Myślenice. Modernizacja stadionu Dalinu w ogniu krytyki radnych opozycyjnych. „Czy można to było zrobić taniej i lepiej?”

 • 28 lut

  Remont boiska Dalinu - tak
  Remont bieżni - nie w tej formie ( dlaczego 4 tory skoro widownia na 2000 kibiców ?) Ani na organizowanie zawodów, ani na rekreację ( dostęp dla wszystkich). Modernizacja drugiego boiska ( nie uwzględniona ) modernizacja sztucznego boiska ( nie uwzględniona).
  Podobne modernizację boisk na poziomie nawet 2 ligi dużo tańsze. Kto poniesie koszty utrzymania obiektu, skoro jest to już teraz problemem ?

  10 1

Myślenice. Burmistrz zapowiada modernizację basenu letniego na Zarabiu i przedstawia wizualizacje

 • 26 lut

  Niestety nie spełniam warunków formalnych aby wystartować w przetargu. Co do toru to jednak przesada, ale na resztę przy racjonalnym wydatkowaniu powinno wystarczyć te +30mln :) ps. Widzę panie Kamilu, że świeże niedzielne konto do trollingu :@

  8
 • 25 lut

  Już pokazuje : racjonalna przebudowa stadionu Dalinu - "pomnika ze spiżu". Zostanie jeszcze na basen, wymianę nawierzchni na sztucznym boisku, a i nawet na drugie boisko Dalinu, żeby grupy młodzieżowe mogły trenować,

  15
 • 24 lut

  Niecka basenu wymaga całkowitej zmiany kształtu. Forma basenu pływackiego jest bez sensu dla basenu rekreacyjnego. Tu potrzeba dużej inwestycji, a nie pudrowania na kolejne 10 lat.

  37 3

Myślenice. Kto przebuduje stadion Dalinu i gdzie w trakcie remontu będą grali piłkarze IV ligowego klubu? „Jest dużo znaków zapytania”

 • 24 lut

  Osobiście jestem za, aczkolwiek proszę się przyjrzeć ile miała w założeniu kosztować ta inwestycja(15) ile pozyskano (25) i dalej mało. Jeśli zagłębić się FUTURE w projekt to zawiera on w mojej ocenie (kilka przykładów napisałem powyżej) dużo niepotrzebnych rzeczy znacznie zawyżających koszty. Ktoś ten dodatkowe środki musi wyłożyć. Ktoś czyli my kosztem np. innych inwestycji. Jeśli możesz mi racjonalnie wytłumaczyć ponad dwukrotnie zwiększenie pierwotnego kosztu projektu w ciągu dwóch lat to też będzie ciekawe.

  1
 • 19 lut

  Przeczytałem wymagania projektu i faktycznie trochę to daje do zastanowienia np. czy sugerowane rozwiązania do wykonania z firmy prezesa beneficjenta są ok? Czy naprawdę potrzeba dziesiątek kamer ? Czy potrzebne jest pomieszczenie prasowe ? Do zastanowienia jak mamy dotować to ponad 5mln z naszej kieszeni..

  1
 • 7 lut

  Jakieś konkrety? Czy internetowe zarzuty?

  4 3
 • 7 lut

  Jak Pan "zupełnie nikt" zna się lepiej na prowadzeniu klubu, to nic nie szkodzi sie zaangażować w Dalin czy inny podmiot.

  Tu temat niedotyczy prowadzenia klubu, a wlania strumienia pieniędzy nieadekwatnych do potrzeb.

  Jeśli taka modernizacja miałaby się odbyć nie z łatwo roztrwanianych "czeków" państwowych, była by napewno zrealizowana za dużo mniejsze pieniądze. Tak to teraz będzie szantażowanie że jest 25 mln trzeba je wydać ale trzeba dołożyć i to nie mało.
  Za te pieniądze powinien powstać stadion na miarę Dalinu, ale takie nakłady to jest przerost formy nad treścią. tak jak napisałem wcześniej 2 lata temu w Rącznej powstał kompleks, którego tylko główne boisko było by na miarę Dalinu - i to podgrzewane (tam Cracovia będzie grała drugą drużyną również w 4 lidze z możliwością do 2 ligi ) a do tego szereg boisk również pełnowymiarowych, sztuczne, hotel, siłownie, balon, parking, drogi dojazdowe itd.

  6 2
 • 7 lut

  Jeśli projekt w założeniach miał kosztować 15 mln. Środki zewnętrzne to 25 mln czyli powinno być z naddatkiem, ale tu trzeba dołożyć min 5mln, ponieważ 30 już mało. To trzeba się zastanowić czy zasadne jest dosypywanie kolejnych milionów czy okroić projekt żeby nie dokładać. Bo za tę cenę to przerost inwestycji i to duży.

  8 3
 • 7 lut

  Dla porownania za 50mln od zera w Cracovia wybudowqla kompleks z : Do dyspozycji jest siedem boisk treningowych, wśród nich cztery pełnowymiarowe boiska trawiaste, jedno pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią, boisko z halą pneumatyczną, boisko z podgrzewaną murawą oraz boiska do siatkonogi oraz zaplecze z siłownią, salą do ćwiczeń, odnową biologiczną, gabinetem fizjoterapeutycznym. W skład centrum wchodzi również hotel i restauracja.

