Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu. Zgromadzenia do 2 osób. „Zmiany dotyczą wszystkich”

Na przystankach pojawiły się rozkłady linii miejskiej. "Są pełne błędów ortograficznych" - piszecie

 • 2 mar

  Ale moment - to nie linia miejska. Ona nie jeździ na Chełm (a przynajmniej ja wiem tylko o tej Jasienica-Myślenice). Zakładam też, że to kartka przesłana przez obsługującego linię i po prostu bezmyślnie wydrukowana.

  ... natomiast czekać 5 tygodni na tablicę OWZ za 50zł to już inna sprawa ;) Nie dosyć, że i tak nie wiszą wszędzie (pod mleczarnią żadnej nie uświadczy), to jeszcze plan zbierania informacji o kursach z danych przystanków to "przewoźników prosimy o kontakt telefoniczny"??? Chciałbym zobaczyć te narady w Urzędzie od momentu uruchomienia linii, których efektem jest prośba na przystanku. Musiały być długie i owocne.

  33 2

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

 • 21 lut

  Linia miejska to nie dojazd do każdej sąsiedniej miejscowości ;)

  Oczywiście możemy teraz gdybać, co by się stało jakby PKS istniał dalej, ale po co? W Myślenicach go nie ma. Są busy i sytuacja do naprawienia. Aktualnie zamiast tworzenia linii miejskiej mamy jeden bus, który się po prostu zatrzymuje na większej liczbie przystanków i tyle.

  4
 • 21 lut

  To po kolei :)

  "A mają płacić z własnej kieszeni czy kieszeni "busiarza"?"

  Absolutnie - są środki, które można przeznaczyć na komunikację w Myśleniach to super :) I nie ze swojej, busiarza tylko z NASZEJ. Ala jak dla mnie ok - ja z chęcią się zgodzę. Komunikacja miejska według mnie się przyda.

  "Bo skoro "monopolista" to trzeba mu dowalić bo wyskoczył poza szereg?"

  Rozumiem, że chodzi o tego magicznego busiarza? To owszem - jest monopolistą na tej trasie. Że mu się dostało dofinansowanie? Skoro był przetarg i wygrał - to tak działają przepisy, że ma do tego prawo, ale to Urząd powinien zadbać o to, żeby godziny jazd były logiczne, a nie tylko w dziurach pomiędzy jego kursami oraz autobusem przystosowanym do tych usług, a nie tym co jest. To też moim zdaniem jest w gestii Urzędu.

  "Ty, a może niech płacą ci co "nie jeżdzą" tym busem z zawiści że ufundował Szlaczetka? To jest piękny protest, co?"

  Ależ płacą - Ci co jeżdżą płacą trochę więcej, bo muszą kupić bilet, a ci co nie jeżdżą mniej, ale to z ich podatków idzie. Szlachetka nic nie ufundował - on przeznaczył część budżetu miasta/dofinansowanie na tą linię.

  To co mnie boli w tym temacie, to klejona drutem i taśmą klejącą propozycja dla mieszkańców, czyli ta linia - nietrafiony pojazd, nieprzemyślane godziny przyjazdów/odjazdów brak oznakowań, które można zrobić i zamontować w jeden dzień i nie muszą to być gablotki ze szkłem i podświetleniem. Zwykłe - płyta z nadrukiem, byle by były a oni niech następne pół roku debatują jak mają wyglądać te docelowe. Spora cześć kampanii Szlachetki miała wydźwięk lepszych czasów niż za poprzednika, szacunku i pracy dla mieszkańców oraz lepszej organizacji i tego oczekuję po jego projektach. Tutaj tego nie widać

  12
 • 20 lut

  W skrócie - poprzednia władza rozwaliła PKS (Ostrowski) i busy weszły w monopol. Przyszła nowa (Szlachetka) z dobrą zmianą, końcem folwarku poprzedników i obietnicą dbania o mieszkańców. Nowa władza dofinansowała jednej firmie zmianę jej aktualnej trasy po Myślenicach, ale nie zapewniła nawet kawałka blachy z naklejką z rozkładem, którą można przyczepić do słupa jak to dawniej nomen omen miał PKS (te żółte). Gloria i chwała Burmistrzowi Szlachetce, a ktokolwiek kiedyś wierzył Ostrowskiemu i go bronił niech sczeźnie.

  Zgadza się?

