Paweł Kukiz w Myślenicach środa 4 września g. 17:00

 • 7 wrz 2019
  Strozaninek napisał/a:

  1. Spytaj kukiza.
  2.zmien okulistę.
  3. Jeśli się udzielas spod innymi nickami, to podziel się który jest Twoim prawdziwym. W tym wątku używasz dwóch. Chętnie sobie prześledze jakie jest Twoje „prawdziwe” konto. No chyba, ze
  a - wstydzisz się swoich poglądów i nie chcesz by „główne” konto było z nimi wiązane
  b - po prostu teraz przyparty do muru ściemniasz.

  1. Ja znam odpowiedź i ją przestawiłem. Pytam Was jakie macie kontrargumenty?

  2. Zmienię, ale Ty naprawdę przejrzyj ten wątek jeszcze raz.

  3. Odpowiedziałem.

  2
 • 6 wrz 2019

  @taki_gosc, @Mysleniczanin007,

  jeśli pozwolicie to odpowiem Wam w jednym poście bo o ile dobrze zrozumiałem (?), obydwaj zarzucacie Kukizowi to samo: hipokryzję, że wcale nie chodzi o postulaty ale miejsca w sejmie i kasę. Czy tak? No to po kolei:

  1. Jak wyobrażacie sobie możliwość zmiany ustroju jeśli ktoś, kto chce to zrobić, nie dostanie się do sejmu?

  2. Ilu nie-partiom udało się w tym roku zarejestrować listy wyborcze? PiS maksymalnie skrócił czas by to uniemożliwić mniejszym organizacjom ii zrobił to skutecznie, więc jak inaczej Kukiz miałby choćby wystartować w tych wyborach? Jak?

  3. Kukiz mógł startować z list PiSu, miałby wtedy nie tylko 100% pewne miejsce w sejmie (z PSL takiej gwarancji nie ma), ale też zachowałby przy sobie posłów którzy odeszli ostatnio do PiS. Czemu więc wolał PSL choć - jak to słusznie przytoczyliście - była wg niego najbardziej patologiczna partia?

  Ma razie tyle, by nie namieszać, jak odpowiecie to pójdziemy dalej;).

  PS. Mysleniczanin007, nie musisz nas lubić ani nawet popierać w wyborach, wystarczy abyś nie miał i nie szerzył nieprawdziwego obrazu rzeczywistości.

  2
 • 6 wrz 2019
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  A o czym tu dyskutować?

  Hm... czyli nie masz o czym dyskutować, ala zabierasz głos... Myśleniczanin007, co z Tobą nie tak?

  Pozdrawiamy,
  JOWy

  3
 • 5 wrz 2019

  @Vivaldi, ale "skundlił", serio? To jest dyskusja?

  @Myśleniczanin007 - jakieś tanie podśmiechujki...

  @taki_gość - cytat też tylko z twórczości artystycznej (choć fakt że "zaangażowanej"), bez żadnego komentarza, tylko na tyle Cię stać? Poszukaj sobie jeszcze tekstu piosenki "Virus sLD", choć uważaj byś się nie zgorszył...

  A tak na poważnie, to trochę przykre, że zamiast argumentów merytorycznych, podobnie jak "najwięksi" polscy politycy stosujecie jakieś zabiegi mające na celu dyskredytację.

  Stróżaninek na szczęście stara się jeszcze trzymać poziom - dzięki, a Wam dedykuję nieśmiertelny cytat z Ghandiego: "Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

  Napiszcie co Wam nie pasuje u Kukiza wprost, to będzie można pogadać, bo na razie to wygląda tak, że z uwagi na to że nie jest z Wami, to szukacie jakiegokolwiek kija. Słabe to.

  3
 • 4 wrz 2019

  Mysleniczanin007,
  Tobie ktoś za to płaci, czy Ty tak sam od siebie? ;) (żart, bez urazy)

  Kukiz zawsze podkreśla, że jak tylko wprowadzi swoje postulaty to zniknie z polityki i wróci na scenę - gdzie i czuje się lepiej i więcej zarabia.

