W tym roku nie będzie Dni Myślenic, ale… gmina planuje obchody 680-lecia lokacji miasta. Co to oznacza?

 • 20 maj

  Co chcieliście to macie...... smutno to brzmi ale "A NIE MÓWIŁEM ".......

  3
 • 15 maj

  Efekty to już masz, zobacz choćby na czystki jakie zrobił w urzędzie, szkołach, jak załatwił LGD itd.

  9 4
 • 15 maj

  Każdy inny spoza PiS u będzie lepszy.......

  16 3
 • 14 maj

  No i co że będą wybory?? Widzisz jakiegoś rywala do stołka??? Pojęczycie jaki to burmiś niedobry i wybierzecie znowu.....

  10 5

"Dobra zmiana" PiS

 • 17 maj

  Tak sobie tu wrzucę fragment artykułu z portalu Wiadomości GAZETA.PL
  fajnie się czyta.... szacun dla pisowskich sędziów po prostu........

  Wyciekły rozmowy sędziów o strajkach w szkołach: "ZNP rozwiązać", część nauczycieli "wyp.......ć"
  Od kilku tygodni Onet i OKO. press publikują kolejne odsłony tzw. afery hejterskiej. Tym razem opublikowane rozmowy sędziów dotyczą strajków nauczycieli z 2019 r. "Kolejna polska patologia ZNP. Mega sfeminizowany zawód. Jak ja tych niedowartościowanych debili nienawidziłem" - pisze sędzia Dariusz Drajewicz z KRS. "Większość społeczeństwa ich nie cierpi i przy dobrej narracji, można zagonić ich do roboty, a cześć wyp.......ć" - dodaje sędzia Andrzej Skowron.
  Portale Onet.pl i OKO. press ujawniły fragmenty rozmów, które w 2018 i 2019 r. mieli prowadzić za pośrednictwem internetowych komunikatorów sędziowie skupieni wokół wiceministra Łukasza Piebiaka i popierający zmiany, wprowadzane w sądownictwie przez Prawo i Sprawiedliwość.
  W opublikowanych dyskusjach z marca 2019 r. członkowie grupy rozmawiali o nauczycielach. W tym okresie w szkołach w całej Polsce nauczyciele domagali się m.in. podwyżek i większych nakładów na oświatę. Strajk stawał się coraz bardziej prawdopodobny, rozpoczął się na początku kwietnia 2019 r.
  16 marca 2019 r. sędziowie wymienili uwagi na ten temat. Jak podaje Onet, notariusz Arkadiusz Nikiel przytoczył słowa szefa ZNP Sławomira Broniarza, w których sugerował, że jeśli rząd nie będzie rozmawiał z nauczycielami, to oni mogą w ostateczności nie dać uczniom promocji do następnej klasy.
  "ZNP rozwiązać", "kolejna polska patologia", "niedowartościowani debile"
  Łukasz Piebiak, wówczas wiceminister sprawiedliwości, skomentował to tak: "ZNP rozwiązać". Do dyskusji dołączył Dariusz Drajewicz z KRS: "Kolejna polska patologia ZNP. Mega sfeminizowany zawód. Jak ja tych niedowartościowanych debili nienawidziłem".
  Andrzej Skowron, sędzia pracujący dla delegacji w ministerstwie sprawiedliwości odpisał: "To nie debile, tylko lenie rozzuchwalone przywilejami. Nie rozwiązywać, tylko zabierać po kawałku".
  W kolejnej części korespondencji Piebiak przekonuje, że wysłał córkę do prywatnej szkoły, mimo że "zawsze był temu przeciwny". "Niestety wizja sfrustrowanych nauczycieli o lewackim światopoglądzie męczących i wypaczających mi potomstwo przekonała mnie. Ostateczny argument to karta LGBT+ tych kretynów
  Andrzej Skowron dodał: "Większość społeczeństwa ich nie cierpi i przy dobrej narracji można zagonić ich do roboty, a cześć wyp.......ć".
  Jak pisze Onet, dalsza dyskusja skupiła się na narzekaniach członków grupy na rzekome "wściekłe lewactwo" w publicznych szkołach. Sędzia Przemysław Radzik napisał m.in: "Zgadnijcie czemu mam takie wielkie uszy?". Na pytanie jednego z kolegów z czatu, czy stał w kolejce za uszami, odpowiedział: "Skutek lewackiej edukacji. Jakoś nie mogłem zapamiętać, że nauczycieli trzeba kochać i szanować. A w kolejce stałem po rozum. Nie dali, tylko targali za uchy".

