Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

 • 13 lut

  do ankiety dodałbym punt - pomysł fajny ale wykonanie do ... pozostawia wiele do poprawy

  35 5

Konkursy UMiG - temat do dyskusji

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

 • 10 gru 2019

  Ta sytuacja dokładnie odzwierciedla aktualne relacje polityczne w Myślenicach i okolicy.
  Piaskownica w przedszkola po całości :(

  13 4

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

 • 15 lis 2019

  Wracając do osoby odtwarzającej postać Marszałka. Jakie były kryteria aby go odtwarzać ? Czy tylko trzeba było mieć wąsy ? Ps. Wg zdjęć czy portretów to Marszałek miał trochę .... Inne . Pan który odtwarzał go ostatnio trochę bardziej go przypominał.

  4
 • 11 lis 2019

  Mało ludzi przyszło ... Chyba" Nie pod legła" to dla nie których słowa przebrzmiałe ;(

  8 6

Most na Górnym Przedmieściu "wąski i niebezpieczny". Wymaga rozbudowy, czy wymiany poręczy?

 • 25 paź 2019

  Pomijając fakt stanu mostu i jego naprawy, po raz kolejny wychodzi z "naszych włodarzy słomiana polityka". Czy sprawujący funkcję urzenicze nie mogą wykonać jakiejkolwiek działalności bez wytykania drugiej stronie (Powiat <-> Gmina <->Burmistrz<->Radni nie z PiS<-> Radni z PiS<->Powiat ... I tak w dowolnej konfiguracji). Może tak każdy popatrzył by na MiG MYŚLENICE jak na DOM swój, swoich przodków, potomków i zaczął działać dla dobra wspólnego, a nie małostkowej, piaskownicowej polityki...

  12 7

Drużyny OSP Skomielna Biała i OSP Myślenice Dolne Przedmieście najlepsi w powiecie

 • 10 wrz 2019

  To jak to jest w końcu ? Najlepsi w powiecie a hydrantu ponoć odkręcić nie umieją ? Ciekawe ...

  8 2

Liczą na Wasze głosy. Kto z Ziemi Myślenickiej ma największe szanse na zostanie posłem?

 • 5 wrz 2019

  pozycje na listach odzwierciedlaja gdzie "politycy" myśleniccy są w hierarchii partyjnej/komitetowej - dotyczy każdej z list ;(

  13 1

Pożar na wysypisku śmieci to nie kwestia hydrantów. „Może zawiodła wiedza druhów”?

 • 29 sie 2019

  Jeszcze jedno mnie zastanawia. Skoro "klucz populizmu partyjnego" jest w pisany w dobre stosunki z OSP (dotacje z Orlen , 5000+, dotacje na wozy - u nas w ostatnim czasie np. Jawornik , Borzeta - też gasili wysypisko i pisali o problemie z hydrantami ) to czy wypowiedź Burmistrza była niekontrolowanym wyskokiem ? I co by powiedzieli na takie wystąpienie i oczernianie strażaków koledzy politycy w "centrali". Czy szarganie opinii strażaków tylko po to by wybielić "kogoś" jest w linii ze słowami z sobotniego przemówienia na Mszy ? ... Do rozważań na wieczór. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

  25 1
 • 29 sie 2019

  taka mała refleksja mnie naszła - na sesji odnośnie prezesa wodociągów jeden radny zgłaszał temat nie sprawnych hydrantów ( dotyczyło to co prawda jednej z lokalnych miejscowości a nie śmietniska) ale coś chyba jest na rzeczy.
  I jeszcze jedno skoro w akcji uczestniczyły również inne jednostki i pisały o problemach z zasilaniem wodą m.in w swoich postach na FB, to dlaczego Burmistrz punktuje tylko jedną z nich (dolne przedmieście ... ??, dzielimy strażaków na tych których lubimy i tych których nie?? nawet w takich sprawach jak ratowanie życia i mienie ludzkiego musi wkradać się "głupia" polityka ??

  30 2

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 22 sie 2019

  Lula dzięki za troskę ale z Bagietką już trochę postów na forum wymieniłem(jej aktywność ostatnio zmalała i znów wróciła kilka dni temu). Wiem, że ma swoje poglądy (szczególnie od czasu kampanii przed wyborczej ... czekaj czekaj, znów wybory się zbliżają to Bagietka wróciła ... ale mniejsza o to ). Ja staram się tylko w "postach politycznych" pokazać obłudę , hipokryzję i małostkowość ludzi którzy mają mandat sprawowania władzy nie zależnie od opcji politycznych.
  Może jestem idealistą ale groteskowość, w szczególności ostatnia naszej lokalnej polityki zakrawa o kabaret.

