Kraków pokazuje nowe warianty drogi S7. Kolejne gminy przeciwne takiemu przebiegowi

 • 29 wrz

  Właśnie że wariant wschodni jest korzystny ze względu na połączenie z S7. Przecież w Nowej Hucie już jest robiona dwupasmówka do Wawy. No ja też jestem za wschodnim wariantem. Choć mój głos jest nie do końca obiektywny bo mieszkam blisko zachodniego wariantu.

  9 19

Kolesiorstwo w Urzędzie Miasta...

 • 15 wrz

  Nie ma co płakać. 2 kadencje max dla każdego burmistrza. Później się robią kliki.

  15 1

Mąż szefowej PO w Myślenicach brał udział w kolizji na Zakopiance? Sprawa budzi kontrowersje. Ewa Wincenciak-Walas publikuje oświadczenie

 • 15 wrz

  Zachowuje się jak zwykła pyskata baba. A działa wg zasady: sądy sądami ale sprawiedliwość musi być po mojej stronie.

  19 10

Wiśniowa, Raciechowice. Mieszkańcy boją się, że droga S7 przetnie ich gminy. Wójtowie tonują nastroje

 • 15 wrz

  Zaobserwuj ile każdego ranka jedzie samochodów z Myślenic i okolic do Krakowa do pracy. Dobra i szybka komunikacja M-ce <=> Krk to klucz do rozwoju Myślenic. Nie mówiąc o tym że to główna droga do Zakopca.

  10 4

Gmina Myślenice występuje z Lokalnej Grupy Działania „Między Dalinem i Gościbią”. Burmistrz dyskutuje z radnym o powodach

 • 14 wrz

  Lokalna Grupa Działania „Między Dalinem i Gościbią” to też grupa samych swoich. Organizacja przypomina to spółdzielnię mieszkaniową. Niby demokracja a w praktyce beton nie do zmiany.

  11 12

Prace nad trasą S7 Kraków-Myślenice wstrzymane. GDDKiA pisze do samorządowców: Teraz wy przedstawcie swoje warianty

 • 19 maj

  Korytarz 6 przez Wieliczkę wydaje się być sensowny. Odkorkuje południe Krakowa z tranzytu na Warszawę

  22 1

Myślenice. Zostało niewiele czasu, aby zaprotestować przeciwko drodze S7. Mieszkańcy podpisują petycję

 • 16 mar

  Niezłą trzeba było mieć fantazję by taką inwazyjną propozycję przebiegu zakopianki przez Myślenice stworzyć. Projektanci z piekła rodem...

  39 25

Pożar na wysypisku śmieci to nie kwestia hydrantów. „Może zawiodła wiedza druhów”?

 • 29 sie 2019

  Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą

  22 2

Zmiany w parafiach. Którzy księża odejdą i kto przyjdzie na ich miejsce?

 • 28 sie 2019

  Widzę że ksiądz od pcimskiego koguta zostaje.

  21 10

Starosta Tomal, o objeździe do Sułkowic: Rozumiem kierowców, ale obecnie to jedyne wyjście

 • 25 lip 2019

  Najpierw powinien być zrobiony bezkolizyjny zjazd do Jawornika a dopiero później remontowany most w Jasienicy. Węzeł Jawornik to jest ultraważna inwestycja przy obecnym natężeniu ruchu na zakopiance. Bardzo dziwi że kończy się to tylko na słowach.

  10 5

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

 • 26 cze 2019

  Co mnie obchodzi LGBT. Weźcie się za robotę wnioskodawcy. Setki gównianych tematów zastępczych a to do czego zostaliście wybrani to leży.

  21 7

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 26 cze 2019

  W samo sedno.

  Drażnią mnie ci radni. Szlachetka pracował dosłownie symboliczny okres a tu brak wotum zaufania. Na złość wszystkim. Dokąd to prowadzi.

