Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • Paweł Latoń 2 kwi 2019

  Kiedyś przychodziłem do muzeum aby poznać wojenną Historię naszego regionu. Zobaczyłem w tedy Pana Pawła który mi bardzo pomógł, jako osobę zdeterminowaną i ciężko pracującą bez wytchnienia. Ci co piszą o pieniądzach nie wiedzą o tym jak dyrektor angażował się w muzeum, jak całe serce tam zostawiał. Zapewne też nie chcą wiedzieć bo było by im to nie na rękę. Dla mnie to odwołanie jest porażką dla Myślenic i powiatu. Przyjdzie kiedyś taki czas że wspomnę o Panu i zwyczajnej ludzkiej pomocy, która okazała się dla mnie wyjątkowo cenną lekcją.

  12 12

Sułkowice: Fotoradar już działa. Stanął na jednej najbardziej niebezpiecznych dróg w powiecie

 • Paweł Latoń 1 sty 2019

  Jak kto woli.

 • Paweł Latoń 25 gru 2018

  Nie dbam o ortografię dyć piszę z telefonu. Skoro uważasz ze twoja racja jest twojsza niż mojsza to niech tak zostanie.

  5 2
 • Paweł Latoń 25 gru 2018

  Polecam najpierw douczyć się historii, a potem próbować ciągnąć dyskusje. Bo widać ze nie masz zielonego pojęcia na temat Sułkowickiej ponad wiekowej fabryki i jej wpływu na istnienie miasta. A propos gorzoły, pili tak jak cała Polska piła i pije nadal. Wesołych świąt.

  3 2
 • Paweł Latoń 22 gru 2018

  To nie fabryka jest agresorem dla drogi, lecz droga dla fabryki. Tak samo jak ta droga w tym miejscu, której nie powinno być w 21 wieku, jest agresorem dla przechodniów. Żaden wózek widłowy ani żaden wjeżdżający samochód na teren Kuźni, nigdy nie spowodował wypadku. Nigdy nie obwinię zakładu za to że tam jest , bo był tam już w 19 wieku, a w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku wykarmił ponad 2000 Sułkowiczan i mieszkańców sąsiednich miejscowości, którzy spłodzili współczesne pokolenie. To nie Kuźnia była winna tragedii z tamtego roku w której zginęło dziecko. To nie Kuźnia winna jest tego że wieśniaki rozpędzają tam swoje kolorowe ulepy czasami do ponad 100km na godzinę. To nie Kuźnia winna była dzisiejszej sytuacji gdzie kobieta jadąc do sklepu euro niemal nie spowodowała kolizji, a było to na moich oczach. Bo możliwe że ona podczas jazdy nie była myślami przy przejeżdżającym wózku widłowym bo dziś go tam nie było. Była myślami przy ladzie mięsnej w Euro. Bo wtedy nie ważne było jak dojechać tylko czy aby 5 kg kiełbasy wystarczy. Takie odniosłem wrażenie z dzisiejszej sytuacji która miała miejsce 200 metrów za Kuźnią, i w taki właśnie sposób, w tym roku tuż przed wszystkimi świętymi doszło do potrącenia dziecka przy cmentarzu. I było to na chodniku. Dlatego do tego dochodzi bo społeczeństwo nie myśli o bezpiecznej jeździe, tylko o czystych pomnikach pełnych stołach i innych rzeczach robionych na pokaz. Daj mi choć jeden argument w czym jest winna fabryka? Bo równie dobrze idąc tym tropem, mieszkańcy Sułkowic od Tablic po Zieloną powinni już dawno przenieść swoje siedziby gdzieś dalej bo przeszkadzają komunikacji. Myślisz że przy Kuźni jest mniej bezpiecznie niż na górze Sułkowic? To zapraszam na Malikówkę. Najlepiej już poniedziałek . Tak na dwie godziny w południe. Stań sobie przy drodze bez chodnika. Wtedy zobaczysz co to jest strach i co to jest niebezpieczne miejsce. Masz swoje zdanie, to dobrze bo masz do niego prawo, i nikt ci go nie odbierze. Wybacz ale ja też mam swoje, i moglibyśmy godzinami o tym pisać, ale nie ma sensu. Fabryka która jest Sułkowickim dziedzictwem kulturowym i etykietą w Europie wykarmiła Sułkowice a droga krajowa zabiła niewinne istoty. Polski kraj, województwa, powiaty i gminy roztrwoniły biliony złotych. A położenie geograficzne Sułkowic daje takie warunki aby na zachód w stronę Jastrzębi, nad szkołą podstawową biegła obwodnica i to ekspresowa. Aż do Suchej B. I takie jest moje zdanie. A dla ciebie może być błędne. Nie dbam o to.

