Małgorzata Miszczak kończy pracę w MOKiS. Ciągle ma szansę zostać radną

 • 11 maj

  Zdziwiona? To raczej ja jestem zdziwiony że to nie ona rzuciła pierwsza papierami. Gdzie jest jakaś jej konsekwencja? Nawet w tym trzeba było ją wyręczyć.

  Zachciało się zabawy w politykę, obstawiania stron w wyborach a teraz się jest zaskoczonym następstwami. Albo się jest politykiem albo trzyma się z dala od tego bądź co bądź cyrku.

  22 2

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Kto kandyduje na europosła z naszego okręgu?

 • 8 maj

  Historyk, menadżer turystyki, trener sportu, menedżer artystyczny - same doświadczone i kompetentne osoby...

  44 2

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Radni wybrali przewodniczącego i jego zastępców

 • 3 maj

  Większość ma instynkt samozachowawczy i woli unikać inwestycji developerskich takich jak w Zawadzie czy w Osieczanach. W Osieczanach jak powstanie moloch koło cmentarza to wioska zwiększy się ludnościowo o 30%, tymczasem infrastruktura jest jak jest. Nawet ciężko tam dojechać.

  12 9
 • 2 maj

  A wiec działajcie! Zapiszcie się dobrze na kartach historii.
  Każdy z nas chce by dobrze się tu żyło bo pewnie tutaj też dokończymy swojego żywota.

  11 10

Barbara Bylica bez mandatu radnej? Komisarz Wyborczy wydał postanowienie w tej sprawie

 • 2 maj

  Gazelą polityki to ona nie jest. To Ostrowski jej nie powiedział takiej rzeczy?
  Przecież na tych imprezach przed wyborczych to wyglądali jak jedna szczęśliwa rodzina.

  Przykład Basi to dobry przykład dla każdego kto ma aspiracje polityczne. Trzeba się zastanowić kilka razy czy warto zostawać osoba publiczną. Nerwy trzeba mieć stalowe bo opinie ludzi nie są w żaden sposób cenzurowane. Wykonaną pracę mało kto pamięta za to wpadki zostają w pamięci długo.

  62 11

Myślenice. Radni powołali Gminną Radę Seniorów. "Będzie pełnić funkcje konsultacyjne, doradcze i inicjatywne"

 • 29 kwi

  60+ to specyficzne pokolenie które nie bardzo rozumie obecne realia. Wychowani w cieżkich czasach PRLu, zmiany ustrojowej mają bardzo nieciekawe naleciałości w charakterze. Nie tędy droga moim zdaniem.

  19 10
 • 29 kwi

  Jedyny rozsądny z tego Fity. To może teraz reprezentację młodych, przedsiębiorców, bezrobotnych, kochających inaczej. A tak właściwie to od czego są radni?

  15 9
 • 29 kwi

  Właściwy przykład tego jak nie powinno się wydawać pieniędzy. Od tego są radni by postulaty KAŻDEJ grupy mieszkańców wnosić na obrady. Widzę że ZA głosowano od prawa do lewa.

  20 6

Myślenice. Zmiana na stanowisku dyrektora MOKiS. Łukasz Antkiewicz zastąpi Piotra Szewczyka

 • 28 kwi

  Typowy komentarz naiwno-idealistyczny. KO czy PO jest u władzy ogólnopolskiej i dokładnie to robi co opisujesz. Obstawia stanowiska wg klucza i znajomości partyjnych. Tak działa polityka. Zwycięzca bierze wszystko. No ale rozumiem że oni też komuna/PZPR itd.

  6 9
 • 26 kwi

  Managier jak nic. Rozpętać swoją małą burzę przed wyborami jak wszyscy sobie skakają do gardeł. Ludzie kultury niech zajmują się kulturą a nie gierkami. Słabi to są Ci którzy myślą że takie ośrodki są apolityczne.

  14 5
 • 26 kwi

  Wpadł Szlachetka do domu kultury dał plaszczaka jednej i drugiej stronie i skończyło sie rumakowanie ;)

  A tak na serio to zmiana dyrektora, zwyczajny konkurs na miejsce Garnuszka jest OK. Reset jest najlepszym sposobem rozwiązwynie konfliktów. Nawet jak co niektóre "duszyczki" różne teorie na tym forum tworzą.

  16 10

Wybory Samorządowe 2024. Jarosław Szlachetka burmistrzem miasta i gminy Myślenice na drugą kadencję

 • 24 kwi

  I wynik Ostrowskiego uznajesz za sukces w Myślenicach? Bo ja uznaję za porażkę. Miał być bastion oświeconych a różnica w praktyce nie odbiega wiele od połowy. NIe chcę tu wchodzić w dokładne cyfry ale ja to tak odbieram.

  6 5
 • 24 kwi

  Też tak to widzę. Wyniki w gminie i zwyciestwo Szlachetki były łatwe do przewidzenia ale wg mnie zaskoczeniem jest że Ostrowski poniósł tak dużą porażkę w Myślenicach gdzie głosy rozłożyły się prawie 50/50. To miał być w końcu jego bastion.