  17 16

Quady i crossy to prawdziwa plaga. Wciąż rozjeżdżają lasy. Kilkanaście mandatów w jeden dzień

 • 20 cze 2019

  Dlatego właśnie że po lesie nie jeździsz to nie zrozumiesz dlaczego chmary crossowców tak denerwują ludzi. Odrobinę obcowania z nimi i szybko dołączysz do grona ich przeciwników.

  Temat lasu, ognisk, grillowania, zakazów i nakazów to już inne zagadnienie.

  27 12
 • 20 cze 2019

  To już jest rozwiązane, sam artykuł to wskazuje:

  "Kierowcy quadów i motocykli, które są dopuszczone do ruchu, mogą poruszać się po drogach tak jak inne pojazdy. Fani ekstremalnych doznań mogą natomiast korzystać z torów motocrossowych, bądź brać udział w różnego rodzaju zawodach dla quadów i motorów."

  Ja osobiście do tego dodałbym badania hałasu dla każdego pojazdu. Jak przekroczone to wara od dróg.

  29 29
 • 20 cze 2019

  Nareszcie coś jest z tym problemem robione. Pomijając wszystkie inne aspekty to hałas który generują jest nie do zniesienia.

  56 57

Europark - dekada -> UWAŻAJCIE!

 • 20 cze 2019
  Marioosz napisał/a:

  Jak od niedawna, jak od stycznia 2018 roku bodajże, czyli półtora roku.

  Dokładnie od kilku dni w Galerii Myslenickiej (to nie Dekada).
  http://galeriamyslenicka.pl/index.php/aktual

  7
 • 20 cze 2019
  Iron Maiden napisał/a:

  Pod GM, masz 1.5h za darmo więc nie wiem, co ci chodzi.

  Jako klient przyjeżdżałem do galerii wydawać pieniądze. Ten pobór jest od niedawna i miałem prawo nie zauważyć tego. Gdyby Galeria i cały ten Europark nie były złodziejskimi firmami to na drzwiach od galerii powiesili by informację że dla dobra klientów wprowadzają opłatę parkingową by polepszyć ilość miejsc. Również klientom którzy dosłownie na chwilę zagapili po prostu poinformować o nowych zasadach. Tak jak w każdym innym cywilizowanym komercyjnym miejscu.

  No ale jak się taką cwaniacką firmą jak Galeria Myślenicka i Europark no to oczywiście robi się model biznesu polegający na strzyżeniu z kasy klientów którzy zapomnieli biletu parkingowego.

  Tak. Jestem niezadowolony. Uważam że to nie fair i każdego będę namawiał by dali sobie spokój z kupowaniem tam.

  15 6
 • 19 cze 2019

  No dziś załapałem się przy Galerii Myślenickiej na taki bilecik za 75zł/95zł. Cwaniaki i tyle. Kara za brak biletu parkowania w Myślenicach/Krakowie to 50zł a więc mniej niż przy Galerii. Człowiek przychodzi wydać trochę pieniędzy a tu go nieźle łupią za nieświadomość. Jako klient po prostu wyrażę frustrację portfelem i będę trzymał się z daleko od wiecznie zakorkowanej ulicy Słonecznej.

  15 5

Tylko nie mów nikomu

 • 15 maj 2019

  Piotrowicz ma walczyć z pedofilą z ramienia PIS... Lepszego kandydata nie mogli znaleźć.
  https://www.wykop.pl/link/4951717/piotrowicz-ma-prowadzic-prace-nad-projektem-ustawy-o-karach-dla-pedofilow-xd/

  6 1
 • 12 maj 2019

  Tak na marginesie molestowania. Profilaktyka też jest ważna. Jak ktoś nie słyszał to przeczytajcie o poniższej nie tak dawnej akcji z Nowego Targu. Miasta niedaleko nas.

  -----------------------------
  W podhalańskiej parafii duchowny był szanowany, szczególnie przez rodziców. Zajmował się duszpasterstwem dzieci, chętnie organizował wspólne wycieczki. To m.in., w trakcie tych wyjazdów na kąpielisko miało dochodzić do molestowania. Sprawa wyszła na jaw w grudniu 2016, pół roku po tym, jak młody wikariusz przeniósł się do Krakowa.