  9 5
 • Paweł Latoń 21 gru 2018

  Co do wózków widłowych, to nie fabrykę wybudowano przy drodze krajowej, lecz drogę krajową przy fabryce. I to jest istotny element, chyba że tak już nazywali szosę w 19 wieku. A FN Kuźnia, zakład który przez dziesiątki lat dawał tysiącom ludzi pracę , (mimo że teraz zatrudnia tylko ileś set), który jest jedną z największych wizytówek Sułkowic, znany w Europie i na świecie, który przy obecnym prezesie rządzącym twardą ręką rozwija się dynamicznie jak zachodnie firmy, jest zwyczajnie upokarzany przez tiry, busy i całą sieć komunikacyjną, która już dawno powinna wykorzystywać obwodnicę Sułkowic. Plany takiej obwodnicy albo przynajmniej jakieś zapiski pewnie od 30 lat leżą w gdzieś tam po naszych urzędach. O ile są takie, ale pamiętam że już na początku lat dziewięćdziesiątych rozmawiali ludzie o możliwości istnienia obwodnicy biegnącej na zachód od Sułkowic. Każdy ma swoje zdanie i nic mi po narzucaniu mojego innym, ale moje jest takie że powinniśmy się czepiać tirów i całego tego zła które biegnie przez Sułkowice a nie wózków widłowych.
  Malikówka obecnie stała się zapomnianą Arizoną. Po podpaleniach stodół, leżący i zamarznięty granatowy trup przed chałupiną nie robi już na nas większego wrażenia. Tu trzeba mieć nerwy ze stali jak nasze dzieci chodzą do szkoły i jak my sami wychodzimy na ulicę. Obecny nasz burmistrz ma szanse zapisać się w kartach tego Sułkowickiego rejonu jeśli coś zmieni na lepsze, jeśli poprawi nasz los z którym jak na razie my mieszkańcy Malikówki zostawieni jesteśmy sami sobie. Wtedy wygra i zaskarbi sobie przychylność społeczeństwa. Jeśli zostawi nas z tą Syberią, to lud będzie szukać pomocy dalej. Co do wiary to, jak mocno wierzy obecny burmistrz jest jego sprawą i nic nam do tego. Jeśli będzie dobrze służył Sułkowicom to, to czy jest zagorzałym chrześcijaninem czy też nie, będzie mieć to drugorzędne znaczenie. Nic mi do szukania problemów w cudzej wierze, dopóki nikt nie będzie zaglądał do mojej. Ale to jest moje zdanie. Z Panem Grabczykiem już wstępnie rozmawiano na temat sprawy bezpieczeństwa na górze Sułkowic. Ale my szary człowiek, też musimy działać, bo samym narzekaniem będziemy dalej siedzieć w tej Arizonie.

  15 5

Reaktywacja skoczni narciarskiej w Myślenicach? "Na razie to tylko przymiarki..."

