Z cyklu złote myśli Burmistrza Jarosława Szlachetki

 • 1 lut

  Ano było by ciekawie. Choć te warszawskie podboje to już były:)

  9
 • 30 sty

  Przypomina mi się historia; "szalachta na koń, wróg u granic" i ruszyli w te pędy. W międzyczasie jedni się pokłócili, drudzy obrazili, inni pobili a jeszcze inni pozabijali i wroga nawet nie doszli. Mamy dwójkę Starosta i Burmistrz, czy nie wystarczy że już ci dwaj się nie mogą dogadać?. Czy my między sobą musimi też się naparzać?. Każdemu pasuje albo jeden albo drugi, albo żaden. Ale są wybrani w wyborach demokratycznych. I nie powiem teraz jak wielu, że demokracja choć nie doskonała, to nie ma na świecie nic lepszego. Bo jest. Dla mnie mądry król, wybrany nie demokratycznie, jest zdecydowanie lepszy niż głupek z wyboru większości. Chodzi o to, żeby tym dwóm panom wytykać błędy, punktować minusami (a nawet plusami, jak coś dobrego robią) i próbować, żeby zrozumieli, że ludzie cały czas patrzą im na ręcę i nie może być łatwo robić z nas idiotów - jak z tą ceną za ścieki. A nie naparzanka wewnętrza. Który z nas nie chce dobra Polski i Myślenic....?

  6
 • 25 sty

  bill, dzięki z to podliczenie. Ja jestem z rodziny nie KAŻDEJ tj. korzystającej z szambiarki, czyli burmistrzowy drugi albo nawet trzeci sort:) dlatego też nie jestem na bieżąco z tymi opłatami. Zacytowałem tylko wypowiedź, jak widać było, bez przesadnego entuzjazmu. Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz, to oznacza, że nie tylko fragment, ale cała ta wypowiedź burmistrza mija się z prawdą. Właśnie dlatego też proponuję o tym mówić. Jak najwięcej i jak najgłośniej.

  8 2
 • 22 sty

  No i faktycznie jest:

  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2964804560419351&id=1547908532108968&set=a.1653631514870002&source=54&refid=13&__tn__=%2B%3E

  Znamienne - z tyłu Zakopianka ładnie odśnieżona na na gminnej w śniegu stoją:)

  13 2
 • 20 sty

  W sieci można znaleźć artykuł Głos24 dotyczący obniżek cen ścieków w gminie Myślenice w roku 2020. Jest w nim wypowiedź Burmistrza następującej treści;
  "Obniżka opłat za dostarczenie wody oraz odbiór nieczystości to dobra informacja dla każdej rodziny w naszej gminie. Już w kampanii wyborczej zapowiadałem, że obniżka kosztów dla mieszkańców jest dla mnie jednym z priorytetów i cieszę się, że udaje nam się je realizować. Zwłaszcza w trudnych czasach pandemii koronawirusa musimy szczególnie dbać o domowy budżet. Wierzę, że w kolejnych latach będziemy mogli wciąż wspierać naszych mieszkańców – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice." Tyle cytatu.
  Pamiętać należy, że mowa jest o obniżce z 9,1 zł do 8,9 zł za kubik - czyli... 20 groszy, tj. ok, 2,2%. Znamienne jest również stwierdzenie: "...KAŻDEJ rodziny". Pan Burmistrz jako KAŻDĄ rodzinę uważa, jak rozumiem, również kilkaset rodzin w gminie, które nie są podpięte do sieci kanalizacyjnej - bo jej nie mają. Dla nich też jest to dobra informacja? Zatem KAŻDA rodzina czy też nie KAŻDA rodzina Panie Burmistrzu? Jest jeszcze jeden drobny szczegół. Wspomniane kilkaset rodzin, które wywożą ścieki z szamb szambiarkami MZWiK spotkała w tamtym roku podwyżka ze 130zł za wywóz do 180zł za wywóz (szambiarka 6 kubików). Łatwo policzyć skalę procentową podwyżki w stosunku do obniżki jaką chwali się Burmistrz.

  23 5