  19 3
 • 7 lut

  Porównanie stadionu Dalinu, gdzie operatorem i jedynym beneficjentem jest jeden klub, trochę nijak ma się do Solnego miasta w Wieliczne, gdzie operatorem jest spółka która zarabia komercyjnie na tym, a kluby z Wieliczki (Górnik, Wieleniczanka) grają na swoich obiektakch. jesli chcą mogą wynajać boisko czego nie robią. Prędzej można by porównać do spólki Sport Myślenice i komercyjnego wynajmu hali chodźby dla siatkarzy Dalinu czy boiska ze sztuczną nawierzchnią...
  W takim razie rozumiem, jesli będzie na zasadzie Solnego Miasta jako wizytówki, to każdy klub (nie tylko z gminy) będzie mógł wynająć boisko, bieżnię etc, a operatorem będzie Urząd Miasta reprezentowany np. przez spółkę sport... chyba nie badzo. Jeśli w tej modernizacji będzie np. modernizacja boiska sztucznego czy obiecany (przez aktualnego burmistrza w kampanii 5 lat temu) balon nad boiskiem to jeszcze cena do zrozumienia ale jak z projektu rośnie o 100% w dwa lata to coś nie tak.

  11 3
 • 6 lut

  Inwestycja zasadna jeśli chodzi o porządny obiekt dal Myślenic, ale jak juz 25 MLN na to brakuje (miało być 15 i wydawało sie dużo ) to chyba coś nie tak ...

  31 3

Myślenice. Od 1 stycznia koniec z aptekami czynnymi całą dobę. Najbliższe w Skawinie, Bochni, Wadowicach i Krakowie

 • 29 gru 2023

  To w Skawinie i Bochni nowe prawo farmaceutyczne nie ma zastosowania ? :/

  101 13

Noworoczne Derby 2024 jednak się odbędą. Dalin zagra z Górkami Myślenice

 • 21 gru 2023

  Nie ma to jak nawet do rywalizacji sportowej wprowadzić podziały polityczne... Ech ps. Nawet w kołach gospodyń wiejskich i OSP muszą być kreowane podziały, do czego to doszło w tym kraju przez 16 ostatnich lat ...

  14 2

Noworoczne Derby Myślenic 2024 między Orłem a Dalinem? Jedna z drużyn mówi nie

 • 20 gru 2023

  Ten mecz od kilku lat zatracił swój oryginalny klimat. Klimat jedności, sportu, przyjaciół, kolegów. Nie wnikając w szczegóły,może by zaproponować nową formułę meczu Myślenickiego? Nie Dalin, Orzeł, Górki ale wszyscy razem, dobra zabawa bez zbędnej rywalizacji w tym czasie, poprostu mile spotkanie miłośników piłki, sportu, Myślenic... ? Nie polityki, nie wyższości lig, coś co złaczy pokolenia nas Myśleniczan na gruncie sportu... Ps. Spokojnych,zdrowych Świąt

  2

Myślenice. Remont kamienicy Obońskich priorytetem w Programie Rewitalizacji Miasta

 • 31 paź 2023

  Może by ktoś pomyślał o renowacji wodociągów na stradomiu, zanim nie będzie co remontować.

  39 2

Myślenice. Tak może wyglądać stadion Dalinu. Ma kosztować 25 mln zł i powstać do 2026 roku

 • 12 paź 2023

  Tak, jak zadałem pytanie w pod poprzednim artykułem w tym temacie.
  Czy jak PiS nie będzie rządzić w kolejnej kadencji to czy ta inwestycja zostanie zrealizowana?
  Oraz drugie pytanie (sugestia) skoro rok temu projekt był na 15 mln to dlaczego teraz 25 mln? rozumiem inflację ale może część z tych pieniędzy można by przeznaczyć na modernizachę np. sztucznego boiska(jego stan jest tragiczny) lub poprawę infrastruktury innych klubów z gminy?

  18 2

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych. Te gminy znalazły się na liście. Na jakie projekty dostaną dofinansowanie?

 • 9 paź 2023

  Zgadzam się że to kiełbasa wyborcza, ale mimo wszytko jak już to wolę żeby te pieniądze były w Myślenicach zainwestowane. Ps. Patrząc na twój nick to czy jak ostatnio dofinansowali remont stadionu Wisły na 140 milionów( a w sumie na prawie Miliard) to też byłes taki anty ?

  2 1
 • 9 paź 2023

  Dobra wiadomość dla infrastruktury lokalnej (w szczególności stadion Dalinu), ale czy jak PiS nie wygra wyborów to też to wykonają nastepcy ?

