ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list dla komitetów wyborczych

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • 11 cze

  Bez Układów to ma w ogóle ciekawą sytuację:
  Jak zagłosują tak jak KW Ostrowskiego to zmowa układowa z KW Ostrowskiego, jak zagłosują tak jak PiS to zmowa z PiS, jak się wstrzymają to będzie, że po co oni tam w ogóle są, a jak ich nie będzie na sesji, to za co biorą pieniądze.

  6 1
 • 9 cze

  Skoro audyt ma tak niepodważalne dowody, to choćby się i miesiąc naradzali to i tak nie przeskoczą, wiec w czym problem?
  A czy to prawda, że audyt zakończył się w styczniu? Bo wtedy wychodziłoby na to, że w urzędzie też dosyć długo go czytali?

  26 2
 • 9 cze

  To na tym to polega? Radni mieli tylko go przeczytać i już? A może chcieli więcej czasu, żeby po przeczytaniu znaleźć jakieś merytoryczne rozwiązania do zaproponowania, albo nie wiem - skonsultowanie się z jakimś ekspertem?
  Bo mam wrażenie, że tu chodzi o ważną kwestię dla przyszłości gminy i podejście przeczytaj i się wypowiedz, to trochę kiepski przykład pracy ponad podziałami na rzecz mieszkańców.

  18 3

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28 mar

  Ale, że o co chodzi z tym "sposobem zwolnienia" poprzednich dyrektorów?
  Bo ja odniosłem wrażenie, że nowy burmistrz jest przeciwko metodom działania poprzedniego, ale póki co wychodzi na to, że ma jakąś dziwną pulę "oko za oko", że skoro Ostrowski tak mógł, to on też może i nie ma prawa to godzić w jego wizerunek?

  21 17
 • 27 mar

  W takie tłumaczenie może uwierzy tylko ktoś, kto nie zna pana Lemaniaka.
  Niby miała być piękna miotła do sprzątania w Gminie, a okazuje się zwykłym drapakiem :/

  105 25

Burmistrz apeluje do radnych o wycofanie poprawek w budżecie. Mówi o „zaciskaniu pasa”

 • 30 sty

  Swoją drogą - to zaciskanie pasa, to chyba nie kosztem priorytetów, o których wspominał przed wyborami? Bo skoro obiecał, to chyba sprawdził, że jest to możliwe do realizacji, prawda?

  https://www.youtube.com/watch?v=5Sm_rnxK_KY

  13 3
 • 29 sty

  Radni i burmistrz nie mogą rozmawiać prywatnie między sesjami, bo może o jakimś zakazie nie słyszałem? Nie mogą się spotkać na kawie i porozmawiać?
  Bo się nam z burmistrza youtuber zaraz zrobi, skoro wszystko przed kamerą musi przekazywać :)

  30 4

Taka jazda

 • 30 mar 2018

  To ja też się nie zgodzę ;) strzałka owszem jest, ale dla pojazdów skręcających z Armii Krajowej w Przybyszewskiego (w kierunku, w którym Ty też jedziesz) - dlatego jest pod kątem ustawiona, bo dotyczy pasów, które przeciąłeś wjeżdżając na skrzyżowanie.

  EDIT: Tutaj zdjęcie z googla, jak ja rozumiem to skrzyżowanie:
  https://zapodaj.net/0f9dee663bbe2.jpg.html

  10
 • 30 mar 2018

  Niestety - to Ty tutaj wymusiłeś. Wjechałeś na jej pas pod prąd, a powinieneś na prawo od żółtego słupka, więc na razie 1:0 dla KR ;)

  12 1

Powiat myślenicki: Policja wystawiła 115 mandatów za prędkość. To dane z jednego dnia

 • 11 kwi 2017

  W tym wypadku, z własnego doświadczenia, już mogę napisać, że się da ;)

  - że muszę ustąpić pierwszeństwa pojazdom zawracającym to standard, bo w końcu wjeżdżam na ich pas
  - że zablokuję auta w kierunku Łapczycy to niestety też fakt, ale cóż zrobić. Czasami ja czekam za kimś, żeby ustąpił pierwszeństwa, kiedy skręca w lewo, a czasami ja niestety kogoś zmuszę do czekania. To chyba jest nieuchronna codzienność naszego ruchu ulicznego.