  Czego tutaj nie rozumiesz?

  pozdrawiamy,
  JOWy ;)

  3 6
 • 4 wrz 2019

  Z jednej strony tak, mamy w pamięci to, że zdradził nas już kiedyś np. Korwin czy ci wszyscy co uciekli od Kukiza. PSL może dołączyć do tej grupy.

  Ale nie musi, bo z drugiej strony - przyszłość bywa zaskakująca i czasem warto zadziałać niestandardowo, żeby nie rzecz - w sposób którego system się nie spodziewał ;) .

  Przyjmujemy życzenia za szczere - dzięki! - a z forum nie znikniemy, choć nasza nieaktywnosc to fakt nad którym chyba powinniśmy popracować.

  Pozdrawiamy!

  1 5
 • 4 wrz 2019

  Ale jeśli PSL zrozumiało że musi wrócić do swoich korzeni?

  https://www.rp.pl/Kukiz15/190829509-Kukiz-przypomina-ze-PSL-Witosa-chcialo-JOW-ow.html

  Jeślibyśmy znali przyszłość bylibyśmy bardzo bogaci, a w obecnej sytuacji, zachowując nsleżytą ostrożność i nie wiedząc (bo skąd?) jak PSL zachowa się w przyszłości, wierzymy że PSL pozostanie wierny tym postulatom. Zresztą także i dla nich są one korzystne.

  Pozdrawiamy

  2 3
 • 4 wrz 2019

  Stróżaninek,
  dzięki za linki - kilka z nich to dość ciekawe opinie które jak najbardziej warto uwzględnić w dyskusji.

  A krytykę przyjmujemy z pokorą wiedząc jednak, że wszyscy popełniamy błędy i uważając że każdemu należy dać drugą szansę.

  Paweł Kukiz nie jest idealny, ale wyróżnia to stale to że jest prawdziwy, potrafi powiedzieć przepraszam (co bardzo rzadkie i polityków) oraz - przede wszystkim - nadal niesie postulaty w które wierzymy oraz zadeklarował promowanie ich w społeczeństwie.

  Pozdrawiamy!

  4 4
 • 4 wrz 2019

  1. Tak, zapewne obie strony ostrożnie podchodzą do tej koalicji, ale mało kto dostrzega inną rzecz - choć musieli się dogadać, to rzeczywiście w naszej skrajnie podzielonej Polsce, potrafili się pogodzić i poszukać tego co ich łączy. Nie wiemy co z tego wyniknie, ale już teraz warto docenić tę nową jakość w naszej polityce gdzie od lat trwa wojna, na której wszyscy dużo tracimy.

  2. Nie agitujemy żeby oddawać głosy ale zapraszamy na spotkanie - forum chyba służy właśnie do prowadzenia dyskusji?

  Pozdrawiamy,
  JM

  2 10
 • 4 wrz 2019

  Stróżaninek, szanujemy Twoje zdanie, ale Ty chyba też powinieneś nauczyć się szanować inne zdania, próbować poznać/wyjaśnić zanim odrzucisz/zaatakujesz coś czego nie rozumiesz, uczyć demokracji...

  Przyda Ci się to w życiu ;)

  Pozdrawiamy

  7 12
 • 4 wrz 2019

  dodatkowe informacje dostępne na stronie internetowej pod poniższym adresem:

  http://poselbrynkus.pl/?p=10716

  3 9
 • 4 wrz 2019

  Dzień dobry,

  serdecznie zapraszamy na spotkanie mieszkańców Myślenic z Pawłem Kukizem, które odbędzie się dzisiaj, 4 września 2019 r., o godz. 17:00 na myślenickim Rynku.

  Podczas spotkania będzie można bliżej poznać kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych oraz postulaty, a także zadać pytania czy wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

  Do zobaczenia!

  Wojowniczo pozdrawiamy,
  JOW Myślenice

  4 12

"Dobra zmiana" PiS

 • 17 maj 2019

  Poniżej zostawiam kilka faktów, do własnej oceny i analizy.

