Zakaz wjazdu na CHEŁM - rozwalmy to razem!

 • 17 paź 2021

  Dzień dobry.

  Wracam po dłuższej przerwie i zamieszczam do wglądu stanowisko Starostwa z dnia 5.10.2021, w temacie zakazu wjazdu na Chełm:

  https://postimg.cc/bDXfxPPr

  Pan Starosta nie pozostawia złudzeń, bo nawet pisze co by było gdyby:) W każdym razie petycja tu raczej jednak nie pomoże. Postaram się mimo wszystko wyczerpać całą możliwą administracyjną ścieżkę w temacie i będę informował na forum o postępach. Na dzień dzisiejszy piszę do Wojewody Małopolskiego. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, co można by jeszcze z tym zrobić, to komentarze, pomysły itp. mile widziane.

  ps: aleex, dzieki za podpowiedź w zakresie postimages.org:)

  10
 • 7 paź 2021

  Dostałem odpowiedź ze Starostwa w sprawie zakazu. Generalnie jest słabo, ale chciałbym udostępnić na forum. Ktoś wie jak się na tym forum wkleja załączniki np. PDF, JPG, da się to w ogóle?

  6
 • 24 wrz 2021

  Problem jest taki, że ten portal do petycji on line, nie do końca jest w pełni prawnie zabezpieczony, jeśli chodzi o nieszczęsne RODO (znajomy prawnik chciał się wpisać i zaświeciło mu się czerwone światełko:) Poczekam jednak na odpowiedź Starostwa i wybiorę inną formułę lub wrócę do portalu z dokumentem zabezpieczającym te kwestie. Nie mniej po samym forum widać, że poparcie dla tematu już jest. Dzięki wszystkim za pozytywny oddźwięk.

  8 1
 • 22 wrz 2021

  Szanowni Państwo,

  Przeszkadza to wielu osobom - mieszkańcom i nie mieszkańcom. Zadeklarowałem rozeznanie w temacie. Wystąpiłem z zapytaniem do Starostwa - zarządcy drogi, na której znajduje się zakaz. Nie mniej w oczekiwaniu na odpowiedź, proponuję petycję w tej sprawie, żeby po otrzymaniu odpowiedzi (w zasadzie jaka by nie była), złożyć wniosek o likwidację tego zakazu. Wszystkich chętnych, którzy chcą coś zmienić, zapraszam do podpisu na:

  https://www.petycjeonline.com/likwidacja_zakazu_wjazdu_na_chem_w_miejscowoci_mylenice

  24 2

Szkoła na Chełmie zostanie przekształcona w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Otwarcie zaplanowano na wiosnę 2023 roku

 • 7 paź 2021

  @Darion,
  Bardzo fajnie, że podniosłeś ten temat. Dzięki. Nawiązuje to w pewnym sensie do pkt. 8 mojego listu. Usiądź wygodnie, nie denerwuj się:) i przeczytaj poniższe. A żebyś się nie denerwował, że ja się denerwuję, wypijam właśnie Twoje zdrowie szklanką wody z listkiem meliski w niej. Zatem w jednej ręce trzymam rzeczoną szklankę, a w drugiej trzymam pismo z Urzędu z datą 21 lipca 2020 (pismo nr; INW.7011.11.20), podpisane przez panią Naczelnik Wydziału Inwestycji, panią A.Ś. W piśmie czytam (przypominam: jest to lipiec 2020): "W odpowiedzi na Pana kolejne pismo w sprawie wykonania oświetlenia ulicznego na słupach przy drodze do przysiółka "Talagowa" uprzejmie informuję, że wnioskowana przez Pana zabudowa trzech opraw oświetlenia ulicznego na istniejących słupach zostanie wykonana najpóźniej do końca I kwartału 2021 r. Koniec pisma. I co? I nic, mamy prawie koniec IV kwartału 2021, a lamp jak nie było, tak nie ma. Zobowiązał się do tego poważny Urząd czyli #pracujemy dla was, #dotrzymujemy słowa, #bla, bla, bla. Tu możesz dopisać swoje ulubione słowo tj. kompromitacja. Te lampy to zadanie własne Gminy (świadczy o tym też to pismo), a nie budżet obywatelski. Do budżetu było też inne zadanie, popierane i zgłoszone przez mieszkańców, które Gmina akurat odrzuciła, żeby za pieniądze obywatelskiego zrobić to, co powinna już dawno zrobić z budżetu normalnego. A odrzucenie projektu mieszkańców, ładnie opisane jako "merytoryczne odrzucenie", ma swoje drugie dno, zupełnie nie merytoryczne. Ale to pomijam milczeniem, z szacunku dla pewnej osoby i jako, że i tak już mleko się rozlało.

  4
 • 1 paź 2021

  @Darion, dobrego wieczoru, udanego weekendu. I w ogóle słodkiego miłego życia życzę.