  Jak opisała to "Gazeta Krakowska", podczas lekcji wychowawczej nauczycielka opowiadała uczniom o zagrożeniach ze strony pedofilów i tłumaczyła, co to jest molestowanie seksualne. W tym momencie jedna z 12-latek podniosła rękę i powiedziała, że dokładnie to samo miał z dziećmi robić katecheta!

  Sprawą natychmiast zajęła się prokuratura w Nowym Targu. - Pokrzywdzonych dziewczynek w wieku 12 lat jest co najmniej pięć.

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/nowy-targ-uczennice-oskarzyy-ksiedza-o-molestowanie-aa-bajU-SDfY-jQp1.html
  -----------------------------

  7 3
 • 12 maj 2019
  Lukaszz napisał/a:

  Czy dziś o 6:00 rano policja była u wszystkich tych biskupów, którzy zastraszali ofiary i ukrywali prawdę ?

  Ale cytuj Kukiza bo to on napisał

  Nie chcę Państwa, które nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa dzieciom. A POPiS-owi, który dysponował i dysponuje aparatem bezpieczeństwa życzę, by ofiary księży-oprawców były ich sumieniem.
  Nie chcę Kościoła, który ochrania bandytów. I oczekuję, jako członek Wspólnoty, natychmiastowego rozliczenia tak sprawców jak i tych hierarchów, którzy ich ochraniali i ochraniają po dziś. Mam też nadzieję, że jutro o 6 rano, do drzwi oprawców z filmu Sekielskiego zapuka policja.

  11 2
 • 12 maj 2019

  Dobrze się stało że Siekielski nakręcił ten dokument. Mam nadzieje że będzie więcej takich kontrowersyjnych materiałów także tych nie związanych z kościołem. Trzeba poruszac trudne tematy.

  Kościół wg mnie nie wystarczająco przeprosił za grzechy pedofilskie. Nie wdrożył żadnej procedury zero tolerancji dla tego typu zachowań. Księża księżmi ale mnie obrzydzeniem też napawają wszyscy kryjący te zdarzenia, biskupi, obrońcy np taki Piotrowicz.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1766354,1,stanislaw-piotrowicz-kryl-ksiedza-pedofila-z-tylawy.read

  12 2

Marihuana medyczna i nietylko

 • 12 maj 2019

  Czy ktoś już realizował receptę od lekarza na leczniczą marihuanę? Jak wygląda proces i co lekarze zapisują?

Obietnice wyborcze Jarosława Szlachetki

 • 10 maj 2019

  Cały ten temat to próba wywołania gównoburzy przez Ciebie. Kadencja trwa dłużej niż to parę miesięcy które już starasz się podsumowywać. Wkleiłeś parę punktów programu Szlachetki i nie zadałeś sobie najmniejszego trudu by sprawdzić jakie działania do każdego punktu zostały wykonane do tej pory.

  Bardzo się cieszę że nastąpiła zmiana burmistrza w Myślenicach. Nie dlatego że lubię czy nie lubię obecnego czy tez byłego burmistrza. Jest to po prostu zdrowe wymieniać ludzi na takich stanowiskach co jakiś czas by nie tworzyły się patologie.

  26 19
 • 10 maj 2019
  Szary człowiek napisał/a:

  Pamiętasz w jakim stanie przejmował gmine MO ?

  Pamiętam że nie były podejmowane kroki przez wiele lat by zmniejszyć zadłużenie i racjonalizować wydatki. Zobacz sobie gdzie jesteśmy w rankingu zadłużenia. Wcale nie tak daleko od Raciechowic w przeliczeniu na mieszkańca.
  http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184197/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-1-250
  Moim zdaniem Myślenice są przeinwestowane jak na swój budżet. Np. taką inwestycję jak Muzeum Niepodległości uważam zbędną jak na warunki Myślenic. Ale jest co jest. Trzeba patrzeć w przyszłość.

  Chcesz rozliczać obecnego burmistrza to droga wolna tylko rób to z uwzględnieniem warunków otoczenia które zostały mu narzucone.

  34 12