Głośno wokół dostawcy worków na śmieci w gminie Myślenice. Wybór firmy może zastanawiać?

 • Merdox 11 maj 2021

  Skompromitował nas ten, co pokazał te szemrane interesy, czy ten, co je prowadził?

  21 2

Nadleśnictwo Myślenice wprowadza zakaz wstępu do lasu

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa w Myślenicach. „Trwają badania. Nie ma powodów do paniki”

 • Merdox 11 mar 2020

  Kolega ze Skawiny donosi, że blok objęty tam kwarantanną został uwolniony, co oznacza zapewne, że ten pacjent nie ma koronawirusa.

  7

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • Merdox 12 lis 2019

  chyba ten Twój dziad myśleniczaninem jednak nie był. W herbie nie znajduje się lipka tylko dąb. Herb jest o kilkaset(!) lat starszy niż była słynna lipka, którą zasadzili Austryjacy. Ale poza tym to się zgadzam, że to kpina!

  2 2

Tydzień do wyborów. Największe szanse na zostanie posłem dajecie dwóm kandydatom

 • Merdox 7 paź 2019

  Kurowski na szczęście szanse ma marne. Z naszego okręgu wybieranych jest 8 posłów. Nie wchodząc w szczegóły ordynacji można więc przyjąć, że przy poparciu pomiędzy 40-50% dla PIS, a pewnie u nas można się spodziewać bliżej 50, oznaczać to będzie 3-4 mandaty dla PiS. Kurowski jest na siódmym miejscu i nie sądzę, żeby poza Myślenicami zgarnął jakąś dużą liczbę głosów. Styczeń z czwartego miejsca KE też ma szanse małe, bo KE pewnie od nas zdobędzie 1 max 2 mandaty, o kandydatach z pozostałych list chyba tym bardziej nie ma co dysktuować.

  4 4
 • Merdox 5 paź 2019

  Soreczki, ale autor artykułu zna się na polityce, jak żaba na trampolinie. Od kiedy to wybór na posła, jest jednoznaczny z "pracą w rządzie"?

  19 6

12 listopada dniem wolnym ?

 • Merdox 7 lis 2018

  Takie rzeczy tylko w Polsce są możliwe. 2 dni robocze przed ustanawiać zwykły dzień wolnym od pracy ustawowo. Rządzący w d.pie mają perturbacje jakie sprowadzają na przedsiębiorstwa. "Rzeczpospolita" opisała na przykład sytuację, w której firma organizowała bardzo duże szkolenie tego dnia i z racji tego, że szkolenie się nie odbędzie firma poniosła duże straty finansowe a około 30 osób straciło pracę. Oczywiście tej bandy półgłówków to nie obchodzi. Będzie dwudniowa biba za to... echhh....

  14 5

"Dobra zmiana" PiS

 • Merdox 13 paź 2018
  Bagietka napisał/a:

  Jarosław Kaczyński został przyłapany

  https://www.otopress.pl/2018/10/12/polacy-zachwyceni-jaroslaw-kaczynski-przylapany-na/

  Noooo, wpadłem w zachwyt! Jak tak, to od dzisiaj głosuje na PiS. Prezio wpierdziela zwykłego schabowego za 19 pln, a mógłby ośmiorniczki za państwową kasę. Ludzie, przecież to w ogóle zmienia postać rzeczy! Niech nam żyje!

  A na serio... no sorry, ale czytając w lidzie "Przecież mógłby robić zupełnie na odwrót, ma przecież nieograniczony dostęp do publicznej kasy. " od razu przypomniał mi się stary dow***** o Stalinie:
  "Generalissimus Józef Stalin wita z trybuny pochód pierwszomajowy. Nagle podbiega do niego mała dziewczynka i prosi.
  – Wujku, wujku, daj proszę cukierka.
  – Wynocha mi stąd, ale szybko! – burknął spod wąsa Stalin.
  Komentarz narratora: „Porozmawiał z dzieckiem, udzielił rady. A przecież mógł zabić…”

  9 3
 • Merdox 4 paź 2018
  10
 • Merdox 4 paź 2018
  Bagietka napisał/a:

  "...nie dam zarobić producentowi za gniota, który ma na celu głównie skłócanie Polaków. "

  "Obejrzę i wtedy mogę wyrazić swoją opinię"

  Jak sam widzisz, jedno nie przeczy drugiemu, chyba, że nadal nie rozumiesz?

