Ruszyły prace nad rewitalizacją centrum Sułkowic. Potrwają do końca roku

 • Paweł Latoń 28 sie 2021

  Kierowniku. A w których latach to było? Ba akurat byłem( albo jestem) z grona czołowych metalowców Sułkowic. Mało tego. Graliśmy regularne koncerty na których był ogień. I tak się też składa że zjeżdżała się cała okolica z Myslenicami włącznie. Coś mi kolego plecisz bzdury. Sułkowice metalem i punkiem tętniło. A słynne TnT pękało w szwach od rokowcow punkowców i metalowców, bo to była knajpa dla ludzi z subkultury. Może chodzi Ci o inne Sułkowice? ??

  11 2

„Twoje ogłoszenie jest nadal aktualne? Kliknij tutaj". Tak mieszkańcy powiatu stracili kilkanaście tysięcy złotych

 • Paweł Latoń 7 kwi 2021

  Na olx trzeba uważać na wiadomości wysyłane poprzez whatsapp lub poprzez zwykłego smsa. Najlepiej nie odpisywać i od razu blokować. Uczciwy zainteresowany wyśle wiadomość poprzez olx albo po prostu zadzwoni. Inne najlepiej od razu blokować. Nie dajcie się nabrać. Wiem to z doświadczenia choć nie padłem ofiarą. Ale przy pierwszej i drugiej wiadomości coś mi nie pasowało więc zadzwoniłem pod ten numer i była cisza. Inna sytuacja to taka że zadzwonił do mnie rzekomy przedstawiciel z t mobile z ofertą. Zaczął prosić o dane, NIP PESEL adres. I najlepiej od razu zignorować lub podać fałszywe dane. Wtedy taki niby przedstawiciel potwierdzi to co jest nieprawdą. I sprawa będzie jasna. Ale najlepiej unikać rozmowy. Żaden przedstawiciel t mobile nie prosi o dane personalne. On po prostu przedstawia Ci ofertę. Takich telefonów jest bardzo bardzo dużo. Przestępcy są wszędzie. Wręcz jest ich jak komarów w lecie. Tacy wyłudzacze nie działają do końca profesionalnie. Można wyczuć po formie pytań i dziwnych zachowań. Kiedy spytałem dlaczego nie dzwoni z biura obsługi ten mi mówi że jak Pan chce to ja jeszcze raz zadzwonię i się wyświetli biuro obsługi. I to była taka gadka już na hama.

  7

Krzysztof Giza: Afrykański Pomór Świń na naszym terenie to tylko kwestia czasu

 • Paweł Latoń 18 mar 2021

  Walking Dead to kwestia czasu.

  5

Policja: Cztery osoby zatrzymane w związku z dewastacją kościoła. 20-latek usłyszał zarzuty

 • Paweł Latoń 4 mar 2021

  I że w Myślenicach się takie sprawy mają? A nie w Sułkowicach? A taka fę fą mieścina.?

  16 6

Nowy budynek urzędu gminy Sułkowice stanie za pomnikiem Ofiar Pacyfikacji? "Koncepcja jest sprawdzana"

 • Paweł Latoń 17 gru 2020

  Nie porównoj budynku w którym ludzie będą przebywać na codzień do źle zaplanowanej inwestycji w zalew. Co Ty myślisz że w Sułkoicach mieszkają sami kryminaliści i jacyś zombi którzy będą chodzić jak wampiry na głodzie do urzędu żeby go zniszczyć? Nauczyliście się tu wszyscy opluwać nas, szydzić i poniżać. Porównujecie nas do marginesu a nie zważacie na większość która żyję normalnie i tak chce żyć. Z bandytką sobie w końcu poradzimy. A naszych szanownych użedników proszę o jakąś stanowczą reakcję na to poniżanie nas Sułkowiczan. Niech ktoś w końcu się wypowie bo przykro się patrzy na to plucie. Nawet jak czasem jest "gżecznym słowem napisane."

  4 14

Wandale niszczą zalew w trakcie remontu. „Ręce opadają”. Gmina zgłasza sprawę na policję

 • Paweł Latoń 7 gru 2020

  Norka rozumiem że jesteś z poza Sułkowic i w raz innymi przyjezdnymi jesteście jedynymi normalnie myślącymi i inteligentnymi ludźmi, a reszta Sułkowiczan to chamy, wieprze i miernota. Jeżeli uważasz się za taką osobę, a bardzo ładnie i mądrze piszesz to nie zniżaj się do poziomu co poniektórych bywalców tego stronniczego forum i nie rób nam przykrości wypisując (nie chodzi o obcokrajowców…) Mam nadzieje że źle zrozumiałem twoje intencje.