  12 4

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

 • 20 lut

  Faktycznie - żeby tylko istniało jakieś proste rozwiązanie połączenia tablicy ze słupem...

  http://www.kmk.krakow.pl/oznaczenia/przystanek_5.jpg

 • 13 lut

  Nie poprzedników tylko Starostwa, bo trasa przebiega po powiatowych drogach, więc pewnie to Starostwo nie ustosunkowało się do jakiejś magicznej apelacji o stworzenie przystanków, wiat i tabliczek i dlatego ludzie nie mieli ani gdzie czekać, ani godziny nie znali ;)

  Ale ta wersja padnie pewnie na nadzwyczajnym briefingu prasowym po zapytaniach o brak informacji o odjazdach/przyjazdach.

  42 3
 • 13 lut

  "Chcieliśmy dobrze dla mieszkańców, ale niestety musimy zaniechać wprowadzania komunikacji miejskiej z powodu zbyt dużych kosztów w stosunku do użytkowników. Pilotażowo wprowadzona linia w ciągu ostatniego miesiąca miała zbyt małe zainteresowanie przez co wnioskujemy, że potrzeby mieszkańców nie idą w tym kierunku."

  Ja się spodziewam oświadczenia w takim stylu ;)

  41 6

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

 • 13 sty

  Ale o to właśnie chodzi, żeby nie robili cokolwiek, tylko najlepiej jak mogą. Puszczenie takiego busa dla grupy docelowej jaką przedstawili to pomyłka w założeniu. Równie dobrze mógłby to być program dofinansowania szkołom karnetów na stok narciarski w Szklarskiej Porębie. To właśnie takie "cokolwiek".

  15 3
 • 13 sty

  Myślenickie Przewozy Kuriozalne...

  Prawie 20-letni Sprinter, najlepszy transport dla seniorów. Tych o laseczce, którzy sobie chcą podjechać na targ i wrócić wygodnie z zakupami... a nie czekaj wysokie stopnie i wąskie przejście. No to dla uczniów, bo to między innymi im ma pomagać taka linia, żeby sobie spokojnie na 8:00 do szkoły zdążyli... nie moment. Dla nich też nie - nie zdążą. A no tak - schorowany człowiek chce dojechać do szpitala bez przeszkód np. z osiedla. Wsiądzie sobie w połowie trasy, wysiądzie kawałek dalej pod szpitalem... może nawet będzie miał miejsce wolne i nie będzie musiał stać. Co najważniejsze wszyscy wygodnie wsiadają i wysiadają przez jedne drzwi, które zwyczajem busiarskim trzeba "jeszcze raz, ale mocniej" zamknąć. No i przede wszystkim ułatwienie dla matek z dziećmi, żeby się z wózkiem mogły łatwiej po mieście przemieszczać. Nie zapominajmy, że dla nich też jest miejsce. Bo rozumiem, że bus będzie miał przyczepę?

  Jestem na tak.

  49 6

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list dla komitetów wyborczych

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • 11 cze 2019

  Bez Układów to ma w ogóle ciekawą sytuację:
  Jak zagłosują tak jak KW Ostrowskiego to zmowa układowa z KW Ostrowskiego, jak zagłosują tak jak PiS to zmowa z PiS, jak się wstrzymają to będzie, że po co oni tam w ogóle są, a jak ich nie będzie na sesji, to za co biorą pieniądze.

  6 1
 • 9 cze 2019

  Skoro audyt ma tak niepodważalne dowody, to choćby się i miesiąc naradzali to i tak nie przeskoczą, wiec w czym problem?
  A czy to prawda, że audyt zakończył się w styczniu? Bo wtedy wychodziłoby na to, że w urzędzie też dosyć długo go czytali?

  26 2
 • 9 cze 2019

  To na tym to polega? Radni mieli tylko go przeczytać i już? A może chcieli więcej czasu, żeby po przeczytaniu znaleźć jakieś merytoryczne rozwiązania do zaproponowania, albo nie wiem - skonsultowanie się z jakimś ekspertem?
  Bo mam wrażenie, że tu chodzi o ważną kwestię dla przyszłości gminy i podejście przeczytaj i się wypowiedz, to trochę kiepski przykład pracy ponad podziałami na rzecz mieszkańców.