  3
 • 21 sie 2019

  Bagietko - ależ pięknie większość twoich(i nie tylko twoich,ale również polityki centralnej szerokiej maści "politów" różnych stron politycznych) postów wpisuje się w podręcznikowe punkty propagandy : Dezinformacja, przejaskrawianie , pokazywanie tematów skrajnych,
  Odwracanie "kota do góry ogonem".
  Nie ważne jest dobro społeczności czy to lokalnej czy ogólnopolskiej a jedynie pokazanie że druga strona (obojętne z której strony patrzymy) jest zła i ponosi odpowiedzialność za całe zło świata.
  Przykład : jak rządziło PO, i Tusk latał samolotami to PiS krzyczał jak tak mozna skandal hańba. PO wtedy przecież wykonuje swoje obowiazki, może , ciężko pracuje etc. teraz zamień PO/PiS i czym różnią się okrzyki ???
  Stań kiedyś z boku i popatrz krytycznym okiem bez sympatii do żadnej partii. CIekaw jestem jaki obraz zobaczysz naszej sceny politycznej (tej lokalnej i tej centralnej).

  Każdą sytuację można pokazać jako pozytywną i negatywną, zależy tylko co ma się na celu.

  Wracajac do Ostrowski/Szlachetka.
  Trochę to wygląda tak, że przyszedł Burmistrz Szlachetka i najważniejszym jego celem jest pokazanie jaki to były burmistrz Ostrowski jest zły. To również jest jedna z technik propagandowych. Polega na tym, że co bym nie zrobił ja to i tak jest lepiej niż było.
  Takiej narracji jak pamiętam nie stosował zaden z poprzednich burmistrzów (Ostrowski, Nowacki, Kurowski.)
  i uwierz mi że jesli Burmistrz Szlachetka zaprzestałby tego typu działań i skupił się na faktycznej pracy dla społeczności i to jego odbiór społeczny był by dużo lepszy.
  Ludzie mają dość takiej śmiesznej polityki.

  Pozdrawiam

  3
 • 20 sie 2019

  Czyli jeśli nie było by dofinansowania do alejek i ul. Piotra Skargi bez remontu rynku i budowy muzeum? Ale Burmistrz Szlachetna punktuje poprzednika tylko za to co wygodne, nie pokazując całości tematu. Czy to nie lekka hipokryzja ?

  2
 • 20 sie 2019

  Czy nie był to jeden projekt obejmujący wszystkie inwestycje ???

  1 1
 • 19 sie 2019

  Tak mnie dziś naszło na powrót do tego tematu . Jak wycinka drzew to wina Ostrowskiego bo on rozpoczął budowę muzeum i remont rynku ale jakoś to, że wyremontowano do tego obejście w koło kościoła ( które już komentowałem, że mi się nie podoba ) to już jest tu Burmistrz Szlachetka nie poruszy bo temat niewygodny ... i jak by to wyglądało jeśli by się wypowiedział że remont placu kościelnego to też "wina" Ostrowskiego ... oj by się działo :)

  2

Agnieszka Cahn: Kiedy dowiedziałam się prawdy, poczułam się oszukana

 • 22 sie 2019

  Przepraszam ale pani Agnieszka to chyba musiała żyć w jakiejś szklanej bańce do 30 roku życia. Jestem w podobnym wieku, ale od najmłodszych lat wiedziałem o wywózce mieszkańców w tym znacznej ilości żydów (wiedziałem że ponad tysiac), O cmentarzu żydowkim na który kilkakrotnie odwiedzałem jako dziecko, o tych sklepach, nawet co gdzie było sprzedawane. Gdzie stała ich synagoga. Ale nie tylko o tym, o czarnej niedzili, czy walkach partyzanckich , zdradzie i zamordowaniu Fijałkowskiego jego ucieczkach ze szkoły w Zawadzie, o żołnierzach niemieckich zabitych w polance jak wracali już po wojnie etc. Dziedzictwo historyczne to nie tylko "oficjalny program w szkole" ale chęć poznania, historii swojej miejcowości.