  2 1

Derby Myślenic w Okręgowym Pucharze Polski. Dalin wygrywa z Orłem i wchodzi do finału

 • 5 paź 2023

  Ciekawy mecz, dobre tempo i zaangażowanie obu drużyn, ale bez złośliwosci, dużo kibiców( tylko życzyć sobie takiej frekwencji na każdym ligowym meczu Dalinu i Orła), super oprawa tylko trochę zadymiła trybuny na chwilę. Trochę bramek mogło być więcej. Sędzia też dobrze prowadził zawody(chyba najlepszy aktualnie myślenicki arbiter). Oby więcej takich meczy, bo są naprawdę ciekawą atrakcją. Może termin w weekend był by lepszy. Powodzenia dla Dalinu w dalszej drodze pucharowej, a dla Orła awansu w lidze bo taka grą zasługują na ligę wyżej.

  11

Koncertowy finał Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Piotr Szewczyk: „To jest budowanie naszej pozycji opartej na kulturze”

 • 18 lip 2023

  Impreza rangi mistrzowskiej - można mówić o opóźnieniach w koncertach wieczornych ale przy takiej ilości zespołów zawsze moze sie zdarzyć. Miejsce jako Rynek też całkiem spoko - to nie impreze typu "dni Myślenic". Może tylko zamiast kocertów w tygodniu w młynku można by np. na plantach w plenerze (ale to może dlatego że trafiły się gorące dni). Ode mnie i tak wielkie gratulacje dla organizatorów.

  10 4

Nauczycielka plastyki z Wiśniowej wiceprezesem w PGNiG

 • 16 cze 2023

  Ale jak dla pieniędzy? jak już napisałem wcześniej że przecież politycy to biedaki wg oświadczeń majątkowych. Mieszkają w m2 na kredycie i jeżdżą 15 letnimi golfami co dostali w spadku po dziadku...

  14 2
 • 16 cze 2023

  Obecnie w sejmie i senacie jest ok 25% przedstawicieli z przeszłością zawodową w edukacji. Można więc wnioskować, iż temat zarobków w nauczycieli znają dość dobrze. I teraz pytanie czy jednak nauczyciele nie zarabiają tak żle lub jeśli im nie pasuje to idą w politykę? Jeśli taki polityk może pracować pelny etat + dodatkowe zajęcia nieźle płatne (jakies rady nadzorcze, zarządy spółek) to taki nauczyciel z 20 godzinami etatu po prostu nie umie zarządzić swoim czasem pracy odpowiednio. Poszukał by tu i tam gdzie można zasiąść na stołku, doradzić, ponadzorować i napewno by nie narzekał ze mało zarabia. Jeszcze nie słyszałem żeby któryś z polityków mówił że mało zarabia... chociaż patrząc na zeznania majątkowe to biedaki straszne, mają mniej niż polak z najniższa krajową ... no chyba, że faktycznie do polityki nie idzie się po pieniądze i władze... z drugiej strony zarabiając paręnaściei tysiecy miesięcznie pensji i tak nie rozważnie je wydając to może tu jest problem ... umieją zarządzić sobie czasem ale już aktywami to nie bardzo ... do przeyslenia tak to tu zawieszę:)

  5 2

Myślenice. Miał być teren rekreacyjny, a wyszedł parking - piszecie. „To nie koniec prac. Potrwają do połowy września” – nastroje tonuje gmina

 • 10 sie 2022

  Jakie te dyskusje są płytkie i to pod każdym wątkiem (widać to niesety nie tylko na forum miasto-info). Jako społeczeństwo jesteśmy tak podzieleni i merytorycznej dyskusji nie ma. odbywa się w typie : byle dowalić drugiej stronie i okopać się we"własnej racji". Ty jesteś za PełO to nie masz prawa mieć racji bo ja PiSior. Ty od Szlachetki a ten od Ostrowskiego. Ty Lewak, ja Prawak bo do kościoła chodze. CI kradli, ci nie (a jak już to mniej) :). Nie ważne ralne czyny czy poprawa aktualngo stanu - devide at impera ale w ostatnim czasie (nie chodzi tylko o osiem ostatnich lat) nabiera na sile.

  Na wyżej wymienionym artykule widać jak w jednym mijscu mimo fajnej infrastruktury ( boiska przy szkole , siłownia, parking ) zamiast np. otworzyć tą przestrzeń i przy strażnicy zaproponować coś nowego to pod przykrywką poprawy, rozwiązuje się inny problem braku miejsca parkingowego dla nauczycieli, rodziców etc. to nie jest problem Ostrowskiego czy Szlachetki.

  To problem aktualnego podejścia do życia. W rynku musze podjechać najlepiej pod drzwi sklepu. bloków pobudowane w ostanim czasie w MYS tyle, ale nikt nie myśli że teraz w każdej rodzinie po 2 samochody. Jak jest orlik to nie można grać dziecią bo musi być opieka i jak nie to zamykamy na kłódkę. Zepsuje się huśtawka na placu zabaw to najlepiej zamknąć cały zamiast naprawić.

  Staliśmy się roszczeniowym społeczeństwem a słoma z butów nam wystaje.

  10

Wymarzony debiut Jakuba Wyroby. Młody bramkarz ratuje trzy punkty dla Dalinu

 • 24 sie 2020

  Dobra robota - brakuje dobrych bramkarzy w okolicy

  5