 • Paweł Latoń 13 gru 2018

  Mirekm lotnisko już było. Albo raczej małe lądowisko. I lepiej żeby takiego nie reaktywowali bo to było niemieckie ;-)

  3 3

Butelki, puszki, reklamówki a nawet koce i namioty. Tak imprezowicze zaśmiecają "Dalin"

 • Paweł Latoń 28 sie 2016

  Ale jak ogrodzić? Pół Polski?

  15

Głogoczów, Krzeczów: Dwa wypadki jedna osoba nie żyje

 • Paweł Latoń 3 cze 2016

  Hells Angels

  11 9

IV RP

 • Paweł Latoń 15 gru 2015

  Tak to napisałeś jakby teraz peowskie gnioty tego nie robiły. Wszyscy są po jednych pieniądzach.

  3 2

Rozliczanie PIS z obietnic

 • Paweł Latoń 28 paź 2015

  Do autora.
  Człowieku! Siejesz jadem. Jeszcze rządu nie ma a ty go już rozliczasz.To jest bardzo niski poziom. Uważaj żebyś się nie udławił własnymi wymiocinami.

  6 7

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: PiS triumfuje. W powiecie ma 2/3 głosów. Jarosław Szlachetka w Sejmie

 • Paweł Latoń 25 paź 2015

  Brawo Kukiz! 44 jest dobrze.

  98 35

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: Na kogo głosować i dlaczego?

 • Paweł Latoń 21 paź 2015

  Zanberg. Zwykły marny lewacki novo-komunista. Nie mogłem go słuchać jak pierniczył jacy jesteśmy źli i nienawistni bo nie chcemy uchodźców. Do gościa nie dociera to że Polacy nie chcą uchodźców z nienawiści, lecz z zwykłego strachu i obawy przed bardzo niepewną przyszłością z islamistami. A jeśli myśl o bezpieczeństwie dla swoich bliskich jest ksenofobią to ja jestem ksenofobem X 10 i wolę już Korwina . Chwilowe zauroczenie nim, przejdzie jak miłość do Rysia :-) Pozdrawiam

  9 7

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

 • Paweł Latoń 15 wrz 2015

  Dzięki bardzo :-) za udostępnienie. Uprzedziłeś mnie :-) Właśnie czekamy z niecierpliwością na artykuł, który został już wysłany na Miasto Info. Powiem tylko tyle że ci panowie co to składali powinni szukać szczęścia gdzie indziej bo tu się naprawdę marnują! Myśmy tam odegrali co trzeba było :-) ale wszystko to wyprodukowali genialni ludzie! Nasi Powiatowi :-) ;-) To jeszcze podrzucam film opowiadający o tym jak ten teledysk powstał :-)
  https://www.facebook.com/SpectrumOfficialBand?ref=hl

  2 1

ASG Hunters upamiętnili ostatni obóz partyzancki w Lesie Gościbia

 • Paweł Latoń 3 maj 2014

  Ten temat jest poświęcony tablicy pamiątkowej którą Huntersi zainstalowali dla tych trzystu żołnierzy którzy w tych lasach walczyli,cierpieli i w beznadziejni wyglądali wolności. Po to żeby jeszcze ktoś zobaczyl że można w dzisiejszych czasach coś zrobić z serca.Więc dajcie spokój z tymi żalami jak chcecie sobie wypisywać kto wie lepiej kto kogo zabił to może utwórzcie osobny wątek na forum. Oportunisto kto to są ci "żołnierzyki"?

  7 1

TURYSTYKA: Z Sułkowic do Myślenic żółtym szlakiem [WIDEO]

 • Paweł Latoń 6 sty 2014

  Bardzo fajny film :-)

  7 4

Przywitaliśmy 2014 rok. Fajerwerki przysłoniła mgła [GALERIA]

 • Paweł Latoń 1 sty 2014

  Płytkim jest publiczne używanie słowa „Boshe” Nie jestem Enteligentem i być może nie jestem cudownie uprzejmy. Pewnie w oczach innych słowo wieś jest bardzo twardo napisane, więc wycofuję je. Nie będę się też wypowiadał za innych., którzy treść tej wypowiedzi odebrali podobnie jak ja. Po prostu śmieszy mnie używanie tego typu stwierdzeń. A czyichś poglądów nie atakuję bo to jest prywatny grunt każdego człowieka i tam się nie wchodzi.