  1. Kwiecień 2018 r. - Izba Reprezentantów w USA przyjmuje ustawę JUST, której głównym zamierzeniem, choć nie wyrażonym wprost, jest restytucja mienia ofiar Holokaustu.
  2. Wrzesień 2018 r. - pojawia się informacja, że rząd Polski ukrywa informację o otrzymaniu z USA pisma wzywającego do zapłaty 330 mld zł (330 000 000 000) tytułem odszkodowań za przejęte przez państwo mienie bezspadkowe.
  3. Kwiecień 2019 r. - red. Michalkiewicz dociera do notatki z rozmów PL-USA, z której wyczytać można zrozumienie ze strony władz USA tego, że ze względu na rok wyborczy, kwestia roszczeń organizacji żydowskich nie może być oficjalnie realizowana (ale "po cichu" można czynić do tego przygotowania).
  4. Maj 2019 r.
  - Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 składa projekt ustawy zakazującej rozpatrywanie roszczeń względem tzw. mienia bezspadkowego.
  - Jarosław Kaczyński w Pułtusku głośno sprzeciwia się roszczeniom, ale sprytnie nie wskazuje o jakie roszczenia chodzi.
  - Posłowie Konfederacji przedstawiają projekt swojej ustawy przeciwko roszczeniom żydowskim.
  - Andrzej Duda w Myślenicach deklaruje że nie zgodzi się na zmianę prawa tak, by umożliwiało ono realizację roszczeń względem mienia bezspadkowego, jednak
  - tego samego dnia PiS zdejmuje z porządku obrad ustawę "antyroszczeniową" autorstwa Kukiz'15!
  - media podają informację, że siedziba PiSu została sprzedana przez izraelskiego dewelopera...

  18-19 maja - na Rynku w Myślenicach odbędzie się zbiórka podpisów pod listem do władz USA z żądaniem uchylenia ustawy Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) i zaprzestania jej realizowania względem Polski, która była ofiarą nazistowskich Niemiec.

  Pełna treść listu pod poniższym linkiem:
  http://ustawa447.pl/wp-content/uploads/2019/02/OI-NieDlaRoszcze%C5%84-list.pdf

  Opis wydarzenia na FB:
  https://www.facebook.com/events/426934174764895/

  Przyjdź i wesprzyj nasze działania swoim podpisem!

  2

Partia Pawła KUKIZA w Myślenicach ?

 • 26 mar 2019

  Pablo, w związku z tym, że obecnie nie ma już zaplanowanego referendum, komitet zawiesił działalność.

  Spotykamy się obecnie w nieco innym trybie jako szeroko pojmowane środowisko wolnościowo-antysystemowe. Wszystkich zainteresowanych udziałem w naszych działaniach zapraszamy do kontaktu poprzez priv bądź nasz fanpage na FB: https://www.facebook.com/Kukiz15Myslenice .

  1
 • 24 mar 2019

  Dziękujemy wszystkim Myśleniczanom, którzy wsparli nas dzisiaj podpisem oraz dobrym słowem!

  Zachęcamy każdego kto wierzy, że obywatele powinni brać sprawy w swoje ręce, do wejścia na stronę https://podpisykukiz15.pl i zbierania podpisów dla komitetu Kukiz’15.

  2 1
 • 24 mar 2019

  @taki_gość,
  czekaliśmy na kolejne referendum;)

  @Vivaldi,
  dzięki za dobre słowo!

  Pięknej niedzieli!
  I przyjdźcie się podpisać :)

  5
 • 23 mar 2019

  Dzień dobry,

  wszystkich, którzy pragną wesprzeć demokratyczne i wolnościowe ruchy zapraszamy jutro 24.03. na myślenicki Rynek, gdzie będziemy zbierać podpisy poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego dla komitetów wyborczych:

  Kukiz '15
  Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy

  Przyjdź, podpisz się na liście i pomóż nam zmieniać nam Polskę oraz Europę!