  Kiernoz Blachowski jesteś zwyczajnym chamem i nie różnisz się niczym od tych wieprzów demolujących miasto. Człowiekiem bez honoru ukrywającym się za pseudonimem który umie tylko pluć jadem i poniżać innych.

  4 4

Pamiętacie Vasilisa z Big Brothera? Właśnie jedzie przez Polskę na rowerze zbierając pieniądze na protezę dla Marcela

 • Paweł Latoń 16 sie 2020

  Uchodźcą jesteś ty? bo takimi komentarzami uchodzisz za cymbała.?

  11 8

Droga do niezrozumienia

 • Paweł Latoń 20 lip 2020

  Jakie to smutne. Nie wiem czy nie najsmutniejsze???

  4 4

Zarabie tonie w śmieciach. Gmina wysyła w teren strażników miejskich

 • Paweł Latoń 17 lip 2020

  Dokładnie.

  6
 • Paweł Latoń 17 lip 2020

  Bo Myślenice to najsmutniejsze miasto powiatowe w Polsce.?

  23 6

Sułkowice: Tak wyglądał zalew po weekendzie. Mieszkańcy regularnie zasypują go śmieciami

 • Paweł Latoń 17 lip 2020

  Aleburza zabłysnąłeś jak mało kto i zaorałeś, ale sam siebie tanim wpisem. A mieszkańców ci nie żal? Myślisz że nam się to podoba ? Że chcemy mieszkać w stanie umysłu a nie w mieście? Co ty sobie wyobrażasz że 6 tysięcy mieszkańców chodzi tam nad zalew się załatwiać, a umęczeni samorządowcy w pocie czoła ładują łopatami nasze odchody na furmankę? A my dalej przychodzimy i się załatwiamy?
  Ale tak jednoznacznie jest właśnie napisany nagłówek. I tu poważnie apeluję do REDAKCJI Miasto Info oraz do urzędników z Sułkowic o stanowczą reakcję. Proszę zmienić treść nagłówka i dokładnie sprecyzować - Kto to robi?, również w tekście jest wzmianka . Obecna treść „Mieszkańcy regularnie zasypują go śmieciami” jest dla nas krzywdząca i obraźliwa. Potem czyta to ćwierćinteligent , jeden z drugim i myślą że my tam zwyczajnie chodzimy się wypróżniać .

  Tak na marginesie w latach dziewięćdziesiątych gdy piliśmy alkohol na Sułkowickim rynku, policja trzymała nas za gęby. Jak mieli zły humor to trzeba był szybko się pakować, a jak mieli dobry to kazali po sobie posprzątać. Gdyby przykładowo w Myślenicach nie było przez 20 lat policji tak jak u nas, a krakowski patrole dojeżdżały by tylko na interwencję, też była by sodoma i gomora i nie zostałby kamień na kamieniu.

  5 3

Są pieniądze na remont zalewu. Odnowią ścieżki, zbudują skatepark i zamontują kamery

 • Paweł Latoń 27 cze 2020

  Za to wy myśleniczanie jesteście bardziej krakowscy od samych krakowian. Wielkie imperium Myślenickie. Pany Jasienicy i Bysiny. Ale co trzeci z was prowadzi wyścig szczurów a co czwartemu słoma z mózgu wystaje, bo plujecie na siebie jadem i nie umiecie zachować jedności, jeden drugiemu wbiłby nóż w plecy tylko za to że jest za PO albo PiSem. Cóż żeście takiego zrobili na tym waszym Zarabiu? 25 lat temu przygrywałem wam tam na tych waszych dniach pseudo miasta, mamy teraz 20 rok co tam jest? Jakoś Dubaju tam nie widać. Jesteśmy tylko o tyle smutniejsi od was że mieszkamy w dolince a wy na górce. Nic więcej. Jedynie co , to mogę was pocieszyć tym że jest tam grupa ludzi których szanowałem i zawsze będę szanował. Jestem Sułkowiczaninem i dumny jestem z tego bo żyję szczęśliwie tak samo jak cała rzesza mieszkańców. Mamy w nosie wasze opinie, bo to jest nasze miasteczko. Jakie jest, takie jest ale swoje. Zanim ocenicie nasze, lepiej zadbajcie o swoje, bo się tam za niedługo pozabijacie. A teraz dawać mi te minusy bo tylko na tyle was stać.