  3 1
 • 5 maj

  A najpiękniejsze w tym jest to, że ta nienażarta sama sobie przegłosowała te przepisy, no ale to wtedy chodziło o lewackich sędziów z kasty, a nie o uprzywilejowany kwiat pisowski........

  7 2
 • 30 kwi

  To język krzescijańskiej miłości Prawdziwego Polaka.....

  8 1
 • 29 kwi

  No to nauczyciele mogą serdecznie podziękować naszemu kochanemu Władkowi za docenienie zawodu i podniesienie prestiżu zawodu. W końcu jako były nauczyciel doskonale rozumie specyfikę pracy i matematykę..... Więc odrzucił propozycję 20% na rzecz 4,4 % zajebisty wybór!!! Apeluję do pedagogów piszcie do Władysława laurki dziękczynne, doceńcie jego wysiłek i niezależność w walce o wasze dobro!!!!!

  9
 • 13 kwi

  Taka tam wrzutka z Gazety.pl

  Sejm odrzucił embargo na gaz z Rosji. Przeciwko byli głównie posłowie PiS

  Ustawa o sankcjach za wspieranie agresji na Ukrainę trafi do podpisu prezydenta. Posłowie rozpatrzyli w środę wniesione do niej poprawki Senatu. Sejm odrzucił m.in. poprawkę wprowadzającą zakaz importu gazu LPG z Rosji.

  Ustawa sankcyjna wprowadza między innymi zakaz importu węgla z Rosji i z Białorusi. Przepisy zakładają ponadto zamrożenie funduszy i zasobów gospodarczych osób i podmiotów wskazanych na specjalnej liście sankcyjnej. Mogą się na niej znaleźć osoby lub podmioty wspierające rosyjską agresję w Ukrainie, a także wspierające naruszenia praw człowieka i represje w Rosji oraz na Białorusi

  Senatorowie wcześniej wnieśli do ustawy 30 poprawek. Jedna z nich zakładała, że to premier, a nie szef MSWiA ma decydować o wpisie na listę sankcyjną. Inna wprowadzała zakaz importu gazu LNG z Federacji Rosyjskiej. Obie zostały odrzucone przez Sejm.

  Za odrzuceniem poprawki ws. zakazu importu gazu zagłosowało 230 posłów, w tym 225 z klubu Prawa i Sprawiedliwości, trzech z Konfederacji (Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz, Krystian Kamiński), poseł niezrzeszony Łukasz Mejza i członek koła Polskie Sprawy Zbigniew Girzyński.

  Zakaz importu poparło za to 126 posłów klubu KO, 44 parlamentarzystów Lewicy, 23 Koalicji Polskiej, siedmiu z Polski 2050, pięciu z Porozumienia, czterech z Kukiz'15, trzech z koła Polskie Sprawy, trzech z PPS, poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla oraz parlamentarzystka PiS Elżbieta Duda.

  Pięciu parlamentarzystów nie brało udziału w głosowaniu. Ośmiu posłów Konfederacji wstrzymało się.

  Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin twierdził przed głosowaniem, że poprawka jest "zła i szkodliwa", bo jej wprowadzenie poprzez wzrost cen odczuliby właściciele samochodów napędzanych gazem.

  "Głosowanie nad embargiem na LPG z Rosji potwierdziło prawdziwe intencje. PiS to gwarant papierowych sankcji!" - skomentował na Twitterze poseł PO Michał Szczerba.

  ps. ciekawe jak to wytłumaczy nasz ukochany towarzysz Vivaldi ??????

  3 1
 • 24 mar

  Ale oni tego przecież nie czytają, bo w TVP 1 nie kazali, a przecież Vivaldi czy inne towarzysze bez rozkazu nie odpowiedzą.