  18 3

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28 mar 2019

  Ale, że o co chodzi z tym "sposobem zwolnienia" poprzednich dyrektorów?
  Bo ja odniosłem wrażenie, że nowy burmistrz jest przeciwko metodom działania poprzedniego, ale póki co wychodzi na to, że ma jakąś dziwną pulę "oko za oko", że skoro Ostrowski tak mógł, to on też może i nie ma prawa to godzić w jego wizerunek?

  21 17
 • 27 mar 2019

  W takie tłumaczenie może uwierzy tylko ktoś, kto nie zna pana Lemaniaka.
  Niby miała być piękna miotła do sprzątania w Gminie, a okazuje się zwykłym drapakiem :/

  105 25

Burmistrz apeluje do radnych o wycofanie poprawek w budżecie. Mówi o „zaciskaniu pasa”

 • 30 sty 2019

  Swoją drogą - to zaciskanie pasa, to chyba nie kosztem priorytetów, o których wspominał przed wyborami? Bo skoro obiecał, to chyba sprawdził, że jest to możliwe do realizacji, prawda?

  https://www.youtube.com/watch?v=5Sm_rnxK_KY

  13 3
 • 29 sty 2019

  Radni i burmistrz nie mogą rozmawiać prywatnie między sesjami, bo może o jakimś zakazie nie słyszałem? Nie mogą się spotkać na kawie i porozmawiać?
  Bo się nam z burmistrza youtuber zaraz zrobi, skoro wszystko przed kamerą musi przekazywać :)

  30 4

Taka jazda

 • 30 mar 2018

  To ja też się nie zgodzę ;) strzałka owszem jest, ale dla pojazdów skręcających z Armii Krajowej w Przybyszewskiego (w kierunku, w którym Ty też jedziesz) - dlatego jest pod kątem ustawiona, bo dotyczy pasów, które przeciąłeś wjeżdżając na skrzyżowanie.

  EDIT: Tutaj zdjęcie z googla, jak ja rozumiem to skrzyżowanie:
  https://zapodaj.net/0f9dee663bbe2.jpg.html

  10
 • 30 mar 2018

  Niestety - to Ty tutaj wymusiłeś. Wjechałeś na jej pas pod prąd, a powinieneś na prawo od żółtego słupka, więc na razie 1:0 dla KR ;)

  12 1

Powiat myślenicki: Policja wystawiła 115 mandatów za prędkość. To dane z jednego dnia

 • 11 kwi 2017

  W tym wypadku, z własnego doświadczenia, już mogę napisać, że się da ;)

  - że muszę ustąpić pierwszeństwa pojazdom zawracającym to standard, bo w końcu wjeżdżam na ich pas
  - że zablokuję auta w kierunku Łapczycy to niestety też fakt, ale cóż zrobić. Czasami ja czekam za kimś, żeby ustąpił pierwszeństwa, kiedy skręca w lewo, a czasami ja niestety kogoś zmuszę do czekania. To chyba jest nieuchronna codzienność naszego ruchu ulicznego.

  Co do drugiego, to mam nadzieję, że się obustronnie rozumiemy, że jeśli jest duży ruch to nam jednak nie przeszkadza pojechać dalej i zawrócić na rondzie, zamiast tamować kilkanaście samochodów, bo "król sobie wymyślił skręcanie" ;)

  3 2
 • 11 kwi 2017

  Zgadzam się tym, że atak na wprost z Biedronki jest co najmniej nie na miejscu, bo tam faktycznie jest ciągła, ale w punkcie, o którym piszę technicznie jest to do wykonania i to bez większego trudu. Jest na to wystarczająca ilość miejsca - ta przerywana linia jest w efekcie dużo dłuższa niż długość przeciętnego sedana ;) Chyba musi to pozostać jako nierozwiązany niuans w tej rozmowie.

  A co do mojego skrzyżowania - faktycznie taka też jest moja interpretacja :) Dzięki za potwierdzenie

  1 3
 • 11 kwi 2017

  Ciekawa dyskusja nam się robi :)

  Spójrz - taki jest mój tok myślenia (jak strzałka na mapce)

  http://pl.tinypic.com/view.php?pic=259henp&s=9#.WOyqVdKLRQI

  Dojeżdżam do tego miejsca prawym pasem i dla mnie w tym punkcie też jest przerywana (jednostronnie) więc ja też ją mogę przeciąć (tu by była zagwozdka czy skręcam czy zmieniam pas). Chyba, że faktycznie gdzieś w przepisach stoi, że ona jest tylko dla pojazdów jadących na wprost z ulicy Marka?

  3 1