  Tak. Chwalę się, że obejrzę piracką wersję tego gniota z ruskiego serwera.
  I co? Jest to zabronione?
  Widać, nie znasz prawa i chciałeś tylko zabłysnąć. Słabo Ci to wyszło ;)

  Naprawdę, jeżeli Ty czy inni mają się tak tutaj, na każdym kroku podkładać, to ja już nie mam więcej pytań :)

  Już Ci kolega cojestdoktorku wyjaśnił, ale zrobię to ja raz jeszcze - nazywając film "gniotem" już go oceniłaś, więc to chyba Ty nadal czegoś nie rozumiesz. Masz tu definicję słowa "gniot" z SJP: https://sjp.pl/gniot , a jeżeli nadal nie dociera, to zadzwoń do Bralczyka albo Miodka to Ci wyjaśnią.

  Co do prawa - znowu się kompromitujesz - czy ja napisałem, że łamiesz prawo oglądając na ruskim serwerze? Przeczytaj uważnie co napisałem i przestań się popisywać swoją wszechwiedzą. Nadal to podtrzymuję - w PiS macie prawo za nic i jeśli wam ono nie pasuje, to szukacie wszelkich sposobów na jego ominięcie.

  I ostatni komentarz - Ty jak widać z kolei tak błyszczysz w każdym komentarzu, że aż oczy bolą :-D

  12
 • Merdox 3 paź 2018
  Bagietka napisał/a:

  Tak. Nie pójdę bo nie dam zarobić producentowi za gniota, który ma na celu głównie skłócanie Polaków. Do kina chodzę wyłącznie na filmy, które sama uważam za warte wydania 28zł.
  Tego gniota Smarzowskiego, [CIACH]

  Wybacz, ale do momentu oglądnięcia się nie wypowiem. Obejrzę i wtedy mogę wyrazić swoją opinię, bo w przeciwieństwie do ludzi Twojego typu, zawsze muszę coś widzieć i wiedzieć na 100%, zanim publicznie coś napiszę :)

  [CIACH].

  Hahaha, ale ty jesteś jedwabista... ;-D najpierw jedziesz z "gniotami", a potem piszesz, że się nie wypowiesz dopóki nie obejrzysz. Zdecyduj się :-D Jeśli nazywasz film gniotem to właśnie się na jego temat wypowiedziałaś. Cały ten akapit o tym jak to musisz coś wiedzieć na 100% zanim publicznie się wypowiesz jest psu w du...ę ;-P

  Zupełnie abstra*****ę, że oficjalnie się chwalisz tym, że obejrzysz piracką wersję z ruskiego serwera. I tu jak w lusterku widać mentalność pislamu - prawo wam po prostu wisi i powiewa.

  15 1
 • Merdox 26 wrz 2018

  To jeszcze tylko to zostawię...
  https://natemat.pl/250207,zagraniczni-dziennikarze-o-tancu-agaty-dudy-pogarda-dla-protestujacych
  Ciekawe jest to że oni się sami pogrążają... z dnia na dzień coraz bardziej.

  11 1

Myślenice: Ten most to główna droga prowadząca na Zarabie. Właśnie ruszył jego remont

 • Merdox 26 wrz 2018

  Znowu kasa z wyimaginowanej wspólnoty, która Polakom nic nie dała...

  51 18

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • Merdox 23 wrz 2018

  Zwyczajna manipulacja. Dlaczego porównujesz cenę z najbardziej ekstremalnego momentu w 2012. Już ci kolega Trekk odpowiedział dlaczego paliwa wtedy kosztowały tyle ile kosztowały. W 2015, czyli większość roku za władzy PO paliwo kosztowało zdecydowanie mniej niż 5,00 PLN za litr. Masz inną stronkę z wykresami:
  https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/

  Cała reszta twojej wypowiedzi również nie odpowiada na moje pytanie, co pozwala ci wierzyć, że Szlachetka obniży koszty życia, skoro jego macierzysta partia tego nie robi na poziomie krajowym.
  Ale w sumie należało się tego spodziewać... sami przed lustrem nie umiecie na to pytanie odpowiedzieć, a jedyna odpowiedzią jest: "za rządów PO było źle...". Tylko, że ja nie pytam o to jak nieszczęsne życie wiedliście za rządów PO.

