Dorwać „crossowca”! A może oddać mu las?

 • 20 cze 2021

  rozwiązanie sprawy jest dość proste dać właścicielom rozjeżdżanych pól i lasów pozwolenie na broń i niech sami bronią swojej własności

  5 3

Jarosław Szlachetka: Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed, a nie po szkodzie. Stąd ograniczenia

 • 13 mar 2020

  teoria, teoria, teoria, a praktyka wygląda tak: mecz pucharowy UEFA piłkarze przed spotkaniem nie podają sobie rąk jak to bywa w zwyczaju a później przez 90 min ful kontakt podczas walki o piłkę, przepychanki trzymanie się że nie wspomnę o wszechobecnym spluwaniu na boisko. Dokładnie tak samo postępujemy w życiu codziennym zwracamy uwagę ludziom żeby myli ręce nie dotykali klamek wyłączników i takie tam różne duperele po czym widzimy grupki jedzące chipsy z jednego opakowania czy pijące z jednej butelki. Żaden rząd choćby nie wiem z jakiej był opcji nie jest w stanie zmienić z dnia na dzień ludzkich zachowań czy przyzwyczajeń to my sami musimy się pilnować to my sami musimy myśleć a nie czekać aż ktoś za nas to zrobi.

  7 1

Z dnia na dzień jest coraz gorzej."Nie ma czym oddychać i nie można przewietrzyć mieszkania"

 • 30 lis 2019

  Głupie gadanie," dawniej". Dawniej ul Dąbrowskiego kończyła się w połowie obecnej długości nie było ul Wybickiego ani Sikorskiego przejdź się ulicami Średniawskiego lub
  3-go Maja na których domów jest najmniej 3 razy tyle co dawniej.Dawniej w starym drewnianym domu w którym mieszkaliśmy paliło się w większości drewnem a całą zimę ogarniało się 1-1,5 t węgla po przeprowadzce do nowego domu kupowało się 5-6 t węgla.
  Dawniej na całej ul Średniawskiego było 6 szt samochodów teraz tyle niejednokrotnie stoi na jednej posesji. Dawniej całe lato miałem otwarte okna teraz ok 17 muszę zamykać bo sąsiedzi rozpalają w piecach celem zagrzania wody.

  11 1

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • 20 sie 2019

  za granicą mają muzułman i wcale im do śmiechu nie jest

  20 6

Ruszyła kwalifikacja wojskowa 2019

 • 19 mar 2019

  jakoś tak i w Wietnamie i w Afganistanie ta technologia się nie sprawdziła a i Krym zdobyły zielone ludziki, sama technologia wojny nie wygra musi za nią stać człowiek odpowiednio zmotywowany
  chyba że masz na myśli technologię która zmiecie z powierzchni ziemi wszystko ale i wtedy nie będzie wygranych
  służba wojskowa to obowiązek wobec ojczyzny nie Maciarewicza, pisu czy kogokolwiek innego

Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

 • 28 lut 2019

  nie nie uważam tego za normalne, nie uważam też za normalne obarczanie pisu za wszystko co się dzieje w koło bo nawet oni nie są wszechmocni

  9 35
 • 28 lut 2019

  chore to jest doszukiwanie się wszędzie wpływów Pis, odkąd pamiętam zawsze po wyborach są zmiany bo każdy che pracować w otoczeniu swoich ludzi niezależnie od tego czy jest się z Pis czy z
  innej opcji politycznej jak burmistrz Dobczyc.

  19 64

Dwa zamarznięte psy. Jeden w garnku. Inspektorzy KTOZ: „Widok jak z koszmaru” [WIDEO]

 • 21 lut 2019

  tak szukacie empatii dla zwierząt a na skargi starszej kobiety że ją boli noga lekarz z ironią mówi "ile pani ma lat"

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • 21 sie 2018

  A mnie się zdawało że czasy w których liczył się posiadany papier minęły bezpowrotnie, z powyższych wypowiedzi wynika że jednak nie. O ile absolwentom ekonomi, finansów czy zarządzania może się przydać posiadana wiedza o tyle dyplom np z AWF niekoniecznie.
  Jest całkiem spora grupa ludzi ze średnim wykształceniem która prowadzi swoje firmy z bardzo dobrymi efektami a są też ludzie z wyższym wykształceniem którzy ledwo wiążą koniec z końcem.
  Osobiście wolał bym żeby naszą wspólną kasą zarządzali ci pierwsi.

"Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki!?".Tak komentujecie jazdę wokół galerii

 • 11 sie 2018

  Dokładnie tak ten kto robił tą reorganizację chyba nie próbował wjechać na górę zmieniając o 180stopni kierunek jazdy to raz a dwa tylko patrzeć jak ktoś jadący z góry przywali w bok klientowi który jedzie w koło budynku a przy okazji kto tam ma pierwszeństwo? Reguła prawej strony jakoś nie bardzo tam działa zresztą jadąc dołem nie bardzo widać czy ktoś zjeżdża czy nie

  16 2

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat

 • 13 cze 2018

  a ja nieodmiennie zadaję jedno pytanie co by było gdy by jednemu czy drugiemu właścicielowi quada ktoś zakręcił kilka bączków na jego pięknie wystrzyżonym ogrodzie???