  19 8

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • Paweł Latoń 2 kwi 2019

  Kiedyś przychodziłem do muzeum aby poznać wojenną Historię naszego regionu. Zobaczyłem w tedy Pana Pawła który mi bardzo pomógł, jako osobę zdeterminowaną i ciężko pracującą bez wytchnienia. Ci co piszą o pieniądzach nie wiedzą o tym jak dyrektor angażował się w muzeum, jak całe serce tam zostawiał. Zapewne też nie chcą wiedzieć bo było by im to nie na rękę. Dla mnie to odwołanie jest porażką dla Myślenic i powiatu. Przyjdzie kiedyś taki czas że wspomnę o Panu i zwyczajnej ludzkiej pomocy, która okazała się dla mnie wyjątkowo cenną lekcją.

  12 13

Sułkowice: Fotoradar już działa. Stanął na jednej najbardziej niebezpiecznych dróg w powiecie

 • Paweł Latoń 1 sty 2019

  Jak kto woli.

 • Paweł Latoń 25 gru 2018

  Nie dbam o ortografię dyć piszę z telefonu. Skoro uważasz ze twoja racja jest twojsza niż mojsza to niech tak zostanie.

  5 2
 • Paweł Latoń 25 gru 2018

  Polecam najpierw douczyć się historii, a potem próbować ciągnąć dyskusje. Bo widać ze nie masz zielonego pojęcia na temat Sułkowickiej ponad wiekowej fabryki i jej wpływu na istnienie miasta. A propos gorzoły, pili tak jak cała Polska piła i pije nadal. Wesołych świąt.

  3 2
 • Paweł Latoń 22 gru 2018

  To nie fabryka jest agresorem dla drogi, lecz droga dla fabryki. Tak samo jak ta droga w tym miejscu, której nie powinno być w 21 wieku, jest agresorem dla przechodniów. Żaden wózek widłowy ani żaden wjeżdżający samochód na teren Kuźni, nigdy nie spowodował wypadku. Nigdy nie obwinię zakładu za to że tam jest , bo był tam już w 19 wieku, a w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku wykarmił ponad 2000 Sułkowiczan i mieszkańców sąsiednich miejscowości, którzy spłodzili współczesne pokolenie. To nie Kuźnia była winna tragedii z tamtego roku w której zginęło dziecko. To nie Kuźnia winna jest tego że wieśniaki rozpędzają tam swoje kolorowe ulepy czasami do ponad 100km na godzinę. To nie Kuźnia winna była dzisiejszej sytuacji gdzie kobieta jadąc do sklepu euro niemal nie spowodowała kolizji, a było to na moich oczach. Bo możliwe że ona podczas jazdy nie była myślami przy przejeżdżającym wózku widłowym bo dziś go tam nie było. Była myślami przy ladzie mięsnej w Euro. Bo wtedy nie ważne było jak dojechać tylko czy aby 5 kg kiełbasy wystarczy. Takie odniosłem wrażenie z dzisiejszej sytuacji która miała miejsce 200 metrów za Kuźnią, i w taki właśnie sposób, w tym roku tuż przed wszystkimi świętymi doszło do potrącenia dziecka przy cmentarzu. I było to na chodniku. Dlatego do tego dochodzi bo społeczeństwo nie myśli o bezpiecznej jeździe, tylko o czystych pomnikach pełnych stołach i innych rzeczach robionych na pokaz. Daj mi choć jeden argument w czym jest winna fabryka? Bo równie dobrze idąc tym tropem, mieszkańcy Sułkowic od Tablic po Zieloną powinni już dawno przenieść swoje siedziby gdzieś dalej bo przeszkadzają komunikacji. Myślisz że przy Kuźni jest mniej bezpiecznie niż na górze Sułkowic? To zapraszam na Malikówkę. Najlepiej już poniedziałek . Tak na dwie godziny w południe. Stań sobie przy drodze bez chodnika. Wtedy zobaczysz co to jest strach i co to jest niebezpieczne miejsce. Masz swoje zdanie, to dobrze bo masz do niego prawo, i nikt ci go nie odbierze. Wybacz ale ja też mam swoje, i moglibyśmy godzinami o tym pisać, ale nie ma sensu. Fabryka która jest Sułkowickim dziedzictwem kulturowym i etykietą w Europie wykarmiła Sułkowice a droga krajowa zabiła niewinne istoty. Polski kraj, województwa, powiaty i gminy roztrwoniły biliony złotych. A położenie geograficzne Sułkowic daje takie warunki aby na zachód w stronę Jastrzębi, nad szkołą podstawową biegła obwodnica i to ekspresowa. Aż do Suchej B. I takie jest moje zdanie. A dla ciebie może być błędne. Nie dbam o to.