  7 15
 • Paweł Latoń 1 sty 2014

  "boshe" hahaha ale wieś hahaha będzie dobry rok bo się wesoło zaczął

  10 38

Myślenice: Otwarcie stoku w drugi dzień świąt

 • Paweł Latoń 17 gru 2013

  Wy Myśleniczanie to chyba nie lubicie swojego stoku.

  13 16
 • Paweł Latoń 17 gru 2013

  No to będzie się działo, tyle stoków w powiecie :-)

  13 23

Harbutowice: Trwają prace nad budową stoku narciarskiego na Szklanej Górze

 • Paweł Latoń 8 gru 2013

  Ludzie z całym szacunkiem, ale zastanówcie się dwa razy i przestudiujcie sprawę stoku w Harbutowicach zanim coś wystukacie na klawiszach.
  Panie Eleno co ma piernik do wiatraka? Czyli co ma wspólnego nieczynny stok w Myślenicach z budowanym prawie 20 km dalej, stokiem w Harbutowicach. To tak jak by ktoś napisał po co budują zalew w Sułkowicach jak jest Zarabie? Stok jest Budowany przez prywatną Spółkę inwestorów i tu nie ma nikt nic do dyskutowania bo to jest PRYWATNE. Panie Damianie Nawet jak Unia dała, a raczej pewnie pożyczyła to nie powiatowi ani gminie tylko prywatnym inwestorom po to aby oni mogli wybudować właśnie ten stok. Nie wiem czy gmina Sułkowice ma udziały w stoku i nie wiem jak dużą rolę odegrała w budowie stoku choć na pewno bardzo dużą. Ale wiem że ci panowie właściciele byli i są bardzo zdeterminowani . Nie jeden by tym rzucił i poszedł w diabły. A oni dokończyli dzieło o którym mówiło się już dawno. Nikt sobie nie zdaje sprawy jak ciężkie jest takie przedsięwzięcie, nawet jak się ma pieniądze. Ile trzeba mieć stalowych nerwów żeby to wszystko wykonać, wykupić działki , przejść cały plan zagospodarowania itp.
  Wiecie najłatwiej jest napisać „ Po co?
  To ja już napiszę po co. Po to żeby Rysiek, Józek ,Jasiek ,Staszek i Kryśka mogli w wolnych chwilach poszusować na pięknym długim stoku z widokiem na panoramę Gminy i (Klasztor w Kalwarii). Po to aby ludzie po skończonej pracy poszli na stok odprężyć się, zrelaksować i nabrać sił psychicznych na kolejne dni pracy. Po to aby dzieci z gminy, w dni wolne od szkoły i ferie mogły pojeździć na stoku zamiast grać w gry na komputerze. Może setka dzieci widzących stok zaczynie myśleć o nartach, bo ta setka nie widzi pustego stoku w Myślenicach więc nie ma wyobraźni jak to jest wyjechać na krzesełkach. Po to aby Miłośnicy białego szaleństwa jadący z całej polski do Zawoi, przejeżdżając przez Sułkowice a potem Harbutowice ( W Harbutowicach widać najlepiej stok z centralnej drogi) przetarli oczy ze zdumienia i przy tym powiedzieli ŁAŁ !!! Pewnie tu za rok przyjedziemy. I wreszcie po to żeby mieszkańcy Harbutowic mogli zacząć zarabiać, żeby pootwierały się tam pensjonaty, i jadłodajnie. Inwestorzy budując stok dają pracę ludziom, Dają możliwości mieszkańcom odnalezienia nowej drogi , bo nie jeden już myśli o przyjmowaniu turystów, o budowie parkingów, grillowaniu kiełbasek i sporządzaniu herbatek. Harbutowice to przepiękna wieś a mieszkańcy zasługują na to żeby ich odwiedzać i dać im zarobić. A Inwestorom i Gminie chwał i wielki Szacun za to wielkie, bardzo udane przedsięwzięcie.
  Z tego co wiem to stoki mają być dwa drugi ma się kierować z Szklanej Góry w stronę Sułkowic. Więc w przyszłości na pewno będzie wiele atrakcji, a my wszyscy na tym skorzystamy.