  Co do drugiego, to mam nadzieję, że się obustronnie rozumiemy, że jeśli jest duży ruch to nam jednak nie przeszkadza pojechać dalej i zawrócić na rondzie, zamiast tamować kilkanaście samochodów, bo "król sobie wymyślił skręcanie" ;)

  3 2
 • 11 kwi 2017

  Zgadzam się tym, że atak na wprost z Biedronki jest co najmniej nie na miejscu, bo tam faktycznie jest ciągła, ale w punkcie, o którym piszę technicznie jest to do wykonania i to bez większego trudu. Jest na to wystarczająca ilość miejsca - ta przerywana linia jest w efekcie dużo dłuższa niż długość przeciętnego sedana ;) Chyba musi to pozostać jako nierozwiązany niuans w tej rozmowie.

  A co do mojego skrzyżowania - faktycznie taka też jest moja interpretacja :) Dzięki za potwierdzenie

  1 3
 • 11 kwi 2017

  Ciekawa dyskusja nam się robi :)

  Spójrz - taki jest mój tok myślenia (jak strzałka na mapce)

  http://pl.tinypic.com/view.php?pic=259henp&s=9#.WOyqVdKLRQI

  Dojeżdżam do tego miejsca prawym pasem i dla mnie w tym punkcie też jest przerywana (jednostronnie) więc ja też ją mogę przeciąć (tu by była zagwozdka czy skręcam czy zmieniam pas). Chyba, że faktycznie gdzieś w przepisach stoi, że ona jest tylko dla pojazdów jadących na wprost z ulicy Marka?

  3 1
 • 11 kwi 2017

  Tak - o tym samym miejscu piszę :)

  Wyjazd jest przy przejściu dla pieszych, gdzie jest ciągła linia (tu trzeba skręcić w prawo na pas w kierunku Dobczyc/Skarbówki), która dopiero po kilkunastu metrach zmienia się w przerywaną już na mostku (i tam dopiero można skręcić w lewo - to ten punkt, którym możesz jechać na światła od strony MOPSu).

  Przynajmniej ja tak to interpretuję, ale jeśli się mylę, to z chęcią poznam inną interpretację - lepiej teraz niż ma mi to Policja wytłumaczyć na miejscu ;)

  1 2
 • 11 kwi 2017

  Według oznaczeń ;) Czyli najpierw włączasz się na prawy pas w kierunku Dobczyc, a następnie z niego skręcasz w lewo :)

  Ale dla mnie lepszą ciekawostką jest to skrzyżowanie (Pardyaka/Ogrodowa)

  http://files.tinypic.pl/i/00890/splh6qf0rs8u.jpg

  Na mój chłopski rozum Pardyaka w tym miejscu ma dwa pasy, które każdy interpretuje inaczej. Raz lewy jest do jazdy na wprost, raz prawy, do skrętu w lewo (w kierunku 3goMaja) też jest raz lewy, raz prawy (i nie chodzi mi tu o ciężarówki).
  Najciekawszym momentem jest właśnie jazda na wprost, kiedy dwa auta równolegle próbują jechać na wprost w kierunku Niepodległości.

  2

DYSKUSJA: Czy rondo w Śródmieściu jest prawidłowo oznaczone?

 • 10 maj 2014

  To prowokacja czy pytanie na serio? Bo tak między nami to czasami są np. na wysepkach pomiędzy pasami ruchu (tak jak w tym przypadku), ale ćsii - niech mają ludzie niespodziankę ;)

  nicdostracenia napisał/a:

  Skoro ktoś zjeżdża z ronda a jest jedna droga to wie, że ma jechać prosto a nie lewą stroną pod prąd.

  Taaa... tak samo jak z dwu pasmowej jednokierunkowej ulicy powinno się skręcać w lewo ze skrajnego lewego pasa. Wszyscy to wiedzą - to po prostu buntownicza natura niektórych z nich każe im robić inaczej.