  78 9

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 19 sie 2019

  masz prawo do takiej opinii - i ją szanuję. Ja jestem wierzacy i nie uważam się za człowieka bez rozumu.
  Niezgadzam się jednak na robienie z mojej wiary (w tym konkretnym przypadku Matki Boskiej Myślenicekiej) hucpy przez Radę Miejską i Burmistrza MiG. Nie zależnie od formacji politycznej

  9 2
 • 19 sie 2019

  Poprzez takie działania w naszm kraju wiara ludzi wystawianajest na pośmiewisko.
  Myślenice już rok temu zostały zawierzone Pani Myślenicekiej podczas mszy sierpniowej przez Arcybiskupa Jędraszewskiego .
  Nie róbmy sobie z Matki Boskiej pionka politycznego.
  CIekawe w jaki sposób Burmistrz (ten i następni), będą w stanie wyegzekwować wykonanie takiej uchwały ... (podejrzewam ze za będzie 100% radnych, więc nie mówmy tu o podziałach politycznych tylko o "głupocie takich działąń)
  Wstyd mi za takie popisowe działania, jako osoby dla której Matka Boska Myślenicka jest ważną częścią życia codziennego.

  24 3

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

 • 16 sie 2019

  Jakiś czas temu poruszałem na forum fakt, fatalnego stanu większości placów zabaw. Tematy również zgłaszane w miarę możliwości do osób odpowiedzialnych za nie. Wybudować to raz ale utrzymać w należytym stanie to dwa. Niestety ale obecnie budowane place zabaw są bardzo podatne na warunki atmosferyczne. Niby ekologiczne drewno ale tak popularne po roku bez odpowiedniego zabezpieczenia murszeje i gnije. Naprawy jakie są przeprowadzane to lepiej by praktykanci ze szkół zawodowych wykonali.
  Dwa kultura osób przebywających podejrzewam że nocami na placach to druga sprawa. Jak już chcą pić i palić to niech chociaż posprzątają do koszy. A tak to butelki po wódce czy innych trunkach + pety walają się na każdym placu. Niby place są monitorowane ...

  13

Nielegalnie pobierasz wodę, albo odprowadzasz ścieki? Zgłoś to, albo odwiedzą cię kontrolerzy

 • 9 sie 2019

  Zwróciłbym uwagę na jeszcze jeden problem (przynajmniej w Myślenicach obserwowany). Drożność kanalizacji / kratek (więc pewnie rury w środku wyglaają podobnie) opadowych na ulicach. Są zapchane piachem, mułem, liśćmi etc. więc w razie dużych nagłych opadów woda płynie strumieniami po ulicy a nie wpływa do nich.
  PS. Co do "lewych" przyłączy, to ktoś je realizował bo raczej samemu podpiąć się do kanalizacji czy poboru wody przed licznikiem nie jest takie proste ;)

  31 1

Rozliczenia_Sądy_Pozwy_Polityczne

 • 26 lip 2019

  Witam
  Skłoniła mnie do napisania tego tematu na FORUM informacja odnośnie wyroku w stosunku do poprzedniego włodarza Myślenic:
  https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/sad-umorzyl-sprawe-bylego-burmistrza-myslenic/
  Ciągle jesteśmy "informowani" o tym, że kolejni nasi lokalni politycy będą dochodzić swoich praw w sądzie. Na posiedzeniach rady miejskiej , itp.już kilka krotnie rzucane w eter były górnolotne słowa o dochodzeniu sprawiedliwości w sądach.
  W tym wątku chiałbym skupić się na faktach a nie miejskich mitach politycznych.
  Prośba o wklejanie oficjalnych pozwów lokalnych polityków oraz ich rozstrzygnięcia. Mam nadzieję, że utrzymamy ten format i nie zamienimy go w kolejną przepychankę pomiędzy zwolennikami przeciwstawnych opcji.

  5 4

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 1 lip 2019
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Albo wezmą się do współpracy albo wszyscy won!

  100% poparcia ;D z tym, że kto po nich jak wszyscy won ;)

  2
 • 1 lip 2019

  I jak zakończy kadencję (lub dwie) to przyjdzie następny i można cytować w kółko. Niestety polityka to jedno wielkie szambo. Cel jest jeden - utrzymać siebie i jak najwięcej swoich na stanowiskach.
  Czy to z Pis, PO,KOD, PSL, SLD, KWMO itd ...

  2 1