Zrujnowane działki, rozkopane drogi szansą na czystą wodę dla Krakowa

 • 11 mar 2015

  Zaczęto porządki... Niestety wszystko ma swoje konsekwencje :(

  1
 • 23 lut 2015

  Ludzie są bezradni z różnych powodów czasem jest to powódź, czasem nawałnica, czasem pożar.
  Tym razem okazało się że katastrofą okazało się próba ucywilizowania Polskiej wsi. Budowa infrastruktury kanalizacyjnej tak długo oczekiwana przez mieszkańców w tym momencie stała się ich przekleństwem zafundowanym z udziałem Unijnych środków. Rozkopane drogi, zniszczone działki, rumowiska na trasie budowy to tylko niektóre składowe które sprawiają że mieszkańcy Droginii na pewno przy kolejnej budowie prowadzonej z ramienia gminy tak ufnie nie podejdą do zapewnień i obietnic wykonawców i jednostki nadzorującej wykonawce z ramienia miasta i gminy Myślenice JRP.
  Mimo wielokrotnych apeli mieszkańców sprawa ma coraz wolniejszy obrót. Mieszkańcy aby funkcjonować zaopatrują się w łopaty, grabki, gumowce by móc uprzątnąć teren po inwestycji i zrekultywować teren wokół swoich gospodarstw. Zwykłe samochody wypadałoby zamienić na jeepy, a dzieci uczęszczające do szkół zaopatrzyć w gumowce z sznurówkami by ich nie gubiły na rozkopanych drogach.
  Drogi asfaltowe dzięki warunkom atmosferycznym są czyszczone na bieżąco przez deszcz i śnieg z warstw błota pozostawionych przez samochody budowy. Czasami jednak warstwa błota sprawia iż droga hamowania mimo małej prędkości znacznie się wydłuża i staje się niebezpieczna.
  Przekopy wykonane przez asfalty to progi zwalniające które chyba nie były zaplanowane ale wyszły jako efekt uboczny budowy. Wycinki prowadzone przez tereny leśne uszkadzają środowisko naturalne zwierząt tam zyjących....

  Dziękujemy za cywilizacyjny postęp, bez niego nasz świat byłby na pewno uboższy w nowe doznania krajobrazowe i funkcjonalne.

  Wszystkich członków JRP zapraszamy do ruszenia się z swoich biurek i zobaczenia co zafundowali mieszkańcom ( proszę pamiętać o zakupienie wcześniej wygodnych gumniaczków)- Mieszkańcy nie śmieją odwiedzać po raz kolejny urzędników w ich czyściutkich ciepłych pawilonach obsługi klienta w swoich zabłoconych butach, bo nie mogą dojechać z powodu remontów samochodów u mechaników na wskutek dróg po wykopliskach.

  Zapraszamy wszystkie osoby do rozmów z mieszkańcami którzy z pewnością wyrażą swoją opinie.

  Jak trafić Droginia Tulej, Ratanica, Brzyzki i okolice gdy twój samochód zacznie przypominać poligonowy czołg to znaczy że jesteś na miejscu. Chcesz zobaczyć zdjęcia napisz.

  32 2

Kolonia wakacje 2015

 • 23 lut 2015

  Toporzysko Bór koło Jordanowa