Droga Krzyżowa przeszła ulicami Myślenic
Kultura 7

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Myślenic

Dwa tygodnie przed wydarzeniami Wielkiego Piątku mieliśmy okazję uczestniczyć w Drodze Krzyżowej,która przeszła ulicami Myślenic Zorganizowała ją młodzież...

Międzynarodowa przyjaźń (Rapallo i Sentjernej)
Miasto 0

Międzynarodowa przyjaźń (Rapallo i Sentjernej)

Szkoła to nie tylko książka, zeszyt, kreda i tablica. Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli już w dwóch wymianach międzynarodowych

Jakie gimnazjum

 • 18 maj 2015

  Taki ranking jest tworzony na podstawie porównania wyników egzaminu (sprawdzianu) po szkole podstawowej oraz egzaminu gimnazjalnego. Porównuje się wyniki danego ucznia ze szkoły podstawowej i gimnazjum, a tym samym otrzymuje się wynik czy dany uczeń pracował i poprawił swoje osiągnięcia w nauczaniu, czy też nie.
  Zsumowane wyniki wszystkich uczniów z tych egzaminów dają obraz szkoły - wynik EWD. Egzamin po danej szkole jest jednym z sugestywnych kryteriów oceny postępów uczniów i pracy szkoły.

  3 1
 • 16 maj 2015

  EWD jest jednym ze sposobów badania postępów uczniów w nauce. Prostym językiem "pisząc": otrzymujesz na wejściu ucznia z takimi wynikami, a sprawdzamy z jakimi wynikami skończy ten uczeń kolejny etap szkolny. I bierze się tutaj wyniki postępu w nauce wszystkich uczniów w danej szkole.
  Przy tej metodzie nie jest istotne czy w danej szkole ogół uczniów uczy się na niskim, średnim czy wysokim poziomie. Ważne jest to jakie zrobi postępy. Może być uczeń, który osiąga bardzo niskie wyniki, ale w wyniku pracy z nim w danej szkole poprawi on swoje osiągnięcia znacząco (np uogólniając na poziom średni). I jeśli tak będzie z grupą uczniów w danej szkole to wtedy EWD w niej jest wysokie, czyli szkoła ta rozwija wiedzę, umiejętności, zdolności ucznia. :)

  6
 • 16 maj 2015

  Dla osób zastanawiających się nad wyborem gimnazjum:
  http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3854413,tutaj-warto-sie-uczyc,id,t.html
  Warto zapoznać się z wynikami szkół, bo te świadczą jaki poziom posiada dana placówka.

  3 1