  13 1
 • 18 mar

  No i znowu nasz kryształowy Rysiu........

  Europoseł PiS miał fikcyjnie zatrudniać asystenta parlamentarnego, który w rzeczywistości pracował w gospodarstwie innego polityka - informuje Radio ZET. Pensję pracownika wypłacał PE, który zażądał zwrotu pieniędzy. Ale Czarnecki do winy się nie poczuwa.

  5

Szlaki rowerowe w Myślenicach

 • 17 maj

  A kosze na ścieżce rowerowej dalej pełne.......

  3 1
 • 16 maj

  Takie krótkie pytania....
  1. Jak często służby porządkowe sprzątają kosze na ścieżce rowerowej. Dzisiaj były wszędzie stosy śmieci przy koszach.... (poniedziałek wieczorem).
  2. Czy nie można by było dorobić tak że 100 metrów ścieżki pod mostem na Zarabiu i w Osieczanach... (szczególnie na Zarabiu byłoby dużo bezpieczniej bez wyjeżdżania na drogę).
  3. No i gdzie dalsze kilometry ścieżki po drugiej stronie Raby i do Drogini, przecież Ostrowski coś tam już zaczął w ostatnim roku kadencji, były już chyba zatwierdzone plany itp. No i nic, cisza...........

  6 1

Myślenice. Trwa kult Matki Bożej Myślenickiej. Procesja z „cudownym obrazem” przeszła ulicami miasta

 • 9 maj

  A dajcie ludziom spokój... Odrobinę tolerancji...... Jak chcą iść na procesję to niech sobie idą.. Siłą was przecież nie ciągną....

  22 7

Dobczyce, Myślenice. Kolarze na drogach. Będą utrudnienia w ruchu

 • 7 maj

  No i znów źle..... A może dobrze że coś się dzieje. Pokręci was jak przez chwilę autem nie pojeździcie???

  17 7

Jarosław Szlachetka o kolei Kraków-Myślenice: Był taki pewien dyrektor tego urzędu, który drwił. Dzisiaj to jest konkret, to nie są mrzonki, nie są opowiadania

 • 27 kwi

  No i zapadła cisza.,....... (Nad dokonaniami oczywiście. )

  17 2
 • 27 kwi

  A choćby wymienił wszystkich dyrektorów szkół i przedszkoli na swoich, ocalała resztka też do wymiany...... A poważnie rzecz biorąc to rozpoczęto budowę sali sportowej w Drogini. (to chyba była obietnica wyborcza)

  20 2
 • 26 kwi

  Oj tam , oj tam, lepiej już się przyzwyczajajcie do jego "sukcesów" bo kolejna kadencja przed nim i nowe dokonania.......

  27 3
 • 26 kwi

  Kolejna inwestycja, którą szumnie otworzył i ....................................................................

  23 3

oszczednosci

 • 23 kwi

  No ludzie co się dzieje???? Ja tu jaszczembia chwalę a oni minusy dają!?!?

  4 1
 • 22 kwi

  Oj tam, oj tam.... Piniendzy mamy tyle, że inni się biją żeby od nas pożyczać..... Tylko złotówka!!! W końcu nasz jaszczomb pilnuje żeby inflacji nie było?!!!!

  3 4

Budynek dawnej mleczarni

 • 22 kwi

  Jak zrobią pociąg to się za mleczarnię wezmą. Trochę wiary i cierpliwości.

  11 1

obrona cywilna

 • 21 kwi

  Jak to mówił znajomy "w razie czego przy naszym przygotowaniu należy bez paniki nakryć się białym prześcieradłem i czołgać w stronę najbliższego cmentarza".......

  2 1

Wysypisko śmieci

 • 4 kwi

  W Myślenicach nie ma wysypiska śmieci . Jest Zakład Utylizacji Odpadów. Czy śmierdzi ?? Podjedź, zobacz, powąchaj.....

  11 1

Myślenice. Obywatele Ukrainy mogą ubiegać się o PESEL. Jak to zrobić?

 • 22 mar

  No faktycznie.... Bezczelni obcy, nawet wojnę sobie zafundowali, żeby mieć lepiej niż obywatele........

  4 1