  6 7
 • Merdox 22 wrz 2018

  Mam pytanie do wyborców Szlachetki - uczepiliście się deklaracji posła odnośnie obniżenia kosztów życia, w tym wody i ścieków. Powiedzcie mi proszę, co pozwala wam wierzyć w tę deklarację? Odkąd PiS jest u władzy na szczeblu krajowym, wszystkie podstawowe koszty życia poszły w górę - media, paliwo, spożywka, usługi bankowe, itd. kosztują sporo więcej niż przed objęciem władzy przez PiS. Nie zauważyłem na swoich rachunkach, abym na czymkolwiek oszczędził. Ja doskonale rozumiem, że część z tych podwyżek nie była spowodowana decyzjami rządu, tylko globalną ekonomią, prawem unijnym, itd. PiS jednak nie zrobił nic żeby im zapobiec, a w wielu przypadkach jednak sam te podwyżki spowodował. Dlaczego zatem poseł partii rządzącej miałby w naszym mieście działać inaczej?

  16 22
 • Merdox 20 wrz 2018

  Z wielkim bólem serca ale po raz pierwszy się zgodzę z Bagietką... :-(
  Niestety, w pro-PiSowskich Myślenicach do starcia ze Szlachetką, mającym szerokie plecy, kupę hajsu na kampanię z centrali i wsparcie radnych klakierów, potrzeba kogoś wyrazistego i najlepiej popularnego w mieście. Pani Grażyna nie jest ani wyrazista, ani rozpoznawalna, a na prezentacji na rynku wypadła po prostu słabo. Dziwi mnie, że zdecydowano się na taki krok. Michał Synowiec byłby dużo lepszy. Mimo wszystko kibicuję inicjatywnie i ma nadzieję, że kolejne wystąpienia Pani Grażyny będą lepsze, bo jeśli nie... to cóż tylko odbierze głosy Halkowi i zagwarantuje zwycięstwo Szlachetki.

  72 10

Myślenice: Wiózł 80 gramów narkotyków. Może trafić za kratki na 3 lata

 • Merdox 23 wrz 2018

  Ale to ty się denerwujesz, że coś nie tak z KK w Polsce, nie ja... :-P

  8 3
 • Merdox 22 wrz 2018

  No to macie przecież większość parlamentarną i yyyy ... prezydenta, co za problem zmienić KK?
  A BTW - jeśli 80 gram dragów to nie ilość hurtowa, to jaka nią jest? Kilo? Pięć? Tona? Wpadł diler w ręce policji (i dobrze!) a ty z tego od razu robisz temat polityczny...

  23 9

Wybory Samorządowe 2018

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

Myślenice: Podpisali umowę na rewitalizację centrum. Prace zaczną od alejek wokół kościoła

 • Merdox 17 wrz 2018

  Oczywiście, że to prywatna firma i oczywiście że państwo nie ma bezpośredniego wpływu na to komu właściciel, czy udziałowcy ją sprzedają. Brawo! Odkryłaś Amerykę! Tylko, że... Solaris zostaje sprzedany w 100% hiszpańskiemu CAF, od którego 35% udziałów kupi Polski Fundusz Rozwoju (czyli de facto państwo), który chciał nabyć Solarisa w całości, ale jego oferta została odrzucona. Rzeczywiście, deal życia... Sama doczytaj, a nie zarzucaj innym bzdur.
  Twoje pseudointeligenckie inwektywy ani pod moim adresem (ho, ho jaka jestem mądra "nie wiedziałam, że jesteś naiwniakiem"...), ani innych użytkowników tego forum mnie nie ruszają, więc możesz je sobie darować. Świadczą tylko o Tobie.

  5 8