  8 4
 • 10 maj 2014

  A ja się nie zgodzę.
  Technicznie rzecz biorąc znaki są umieszczone nie na rondzie ale na wysepkach ulic, które do niego dochodzą czyli na ul. Poniatowskiego i Niepodległości. Moim zdaniem procedura wygląda tak: zjeżdżasz z ronda i wjeżdżasz na ulicę, na której jest wysepka i tą wysepkę masz minąć z prawej strony.
  Jak dla mnie logiczne :)

  30 7

Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Wywieszacie ją podczas świąt narodowych?

Budowa ronda i zmiana organizacji ruchu w Myślenicach

 • 12 lip 2012

  A ja nie jestem rondosceptykiem - mi się ono podoba i ciesze się, że powstanie.

  Nie rozumiem też trochę żalów co do organizacji ruchu. Sam mam codzienie do pokonania całe Myślenice i nie mam poroblemów z odnalezieniem się w zmianach:
  Nie jest to wszystko źle oznaczone - jeśli ktoś nie widzi żółtej tablicy nie małego formatu to chyba nie do końca wina twórców rzeczonej tablicy. Żółtego migającego światła też nie potrzebuję - jak się zbliżam do szkrzyżowania to wzmagam czujność i nie lecę przez nie jak odrzutowiec.
  Żółtego oznakowania też za bardzo nie potrzebuję - jak jest nakaz w lewo to mam skręcić w lewo i nie musi mi tego linia pokazywać. Tak samo z linią zatrzymania przy STOP - przeczucie mi mówi, że trzeba się zatrzymać przed ulicą krzyżującą się z moją. Z zasady jak w zimie, kiedy żadnych znaków poziomych nie widać.

  Nie mówię, że te elementy nie muszą być albo, że nie ułatwiłyby poruszania się. Wskazuję tylko, że stan taki jaki jest to nie do końca zbrodnia, jak tu ją niektórzy przedstawiają.

  5 1

Park Przygody: Przedłużamy lato

 • 14 wrz 2011

  W trakcie? Znaczy w którym momencie? Bo z tego co ja widziałem to cała załoga parku próbowała przede wszystkim uspokoić sytuację.

  Ja osobiście ich nie winię - to ochrona zareagowała w taki a nie inny sposób. Wolę się przejść jeszcze raz i zobaczyć jak to teraz wygląda.

  Waląc metaforą - nie chcę winić sklepu, że nagle ekspedientce odwaliło.

  5 3
 • 14 wrz 2011

  No niezłe podejście :D

  Nie obchodzi mnie czy wyciągnęli z tego wnioski. Nie obchodzi mnie czy coś zmienili. Na stos ich bezczelnych! Powinni się spakować i uciec na Antypody za taką wpadkę!!

  Prawda? :D

  4 3

Rondo Śródmieście: Wojewoda uchylił pozwolenie na budowę

 • 27 cze 2011

  A jaką macie propozycję, żeby ograniczyć/wyeliminować przechodzenie pieszych przez ulicę na mostku?
  Bo jak będzie jednokierunkowa to ok - jadę w lewo ze Słowackiego (pod Przystanią) i już nie muszę szukać dziur pomiędzy ludźmi a pomnikiem, żeby zobaczyć, czy coś nie jedzie od strony Niepodległości. I jest fajnie. Ale dalej będą śmigać w poprzek mostku.
  Rondo by to chyba wyeliminowało?

  2 2

Myślenice: Remont kamienicy na Rynku

 • 22 cze 2010

  Tak, beznadziejnie.
  Po co bibliotece większy i nowszy budynek? Przecież wszystkie książki już napisano i więcej nie będzie...

Pizzeria w myślenicach

 • 18 cze 2010

  Obstawiałbym, że pierwsza ale mogę się mylić.

  Jednak Lisia Łapka jest raczej kategorią samą w sobie - pizzerią przekąskową a nie na posiedzenie. Nie mniej jestem tam o wiele częściej niż w innych. Może właśnie przez to, że to "smaki dzieciństwa" ;)