  23 3
 • 1 paź 2021

  Jedyną osobą, która grzeje się na tym i innych forach jest raczej Pan, panie X. Wszędzie Pana pełno. Mocny w palcach. Dużo pisze, mało myśli. Co do Starostwa, wcale cudowne nie jest. Ale przynajmniej jak coś robią, to robią porządnie i zgodnie z przepisami. Co do mojej aktywności, już Pani kiedyś odpisałem. Trzeba tylko spróbować czytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam, bez odbioru. Szkoda mi czasu na ten jałowy dialog. Może Pan dalej lać jad w moją stronę. Umówmy się, że nadstawiam drugi policzek. Chyba, że się Pan odważy na debatę.

  P.s. na prawie każdy z punktów w liście mam dokumenty, więc myli się Pan z niepopartymi niczym zarzutami. Trzeba tylko chcieć je zobaczyć i zrozumieć.

  22 9
 • 1 paź 2021

  Tak dla przypomnienia cytat z innego forum:

  "Obywatel C
  Darion, jest propozycją. Jesteś radykalny, dużo piszesz, jak widać masz czas, chęci i się zaangażowałeś. Pokaż cohones, przedstaw się z nazwiska, jak ten czlowiek ze zdjęcia-Sternal i napisz pismo, list, co tam chcesz, podpisz własnym nazwisiem, daj na forum i wyślij (albo zanieś) do b-mistrza, żeby palcem nie kiwnął dla Chelmu i przerwał remont drogi, bo wg Ciebie, Pana X to sie nie godzi, żeby im coś zrobić. Naprawdę zrób to. Wierzę w Ciebie!"

  A ja od siebie dodam:

  Panie Darion, jestem gotowy na konfrontację i debatę z Panem na temat Chełmu. Do którego pokoju w Urzędzie mam przyjść w godzinach Pana pracy?

  28 7
 • 1 paź 2021

  Szanowny Panie Darion. Już ktoś na forum prosił, żeby się Pan przedstawił i wyartykułował swoje niezadowolenie podpisując się pod nim nazwiskiem. Bezskutecznie, bo tak się łatwiej troluje. Ja to również teraz Panu proponuję. Jakby Pan przeczytał mój list uważnie, to by Pan się doczytał, że nie ma w nim stwierdzenia, jak Pan twierdzi, że: "Pan że Burmistrz nic nie inwestuje w Chełm". Gdzie to jest napisane? W momencie pisania listu nie wiedziałem o tej inwestycji, podobnie jak Pan oraz p. Burmistrz. Chwila analizy kalendarza i się Pan zorientuje, że to prawda i jakie brednie Pan pisze. Przyznanie tych środków (rządowych, nie Gminnych) nastąpiło później. Zresztą pożyjemy zobaczymy jak to się zadzieje. W punkcie 2 zwróciłem uwagę na sypiący się budynek, bo taki był, jest i jeszcze przez wiele miesięcy będzie. Odnośnie stwierdzenia: "wszyscy wiemy kogo", to może Pan wie, bo ja nie wiem. Może mnie Pan oświeci? List to tylko i wyłącznie moja inicjatywa i pozostaje na nim wiele punktów, do których Gmina może się jeszcze odnieść, nie koniecznie dopiero dostając pieniądze rządowe. Jeśli list jest słaby, to dlaczego z taką zapalczywością się Pan do niego odnosi? Uderzamy w stół, prawda?

  35 12

Dla zainteresowanych - LIST OTWARTY DO UMiG MYŚLENICE W SPRAWIE SOŁECTWA CHEŁM

 • 28 wrz 2021

  W ślad za listem otwartym, do Urzędu poleciało kilka pism, wniosków, petycji. M.in. skarga dotycząca hydrantu. A trzeba wiedzieć, że tu sytuacja wygląda tak, że Państwowa Straż Pożarna nakazała w decyzji administracyjnej, że hydrant ma być zrobiony. Więc to nie jest jakiś tam sobie mój wymysł, tylko tak stanowi prawo, przepisy, notorycznie od wielu lat przez Gminę w tym zakresie łamane. Zgodnie z przepisami takie coś po prostu musi być zrobione. W Myślenicach i w całej Gminie (wieś czy nie wieś) wszędzie hydranty są, bo takie są przepisy. Na Chełmie nie ma i wg Rady Miejskiej to jest ok. Ewidentnie złamane jest prawo, a Rada to przyklepuje jako skarga niezasadna. Czy ktoś coś z tego rozumie?