  2 5

Wybory Samorządowe 2018

 • 17 paź 2018

  Na szczęście w wyborach do Rady Powiatu Myślenickiego będzie można zagłosować też na kandydatów Kukiz '15, którzy:

  1. nie są ograniczeni zobowiązaniami względem partii czy lokalnych układów - dzięki temu mogą rzeczywiście troszczyć przede wszystkim o dobro mieszkańców i powiatu (a nie swoich ugrupowań oraz "kolesi");
  2. nie antagonizują się względem pozostałych środowisk, co pozwoli im kierować się obiektywną oceną, czy dany projekt jest dobry, a nie tym kto go zgłosił;
  3. nie traktują demokracji jako chwytliwego hasła, ale jako konkretny plan oddania obywatelom władzy i kontroli nad samorządem w oparciu o 3 filary:

  1️⃣ JAWNOŚĆ I PRZEJRZYSTOŚĆ FUNKCJONOWANIA WŁADZ LOKALNYCH
  - publiczny rejestr zawieranych umów;
  - jawnosć budżetu - publikacja map wydatków;
  - obiektywne i przejrzyste konkursy na stanowiska urzędnicze.

  2️⃣ ZRÓWNOWAŻONY BUDŻET I ZAKAZ ZADŁUŻANIA SAMORZĄDÓW
  - rozsądne zarządzanie wydatkami
  - niższe koszty obsługi administracyjnej

  3️⃣ PRZYWRÓCENIE WŁADZY OBYWATELOM
  - dzień referendalny co najmniej raz do roku - współdecydowanie o kluczowych sprawach
  - społeczne gremia doradcze

  https://www.facebook.com/Kukiz15Myslenice/

  8 6

Poseł Kukiz 15 - Józef Brynkus !

 • 22 maj 2016

  Witajcie,

  wszystkie wątpliwości dotyczące prof. Józefa Brynkusa będzie można rozwiać podczas bezpośredniego z nim spotkania, na które serdecznie zapraszamy!

  Spotkanie z posłem Józefem Brynkusem
  wtorek, 24.05.2016 r.
  Myślenice, ul. 3-go Maja 1A (Dom Parafialny)
  godz. 17:00

  Z woJOWniczym pozdrowieniem,
  JM

  3 2

IMIGRANCI

 • 6 mar 2016
  sh_ma napisał/a:

  A co do referendum aby miało ono sens to musi być konkretne. Znane dokładnie projekty ustaw, zasady na jakich ewentualnie imigranci mają być przyjmowani itd. Bez tego to trochę tak jak kupować kota w worku albo się pytać o to czy Polacy są za przemocą czy przeciw. Zdecydowana większość powie że przeciw.

  Naturalnie, powinny być podane konkrety, tak jak przy referendum unijnym.

  Ale jako obywatele powinniśmy móc decydować.

  Zapraszam do podpisania wniosku o referendum:
  - w sobotę i niedzielę: na myślenickim Rynku oraz Placu Kilińskiego;
  - od poniedziałku do soboty: w kiosku z gazetami przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Piłsudskiego.

  Z woJOWniczym pozdrowieniem,
  JM

  1 3
 • 5 mar 2016

  Moi Drodzy, Wszyscy,

  Potrzebującym należy pomagać, co do tego nie ma wątpliwości. Ale trzeba to robić z rozwagą, bo nie każda pomoc daje realne wsparcie i nie zawsze proszący o nią mają uczciwe zamiary.

  Myślenicki Komitet Referendalny organizuje zbiórkę podpisów pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyjęcia uchodźców w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej.

  Zapytajmy nasz Naród: Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej?

  Pozwólmy Polakom wypowiedzieć się w tej kwestii.

  Referendum to wydatek, ale demokracja to wartość, która wymaga ponoszenia kosztów (i również w starożytnej Grecji takie koszty ponoszono). Pokażmy przy tej okazji, że szanujemy demokrację i rzeczywiście chcemy liczyć się z głosem mieszkańców naszego kraju.

  Czekamy na Was:
  - w sobotę i niedzielę: na myślenickim Rynku oraz Placu Kilińskiego;
  - od poniedziałku do soboty: w kiosku z gazetami przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Piłsudskiego.

  W naszym Komitecie nie mamy co do tego wątpliwości, choć jako zwolennicy różnych opcji (Kukiz 15, KorWin, Ruchu Narodowego, Grzegorza Brauna) różnimy się w wielu poglądach.

  Czy będący wśród Was zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości szanują demokrację? W tym także swoje zdanie?

  Czy osobom popierającym działania Komitetu Obrony Demokracji faktycznie chodzi o demokrację, czy tylko o przywrócenie władzy obozom Platformy, SLD i Nowoczesnej?