  7 1
 • 23 kwi

  Dobrze że obietnica Ostrowskiego że woda będzie po 1 złoty miała pokrycie. Haha. A takich kwiatów było więcej. https://wody.gov.pl/aktualnosci/1575-wody-polskie-na-strazy-racjonalnych-cen-za-wode-i-odprowadzanie-sciekow

  8 6
 • 22 kwi

  I dobrze. Trzeba głosować. Na kogokolwiek. Bierność jest czymś najgorszym.

  Szkoda właścicielki Garnuszka że dała się wciągnąć w gry polityczne trzy dni przed wyborami. Nawet ten sam apel, dzisiaj, z podaniem kiedy list przyszedł zostałby całkiem inaczej odebrany. Tak to "niesmak ataku" pozostał a łatka zaangażowanej politycznie jest przyklejona.

  Nikt nikogo nie knebluje ale jak emocje sięgają zenitu to lepiej mieć to wyczucie i poczekać chwilę z publicznymi zarzutami aż wszyscy ochłoną. Nie dość że nic nie miała z tej polityki to teraz jeszcze niektórzy ludzie zaczną reagować niechęcią.

  Urząd Miasta ma obowiązek pomagać małym przedsiębiorcom w tym jej. Nigdy nie może i nie powinien wychodzić z pozycji siły do takich osób.

  12 7
 • 22 kwi

  No masz Ci los. Że tej wody za złotówkę w Zawadzie nie chcieli. Na pewno żałują teraz ;)

  17 14
 • 22 kwi

  Mieszkańcy Myślenic byli tak zajęci obiadem w Garnuszku że zapomnieli pójść do wyborów ;)

  64 17
 • 22 kwi

  No ale obrażasz na sam koniec. Dlatego kolejne wybory z ludźmi na pokładzie o Twojej mentalności skończą się tak samo.

  40 6
 • 22 kwi

  To wybory lokalne. Przynależność partyjna ma marginalne znaczenie bo głosuje się na człowieka.

  Jesli wybiera się kandydata które: ma powiązania z developerką, powiązania z niektórymi moralnie wątpliwymi przedsiębiorcami, bagaż swojej kadencji. Do tego doda się agresywną kampanię, komunikację, "pocałunek śmierci od Basi" to przepis na porażkę staje się gotowy.

  55 17
 • 22 kwi

  Różnica pomiędzy Myślenicami a wioskami ją otaczającymi jest żadna. Prawda jest taka że Myślenice i okolice to tak naprawdę przemieścia Krakowa, gdzie ogromna ilość z nas pracuje. Polecam zapytać ludzi z Krk jak widzą Myśleniczan.

  41 1
 • 22 kwi

  Tyle szczekania i szczucia przed wyborami a nawet swojego elektoratu w M-cach nie potrafili zmobilizować do pójścia na wybory. Fikcyjna iluzja poparcia społecznego.

  45 23
 • 22 kwi

  Parząc na wyniki wyborów to Zawada czuje się oszukana nie przez Szlachetkę a inwestycje Ostrowskiego.

  80 22

Wybory Samorządowe 2024. W drugiej turze wybieramy burmistrza Myślenic. Relacja NA ŻYWO

 • 21 kwi

  Największym przegranym drugiej tury jest Basia. Jej głosy przeszły na Szlachetkę a ona sama pogrzebała sobie karierę.

  Generalnie Ostrowski nie wygrał bo jest deweloperem a to kojarzy się źle. Przeciętnego człowieka już nie stać na dom czy mieszkanie a tego ludzie nie darują nikomu niezależniie czy winny czy nie. Dodatkowo wspierający go różnoracy przedsiębiorcy też zagrali na jego niekorzyść. Nie bez znaczenia była agresywna kampania, obiecanki i pamięć o jego dokonaniach z poprzedniej kadencji.

  O Szlachetce co by nie mówić ale afer nie ma, pracuje niczym wół roboczy, jest z prawicowego elektoratu. Nawet jak była jakaś wtopa to prostował publicznie i komunikację miał dobrą.

  Osobiście coś takiego przepowiadałem niedawno. Dziwiło mnie jak bardzo ludzie wypowiadający się na tym forum żyją w zamkniętej bańce i nie odczytują publicznych nastrojów. No ale tak działa myślenie życzeniowe. Fajnie poczytać teraz kto co pisał jeszcze parę dni temu tutaj.

  37 19
 • 21 kwi

  Strasznie męczące te wybory były. Tyle bombardowania informacjami z każdej strony, agresji, presji że na pewno nie nazwałbym tego świętem demokracji.

  48 2

"Waleczne z gór". Katarzyna Filipek - prosta góralka z Tokarni, której życie zawdzięcza wiele osób

 • 19 kwi

  Wspaniała kobieta. Choć Źydzi i tak powiedzą że wszyscy Polacy to antysemici.

  9