  9 5
 • Paweł Latoń 21 gru 2018

  Co do wózków widłowych, to nie fabrykę wybudowano przy drodze krajowej, lecz drogę krajową przy fabryce. I to jest istotny element, chyba że tak już nazywali szosę w 19 wieku. A FN Kuźnia, zakład który przez dziesiątki lat dawał tysiącom ludzi pracę , (mimo że teraz zatrudnia tylko ileś set), który jest jedną z największych wizytówek Sułkowic, znany w Europie i na świecie, który przy obecnym prezesie rządzącym twardą ręką rozwija się dynamicznie jak zachodnie firmy, jest zwyczajnie upokarzany przez tiry, busy i całą sieć komunikacyjną, która już dawno powinna wykorzystywać obwodnicę Sułkowic. Plany takiej obwodnicy albo przynajmniej jakieś zapiski pewnie od 30 lat leżą w gdzieś tam po naszych urzędach. O ile są takie, ale pamiętam że już na początku lat dziewięćdziesiątych rozmawiali ludzie o możliwości istnienia obwodnicy biegnącej na zachód od Sułkowic. Każdy ma swoje zdanie i nic mi po narzucaniu mojego innym, ale moje jest takie że powinniśmy się czepiać tirów i całego tego zła które biegnie przez Sułkowice a nie wózków widłowych.
  Malikówka obecnie stała się zapomnianą Arizoną. Po podpaleniach stodół, leżący i zamarznięty granatowy trup przed chałupiną nie robi już na nas większego wrażenia. Tu trzeba mieć nerwy ze stali jak nasze dzieci chodzą do szkoły i jak my sami wychodzimy na ulicę. Obecny nasz burmistrz ma szanse zapisać się w kartach tego Sułkowickiego rejonu jeśli coś zmieni na lepsze, jeśli poprawi nasz los z którym jak na razie my mieszkańcy Malikówki zostawieni jesteśmy sami sobie. Wtedy wygra i zaskarbi sobie przychylność społeczeństwa. Jeśli zostawi nas z tą Syberią, to lud będzie szukać pomocy dalej. Co do wiary to, jak mocno wierzy obecny burmistrz jest jego sprawą i nic nam do tego. Jeśli będzie dobrze służył Sułkowicom to, to czy jest zagorzałym chrześcijaninem czy też nie, będzie mieć to drugorzędne znaczenie. Nic mi do szukania problemów w cudzej wierze, dopóki nikt nie będzie zaglądał do mojej. Ale to jest moje zdanie. Z Panem Grabczykiem już wstępnie rozmawiano na temat sprawy bezpieczeństwa na górze Sułkowic. Ale my szary człowiek, też musimy działać, bo samym narzekaniem będziemy dalej siedzieć w tej Arizonie.

  15 5

Reaktywacja skoczni narciarskiej w Myślenicach? "Na razie to tylko przymiarki..."

 • Paweł Latoń 13 gru 2018

  Mirekm lotnisko już było. Albo raczej małe lądowisko. I lepiej żeby takiego nie reaktywowali bo to było niemieckie ;-)

  3 3

Butelki, puszki, reklamówki a nawet koce i namioty. Tak imprezowicze zaśmiecają "Dalin"

 • Paweł Latoń 28 sie 2016

  Ale jak ogrodzić? Pół Polski?

  15

Głogoczów, Krzeczów: Dwa wypadki jedna osoba nie żyje

 • Paweł Latoń 3 cze 2016

  Hells Angels

  11 9

IV RP

 • Paweł Latoń 15 gru 2015

  Tak to napisałeś jakby teraz peowskie gnioty tego nie robiły. Wszyscy są po jednych pieniądzach.

  3 2

Rozliczanie PIS z obietnic

 • Paweł Latoń 28 paź 2015

  Do autora.
  Człowieku! Siejesz jadem. Jeszcze rządu nie ma a ty go już rozliczasz.To jest bardzo niski poziom. Uważaj żebyś się nie udławił własnymi wymiocinami.

  6 7

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: PiS triumfuje. W powiecie ma 2/3 głosów. Jarosław Szlachetka w Sejmie

 • Paweł Latoń 25 paź 2015

  Brawo Kukiz! 44 jest dobrze.

  98 35

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: Na kogo głosować i dlaczego?

 • Paweł Latoń 21 paź 2015

  Zanberg. Zwykły marny lewacki novo-komunista. Nie mogłem go słuchać jak pierniczył jacy jesteśmy źli i nienawistni bo nie chcemy uchodźców. Do gościa nie dociera to że Polacy nie chcą uchodźców z nienawiści, lecz z zwykłego strachu i obawy przed bardzo niepewną przyszłością z islamistami. A jeśli myśl o bezpieczeństwie dla swoich bliskich jest ksenofobią to ja jestem ksenofobem X 10 i wolę już Korwina . Chwilowe zauroczenie nim, przejdzie jak miłość do Rysia :-) Pozdrawiam

  9 7