  Z woJOWniczym pozdrowieniem,
  JM

  1 1

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: PiS triumfuje. W powiecie ma 2/3 głosów. Jarosław Szlachetka w Sejmie

 • 27 paź 2015

  Czy nie myślisz, że to trochę absurdalne cieszyć się z tego, że miasto powiatowe ma swojego kandydata sejmie? W JOWach każdy powiat ma swojego reprezentanta w sejmie.

  willi napisał/a:

  ...by pamiętał o tych którzy mu w tych wyborach zaufali i oddali na niego swój głos.

  Co poprzez to rozumiesz? Brzmi to, jakby poseł miał załatwiać partykularne interesy swoich regionów... Wybacz, ale:
  - polscy posłowie przede wszystkim są ludźmi swoich partii, zatem dla nich głównym priorytetem nie są Myślenice, nie są wyborcy, ale interes partii (być może tak powinno być w naszym systemie partyjnym, w którym liczy się pragmatyzm partyjny, bo tylko silne partie mogą być skuteczne; pytanie czy system partyjny jest właściwy...);
  - jeśli polityka ma polegać na tym, że okręgi wybierają ludzi po to, żeby im oni jak najwięcej wytargali z państwowego budżetu, to po pierwsze zalatuje to strasznie układami i "znajomościami" (przerabialiśmy to w PRLu i przez ostatnie ćwierćwiecze...), a po drugie może doprowadzić do wolniejszego rozwoju tych regionów, których sejmowi reprezentanci mieli na Wiejskiej mniejsze znajomości. Czy naprawdę tak powinno być?

  Sejm to nie jest samorząd terytorialny. Posłowie mają kierować się dobrem całego kraju, a nie tylko swojego regionu. Wyborcy mają wybierać ludzi uczciwych i kompetentnych, odpowiadających ich poglądom ekonomicznym, politycznym czy społecznym.

  Pozdrawiam,
  JM

  11 8
 • 26 paź 2015

  To nie do końca prawda, że Kukiz'15 nie ma pomysłu:
  https://ruchkukiza.pl/wp-content/uploads/2015/10/Strategia-Zmiany-Kukiz151.pdf

  :)

  Kukiz nie tylko ma pomysł. O ile wszystkie partie tylko obiecują zmiany, to Kukiz już przed wyborami takiej zmiany dokonał! To przez niego Komorowski przegrał wybory, a to nie tylko zmieniło prezydenta, ale też dodało napędu partii koalicyjnej. I nie chodzi tu o to, czy ostatecznie wygrało PiS, czy PO. Kukiz uświadomił politykom, że prywata i nieuczciwość oznaczać będzie koniec ich kariery. Kukiz znacząco zmienił mentalność pysznych partiokratycznych baronów. Dotychczas Kukiz dowodził obłudy PO, teraz będzie punktował PiS, co będzie - mam nadzieję - uświadamiało coraz szerszym kręgom Polaków szkodliwość i niewydolność obecnego systemu partyjnego.

  Oczywiście może się okazać, że rządy PiSu będą dla Polski dobre - daj nam to Panie Boże. Bo może być tak, że proponowane przez Ruch Kukiz JOWy, czy zmiany ustrojowe faktycznie nie są Polsce potrzebne. Może się okazać, że wystarczającą była zmiana mentalności polityków. Zobaczymy.

  Pozdrawiam,
  JM

  25 2

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: Na kogo głosować i dlaczego?

 • 22 paź 2015

  Skąd Wasze oburzenie?

  Skoro PO rozdaje stołki, to nie ma się co dziwić pod tym względem PiSowi.

  Skoro PO trzyma z Kościołem, to czemu PiS nie miałby tego robić?

  I PO i PiS są partiami, dla nich liczy się przede wszystkim dobro partii. Oraz jej przyjaciół...

  Pozdrawiam

  2 4
 • 22 paź 2015
  SredniPiotr napisał/a:

  Ale PiS jest z Kościołem kiedy im pasuje , kiedy nie to nie. Im tylko chodzi o władzę.

  PiS rozumiem, nie rozumiem tych katolików...

  Pozdrawiam

  1 3