  8
 • 22 wrz 2021

  Osoby zainteresowane likwidacją zakazu wjazdu na Chełm zapraszam na:

  https://forum.miasto-info.pl/myslenice/15782,zakaz-wjazdu-na-chelm-rozwalmy-to-razem.html

  4
 • 16 wrz 2021

  List otwarty do UMiG Myślenice

  Szanowni Państwo,

  Serdecznie dziękujemy za długo wyczekiwany remont fragmentu drogi na Chełmie. Duża część użytkowników już co prawda zdążyła sobie pouszkadzać zawieszania w pojazdach na niedawno i długo obecnych dziurach, nie mniej lepiej późno niż wcale.

  Pozostałe otwarte tematy na Chełmie to:

  1. Tragiczny stan dróg dojazdowych do przysiółków m.in.: Patykowo, Tajsówka.

  2. Podupadający wizualnie i pewnie też technicznie, nieużytkowany budynek po zlikwidowanej szkole. Budynek sypie się na oczach mieszkańców.

  3. Brak zabezpieczenia Chełmu w działający hydrant przeciwpożarowy, co jest obowiązkiem Gminy. W ten sposób zagrożone jest życie i mienie mieszkańców.

  4. Brak na Chełmie placu zabaw dla dzieci. Zlokalizowany przy szkole plac, lokalizacyjnie i wielkościowo (w porównaniu do pierwszego lepszego placu w Myślenicach) uwłacza godności użytkowników. Najbliższy przyzwoity plac zabaw dla dzieci z Chełmu znajduje się dopiero na Zarabiu.

  5. Brak przyzwoitego boiska i innej infrastruktury o charakterze kulturalno – społecznym (np. świetlicy wiejskiej) służącej rozwojowi dzieci i młodzieży.

  6. Brak dostępu Chełmu do wodociągu i kanalizacji. Pomimo zaprojektowania tych instalacji przez Urząd i groźbie wygaśnięcia pozwolenia na ich budowę w listopadzie 2021 roku.

  7. Z pośród trzech zorganizowanych przez UMiG punktów zbornych dla dzieci dowożonych do szkoły tj.: (1) przystanek busów Talagowo, (2) szkoła, (3) przystanek Łazy. Na dwóch z nich tj. przystanek busów i szkoła, nie ma wiat przystankowych, osłaniających dzieci w zimie i w czasie deszczu.

  8. Brak kontynuacji przez Urząd oświetlenia ulicznego m.in. w przysiółku Talagowo, pomimo pisemnych deklaracji Urzędu w tym temacie.

  9. Wiata przystankowa zlokalizowana przy punkcie zbornym: (3) przystanek Łazy, jest nieoznakowana znakami poziomymi i pionowymi, zarośnięta krzewami, przez to również słabo widoczna, zlokalizowana niezgodnie z przepisami i tym samym stanowi zagrożenie m.in. w ruchu drogowym oraz zagrożenie dla jej użytkowników. Wiata ta jest konieczna i niezbędna w zakresie punktu zbornego dzieci oraz w zakresie ogólnoużytkowym dla mieszkańców i wystarczy o nią prawidłowo zadbać, żeby była bezpieczna, a jej ewentualna likwidacja, będzie wprost wskazaniem na nieudolność Urzędu w zakresie jej wybudowania i utrzymania.

  Zwracamy się o pochylenie się Urzędu nad powyższymi kwestiami, dotyczącymi Sołectwa Chełm.

  25

Tomasz Sternal: Napisałem ten list, bo sołectwo Chełm ma więcej potrzeb niż sama droga

 • 22 wrz 2021

  Osoby zainteresowane likwidacją zakazu wjazdu na Chełm zapraszam na:

  https://forum.miasto-info.pl/myslenice/15782,zakaz-wjazdu-na-chelm-rozwalmy-to-razem.html

  4
 • 18 wrz 2021

  Witam wszystkich Państwa i dziękuję za komentarze. Te negatywne również. Debata to debata. Chełm to urokliwe miejsce dla każdego i zapewniam, że każdy jest tu mile widziany i nikt nie zakazany. Trzeba tylko wolno jeździć, bo wiadomo droga jest jaka jest i też dzieci na ulicy się bawią i piłkę kopią, bo za bardzo nie mają gdzie. Odnośnie zakazu wjazdu, zobowiązuję się rozeznać temat w urzędach i wrócę na pewno na forum z informacją z czego to wynika i czy jest możliwość usunięcia. Jak można przeczytać powyżej, nam jako mieszkańcom na pewno na tym nie zależy i wręcz wielokrotnie utrudnia nam to życie. Np. wielokrotnie musiałem przekonywać kuriera, żeby jednak do mnie jechał, bo stał przy znaku i się zastanawiał.

  Szanowny @Darion, odpowiadając - tak teraz się obudziłem. Tobie też polecam ten stan:)

  22 3

Nowe narodzenie NT J 3, 1-21

 • 13 wrz 2021

  Ktoś może wie, czy w Myślenicach lub okolicach funkcjonuje jakaś biblijna wspólnota chrześcijańska?

