz Szlachetka nie poruszy bo temat niewygodny ... i jak by to wyglądało jeśli by się wypowiedział że remont placu kościelnego to też "wina" Ostrowskiego ... oj by się działo :)

  2

Agnieszka Cahn: Kiedy dowiedziałam się prawdy, poczułam się oszukana

 • 22 sie 2019

  Przepraszam ale pani Agnieszka to chyba musiała żyć w jakiejś szklanej bańce do 30 roku życia. Jestem w podobnym wieku, ale od najmłodszych lat wiedziałem o wywózce mieszkańców w tym znacznej ilości żydów (wiedziałem że ponad tysiac), O cmentarzu żydowkim na który kilkakrotnie odwiedzałem jako dziecko, o tych sklepach, nawet co gdzie było sprzedawane. Gdzie stała ich synagoga. Ale nie tylko o tym, o czarnej niedzili, czy walkach partyzanckich , zdradzie i zamordowaniu Fijałkowskiego jego ucieczkach ze szkoły w Zawadzie, o żołnierzach niemieckich zabitych w polance jak wracali już po wojnie etc. Dziedzictwo historyczne to nie tylko "oficjalny program w szkole" ale chęć poznania, historii swojej miejcowości.

  81 9