  Billaden to pytanie zwłaszcza do ciebie jeśli jak twierdzisz prywatne lasy są po to aby po nich jeździć to może i swój przydomowy trawnik udostępnisz tym kolesiom.

  stać ich na wydatek kilkunastu tyś i więcej na quad ale jakoś nikt z nich nie pomyśli gdzie będzie tym ustrojstwem jeździł, a może zrobić ściepę wykupić kawałek pola czy lasu i zrobić sobie tor przeszkód a nie śmigać po prywatnych posesjach ciesząc się z bezradności właścicieli.
  w USA już by im dawno dupy odstrzelili za wjazd na prywatne własności.

Niedźwiedź zniszczył pasiekę w Myślenicach. Widziany też był w okolicy Pcimia i Lubnia

 • 12 cze 2018

  No i robi się w naszych lasach coraz bardziej niebezpiecznie pytanie czego bardziej się bać niedźwiedzia, wilków czy kleszczy.

Myślenice: Kiedy przechodził przez pasy wjechał w niego kierowca dostawczaka

 • 10 maj 2018

  Będąc w Sztokcholmnie zdarzyło mi się kilka razy przejść przez ulicę chociaż nie miałem takiego zamiaru, przyczyna otóż tam jak się człowiek zbliży do krawężnika natychmiast wszystkie samochody się zatrzymują i pokazują żebyś przechodził no wiec śmiałem się sam z siebie i przełaziłem.
  Dlaczego u nas tak nie można???
  Dlaczego od pewnego czasu uważam że nie przepuszczenie pieszego zwłaszcza na ulicy Słowackiego równa się z uratowaniem mu życia???
  Dlaczego cała masa kierowców uważa ze jadać lewym pasem nie wykonuje manewru wyprzedzania???
  Kiedyś zwróciłem uwagę znajomej że wyprzedzała mnie na pasach a ona przecież nikt nie przechodził w dodatku odesłała mnie do artykułu w dzienniku polskim w którym to prawnik pisze że żaden przepis nie zobowiązuje nas do ustępowania pieszym.
  A ja mówię kochana mnie nie chodzi o przepuszczanie pieszych a o wyprzedzanie na pasach którego to kodeks wyraźnie zabrania, odp. przecież cały czas jechałam jednym pasem nie wyprzedzałam.
  No i na koniec ten cholerny brak czasu i ciągły pośpiech spróbujcie kiedyś przejechać przez całe miasto z prędkością do jakiej zobowiązują nas znaki drogowe toż zaraz na tyłku siedzi wam kilka samochodów pośpieszając klaksonami.
  Coraz częściej też widuje się kierowców czytających i piszących smesy w trakcie jazdy.
  Tak wiec piesi musicie naprawdę się zastanowić czy chcecie przejść na drugą stronę czy na drugą stronę ulicy.

Parking pod estakadą otwarty. Jest darmowy, czynny całą dobę, ale ma jedną wadę

 • 3 kwi 2018

  a dziwisz się przecież w naszym kraju to norma odwieczne narzekanie na wszystko

  3

Sułkowice: Zajechali mu drogę. Kopali i bili 19-letniego kierowcę - potem świadka zdarzenia

 • 19 mar 2018
  Rutger napisał/a:

  ''gust4wrg'' wyobraźmy sobie taką sytuacje , że do sklepu lub galerii handlowej wchodzi szaleniec z bronią w ręku. Jeżeli ani sprzedawca , ani kupujący ludzie nie będą uzbrojeni to taki bandyta może z nimi zrobić co chce. Jeżeli zaś mają pistolety to mogą zrobić z delikwentem porządek.Taka zasada sprawdza się wszędzie.
  Źli ludzie , bandyci przeważnie posiadają broń palną a jeżeli ludzie dobrzy będą bezbronni to przestępczość będzie coraz bardziej szaleć

  Tak więc gustawie zanim napiszesz coś o ''pipeprz;@onej logice'' najpierw się zastanów co piszesz!

  Kolego a gdzie to najwięcej strzelanin i w galeriach i w szkołach? Nie przypadkiem w kraju /czytaj USA/ gdzie posiadanie broni jest zalegalizowane? I w czym im to pomogło ???
  A przy okazji gdyby nasze sądy działały jak powinny takich rzeczy by nie było ale jak się uniewinnia sędziów czy prokuratorów za kradzieże i jazdy po pijaku to czemu się dziwić zwykłemu pospólstwu niech też używa życia :(

  5 9

Myślenice: Zmiany w centrum. Koniec z wjeżdżaniem samochodami na Rynek?