  36 4

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

 • Paweł Latoń 6 sie 2013

  Karczma w Krzywaczce

  7 4
 • Paweł Latoń 4 wrz 2012

  I będzie teraz trochę spokoju. Mniej więcej na pół strony :-)

  4 1
 • Paweł Latoń 5 mar 2012

  Pozwolę się nie zgodzić z Amurem od trzech lat gram na perkusji elektronicznej marki alesiis zakupionej za 2200zł i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła brzmienia ma rewelacyjne jak na tą cenę. Gram na niej po domach weselnych i strażnicach. Nagłaśniana była na dużych festynach przez profesjonalnych akustyków a brzmienie zawsze rozwalało ludzi na łopatki. Nie jeden dał by sobie rękę uciąć że to perkusja akustyczna dobrze nagłośniona. Ni sztuka jest kupić rolanda bądź yamahe za 10000tyś zł trzeba jeszcze umieć na tym grać. Znam ludzi którzy nie potrafią dobrze ułożyć brzmień, grają tylko na tym co fabryka ustawiła i nie wyciągną więcej niż alesis dobrze podkręcony za 2200zł. Nam się wszystkiego uzbierało za 30 może 35 tyś zł a i grania mamy kupę.
  To na jakim sprzęcie gra to sprawa zespołów i nikt nie powinien mieć nic do tego czy ktoś gra n sprzęcie za 30 tyś bądź 60tyś. ale z tym że perkusja za 2 klocki to syf się nie zgodzę i też nazywam się muzykiem bo nie trawię przydomków typu , chałturnicy, grajki bądź muzykanty.

  1 1

Sułkowice: Prace nad zalewem potrwają do 7 lipca

 • Paweł Latoń 20 kwi 2012

  Ludzie, ale ględzicie!!! Nic tylko stękanie i narzekanie, co przeszkadza jednemu i drugiemu to, że roboty się przedłużyły o miesiąc? Odsłońcie klapki z oczu!! Nie widzicie jak ta praca szybko idzie? Jeszcze rok temu nie było tam prawie nic!!! Źle wam, że coś się robi zobaczcie jak wyglądają Sułkowice? Źle jest? Ile pracy się wykonuje w gminie? Przyszłoby wam mieszkać w Jasienicy to byście dopiero docenili fakt, że u nas coś się dzieje. Tam niema nawet chodników. Gmina Myślenice zapomniała o tej wsi. Bida z nędzą nawet miejsca na festyn nie ma, zero relaksu. Dopiero tamtejsza młodzież i radni po tylu latach wyciągają Jasienicę z zapaści! A u nas jest źle? Harbutowice, Rudnik, Krzywaczka, Biertowice te wsie ciągle się rozwijają. Przeszkadza koledze sadzawka? Pewnie myślał o zalewie od gimnazjum do Widbetu z opcją wysiedlenia mieszkańców. Mamy taki Zalew, na jaki nas stać inni nie mają go w ogóle. A Zarobimy na tym wszyscy. Tym, że pojedziemy tam na rowerach, wyskoczymy na piwko i kiełbaskę, popływamy w ( sadzawce) i będziemy się wszyscy cieszyć. Więcej optymizmu mniej ględzenia. Ale niestety są tacy, co choćby, co się robiło to i tak będzie źle!

  11 3