  2 3

Trwa remont "gminnego" odcinka drogi na Chełm. Będzie gotowy jesienią

 • 27 sie 2021

  W artykule jest napisane, że wykonawca wymienił podbudowę. Brakuje informacji, że wymieniono podbudowę, ale na fragmencie remontowanej drogi. Mniej więcej na połowie. Z niewiadomych powodów, tylko połowa tej starej drogi ma złą podbudowę. Wie to chyba tylko inwestor. A poza tym nadal pozostaje fragment ok. 50 metrów tej drogi do którego nikt się nie przyznaje, tj. Powiat skończył w pewnym miejscu, a gmina nie zaczęła w tym samym, tylko dalej:) Cudowny jest ten nasz UMiG:)

  6 1

Z cyklu złote myśli Burmistrza Jarosława Szlachetki

 • 1 lut 2021

  Ano było by ciekawie. Choć te warszawskie podboje to już były:)

  9
 • 30 sty 2021

  Przypomina mi się historia; "szalachta na koń, wróg u granic" i ruszyli w te pędy. W międzyczasie jedni się pokłócili, drudzy obrazili, inni pobili a jeszcze inni pozabijali i wroga nawet nie doszli. Mamy dwójkę Starosta i Burmistrz, czy nie wystarczy że już ci dwaj się nie mogą dogadać?. Czy my między sobą musimi też się naparzać?. Każdemu pasuje albo jeden albo drugi, albo żaden. Ale są wybrani w wyborach demokratycznych. I nie powiem teraz jak wielu, że demokracja choć nie doskonała, to nie ma na świecie nic lepszego. Bo jest. Dla mnie mądry król, wybrany nie demokratycznie, jest zdecydowanie lepszy niż głupek z wyboru większości. Chodzi o to, żeby tym dwóm panom wytykać błędy, punktować minusami (a nawet plusami, jak coś dobrego robią) i próbować, żeby zrozumieli, że ludzie cały czas patrzą im na ręcę i nie może być łatwo robić z nas idiotów - jak z tą ceną za ścieki. A nie naparzanka wewnętrza. Który z nas nie chce dobra Polski i Myślenic....?

  6
 • 25 sty 2021

  bill, dzięki z to podliczenie. Ja jestem z rodziny nie KAŻDEJ tj. korzystającej z szambiarki, czyli burmistrzowy drugi albo nawet trzeci sort:) dlatego też nie jestem na bieżąco z tymi opłatami. Zacytowałem tylko wypowiedź, jak widać było, bez przesadnego entuzjazmu. Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz, to oznacza, że nie tylko fragment, ale cała ta wypowiedź burmistrza mija się z prawdą. Właśnie dlatego też proponuję o tym mówić. Jak najwięcej i jak najgłośniej.

  8 2
 • 22 sty 2021

  No i faktycznie jest:

  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2964804560419351&id=1547908532108968&set=a.1653631514870002&source=54&refid=13&__tn__=%2B%3E

  Znamienne - z tyłu Zakopianka ładnie odśnieżona na na gminnej w śniegu stoją:)

  13 2
 • 20 sty 2021

  W sieci można znaleźć artykuł Głos24 dotyczący obniżek cen ścieków w gminie Myślenice w roku 2020. Jest w nim wypowiedź Burmistrza następującej treści;
  "Obniżka opłat za dostarczenie wody oraz odbiór nieczystości to dobra informacja dla każdej rodziny w naszej gminie. Już w kampanii wyborczej zapowiadałem, że obniżka kosztów dla mieszkańców jest dla mnie jednym z priorytetów i cieszę się, że udaje nam się je realizować. Zwłaszcza w trudnych czasach pandemii koronawirusa musimy szczególnie dbać o domowy budżet. Wierzę, że w kolejnych latach będziemy mogli wciąż wspierać naszych mieszkańców – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice." Tyle cytatu.
  Pamiętać należy, że mowa jest o obniżce z 9,1 zł do 8,9 zł za kubik - czyli... 20 groszy, tj. ok, 2,2%. Znamienne jest również stwierdzenie: "...KAŻDEJ rodziny". Pan Burmistrz jako KAŻDĄ rodzinę uważa, jak rozumiem, również kilkaset rodzin w gminie, które nie są podpięte do sieci kanalizacyjnej - bo jej nie mają. Dla nich też jest to dobra informacja? Zatem KAŻDA rodzina czy też nie KAŻDA rodzina Panie Burmistrzu? Jest jeszcze jeden drobny szczegół. Wspomniane kilkaset rodzin, które wywożą ścieki z szamb szambiarkami MZWiK spotkała w tamtym roku podwyżka ze 130zł za wywóz do 180zł za wywóz (szambiarka 6 kubików). Łatwo policzyć skalę procentową podwyżki w stosunku do obniżki jaką chwali się Burmistrz.

  23 5