 • 27 lut 2018

  I bardzo dobrze najwyższy czas skończyć z tym parkingiem dla pseudo inwalidów /karta inwalidy jest przyporządkowana do człowieka nie do samochodu jak to u nas się praktykuje/ albo z dostawcami którzy karton paluszków słonych przywożą 7t samochodem. Każdy kto ma jakiś biznes w rynku powinien liczyć się z utrudnieniami związanymi z lokalizacją. Cholera na całym świecie da się sprzątać, remontować drogi czy robić zaopatrzenie w nocy tylko u nas nie. Lokalizacja sklepu nie uprawnia jego właściciela do parkowania przed nim jak to ma miejsce na naszym rynku.

Gdzie na sanki?

 • 29 gru 2017
  maktor napisał/a:

  Hmm, wszystko zalezy od motywacji, pol na zboczach pod dostatkiem, na dzis dzien sniegu na wysokosci ok. 600 m npm jest ok. 15 cm. Sankostrady nikt nie znajdzie, wiec snieg trzeba ubic samemu, w dziecinstwie robilo sie to przy pomocy nart i frajda byla przednia, a dzis kazdy umie tylko narzekac.

  tylko że w dzieciństwie śnieg leżał od listopada do kwietnia a nie 2 dni jak teraz

  1 1

Pamiętali o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

 • 28 gru 2017

  a czy kilka lub kilkanaście śmigłowców kontra armia czerwona to nie jest przysłowiowa szabelka
  zobacz jak reaguje świat na potencjał militarny Korei Północnej kilka rakiet a taka histeria a pytanie brzmi dlaczego tylko kilka krajów na świecie może posiadać broń jądrową
  to taka sama demokracja jak i w UE jedni mogą wszystko inni mają się podporzadkować

  4
 • 20 gru 2017

  Nie żebym kogoś tutaj bronił ale zadam prywatne pytanie "prywatnie" a gdzie jest 150mld które zniknęły z OFE za ministra Rostowskiego i kto tu kradnie społeczne pieniądze?
  i jeszcze jedno pytanie słyszałeś co się dzieje ze słynnymi "Karakalami" których nie chciał kupić minister obrony, a fakt nic się z nimi nie dzieje z powodu awaryjności są uziemione.
  A KOD po ostatniej akcji ze zbieraniem kasy dla Kijowskiego przepadł u mnie do reszty i chyba nie tylko u mnie.

  9 3

Poseł Jarosław Szlachetka w Sejmie o działalności myślenickiego sądu [WIDEO]

 • 14 gru 2017

  wszyscy mówią o dobrych zmianach ale nikt nie mówi jak to zrobić no bo skąd nagle wziąć sędziów którzy nie są przesiąknieci dotychczasowym stanem. Skąd wziąć sędziów którzy będą w swojej pracy stawiać dobro ludzi ponad swoim własnym dobrem. Wszyscy doskonale wiemy o tym że prawniczy światek jest zamkniętym światem który z wielkim oporem dopuszcza tzw świeżą krew w swoje szeregi. Spójrzmy nawet na TK i średnia wieku jego członków przeciez to ludzie wykształceni za komuny, kto pamięta tamte czasy wie doskonale że każdy kto piastował jakiekolwiek stanowisko wyższe od zwykłego pracownika musiał należeć do partii nie było innej możliwości awansu. Tak wiec dopuki nie nastąpi zmiana pokoleniowa i starych obarczonych komuną i korupcją nie zastąpią młodzi nie może byc mowy o żadnej dobrej zmianie.

  27 7
 • 13 gru 2017

  co nie zmienia faktu że wyroki zapadajace w Polskich sądach są kuriozalne

  118 8

Myślenice: Protestowali przeciwko reformie sądownictwa

 • 10 gru 2017

  Z Uni do Rosji przecież tak złych stosunków pomiędzy Polską a Rosją już dawno nie było i to zasługa Pisu więc doprawdy nie wiem o co Ci chodzi.

  4 2

Sułkowice: Pięciolatka zginęła na przejściu dla pieszych

 • 24 lis 2017

  Ludzie kochani zakłdajcie taśmy odblaskowe one naprawde nie są ciężkie a mogą wam uratować życie. Oślepiany światłami nadjeżdżajacych z przeciwka samochodów kierowca zauważa was tuż przed maską swojego samochodu.

  50 11

Myślenice: Sześcioletni Bartek Rapacz to prawdziwy bohater. Uratował swoją mamę

 • 30 paź 2017

  Nie obrażaj innych a sam nie zostaniesz obrażony.

  1

Policja ostrzega: Uważajcie na włamywaczy

 • 14 wrz 2017

  Bandziory już dawno mają dostęp do broni palnej.

  11 2